Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-20, 21:55   #421
Superbejbe
Zadomowienie
 
Avatar Superbejbe
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 432
GG do Superbejbe
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Cytat:
Napisane przez Akashka Pokaż wiadomość


Nie lubie szpinaku i jestem uczulona na czosnek Wiec niestety to nie dla mnie jedzonko
prawie do każdego dania używam czosnku, pokochałam go jak czekoladę z orzechami a na taki granulowany też jesteś uczulona?
__________________
mój misz masz
Superbejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 07:36   #422
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

U mnie znowu sniezek nasypal, ale malutko....... Migrene mam, okres dostalam -normalnie masakra....
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 08:19   #423
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Witam z rana
U mnie też lekki śnieżek ale drzewa pod tym śniegiem wyglądają bajkowo
Biegam na takich obrotach że mam czas tylko wieczorami poczytać co napisałyście .W niedzielę mam mieć gości i musze się kulinarnie przygotować nie lubię gotowac a szczególnie wymyślać co

Podobaja mi sie Wasze przepisy , muszę wypróbowac , a szpinak uwielbiam , z czosnkiem do naleśników , ostatnio był dodatkowo jeszcze z żółtym serem w pierogach ale z makaronem nie robilam .
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 10:31   #424
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Nie mam sily na nic, tez mnie dopadla @ i ledwo sie z przedszkola do domu doczlapalam a tu jeszcze raz trzeba isc i do tego cos ugotowac na szybko. dobrze, ze juz piatek
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:02   #425
Iskierka71
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka71
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 190
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Witajcie
Ja z doskoku dziś - mam mase poczty a musze czekac bo mi rower przywiożą. Tzn nie mnie, ale mojej corce i muszwe siedziec kolkiem w domu, bo u sasiadow go nie zostawią - masakra.
Siedzę z bułka w ręce i kubkiem gorącej zupki na stoliku obok.
Jeszcze wczoraj było słonecznie, choć wiał zimny wiatr. W nocy już był mróz i teraz mgła jest jak mleko i czuć mroźne powietrze. Chyba się załamię jak znowu napada tyle śniegu co w grudniu
Nienawidzę szpinaku pod każdą postacią - taki stres z dzieciństwa kiedy mama kazała jeść.... błeeeee.
Dziś mam wyjątkowo szybki obiad, choć o dziwo lubiany przez wszystkich domowników - Bratkartofle z "tytki" z Lidla, z cebulka i boczkiem, do tego ogórek konserwowy i maślanka do popicia - niebo w gębie.
Pozdrawiam - może uda mi się jeszcze zajrzeć tu wieczorem
__________________
"Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło,
Gdy cie walnie życia pięść.
Nigdy nie poddawaj się - dzisiaj nie jest łatwo,
Jutro będzie lepszy dzień..."

Zapraszam na blogi:
http://slodko-gorzkaholandia.bloog.pl/
http://iskierka71.blogspot.nl/
Iskierka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:08   #426
butterfly 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 214
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

cześć dziewczyny , jakie ja miałam plany na dziś- wysprzątać cały dom, ale spaliśmy tylko 3 i pół godziny bo nasza nienormalna sąsiadka postanowiła o 3.40 w nocy zrobić party no i od tej godziny już nie spaliśmy . Wyglądam dziś koszmarnie i tak samo się czuje ,a domu to chyba tylko połowe posprzątam enii ,agu.s ile ja bym dała żeby dostać @
butterfly 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 11:18   #427
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

O kochana to trzeba bylo po policje zadzwonic.

Iskierka ja tez lubie takie jedzenie, ale kartofle gotuje swoje nie z tutki.

Zwlaszcza latem lubimy zjesc gotowane kartofle ze skwarkami, ale ja nir kroje boczku na bardzo drobno, wiec nie sa te skwarki takie wysuszone. Do tego mizeria ze swiezych ogoraskow. Pycha i niby pozywne i bardziej na lato bo tluszczem ze skwarek tez troche polewam te kartofle i smietana 30% tluszczu ma, ale jakos latem nie da sie tego w takiej ilosci zjesc jak w zimie . Albo jak sie ma nadbiar kaftofli z obiadu to odsmazam.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 11:24   #428
butterfly 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 214
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Monika mąż zadzwonił na garde ,bo tu nie ma policji ale jak się człowiek zdenerwuje to potem usnąć nie może i na dodatek dziecko mi obudzili no i po spaniu
butterfly 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:01   #429
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Ja to za bardzo nie lubie jak moj malzonek gotuje-- troche za tlusto jak dla mnie ( ale on z taka pasja gotuje, ze nie chce mu psuc humorku)

Nie moglam sie oprzec z linkiem ( uwielbialam to )-- chociaz dolujace jest to ze metryczka leci w gore
http://www.youtube.com/watch?v=hFpm-lO1ruw

i to http://www.youtube.com/watch?v=6XktusQJK0c
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2011-01-21 o 12:06
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:04   #430
mudi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Ja też nie mam, ale przyznam,że nie jest mi ona do szczęścia potrzebna. Mam wspanniałego partnera z którym mogę porozmawiać nawet na baskie tematy. Wiem, że każdy facet jest wrażliwy, więc może naprawde zastpić przyjaciólke
mudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:10   #431
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Ja to za bardzo nie lubie jak moj malzonek gotuje-- troche za tlusto jak dla mnie ( ale on z taka pasja gotuje, ze nie chce mu psuc humorku)

Nie moglam sie oprzec z linkiem ( uwielbialam to )-- chociaz dolujace jest to ze metryczka leci w gore
http://www.youtube.com/watch?v=hFpm-lO1ruw

i to http://www.youtube.com/watch?v=6XktusQJK0c
enii ale hiciory wygrzebalas
U mnie dzis tez pogoda do niczego. Ponuro strasznie, a w nocy byl mrozek... A miala byc wiosna

Mam takie moze glupie pytanie. co to te 'tutki'?
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 12:16   #432
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Akashka- jakis taki mam zawsze sentyment do tych piosenek( az lezka czasmi sie zakreci w oku)

Ja tez nie wiem co te ''tutki''
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:50   #433
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

dziewczyny maja na mysli torebke
zupka z torebki blyskawiczna
Fajny tez porowy przepis, ale ten z zupka cebulowa tez wyprobuje

dla mnie "tutka" to takie opakowanie jak mala tuba; ewentualnie potocznie szklana rurka-cygaretka kiedys uzywana do palenia papierosow

Mroz wrocil zimmmno brrr
a ja mam duzo do zrobienia, odezwe sie jak zrobie duza czesc
albo jak przerwe wymusze
no tak mi sie nie chce Ciezko z mobizacja ale nie ma ze boli mus to mus
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 12:52   #434
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Mi tutka skojarzyla sie tez z papierosami
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 14:26   #435
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Ja to za bardzo nie lubie jak moj malzonek gotuje-- troche za tlusto jak dla mnie ( ale on z taka pasja gotuje, ze nie chce mu psuc humorku)

Nie moglam sie oprzec z linkiem ( uwielbialam to )-- chociaz dolujace jest to ze metryczka leci w gore
http://www.youtube.com/watch?v=hFpm-lO1ruw

i to http://www.youtube.com/watch?v=6XktusQJK0c
ale hiciorki..

chociaż u mnie w domu piosenki pana Tik Taka, czy Natalki Kukulskiej (piszę natalka, bo to jej dziecienne piosenki) są obecne cały czas. mam to szczęście ż emoj tato nie wyrzucił starego adeptera na śmietnik razem z płytami do niego. a nasze zbiory były imponujące...
dzieciaki na tym sie u nas wychowują i kształcą...


mam dzis lenia... najlepeij bym nigdzie nie wychodziła... nie robiłą...

a tu za tydzień ferie, trzeba jakośczas rozplanować... i jeszcze Majka ma w lutym urodzny... trzeba sie wziąść w garść...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 15:02   #436
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Cytat:
Napisane przez butterfly 1 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny , jakie ja miałam plany na dziś- wysprzątać cały dom, ale spaliśmy tylko 3 i pół godziny bo nasza nienormalna sąsiadka postanowiła o 3.40 w nocy zrobić party no i od tej godziny już nie spaliśmy . Wyglądam dziś koszmarnie i tak samo się czuje ,a domu to chyba tylko połowe posprzątam enii ,agu.s ile ja bym dała żeby dostać @
Wspolczuje, ja swoich sąsiadow nie slyszę, mieszkam w szeregowcu a widuje ich w przelocie jedynie. Ogolnie mam jakies takie ciche osiedle. Dzieci tez tu nie uswiadczysz i nie wiem czy smucic sie, czy cieszyc. moja corka ma kolege litwina w jej wieku a syn nie chce sie kolegowa z trojka osiedlowych irlandczykow tylko woli kumpli ze szkoly, a ja sie nie dziwie, bo oni jacys tacy hmmmm dziwni. Myslalam, ze dzieci w PL maja odpaly, ale to co tu sie dzieje, to niestety pokuta za "bezstresowe wychowanie"chyba. U nas od tego odeszlismy a tu nadal tak trwaja.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
OZwlaszcza latem lubimy zjesc gotowane kartofle ze skwarkami, ale ja nir kroje boczku na bardzo drobno, wiec nie sa te skwarki takie wysuszone. Do tego mizeria ze swiezych ogoraskow. Pycha i niby pozywne i bardziej na lato bo tluszczem ze skwarek tez troche polewam te kartofle i smietana 30% tluszczu ma, ale jakos latem nie da sie tego w takiej ilosci zjesc jak w zimie . Albo jak sie ma nadbiar kaftofli z obiadu to odsmazam.
U mnie tez raz na jakis czas robię takie swojskie zarelko i znika w mgnieniu oka

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Nie moglam sie oprzec z linkiem ( uwielbialam to )-- chociaz dolujace jest to ze metryczka leci w gore
http://www.youtube.com/watch?v=hFpm-lO1ruw

i to http://www.youtube.com/watch?v=6XktusQJK0c
Oj tak, sentymentalnie. Te dzisiejsze pisenki dzieciece sa owszel ladne, ale nie tak proste i wpadające od razu w ucho.

Cytat:
Napisane przez mudi Pokaż wiadomość
Ja też nie mam, ale przyznam,że nie jest mi ona do szczęścia potrzebna. Mam wspanniałego partnera z którym mogę porozmawiać nawet na baskie tematy. Wiem, że każdy facet jest wrażliwy, więc może naprawde zastpić przyjaciólke
To dobrze, oby tak dalej.

Cytat:
Napisane przez Akashka Pokaż wiadomość
Mam takie moze glupie pytanie. co to te 'tutki'?
Okazuje sie, ze ja tez tego nie wiedzialam

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość

mam dzis lenia... najlepeij bym nigdzie nie wychodziła... nie robiłą...

a tu za tydzień ferie, trzeba jakośczas rozplanować... i jeszcze Majka ma w lutym urodzny... trzeba sie wziąść w garść...
Moj leń tez sie rozwija, gdyby mi sie chcialo, tak jak mi sie nie chce
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 15:13   #437
nokardia
Raczkowanie
 
Avatar nokardia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 78
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Iskierka ja tez lubie takie jedzenie, ale kartofle gotuje swoje nie z tutki.

Zwlaszcza latem lubimy zjesc gotowane kartofle ze skwarkami, ale ja nir kroje boczku na bardzo drobno, wiec nie sa te skwarki takie wysuszone. Do tego mizeria ze swiezych ogoraskow. Pycha i niby pozywne i bardziej na lato bo tluszczem ze skwarek tez troche polewam te kartofle i smietana 30% tluszczu ma, ale jakos latem nie da sie tego w takiej ilosci zjesc jak w zimie . Albo jak sie ma nadbiar kaftofli z obiadu to odsmazam.
też kocham takie jedzenie, a jeszcze mój smak z dzieciństwa to młode ziemniaczki (najlepiej takie małe co nikt nigdy nie chce skrobać) z sosem śmietanowym na cebulce i do tego ogórasek małosolny, o matko już mi ślinianki pracują na podwójnych obrotach
nokardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 15:39   #438
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

moja danie z dzieciństwa to zwykłe placki ziemniaczane... mam zawsze takie zwykłe dobre rozbiła.
a dodatkowo w mieście jest - nawet do tej pory- taki mały bar przy targu gdzie placki są rewealcyjne... pychotka.

niestety ja nie umiem takich robić.. zawsz ealbo przypaklę,.. albo zrobię "krwawe" placki... niestety nie posiadam jakijść tarki elektrycznej,. .wszytko moimi paluszkami sie robi...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 16:04   #439
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Dla mnie smakiem dziecinstwa jest : wiejska kielbaska, pokrojona w talarki i przysmazona na maselku i chlebus tez przysmazony .
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 17:04   #440
butterfly 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 214
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

ja będąc mała uwielbiałam chleb ze swojskim smalcem ,czasem do tego pomidorek i kaszanka też swojska i pikantna oj zjadłabym
butterfly 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 18:26   #441
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Jak ja slysze te piosenki to odrazu mi sie przypomina moje komunistyczne dziecinstwo i koniec lat 80-tych.

takie wiejskie zarcie tez uwielbiam. jak mnie przypili tak porzadnie to gotuj kartofle w lupinach i potem je obieram i zjadam z kawalkiem masla i sola. Moje dziecie tez juz polubilo takie kartofle. Szkoda tylko ze nie bedzie mu dane sprobowac takich kartofli ale z wielkiego kotla w ktorym gotuje sie kartofle dla swin. te byly w parze uprozone i byly jeszcze lepsze.

I tesknie na mlekiem zsiadlym, Ok mozna je maslanka zastapic, ale zsiadle to zsiadle ;o)

taka koeblase w plasterkach smazona tez robilam sobie , zwyczajna jeszcze jak byla jedna z najtanszych kielbas, uwielbialam ja, ale jak mi mama powiedziala jak bardzo poszla teraz w gore, jaki to luksus sie stal... kurcze za komuny to byla najtansza kielbasa.

A wiecie co czasami robie jak mam duzo starego chleba? Pieke go na paletki, czasami obtocze w jajku i opieke albo wsadze w dwa kawalki zolty ser. Pycha. Moja dziecina swego czasu co wieczor taki chleb jadl heheheh
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 19:21   #442
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Ja z kuzynem tak robilam chlebek w kostke, optoczone w jajku z cukrem --przepyszne to bylo
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 19:36   #443
Iskierka71
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka71
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 190
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje


Uśmiałam się. Wybaczcie.
Dziewczyny, ja napisałam "z tytki" - tytka to po śląsku torebka. Czyli bratkartofle z tytki, zupa z tytki, itp.
Ponadto "tyta" to taki śląski róg obfitości z którym każdy świeżo upieczony pierwszak idzie 1 września do szkoły. Taką tytę wypełnia się słodyczami, żeby dziecku osłodzić przykrości szkoły.
Monika przeinaczyła moja tytkę na tutkę. A tutka to gotowa już, zrolowana i z filtrem bibułka do papierosów.
Moj mąż pali i żeby było trochę taniej to kupujemy tytoń i osobno właśnie tutki papierosowe.
Monika - ja tez czasem robię bratkartofle jeśli mi zostaną ugotowane, ale te kupne z Lidla robi się szybciej, szczególnie gdy z poprzedniego dnia nic nie zostało.
Powiem wam jeszcze jak skłoniłam chrześniaka do zjedzenia klusek śląskich. Otóż za żadne skarby świata nie chciał ich jeść. Rodzice mieli problem każdą niedzielę.
Ja z kolei któregoś poniedziałku gdy mi z niedzieli za dużo klusek zostało pokroiłam je w plasterki i usmażyłam we frytkownicy jak frytki. I bardzo nam smakowały z ketchupem. Więc podsunęłam chrześniakowi frytki "po holendersku" i jadł aż mu się uszy trzęsły.
Co do mojego smaku z dzieciństwa to nigdy nie zapomnę swoistych placków z kartofli (ziemniaków - jeśli ktoś nie wie ). Moja mama obierala kartofle i kroila je w średniej grubości plasterki i piekła je na rozpalonej blasze. Takie pół surowe, pól przypalone - to był smak ktorego nie zapomne nigdy. Niestety w dobie piecow gazowych lub z plyta ceramiczna trudno jest upiec takie cudo.
__________________
"Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło,
Gdy cie walnie życia pięść.
Nigdy nie poddawaj się - dzisiaj nie jest łatwo,
Jutro będzie lepszy dzień..."

Zapraszam na blogi:
http://slodko-gorzkaholandia.bloog.pl/
http://iskierka71.blogspot.nl/
Iskierka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 19:44   #444
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

kartofle to i ja mowie... Moj malzonek lubi tak sobie smazyc kartofelki ..

U mnie dziciaki nawet lubia kluski slaskie, malzonek uwielbia -- ale troszke schodzi przy nich, wiec sa u mnie zadko

Ja widzialam ''tutki'' -- myslalam, ze chodzi o gilze
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 20:40   #445
Iskierka71
Raczkowanie
 
Avatar Iskierka71
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 190
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Enii, są dwa rodzaje klusek śląskich - białe i "czarne"
Generalnie jak ktos je robi co niedziela to ma wprawę i nie zajmuje to dużo czasu.
Białe kluski robi się wyłącznie z gotowanych kartofli i mąki kartoflanej.
Ziemniaki po ugotowaniu i odcedzeniu należy przecisnąć przez praskę - najlepiej dwa razy i odstawić do ostygnięcia. Później podzielić je na 4 części, jedna część kartofli wybrać i w to miejsce wsypać mąkę kartoflaną. Można również dodać cale jajko, ale niekoniecznie. Całość posolić i wyrabiać na gładką masę dodając mąki kartoflanej w razie potrzeby. Byle nie za dużo bo zrobi nam się kamień po ugotowaniu
Później formować trochę spłaszczone kulki i najlepiej zrobić kciukiem dołek w każdej klusce (kluski z dziurką).
Czarne kluski robi się podobnie, z tym że dodaje się jeszcze kilka surowych, startych ziemniaków, mocno wyciśniętych. Surowe ziemniaki powodują właśnie że kluski maja ciemną barwę i specyficzny "puchaty" wygląd.
Tutki = gilzy
__________________
"Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło,
Gdy cie walnie życia pięść.
Nigdy nie poddawaj się - dzisiaj nie jest łatwo,
Jutro będzie lepszy dzień..."

Zapraszam na blogi:
http://slodko-gorzkaholandia.bloog.pl/
http://iskierka71.blogspot.nl/

Edytowane przez Iskierka71
Czas edycji: 2011-01-21 o 20:42
Iskierka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 22:17   #446
butterfly 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 214
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Iskierka71 kluski białe podobne do kopytek czy inaczej paluchów , a czarne podobne do pyzów. Ochota mnie naszła na pyzy z mięskiem polane słoninką i skwarkami ,ewentualnie pyzy ze śliwkami
butterfly 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 22:26   #447
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

No wlasnie. Podobne do kopytek. Tylko ja np do kopytek biore normalna make i tylko troche ziemniaczanej. Ale zasada ta sama. Tez na 4 czesci sie dzieli itd.
A jesli chodzi o smaki dziecinstwa to ja bym zjadla takiego ziemniaczka z ogniska z sola. To dopiero pychota a juz laaaata nie jadlam
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 08:28   #448
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

eno.. ale zrobiłyście mi smaka/.. nieładnie
jak tak pisałyście o pyzach, kluskach i inych frykasach .. od razu wspomnaiałą mi ise kuchnia mamy i moja część życia na śląsku..

nie weszłam popołudniu na portal... pożarłam sie z teżetem... normal u nas...
wkurzył sie na maksa.. polazł spać do mamy... a dzis nawet nie zawitał sie przywitać (masło maślane) tylko pojechał do pracy.. zamorduję go kiedyś...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 08:41   #449
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość

nie weszłam popołudniu na portal... pożarłam sie z teżetem... normal u nas...
wkurzył sie na maksa.. polazł spać do mamy... a dzis nawet nie zawitał sie przywitać (masło maślane) tylko pojechał do pracy.. zamorduję go kiedyś...

A to lobuz jeden ---
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 11:11   #450
butterfly 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 214
Dot.: Nie mam przyjaciólki a bardzo mi jej brakuje

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość

nie weszłam popołudniu na portal... pożarłam sie z teżetem... normal u nas...
wkurzył sie na maksa.. polazł spać do mamy... a dzis nawet nie zawitał sie przywitać (masło maślane) tylko pojechał do pracy.. zamorduję go kiedyś...
my jak się pożremy z TŻ to i tak musimy spać razem , śpimy tak żeby się przypadkiem nie dotknąć ,a potem jak już jest między nami git to się śmiejemy z tego "naszego spania na odległość" Mustique zatęskni i wróci pewnie z bukietem
butterfly 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.