Ćwiczenia - pomocy! prosze.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-25, 10:50   #1
zuzkaxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 93

Ćwiczenia - pomocy! prosze..


Wiem, wiem zaraz mnie każda zmiesza z błotem, że jest mnóstwo tematów z ćwiczeniami, że mam poszukać bla bla. Ale ja to wiem. Tylko chodzi o to, że nie umiem dobrać odpowiednich ćwiczeń itp., żeby wyrobić mięśnie, do warunków jakie panują wokół mnie, że tak powiem.
Więc jeśli któraś mi pomoże, bedę bardzo, ale to bardzo wdzięczna!
Otóż chodzi o to, żebyście podpowiedział mi jakie ćwiczenia mam robić żeby zmniejszyć trochę tkankę tłuszczową i wyrobić mięśnie. No i też jak zrzucić trochę sadełka z tyłka i ud :p
A więc do dyspozycji mam hantle i rowerek treningowy. Zaznaczam, że nigdzie wyjść biegać itp. nie mogę. Także wszystkie ćwiczenia żeby były w domu
Oczywiście w grę wchodzą wszystkie możliwe ćwiczenia, które wymagają tylko hantli i rowerku treningowego. Jestem szczupła, ale tyłek mam troche większy więc najbardziej mi na nim zależy. No i żeby tłuszczyk przemienił się w mięśnie. Prosze Was o podanie po ile serii robić ćwiczenia itp. W miare jak najdokładniej. Albo chociaż odsyłać do jakiś linków heh. Ja jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o wszystkie ćwiczenia.
Jestem już zdesperowana, bo od pół roku pragne zacząć ćwiczyć a sama nie wiem jak, jestem bezradna, bo w tych wszystkich stronach z ćwiczeniami nie umiem sie połapać, odrazu chciałabym sie rzucić na wszystkie ćwiczenia.
Naprawde mi zależy żebyście mi pomogły
zuzkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 15:40   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia - pomocy! prosze..

1) To, czy uda Ci się schudnąć, czy nie, zależy od sposobu odżywiania.

2) Hantle = trening siłowy: na całe ciało, 3 x tyg. ok. 40-45 minut, ćwiczenia na każdą dużą grupę mięśni w każdym treningu, przerwy między seriami krótkie (np. 30 sek.), po 12-15 powtórzeń w serii. Na początek możesz wypróbować trening obwodowy.

3) Rower stacjonarny = trening interwałowy 2 razy w tyg. ok. 20 minut, w dni bez siłowego.

Kopalnia bardzo przystępnie wyjaśnionej wiedzy to super-sylwetka.pl
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 17:01   #3
zuzkaxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 93
Dot.: Ćwiczenia - pomocy! prosze..

Dziękuje, już myślałam, że nikt mi nie pomoże!
A czy skakanka też jest dobra? bo znalazłam w szafie heh i pomyślałam, ze może do czegoś też się przyda.
A odpowiedni sposób odżywiania znaczy że musze dobrać jakąś stosowną dietę tak? teraz mam gorsze dni i objadam się strasznie mam nadzieje, że mi to przejdzie i wezmę się za siebie..

Edytowane przez zuzkaxd
Czas edycji: 2008-12-25 o 17:03
zuzkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 20:51   #4
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ćwiczenia - pomocy! prosze..

Skakanka to jak bieg, tylko, że w miejscu. Jeżeli z nią nie przesadzisz to nie rozbudują Ci się łydki, tak 15 minut dwa razy w tygodniu dobre na spalenie tłuszczyku z nózek, brzuszka, czy ramion.

A co do diety - po prosto zdrowo się odżywiaj i koniecznie przestań się objadać.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 20:54   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia - pomocy! prosze..

Skakanka się przydaje, a jakże Można na niej robić rozgrzewkę, można trening interwałowy. Wszystkie te pojęcia są opisane na forum, a co do odżywiania, to polecam wątek podwieszony u góry forum "Dietetyka" o 10 przykazaniach żywieniowych.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 22:31   #6
zuzkaxd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 93
Dot.: Ćwiczenia - pomocy! prosze..

Strasznie dziękuje za pomoc . Od jutra już powoli zacznę realizować mój plan
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje kobietki
zuzkaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.