Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-11, 10:08   #4801
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kurcze,wiecie, myslalam,ze juz odkrylam cos fajnego, bo znalazlam krem do cery tlustej i mieszanej + przeciwzmarszczkowy, a co, pisze,ze na pierwsze zmarchy mimiczne,
ucieszylam sie,ze nie bedzie tlusty, ale... niby nie jest, jednak z rana na czole byla tlusta warstewka...choc mam tak po kazdym kremie. czemu? zadziwia tylko to, ze jest w sam raz na policzki, a mam je przesuszone!!!

nie zapycha jednak porow. no, ale pozyjemy,zobaczymy.:brzyd al:
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-16, 11:53   #4802
dosiak77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 12
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam,

ja również prosze o podpowiedź dotyczącą pielęgnacji. mam 33 lata, skórę i mieszaną. zauwazylam, ze niestety moja skora pod oczmi pomimo moich zabiegow nie wyglada juz tak jak kiedys :/. aktualnie stosuje nuxe nirvanesque, wczesniej avene ystheal lub eucerin hyaluron filler. te same kremy kupowalam równiez na cala twarz. i o ile policzki i czolo sa ok, o tyle ta skora pod oczami mi sie nie podoba.... aktualnie na takie zimno stosuje tylko krem poltlusty iwostin, ale juz zdazyl mnie pozapychac i pojawily mi sie krostki na brodzie i czole . moze polecilybyscie cos przeciwzmarszczkowego na taka pogode? jesli macie jakies podpowiedzi dotyczace zmiany kremow do twarzy, to chetnie sie poslucham. doczytalam sie na innych watkach, ze w moim wieku powinnam tez zaopatzrec sie w kremy z witamina c - np. active c, redermic... ale co i w jakiej kolejnosci? help :/
dosiak77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 12:55   #4803
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie. Od jakichś 2 lat mam duże problemy z cerą (kiedyś nie miałam żadnych) i już nie wiem, co mogę na to poradzić.

Nastolatką już dawno nie jestem, ale ok. 2 lata temu pojawił się u mnie trądzik. W 90% problem dotyczy czoła, na reszcie twarzy występuje sporadycznie. Próbowałam najróżniejszych środków, jednak żadne nie były w stanie mi pomóc. Dodatkowo, prócz trądziku, moja cera zrobiła się niesamowicie wrażliwa, często reagowała ogromnym rumieniem, uczuleniem, pieczeniem i wszystkim co możliwe... Nawet najdelikatniejsze kosmetyki potrafiły ją podrażnić. Na policzkach cera była w miarę bezproblemowa, na nosie i brodzie także nie było większych niespodzianek, ale czoło zaczęło się przetłuszczać.

W końcu, w okolicach wakacji, postanowiłam wybrać się z tym problemem do dermatologa. Dostałam antybiotyk w tabletkach i maść, dodatkowo zapytałam czym mam przy okazji oczyszczać twarz na co dzień. Poleciła mi serię Iwostin Purritin.

Kuracja trwała ok. 2-3 miesięcy. Trądzik się zmniejszył, ale cały zestaw tak wysuszył moją cerę, że po 5 minutach od umycia czoło prezentowało pełen połysk (maść miałam stosować rano i wieczorem, więc nie było szans, czy używać w międzyczasie jakiegoś innego kremu ). Coś okropnego. Niestety, kolejnym problemem były policzki, które zaczęły się łuszczyć. Potem było już tylko gorzej... Stosowałam wiele kremów, żeby jakoś nawilżyć przesuszoną (odwodnioną?) do granic możliwości cerę.

Efekt jest opłakany - trądzik wrócił ze zdwojoną siłą, do tego pozapychałam sobie cerę. Policzki jak były suche, tak są. Do tego skóra na czole i w okolicach brwi zaczęła mnie okropnie swędzieć i łuszczyć się. Po umyciu skóra często pokrywa się nieregularnymi, czerwonymi plackami, piecze, swędzi... koszmar . Nawet najdelikatniejsze środki powodują ściągnięcie skóry w okolicach policzków, a szczególnie nosa.

Obecnie twarz myję uniwersalnym Babydreamem, ale on także ściąga skórę. Do tego mam wrażenie, że zbyt słabo oczyszcza okolice trądzikowe. Zaznaczam, że nigdy nie używałam myjadeł na bazie alkoholu.

Kremy, które ostatnio stosowałam, to: nivea, nivea soft, ziaja kakaowa, oliwkowa lekka formuła, babydream z nagietkiem do twarzy. Nivea i ziaja są bardzo tłuste, na policzkach się wchłaniają, ale czoło świeci jak szalone. Nivea soft wchłania się natychmiast i nie daje żadnego efektu. Babydream jest bardzo fajny, bo delikatny, ale nie nawilża zupełnie, tylko zostawia dziwny film na twarzy. Za słaby zdecydowanie. Używałam także kremu z 15% zawartością mocznika, ale zapchał mnie okropnie.

Dziewczyny drogie, poradźcie jak powinnam dbać o cerę... Nie mam siły i czasu chodzić po lekarzach, ale stara już jestem , a czuję się okropnie z cerą nastolatki. Szczególnie, że lubię się elegancko ubrać, a z taką cerą .

Czym myć, czym kremować, jak dbać? Zastosuję się do wszystkich rad. Jesteście ostatnią deską ratunku . Jedyne o co proszę to nie polecanie kremów powyżej 30zł, bo niestety nie stać mnie na nie (studenckie życie).
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 15:51   #4804
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Pani Filifionka, nie jestem ekspertem i nie znam się na tym wszystkim do końca, ale trochę ze swoją cerą też przeszłam, a mój budżet jest podobny do Twojego. Pewnie pomogłyby Ci (i mnie zresztą też ) jakieś cuda z tych stron z naturalnymi kosmetykami, ale tego Ci nie doradzę, bo nigdy mnie nie było na mnie stać.

Z moich obserwacji:
- Żel Babydream i mnie ściągał, obecnie używam Ziaji Oliwkowej i jest dużo lepiej, oczyszcza dokładnie i uczucie ściągnięcia jest delikatniejsze, jak jej nie znajdziesz to może jeszcze jakiś inny żel Ziaji bez SLS-ów, np. TinTin albo Calma (nie próbowałam ich, ale składowo prezentują się podobnie, jak Oliwka). Zwróć uwagę na wodę - w moim regionie jest beznadziejna, wysusza twarz, ciało i włosy, paznokcie mam w opłakanym stanie. Możesz spróbować myć buzię wodą mineralną, przegotowaną, albo chociaż przefiltrowaną. Jeśli z cerą jest baaardzo źle, to przemywaj ją tylko wieczorem mleczkiem do demakijażu, o ile Cię to nie zapcha. Najlepiej takim do cery suchej - u mnie sprawdzało się różowe Garniera.
- Kremy. Tu już gorsza sprawa, bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co Ci podpasuje. Myślę, że możesz spróbować serii AA Med - ja mam półtłusty i sprawdza się, szczególnie w te mrozy. Na łuszczącą się i przesuszoną skórę mogę polecić olej z nasion winogron - u mnie sprawdzał się, niestety tylko na noc, bo potwornie tłusty (jak to olej ), ale rzeczywiście łagodził i regenerował podrażnioną Duac'kiem cerę. Przyda się też coś typowo nawilżającego, tutaj wątpię, że pomogę, bo dla mnie idealny jest krem Calma Ziaji nawilżający, ale jest on mocno perfumowany i nie wiem, czy Cię nie podrażni... Poza tym, może być niewystarczający, skoro taki jest dla Ciebie Nivea Soft. Możesz spróbować jeszcze Cetaphilu emulsji (dla mnie jest dziwny, ale niektórzy twierdzą, że to mistrz nawilżania). Rano możesz spróbować nie myć twarzy, tylko przetrzeć ją tonikiem (swego czasu na moją cerę dobrze to wpływało). Może do czasu uspokojenia się cery smaruj jednak policzki którymś z tłuściochów a resztę twarzy innym kremem - wiem, to upierdliwe, ale inaczej się czasami nie da.

Leczenie trądziku to dopiero, jak poprawi się ogólny stan skóry - cokolwiek na trądzik wyrządzi Ci teraz więcej szkody, niż pożytku.

Możesz jeszcze nawilżyć cerę wewnętrznie - może Humavit? Moja Mama była z niego zadowolona.

Oczywiście nie dam sobie ręki uciąć za żaden z podanych sposobów... Niestety wszystko trzeba przetestować na własnej skórze.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 16:40   #4805
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej ja wlasnie mam problem z cera jest i sucha i tlusta i sama nie wiem jak ja mam chronic.Bylam u dermatologa no bo mam problem z tradzikiem i przepisala mi Avene >Diacnel teraz ma inna nazwe i krem dla dzieci z wysokim filtrem 50 +. Sama nie wiem czy wogole ten dermatolog zna sie na moim problemie bo jak narazie zadnej poprawy w sumie ona mowi ze to tradzik rozowaty ale tyle czytalam o tym i widzialam jak to wyglada i nie wydaje mi sie ze to tradzik rozowatty ,tylko przebarwienia i blizny co prawda powiedziala ze te chyba 5 to sa bliznya co z reszta twarzy twierdzi ze to tradzik. Co do twojej cery mozesz pomyslic o maseczkach domowej roboty co nie powinno tak podrazniac cery jak kosmetyki ze sklepu ale z doswiadczenia polecam z Aptek takie kosmetyki moja mamuska od kilku lat uzywa krem tlusty Oliwkowy z Ziaja i jest bardzo zadowolona tylko tego kupuje bo moja mamuska ma bardzo sucha cere i ciagle mowila ze czue ze jest taka fuuu no wiecie i zawsze mnie wysylala po ten krem jak szlam np do sklepu a nie jest drogi i nie z apteki a i pij duzo wody ja pilam codziennie 1,5 litra dzieki temu przytylam troche i cera byla fajniejsza jedynnie co bylo bledem to ze pilam tyle ilosci wody a wogle nie uprawialam sportu i mam celulit wodny pozdrawiam
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 17:06   #4806
_lenna
Przyczajenie
 
Avatar _lenna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: @
Wiadomości: 24
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

radzilabym jednak zainwestowac ciut kaski we wlasciwa pielegnacje, bo Ziajkami i Babydreamami mozna sobie niezle cere zniszczyc. Kosmetyki dzieciece sa dla dzieci lub od czasu do czasu dla osob o nieskazitelnej cerze, ale nie dla kogos z krostkami i tendencjami do zapychania i odwodnienia. Cera dzieci nie ma warstwy rogowej, jak u Cibie, co jest przyczyna problemow. Powinnas miec jeden zel do mycia z kwasami np. Effaclar (jest teraz promocja w aptekach duza butla starcza prawie na rok, i jakis lagodny, polecal Pharmaceris N lub R, sa superdelikatne. Stosuj je zamiennie. Raz w tyg stosuj maseczke aspirynowa i to tyle zdzierania. Krem jakis porzadny apteczny nawilzacz, poszukaj na forum, w KWC, na pewno cos znajdziesz. Po umyciu waoda z kranu dobrze jest spryskac buzie woda termalna. Trzymajsie zasady 'im mniej na buzie tym lepiej' . Moglabys tez poszukac jakiejs dobrej kosmetyczki, ktora Ci oczysci cere, zrobi mikrodermabrazje, moze jakies kwasy, i powie jak nawilzac. Ale to musi byc sprawdzona osoba, dermatologow zapisujacych antybiotyki juz przerabialam, tez mi zniszczyli cere, mialam tlusta i odwodniona buzie, zle wygladalam, wstydzilam sie wyjsc bez podkladu tu trzeba delikatnych kosmetykow, w zasadzie kosmeceutykow a nie drogeryjnych pelnych syfow, i konkretnego dzialania.
A co jesz na co dzien? Dieta tez ma wplyw na cere.
_lenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 17:41   #4807
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziękuję za odzew .

Meell. Ziaję Oliwkową mam na stanie, kupiłam jakiś czas temu i niestety wysusza mnie na wiór . Obawiam się, że teraz na wszystko będę tak reagować. Z jednej strony boję się, że jakieś treściwe żele i mleczka mnie zapchają, a z drugiej pozostałe specyfiki tylko bardziej wysuszają. Nie mogę znaleźć nic, co by oczyszczało i nie pogarszało stanu mojej cery.

Woda chyba faktycznie jest paskudna... Od momentu zmiany mieszkania widzę zmianę stanu skóry (również na ciele - bardzo wysuszona). Paznokcie też mają się gorzej. Kiedyś próbowałam myć twarz wodą przegotowaną, jestem w stanie znowu tego spróbować, tylko miałam duży problem z użyciem jej. Niewygodne jest nabieranie jej z miski, a z butelki to już zupełnie . Może znasz jakiś komfortowy sposób?

Kremy sobie zapisałam. Poczytam o nich na KWC i zobaczę . Choć ta Calma pewnie faktycznie będzie dla mnie za lekka. A czy taki olej dostanę w zwykłym sklepie? A metoda ze smarowaniem policzków osobno jest w moim przypadku chyba konieczna.

Jeśli chodzi o wewnętrzne nawilżanie, to także o tym myślałam i chyba nie zaszkodzi w końcu spróbować. Dziękuję za radę .

_lenna. Akurat używam Ziaji a nie Ziajki, a więc nie serii dla dzieci. Chyba, że miałaś na myśli Ziaję jako taką. A jeśli chodzi o Babydream, to zaczęłam go używać właśnie kierując się zasadą, którą podałaś, czyli im mniej, tym lepiej.

Kwasów bym nie tykała. Nie znam się na tym, ale obawiam się, że dla mojej cery to by była zbrodnia. W tej chwili jest w opłakanym stanie, reaguje na wszystko bardzo nieprzewidywanie, a kwasy są chyba dość mocne. Za żelami Pharmacerisu się rozejrzę, poczytam KWC, dziękuję . Naprawdę potrzeba mi jakiegoś delikatnego specyfiku do mycia.

A czy maseczka aspirynowa też nie jest dość mocna? Boję się czerwonych placków. W ogóle boję się jakichkolwiek maseczek, bo bardzo często muszę je zmywać po 10 sekundach i potem nie mogę sobie poradzić z pieczeniem i podrażnieniem.

Czy wodę termalną się wyciera, czy pozostawia do wyschnięcia? Bo podejrzewam, że to duża różnica. Kosmetyczka... Chętnie bym się wybrała i być może poszukam kogoś. Niestety mam kiepskie doświadczenia :/ i krucho u mnie z pieniędzmi. Ale poważnie nad tym pomyślę.

Jeśli chodzi o dietę, to staram się jeść dużo warzyw i owoców, ale wiadomo jak jest o tej porze roku... W praktyce kiepsko to wygląda. Jeśli chodzi o płyny, to wydaje mi się, że spożywam ich sporo, choć kto wie. Szczerze powiedziawszy, nie zwracam na to dużej uwagi .
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 19:28   #4808
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja bym absolutnie odradzała wszelkie inwazyjne terapie typu kwasy czy mikrodermabrazja. Na podrażnioną i wysuszoną cerę? Zabójstwo.
Poza tym, każdy szuka tego, co dla niego najlepsze. Mnie Effaclar (akurat krem, Effaclar K) zrobił z twarzy pobojowisko, a zwykłe "ziajki i babydreamy" mi tę skórę odratowały. Także wszystko jest kwestią indywidualną.
Aaa, no i moim zdaniem lepiej poszukać lepszego dermatologa, niż kosmetyczki. Lekarz to lekarz i to na jego znalezienie poświęciłabym czas. Nie musisz przecież słuchać wszystkich jego rad i wykupować recept. Można poszukać innego, jeśli ten się nie spodoba.

Nie mam sposobu na mycie twarzy przegotowaną wodą, chyba z miseczki najwygodniej. Co do oleju - powinnaś dostać go w aptece, był też swego czasu na DOZ-ie. Z oczyszczaczy musisz w takim razie poszukać czegoś swojego, metodą prób i błędów...

Edytowane przez Meell
Czas edycji: 2011-01-02 o 19:32
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 22:40   #4809
_lenna
Przyczajenie
 
Avatar _lenna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: @
Wiadomości: 24
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Pani Filifionka w takim razie odpusc maseczke aspirynowa, ten Effaclar zel nie jest ostry czy agresywny, porzadnie oczyszcza, ale nie robi krzywdy, poza tym nie siedzi dlugo na twarzy jak krem tylko sie go zmywa aswoje zdazy zrobic czyli usunac warstwe zapychajaca pory, ja stosuje go nie codziennie a wymiennie co kilka dni z lagodnym wlasnie Pharmacerisu lub Avene.
Tez probowalam myc mineralka czy przegotowana, ale jak dla mnie za duzo roboty i zabawy z tymi miskami, studzeniem itp, dlatego myje kranowka ale potem zraszam termalka, nie zosatwiam jej do wyschniecia tylko przecieram po kilku sekundach zwilzonym nia platkiem, w ten sposob nie mam kranowy na twarzy a cera juz jest bardziej nawilzona. Rano nie myje buzi tylko wlasnie spryskuje termalka. Na to klade filtry, ale Tobie nie polecam - musisz najpierw doprowadzic buzke do normy, a filtry chemiczne moga podraznic, zas fizyczne zapchac.
Co do Ziaji, (Ziajki nie uzywalam) ma paskudne sklady, dodatki zapachowe, parabeny, mnie podraznila, po prostu skora mnie szczypie i pali, oczywiscie, z enie kazdego, stad niech kazdy poszuka czegos dla siebie odpowiedniego, ja wiem, ze kremy z drogerii typu Ziaja, Soraya, Garnier sa dla mnie do bani, robia mi masakre z buzi a w najlepszym razie zapychaja i podrazniaja. Jesli chodzi o kremy wole tzrymac sie aptecznych - La Roche Posay lub Eucerin, Avene. Niejednokrotnie okazalo sie, ze wiecej kasy wydalam na kilka drogeryjnych, ktore okazaly sie niewypalem niz bym kupila jeden z apteki. Ale trzeba znalezc swoj - mi np. kompletnie nie pasuja Vichy, Iwostin czy Dermedic, moim zdaniem slabe. Z kolei Galenic, SVR za drogie, wiec zostalam przy sredniej polce
Malujesz sie? Jesli tak to uwazaj z podkladami.
Dietke wzbogac w dobre bialko, kapsulki z Omega3, ogranicz weglowodany proste, przetworzone zarcie.

Mell nie zgodze sie co do dermatologa, mi wlasnie dermatolodzy zniszczyli cere, zapisujac palace praparaty, ktore wypalaly pryszcze lacznie z cera lekka raczka dawali recepty na hormony. natomiast dobra kosmetyczka mi ja uratowala. Byla to babka z dyplomem kosmetologii, spora wiedza, bylam u niej w sumie 6 razy, zaczela od porzadnego oczyszczenia (mialam paskudne czerowne gulki i krosty na lini szczek, z ktorymi nie moglam sobie sama poradzic, moze nie bylo ich duzo, ale bez make-upu nie wyszlam. Mialam jeszcze takie liszajowate placki wkolo nosa, ktore robily mi sie zawsze po uzyciu jakiegos badziewnego kosmetyku, taki placek utrzymywal sie kilka dni i musialam smarowac silnym Laticortem, zeby znikl, masakra. Kosmetyczka po odetkaniu mi zaczopowanych porow i wyleczeniu stanu zapalnego (trwalo to 3 tygodnie) zrobila mi diamentowa mikrodermabrazje, potem bylam opuchnieta, ale na 2 dzien cera jak u niemowlaka, nie moglam uwierzyctaka gladka i czysta.
Wiec ja polecam tyle ze kosmetyczka kosmetyczce nierowna, a i cena niebagatelna, za wszystko zaplacilam 600zl a bylo to 4 lata temu, ale nie zaluje tej kasy, bo nie mam juz problemow. Pani zwrocila mi wlasnie uwage na zdrowa diete i uzywanie dermokosmetykow. Powiedziala, ze wszystkie parabeny w skladzie, dodatki zapachowe i inne swinstwa beda rozjuszaly mi wrazliwa cere.
_lenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 20:00   #4810
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _lenna Pokaż wiadomość
radzilabym jednak zainwestowac ciut kaski we wlasciwa pielegnacje, bo Ziajkami i Babydreamami mozna sobie niezle cere zniszczyc. Kosmetyki dzieciece sa dla dzieci lub od czasu do czasu dla osob o nieskazitelnej cerze, ale nie dla kogos z krostkami i tendencjami do zapychania i odwodnienia. Cera dzieci nie ma warstwy rogowej, jak u Cibie, co jest przyczyna problemow. Powinnas miec jeden zel do mycia z kwasami np. Effaclar (jest teraz promocja w aptekach duza butla starcza prawie na rok, i jakis lagodny, polecal Pharmaceris N lub R, sa superdelikatne. Stosuj je zamiennie. Raz w tyg stosuj maseczke aspirynowa i to tyle zdzierania. Krem jakis porzadny apteczny nawilzacz, poszukaj na forum, w KWC, na pewno cos znajdziesz. Po umyciu waoda z kranu dobrze jest spryskac buzie woda termalna. Trzymajsie zasady 'im mniej na buzie tym lepiej' . Moglabys tez poszukac jakiejs dobrej kosmetyczki, ktora Ci oczysci cere, zrobi mikrodermabrazje, moze jakies kwasy, i powie jak nawilzac. Ale to musi byc sprawdzona osoba, dermatologow zapisujacych antybiotyki juz przerabialam, tez mi zniszczyli cere, mialam tlusta i odwodniona buzie, zle wygladalam, wstydzilam sie wyjsc bez podkladu tu trzeba delikatnych kosmetykow, w zasadzie kosmeceutykow a nie drogeryjnych pelnych syfow, i konkretnego dzialania.
A co jesz na co dzien? Dieta tez ma wplyw na cere.
Jakże się z Tobą okrutnie nie zgodzę, z całym szacunkiem oczywiście. O ile Ziajowe Twoje spostrzeżenia podzielam w 100%tach (z wyjątkiem kremu to cery z trądzikiem różowatym z serii ZiajaMed, który ma świetny skład i genialnie działał na moją skórę) tak z Babydreamem absolutnie nie. Krem Gesichts und Korpercreme ma najprostszy, najmniej zapychający skład ze wszystkich kremów drogeryjnych i go uwielbiam. Nawet Humektan mnie zapychał, a on nie. Przez prawie 10 lat walczyłam z trądzikiem, do nieskazitelności mi baaaaardzo było daleko. I cena nie ma tu nic do rzeczy. Co do żelu oczyszczającego Babydreamowego ma świetny, prosty skład i doskonałe właściwości oczyszczające. Przez lata używałam dermokosmetyków aptecznych i owszem, Effaclar wspaniale oczyszcza ale do mojej delikatnej, wrażliwej cery skłonnej do przesuszania się na chwilę obecną absolutnie nie nadaje. Już bardziej Cleanance z Avene jeśli chodzi o łagodność, jednak oczyszcza nieporównywalnie gorzej od poczciwego Babydreama. Co do oczyszczania twarzy przez kosmetyczkę kolejne ABSOLUTNE I KATEGORYCZNE NIE. Ale zgodzę się i zadam pytanie, co jest z tą Ziają, że wszystkie kobiety pokładają w niej takie nadzieje?? Nie znam gorszych składowo kosmetyków. Nawet kobietom o pięknej cerze z czasem robią straszną krzywdę. Porażka.
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 22:45   #4811
_lenna
Przyczajenie
 
Avatar _lenna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: @
Wiadomości: 24
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ChiQuitA89 gratulacje dzidzi w brzuszku

Zwykla sprawdza sie zasada - co jednemu sluzy to niekoniecznie drugiemu Moje maluszki kochaja cala serie Babydream, Hippa tez, natomiats mi zel nie pasuje - wysusza moja cere, natomiast szampon koltuni wlosy, mam snopek po nim. Zas ten krem Babydream, o ktorym wspominasz rzeczywiscie robi buzke mieciutka, ale ma w skladzie na drugim mcu tluszcz, wiec mnie zapychal, natomiast dla moich malych jest ok.
Huektanu nie lubilam, pachnial mi mokrym pudlem i nie nawilzal, tez zapychal.
O, to musze zobaczyc ten ZiajiMed do rozowatego.
Jesli chodzi o Effaclar to uzywam co 3,4 dni, i jest super, robi co ma robic, robi to delikatnie i porzadnie, nie myje tez buzi 2 razy dziennie tylko raz, wieczorem, po demakijazu.
Co do oczyszczania u kosmetyczki to wiem, zdania sa podzielone, na pewno nie mozna isc do byle kogo, kto nam nieodwracalnie zniszczy cere. Ja mialam uporczywe i upiorne krostki na lini szczek, pod make-upem nie bylo ich widac, ale byly problematyczne - przed okresem ropialy i lekko nabrzmiewaly, w reszte dni byly tylko czerowne, plaskie. Dermatolodzy zbadali, ze nie jest to zadna bakteria, zapisywali wypalajace preparaty, ktore pomagaly na kilka tygodni lub hormony, ktorych balam sie brac. Dopiero kosmetyczka uiejetnie przygotowala te okolice do oczyszczenia, ponakluwala mi te ropnie, dobrze oczyscila, zamknela, poradzila sobie z liszajem. Po zagojeniu zrobila mikrodermabrazje. Od tego czasu nie mam zadnych klopotow z cera. Na pewno to pomoglo, pomogla tez zmiana diety, pomogla pierwsza ciaza.

Co do Twojego zastanawiania sie nad popularnoscia Ziaji to tez nad tym feenomenem dumalam moze na ludziach robi wrazenie to, ze to polska marka, idac tym tropem polskie to dobre, dostepnosc produktu, popularnosc i cena. Nie wiem, ale dla mnie to megapdrazniacze, nawet zel dwufazowy do demakijazu, ktory lubilam, na dluzsza mete zrobil mi zmarchy pod oczami podstepnie wysuszajac te okolice. Juz chyba Uroda jest lepsza? co myslisz? mialam kiedys tonik z Melisa i krem z koniczynki, swietne, choc nie patrzylam wtedy na sklady. Pharmaceris tez, choc nie wszystko. Natomiast Cleanance z Avene mnie wysuszyl na dluzsza mete. Teraz mam na polce Clean-Ac i Effaclar i jest ok.

kiedy porod?

Edytowane przez _lenna
Czas edycji: 2011-01-04 o 22:51
_lenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 14:28   #4812
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

trądzikiem w wieku 23 lat to i ja mam problem od jakiegoś czasu i to większy niż kiedy byłam nastolatką.
Ogólnie staram się, bardzo sie staram nie przejmować tym. A tak:
- piję drożdże, biorę kaps. Oleju z wiesiołka
- zaczęłam oczyszczać twarz metodą OCM
- stosuję maseczkę z drożdży i wody utlenionej na twarz (zamiast wody można dodać mleko)
- jakich kremów używam - Ziaja med - kuracja nawilżająca, kuracja lipidowa, Humektan
- rano twarz przemywam jedynie tonikiem na to humektan
- wieczorem OCM, maseczka, krem Ziai.

Nie ma już takiej tragedii, ale nie licze na idealna cerę.

A przybyłam tu ponownie, bo poszukuję dobrego kremu pod oczy, dla 23latki. Jakiś nawilażajacy zeby nie podrażniał oczu, bo niestety Ziaja nałożona na powieki czy pod powieki - nie sprawdza się. Humektan już lepiej, ale szukam czegoś bardziej specjalistycznego
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 23:17   #4813
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam Dziewczęta drogie Daaawno mnie tu nie było.

Po spryskaniu twarzy wodą termalną -po krótkiej chwili osuszamy ją np. chusteczką. Inaczej przesuszy nam cerę.

A propos niedrogiego kremu. Ja już drugą zimę na dzień używam Pharmaceris Octopirox - jak dla mnie bomba. Polecam do wypróbowania

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

A jeśli chodzi o dobry krem pod oczy to ja już sama opadam z sił... Nie ma chyba nic co naprawdę by nawilżało, nie szczypało i w ogóle...

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Smerfetko spróbuj tego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...om.html&next=1
Chyba sama do niego wrócę... Niska cena a naprawdę niezły
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 09:27   #4814
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej

szukam kremu nawilżającego, który mnie nie zapcha, a fajnie nawilży, odżywi moją cerę.... mam mętlik w głowie...
humektan nic nie robił z moją twarzą...

a co do Babydream to ja używam do mycia żelu z pompką, tego niebieskiego, swego czasu uratował moją twarz, dekolt i plecy, używam go od X czasu teraz myślę o zmianie na ten z nagietkiem, ale nie wiem jak z nim jest ? ktoś ma, używa ?

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
trądzikiem w wieku 23 lat to i ja mam problem od jakiegoś czasu i to większy niż kiedy byłam nastolatką.
Ogólnie staram się, bardzo sie staram nie przejmować tym. A tak:
- piję drożdże, biorę kaps. Oleju z wiesiołka
- zaczęłam oczyszczać twarz metodą OCM
- stosuję maseczkę z drożdży i wody utlenionej na twarz (zamiast wody można dodać mleko)
- jakich kremów używam - Ziaja med - kuracja nawilżająca, kuracja lipidowa, Humektan
- rano twarz przemywam jedynie tonikiem na to humektan
- wieczorem OCM, maseczka, krem Ziai.

Nie ma już takiej tragedii, ale nie licze na idealna cerę.

A przybyłam tu ponownie, bo poszukuję dobrego kremu pod oczy, dla 23latki. Jakiś nawilażajacy zeby nie podrażniał oczu, bo niestety Ziaja nałożona na powieki czy pod powieki - nie sprawdza się. Humektan już lepiej, ale szukam czegoś bardziej specjalistycznego
dajesz takie drożdże prosto z lodówki i do tego woda utleniona ?
jakiego toniku używasz ?

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

może miałyście któryś z tych kremów :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...10.html&next=1

?

dodam, że moją zmorą są zaskórniki i rozszerzone pory ;(
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 11:24   #4815
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny ja równiez jestem posiadaczka cery tłustej,zaskórniki,rozsze rzone pory,wypryski ale ostatnio jest tez ona jakby wlasnie odwodniona i chwilami sucha...szukam dobrego kremu nawilzajacego myslalam o humektanie bo kiedys gto mialam i wydaje mi się że nie zapychał ale te parabeny a wszedzie chuczy zeby ich unikac. Myślałam tez o emulsji cetaohil na noc bo dermatolog mi kiedys polecal ale nie umiem dorwac próbki a boje sie zapychania.

Będąc ostatnio u kosmetyczki na regulacji brwi moja kosmetyczka polecila mi myc twarz 2 razy dziennie płatkami owsianymi przez jakis czas ponoc ma pomoc w walce o ładna cere co myslicie?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 11:38   #4816
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

witam i ja

ja jestem załamana- wypróbowałam juz chyba kazdy krem o ktorym tutaj mowa- totalna klapa, zapycha mnie kazdy
a skóre mam b.suchą, wrażliwą, na cąłym ciele.. maziac sie czyms musze, ale juz nie mam pojecia czym.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 12:17   #4817
convallaria
Raczkowanie
 
Avatar convallaria
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 224
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
A przybyłam tu ponownie, bo poszukuję dobrego kremu pod oczy, dla 23latki. Jakiś nawilażajacy zeby nie podrażniał oczu, bo niestety Ziaja nałożona na powieki czy pod powieki - nie sprawdza się. Humektan już lepiej, ale szukam czegoś bardziej specjalistycznego
Nie wiem czego dokładnie oczekujesz po kremie pod oczy, ja używam od 1,5 roku tego:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...mi.html&next=1

i jestem zadowolona - nawilża
Mam 25 lat
__________________

convallaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 14:19   #4818
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
witam i ja

ja jestem załamana- wypróbowałam juz chyba kazdy krem o ktorym tutaj mowa- totalna klapa, zapycha mnie kazdy
a skóre mam b.suchą, wrażliwą, na cąłym ciele.. maziac sie czyms musze, ale juz nie mam pojecia czym.
Zainteresuj się kosmetykami samorobionymi: serum z witaminą C o prostym składzie, niacynamid i mocznik w zwykłym wodnym roztworze - to zrobiłabym na poczatek. Próbowałaś jakiegoś prostego oleju ?- dziewczyny chwalą tamalu na takie problemy. Unikaj jak ognia drogeryjnych kremów- one w dużej mierze są przyczyna twoich problemów. Ja mam wiele lat wiecej od ciebie i znowu po raz setny przekonałam sie, że odejście od kosmetyków samorobionych i filtrów przeciwsłonecznych skutkuje wysypem krost i trądzikiem jak u nastolatki. Pokornie wróciłam więc do serum z wit C i filtra Anthelios ( dla dzieci), bo nie wiem dlaczego ale kiedy go stosuję wszystkie krosty znikają. Stosuje proste oleje ( zurawinowy) i ekstrakty roslinne z mazideł. Pokochałam wodny roztwór niacynamidu i mocznika- super nawilża .po tygodniowej koracji bez drogeryjnych zapychaczy widzę wyraźną róznicę.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 14:59   #4819
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Zainteresuj się kosmetykami samorobionymi: serum z witaminą C o prostym składzie, niacynamid i mocznik w zwykłym wodnym roztworze - to zrobiłabym na poczatek. Próbowałaś jakiegoś prostego oleju ?- dziewczyny chwalą tamalu na takie problemy.

może jakieś przepisy
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 15:08   #4820
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ależ bardzo proszę :
http://mazidla.com/receptariusz.html

Lektura obszerna, radzę czytać z kartką w rece i długopisem.
Ja kupuję składniki również w naturalisie i jestem zachwycona.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 20:54   #4821
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Zainteresuj się kosmetykami samorobionymi: serum z witaminą C o prostym składzie, niacynamid i mocznik w zwykłym wodnym roztworze - to zrobiłabym na poczatek. Próbowałaś jakiegoś prostego oleju ?- dziewczyny chwalą tamalu na takie problemy. Unikaj jak ognia drogeryjnych kremów- one w dużej mierze są przyczyna twoich problemów. Ja mam wiele lat wiecej od ciebie i znowu po raz setny przekonałam sie, że odejście od kosmetyków samorobionych i filtrów przeciwsłonecznych skutkuje wysypem krost i trądzikiem jak u nastolatki. Pokornie wróciłam więc do serum z wit C i filtra Anthelios ( dla dzieci), bo nie wiem dlaczego ale kiedy go stosuję wszystkie krosty znikają. Stosuje proste oleje ( zurawinowy) i ekstrakty roslinne z mazideł. Pokochałam wodny roztwór niacynamidu i mocznika- super nawilża .po tygodniowej koracji bez drogeryjnych zapychaczy widzę wyraźną róznicę.
nie probowałam nic z naturalnej pielegnacji, wiec chyba pora- na mazidłach wszystko znajde?
myslalam tez o kwasach, niby wszystko wiem,ale nie mam pojecia co byloby dla mnie odpowiednie.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 19:11   #4822
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _lenna Pokaż wiadomość
ChiQuitA89 gratulacje dzidzi w brzuszku

Zwykla sprawdza sie zasada - co jednemu sluzy to niekoniecznie drugiemu Moje maluszki kochaja cala serie Babydream, Hippa tez, natomiats mi zel nie pasuje - wysusza moja cere, natomiast szampon koltuni wlosy, mam snopek po nim. Zas ten krem Babydream, o ktorym wspominasz rzeczywiscie robi buzke mieciutka, ale ma w skladzie na drugim mcu tluszcz, wiec mnie zapychal, natomiast dla moich malych jest ok.
Huektanu nie lubilam, pachnial mi mokrym pudlem i nie nawilzal, tez zapychal.
O, to musze zobaczyc ten ZiajiMed do rozowatego.
Jesli chodzi o Effaclar to uzywam co 3,4 dni, i jest super, robi co ma robic, robi to delikatnie i porzadnie, nie myje tez buzi 2 razy dziennie tylko raz, wieczorem, po demakijazu.
Co do oczyszczania u kosmetyczki to wiem, zdania sa podzielone, na pewno nie mozna isc do byle kogo, kto nam nieodwracalnie zniszczy cere. Ja mialam uporczywe i upiorne krostki na lini szczek, pod make-upem nie bylo ich widac, ale byly problematyczne - przed okresem ropialy i lekko nabrzmiewaly, w reszte dni byly tylko czerowne, plaskie. Dermatolodzy zbadali, ze nie jest to zadna bakteria, zapisywali wypalajace preparaty, ktore pomagaly na kilka tygodni lub hormony, ktorych balam sie brac. Dopiero kosmetyczka uiejetnie przygotowala te okolice do oczyszczenia, ponakluwala mi te ropnie, dobrze oczyscila, zamknela, poradzila sobie z liszajem. Po zagojeniu zrobila mikrodermabrazje. Od tego czasu nie mam zadnych klopotow z cera. Na pewno to pomoglo, pomogla tez zmiana diety, pomogla pierwsza ciaza.

Co do Twojego zastanawiania sie nad popularnoscia Ziaji to tez nad tym feenomenem dumalam moze na ludziach robi wrazenie to, ze to polska marka, idac tym tropem polskie to dobre, dostepnosc produktu, popularnosc i cena. Nie wiem, ale dla mnie to megapdrazniacze, nawet zel dwufazowy do demakijazu, ktory lubilam, na dluzsza mete zrobil mi zmarchy pod oczami podstepnie wysuszajac te okolice. Juz chyba Uroda jest lepsza? co myslisz? mialam kiedys tonik z Melisa i krem z koniczynki, swietne, choc nie patrzylam wtedy na sklady. Pharmaceris tez, choc nie wszystko. Natomiast Cleanance z Avene mnie wysuszyl na dluzsza mete. Teraz mam na polce Clean-Ac i Effaclar i jest ok.

kiedy porod?
Ależ oczywiście, co cera to inna tolerancja Osobiście stosowałam na zmianę Avenkę i Effaclaru przez całe lata. I po prostu skóra się do nich przyzwyczaiła. uwrażliwiła na Effaclar, a Avene już nie oczyszcza. Robię jeszcze od czasu do czasu do nich podejścia, uważam mimo wszystko, że są najlepszymi oczyszczaczami do skóy trądzikowej na rynku, ale już nie dla mnie Powiadasz, że Twoim pociechom Babydream i Hipp służy? Zastanawiam się właśnie, co wypróbować w pierwszym rzucie (P.S. Ile ich posiadasz?)

Jest wiele polskich firm, które uważam za bardzo dobre. Serie Pharmaceris są naprawdę porządne, ale jeśli ma się kapryśną cerę trzeba i tak uważać, składowo nie wszystko może niestety pasować. Uroda dla mnie jest bezwartościowa, mogę używać, mogę nie... bez różnicy w stanie cery. FlosLek jest świetny, nie wszystko oczywiście, ale są produkty, które uwielbiam!

I tu polecam świetny krem pod oczy. Firma FlosLek (dostępna np w SuperPharm), Rozjaśniający Krem pod Oczy z serii do Skóry z Problemami Naczyniowymi. Zmniejszył moje sine cienie, zapobiega opuchliźnie, zmniejszył zmarszczki spowodowane przesuszeniem skóry pod oczami i od razu odświeża spojrzenie, zdejmuje zmęczenie. Kilkanaście złotych mnie kosztował, dałabym jednak spokojnie duuużo więcej

Brzdąc termin ma na początek kwietnia, ale jako, że sama byłam wcześniakiem i dzidzia jest niesamowicie ruchliwa, oraz już chciała mnie opuścić, powinnam być gotowa na rozpoczęcie akcji już wcześniej To moja pierwsza ciąża i właśnie w niej cały problem trądziku powrócił. Tak źle nie było nigdy. Cóż, miejmy nadzieję, że hormony same się ustabilizują po. Dziękuję!!
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 10:03   #4823
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
nie probowałam nic z naturalnej pielegnacji, wiec chyba pora- na mazidłach wszystko znajde?
myslalam tez o kwasach, niby wszystko wiem,ale nie mam pojecia co byloby dla mnie odpowiednie.
To trudna droga i trzeba poświęcic wiele czasu na lekturę. Ale się opłaca jak już znajdziesz swoje typy. Składniki znajdziesz w mazidłach, w naturalisie, w zrobię sobie krem oraz biochemi urody. Są watki poświęcone ty sklepom i ich produktom. Ja kupuje najchetniej w mazidłach i naturalisie- oba sklepy uwielbiam.
Nie polecam Ci kwasów na początek, można sobie zrobić wiele krzywdy zwłaszcza bedąc niecierpliwym, kwasy często daja efekt początkowego 'wysypy" pryszczu a to zniecheca.Na poczatek w celu nawilżenia skóry radziłabym mieszankę kwasu hialuronowego z dowolnym olejem - jakimś dostosowanym dla tłustej cery ( tamalu, olej z kawy poczytaj na olejowym wątku).Z prostych składników nawilżających polecam mocznik- tani i skuteczny. Na ciało wypróbuj oliwkę dla dzieci- mój absolutny hit to oliwka w żelu Johnson & Johnson-nie wiem z jakich powodów ale u mnie powoduje gojenie i zanikanie wszelkich pryszczy na dekolcie i plecach, świetnie nawilża.
Odkąd znalazłam kosmetyki naturalne- cieszę się czysta cerą, która znika jak tylko siegnę na półke drogeryjną i użyję zwykłego kremu.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 10:07   #4824
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
To trudna droga i trzeba poświęcic wiele czasu na lekturę. Ale się opłaca jak już znajdziesz swoje typy. Składniki znajdziesz w mazidłach, w naturalisie, w zrobię sobie krem oraz biochemi urody. Są watki poświęcone ty sklepom i ich produktom. Ja kupuje najchetniej w mazidłach i naturalisie- oba sklepy uwielbiam.
Nie polecam Ci kwasów na początek, można sobie zrobić wiele krzywdy zwłaszcza bedąc niecierpliwym, kwasy często daja efekt początkowego 'wysypy" pryszczu a to zniecheca.Na poczatek w celu nawilżenia skóry radziłabym mieszankę kwasu hialuronowego z dowolnym olejem - jakimś dostosowanym dla tłustej cery ( tamalu, olej z kawy poczytaj na olejowym wątku).Z prostych składników nawilżających polecam mocznik- tani i skuteczny. Na ciało wypróbuj oliwkę dla dzieci- mój absolutny hit to oliwka w żelu Johnson & Johnson-nie wiem z jakich powodów ale u mnie powoduje gojenie i zanikanie wszelkich pryszczy na dekolcie i plecach, świetnie nawilża.
Odkąd znalazłam kosmetyki naturalne- cieszę się czysta cerą, która znika jak tylko siegnę na półke drogeryjną i użyję zwykłego kremu.
dzisiaj zaczytam czytanie
na ciele problemow nie mam, na twarzy w zasadzie tez duzo mniejsze odkad odstawiłam fluidy-mam jednak wciaz troche zaskórnikow i rozszerzonych porów , i chcialabym sie tego pozbyc
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 10:25   #4825
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a ja jestem zachwycona 2 kremami
1. Tłusty, łagodzący ale powinno się go używać 1-2 razy w tygodniu, bo może zapchać (mnie nie zapycha) - Avene, Cicalfate

2. Rewelacyjny, mój ukochany krem Iwostin, Purritin Rehydrin, Krem przywracający nawilżenie ( do skóry wysuszonej intensywną kuracją).
Nie zapycha !!!! łagodzi podrażnienia, nawilża , nie pozostawia tłustej warstwy .
W składzie ma m.in. hialuronian sodu, ceramidy, skwalan, alantolinę i wodę termalną.

Dziewczyny naprawdę wypróbujcie ten krem, nie jest drogi, bo kosztuje ok. 30 zł za 75 ml
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 12:21   #4826
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
a ja jestem zachwycona 2 kremami
1. Tłusty, łagodzący ale powinno się go używać 1-2 razy w tygodniu, bo może zapchać (mnie nie zapycha) - Avene, Cicalfate

2. Rewelacyjny, mój ukochany krem Iwostin, Purritin Rehydrin, Krem przywracający nawilżenie ( do skóry wysuszonej intensywną kuracją).
Nie zapycha !!!! łagodzi podrażnienia, nawilża , nie pozostawia tłustej warstwy .
W składzie ma m.in. hialuronian sodu, ceramidy, skwalan, alantolinę i wodę termalną.

Dziewczyny naprawdę wypróbujcie ten krem, nie jest drogi, bo kosztuje ok. 30 zł za 75 ml
Bardzo pomocny dla mnie post - myślę własnie nad kupnem tego iwostinu.Obecnie mam przesuszoną twarz, stosuję cetaphil, ale niestety nie pomaga, na dodatek potworzylo mi sie mnostwo zaskórników na nosie.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 10:00   #4827
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Bardzo pomocny dla mnie post - myślę własnie nad kupnem tego iwostinu.Obecnie mam przesuszoną twarz, stosuję cetaphil, ale niestety nie pomaga, na dodatek potworzylo mi sie mnostwo zaskórników na nosie.
mnie Cetaphil zapchał .... ale wiesz, kazda skóra reaguje inaczej.... mam nadzieiej, że z Iwostinu bedziesz zadowolona .... może w aptece mają próbki tego kremu....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 11:03   #4828
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Nie mają próbek...zresztą to temat na oddzielny wątek
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 18:06   #4829
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mam wielką prośbę o pomoc przy wyborze kremu do twarzy.
Od kilku lat nic nie używam, tylko tonik i krem/żel pod oczy.
Zazwyczaj kupowałam kremy drogeryjne, mające niezbyt dobry skład i po pewnym czasie miałam wysyp malutkich krostek np. na czole, brodzie.

Chciałabym teraz znaleźć coś o bardziej naturalnym składzie. Mam cerę mieszaną, na pewno dobrze by było, żeby kremik trochę matował ale też dobrze nawilżał, ponieważ nawet w strefie T mam czasami przesuszoną skórę
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 18:59   #4830
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Od matu masz pudry, kremy są od nawilżania
A sam krem, to już twój indywidualny wybór, polecam zacząć od przejrzenia forum, kilka ostatnich stron wystarczy, nawet kilka postów wyżej. Zachęcam, nikomu nie chce się podawać tych samych informacji po raz 273784 Tym bardziej, że większość kremów była jakoś przez wizażanki opiniowana. do tego KWC
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.