dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-05, 11:33   #1261
Juliax3
Raczkowanie
 
Avatar Juliax3
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

biol-chem w VIII 169,4
Juliax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 14:12   #1262
srebrny
Przyczajenie
 
Avatar srebrny
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Rataje
Wiadomości: 4
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej.
Kto się dostał do V LO do klasy akademickiej (1f)?

Edytowane przez srebrny
Czas edycji: 2016-07-05 o 14:31
srebrny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 14:16   #1263
zosia416
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

udało się, jesteśmy razem w klasie VKE, 1b MKA wita
zosia416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 14:47   #1264
Juliax3
Raczkowanie
 
Avatar Juliax3
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

gratulacje Zosia!
Juliax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 17:10   #1265
zosia416
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

dziękuję, widzimy się we wrześniu )
zosia416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 17:29   #1266
DomiLovato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej, ja sie dostałam do V LO klasa 1g. Jest tu może ktoś jeszcze z Klaudynki?
DomiLovato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 19:22   #1267
srebrny
Przyczajenie
 
Avatar srebrny
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Rataje
Wiadomości: 4
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

No to gratki. Domi-to był Twój pierwszy wybór?
__________________
INVICTUS
srebrny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 19:45   #1268
DomiLovato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY



Tak, zastanawiałam się też nad Paderkiem, ale jako że będę mieszkała prawdopodobnie w Bursie, zależało mi też na atmosferze w szkole i wybór padł na V lo

Edytowane przez DomiLovato
Czas edycji: 2016-07-05 o 20:01
DomiLovato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 05:53   #1269
srebrny
Przyczajenie
 
Avatar srebrny
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Rataje
Wiadomości: 4
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Czyli nowa szkoła i jeszcze nowe miasto. ;
__________________
INVICTUS
srebrny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 13:42   #1270
DomiLovato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Tak wyszło to spotkamy się w szkole!
DomiLovato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 14:04   #1271
srebrny
Przyczajenie
 
Avatar srebrny
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Rataje
Wiadomości: 4
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Na stronie jest fajna wirtualna wycieczka. polecam.
__________________
INVICTUS
srebrny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-08, 06:12   #1272
zosia416
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Ósemkowicze!
Na fb jest fajna grupa naszego rocznika, możecie znaleźć swoją klasę itp., zapraszam https://www.facebook.com/groups/2046...81543/?fref=ts
zosia416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 23:32   #1273
Juliax3
Raczkowanie
 
Avatar Juliax3
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Jestem tam
Juliax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 19:17   #1274
Intium
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Gratuluję wam wszystkim Ja w końcu zdecydowałam się na maturę międzynarodową w dwójce i tam się dostałam

Edytowane przez Intium
Czas edycji: 2016-07-17 o 19:18
Intium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 19:27   #1275
melliflower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

@Intium - do zobaczenia w szkole Jestem w IIIf IB, jeśli masz jakieś pytania - pisz śmiało!
melliflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 17:54   #1276
Malinowy_Sorbiet123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 11
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hejka,

Od września chodzę do XII LO w Poznaniu i niestety nie podoba mi sie ta szkoła Zastanawiam sie, wiec czy nie przenieść sie do X ,do klasy teatralno-filmowej. Czy potrafilby ktokolwiek powiedzieć mi jak wyglada poziom nauczania w X w porównaniu do XII, jaka panuje tam atmosfera oraz jak wyglada sprawa wilgoci i smrodu? Z góry dzieki
Malinowy_Sorbiet123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 17:58   #1277
Malinowy_Sorbiet123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 11
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Nikt nie wie?
Malinowy_Sorbiet123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 18:30   #1278
Atramentowa358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 13
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Malinowy Sorbiecie. Nie chodzę do X ale mam w niej kilku znajomych z czego 2-óch się przeniosło. Mam również przyjaciółkę w XII i powiem ci, że z dwóch szkół to XII jest o wiele lepsza.
Poziom w X jest średni. Może ciut mniej niż średni. Szkołę tą można zacząć, ale jak kończyć to inną jak to ostatnio powiedziała moja wychowawczyni gdy dowiedziała się, że nowy chłopak w mojej klasie jest z X. Nie chcę ciebie jakoś nastawiać przeciwko tej szkole. Ja tylko mówię, że moi znajomi nie są zadowoleni i są w tej szkole tylko przez wygodę, bo mieszkają dokładnie przy tym LO i nie mają zbyt wielkich ambicji.
Na twoim miejscu przemyślałabym kwestię przeniesienia, bo nigdy nie wiesz czy nie trafisz do większego... no dopowiedz sobie sama.
Och, no i jeszcze jedno.
Atmosfera szkoły o niczym nie świadczy, jeżeli ludzie w klasie do jakiej trafisz są zupełnie z tobą niekompatybilni.

Edytowane przez Atramentowa358
Czas edycji: 2016-09-18 o 18:32
Atramentowa358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 19:29   #1279
Malinowy_Sorbiet123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 11
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Dziękuje za odpowiedz ❤️ Odmyslilam sie juz od decyzji przeniesienia się. W XII mój problem polega właśnie na niezgraniu sie z moja klasa, myśle jednak ze lepiej wyjdę stawiając na poziom nauki niż na ludzi (znam kilka osób z filmowej w X, dlatego wiem ze dogadalabym sie z tamtejsza klasa). Jeszcze raz dzieki
Malinowy_Sorbiet123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-19, 16:27   #1280
Kwiatek_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Ja również zastanawiam się nad przeniesieniem i nie wiem jaka szkole wybrać. Zastanawiam sie miedzy 12, a 10. W 12 LO jest minimalnie wyższy próg punktowy, aczkolwiek w 10 jest wyższy procent zdawalności matur. Jestem świadoma tego, ze po części wszystko zależy od rocznika. Która szkoła lepsza poziomem?
Kwiatek_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 21:17   #1281
Kwiatek_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Nikogo nie ma z w.w szkół?
Kwiatek_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 18:07   #1282
lodyczekoladowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej!
W tym roku wybieram liceum. Interesuje mnie profil humanistyczny.
Jako język obcy najlepiej francuski, ale nie ma nacisku. Interesuje mnie II LO (prawnicza), V LO (teatralno-filmowa). Możecie coś powiedzieć o tych szkołach? Doradzić? Może zasugerujecie jeszcze jakieś inne LO?
lodyczekoladowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 23:29   #1283
melliflower
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lodyczekoladowe Pokaż wiadomość
Hej!
W tym roku wybieram liceum. Interesuje mnie profil humanistyczny.
Jako język obcy najlepiej francuski, ale nie ma nacisku. Interesuje mnie II LO (prawnicza), V LO (teatralno-filmowa). Możecie coś powiedzieć o tych szkołach? Doradzić? Może zasugerujecie jeszcze jakieś inne LO?
Bardzo bardzo polecam Ci II LO. Jestem tu na IB i bardzo sobie chwalę szkołę. Moja kuzynka chodzi do medialnej (z j. hiszpańskim). Z tego co wiem, jest to mimo wszystko lepsza klasa niż prawnicza.
Zwłaszcza jeśli interesuje Cię teatr, jest u nas prężnie działające kółko teatralne (w j. angielskim).
melliflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 21:42   #1284
jolzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Witam, jako iż wielkimi krokami zbliża się egzamin gimnazjalny 2017, myślę, że wypadałoby odświeżyć temat
Liczę na pomoc forumowiczów oraz szczere opinie. Interesuje mnie bowiem VIII LO, Marynka oraz III. Preferowane profile to mat-fiz oraz mat-inf (bardziej to drugie). Czy wystawienie szkół w takiej kolejności miałoby sens, zmienilibyście coś? Szczerze mówiąc opinie o III są bardzo podzielone, więc przede wszystkim tego wyboru jestem niepewna. VIII prawdopodobnie zostawię na pierwszym miejscu, z tym, że bez żadnych konkursów raczej ciężko będzie się dostać. Liczę jednak na 85 pkt za oceny i drugie tyle za egzaminy. Poza tym pytanie raczej do uczniów tej szkoły - czy bardzo ciężko jest utrzymać się w klasie z dużą ilością laureatów? Boję się, że bez chociażby finalisty trudno byłoby mi "nadążać"...
jolzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 16:30   #1285
merytery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej jestem tu nowa i założyłam konto właśnie ze względu na ten post. W tym roku kończę gimnazjum. Ze względu na to, że mieszkam w baaardzo małej miejscowości oddalonej od Poznania o ok. 100km słabo orientuję się w poznańskich liceach. Interesuje mnie profil humanistyczny, w szczególności teatralny/filmowy. I jeśli to możliwe z drugim językiem innym niż niemiecki, za którym nie przepadam.
Raczej dobrze się uczę (średnia będzie 5,5 lub wyżej), ale nie chcę całego liceum spędzić nad książkami i lataniem na najróżniejsze korki.
Myślałam nad V i XII. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o nich. Czy jeśli byłabym na humanie to bardzo cisną np. z fizyki? I jaka atmosfera w szkole, czy fajni ludzie, nauczyciele? No i jak z przygotowaniem do matury?

Edytowane przez merytery
Czas edycji: 2017-03-27 o 16:34
merytery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 17:10   #1286
Atramentowa358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 13
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez merytery Pokaż wiadomość
Hej jestem tu nowa i założyłam konto właśnie ze względu na ten post. W tym roku kończę gimnazjum. Ze względu na to, że mieszkam w baaardzo małej miejscowości oddalonej od Poznania o ok. 100km słabo orientuję się w poznańskich liceach. Interesuje mnie profil humanistyczny, w szczególności teatralny/filmowy. I jeśli to możliwe z drugim językiem innym niż niemiecki, za którym nie przepadam.
Raczej dobrze się uczę (średnia będzie 5,5 lub wyżej), ale nie chcę całego liceum spędzić nad książkami i lataniem na najróżniejsze korki.
Myślałam nad V i XII. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o nich. Czy jeśli byłabym na humanie to bardzo cisną np. z fizyki? I jaka atmosfera w szkole, czy fajni ludzie, nauczyciele? No i jak z przygotowaniem do matury?
No cóż, chodzę do piątki, więc mogę ci o niej trochę poopowiadać.
W szkole jest jedna fizyczka. I to naprawdę złota kobieta. Rozumie, że nie każdy jest urodzonym mat-fizem z uśpionym potencjałem, więc o ile nie jesteś na takowym profilu to ma zdrowe podejście do swojego przedmiotu tj. nie robi jakichś trudnych sprawdzianów, nie pyta, nie robi nie zapowiedzianych kartkówek (a jak już to daje sygnały, to na nich będzie i podaje podobne odpowiedzi). Atmosfera w szkole jest bardzo przyjazna, nie ma wyścigu szczurów, na początku roku jest organizowany rajd, a właściwie raczej maraton dla pierwszaków, by się zintegrowały. Ludzie to kwestia względna, zależy jacy znajdą się na twoim roku i z jakich gimnazjów przyjdą, więc nie gwarantuję niczego
Co do nauczycieli, przynajmniej tych, którzy uczą na rozszerzeniach mamy po prostu cud, miód. Czasami zdarzają się pewne wyjątki, no ale jaka szkoła ich nie ma. Do matury jesteśmy dobrze przygotowywani i chociaż nie jesteśmy w Perspektywach w czołówce, to w ubiegłym roku wszyscy u nas zdali i to na przyzwoitym poziomie. Nauczyciele są chętni do pomocy, na przerwach można zostawać i pytać, gdy się czegoś nie wie.
Kwestia języków niestety jest jaka jest. Na humanie i biol-chemie jest tylko niemiecki, co przyznaję jest dużym minusem, ale społeczność szkolna stara się z tym coś zrobić, bo z roku na rok ludzie się skarżą. Gdybyś miała pytania dot. V to śmiało możesz pytać na privie
Atramentowa358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 20:57   #1287
Juliax3
Raczkowanie
 
Avatar Juliax3
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jolzia Pokaż wiadomość
Witam, jako iż wielkimi krokami zbliża się egzamin gimnazjalny 2017, myślę, że wypadałoby odświeżyć temat
Liczę na pomoc forumowiczów oraz szczere opinie. Interesuje mnie bowiem VIII LO, Marynka oraz III. Preferowane profile to mat-fiz oraz mat-inf (bardziej to drugie). Czy wystawienie szkół w takiej kolejności miałoby sens, zmienilibyście coś? Szczerze mówiąc opinie o III są bardzo podzielone, więc przede wszystkim tego wyboru jestem niepewna. VIII prawdopodobnie zostawię na pierwszym miejscu, z tym, że bez żadnych konkursów raczej ciężko będzie się dostać. Liczę jednak na 85 pkt za oceny i drugie tyle za egzaminy. Poza tym pytanie raczej do uczniów tej szkoły - czy bardzo ciężko jest utrzymać się w klasie z dużą ilością laureatów? Boję się, że bez chociażby finalisty trudno byłoby mi "nadążać"...
Do VIII wcale nie jest tak trudno się dostać bez laureata - w klasie też nie ma ich aż tak wielu. Poziom wysoki, ale nie aż taki żeby nie dawać rady, tak naprawdę wszystko zależy od tego na jakich nauczycieli trafisz. A, i są trzy klasy mat-fiz-inf, każda teoretycznie ukierunkowana najbardziej na jeden z tych przedmiotów, ale tak naprawdę to niewiele się one od siebie różnią.
Jak masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości to pisz na priv
Juliax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 09:32   #1288
Naany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej Moglibyście powiedzieć mi coś o Paderku? Interesują mnie szczególnie profile biologiczno-chemiczny i historyczno językowy. Bardzo ważny jest dla mnie klimat szkoły i podejście nauczycieli.
( Uczę się dobrze, liczę na około 170 pkt.)
Naany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 13:15   #1289
Marrrta58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Naany Pokaż wiadomość
Hej Moglibyście powiedzieć mi coś o Paderku? Interesują mnie szczególnie profile biologiczno-chemiczny i historyczno językowy. Bardzo ważny jest dla mnie klimat szkoły i podejście nauczycieli.
( Uczę się dobrze, liczę na około 170 pkt.)
Hej Naany W kwestii Paderka, to szkoła jest spoko, jeśli chcesz po prostu dobrze zdać maturę. Jeśli masz większe ambicje i chciałabyś, żeby działo się jeszcze coś poza nauką , to polecałabym raczej II LO albo Marynkę. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to nie krępuj się, pisz na privie
Marrrta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 19:02   #1290
bIackstar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cóż, również interesuje mnie VIII LO ze względu na przedmioty ścisłe, jednak z tego co się orientuje nastąpiła kolejna zmiana w punktacji ocen w tym roku - za cel 18 pkt, bdb 17 pkt, db 14 pkt. Więc chyba niestety teraz ciężko będzie się dostać bez dodatkowych punktów za konkursy. Szkoda, ponieważ sama liczyłam na trzy oceny celujące i 85-90% na egzaminie gimnazjalnym - być może na zeszłorocznej punktacji by się udało, jednak na nowych zasadach raczej będzie ciężko, a o klasie informatycznej w VIII mogę chyba zapomnieć
bIackstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-17 08:40:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.