allegro - oddawanie zakupow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-08, 22:12   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

allegro - oddawanie zakupow


Mam nastepujacy problem. Kupilam kilka dni temu sweter na allegro. Mojej ulubionej firmy, chcialam, zeby byl cieply wiec wybralam welniany. Z opisu wynikalo, ze wszystko jest ok. Jednak sprzedajaca wyslala mi sweter, ktory:
- jest zmechacony
- ma oderwana kieszen
- ma nadgryziona dziure przez mole
- jest sciagniety po praniu i wyglada na s lub nawet xs, a ja nosze m w tej firmie i taki tez rozmiar widnieje na metce.

Nie dalam duzo, ale jednak. Chcialam dac sprzedajacej szanse i wyslalam jej maila, ze no troche nie tak jak pisalo w aukcji i cisza. Wiec poszukalam w jej profilu nr tel. Dzwonie - nr abonamenta, do ktorego dzwonisz jest niedostepny.

Pytanko jest proste - jak to zalatwic przez allegro, by dostac z powortem kase - wiem ze do 10 dni mozna oddac towar i jeszcze one nie minely. Nie stosuje taryfy ulgowej dla oszustow, a ewidetnie z kims takim mam do czynienia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 22:27   #2
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

jestem sprzdającym wiem widzę to tsk:

piszesz jeszcze raz i drugi po czym mówisz Pani, że towar jest niezgodny z opisem. Dopiero po upływie 14 dni od zakończenia aukcji masz możliwośc rozpoczęcia sporu. Jako powód podajesz , że towar jest niezgodny z opisem i czekasz na jej odpowiedź. w ten sposób najlepiej i najszybciej załatwisz sprawę. Zróc zdjęcia tego sweterka i dodaj jako załączniki dla porównania daj zdjęcia z auckji ja tak robiłam jak dałam się zrobić w bambuko przez sprzedających. pozdrawiam
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 22:31   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Nie wiem czy oddawanie towarow dotyczy osob indywidualnych i czy przyjecie zwrotu nie jst ich jedynie dobra wola.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 22:44   #4
ladyinred85
Rozeznanie
 
Avatar ladyinred85
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 811
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy oddawanie towarow dotyczy osob indywidualnych i czy przyjecie zwrotu nie jst ich jedynie dobra wola.
Dokładnie tak jest. Termin 10 dni na oddanie towaru dotyczy tylko i wyłącznie przedsiębiorców. Myślę, że sprzedajaca przyjmie zwrot, bedzie się bać negatywa. No chyba, że ma już jakies negaty.
ladyinred85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 22:45   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

14 dni - od momentu zakonczenia aukcji? Od momentu wyslania swetra? czy od momentu otrzymania go? Bo to 3 rozne daty.

Nie sadze, aby bylo tak, zle, ze nie ma zadnej instancji odwolawczej. Jestem zaskoczona brakiem reakcji sprzedajacej - do tej pory raczej odpisywala.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 22:53   #6
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
14 dni - od momentu zakonczenia aukcji? Od momentu wyslania swetra? czy od momentu otrzymania go? Bo to 3 rozne daty.

Nie sadze, aby bylo tak, zle, ze nie ma zadnej instancji odwolawczej. Jestem zaskoczona brakiem reakcji sprzedajacej - do tej pory raczej odpisywala.
14 dni od daty zakończenia aukcji. Ale próbuj jeszcze się z nią skontaktować. Strasz negatywem i sporem w Allegro
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 23:23   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez cc_chanel Pokaż wiadomość
14 dni od daty zakończenia aukcji. Ale próbuj jeszcze się z nią skontaktować. Strasz negatywem i sporem w Allegro
Ja nie mam zwyczaju straszyc. Ja po prostu to zrobie, jak bedzie trzeba.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2008-12-08 o 23:27
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 00:24   #8
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja nie mam zwyczaju straszyc. Ja po prostu to zrobie, jak bedzie trzeba.
Ja tez nie mam i mam nadzieje, ze nie bedziesz musiala, ale wsrod nieuczciwych sprzedawcow zwykle dopiero nastraszenie negatywem przynosi pozadany efekt... :/
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 09:31   #9
zkrainyoz
Raczkowanie
 
Avatar zkrainyoz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 427
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Nieprzyjemne są takie sytuacje.
Miałam podobny problem- kupiłam torebkę. W opisie nie było wzmianki o żadnych srebrnych niciach, więc jako argument podałam towar niezgodny z opisem. Na szczęście trafiłam na uczciwą sprzedającą i zwróciła pieniądze.
Dlatego radze- na spokojnie. Tak, 2 tyg od zakończenia aukcji.

Ostatnio miałam problem, że koleś mnie oszukał na 60zł i co? znalazłam go na naszej klasie- okazało się, że ma 15 lat. W znajomych był jego nauczyciel. Kasę odzyskałam, jak postraszyłam policją dzieciaka
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
zkrainyoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:46   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

No wiec dostalam odp od sprzedajacej - najpierw sie tlumaczy, ze nie odpisala, ze komp jej padl.
Potem, ze ona wie, ze jest zmechacony - ale przeciez moge uzyc golarki

a na deser takie zdanie:

Cytat:
na to wszystko składa się też cena 20złoty - ja rozumiem, że Pani
myślała, iż ja będąca z Piekar Śląskich, nie orientuję się jaką
marką jest TATUUM. Ale niestety, orientuję się, i doskonale zdaję sobie
sprawę jakie są marki, jakie są ceny i ile kosztują sweterki a ile inne
części garderoby.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:53   #11
cc_chanel
Zadomowienie
 
Avatar cc_chanel
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań/ Dojczlandy :)
Wiadomości: 1 645
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

to za cenę 20 złotych moż miałaś się ciszyć że chociaż guziczki od tego swetra masz parodia zgłaszaj to i tyle nie bnedziesz się chyba cackać
__________________
Jest mi dobrze samej ze sobą. To ludzie mają ze mną problem
cc_chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-10, 20:54   #12
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
a na deser takie zdanie:
zdanie na deser mnie powaliło
przepraszam
a serio -negaztyw na bank i pisałabym do alle.

ja się na szczęście nigdy nie nacięłam. Ale też rzadko poluję na okazje, raczej po prostu cos kupuję. Raz miałam zakiet w innym odcieniu niż na zdjęciach (złoto , dobry obiekt do fotografowania ) a i tak mogłam zwrócić bez problemu.
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:17   #13
Asik1604
Zadomowienie
 
Avatar Asik1604
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 298
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Osoba prywatna w świetle prawa ma obowiązek przyjąć reklamację.
W teorii wygląda to także Ty wysyłasz towar do sprzedawcy, a on w ciągu 14 dni rozpatruje Twoją reklamację i w zależności od jej wyniku zwraca Ci całą kasę( towar, przesyłka plus przesyłka od Ciebie do niego) lub jeśli rozpatrzy reklamację negatywnie, Ty wysyłasz mu kasę, aby odesłał Ci zakupiony przedmiot.
Piszę w teorii, bo na Allegro zarówno dużo sprzedaję jak i kupuję i z różnymi ludźmi miałam doczynienia, w większości były to niestety negatywne doświadczenia.
Do Allegro możesz napisać, ale oni umywają ręce w takich przypadkach i w kółko powtarzają,żeby sie jakoś dogadać.
Tu masz przykład niezgodności towaru z opisem:
http://www.allegro.pl/phorum/read.ph...55441&t=855439 .
Asik1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 23:01   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Na razie napisalam do allegro, ze towar zakupiony jest niezgodny z opisem a proba komunikacji ze sprzedawca ma charakter przepychanki bez woli porozumienia.
Czekam na ich reakcje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 23:23   #15
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No wiec dostalam odp od sprzedajacej - najpierw sie tlumaczy, ze nie odpisala, ze komp jej padl.
Potem, ze ona wie, ze jest zmechacony - ale przeciez moge uzyc golarki

a na deser takie zdanie:
Rena- wygrałaś dziś konkurs na ofiarę buca dnia. Matko, co za baba
Mogła golarkę dać gratis, oczywiście używaną wcześniej do depilacji pach, bo przecież za tą cenę nie można się spodziewać świeżego Gillette. Ja bym już ewidentnie dała negatywa, chociaż doskonale rozumiem, że satysfakcja z pisania negatywa nie jest aż tak wielka, żeby płacić za nią 20 zł i wolisz odzyskać kasę.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 12:03   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

dostalam odp od allegro o tresci:

Cytat:
Bardzo mi przykro, że miała miejsce tak nieprzyjemna sytuacja. Pani
Kontrahent otrzymał od nas oficjalną prośbę o jak najszybsze
wyjaśnienie problemu. Jednocześnie warto podjąć kolejną próbę
wyjaśnienia sprawy poprzez bezpośredni kontakt z Kontrahentem.

Równocześnie chciałabym zaznaczyć, że zakończona aukcja w świetle
prawa jest umową cywilną zawartą pomiędzy Sprzedającym a Kupującym w
aukcji. W przypadku naruszenia przez którąś ze stron warunków owej
umowy osoba poszkodowana ma prawo zgłoszenia sprawy do organów
odpowiednich do rozpatrywania takich skarg (sądy powszechne lub wcześniej
policja).

Mam nadzieję, że sprawa zostanie wkrótce pomyślnie zakończona.
Polecam lekturę Centrum Bezpieczeństwa:
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 12:22   #17
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Nie liczyłabym na pomoc allegro, tak sie sklada, ze serwis ma gdzies zwyklych kupujących i sprzedających, bo najlepiej zarabia na supersprzedawcach, wiec jesli nie przynosi się im zysku w postaci powyzej tysiąca zl miesiecznie, to mozna zapomniec o jakimkolwiek wspraciu poza tym, ze "im przykro".
Tak niestety jest, moga co najwyzej zawiesic konto tej osobie, ale odzyskanie pieniedzy za posrednictwem allegro nie dojdzie skutku.

Od kilku miesiecy jestem w dziwnej sytuacji, bo osoba, ktora z kolei zaplacila u mnie za towar, nie odebrala go (dziwne, i to bardzo), nie odbiera telefonow, nie odpisuje na maile, paczka wrocila do mnie i czeka.

Osoba ta loguje sie na alegro, ale tez nic nie kupila od tamtego czasu, ma same pozytywy. Za towar u mnie zaplacila prawie 90zl, ktore chce jej zwrocic, tylko chcialabym najpierw zeby mi odpisala, potwierdzajac takie rozwiazanie sytuacji.
echo

allegro w tej sprawie nie zrobilo nic, podobnie jak w sytuacjach, gdy ktos wystawia podroby - jesli ma status ss to mozna sobie zglaszac, aukcja nie znika
__________________
Mój suwaczek w spodniach ma 20 cm!

Edytowane przez JeanHarlow
Czas edycji: 2008-12-11 o 12:24
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 12:53   #18
Asik1604
Zadomowienie
 
Avatar Asik1604
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 298
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
dostalam odp od allegro o tresci:

No właśnie.
Całe Allegro wszystko ładnie-pięknie, a jak coś jest nie tak, "to radź sobie sam, bardzo nam przykro"



Cytat:
Napisane przez JeanHarlow Pokaż wiadomość
Nie liczyłabym na pomoc allegro, tak sie sklada, ze serwis ma gdzies zwyklych kupujących i sprzedających, bo najlepiej zarabia na supersprzedawcach, wiec jesli nie przynosi się im zysku w postaci powyzej tysiąca zl miesiecznie, to mozna zapomniec o jakimkolwiek wspraciu poza tym, ze "im przykro".
Tak niestety jest, moga co najwyzej zawiesic konto tej osobie, ale odzyskanie pieniedzy za posrednictwem allegro nie dojdzie skutku.

Od kilku miesiecy jestem w dziwnej sytuacji, bo osoba, ktora z kolei zaplacila u mnie za towar, nie odebrala go (dziwne, i to bardzo), nie odbiera telefonow, nie odpisuje na maile, paczka wrocila do mnie i czeka.

Osoba ta loguje sie na alegro, ale tez nic nie kupila od tamtego czasu, ma same pozytywy. Za towar u mnie zaplacila prawie 90zl, ktore chce jej zwrocic, tylko chcialabym najpierw zeby mi odpisala, potwierdzajac takie rozwiazanie sytuacji.
echo

allegro w tej sprawie nie zrobilo nic, podobnie jak w sytuacjach, gdy ktos wystawia podroby - jesli ma status ss to mozna sobie zglaszac, aukcja nie znika

Dokładnie.
Asik1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 08:03   #19
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Dziewczyny a jak jest ze zgłaszaniem sprawy na policję, jak to zrobić żeby pozytywnie rozpatrzyli?

Kupiłam ostatnio buty zimowe 2 pary dla siebie i siostry za ok 200zł, które okazały się strasznie kapciowate, podeszwa nie była z gumy jak mi pisali na meila, a ocieplana była tylko noga a nie stopa, a to przecież najważniejsze. Kontaktowałam się wcześniej ze sprzedającą, która wydała mi się b. miła, pisała że jak buty nie spełnią oczekiwań można będzie do 9 dni je zwrócić a oni oddadzą pieniądze. Wysłałam wszystko napisali że do 14 dni oddadzą kasę, minęło 14 dni i nic. Napisałam że jak do końca tygodnia nie zwrócą mi kasy to niestety będę musiała zgłosić sprawę allegro i na policję. A oni od razu odpisali (choć przez dwa tygodnie nie odpisali mi na żadnego meila w stylu kiedy mogę się spodziewać pieniędzy, czy jak pieniążki zostaną przelane proszę o informację na meila) że w takim razie czekają na wezwanie z policji. Ludzie, ukradli mi 200 zł!
I podejrzewam że pozostaną bezkarni, bo już raz zgłaszałam sprawę na policję gdy zostałam okradziona na allegro, ale sprawa została rozpatrzona negatywnie, chociaż miałam wszystkie stosowne dokumenty.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 10:52   #20
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Hmm zastanawiam się czy ma znaczenie OPCJA zakupu. Była to licytacja czy KUP TERAZ ?

Kupiłam ostatnio ciuch, okazał się za duuuży (b. duży). Napisałam emaila. Sprzedawca poinformował mnie, że nie mogę żądać zwrotu pieniędzy, bo to była licytacja, a nie KUP TERAZ. Oczywiście, kulturalnie zostałam poinformowana o tym, ale kasy nie dostałam. Musiałam wymienić towar na coś innego, co oczywiście zrobiłam (co nie oznacza, że tak czy siak jestem stratna)
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/


Edytowane przez Nektarynka
Czas edycji: 2009-02-07 o 14:47
Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:14   #21
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez ladyinred85 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jest. Termin 10 dni na oddanie towaru dotyczy tylko i wyłącznie przedsiębiorców. Myślę, że sprzedajaca przyjmie zwrot, bedzie się bać negatywa. No chyba, że ma już jakies negaty.




Kupując na licytacji, sprzedający nie ma obowiązku przyjąc towar z powrotem. Zazwyczaj od razu zastrzegają, ze nie wezmą z powrotem. Jesli przez Kup Teraz, masz 10 dni na oddanie towaru, czy się to sprzedawcy podoba czy nie, liczone od otrzymania paczki. Nie wiem, skąd wzięła się ta bzdura o przedsiębiorcach. Chyba, że weszła w styczniu czy grudniu jakaś nowelizacja, ale wątpię.
Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialno.ci za szkod. wyrz.dzon. przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)
Przykładowe źródło: http://www.anemon.pl/files/ustawa.pdf

Cytat:
Rozdział 2
Umowy zawierane na odległość
(...)
Art. 7. 1. (5) Konsument, który zawarł umowę na odległość, moŜe od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając
stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do
zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeŜenie, Ŝe konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy
(odstępne).
3. (6) W razie odstąpienia od umowy umowa jest uwaŜana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich
zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba Ŝe zmiana była konieczna w
granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niŜ w terminie czternastu dni. JeŜeli
konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, naleŜą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.
(...)

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-02-07 o 11:24 Powód: skracam
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:15   #22
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

cd
Cytat:
Art. 10. 1. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument moŜe odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a
gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia.
2. W razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1, termin, w którym konsument moŜe odstąpić od
umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej
zawarcia. JeŜeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do
dziesięciu dni od tej daty.
(...)

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-02-07 o 11:24 Powód: skracam
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:17   #23
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

cd
Cytat:
Art. 16. 1. Przepisów o umowach zawieranych na odległość nie stosuje się do umów:
(...)
10) sprzedaŜy z licytacji.
(...)

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2009-02-07 o 11:24 Powód: skracam
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:32   #24
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak jest ze zgłaszaniem sprawy na policję, jak to zrobić żeby pozytywnie rozpatrzyli?

Kupiłam ostatnio buty zimowe 2 pary dla siebie i siostry za ok 200zł, które okazały się strasznie kapciowate, podeszwa nie była z gumy jak mi pisali na meila, a ocieplana była tylko noga a nie stopa, a to przecież najważniejsze. Kontaktowałam się wcześniej ze sprzedającą, która wydała mi się b. miła, pisała że jak buty nie spełnią oczekiwań można będzie do 9 dni je zwrócić a oni oddadzą pieniądze. Wysłałam wszystko napisali że do 14 dni oddadzą kasę, minęło 14 dni i nic. Napisałam że jak do końca tygodnia nie zwrócą mi kasy to niestety będę musiała zgłosić sprawę allegro i na policję. A oni od razu odpisali (choć przez dwa tygodnie nie odpisali mi na żadnego meila w stylu kiedy mogę się spodziewać pieniędzy, czy jak pieniążki zostaną przelane proszę o informację na meila) że w takim razie czekają na wezwanie z policji. Ludzie, ukradli mi 200 zł!
I podejrzewam że pozostaną bezkarni, bo już raz zgłaszałam sprawę na policję gdy zostałam okradziona na allegro, ale sprawa została rozpatrzona negatywnie, chociaż miałam wszystkie stosowne dokumenty.
Zgłoś na policję, nie ogladaj się, a w negatywie napisz, co zrobili, tylko zmieść zastrzeżenie, żeby czytający nie dał się nabrac na wykręt w odpowiedzi na koment.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:15   #25
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość


(...) Nie wiem, skąd wzięła się ta bzdura o przedsiębiorcach. Chyba, że weszła w styczniu czy grudniu jakaś nowelizacja, ale wątpię.
była tam od zawsze. dotyczy tylko przedsiębiorców.
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 13:53   #26
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

W porządku , znajdź mi cytat.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 14:18   #27
kiniaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 320
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
W porządku , znajdź mi cytat.
Rozdział 2
Umowy zawierane na odległość
Art. 6.
1. Umowy zawierane z konsumentem bez jednoczesnej obecności obu stron, przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość, w szczególności formularza zamówienia niezaadresowanego lub zaadresowanego, listu seryjnego, reklamy prasowej z wydrukowanym formularzem zamówienia, katalogu, telefonu, radia, telewizji, automatycznego urządzenia wywołującego, wizjofonu, wideotekstu, poczty elektronicznej, telefaksu, są umowami na odległość, jeżeli kontrahentem konsumenta jest przedsiębiorca, który w taki sposób zorganizował swoją działalność.
kiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 14:18   #28
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

hultaj jesteś niezastąpiona! Dużo większą wartość ma zeznanie w którym powołujemy się na właściwe akty prawne niż taka "sucha" niepoparta argumentami. Sprawę na policję oczywiście złożę tak jak napisałam sprzedawcy o ile do poniedziałku nie odda mi pieniędzy. I przestrzegnę na wizażu inne osoby przed tym użytkownikiem.

Bardzo Ci dziękuję
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 14:29   #29
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Zwracam honor, faktycznie. Cholera jasna, to lepiej niech to się dalej chowa...
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 14:31   #30
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: allegro - oddawanie zakupow

Swoją drogą, niemożliwe, zdaje mi się, że nawet kiedyś w GP znalazlam o tym właśnie, az mi się nie chce wierzyć, że nie było nowelizacji.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.