Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-10, 10:38   #2401
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

uzylam winogronowego oleju na noc, ale szalu nie ma, musze kupic oliwke hipp
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 13:07   #2402
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
uzylam winogronowego oleju na noc, ale szalu nie ma, musze kupic oliwke hipp
Może Tobie bardziej podpasuje zwykła oliwa Czaję się na oliwkę z Hippa, ale 12zł to jednak przesada. I wcale wydajne dla mnie nie są żadne oliwki, bo dodaję je do wszystkiego
Ja olej winogronowy stosuje po hydrolacie z kocanki. Słyszałam opinie, że po jego użyciu kremy lepiej działają. Może tak jest w przypadku oleju
Próbowałyście metody OCM do oczyszczania twarzy? Ja od 2msc stosuję i z mieszanej cery zeszłam na normalna Miałam mega tłuste powieki, które wymagały bazy by utrzymać cień dłużej niż 10min.
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 14:16   #2403
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Próbowałyście metody OCM do oczyszczania twarzy? Ja od 2msc stosuję i z mieszanej cery zeszłam na normalna Miałam mega tłuste powieki, które wymagały bazy by utrzymać cień dłużej niż 10min.
Zdradzisz szczegóły, bo ja mam bardzo tłustą cerę !
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 15:30   #2404
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Gatilla --> https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...&highlight=ocm
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 21:43   #2405
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Zaczynałam od 2-3 kropel na zwilżony płatek kosmetyczny z dodatkiem citroseptu i wyciśniętego capivitu (a później olejek jojoba) - przy czym to było takie szybkie przetarcie i od razu przepłukanie twarzy wodą, i od razu na to krem. Obecnie przecieram większą ilością mojego toniku (ale wciąż na zwilżony płatek), zostawiam na nawet 10-15 minut, po czym olej jojoba na twarz.. i .. nawet zaczerwienienia nie ma
A tonik już z 3 lata w takiej postaci stosuję, choć z przerwami na szukanie innych alternatyw.

A o ręczniku papierowym nie pomyślałam, bo wcześnie rano bądź bardzo późnym wieczorem zwykle się nie myśli Aczkolwiek płatek ma to do siebie, że zbierze nadmiar z jednego miejsca, a rozprowadzi na innym, w którym przydałoby się tego oleju więcej
Z capivitem zdecydowanie bym się nie odważyła, witamina A błyskawicznie sie ulatnia, a sama witamina E to za mało na skórę. Nie rozumiem sensu nakładania toniku po to by go natychmiast spłukać. A ręczniki papierowe odkrylam przy oczyszczaniu twarzy olejem-jedna z najlepszych metod jakie znam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 22:01   #2406
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Z capivitem zdecydowanie bym się nie odważyła, witamina A błyskawicznie sie ulatnia, a sama witamina E to za mało na skórę. Nie rozumiem sensu nakładania toniku po to by go natychmiast spłukać. A ręczniki papierowe odkrylam przy oczyszczaniu twarzy olejem-jedna z najlepszych metod jakie znam
Właśnie też próbuję zrozumieć, co dobrego może zrobić taka mieszanka i jakoś nie widzę. Jak rozumiem sok z cytryny i Citrosept to w celu dawki wit. C? tylko faktycznie w takiej postaci nie zdąży się wchłonąć, o ile w ogóle - czy na pewno w takiej postaci wit. C jest przyswajalna? kolejna rzecz - Capivit - ten a+e? Witaminy C nie wolno stosować równocześnie z pochodnymi wit. A.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 07:42   #2407
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Dzięki Trzeba będzie spróbować !
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 09:06   #2408
Kaetchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Właśnie też próbuję zrozumieć, co dobrego może zrobić taka mieszanka i jakoś nie widzę. Jak rozumiem sok z cytryny i Citrosept to w celu dawki wit. C? tylko faktycznie w takiej postaci nie zdąży się wchłonąć, o ile w ogóle - czy na pewno w takiej postaci wit. C jest przyswajalna?
Citrosept to nie tylko wit. C, ale i bioflawonidy oraz.. gliceryna. Sok z cytryny też nie zawiera samej wit. C, no ale to chyba oczywiste, prawda?

A co dobrego może zrobić? Po pierwsze - rozjaśnia (w moim odczuciu to peeling enzymatyczny), po drugie nawilża, po trzecie ma działanie antybakteryjne, a po czwarte - zakwasza. Nie mówiąc już o usuwaniu wolnych rodników (i to nie tylko ze względu na fakt zawartości wit C).

I nie rozumiem pytania o przyswajalność wit C w takiej postaci. A jaka wg Ciebie postać wit C byłaby lepsza jeśli właśnie nie naturalna??? Czyli że co - tylko chemiczna wersja jest dobrze tolerowana przez skórę i organizm?

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
kolejna rzecz - Capivit - ten a+e?
Tak, dokładnie ten capivit.

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Witaminy C nie wolno stosować równocześnie z pochodnymi wit. A.
Jeśli chodzi o łączenie wit C z wit A - to nie rozumiem za bardzo - z jakiego powodu nie można? Przecież są nawet specjalistyczne kremy/sera, które właśnie łączą w sobie obie te witaminy, nie mówiąc już o suplementach diety. W naturze też istnieje połączenie wit. A i C - jak choćby w avokado, które jest chętnie stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Więc naprawdę nie rozumiem w czym problem?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Z capivitem zdecydowanie bym się nie odważyła, witamina A błyskawicznie sie ulatnia, a sama witamina E to za mało na skórę.
A czemu byś się nie odważyła? W szczególności JEŚLI wit A się szybko ulatnia?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Nie rozumiem sensu nakładania toniku po to by go natychmiast spłukać.
Czy aby na pewno przeczytałaś dokładnie moją wypowiedź? Przecież napisałam, że na początku tak robiłam - a po to, by skóra się przyzwyczaiła - bo szczypało jak diabli (szybkie przetarcie to zabieg ok 1-minutowy, no i skoro szczypie, czyli że chyba działa?). A obecnie sytuacja wygląda jak poniżej (zacytuję swoje własne słowa z wcześniejszego postu):
"Obecnie przecieram większą ilością mojego toniku (ale wciąż na zwilżony płatek), zostawiam na nawet 10-15 minut, po czym olej jojoba na twarz.. i .. nawet zaczerwienienia nie ma"


W związku z powyższym pozwolę sobie na drobną złośliwość -> umiejętność czytania ze zrozumieniem - bezcenne! :P

No i na koniec dodam - jeśli widzę, że coś mi służy i przynosi konkretne, oczekiwane rezultaty, to będę to stosowała Kto nie chce - nie musi - przecież nic na siłę
Kaetchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 09:37   #2409
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Może Tobie bardziej podpasuje zwykła oliwa Czaję się na oliwkę z Hippa, ale 12zł to jednak przesada. I wcale wydajne dla mnie nie są żadne oliwki, bo dodaję je do wszystkiego
Ja olej winogronowy stosuje po hydrolacie z kocanki. Słyszałam opinie, że po jego użyciu kremy lepiej działają. Może tak jest w przypadku oleju
Próbowałyście metody OCM do oczyszczania twarzy? Ja od 2msc stosuję i z mieszanej cery zeszłam na normalna Miałam mega tłuste powieki, które wymagały bazy by utrzymać cień dłużej niż 10min.

ja uzywałam zwyklego toniuku przed olejem

kupilam oliwke hipp, ale jeszcz enie wypróbowałam
ja miałam zamiar stosowac ocm, ale nie mam do tego glowy, naprawde tka duża różnica? to moze spróbuje

a nie porobiły ci sie naczynka od goracego ręcznika?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 10:29   #2410
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy kogoś zapchał olej tamanu albo jakiś inny olej kupiony na biochemii, mazidłach itp?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 11:03   #2411
faynie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witam, czy macerat z kasztanowca lub hydrolat z kocanki pomógł komus usunąć rumieńce lub zniwelować je w jakiś sposób, prosze o wypowiedz tych, którzy stosowali te preparaty
faynie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 11:30   #2412
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
I nie rozumiem pytania o przyswajalność wit C w takiej postaci. A jaka wg Ciebie postać wit C byłaby lepsza jeśli właśnie nie naturalna??? Czyli że co - tylko chemiczna wersja jest dobrze tolerowana przez skórę i organizm?
Cała Twoja wypowiedź jest dowodem na to, że masz nikłe pojęcie o składnikach kosmetycznych i biochemii. Więc może lepiej by było posłuchać innych, a nie od razu atakować i wykpiwać za zwyczajnie zadane pytania. Tym bardziej, że nikt Ci nie napisał, że robisz coś źle.
Wit. C to potoczne określenie kwasu askorbinowego i jego pochodnych - z których każda ma inne właściwości wchłaniania, potrzebuje innego ,,towarzystwa", aby służyć skórze a nie szkodzić (bo zapominamy, że często wit. C może szkodzić - jak jest źle używana).
Cytat:
Jeśli chodzi o łączenie wit C z wit A - to nie rozumiem za bardzo - z jakiego powodu nie można?
Bo wzrasta ryzyko podrażnienia, poza tym wit. A uwrażliwia na słońce i konieczna jest w takim przypadku wysoka ochrona uv. Natomiast jeśli jest tak, jak pisała danusiae, że w tej postaci wit. A szybko się ulatnia - to pewnie problem znika.
Cytat:
(szybkie przetarcie to zabieg ok 1-minutowy, no i skoro szczypie, czyli że chyba działa?).
uczucie szczypania to w żadnym wypadku nie jest objaw pozytywnego działania kosmetyku.
Cytat:
No i na koniec dodam - jeśli widzę, że coś mi służy i przynosi konkretne, oczekiwane rezultaty, to będę to stosowała Kto nie chce - nie musi - przecież nic na siłę
Jakoś nie zauważyłam, żeby ktoś Ci bronił. Poza tym w przypadku preparatów antyoksydacyjnych prawdziwe rezultaty będzie widać dopiero po latach.

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Czy kogoś zapchał olej tamanu albo jakiś inny olej kupiony na biochemii, mazidłach itp?
Zapychanie jest kwestią indywidualną i nie każdemu każdy olej służy.
Cytat:
Napisane przez faynie Pokaż wiadomość
witam, czy macerat z kasztanowca lub hydrolat z kocanki pomógł komus usunąć rumieńce lub zniwelować je w jakiś sposób, prosze o wypowiedz tych, którzy stosowali te preparaty
Skorzystaj z wyszukiwarki - to popularny temat na forum. Oprócz tego jest biochemiczne KWC, gdzie pewnie znajdziesz wiele informacji.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 14:16   #2413
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość



Zapychanie jest kwestią indywidualną i nie każdemu każdy olej służy.
Wiem to, ale chodziło mi o konkrety. Bo olej tamanu np. "sprzyja gojeniu wyprysków, zapobiega tworzeniu zaskórników, łagodzi stany zapalne", więc zapychanie skóry podczas stosowania tego oleju jest jakby zaprzeczeniem teoretycznych właściwości oleju. Myślałam, że te naturalne oleje raczej nie będą zapychać skóry, dlatego pytam.



Cytat:
Napisane przez faynie Pokaż wiadomość
witam, czy macerat z kasztanowca lub hydrolat z kocanki pomógł komus usunąć rumieńce lub zniwelować je w jakiś sposób, prosze o wypowiedz tych, którzy stosowali te preparaty
Mi rumień złagodził olej z kocanki.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 16:43   #2414
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez faynie Pokaż wiadomość
witam, czy macerat z kasztanowca lub hydrolat z kocanki pomógł komus usunąć rumieńce lub zniwelować je w jakiś sposób, prosze o wypowiedz tych, którzy stosowali te preparaty
Używam/używałam obydwóch:

Macerat z kasztanowca Cudownie uspakaja cerę Zdecydowanie działa kojąco i obkurczająco na naczynka Zawszę dodaje go każdej formulacji na noc B.dobrze się wchłania Mogę stwierdzić że jest to najbardziej bezpieczna olejowa postac dla skóry Nie ma mowy o gulach, zapychanych porach Swój macerat zamawiałam na mazidłach Oceniam na 5+

Hydrolat kocankowy Hmm..no i tutaj jest mały problem bo nie wiem na ile zadziałał na moje naczynka Po pierwsze trzeba się przygotowac na niezbyt przyjemne doznania zapachowe podczas aplikacji dla mnie kocanka okrutnie cuchnie No ale czego sie nie robi dla urody Po każdej aplikacji zagaszczał u mnie rumień Po ok 15min blednie Cera się uspakaja Dopiero na drugi dzień widac że naczynia sa obkurczone
Myślę że gdybym nadal stosowała go może i coś by tam zadziałał...do tej pory jednak radzę sobie bez hydrolatu z kocanki Ocena 3+( z tym że zaznaczam długo nie stosowałam)

Tak od siebie polecę Ci ze sklepu naturalis(o ile wiem tylko tam jest dostepny) kompleks naczynkowy który składem jak i działaniem mnie zachwycił Działanie wręcz natychmiastowe Razem z żelem ha jest moim niezbędnikiem aa..i oczywiście jeśli jesteś naczynkowcem to proponuję 2xdziennie rutinoscorbin
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2011-08-11 o 16:46
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 18:45   #2415
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Dzięki Trzeba będzie spróbować !
Uważaj jeżeli masz cerę skorą do zapychań. Ja nie mam! Polecam przestudiowanie tego linku:
http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html
w skrócie może powinnaś skupić się na tych olejach; - zimnotłoczone oleje i maceraty bogate w NNKT, a szczególnie w kwas linolowy: konopny, z dzikiej róży, z komosy, z nasion bawełny, nasion czarnej porzeczki, ogórecznika lekarskiego, wiesiołka, orzecha włoskiego, pestek winogron, słonecznikowy, z czarnuszki, macerat brzozowy, macerat z kasztanowca, macerat z alg;
Ja używam olej słonecznikowy + rycynowy + z pestek winogron i mieszam na oko.
Fakt demakijaż tym sposobem chwile trwa i nie zawsze mam siłę na to Jestem chyba nieliczną osobą, której olejek do mycia twarzy z BU pomarańczowy pozostawia skórę ściągniętą i jakby wysuszoną

Moje cera jest odwodniona dlatego pewnie też wchłania olej winogronowy jak gąbka.
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja uzywałam zwyklego toniuku przed olejem

kupilam oliwke hipp, ale jeszcz enie wypróbowałam
ja miałam zamiar stosowac ocm, ale nie mam do tego glowy, naprawde tka duża różnica? to moze spróbuje

a nie porobiły ci sie naczynka od goracego ręcznika?
Kochana ja nie stosuję oryginalnego OCM. Nie chciałam w poprzednim poście zagłębiać się w szczegóły. Moja cera przypomina rumianego prosiaczka. Mam zawsze różowe/ czerwone policzki, dlatego wizja przykładania czegokolwiek gorącego do twarzy mnie przeraża. I nie wierzę w otwieranie i zamykanie porów. Boję się, że pozostaną otwarte, a i tak sporo mam takich.
Swój ręczniczek moczę w ciepłej wodzie z kranu, wyciskam i taki ciepły nie gorący nakładam na twarz. Po ok 10-15 sekundach robi się chłodny delikatnie ścieram olej na boki(nie ciagnę skóry w dół-grawitacja to mój wróg). Powtarzam czynność 3 razy. Demakijażuje też wtedy oczy. Szybkością ścierania tuszu nie dorównuje olejkowi z BU, ale wolę i tak tę metodę. A jeżeli nie mam makijażu na buzi to przed olejowaniem przemywam ją dla oczyszczenia pianką z rossmanna.
Czekam na efekty hydrolatu z kocanki, ale chyba mi nie pomoże z tymi polikami

Linki do bloga z opisem OCM:
http://azjatyckicukier.blogspot.com/...-dokadnie.html
http://azjatyckicukier.blogspot.com/...nie-skory.html
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 19:40   #2416
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czytam i czytam o tych olejkach ale mam jeszcze pare pytan



-Jaki olejek ?wygladzi -dosyc porzadnie skore?
-Co sadzicie o olejku z dzikiej rozy? w czym najbardziej sie sprawdzi w jakim problemie?
-Jaki olejek najbardziej pomoze skorze zaczerwienionej-tlustej ,naczynkowej?
Moja cera jest:
-tlusta
-wrazliwa,
-z wagrami-zaskorniki
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 20:22   #2417
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Kaetchen Pokaż wiadomość
Citrosept to nie tylko wit. C, ale i bioflawonidy oraz.. gliceryna. Sok z cytryny też nie zawiera samej wit. C, no ale to chyba oczywiste, prawda?

A co dobrego może zrobić? Po pierwsze - rozjaśnia (w moim odczuciu to peeling enzymatyczny), po drugie nawilża, po trzecie ma działanie antybakteryjne, a po czwarte - zakwasza. Nie mówiąc już o usuwaniu wolnych rodników (i to nie tylko ze względu na fakt zawartości wit C).

I nie rozumiem pytania o przyswajalność wit C w takiej postaci. A jaka wg Ciebie postać wit C byłaby lepsza jeśli właśnie nie naturalna??? Czyli że co - tylko chemiczna wersja jest dobrze tolerowana przez skórę i organizm?



Tak, dokładnie ten capivit.



Jeśli chodzi o łączenie wit C z wit A - to nie rozumiem za bardzo - z jakiego powodu nie można? Przecież są nawet specjalistyczne kremy/sera, które właśnie łączą w sobie obie te witaminy, nie mówiąc już o suplementach diety. W naturze też istnieje połączenie wit. A i C - jak choćby w avokado, które jest chętnie stosowane zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Więc naprawdę nie rozumiem w czym problem?



A czemu byś się nie odważyła? W szczególności JEŚLI wit A się szybko ulatnia?



Czy aby na pewno przeczytałaś dokładnie moją wypowiedź? Przecież napisałam, że na początku tak robiłam - a po to, by skóra się przyzwyczaiła - bo szczypało jak diabli (szybkie przetarcie to zabieg ok 1-minutowy, no i skoro szczypie, czyli że chyba działa?). A obecnie sytuacja wygląda jak poniżej (zacytuję swoje własne słowa z wcześniejszego postu):
"Obecnie przecieram większą ilością mojego toniku (ale wciąż na zwilżony płatek), zostawiam na nawet 10-15 minut, po czym olej jojoba na twarz.. i .. nawet zaczerwienienia nie ma"


W związku z powyższym pozwolę sobie na drobną złośliwość -> umiejętność czytania ze zrozumieniem - bezcenne! :P

No i na koniec dodam - jeśli widzę, że coś mi służy i przynosi konkretne, oczekiwane rezultaty, to będę to stosowała Kto nie chce - nie musi - przecież nic na siłę
Sam sok z cytryny jest kwaśny, dlatego nakłada się go rozcieńczonym. Pamiętam Koleżanki z lat młodzieńczych namiętnie stosujące cytrynę-bez rozcieńczania załatwiały sobie cerę dość szybko, nawet te z tlustą /zapychanie jak malowane, zwłaszcza przy witaminie E-chć przy octanach wszystko się moze zdarzyć/. Dalej nie rozumiem po co zostawiasz tonik na twarzy-przecież odparowuje dodatkowo przesuszając twarz.Skoro szczypie, to znaczy, że doszło do podrażnienia, a nie że działa...Witamina A jak dobrze pamietam potrzebuje witaminy E żeby zadziałała i właśnie w awokado ta witamina E też jest zawarta . Capivit zresztą nie zawiera czystej postaci tylko octany, składowo bodajże Tokovit jest lepszy, ale i tak wolę stosować sprawdzone receptury, żeby nie dopuścić chociażby do podrażnień czy przebarwień /receptariusz Mazidłowy polecam/ Czytam ze zrozumieniem, ale propagujesz takie metody, że włosy mi dęba stają. Masz racje, Kto chce może stosować Twoją metodę;p
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 23:15   #2418
faynie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

niczka87,
a w dużym stopniu Ci załagodził się rumień? jak stosowałaś ten hydrolat z kocanki?
faynie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 23:45   #2419
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
. Capivit zresztą nie zawiera czystej postaci tylko octany, składowo bodajże Tokovit jest lepszy, ale i tak wolę stosować sprawdzone receptury, żeby nie dopuścić chociażby do podrażnień czy przebarwień /receptariusz Mazidłowy polecam/ Czytam ze zrozumieniem, ale propagujesz takie metody, że włosy mi dęba stają. Masz racje, Kto chce może stosować Twoją metodę;p
Jakich skad przebarwien mozna sie nabawic? co masz na mysli z tego co mi wiadomo to przebarwienia tworza promienie sloneczne ,albo problemy zdrowotne
Dziewczyny z tego co piszecie to mozna OLEJEk JOJOBA-stosowac na dzien pod makijaz ,zamiast kremu?(myje twarz mydelkiem lub zelem -plucze -w mokra twarz -wcieram pare kropelek olejku jojoba ,obsuszam i mozna podklad nakladac?)

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Jaki olej-olejek najbardziej nadaje sie do zmywania makijazu?(twarz,oczy,rzes y?) ktory jest najlepszy-najskuteczniejszy?

Moja skora jest:
-wrazliwa-zaczerwieniona na czole,na nosie calym-przy nosie i na policzkach-jakby taki rumien..
-tlusta(wagry,zaskorniki,r ozszerzone pory,blizny-przebarwienia -potradzikowe)
-sklonna do zapychania

Jeszcze jedno dziewczyny,mianowicie zastanawiam sie ktory olejek wybrac prosze doradzcie mi (do cery tlustej,wrazliwej-zaczerwienionej,z niedoskonalosciami-wagry-zaskorniki-blizny-przebarwienia potradzikowe )
Biore pod uwage 3 oleje ktory bedzie najlepszy waszym zdaniem? Najskuteczniejszy u mnie?
olejek z dzikiej rozy? olejek arganowy? olejek jojoba?Prosze dziewczyny pomozcie mi Doradzcie, same widzicie mam spory problem z moja skora, z ktora nie moge sobie niestety poradzic..

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-08-12 o 01:18
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 07:22   #2420
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Moja skora jest:
-wrazliwa-zaczerwieniona na czole,na nosie calym-przy nosie i na policzkach-jakby taki rumien..
-tlusta(wagry,zaskorniki,r ozszerzone pory,blizny-przebarwienia -potradzikowe)
-sklonna do zapychania

Jeszcze jedno dziewczyny,mianowicie zastanawiam sie ktory olejek wybrac prosze doradzcie mi (do cery tlustej,wrazliwej-zaczerwienionej,z niedoskonalosciami-wagry-zaskorniki-blizny-przebarwienia potradzikowe )
Biore pod uwage 3 oleje ktory bedzie najlepszy waszym zdaniem? Najskuteczniejszy u mnie?
olejek z dzikiej rozy? olejek arganowy? olejek jojoba?Prosze dziewczyny pomozcie mi Doradzcie, same widzicie mam spory problem z moja skora, z ktora nie moge sobie niestety poradzic..
Najlepiej bedzie jak poczytasz opisy do produktów na Mazidłach, BU, ZKS, tam masz wszystkie odpowiedzi do swoich pytań o oleje
Co do reszty to wypadłoby znowu...poczytać. Sa odpowiednie wątki o cerze naczynkowej, zaczerwienionej jak i o tłuste, zanieczyszczone, jak i o przebarwieniach, są wątki o sklepach z półproduktami gdzie takie pytania i odpowiedzi padaja
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 07:44   #2421
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Uważaj jeżeli masz cerę skorą do zapychań. Ja nie mam! Polecam przestudiowanie tego linku:
http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html
w skrócie może powinnaś skupić się na tych olejach; - zimnotłoczone oleje i maceraty bogate w NNKT, a szczególnie w kwas linolowy: konopny, z dzikiej róży, z komosy, z nasion bawełny, nasion czarnej porzeczki, ogórecznika lekarskiego, wiesiołka, orzecha włoskiego, pestek winogron, słonecznikowy, z czarnuszki, macerat brzozowy, macerat z kasztanowca, macerat z alg;
Ja używam olej słonecznikowy + rycynowy + z pestek winogron i mieszam na oko.
Fakt demakijaż tym sposobem chwile trwa i nie zawsze mam siłę na to Jestem chyba nieliczną osobą, której olejek do mycia twarzy z BU pomarańczowy pozostawia skórę ściągniętą i jakby wysuszoną

Moje cera jest odwodniona dlatego pewnie też wchłania olej winogronowy jak gąbka.
Dzięki bardzo za tak szczegółową odpowiedź .
Na razie przestudiowałam link odnośnie OCM, który znajduje się na wizażu i szczerze powiedziawszy odechciało mi się tej metody.
Artykuł z mazideł właśnie sobie druknęłam i postudiuję !
Poczytam jeszcze to co polecasz z bloga odnośnie OCM, może się jednak przekonam.
A na razie co do olejków, to czekam na tamanowy z BU.
No i zapomniałam czekam też na olejek myjacy z drzewka herbacianego !

Edytowane przez gatilla
Czas edycji: 2011-08-12 o 08:26
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 08:24   #2422
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez faynie Pokaż wiadomość
niczka87,
a w dużym stopniu Ci załagodził się rumień? jak stosowałaś ten hydrolat z kocanki?
Napisałam, że stosuję OLEJ z kocanki, a nie hydrolat, to dwa różne produkty. Używam od 1 mca tak regularnie i widzę delikatną poprawę. Czasem nakładam olej na twarz, a czasem mieszam z kremem do twarzy.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 09:59   #2423
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Uważaj jeżeli masz cerę skorą do zapychań. Ja nie mam! Polecam przestudiowanie tego linku:
http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html
w skrócie może powinnaś skupić się na tych olejach; - zimnotłoczone oleje i maceraty bogate w NNKT, a szczególnie w kwas linolowy: konopny, z dzikiej róży, z komosy, z nasion bawełny, nasion czarnej porzeczki, ogórecznika lekarskiego, wiesiołka, orzecha włoskiego, pestek winogron, słonecznikowy, z czarnuszki, macerat brzozowy, macerat z kasztanowca, macerat z alg;
Ja używam olej słonecznikowy + rycynowy + z pestek winogron i mieszam na oko.
Fakt demakijaż tym sposobem chwile trwa i nie zawsze mam siłę na to Jestem chyba nieliczną osobą, której olejek do mycia twarzy z BU pomarańczowy pozostawia skórę ściągniętą i jakby wysuszoną

Moje cera jest odwodniona dlatego pewnie też wchłania olej winogronowy jak gąbka.


Kochana ja nie stosuję oryginalnego OCM. Nie chciałam w poprzednim poście zagłębiać się w szczegóły. Moja cera przypomina rumianego prosiaczka. Mam zawsze różowe/ czerwone policzki, dlatego wizja przykładania czegokolwiek gorącego do twarzy mnie przeraża. I nie wierzę w otwieranie i zamykanie porów. Boję się, że pozostaną otwarte, a i tak sporo mam takich.
Swój ręczniczek moczę w ciepłej wodzie z kranu, wyciskam i taki ciepły nie gorący nakładam na twarz. Po ok 10-15 sekundach robi się chłodny delikatnie ścieram olej na boki(nie ciagnę skóry w dół-grawitacja to mój wróg). Powtarzam czynność 3 razy. Demakijażuje też wtedy oczy. Szybkością ścierania tuszu nie dorównuje olejkowi z BU, ale wolę i tak tę metodę. A jeżeli nie mam makijażu na buzi to przed olejowaniem przemywam ją dla oczyszczenia pianką z rossmanna.
Czekam na efekty hydrolatu z kocanki, ale chyba mi nie pomoże z tymi polikami

Linki do bloga z opisem OCM:
http://azjatyckicukier.blogspot.com/...-dokadnie.html
http://azjatyckicukier.blogspot.com/...nie-skory.html
dzieki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 13:05   #2424
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Najlepiej bedzie jak poczytasz opisy do produktów na Mazidłach, BU, ZKS, tam masz wszystkie odpowiedzi do swoich pytań o oleje
Co do reszty to wypadłoby znowu...poczytać. Sa odpowiednie wątki o cerze naczynkowej, zaczerwienionej jak i o tłuste, zanieczyszczone, jak i o przebarwieniach, są wątki o sklepach z półproduktami gdzie takie pytania i odpowiedzi padaja
A znasz adres stronki? mazidla.pl?bo ja nie mam o tych stronkach zielonego pojecia
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-08-12 o 13:10
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 13:17   #2425
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
A znasz adres stronki? mazidla.pl?bo ja nie mam o tych stronkach zielonego pojecia
mazidla.com
biochemiaurody.com
zrobsobiekrem.pl
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 16:52   #2426
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy olej z pachnotki mógł mnie zapchać ?
magne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 17:14   #2427
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez magne Pokaż wiadomość
Czy olej z pachnotki mógł mnie zapchać ?
Kazdy olej moze zapachac, to sprawa indywidualna. Mnie pachnotka nie zapycha, ale to nie znaczy ze innych nie zapcha
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 17:41   #2428
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Kazdy olej moze zapachac, to sprawa indywidualna. Mnie pachnotka nie zapycha, ale to nie znaczy ze innych nie zapcha
Niestety, dokładnie tak, kazda skóra reaguje inaczej. Chociaż mnie też nie zapycha, za to uwielbiam jej zapach
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 18:02   #2429
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Niestety, dokładnie tak, kazda skóra reaguje inaczej. Chociaż mnie też nie zapycha, za to uwielbiam jej zapach
Przecież ona nie pachnie
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 19:35   #2430
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jak samemu mozna zrobic olejek myjacy?jakie proporcje ?jakie skladniki? ktoras z was sama juz robila?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.