egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-15, 20:16   #751
jagoodka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 117
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

No to mam juz po nauce...wlasnie spadly na mnie meble z cala zawartoscia i prawie mnie zabily.. caly pokoj w szkle a ja poobijana.To chyba jakis znak ;/
__________________
...Czas na zmiany...
jagoodka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:21   #752
anett21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 27
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

no to masz ciekawie,, to jest znak taki ze trzeba juz zakonczyc ta nauke,, hehe co ma byc to bedzie;P
anett21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:35   #753
karoolina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny sa odpowiedzi ale jakies dziwne nei wiem cxyz sie czasem nie rabneli w czyms bo te odpowiedzi sa zle... np sebumetr wychodzi ze jest co cery liftingujacej, sobostatyczne dzialanie do normalnej cery a hpv szezry sie przez limfe...:/
karoolina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:35   #754
Amelia070
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez jagoodka21 Pokaż wiadomość
No to mam juz po nauce...wlasnie spadly na mnie meble z cala zawartoscia i prawie mnie zabily.. caly pokoj w szkle a ja poobijana.To chyba jakis znak ;/


jagoodka uwazaj na siebie... ;(
Amelia070 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:38   #755
olala1102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

może sprawdzasz nie tą wersję arkusza?

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

ja sprawdzałam na stronie cke i tam nie ma jeszcze żadnych wyników, hmmm...
olala1102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:39   #756
Kosmo87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

na jakiej str sa te odpowiedzi??????????
Kosmo87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:39   #757
karoolina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ale ja jestem ułomna, spojrzalam na styczen :/
karoolina88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 20:40   #758
Amelia070
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

na czym sa te odp?? ja na cke nic nie mam ;/
Amelia070 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:40   #759
karoolina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

musicie mi to wybaczyc to przez ten stres, ciagle wchodze i patrze i juz mi sie dwoi w oczach
karoolina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:41   #760
olala1102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hue hue hue
olala1102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:41   #761
olala1102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hue hue hue
olala1102 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 20:42   #762
Amelia070
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

matko nie strasz prosze cie .. o mało zawau nie dostałam ;/
Amelia070 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:42   #763
melka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a gdzie laseczki sprawdzacie te odp?? pojacie linka ...

A mi sie wydaje ze moze byc oczyszczanie .... ehhh wlasciwie moze byc wszystko
melka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:44   #764
myszka3009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 289
GG do myszka3009 Send a message via Skype™ to myszka3009
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ile my mamy jutro minut na projekt....?
__________________
170 cm

Start ----- > 65


Jest 60 kg

55

a moze 53


myszka3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:44   #765
Kosmo87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

jaki mozna dac zabieg na oczyszczanie bez PRĄDOW???
Kosmo87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:48   #766
melka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez karoolina88 Pokaż wiadomość
ale ja jestem ułomna, spojrzalam na styczen :/
aaaaa no chyba ze tak

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka3009 Pokaż wiadomość
ile my mamy jutro minut na projekt....?
chyba 24o minut
melka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:49   #767
aguskaSDK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13
Talking Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja stawiam na skórę tłusta,łojotokową a co za tym idzie oczyszczanie.Dzisiaj na teście parę pytań z tego było. Ewentualnie ciało,biust albo oprawa oczu z henna Zresztą wszystko się dowiemy jutro.

Powodzenia zdającym życzę
aguskaSDK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:50   #768
anett21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 27
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

240 min na napisanie projektu
anett21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:51   #769
niffre
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

240 min
niffre jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 20:52   #770
myszka3009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 289
GG do myszka3009 Send a message via Skype™ to myszka3009
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Kosmo87 Pokaż wiadomość
jaki mozna dac zabieg na oczyszczanie bez PRĄDOW???
mikrodermabrazje np.
__________________
170 cm

Start ----- > 65


Jest 60 kg

55

a moze 53


myszka3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 21:02   #771
doris1929
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 17
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

240 minut
doris1929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 21:04   #772
karoolina88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

kurcze dziewczyny ale co z ta linijka, przeciez do oczyszczania linijka nie jest potrzebna bo co tam niby mialybysmy wyrysowac.a weszlam walsnie na strone i jest wydzielone jakie kierunki jakie przybory maja wziac: i jest wyrazne napisane ze technik uslug kosmetycznych ma wziac linijke olowek i gumke :/ moze ta pielegnacj oka rzeczywiscie, zeby zaznaczy np ta linie jak sie wyznacza koniec i poczatek brwi, ja mam jakos takie przeczucie
karoolina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 21:04   #773
olala1102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

może być zwykłe manualne oczyszczanie z wapozonem, lampą solluks z niebieskim filtrem i maską algową
olala1102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 21:07   #774
adgam77
Przyczajenie
 
Avatar adgam77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 23
GG do adgam77 Send a message via Skype™ to adgam77
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Do gabinetu kosmetycznego zgłosił się siedemnasto letni chłopiec z widocznymi zaskórnikami i nielicznymi zmianami skórnymi, skóra widocznie się błyszczy – wypisz zabiegi.



Projekt realizacji prac związany z zabiegiem oczyszczającym na twarz dla siedemnasto letniego chłopca.

I
Diagnoza kosmetyczna

BADANIE PODMIOTOWE:
- chłopiec uczący się
- prawdopodobnie złe odżywianie
- zła pielęgnacja
- problemy wystąpiły w wieku dojrzewania
- skóra przetłuszczająca się, błyszcząca

BADANIE PRZEDMIOTOWE:
- kolor szaro – żółty
- skóra dość gruba
- powierzchnia skóry błyszcząca
- widoczne rozszerzone pory z zaskórnikami
- skóra słabo ukrwiona
- łój skórny wydzielany w nadmiernej ilości
- skóra dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne (wiatr, zimno, słońce)
- widoczne zmiany skórne
- skłonność do częstych powikłań trądzikowych

SFORMUOWANIE DIAGNOZY:
Cera tłusta, gruba, z widocznymi zaskórnikami oraz trądzikiem pospolitym, młodzieńczym.

II
Wykaz wskazań i przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

WSKAZANIA:
- skóra tłusta, błyszcząca się
- widoczne zaskórniki
- widoczne zmiany skórne

PRZECIWSKAZANIA:
- uczulenie na któryś ze składników podanych w dalszej części pracy
- egzemy na skórze twarzy

III
Opis zabiegu – metodyka zabiegu

Zabieg pielęgnacyjny cery tłustej w młodym wieku ograniczamy do zabiegów czyszczenia skóry i właściwej pielęgnacji domowej.
PRZYGOTOWANIE KOSMETYCZKI
- wymycie dłoni oraz ich dezynfekcja
- założenie rękawiczek jednorazowych
- zabezpieczenie włosów

PRZYGOTOWANIE STANOWISKA
- przygotowanie i sprawdzenie sprzętu (lampa, wapozon…)
- przygotowanie stanowiska dla klienta (zdezynfekowanie fotela dla klienta, założenie
czystego prześcieradła…)
- przygotowanie preparatów do zabiegu (kremy, maski, toniki…)
- przygotowanie pojemnika na brudne waciki
- przygotowanie miseczki z ciepłą wodą
- przygotowanie koca, pledu do przykrycia klienta

PRZYGOTOWANIE KLIENTA
- zdjęcie odzieży wierzchniej oraz biżuterii
- zabezpieczenie włosów klienta
- zabezpieczenie bielizny klienta
- wygodne usadzenie klienta na fotelu i okrycie go
- przeprowadzenie wywiadu z klientem w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu, wywiad powinien zawierać pytania o:
·Wiek
·Rodzaj wykonywanej pracy
·Dotychczasową pielęgnację w domu i gabinecie kosmetycznym
·Stan zdrowia
·Zażywane leki
·Sposób odżywiania się
·Przebyte choroby
·Tryb życia
·Warunki pracy
·Sposób wypoczynku

Po wykluczeniu przeciwwskazań wykonujemy zabieg.
Podczas demakijażu należy unikać pocierania i rozciągania skóry. Do zmywania najlepsze są płatki kosmetyczne. Demakijażu pozwala usunąć ze skóry brud, kurz, a także zanieczyszczenia fizjologiczne, takie jak pot i wydzielina łojowa, które utrudniają skórze właściwe oddychanie.

Nakładamy na skórę twarzy, szyji i dekoltu żel myjąco normalizujący firmy ZIAJA i
okrężnymi ruchami wmasowujemy go w skórę. Żel ten delikatnie oczyszcza naskórek oraz odblokowuje pory. Przywraca skórze naturalne pH i doskonale przygotowuje do zabiegów pielęgnacyjnych dzięki zawartym substancjom aktywnym takim jak:
Ekstrakt z rumianku - bogaty w substancje łagodzące ekstrakt z kwiatów Chamomilla recutita. Zawiera chamazulen - substancję o wybitnie kojących i przeciwzapalnych właściwościach oraz bisabolol, któremu przypisuje się działanie przeciwalergiczne. Pobudza procesy odnowy naskórka oraz przyspiesza gojenie się skóry i błon śluzowych. Działa kojąco na istniejące stany zapalne i zapobiega ich powstawaniu. Zmniejsza zaczerwienienia skóry, łagodzi uczucie swędzenia i pieczenia.
Ekstrakt z lukrecji - otrzymywany z korzenia lukrecji gładkiej Glycyrrhiza Glabra. Jest źródłem wielu biologicznie aktywnych składników działających odżywczo, kojąco i osłaniająco. Głównym składnikiem jest należąca do saponin triterpenowych glicyryzyna odznaczająca się wybitnymi właściwościami łagodzącymi. Wyciąg zawiera również liczne flawonoidy, fitosterole, węglowodany, aminokwasy i sole mineralne. Zmniejsza rozwój bakterii wzmacniając antybakteryjne właściwości wyciągu z tymianku. Przyspiesza odnowę naskórka i łagodzi podrażnienia. Dzięki związkom zatrzymującym wodę w skórze daje widoczny efekt nawilżenia i wygładzenia
Ekstrakt z białej herbaty - otrzymywany z młodych pączków rzadkiej odmiany herbaty Camellia sinensis, poddanych tylko procesowi suszenia, bez fermentacji. Z tego też względu wyciąg zawiera najwięcej polifenoli ze wszystkich rodzajów herbaty oraz flawonoidy. Neutralizuje wolne rodniki, chroniąc lipidy skóry przed utlenianiem. Intensywnie nawilża oraz zapobiega utracie wody. Zmniejsza nadmierne złuszczanie się naskórka i skłonność do występowania podrażnień.
Prowitamina B5 (D-panthenol) - w skórze ulega przekształceniu w witaminę B5. Doskonały składnik pielęgnacyjny, który posiada zastosowanie we wszystkich preparatach pielęgnacyjnych. Intensywnie nawilża, zmiękcza i uelastycznia naskórek. Skutecznie łagodzi podrażnienia, działa kojąco i osłaniająco na nadmiernie wrażliwą skórę oraz błony śluzowe. Działa korzystnie również na włosy. Wygładza ich powierzchnię, przywraca połysk i ułatwia rozczesywanie.

Następnie zmywamy żel myjący wacikami nasączonymi ciepłą wodą a potem przecieramy skórę wacikami nasączonymi tonikiem odświeżającym - bezalkoholowym firmy Ziaja, który skutecznie oczyszcza skórę, doskonale nawilża i tonizuje naskórek, wspomaga profilaktykę zmian trądzikowych oraz przywraca skórze naturalne pH dzięki substancjom aktywnym, takim jak:

Kwas oleanolowy - Hamuje aktywność 5a-reduktazy w wyniku czego zostaje obniżony poziom dihydrotestosteronu DHT, który stymuluje gruczoły łojowe do wydzielania łoju. W efekcie uzyskujemy kontrolowaną produkcję sebum, redukcję łojotoku oraz wyraźną poprawę wyglądu skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Alga Laminaria digitata - alga brunatnica, bogata w potas, jod i sole mineralne. Stymuluje syntezę ATP - naturalnego nośnika energii, w efekcie reguluje trzy podstawowe funkcje skóry: odżywczą, ochronną i nawilżającą. Wzmacnia włókna elastyny i kolagenu oraz spowalnia procesy starzenia się skóry.
Ekstrakt z mięty pieprzowej - bogaty w olejki eteryczne ekstrakt z ziela Mentha piperita. Jego głównym składnikiem jest mentol, zawiera również garbniki, kwasy organiczne i flawonoidy. Posiada właściwości antyseptyczne. Doskonale odświeża i zapewnia przyjemne uczucie orzeźwienia.
Alantoina - działa intensywnie nawilżająco i zapobiega nadmiernej utracie wody. Przyspiesza procesy odnowy naskórka oraz łagodzi podrażnienia. Wygładza i zmiękcza naskórek.
Prowitamina B5 (D-panthenol) - w skórze ulega przekształceniu w witaminę B5. Doskonały składnik pielęgnacyjny, który posiada zastosowanie we wszystkich preparatach pielęgnacyjnych. Intensywnie nawilża, zmiękcza i uelastycznia naskórek. Skutecznie łagodzi podrażnienia, działa kojąco i osłaniająco na nadmiernie wrażliwą skórę oraz błony śluzowe. Działa korzystnie również na włosy. Wygładza ich powierzchnię, przywraca połysk i ułatwia rozczesywanie.

Kolejna czynność to obserwacja oczyszczonej skóry przez lampę - lupę, możemy w ten sposób stwierdzić, że:
- są widoczne rozszerzone pory oraz liczne zaskórniki
- skóra jest słabo ukrwiona
- widoczne są zmiany skórne
adgam77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 21:07   #775
olala1102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny, błagam, pomyślcie troche, zawsze na egzamin praktyczny na technika usług kosmetycznych trzeba wziąć linijkę-a przecież nie zawsze trzeba jej używać... To chyba jasne, że gdyby w zależnosci od tego jaki bedzie tamt mówili jakie przybory trzeba wziąć to byłaby już dla nas jakas podpowiedź co bedzie, wiec ZAWSZE NA WSZELKI WYPADEK trzeba brac ołówek, linijke i gumke. Ot, tyle,
olala1102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 21:09   #776
adgam77
Przyczajenie
 
Avatar adgam77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 23
GG do adgam77 Send a message via Skype™ to adgam77
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Wykonujemy następnie Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny firmy Ziaja, a mianowicie nanosimy go równomiernie na skórę twarzy. Ruchami okrężnymi delikatnie masujemy twarz zaczynając od czoła, poprzez policzki do podbródka, omijając okolice oczu. Masaż wykonujemy pod wapozonem przez około 10-15 minut.
Następnie usuwamy pozostałą część Peelingu płatkami kosmetycznymi i przemywamy skórę wacikami nasączonymi tonikiem odświeżającym – bezalkoholowym.
Składniki aktywne peelingu to :
Ekstrakt z tymianku - otrzymywany z kwiatów i liści rośliny Thymus vulgaris. Dzięki wchodzącym w jego skład olejkom eterycznym, garbnikom i kwasom organicznym posiada silne właściwości antybakteryjne i oczyszczające. Skutecznie usuwa bakterie i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Korzystnie wpływa na stan skóry łojotokowej ze zmianami trądzikowymi.
Ekstrakt z lukrecji - otrzymywany z korzenia lukrecji gładkiej Glycyrrhiza Glabra. Jest źródłem wielu biologicznie aktywnych składników działających odżywczo, kojąco i osłaniająco. Głównym składnikiem jest należąca do saponin triterpenowych glicyryzyna odznaczająca się wybitnymi właściwościami łagodzącymi. Wyciąg zawiera również liczne flawonoidy, fitosterole, węglowodany, aminokwasy i sole mineralne. Zmniejsza rozwój bakterii wzmacniając antybakteryjne właściwości wyciągu z tymianku. Przyspiesza odnowę naskórka i łagodzi podrażnienia. Dzięki związkom zatrzymującym wodę w skórze daje widoczny efekt nawilżenia i wygładzenia.
Ekstrakt z białej herbaty - otrzymywany z młodych pączków rzadkiej odmiany herbaty Camellia sinensis, poddanych tylko procesowi suszenia, bez fermentacji. Z tego też względu wyciąg zawiera najwięcej polifenoli ze wszystkich rodzajów herbaty oraz flawonoidy. Neutralizuje wolne rodniki, chroniąc lipidy skóry przed utlenianiem. Intensywnie nawilża oraz zapobiega utracie wody. Zmniejsza nadmierne złuszczanie się naskórka i skłonność do występowania podrażnień.
Prowitamina B5 (D-panthenol) - w skórze ulega przekształceniu w witaminę B5. Doskonały składnik pielęgnacyjny, który posiada zastosowanie we wszystkich preparatach pielęgnacyjnych. Intensywnie nawilża, zmiękcza i uelastycznia naskórek. Skutecznie łagodzi podrażnienia, działa kojąco i osłaniająco na nadmiernie wrażliwą skórę oraz błony śluzowe. Działa korzystnie również na włosy. Wygładza ich powierzchnię, przywraca połysk i ułatwia rozczesywanie.

Po zakończonym zabiegu złuszczania pozostawiamy skórę twarzy pod wapozonem na około 20-30minut. Wapozon zmiękcza skórę, rozpulchnia ją, otwiera pory, stymuluje ukrwienie skóry, przyśpiesza cyrkulację krwi, przyśpiesza metabolizm.

Kolejna czynność to mechaniczne oczyszczenie skóry twarzy z zaskórników i wyprysków, poprzez wyciskanie przez chusteczki higieniczne.

Następnie po zakończeniu oczyszczania manualnego przemywamy twarz tonikiem odświeżającym – bezalkoholowym.

Po wykonaniu w/w czynności nanosimy serum normalizujące na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Delikatnie wmasowujemy w skórę przez około10-15minut, stosując ruchy okrężne i ruchy rozcierania. Można stosować masaż pod wapozonem lub wprowadzić preparat przy zabiegu jonoforezy. Składniki aktywne serum normalizującego to :

Wyciąg z Algi Laminaria digitata - alga brunatnica, bogata w potas, jod i sole mineralne. Stymuluje syntezę ATP - naturalnego nośnika energii, w efekcie reguluje trzy podstawowe funkcje skóry: odżywczą, ochronną i nawilżającą. Wzmacnia włókna elastyny i kolagenu oraz spowalnia procesy starzenia się skóry.

Na twarz następnie nakładamy maskę antybakteryjną PEEL - OFF firmy ZIAJA, nanosimy równomiernie cienką warstwę maski na skórę twarzy, omijając okolice oczu i ust. Pozostawiamy do wchłonięcia na około 10-15 minut. Która głęboko oczyszcza pory i skutecznie redukuje nadmiar sebum. Usuwa martwe komórki naskórka oraz doskonale wygładza skórę. Dzięki zawartym niej składnikom, takim jak:

Kwas oleanolowy - Hamuje aktywność 5a-reduktazy w wyniku czego zostaje obniżony poziom dihydrotestosteronu DHT, który stymuluje gruczoły łojowe do wydzielania łoju. W efekcie uzyskujemy kontrolowaną produkcję sebum, redukcję łojotoku oraz wyraźną poprawę wyglądu skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej.
Prowitamina B5 (D-panthenol) - w skórze ulega przekształceniu w witaminę B5. Doskonały składnik pielęgnacyjny, który posiada zastosowanie we wszystkich preparatach pielęgnacyjnych. Intensywnie nawilża, zmiękcza i uelastycznia naskórek. Skutecznie łagodzi podrażnienia, działa kojąco i osłaniająco na nadmiernie wrażliwą skórę oraz błony śluzowe. Działa korzystnie również na włosy. Wygładza ich powierzchnię, przywraca połysk i ułatwia rozczesywanie.

Po określonym czasie ścieramy płatkami kosmetycznymi nadmiar maseczki a następnie przemywamy skórę twarzy tonikiem.

Nanosimy na twarz niewielką ilość kremu normalizującego firmy ZIAJA na skórę twarzy, szyi i dekoltu, który normalizuje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie substancji tłuszczowych. Zapobiega powstawaniu zmian grudkowo – krostkowych oraz intensywnie nawilża naskórek dzięki składnikom aktywnym takim jak:

Kompleks Protein Mlecznych – Zawiera witaminę B6 i H (biotynę) oraz aminokwasy: metioninę, cysteinę i kwas glutaminowy. Normalizując pracę gruczołów łojowych, wyraźnie zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Zapobiega powstawaniu podrażnień, wywołanych nadmiernym gromadzeniem się sebum na powierzchni skóry. Reguluje proces keratynizacji naskórka oraz chroni przed nadmierną utratą wody.

Witamina E - zwana "witaminą młodości". Neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry, opóźniając powstawanie zmarszczek. Chroni przed zniszczeniem lipidy naskórka oraz włókna kolagenowe i elastynowe skóry, zapewniając ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska. Ma również działanie zmiękczające i wygładzające.


Prowitamina B5 (D-panthenol) - w skórze ulega przekształceniu w witaminę B5. Doskonały składnik pielęgnacyjny, który posiada zastosowanie we wszystkich preparatach pielęgnacyjnych. Intensywnie nawilża, zmiękcza i uelastycznia naskórek. Skutecznie łagodzi podrażnienia, działa kojąco i osłaniająco na nadmiernie wrażliwą
skórę oraz błony śluzowe. Działa korzystnie również na włosy. Wygładza ich powierzchnię, przywraca połysk i ułatwia rozczesywanie.

Na koniec możemy wykonać krótki masaż . Czas trwania zabiegu to około 90 minut.

IV
Wykaz aparatury i sprzętu oraz wykaz środków i preparatów kosmetycznych do planowanego zabiegu.

  • Lampa lupa
  • Wapozon
  • Fotel kosmetyczny

  • Chusteczki higieniczne
  • Waciki
  • Miseczka z ciepłą wodą
  • Naczynie na brudne waciki

  • Żel myjący normalizujący
  • Tonik odświeżający bezalkoholowy
  • Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny
  • Serum nawilżające
  • Maska antybakteryjna peel – off
  • Krem normalizujący

V
Zalecenia do pielęgnacji domowej

Zalecane preparaty to seria kosmetyków co cery tłustej – trądzikowej NUNO firmy ZIAJA

Żel myjący antybakteryjny
cera zanieczyszczona, skłonna do wyprysków
-Dokładnie oczyszcza i odblokowuje pory oraz zapobiega rozwojowi bakterii.
-Usuwa nadmiar substancji tłuszczowych.
-Nie narusza warstwy ochronnej naskórka.
-Nie wysusza skóry.
Efekt:
pory dokładnie oczyszczone, skóra gładka i nie wysuszona
Sposób użycia:
Używać do mycia niewielką ilość żelu. Stosować razem z innymi preparatami z serii nuno.





Peeling enzymatyczny
cera zanieczyszczona, skłonna do wyprysków
- Złuszcza martwe komórki naskórka.
- Pobudza procesy odnowy skóry.
- Skutecznie oczyszcza pory.
- Wyraźnie wygładza i rozjaśnia skórę.
Efekt:
redukcja śladów potrądzikowych, skóra gładka, lekko rozjaśniona
Sposób użycia
1-2 razy w tygodniu nanieść warstwę peelingu na skórę twarzy, omijając okolice oczu. Pozostawić na około 10 - 15 minut, zmyć ciepłą wodą. Stosować z innymi preparatami z serii nuno.



Tonik antybakteryjny
cera zanieczyszczona, skłonna do wyprysków
nie zawiera alkoholu
- Łagodnie oczyszcza i zamyka rozszerzone pory.
- Intensywnie nawilża naskórek.
- Stosowany systematycznie ogranicza wydzielanie sebum.
- Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Efekt:
skuteczna tonizacja skóry i łagodne oczyszczanie nawet przy częstym używaniu
Sposób użycia:
Nanieść tonik wacikiem na oczyszczoną skórę. Stosować z innymi preparatami z serii nuno.
Nuno




Żel punktowy
cera zanieczyszczona, skłonna do wyprysków
- Ogranicza rozwój bakterii.
- Redukuje zmiany trądzikowe.
- Skutecznie łagodzi podrażnienia.
- Nie wysusza skóry.
Efekt:
redukcja pojedynczych zmian trądzikowych na twarzy, plecach, barkach, klatce piersiowej
Sposób użycia:
Nanieść żel na pojawiające się zmiany trądzikowe, pozostawić do wchłonięcia. Polecany również na skórę pleców, barków i klatki piersiowej. Stosować z innymi preparatami z serii nuno.








Krem antybakteryjny
- Zmniejsza wydzielanie sebum, ogranicza rozwój bakterii oraz zapobiega zmianom grudkowo - krostkowym.
- Delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka, oczyszcza pory i zapobiega tworzeniu się zaskórników.
- Łagodzi podrażnienia oraz intensywnie nawilża skórę.
- Nie zatyka porów.
Efekt:
normalizacja pracy gruczołów łojowych, redukcja zmian trądzikowych
Sposób użycia:
Nanieść krem na skórę twarzy, szyi, dekoltu, pozostawić do wchłonięcia. Stosować z innymi preparatami z serii nuno.


Maska z zieloną glinką
- Absorbuje nadmiar sebum, wykazuje skuteczne działanie ściągające oraz wyraźnie zmniejsza rozszerzone pory.
- Łagodzi zmiany trądzikowe i normalizuje pracę gruczołów łojowych.
- Intensywnie nawilża skórę oraz łagodzi podrażnienia.
- Nie zatyka porów. br>
Efekt:
redukcja sebum, redukcja „świecenia się” skóry – efekt mat
Sposób użycia:
1-2 razy w tygodniu nanieść grubą warstwę maseczki na skórę twarzy. Pozostawić na około 10 - 15 minut. Stosować z innymi preparatami serii nuno.

Po poinformowaniu klienta o możliwościach dbania o cerę w warunkach domowych kończę z nim pracę rozliczając się za wykonany zabieg oraz zachęcam do ponownej wizyty.
Kolejna czynnością jest sprzątnięcie miejsca pracy oraz dezynfekcja sprzętu.
W tym momencie pracę uważam za zakończoną.
adgam77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 21:12   #777
olala1102
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ale ja bym chciała żeby był taki temat!!!
olala1102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 22:05   #778
Amelia070
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny a jak wykonac regulacje brwi.. jak ma to byc napisane?? i narysowane??
Amelia070 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 22:39   #779
melka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Amelia070 Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak wykonac regulacje brwi.. jak ma to byc napisane?? i narysowane??
10. Następnie biorę pęsetę i naciągając skórę wokół brwi palcem wskazującym i kciukiem następnie wykonuję szybkie ruchy wraz ze wzrostem włosia i usuwam włoski nadając odpowiedni kształt.
melka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 22:43   #780
gawita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny był już projekt rok temu w styczniu o hennie i regulacji....my miałysmy go na próbnym

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Obstawiam oczyszczanie cery łojotokowej.........:jupi :
I TO BYM CHCIAŁA
gawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.