QLAIRA - wątek zbiorczy - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-14, 08:34   #1111
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Własnie w ulotce nie ma NIC o tym od jakiego czasu, czy od której tabletki.
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 08:53   #1112
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Ja jak sie przestawiałam z innych tabletek na Q to gin mi mówił że po 9 dniach. Ale jak sprawdzałam w internecie to właśnie opinie są podzielone. Ja przez pierwsze dwa tygodnie używałam dodatkowo gumki, a później kochaliśmy się już bez i nie zaszłam. Ale jak nie masz pewności to stosuj dodatkowe zabezpieczenie dłużej nawet przez pierwszy miesiąc. Nie chce żeby ktoś przez moje rady miał problem.
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 15:13   #1113
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Wypowie sie jeszcze ktos kto byl w podobnej sytuacji
Bede wdzieczna
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 15:41   #1114
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paulina55053 Pokaż wiadomość
Wypowie sie jeszcze ktos kto byl w podobnej sytuacji
Bede wdzieczna
Doświadczona położna radziła zarówno przy pierwszych tabletkach jak i przy zmianie pigułek dodatkowo się zabezpieczać. Ile w tym prawdy - nie mam pojęcia.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 18:35   #1115
karambol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 85
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

gdy ja robiłam przejście z Yasminelle na Qlaire, lekarz zalecił normalne zrobienie przerwy 7-dniowej i przyjęcie 8 dnia Qlairy, nie miałam się dodatkowo zabezpieczać.
znalazłam też informację w ulotce , żeby nie robić przerwy i następnego dnia przyjąć Qlaire i tak też zrobiłam. nie zabezpieczałam się dodatkowo, nie było potrzeby, bo hormony utrzymywały sie na tym samym poziomie (nie wiem jednak czy Q jest "mocniejsza" od Yasminelle, to tabletki złożone).

oczywiście nie muszę mieć racji, jeśli komuś zależy na świętym spokoju, to prezerwatywa jest jak najbardziej wskazana. to w końcu żadne wyrzeczenie

aha, no i istotna rzecz - jest się chronionym od pierwszej tabletki, nie ma sytuacji w stylu "pierwszy miesiąc jest niepewny".

Edytowane przez karambol
Czas edycji: 2010-12-14 o 18:37
karambol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 20:26   #1116
maxim7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 221
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Witam!
Mam pytanko, biorę tabletki już ok 14 miesięcy, czy uważacie że powinnam zrobić sobie przerwę np. 2-3 miesięczną od ich przyjmowania? Słyszałam różne opinie na ten temat, jedni mówią że nie warto, drudzy że jak najbardziej (np. moja koleżanka która brała non stop przez 3 lata tabletki, teraz po zakończeniu ich brania w ogóle nie miesiączkuje, podobno przyczyną tego jest właśnie nie robienie przerw w ich zażywaniu). Niestety nie mogę teraz zapytać o to lekarza, przeprowadziłam się itd. czekam na Wasze sugestie.
maxim7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 16:16   #1117
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paulina55053 Pokaż wiadomość
Własnie w ulotce nie ma NIC o tym od jakiego czasu, czy od której tabletki.

Ja sie nie zabezpieczalam ,poprostu od 10 dnia zaufalam.


Co do robienia przerwy,nie musisz jeszcze teraz,ale jesli chcesz zrob sobie miesieczna.Moja siostra bierze piguly 12 lat przerwy robi raz na 3 lata jeden miesiac,okres ma normanie.Ja robilam kiedys przerwy czesciej,potem gin mi powiedziala ze nie bylo takiej potrzeby.Kazdy jest inny.

od kiedy u was wystepuja plamienia,(u mnie od 23 tabletki)a potem przy drugiej czerwonej normany okres.Teraz mam w sumie okres od 8 grudnia.Czy to moze miec zwiazek z miesniakiem.
__________________
http://super-sylwetka.pl/
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-15, 22:11   #1118
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Mój gin mi powiedział, że jestem zabezpieczona od 1'wszej tabletki ale po Waszych opiniach mam obawy Dodatkowo kazał się zabezpieczyć gdybym pierwszą tabletkę wzięła drugiego dnia krwawienia (czasami pierwszy to raczej plamienie było dlatego zalecił wziąść drugiego dnia)
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 10:33   #1119
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

No coż dzięki za rady, jednak zabezpiecze sie przez dziewieć dni. Chodziaż wydaje mi się ze nie musze bo nie robiłam przerwy miedzy tabletkami i dlugo już biore, ale jednak wole dmuchać na zmine.

Co do robienia przerw to moj gin mi powiedział że przy dzisiejszych niskich dawkach hormonów w tabletkach nie jest to konieczne ale jak chce to moge zrobić. Ja uwarzam ze to sprawa indywidualna, jeśli się dobrze czujesz to chyba nie ma sensu, po co rozlegulować organizm. Zalezy też ile ta przerwa ma trwać bo jeśli miesiąć to organizm i tak nie oczyści się z tabletek a wprowadzi to zamęt do organizmu, musiałaby być to dłuższa przerwa. Ja biore już ok 3 lata i żadnej nie miałam.
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 13:13   #1120
agamuffin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Wink Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez xruda1 Pokaż wiadomość
Kiki testuj te tabletki, testuj... bo jak sie rzeczywiscie okaze ze zmniejszy sie tak znacznie krwawienie to ja dam kazde pieniadze...
Hej

potwierdzam, że dzięki tym tabletkom okres po prostu jest zmiażdżony do minimum. Miałam poważne problemy z wytrzymaniem pierwszych 2 dni okresu, niesamowite bóle głowy, obfitość i ogólnie był ze mnie denat. Natomiast teraz trwa to krótko i co najważniejsze niemal całokowicie bezboleśnie!
pozdr
agamuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 07:34   #1121
brunecia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 38
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Dziewczynki a ja zażywam 4,albo 5 opakowanie czuje się świetnie jak już kiedyś pisałam,ale mam jeden problem krwawienie nie występuje nigdy po skończeniu blistra tylko przy 12-14 tabletce nowego opakowania coś mi się chyba poprzestawiało i tak mam już 4 miesiące.Czy któraś z Was tak może miała?Nie chciałabym zmieniać tych tabletek bo prawie po wszystkich mam straszne migreny.Nie za bardzo przeszkadza mi ta sytuacja,ale czy w takiej sytuacji tabletki działają normalnie?Dodam,że okres trwa dosyć długo....jakieś 8-9 dni,niektóre z Was pisały,że mają krótkie plamienia tylko a mi się coś poprzestawiało
brunecia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-23, 11:37   #1122
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

[QUOTE=agamuffin;23866822]Hej

potwierdzam, że dzięki tym tabletkom okres po prostu jest zmiażdżony do minimum. [QUOTE=agamuffin;23866822]


Podoba mi się to określenie

Również potwierdzam. Minimalny okres to największa zaleta tych tabletek

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez brunecia87 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a ja zażywam 4,albo 5 opakowanie czuje się świetnie jak już kiedyś pisałam,ale mam jeden problem krwawienie nie występuje nigdy po skończeniu blistra tylko przy 12-14 tabletce nowego opakowania coś mi się chyba poprzestawiało i tak mam już 4 miesiące.Czy któraś z Was tak może miała?Nie chciałabym zmieniać tych tabletek bo prawie po wszystkich mam straszne migreny.Nie za bardzo przeszkadza mi ta sytuacja,ale czy w takiej sytuacji tabletki działają normalnie?Dodam,że okres trwa dosyć długo....jakieś 8-9 dni,niektóre z Was pisały,że mają krótkie plamienia tylko a mi się coś poprzestawiało
Nie zetknęłam się z takim problemem - ani osobiście ani na forach internetowych. To faktycznie nietypowe przy tych tabletkach.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2010-12-23 o 11:36
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 16:11   #1123
Paulina55053
Rozeznanie
 
Avatar Paulina55053
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 735
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez brunecia87 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a ja zażywam 4,albo 5 opakowanie czuje się świetnie jak już kiedyś pisałam,ale mam jeden problem krwawienie nie występuje nigdy po skończeniu blistra tylko przy 12-14 tabletce nowego opakowania coś mi się chyba poprzestawiało i tak mam już 4 miesiące.Czy któraś z Was tak może miała?Nie chciałabym zmieniać tych tabletek bo prawie po wszystkich mam straszne migreny.Nie za bardzo przeszkadza mi ta sytuacja,ale czy w takiej sytuacji tabletki działają normalnie?Dodam,że okres trwa dosyć długo....jakieś 8-9 dni,niektóre z Was pisały,że mają krótkie plamienia tylko a mi się coś poprzestawiało
Twój ginekolog bedzie najlepszym wyjściem, przy najbliższej wizycie opisz mu tą sytuacje.
Paulina55053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 17:33   #1124
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Moj okres trwa 8-9 dni zaczyna sie przy 23 i konczy jakos na 3 nowego opakowania.
__________________
http://super-sylwetka.pl/
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 16:23   #1125
Delissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Moje krwawienie (chciałam teraz napisać "z odstawienia", ale chyba bym się mocno pomyliła) nie jest zredukowane do minimum-jest takie jak było przed Qlairą. I jest po 15 tabletce. Kończy się szósty dzień a ono trwa, i wg mnie potrwa jeszcze parę dni. Raz taki wyskok może się zdarzyć, więc zobaczę co będzie się działo w styczniu. Jak to się powtórzy to wizyta u lekarza będzie niezbędna. Wolałabym jednak nie zmieniać Qlairy-bo pasuje mi pod każdym względem-cera jak u niemowlaka, ładnie schudłam choć wcześniej też byłam szczuplutka, włosy-mogę obdzielić nimi trzy głowy, piersi się ładniutko powiększyły, aż nie mogę się na nie napatrzeć. Samopoczucie-lepiej niż fajne. No po prostu bajka, a tu takie coś. Ale no właśnie, nie wiecie może czym grozi jeżeli krwawienie pojawiałoby się co miesiąc a ja na to nie reagowała...bo te korzyści-nie chciałabym z nich rezygnować. Jestem w trakcie trzeciego opakowania.
__________________
Magdalena
Delissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 16:29   #1126
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

hejka jestem juz przy przy 4 opakowaniu ..moje spostrzeznia :
-migrena nadal jest podczas okresu
-okres minimalny praktycznie po kropelce na 2-3 dni stad moze te migreny
-piersi pelne
-bez wplywu na wage czyli nie powoduje puchniecia
-zero problemow skornych od poczatku brania

denerwuja mnie te migreny
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:16   #1127
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
hejka jestem juz przy przy 4 opakowaniu ..moje spostrzeznia :
-migrena nadal jest podczas okresu
-okres minimalny praktycznie po kropelce na 2-3 dni stad moze te migreny
-piersi pelne
-bez wplywu na wage czyli nie powoduje puchniecia
-zero problemow skornych od poczatku brania

denerwuja mnie te migreny
Niestety ale KAŻDE tabletki antykoncepcyjne nasilają migreny, ostrzegała mnie neurolog, też się z tym cholerstwem meczę. Wczoraj miałam spotkanie z przyjaciółką ze szkolnych lat i skończyło się tak, że dzisiaj chodzę z mega bólem głowy i nie wiem czy to ból migrenowy czy raczej kacowy, tabletka nie bardzo pomogła ehh.

Ja kończę pierwsze opakowanie, wzięłam pierwszą czerwoną tabletkę i czekam na okres. Nie korzystałam z dodatkowych zabezpieczeń, gin mówił, że od 1-wszej tabletki jestem zabezpieczona... Na razie prawie same plusy:
+ schudłam
+ polepszyła się nieco cera
+ samopoczucie ok
- bolą mnie piersi jakbym ciągle była przed okresem
Znalazłam tanią aptekę kupuję Qlairę za 41,98zł więc chyba całkiem fajna cena.

Stosujecie testy ciążowe tak dla pewności? Zastanawiam się czy kupić takie paskowe za 1zł z allegro i co opakowanie sprawdzać czy czasem nic ten tego, jest sens?

Edytowane przez Rossi
Czas edycji: 2010-12-31 o 11:18
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 13:44   #1128
Delissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 40
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Znalazłam aptekę gdzie Qlaira kosztuje 37 zł. Nigdy, po ŻADNYCH tabletkach nie miałam migren. Za to po KAŻDYCH chudłam. Przed Qlairą bolały mnie TRAGICZNIE piersi-szuflady z dwoma różnym rozmiarami biustonoszy-bardziej dopasowanymi i luźniejszymi to była norma. Z Qlairą po trzecim opakowaniu-żadnej dysfunkcji-może wszystko przede mną, ale na razie nie.
Nie jestem PH Scheringa.
__________________
Magdalena
Delissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 09:30   #1129
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Delissa - problemy nasilają sie u kobiet mających migreny, nie chodzi o to, że każda która zacznie stosować antykoncepcję w pigułkach dostanie nagle migreny, nie a przynajmniej nie każda Takie informacje mam od swojego neurologa bo mam rzadko ale mega migreny.
Pozazdrościć chudnięcia i taniej apteki
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-01, 19:32   #1130
a3gt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 25
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Hej,
Wczoraj na sylwestra za duzo wypilam i wymiotowalam.Przed wymiotami o godzinie 21 przyjelam tabletke nr 5. Po wymiotach -tak jak w ulotce -przyjelam tabletke nr 6. Niestety nigdzie nie jest napisane jaka tabletke mam dzisiaj brac? Czy mam kontynowac i wziac dzisiaj 7 tabletke? Czy odczekac? Prosze o odp bo zbliza sie 21 a ja nie wiem co zrobic
a3gt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 10:44   #1131
Foxy89
Rozeznanie
 
Avatar Foxy89
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 652
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Dziewczyny, nie krzyczcie:P Wiem, że gdzieś na pewno poruszany był temat przesuwania okresu, ale po prostu nie jestem w stanie teraz wertować wszystkich stron. Wyjeżdzam na kilka dni za granicę i z wiadomych przyczyn nie chcę się męczyć z podpaskami i tamponami. Jak można przesunąć okres za pomocą tych tabletek?
__________________
Never never never give up !
Winston Churchill
Foxy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 18:00   #1132
arteriosclerosis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Hej,
jestem nowa i mam takie pytanie - może któraś z Was była w podobnej sytuacji

Biorę Qlairę już ponad pół roku. Raz już zdarzyło mi się przesunąć nieco okres poprzez rezygnację z białych tabletek placebo (27 i 28), pytałam o to gina, mówiła że można tak zrobić - byle nie pomijać żadnych innych tabsów.

Jednak teraz potrzebuję nie mieć okresu pod koniec kwietnia, co zmusza mnie do rezygnacji z białych tabletek placebo w 3 kolejnych opakowaniach. Dziś właśnie powinnam brać drugą tabletkę placebo (28), jednak zrezygnowałam z niej i jestem po 1 tabletce nowego opakowania. Przy trzech kolejnych blistrach muszę po 26 tabletce (druga czerwona) wziąć od razu 1 z nowego blistra.

A pytanie do Was, moje drogie, mam następujące - czy tak na pewno można? bo teoretycznie i na logikę opuszczenie placebo nie powinno zrobić żadnej różnicy, ale jednak wolę się upewnić czy można to zrobić tyle razy bez konsekwencji - co dwie głowy to nie jedna
arteriosclerosis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 11:15   #1133
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Kurcze ja też mam pytanie!!!!!!! Tak więc w święta byłam chora. Musiałam przyjmować antybiotyk z penicyliną, która jak wiadomo oddziaływuje na tabsy. Więc w pierwszy dzień przyjmowania antybiotyku przestałam brać tabsy. I teraz chcę znowu zacząć brac. I nie wiem czy kontynłowac stare opakowanie czy rozpocząc nowe? Dodam że okres dostałam i właśnie mi się skończył. Ze starego opakowania zużyłam 10 tabl.
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 12:36   #1134
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewejaz Pokaż wiadomość
Kurcze ja też mam pytanie!!!!!!! Tak więc w święta byłam chora. Musiałam przyjmować antybiotyk z penicyliną, która jak wiadomo oddziaływuje na tabsy. Więc w pierwszy dzień przyjmowania antybiotyku przestałam brać tabsy. I teraz chcę znowu zacząć brac. I nie wiem czy kontynłowac stare opakowanie czy rozpocząc nowe? Dodam że okres dostałam i właśnie mi się skończył. Ze starego opakowania zużyłam 10 tabl.
Hm... niepotrzebnie przestałaś brać tabsy.
W przypadku przyjmowania antybiotyku tabletki przyjmuje się normalnie, tylko przez x dni (nie chcę kłamać ile, to jest opisane w ulotce) dodatkowo trzeba się zabezpieczać.

Teraz to sobie trochę w organizmie namieszałaś...
Na pewno powinnaś zacząć nowe opakowanie (nie kontynuować starego).
Ja zaczęłabym nowe opakowanie pierwszego dnia okresu.
Ty - jak piszesz - jesteś już "po".
Nie wiem dokładnie co poradzić... Wydaje mi się, że najpewniej byłoby poczekać do kolejnego okresu i zacząć nowe opakowanie.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 13:06   #1135
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Wiem że namieszałam, ale byłam na tyle chora ze nawet przestałam myśleć o tabletkach antykoncepcyjnych. Nie wiem co zrobic. Byłam dzis u gienekologa ale w mojej przychodni NFZ nie podpisał umowy z ginekologami, więc pocałowałam klamki. Chciałabym już zacząć stosować tabsy, bo na następny okres muszę czekać miesiąc.
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 23:03   #1136
nina1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Smile Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Hej kobietki
Jestem nowa na forum, ale mam nadzieję, że pomożecie mi swoją doświadczoną radą. Otóż przed świętami zostały mi przepisane tabletki Qlaira i niedługo zaczynam je brać. Dodam, że są to moje pierwsze tabletki-stwierdziłam, że być może ta metoda będzie dla mnie najodopowiedniejsza. Mimo rozmowy z lekarzem mam jeszcze kilka wątpliwości:
1)Pani doktor twierdzi, że tabletki działają od 1tabletki branej prawidłowo czyli w 1dniu miesiączki, ale tu zauważyłam troszkę innych wypowiedzi. Czyli o co z tym chodzi?
2) Co do skuteczności- tabletki mają niby 99,9% przy idealnym stosowaniu-ale już akurat o tych wyczytałam na forach, że niby mają mniejszą niż inne..? Poprostu nie chcę się jak głupia niepotrzebnie stresować..
3) Tabletki a prezerwatywa: czy stosując tabletki stosujecie też prezerwatywę? Bo wyczytałam już na kilku forach takie wypowiedzi... Czy to czasem nie jest w tym wypadku zbędne? Nie mówię tu o AIDS i innych chorobach płuciowych, bo uważam, że skoro ja u ginekologa mam badania, to mój chłopak też może się zbadać- więc dostał taki nakaz;p
4) A co do skutków ubocznych i występowania ch bądź nie, to chyba jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo każda kobieta ma indywidualny organizm Nie ukrywam jednak, że nie chciałabym przytyć albo mieć zmniejszone libido;/
nina1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 09:39   #1137
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Kurcze a ja jade kupic test ciazowy,moje 4 opakowanie i powinnam miec juz okres a tu nic.Piersi mnie bola,brzuch wiekszy i zastanawiam sie czy moja ginekolog nie pomylila miesniaka z ciaza,czy jest to mozliwe?Mam tylko nadzieje ze poprostu sie wyregulowalo i okres dostane przy czerwonej tabletce,czyli w sobote.Mimo wszystko kupie test bo dziwnie sie czuje.
__________________
http://super-sylwetka.pl/
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:20   #1138
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

nina1989
1)Tabletki działają od 1 zażytej.
2) Nic nie daje 100%
3) Skoro bierze sie tabletki to po co prezerwatywa? Jeżeli nie chcesz rezygnować z prezerwatyw, szkoda truć się hormonami.
4) Skutki uboczne to sprawa indywidualna, libido chyba zawsze się prędzej czy później się zmniejszy, a co do tycia to ja na nich ciut schudłam

xeniaa ja dostalam plamienia przy białych tabletkach, okres dopiero się że tak powiem rozwinoł no ale to mój pierwszy podczas tych tabletek. Trzymam kciuki, żeby test wyszedł po Twojej myśli, daj znać czy wszystko w porządku
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:11   #1139
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

dziewczyny a ja mam takie pytanie czy taki skapy okres trwajacy max 3 dni z praktycznie po jednej kropelce na jeden dzien to nie jest niebezpieczne dla organizmu na dluzsza mete??
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:58   #1140
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Zrobilam test,i wyszedl negatywny czyli spoko.Brzuch pobolewa co jakis czas,mozliwe ze teraz przy 4tym opakowaniu jakos sie wyregulowalo,wystraszylam sie troche bo w swieta balowalam byl alkohol i w polaczeniu z pigulkami to raczej nie za dobrze dla dziecka.

Podczas pigulek to nie jest normalny okres tylko krwawienie z odstawienia,blona macicy sie nie zluszcza wiec to jest krwawienie mechaniczne,moze byc skape.ja jak do tej pory narzekalam na zbyt dlugie na tych tabletkach.jest jedyny skutek uboczny jak dla mnie i uwazam ze sa to dobre tabletki.

dzieki Rossi
__________________
http://super-sylwetka.pl/
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 19:08:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.