"Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :) - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-17, 10:34   #1741
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez agga19851985 Pokaż wiadomość
Daleko, ale co zrobic.
COtton ballsy szare takie jak angy. Potrzebuje do pokoju Alana. Tylko narazie zbieram pieniadze bo one drogie strasznie są.

Łazienka jeszcze nie ruszona, maź z nowym rokiem poszedl do klientow i jie ma wogole czasu.

Chwale sie: Mikolaj oprocz auta, przyniosl mi wycieczke w dowolne miejsce w Polsce na tydzień
A będziesz zmieniać Alanowi wystrój pokoju? Kuba nie zgodziłby się na szare

Ale hojny Mikołaj , wybrałaś sobie coś?
BTW, u nas chyba już ostatni raz przeszła historyjka o Mikołaju

***
angy, pomęczę Cię jeszcze o te cotton ballsy Składałaś sama, czy kupowałaś z montażem? I czy brałaś te haczyki i możesz je ocenić?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2015-01-17 o 15:11
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 12:37   #1742
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
***
angy, pomęczę Cię jeszcze o te cotton ballsy Składałaś sama, czy kupowałaś z montażem? I czy brałaś te haczyki i możesz je ocenić?

Sama Ostre nożyczki i lecisz Fajna zabawa.
A jakie haczyki? Jak nie kojarzę, to chyba nie mam


Aga super prezent I gdzie się wybierasz?


***
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 07:36   #1743
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Sama Ostre nożyczki i lecisz Fajna zabawa.
A jakie haczyki? Jak nie kojarzę, to chyba nie mam
, dzięki
No zachęcają przy okazji do jakichś przeźroczystych haczyków, na których można sznur zawiesić.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:46   #1744
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
, dzięki
No zachęcają przy okazji do jakichś przeźroczystych haczyków, na których można sznur zawiesić.

Nie mam tych haczyków, ale może warto, jak taniocha.

A mi się coś knocą Zosi kulki od soboty - nie chcą świecić Przepaliły się masowo żarówki i trzeba namierzyć, które
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:33   #1745
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cześć
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Jeszcze się jej odmieni, zobaczysz
oby oby

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Miłosz na antyb. ale uniknęliśmy szpitala, już mieliśmy skierowanie
bidulek, lepiej już?

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A, dziewczyny, chciałam fajną książkę polecić (choć nie wiem, czy Wasze dzieci lubią tego typu rzeczy) - , jest fluorescencyjna, włazimy pod kocyk i wymyślamy historie Są w sieci zdjęcia jak to wygląda w ciemnościach.
Fajnie się zapowiada u nas hitem ostatnich tygodni jest Story Cubes.

Cytat:
Napisane przez agga19851985 Pokaż wiadomość
Chwale sie: Mikolaj oprocz auta, przyniosl mi wycieczke w dowolne miejsce w Polsce na tydzień
dla Mikołaja , że do mnie nie przyszedł z takim prezentem


Lili już lepiej choć dalej fioletowa
Idę zaraz w poszukiwaniu czerwonych korali na występy w środę.
W piatek bal choinkowy, Amelka będzie biedronką, a wasze dzieciaki co w tym roku wymyśliły?
Coś mnie moc opuściła od tego siedzenia w domu, nie mam energii na nic, a najchętniej bym spała
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 13:56   #1746
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Miramej po konsultacji z moim mężem () doszliśmy do wniosku, że te kulki nie nadają się jednak do tego, żeby palić je całe noce Bo tak jak pisałam-teraz chyba będę musiała wymienić wszystkie 35 żaróweczek na raz. Mimo wszystko to chyba jednak bardziej ozdoba niż lampka.
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 14:12   #1747
agga19851985
Wtajemniczenie
 
Avatar agga19851985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 144
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Jola narazie nic nie zmieniajy u .alana w pokoju. Biurko tyloo musimy kupic i fotel. Nie wiem czy wam mowilam, ale gdy bedziemy remontowac sypialnie to zamienimy sie z Alanem. W naszej sypialni bedzie Alana pokij a my wstawimy lozko do jego pokoju.

co do wycieczki to jest ona dla mnie, meza i Alana, wiec wszyscy jedziemy. Napewno nad morze. Albo znowu Piaski tam chce maź, a ja mam ochote na druga strone do Miedzywodzia. Jeszcze zobaczymy. Jedziemy w czerwcu, no chyba ze dostane teraz ta prace to nici z wycieczki bo urloou nje bede miala.

Mi tez sie nic niechce, ale to chyba wada wrodzona

Angy kotek fajny, ale nie dla mnie, nie lubie kotow. Wygonilabym go na podworko -.-



masakra jakas, od grudnia przytylam 6kg, nienwiemo co chodzi, a wlasniwie to wiem, nie ruszam sie prawie wcale. Nienawidze zimy...

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Jola gdzie masz te zdjecia mieszkania?????.
__________________
Mój łobuziak Alanek ur. 12.07.2009

Pola jest z nami od 03.XI.2015
agga19851985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 21:11   #1748
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez megi b Pokaż wiadomość
Fajnie się zapowiada u nas hitem ostatnich tygodni jest Story Cubes.
(...)
W piatek bal choinkowy, Amelka będzie biedronką, a wasze dzieciaki co w tym roku wymyśliły?
Coś mnie moc opuściła od tego siedzenia w domu, nie mam energii na nic, a najchętniej bym spała
Muszę zerknąć co to

Kuba nie może się zdecydować, ostatni pomysł to dinozaur



Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Miramej po konsultacji z moim mężem () doszliśmy do wniosku, że te kulki nie nadają się jednak do tego, żeby palić je całe noce Bo tak jak pisałam-teraz chyba będę musiała wymienić wszystkie 35 żaróweczek na raz. Mimo wszystko to chyba jednak bardziej ozdoba niż lampka.
Dzięki za info , u nas raczej całą noc nie będą włączone, jedynie wieczorami.

Cytat:
Napisane przez agga19851985 Pokaż wiadomość
Jola gdzie masz te zdjecia mieszkania?????.
Usunęłam, bo mam w znajomych nie tylko Was, ale przecież widziałaś.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 10:08   #1749
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Hejka

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Muszę zerknąć co to

Kuba nie może się zdecydować, ostatni pomysł to dinozaur





Dzięki za info , u nas raczej całą noc nie będą włączone, jedynie wieczorami.
dinozaur mówisz


My Amelce świecimy tylko globus gry zasypia, a potem wyłączamy. Choć często się zdarza, że my zasypiamy wcześniej niż ona

Po sześciu miesiącach stwierdziłam, że czas na wyprowadzkę Lilianki z naszego łóżka Od dwóch dni śpi w łóżeczku obok, trochę to męczące tzn. przy karmieniu, ale może się uda.


Ale mnie zatoki złapały

Kupujecie coś dla dziadków?
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 14:07   #1750
agga19851985
Wtajemniczenie
 
Avatar agga19851985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 144
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Jola chcialam jeszcze popatrzec,no ale nic;-)

U nas na balu Alan byl znowu wilkiem, orzebranie jeszcze bylo dobre z zeszlego roku a on nienchcial nic innego, wiec luz

MegiLili od urodzenka z wami w łóxku jest??. O rany. To juz najwyzsza pora zeby przeniesc ja na swoje. Powodzenia.

Alan ma super zajecia w ferie, a chodzic nie moze bomsie rozchorowal. Byl tykko jeden dzien, zajecia plastyczne, aerobik dla dzieci, ceramika, i poslalam go jezzcez na robotyke. Kocha roboty i zakochal sie w robotyce. Konstruowali z klockow lego na jakichs podstawkach, podlaczali z komputerem i sterowali za pomoca komputeraz. Alan byl wniebowzięty. Na szczescie po feriach bedzie kontynuacja tych zajec bo jest ogromne zainteresowanie, wiec bede go posylala..
poza tym zapisalam Alana na karate, bardzo chcial. Jeszcze na pierwszych zajeciach nie byl wiec nie wie wogole czy bedzie mogl chodzic, bo ostatnio przy najmniejszen aktywnosci dostaje czestoskurczu. Pojde na pierwsze zajecia porozmawiac z panem prowadzacymmi zobaczymy co z tego wyniknie.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Alan dal dziadkom laurki
__________________
Mój łobuziak Alanek ur. 12.07.2009

Pola jest z nami od 03.XI.2015
agga19851985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 19:45   #1751
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Hej

Byłam u Oliwki w przedszkolu. generalnie jest chwalona. Z tego co nie umie to : wiązać butów (przyznam że nigdy jej nie uczyłam, ale jak jej pokazałam jak to robić to załapała i jakoś tam zawiąże już), skakać na skakance nie umie, ale uczy się uparcie, tylko nie daje mi skrócić skakanki, a za długa jest i dlatego się jej plącze. No i nie umiała wymienić rzeki największej w Polsce.
A no i nie powiedziała adresu swojego (ale zna).
Aa no i głoskowanie jej za bardzo nie wychodzi. Mamy to ćwiczyć
Poza tym wszystko ok.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 11:42   #1752
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Widzę, że pustawo tutaj

U nas Antoś kończy zapalenie płuc. Zaczęło się od alergicznego kaszlu i kataru (nie było oznak infekcji -gardło czyste i brak gorączki), ale po dwóch dniach lekarz stwierdził, że jest gorzej, dużo świstów, więc zdiagnozował atypowe zapalenie płuc. Dostaliśmy Klacid na 14 dni i wspomagacze wziewne plus Claritine, syrop Erdomed i Nasonex do nosa.
10 lutego mamy kontrolę i prawdopodobnie przejdziemy na komorę powietrzną, bo sterydy przy długim użytkowaniu w nebulizatorze mogą uszkodzić rogówkę oka. Zakupiliśmy Aerochumber - podobno najlepszy wg naszego lekarza (poręczny, krótka droga leku itd).
3.03 mamy wizytę u alergologa, żeby posprawdzać Antosia alergie.
Ja też troszkę przeziębiona byłam, ale już mija.

Poza tym ferie się skończyły i znowu lekcje, lekcje itd
Ale myślę już o wakacjach. Jedziemy do Włoch juz 19.06. Teść ma 60-kę i stwierdził, że wszyscy mamy spotkać się w Vieste. Oczywiście każdy na swój koszt Zarezerwowaliśmy już noclegi, więc tylko odliczać dni

I chyba tyle u nas. Odświeżyliśmy sypialnię, szukam jeszcze jakiegoś obrazu w niebiesko/granatowym kolorze. Takie mamy teraz dodatki, więc jak coś Wam w oko wpadło to dajcie znać
Przymierzam się do pokoju dzieci, ale nie mogę coś się zabrać
A i przedpokój chciałam pomalować, no ale jak nie przeziębienie to @, więc cięzko idzie


A jak u Was, dzieciaczki zdrowe?
Mieliście już bale w przedszkolach? U nas 17-go. Antoś mam nadzieję, że już 100%-owo się wykuruje, bo chce być Ninją
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 12:43   #1753
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Widzę, że pustawo tutaj

U nas Antoś kończy zapalenie płuc. Zaczęło się od alergicznego kaszlu i kataru (nie było oznak infekcji -gardło czyste i brak gorączki), ale po dwóch dniach lekarz stwierdził, że jest gorzej, dużo świstów, więc zdiagnozował atypowe zapalenie płuc. Dostaliśmy Klacid na 14 dni i wspomagacze wziewne plus Claritine, syrop Erdomed i Nasonex do nosa.
10 lutego mamy kontrolę i prawdopodobnie przejdziemy na komorę powietrzną, bo sterydy przy długim użytkowaniu w nebulizatorze mogą uszkodzić rogówkę oka. Zakupiliśmy Aerochumber - podobno najlepszy wg naszego lekarza (poręczny, krótka droga leku itd).
3.03 mamy wizytę u alergologa, żeby posprawdzać Antosia alergie.
Ja też troszkę przeziębiona byłam, ale już mija.

Poza tym ferie się skończyły i znowu lekcje, lekcje itd
Ale myślę już o wakacjach. Jedziemy do Włoch juz 19.06. Teść ma 60-kę i stwierdził, że wszyscy mamy spotkać się w Vieste. Oczywiście każdy na swój koszt Zarezerwowaliśmy już noclegi, więc tylko odliczać dni

I chyba tyle u nas. Odświeżyliśmy sypialnię, szukam jeszcze jakiegoś obrazu w niebiesko/granatowym kolorze. Takie mamy teraz dodatki, więc jak coś Wam w oko wpadło to dajcie znać
Przymierzam się do pokoju dzieci, ale nie mogę coś się zabrać
A i przedpokój chciałam pomalować, no ale jak nie przeziębienie to @, więc cięzko idzie


A jak u Was, dzieciaczki zdrowe?
Mieliście już bale w przedszkolach? U nas 17-go. Antoś mam nadzieję, że już 100%-owo się wykuruje, bo chce być Ninją
Zdrówka dla Antosia
Ola, a co to za komora? To się do inhalatora podłącza? Byłam na stronie, widziałam, że jest maska i ustnik, co Wy macie? Nigdy o czymś takim nie słyszałam
A Antoś ma jakieś objawy alergii?

No nie mogę

U nas bal 16-go, temat przewodni Śpiąca Królewna, więc u nas będzie król

Pokaż sypialnię
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:23   #1754
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Zdrówka dla Antosia
Ola, a co to za komora? To się do inhalatora podłącza? Byłam na stronie, widziałam, że jest maska i ustnik, co Wy macie? Nigdy o czymś takim nie słyszałam
A Antoś ma jakieś objawy alergii?

No nie mogę

U nas bal 16-go, temat przewodni Śpiąca Królewna, więc u nas będzie król

Pokaż sypialnię


Na końcu przymocowuje się lek wziewny np Ventolin
achfvm6+.jpg

Psika się lekiem i od razu wciąga (przez 5 sek), bez "parowania" jak w nebulizatorze. Chodzi przede wszystkim o czas "inhalacji" jak i to uszkodzenie rogówki przez sterydy.
My kupiliśmy żółtą - dla dzieci. Tak było napisane. A jak przyszło, to na opakowaniu było 1-5 lat . Ta niebieska (na zdjęciu powyżej), jest na stronie zalecana dla dorosłych, a dopiero potem znalazłam, że dla dzieci od lat 6 i dla dorosłych...To są z maseczkami. Sa jeszcze zielona i rózowa, nazwane boys i girl, ale z ustnikami, więc na razie nie kupowałam, bo nie wiedziałam, jak Antoś da radę.
Rozmawiałam ze znajomą i jej córa uzywa tej żółtej i jest ok (chodzą razem do przedszkola, więc wiek już ponad 5 lat). Także na razie pouzywamy tej, a za rok kupimy nowa (zalecana wymiana). Albo większą z maską lub z ustnikiem.
Tu jest filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=ZpHz8pFDF80

Dużo osób kupuje też Babyhaler, jest tego najwięcej w aptekach, ale duże to i nie wygodne. Aerochumber to teraz nr 1.

Mamy podejrzenie astmy oskrzelowej


Prawda?...

Król Kubuś

Mogę pokazać łóżko, ale jak kupię obraz, bo w sumie więcej nic się nie zmieniło. No może szafka nocna i lampka , plus narzuta
Jest strasznie wysokie. Małż przełazi przeze mnie (śpi od ściany) i śmieje się, że ma łózko piętrowe
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 14:47   #1755
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość


Na końcu przymocowuje się lek wziewny np Ventolin
Załącznik 5905153

Psika się lekiem i od razu wciąga (przez 5 sek), bez "parowania" jak w nebulizatorze. Chodzi przede wszystkim o czas "inhalacji" jak i to uszkodzenie rogówki przez sterydy.
My kupiliśmy żółtą - dla dzieci. Tak było napisane. A jak przyszło, to na opakowaniu było 1-5 lat . Ta niebieska (na zdjęciu powyżej), jest na stronie zalecana dla dorosłych, a dopiero potem znalazłam, że dla dzieci od lat 6 i dla dorosłych...To są z maseczkami. Sa jeszcze zielona i rózowa, nazwane boys i girl, ale z ustnikami, więc na razie nie kupowałam, bo nie wiedziałam, jak Antoś da radę.
Rozmawiałam ze znajomą i jej córa uzywa tej żółtej i jest ok (chodzą razem do przedszkola, więc wiek już ponad 5 lat). Także na razie pouzywamy tej, a za rok kupimy nowa (zalecana wymiana). Albo większą z maską lub z ustnikiem.
Tu jest filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=ZpHz8pFDF80

Dużo osób kupuje też Babyhaler, jest tego najwięcej w aptekach, ale duże to i nie wygodne. Aerochumber to teraz nr 1.

Mamy podejrzenie astmy oskrzelowej


Prawda?...

Król Kubuś

Mogę pokazać łóżko, ale jak kupię obraz, bo w sumie więcej nic się nie zmieniło. No może szafka nocna i lampka , plus narzuta
Jest strasznie wysokie. Małż przełazi przeze mnie (śpi od ściany) i śmieje się, że ma łózko piętrowe
A ten Ventolin to jest steryd? Bo Pulmicortu np. w takiej postaci chyba nie ma? W sensie w takiej tubie, jest tylko w ampułkach (innych sterydów wziewnych nie znam )
Dzięki za wyjaśnienie

, ale to znaczy, że Antoś ma duszności nawet w zdrowiu?

Pokaż, co masz

***
Ja się dziś troszkę wkurzyłam, bo okazało się, że 25 lutego rusza u nas rekrutacja do szkół. Dowiedziałam się z trójmiejskiego forum, a potem weszłam na strony interesujących nas szkół. Strona miasta milczy na ten temat A dni otwarte w szkołach to 28 marca Ludzie się śmieją, że tak wystrzelili (zawsze była na przełomie marca i kwietnia), żeby matki nie zdążyły odroczyć w poradni
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:14   #1756
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A ten Ventolin to jest steryd? Bo Pulmicortu np. w takiej postaci chyba nie ma? W sensie w takiej tubie, jest tylko w ampułkach (innych sterydów wziewnych nie znam )
Dzięki za wyjaśnienie

, ale to znaczy, że Antoś ma duszności nawet w zdrowiu?

Pokaż, co masz

***
Ja się dziś troszkę wkurzyłam, bo okazało się, że 25 lutego rusza u nas rekrutacja do szkół. Dowiedziałam się z trójmiejskiego forum, a potem weszłam na strony interesujących nas szkół. Strona miasta milczy na ten temat A dni otwarte w szkołach to 28 marca Ludzie się śmieją, że tak wystrzelili (zawsze była na przełomie marca i kwietnia), żeby matki nie zdążyły odroczyć w poradni
Ten Ventolin chyba nie, ale my mamy tez Nebbud. Nie wiem czy jest też w formie do komory, ale ogólnie chodzi, żeby wtedy dać takie leki, które do komory się nadają i zrezygnować ze sterydowaych do nebulizatora. (Do komory da pewnie i nie sterydy i sterydy, ale bezpieczniej podane). W ogóle kazał nam zasłaniać buzię przy inhalacji nebulizatorem, a potem jeszcze twarz i oczy przemywać, żeby zmyć opary. Buzię płuczemy dawno, ale o twarzy nie słyszałam wcześniej.

Lekarz stwierdził, że jeżeli dziecko ma ponad 3 razy w roku zapalenie oskrzeli może mieć astmę. Poza tym Antoś miał duszności i dodatkowo infekcje prowadzą go do duszności, a to jest powód. Dokładne badania u alergologa przeprowadzimy.


Pokaże


A ciekawe kiedy u nas
A Wy nie chcecie w rejonie, tylko inną, tak?
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:57   #1757
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Ten Ventolin chyba nie, ale my mamy tez Nebbud. Nie wiem czy jest też w formie do komory, ale ogólnie chodzi, żeby wtedy dać takie leki, które do komory się nadają i zrezygnować ze sterydowaych do nebulizatora. (Do komory da pewnie i nie sterydy i sterydy, ale bezpieczniej podane). W ogóle kazał nam zasłaniać buzię przy inhalacji nebulizatorem, a potem jeszcze twarz i oczy przemywać, żeby zmyć opary. Buzię płuczemy dawno, ale o twarzy nie słyszałam wcześniej.

Lekarz stwierdził, że jeżeli dziecko ma ponad 3 razy w roku zapalenie oskrzeli może mieć astmę. Poza tym Antoś miał duszności i dodatkowo infekcje prowadzą go do duszności, a to jest powód. Dokładne badania u alergologa przeprowadzimy.


Pokaże


A ciekawe kiedy u nas
A Wy nie chcecie w rejonie, tylko inną, tak?
, oby się coś wyjaśniło

To fajnie

Tak chciałam, ale coraz częściej biorę pod uwagę, że Kuba pójdzie do rejonu. Zresztą u nas jest rekrutacja elektroniczna i nie ma dużej możliwości manewru, o ile w ogóle.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 08:27   #1758
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Hej
U nas w miarę ok.Domi coraz bardziej kumara -3 mce dziś kończy,ale to leci......Werka kaszel i smarka juz 2 miesiąc i końca nie widacv

Teraz siedzi w domu bo ferie u nas,wiec staram się organizować jakieś zajęcia. Tak wogole to Werka chodzi na tańce i miała juz występ -super te male tancereczki
Na dzien babci i dziadka miała 2 wierszyki i ładnie zarecytowala
A na 130 punktów miała 123 wiec jest dobrze, mamy ćwiczyć zdolności manualne tzn.wycinanie bo Werka się malo stara, tak samo z kolorowaniem ........głoskowanie idzie jej dobrze.


Zdrowia dla chorowitkow
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014

Edytowane przez czekoladka21
Czas edycji: 2015-02-04 o 08:29
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 07:44   #1759
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

hej!!!!
wpadam po pomoc
U nas też choroba się wkradła.L miała długoutrzymujący się suchy kaszel.Po kilku wizytach u dr, 2 antybiotykach i 5 butelkach syropu przepisała jej Berodual.Teraz kaszel zmienił się na bardziej mokry,przynajmniej z rana i teraz dumam czy nadal Berodual się na to nadaje? z jakim syropem mogę go łączyć?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-13, 21:00   #1760
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
hej!!!!
wpadam po pomoc
U nas też choroba się wkradła.L miała długoutrzymujący się suchy kaszel.Po kilku wizytach u dr, 2 antybiotykach i 5 butelkach syropu przepisała jej Berodual.Teraz kaszel zmienił się na bardziej mokry,przynajmniej z rana i teraz dumam czy nadal Berodual się na to nadaje? z jakim syropem mogę go łączyć?
Kasiu my mamy mucosolvan do inhalacji rano a na noc pulmicort, a syrop pulneo -moja ma mokry uciążliwy kaszel

Czekały na wyniki wymazu......
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 21:25   #1761
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Kasiu, ja nie pomoge bo sie nie znam.

Czeko, za wyniki

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Czy tylko ja mysle o odroczeniu?
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 11:55   #1762
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Czy tylko ja mysle o odroczeniu?
Ja o tym nie myślę Zuzia nadal płacze? Kiedy u Was rekrutacja?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 12:34   #1763
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Nie płacze. Zapisała ja do poradni. O miejsce w szkole nie martwie się bo ma i tak mpierwszenstwo bo jest z rejonu. Dyr przedszkola obiecała nam utworzyć grupę dzieci odrodzonych pluste 5 latki które teraz sa z Zuzia w grupie.
Uważam ze nie jest gotowa jeszcze na szkole.
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 13:04   #1764
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Nie płacze. Zapisała ja do poradni. O miejsce w szkole nie martwie się bo ma i tak mpierwszenstwo bo jest z rejonu. Dyr przedszkola obiecała nam utworzyć grupę dzieci odrodzonych pluste 5 latki które teraz sa z Zuzia w grupie.
Uważam ze nie jest gotowa jeszcze na szkole.
A co Twoim zdaniem świadczy o jej niegotowości?
I jak to jest - dopóki szkoła się nie zacznie jest czas na odroczenie? Było u Was jakieś spotkanie w poradni (rodziców)?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 13:17   #1765
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Ogół świadczy.
Jola, przede wszystkim samodzielność. Ona niby umie ale ja jej nie wyobrażam sobie biegającej po szkole, samej w toalecie dla dużych dzieci. Sama na stołówkę. Kanapki obstawiam że nie byłyby zjedzone. Poza tym świetlica. Zuzia musiałaby chodzić na świetlicę więc wolałabym żeby była w znajomym środowisku (przedszkolu bo to jest jednak coś innego niż świetlica).
Kolejna rzecz, niby ma chęci do pracy ale zrobi chwilę i ma dość. Więc te 45 min mogą być wyczynem. Ona jak coś lubi robić to robi i 2 godz ale jak coś jej "każe" to różnie bywa. Może mylę się i w szkole by świetnie sobie dawała radę ale tego nie wiem. Chcę żeby jakaś niezależna osoba spojrzała na nią i wydała opinię.
Poza tym zwyczajnie mi szkoda, żeby poszła do szkoły. Wg mnie ma czas a już dziś w klasach nawet starszych (4-6) są tak różne roczniki że mam nadzieję, że nie wyrządzę jej tym krzywdy.
Rozmawiałam z wieloma rodzicami, którzy mają dzieci (niektórzy odraczali, niektórzy nie mieli jeszcze tego przymusu posłania do szkoły jako 6 latka) i wg ich opinii ten rok dużo daje dla dziecka.
Znam też rodziców, którzy posłali szybciej i żałują.
Nie wiem, zobaczymy co wyniknie na tej wizycie w poradni.

Nawet we wrześniu możesz odroczyć i jeszcze później. Ale jeśli mam już odroczyć to wolę zrobić to teraz i od września niech idzie tam gdzie powinna. A jeśli zależy mi na przedszkolu to muszę teraz działać i składać podanie o przyjęcie. Nie wiem, zobaczymy. Może za malo wierzę we własne dziecko i pójdzie do I klasy. A z drugiej strony nie chcę robic z niej dojrzałej emocjonalnie i na siłę wysyłać. To też dla dziecka ogromny stres.
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 14:56   #1766
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Iwona, a kiedy macie wizytę w poradni?
Aż ciekawa jestem opinii, bo ja się z Tobą zgadzam, IMO większość dzieci w wieku naszych (o ile nie wszystkie) jest niegotowa do polskiej szkoły, ale w poradni ocenia dzieci ktoś, kto widzi je raz w życiu, dziecko musi chyba wyraźnie odstawać, żeby w trakcie takiej wizyty można stwierdzić, że jest niegotowe do szkoły. A rok to nie tylko w tym wieku jest dużo, widziałam to sama również w gimnazjum.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 16:32   #1767
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Jola, 5 czerwca. Z tego co słyszę to sugerują się trochę opinia rodzica a przynajmniej pytają dlaczego chce się dziecko odroczyć. Nie wiem jak to będzie wyglądało ale dają do wykonania kilka zadań, w tym chyba tez sprawnosciowych.
Ważną jest tez opinia pani z przedszkola (diagnoza) bo to ona najwięcej może ocenić.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

No i ponoć największe problemy pojawiaja się dopiero w IV klasie. Inny tok nauczania, kilku nauczycieli, to odpytywanie przed tablica, klasowki. Jest taki ogrom materiału do zrealizowania, ze dzieci zwyczajnie sobie nie radzą.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Rozmawialam tez ze znajoma która ma łączona grupę (zerowke) i mówi ze miedzy niektórymi jest tak ogromna przepaść ze nie do przeskoczenia, przynajmniej na razie.
I jeśli większość grupy jest z tych bardziej "zdolnych" to niestety nauczyciel idzie ich tokiem nauczania, reszta nadrabia. A często za tym ida zajęcia wyrównawcze.
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 18:21   #1768
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Jola, 5 czerwca. Z tego co słyszę to sugerują się trochę opinia rodzica a przynajmniej pytają dlaczego chce się dziecko odroczyć. Nie wiem jak to będzie wyglądało ale dają do wykonania kilka zadań, w tym chyba tez sprawnosciowych.
Ważną jest tez opinia pani z przedszkola (diagnoza) bo to ona najwięcej może ocenić.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

No i ponoć największe problemy pojawiaja się dopiero w IV klasie. Inny tok nauczania, kilku nauczycieli, to odpytywanie przed tablica, klasowki. Jest taki ogrom materiału do zrealizowania, ze dzieci zwyczajnie sobie nie radzą.

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Rozmawialam tez ze znajoma która ma łączona grupę (zerowke) i mówi ze miedzy niektórymi jest tak ogromna przepaść ze nie do przeskoczenia, przynajmniej na razie.
I jeśli większość grupy jest z tych bardziej "zdolnych" to niestety nauczyciel idzie ich tokiem nauczania, reszta nadrabia. A często za tym ida zajęcia wyrównawcze.
Ale termin, co?

To dzieci, które pierwsze przecierały szlaki jako 6-latki w I klasie są już w IV?

Ja też mam mnóstwo obaw w związku ze szkołą, "pociesza" mnie to, że Kuba będzie w takiej samej sytuacji, jak jednak większość dzieci z tego rocznika. I tak na plus zaliczam to, że jest ze środka roku, a nie np. z końcówki. U mnie jest jeszcze tak, że Kuba w zeszłym roku był na sali z dziećmi starszymi o rok, a teraz jest z młodszymi, też o rok. I zdecydowanie lepiej funkcjonował w ubiegłym roku.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 19:40   #1769
gorgulek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 6 591
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Jola, termin celowy na diagnozę bo ponoć każdy MC ważny. Mnie pasuje. U nas umawiają maj-czerwiec.

Jola, tak. To dzieci z roczników gdzie jeszcze był wybór ale można było posłać wczesniej. Rodzice zaluja ale te dzieci szły jakby starym programem nauczania. Nie wiadomo jak teraz będzie.


Ja sie w sumie nie nastawiam aż tak na to odroczenie bo może jeszcze zmienie zdanie a może Zuzia zwyczajnie tego odroczenia nie dostanie?
gorgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 21:27   #1770
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: "Dzieciaki - przedszkolaki"- wakacyjne mamy 2009 :)

Cytat:
Napisane przez gorgulek Pokaż wiadomość
Jola, termin celowy na diagnozę bo ponoć każdy MC ważny. Mnie pasuje. U nas umawiają maj-czerwiec.

Jola, tak. To dzieci z roczników gdzie jeszcze był wybór ale można było posłać wczesniej. Rodzice zaluja ale te dzieci szły jakby starym programem nauczania. Nie wiadomo jak teraz będzie.


Ja sie w sumie nie nastawiam aż tak na to odroczenie bo może jeszcze zmienie zdanie a może Zuzia zwyczajnie tego odroczenia nie dostanie?
Aha, rozumiem.

Pojechali po bandzie z tą reformą

żeby było tak, jak chcesz
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-27 15:51:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.