Pyt. dotyczące koszyczków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-29, 19:56   #1
mittusia
Raczkowanie
 
Avatar mittusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 113
GG do mittusia
Question

Pyt. dotyczące koszyczków


ostatnio zmajstrowałam moj papierowo-wiklinowy koszyczek. Większych problemów z nim nie miał, jest okrąglutki i śliczny, ale dzisiaj postanowiłam zrobić prostokątny z tekturową podstawą. Ale mam problem, nie mam na czym go wyplatać (nie mam zadnego pudelka takiego wymiaru) i pomysłałam czy czasem nie mozna wyplatać bez formy? albo wyplatac po kolei każdą sciankę osobno a potem je połączyć? ale jak?

Pomoże mi ktoś?
__________________
Postrzegam świat jako coś otwartego, owianego tajemnicą, której żadna nauka nigdy nie odkryje. Architektura odgrywa podstawową rolę w rozumieniu wielu spraw, ponieważ dostarcza przestrzeni do oglądania nieba, ulicy, innych ludzi wchodzących przez drzwi. Daniel Libeskind
mittusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 20:21   #2
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: Pyt. dotyczące koszyczków

Nie robiłam wikliny papierowej, ale przeglądałam instrukcje wyrobu takich koszyczków. Normalnie jak na około przeplatasz to sie nie da, nie wiem czy ktoś robił to w częściach, moze ktoś sie odezwie.
Co do formy, można wziąć jakieś pudełko, rozciać i wyciąc z tektury taki pasek, zgiąć w odpowiednich miejscach i masz odpowiedni kształt, wszystko skleić taśmą, żeby się trzymało.
Taki jest mój pomysł, moze ktoś ma lepszy
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 10:01   #3
nela007
Zadomowienie
 
Avatar nela007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 409
Dot.: Pyt. dotyczące koszyczków

Mittusia ja tez wyplatam bez formy a boki normalnie szywam papierkowymi rulonikami tylko niedoslownie czyli igla tego nierub
nela007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 21:13   #4
mittusia
Raczkowanie
 
Avatar mittusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 113
GG do mittusia
Dot.: Pyt. dotyczące koszyczków

hm no dzięki dziewczynki za rady coś czuję ze mi bez formy wyjdzie krzywy:P wiec sprobuje z tą tekturą
dobrze, że tutaj sie spytałam:P bo bym sie pewnie sama meczyla i nic nie wymysliła
Kochane jesteście
__________________
Postrzegam świat jako coś otwartego, owianego tajemnicą, której żadna nauka nigdy nie odkryje. Architektura odgrywa podstawową rolę w rozumieniu wielu spraw, ponieważ dostarcza przestrzeni do oglądania nieba, ulicy, innych ludzi wchodzących przez drzwi. Daniel Libeskind
mittusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.