Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-19, 16:28   #271
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: dieta Dukana a namiot

Cytat:
Napisane przez wisienka_na_torcie Pokaż wiadomość
Z tego, co słyszałam , sporo osób ma po niej problemy ze zdrowiem. Z resztą, wiadomo, każda dieta obciąża organizm.
Prawda. Ja wylądowałam z nerkami w szpitalu i potem sruuu, nagle powiększyłam się o 7 kilo.

Przestrzegam, bolało.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 19:04   #272
hope you guess my name
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
dieta dukana

mam pytanie odnosnie tej diety, mam zamiar zrzucic ok 10 kilo, jestem w 3 dniu pierwszej fazy, i czuje sie obrzydliwie, ciagle sie poce, jestem slaby, mam zawroty glowy , ogolnie nie czuje sie glodny po prostu niesamowicie slaby... przestrzegalem listy produktow, byc moze pilem zbyt duzo coli light, powinienem przerwac tą diete czy to normalne i powinienem kontynuowac?
hope you guess my name jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 20:13   #273
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: dieta Dukana a namiot

Potwierdzam! Organizm nie radzi sobie z taką ilością białka i w nerkach odkładają się jakieś toksyczne związki. Nie lepiej jeść mało, a częściej i zdrowiej i do tego dorzucić trochę ruchu? Smacznie, zdrowo i przyjemnie. Może efekt wolniejszy, ale pewność że nie rozregulujemy organizmu. Takie małe OT. Przepraszam
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 20:41   #274
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: dieta Dukana a namiot

Cytat:
Napisane przez lady17 Pokaż wiadomość
Potwierdzam! Organizm nie radzi sobie z taką ilością białka i w nerkach odkładają się jakieś toksyczne związki. Nie lepiej jeść mało, a częściej i zdrowiej i do tego dorzucić trochę ruchu? Smacznie, zdrowo i przyjemnie. Może efekt wolniejszy, ale pewność że nie rozregulujemy organizmu. Takie małe OT. Przepraszam
Tak zwana dieta MŻ - mniej żreć Mój tata tak robi i zaczął codziennie biegać, kupił sobie buty i jakiś zegarek mierzący tempo. Schudł 12 kilo i wszyscy mu teraz mówią ,jak to szczupło wygląda (rzeczywiście zgubił sporo brzuszka). Zrezygnował z białego pieczywa, wieprzowiny, smażonych potraw, je mniej i nie podjada, ale podstawą jest właśnie ruch. Też przepraszam za OT.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany

Edytowane przez wisienka_na_torcie
Czas edycji: 2011-08-19 o 20:42
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 21:01   #275
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Dot.: dieta Dukana a namiot

To raczej temat na dietetykę bo jakoś mało intymny mi się wydaje, ale ja się nie znam
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 09:48   #276
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: dieta dukana

Moja rada jest taka - uciekaj chłopie jak najdalej od Dukana. Poszukaj sobie informacji na internecie ile złego Ci ta dieta wyrządzi w organiźmie.
Wyeliminowanie z diety węglowodanów przyswajalnych w dwóch pierwszych etapach ma negatywny wpływ na mózg, powoduje uczucie zmęczenia, zaburzenia koncentracji, a także przyczynia się do osłabienia siły mięśni. Do tego dochodzą zaparcia, problemy z wypróżnianiem, problemy z nerkami, upośledzenie funkcjonowania wątroby.Nieprzyjemny zapach z ust, którego nie można zabic. I to nie są sporadyczne przypadki. Dietetycy i lekarze odradzają.
A tym bardziej, ze czujesz się tak źle na 3 dniu. UCIEKAJ!!
Ja dotrwałam do 9dnia. Przebiałkowałam organizm, dostałam okropnej wysypki na ciele, z którą walczyłam prawie 2 miesiące, poza tym zaszwankowały mi nerki. z 12 znajomych mi osob ktore ta diete stosowały - tylko jedna jest zadowolona - ta która nie stosowała jej tak rygorystycznie, i pozwalała sobie na nieco więcej.
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 13:39   #277
anifil1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Rouen
Wiadomości: 329
Ketoza, oleje w diecie Dukana (pytanie)

Czesc dziewczyny chcialam sie Was zapytac czy dodatkowo w tej diecie uzywacie oleju z oliwek czy jakiegos innego zdrowego oleju ?? Wiem ze w diecie tego nie wolno i ze powinno sie uzywac oleju parafinowego ale naprawde nie moge sobie wyobrazic ze nie dostarczanie organizmu zdrowych tluszczy jest zdrowe. Czy olej parafinowy tez jest taki zdrowy ?? Niestety na ten temat nie moglam nic znalesc.
Drugie pytanie odnosi sie ketozy - czy ona jest zdrowa i czy moga pojawic sie problemy ????
Dzieki

Edytowane przez anifil1
Czas edycji: 2011-08-22 o 13:40
anifil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 15:20   #278
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Ketoza, oleje w diecie Dukana (pytanie)

olej parafinowy to środek przeczyszczający, prawdopodobnie dość silny,
dziś chyba częściej stosowany w weterynarii..
nadaje sę też do konserwacji obuwia, natłuszczanie zawiasów w drzwiach, ale jest też składnikiem oliwek dla dzieci

nie wchłania się do organizmu, nie ma nic wspólnego ze "zdrowymi olejami"
to nie olej roślinny czy zwierzęcy,
ale produkt uboczny przy wytwarzaniu ropy naftowej

dlaczego doszukujesz się w Dukanie aspektów zdrowotnych,
skoro jest już dość powszechnie wiadome, że ta dieta co jak co ale do zdrowych bynajmniej nie należy?
to co popularne i modne rzadko bywa zdrowe
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 17:36   #279
anifil1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Rouen
Wiadomości: 329
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

mysle ze zrobie Dukana ale i tak bede jadla porcje oliwy z oliwek
anifil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:09   #280
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Ketoza, oleje w diecie Dukana (pytanie)

Cytat:
Napisane przez anifil1 Pokaż wiadomość
.
Drugie pytanie odnosi sie ketozy - czy ona jest zdrowa i czy moga pojawic sie problemy ????
Dzieki
ciezko na ducanie osiagnac chyba ketoze, minimalna ilosc ww z warzyw moze CIe z niej wybic a co dopiero na ducanie gdzie jest dozwolony jogurt, aspartam ( coca cola loght) i inne slodziki.
Sama bawilam sie ketozą ale w czystej formie diety stricte tłuszczowej.

Ketoza bez tluszczu w Ducanie? nie odwazylabym sie, a gdzie ,,paliwo" dla ciała?

zreszta tak jak pisze, nie sadze zebys na ketozę weszła wogóle
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:15   #281
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anifil1 Pokaż wiadomość
mysle ze zrobie Dukana ale i tak bede jadla porcje oliwy z oliwek
zrób sobie poprostu klasyczne low carb, mało węgli, dużo tłuszczu jak już . będzie zdrowiej i bezpieczniej.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 18:38   #282
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

A nie lepiej byłoby MŻWR - Mniej żarcia-więcej ruchu?? Nie odmawiając sobie przyjemności, nie katując się jakąś chorą wyniszczającą dietą, i pożytecznie dla zdrowia i dobrego samopoczucia?
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 08:55   #283
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Ketoza, oleje w diecie Dukana (pytanie)

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
ciezko na ducanie osiagnac chyba ketoze, minimalna ilosc ww z warzyw moze CIe z niej wybic
taka ciekawostka , wpadłam w ketozę przy 100 g węgli . ale intensywność treningów była bardzo wysoka , aż za wysoka
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 09:02   #284
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

kazdy organizm inaczej reaguje na wegle, inni wypadaja z ketozy po 30 g waegli, a inni po ponad 100g

surowe warzywa wegli nie maja i z ketozy nie wybijają, za to gotowane to bomba weglowa
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 14:42   #285
anifil1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Rouen
Wiadomości: 329
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

No jasne ze byloby lepiej i napewno zdrowiej jesc´mniej ale wydaje m isie ze nie kazdy tak potrafi. Ja np. nalezalam czy naleze do ekstremalnych przypadkow ze albo sie objadam albo za malo jem. Gdzies z 40 dni nie jadlam wegli takich jak chleb ryz itp i liczylam kalorie. Jadlam duzo salatek owocow miesa i nabialu i czulam sie bardzo dobrze nie mialam zadnych napadow glodu czy cos takiego i perwszy raz czulam ze sie naprawde zrdowo odzywialam i moje male klopoty z jelitami zniknely . Do teg oschudlam 4 kg Wlasciwei chcialam troche szybciej schudnac bo´za miesiac urlop i niedlugo do Polski -.- ale moze po 2 dniach uderzeniowki ´powroce do logi i efekty tez beda zadowalajace. Tym bardzíej ze wiem ze oleje roslinne sa zdrowe i potrzebne jak rowniez owoce i to chyba kazdy wie jesli ´ma zdrowy rozsadek.<
<
Emila a jak ty schudlas ?? ja mam podobny wzrost 175cm i tez bym chciala dosc do ok 55 kg :P<
<
PS: Ostatnio tez czytalam ze podobno nawet diety low carb tez sa szkodliwe dla nerek i juz powiem szczerze ze saman ie wiem w co mam wierzyc.

Edytowane przez anifil1
Czas edycji: 2011-08-23 o 14:46
anifil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 14:48   #286
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Ketoza, oleje w diecie Dukana (pytanie)

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
taka ciekawostka , wpadłam w ketozę przy 100 g węgli . ale intensywność treningów była bardzo wysoka , aż za wysoka

jasne Ania, ale ja mowie stricte o Ducanie, gdzie wiesz ze sie je jogurty, pije cole itd itp
nie re al ne
i troszke inaczej Ty panujesz nad swoim ciałem
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 09:16   #287
Siganda
Raczkowanie
 
Avatar Siganda
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 239
GG do Siganda
Dot.: DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana

Po 10 dniach fazy I (-3kg), dziś zaczęłam fazę II diety Dukana jednak nie przeczytałam o niej wcześniej i na śniadanie zjadłam grejpfruta na którego miałam ochotę od dłuższego czasu, po czym dowiedziałam się,że owoce można jeść dopiero w fazie III Czy to oznacza, że wszystko przepadło?
Siganda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 15:56   #288
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana

Cytat:
Napisane przez Siganda Pokaż wiadomość
Po 10 dniach fazy I (-3kg), dziś zaczęłam fazę II diety Dukana jednak nie przeczytałam o niej wcześniej i na śniadanie zjadłam grejpfruta na którego miałam ochotę od dłuższego czasu, po czym dowiedziałam się,że owoce można jeść dopiero w fazie III Czy to oznacza, że wszystko przepadło?
10 dni fazy I ??? Konsultowałaś to z lekarzem...?
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 07:26   #289
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anifil1 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny chcialam sie Was zapytac czy dodatkowo w tej diecie uzywacie oleju z oliwek czy jakiegos innego zdrowego oleju ?? Wiem ze w diecie tego nie wolno i ze powinno sie uzywac oleju parafinowego ale naprawde nie moge sobie wyobrazic ze nie dostarczanie organizmu zdrowych tluszczy jest zdrowe. Czy olej parafinowy tez jest taki zdrowy ??
olej parafinowy wogole nie jest wchlaniany przez organizm, dlatego pewnie jest dozwolony na dukanie bo po prostu przelatuje przez Ciebie w stanie ze tak powiem nienaruszonym

co do tłuszczu na dukanie przeciez spozywa sie go i to jak sie postarasz w dosc duzych ilosciach np. w rybach, jezeli postawisz na tłuste ryby przynajmniej raz dziennie np.typu makrela, halibut itp..zjesz swietnie przyswajalny zdrowy tłuszcz, a i niewielkie ilosci np. oliwy z oliwek czu oleju lnianego u mnie przynajmniej nie wplywaja na proces chudniecia, nie wybieram tez produktow 0% bo one nie maja zadnych wartosci..mozna chudnac zdrowo na dukanie ale trzeba to robic z glową i zdroworozsadkowo a co najwazniejsze obserwowac swoj organizm co nam sluzy a co nie...a moze wtedy to juz nie jest dukan...

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Siganda Pokaż wiadomość
Po 10 dniach fazy I (-3kg), dziś zaczęłam fazę II diety Dukana jednak nie przeczytałam o niej wcześniej i na śniadanie zjadłam grejpfruta na którego miałam ochotę od dłuższego czasu, po czym dowiedziałam się,że owoce można jeść dopiero w fazie III Czy to oznacza, że wszystko przepadło?
mam wrazenie, ze podeszlas do diety na podstawie opowiadan kolezanek albo z forum...nie czytalas ksiazki i nie znasz podstaw, mam wrazenie, ze wlasnie przez takie traktowanie diety duzo ludzi doprowadza sie do stanu chorobowego a potem sie slyszy jaka dieta jest szkodliwa...10 dni I fazy tylko pod kontrola lekarza...a znam takich co robili miesiac..
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 11:08   #290
julixe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

szkodzi na nerki, układ wieńcowy ... Wszystkie osoby jakie znam, które stosowały tą dietę mają poważne problemy zdrowotne.
julixe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:27   #291
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Jedno pytanie które nurtuje mnie od dawna - Dlaczego w I fazie nie je się żadnych warzyw???
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 10:31   #292
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Tak jest jak sie bierze za diete na podstawie gazet, czy informacji z internetu - przeczytaj książkę dr-a Pirre Dukana pt"nie potrafię schudnąć", to przestanie Cię to pytanie nurtować.
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 16:56   #293
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Negra1987 Pokaż wiadomość
Tak jest jak sie bierze za diete na podstawie gazet, czy informacji z internetu - przeczytaj książkę dr-a Pirre Dukana pt"nie potrafię schudnąć", to przestanie Cię to pytanie nurtować.
To do mnie? Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć komuś po co jest forum. Jak to zwykle robi się na forum, postawiłam pytanie. Nie stosuję tej diety i nie zamierza (dlatego książki też nie planuję kupować), ale wiele o niej słyszałam i zawsze mnie to zastanawiało - dlaczego I faza pozbawiona jest warzyw? Pewnie jest tu wiele osób zorientowanych w temacie, więc może ktoś udzieli mi odpowiedzi
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 17:02   #294
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

w pierwszej fazie nie ma warzyw, zeby zrobic organizmowi szok czystym bialkiem, warzywa pomimo ze sa zdrowe, zawieraja wegle, ktore moga wybic organizm z ketozy
pierwsza faza to ok 2-5 dni, witaminy dostarcza sie w postaci duzej ilosci ryb, zoltka jaj te je zawieraj, a blonnik w otrabach
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 17:52   #295
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
w pierwszej fazie nie ma warzyw, zeby zrobic organizmowi szok czystym bialkiem, warzywa pomimo ze sa zdrowe, zawieraja wegle, ktore moga wybic organizm z ketozy
pierwsza faza to ok 2-5 dni, witaminy dostarcza sie w postaci duzej ilosci ryb, zoltka jaj te je zawieraj, a blonnik w otrabach
Ok, dzięki za odpowiedź
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 18:38   #296
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
To do mnie? Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć komuś po co jest forum. Jak to zwykle robi się na forum, postawiłam pytanie. Nie stosuję tej diety i nie zamierza (dlatego książki też nie planuję kupować), ale wiele o niej słyszałam i zawsze mnie to zastanawiało - dlaczego I faza pozbawiona jest warzyw? Pewnie jest tu wiele osób zorientowanych w temacie, więc może ktoś udzieli mi odpowiedzi
W takim razie zwracam honor, sądziłam, ze jestes kolejną osobą, która bezmyslnie bierze się za tak drastyczną dietę, na podstawie kilku opinii znajomych, i paru artykułów w gazetach.

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
To do mnie? Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć komuś po co jest forum. Jak to zwykle robi się na forum, postawiłam pytanie.
A co do tego, to ja zawsze staram się sama znaleźć odpowiedź, a jeśli próby spływaja na niczym - zasięgam porad na forum. Ale każdy ma inne podejście
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 08:50   #297
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Negra1987 Pokaż wiadomość
W takim razie zwracam honor, sądziłam, ze jestes kolejną osobą, która bezmyslnie bierze się za tak drastyczną dietę, na podstawie kilku opinii znajomych, i paru artykułów w gazetach.


A co do tego, to ja zawsze staram się sama znaleźć odpowiedź, a jeśli próby spływaja na niczym - zasięgam porad na forum. Ale każdy ma inne podejście
Rozumiem
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:14   #298
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: Ketoza, oleje w diecie Dukana (pytanie)

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
olej parafinowy to środek przeczyszczający, prawdopodobnie dość silny,
dziś chyba częściej stosowany w weterynarii..
nadaje sę też do konserwacji obuwia, natłuszczanie zawiasów w drzwiach, ale jest też składnikiem oliwek dla dzieci

nie wchłania się do organizmu, nie ma nic wspólnego ze "zdrowymi olejami"
to nie olej roślinny czy zwierzęcy,
ale produkt uboczny przy wytwarzaniu ropy naftowej

dlaczego doszukujesz się w Dukanie aspektów zdrowotnych,
skoro jest już dość powszechnie wiadome, że ta dieta co jak co ale do zdrowych bynajmniej nie należy?
to co popularne i modne rzadko bywa zdrowe
klask i:kla ski:Bardzo mnie sie podoba to co piszesz,szkoda ze tak malo bylo informacji kiedy ja przechodzilam ta diete w styczniu 2009 roku,schudlam 12kg w 3 miesiace a po 2 juz mialam 5kg spowrotem i do tej pory problemy metaboliczne.
__________________
http://super-sylwetka.pl/
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 19:45   #299
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Dziewczyny nie wiem gdzie szukać pomocy. Wiem, że to wątek o Dukanie, ja trochę z innej beczki, ale widzę, że mądrze piszecie wiec może ktoś coś mi doradzi. Schudnąć próbuje od zawsze, nigdy mi się nie udało, może dlatego, że popełniałam różne błędy, ale od dłuższego czasu jem tylko nabiał, warzywa, chude mięso, jajka, płatki owsiane na śniadanie, ciemne pieczywo, ochotę na słodycze zabijam jabłkami i nie chudnę, nie ubywa centymetrów ani kilogramów, wręcz moja waga i wymiary mają tendencję skakać w górę, ostatnio mam brzuch jakbym połknęła balon, wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży, nawet wciągnąć go nie mogę, ale w ciąży na pewno nie jestem. Zmierzyłam przed chwilą moje wymiary i mam ochotę krzyczeć, przeklinać, walić pięściami w ścianę. Zaraz się rozpłaczę

Edytowane przez YOUdith
Czas edycji: 2011-10-23 o 19:46 Powód: błąd
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 23:06   #300
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Dieta Dukana - pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem gdzie szukać pomocy. Wiem, że to wątek o Dukanie, ja trochę z innej beczki, ale widzę, że mądrze piszecie wiec może ktoś coś mi doradzi. Schudnąć próbuje od zawsze, nigdy mi się nie udało, może dlatego, że popełniałam różne błędy, ale od dłuższego czasu jem tylko nabiał, warzywa, chude mięso, jajka, płatki owsiane na śniadanie, ciemne pieczywo, ochotę na słodycze zabijam jabłkami i nie chudnę, nie ubywa centymetrów ani kilogramów, wręcz moja waga i wymiary mają tendencję skakać w górę, ostatnio mam brzuch jakbym połknęła balon, wyglądam jakbym była w 5 miesiącu ciąży, nawet wciągnąć go nie mogę, ale w ciąży na pewno nie jestem. Zmierzyłam przed chwilą moje wymiary i mam ochotę krzyczeć, przeklinać, walić pięściami w ścianę. Zaraz się rozpłaczę
Tłuszczu nie jesz, to nie chudniesz. Wywal nabiał i węglowodany, jedz mięso, jaja, ryby i schudniesz. + ćwiczenia oczywiście
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.