WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POMOZCIE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-06, 19:28   #1
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278

WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POMOZCIE


Witam. Mam 26 lat i wielki problem z twarzą Naprawdę, już sobie nie radzę, popadam w kompleksy, łapię doły ]
Od paru lat mam problem z pękającymi naczynkami, ale teraz to po prostu koszmar. Chodziłam do lekarza, bo jestem pewna, że to poczatki tradziku rozowatego, ale powiedziala mi ze narazie tego nie mam.
Byłam dzisiaj u kosmetyczki, jak na mnie popatrzyla to zrezygnowala i powiedziala, ze niewiele da sie zrobic nalozyla mi jakąs kojącą maseczkę bo twarz nawet nie kwalifikowala sie do czyszczenia [ Aż się poplakalam z tego wszystkiego i jeszcze bardziej zdenerwowalam, przez co wyglądalam jeszcze straszniej, bylam cala czerwona, rozowa no tragednia
Myslalam o laserze, ale powiedziala mi ze szkoda kasy, ze nie wiadomo czy sie tego ktos podejmie, ze nie kazdy moze, ze naczynka powroca, poza tym, ze nie bede miala jednolitej buzi

Liczylam, ze moze chociaz na pare miesiecy nie bede sie bala wyjsc bez podkladu na ulicę

A żeby ten podkład jeszcze nie byl widoczny, a to skora mi sie blyszczy i jednoczesnie luszczy, peelingu nie mogę robic, enzymatyczny nie dziala, wygladam jak czerwone straszydlo i jak sobie pomysle, ze przeciez bedzie jezcze gorzej, BO TO DOPIERO POCZĄTEK TEGO TRĄDZIKU
Uzywam drogich kremów, staram sie, nic nie dziala
Jestem zalamana, wyglądam obrzydliwie, skóra jest czerwona, na policzkach wielkie pory, krosty, skóra mi się łuszczy
doszlo do tego, ze co 5 min wyciagam lusterko i sie przyglądam jak bardzo czerwona jestem

prosze poradzcie mi cos, moze jakies badania?
poza tym jedna z kolezanek odradzila mi laser po tym jak jej ciocia po zabiegu ma siną twarz

prosze poradzcie cos, zalamac sie idzie jak mnie ktos pyta czy po jakiejs imprezie jestem, bo tak wyglądam
siedze i rycze

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-09-08 o 20:08
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 07:52   #2
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Witam. Mam 26 lat i wielki problem z twarzą Naprawdę, już sobie nie radzę, popadam w kompleksy, łapię doły ]
Od paru lat mam problem z pękającymi naczynkami, ale teraz to po prostu koszmar. Chodziłam do lekarza, bo jestem pewna, że to poczatki tradziku rozowatego, ale powiedziala mi ze narazie tego nie mam.
Calą twarz mam w popekanych naczynkach. Byłam dzisiaj u kosmetyczki, jak na mnie popatrzyla to zrezygnowala i powiedziala, ze niewiele da sie zrobic nalozyla mi jakąs kojącą maseczkę bo twarz nawet nie kwalifikowala sie do czyszczenia [ Aż się poplakalam z tego wszystkiego i jeszcze bardziej zdenerwowalam, przez co wyglądalam jeszcze straszniej, bylam cala czerwona, rozowa no tragednia
Myslalam o laserze, ale powiedziala mi ze szkoda kasy, ze nie wiadomo czy sie tego ktos podejmie, ze nie kazdy moze, ze naczynka powroca, poza tym, ze nie bede miala jednolitej buzi

Liczylam, ze moze chociaz na pare miesiecy nie bede sie bala wyjsc bez podkladu na ulicę

A żeby ten podkład jeszcze nie byl widoczny, a to skora mi sie blyszczy i jednoczesnie luszczy, peelingu nie mogę robic, enzymatyczny nie dziala, wygladam jak czerwone straszydlo i jak sobie pomysle, ze przeciez bedzie jezcze gorzej, BO TO DOPIERO POCZĄTEK TEGO TRĄDZIKU
Uzywam drogich kremów, staram sie, nic nie dziala
Jestem zalamana, wyglądam obrzydliwie, skóra jest czerwona, na policzkach wielkie pory, krosty, skóra mi się łuszczy
doszlo do tego, ze co 5 min wyciagam lusterko i sie przyglądam jak bardzo czerwona jestem

prosze poradzcie mi cos, moze jakies badania?
poza tym jedna z kolezanek odradzila mi laser po tym jak jej ciocia po zabiegu ma siną twarz

prosze poradzcie cos, zalamac sie idzie jak mnie ktos pyta czy po jakiejs imprezie jestem, bo tak wyglądam
siedze i rycze
Lekarz nie stwierdził u Ciebie trądziku różowatego, skąd przekonanie, że go masz?

Idź do innego lekarza, takiego, który zleci badania i coś doradzi, a nie tylko obejrzy i pokiwa głową. Tu gdzieś na wizażu jest chyba lista polecanych dermatologów w różnych miastach.

Poza tym uspokój się, nie ma co tutaj panikować i się niepotrzebnie denerwować. To nie działa dobrze na cerę.

Jakich kremów używasz? Jaką pielęgnację stosujesz? Tak krok po kroku, każdego dnia.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 12:00   #3
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Rano myje twarz zelem do skory atopowej ,bardzo delikatny z apteki + NAKLADAM krem z filtrem eucerin spf 30 + podklad clinique badz mineralny + puder sypki vichy dermablend --SKORA pomimo zmatowienia bardzoo duzo loju wydziela w ciagu dnia ,jabym sie wysmarowala olejem bardzo niestetycznie to wyglada+sie czerwieni + brzydki odcien skory pod oczami siny,a na policzkach juz czerwonypomidorowywidac oddzielenie sine a troche nizej juz czerowne.... wieczorem myje twarz zelem do skory atopowej + nakladam wmasowywuje w skore lekki krem rokitnikowy sylveco ,badz inny krem z apteki nawilzajacy do skory atopowej ,tym razem ziaja med do skory atopowej odwodnionej

-Dwa razy w tygodniu nakladam glinke ghassoul
-Raz w tygodniu wykonuje peeling enzymatyczny czarnym mydlem "savon noir "

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

MOZE moglybycie doradzic jakis krem pod oczy ktory chodz troche zniweluje nieladny kolor skory pod oczymi fioletowe since ?

Probowalam avene z retinolem pod oczy ,ale strasznie mnie szczypie wstaje z okropnym dyskomfortem i pozniej pol dnia tez mnie cos szczypie+ oczy czerwone ..

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-09-07 o 12:02
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 23:06   #4
Kokeshi21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

mysle, ze powinnas przeanalizowac swoja diete, co mozna a czego nie powinnas jesc. Druga sprawa zastanow sie w ktorym momemcie zaczelo sie to wszystko nasilac? moze nadmierne opalanie, nadmuchy cieplego powietrza? (od tego u mnie zaczely pojawiac sie naczynka to jest wazne aby unikac wszystkiego co moze szkodzic. Kolejna sprawa duzzoo witaminy C najlepiej naturalnej, ktora dobrze sie wchlania, bez innych zbednych swinstw. Ja osobiscie zamawiam z Calivity ale sa tez inne firmy. Duzo tez pomogl mi kolagen z Colvity. na zmiane wcinam kapsulki i stosuje krem regeneracyjny i zele. skora jest w zdecydowanie lepszym stanie, odzywiona a naczynka nie sa tak widoczne. wygoilam sobie nawet bardzo mocne przebarwienia, potrzeba czasu na to wszystko ale zadzialalo w moim przypadku> a co do lasera, to zgadzam sie ze to juz w ostatecznosci, bo to roznie moze byc, a moga zaczac pekac kolejne obok tego 'strzelonego'.
Co do zabiergow na twarz to mega mega jest oxybrazja bardzo chlodzaca i wykwalifikowana kosmetyczka dobierze Ci maski, ktore zlagodza stany, ktore tak bardzo Cie mecza powodzenia i nie zalamuj sie tylko poczytaj, pomysl i dzialaj ale z glowa
Kokeshi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-07, 23:12   #5
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

A może Ty masz na coś uczulenie?

Kiedy to się zaczęło? Miałaś tak od zawsze?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 10:45   #6
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Ja ostatnio wprowadzam klientce mezoterapią bezigłową koktajl dla skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym, jest poprawa, ale przychodzi regularnie co 3 dni, po trzecim zabiegu widzę, że skóra jest mniej czerwona, podobno otoczenie też to zauważyło. spróbuj flavo c na noc może, dużo papryki, aceroli i innych rzeczy z wit c, żadnej zimnej ani gorącej wody, długich kąpieli, i idź do dobrego dermatologa, może wcale nie masz atopowej skóry, i nie musisz dodatkowo jej natłuszczać, może wystarczy sama regulacja gospodarki? ostatnio coraz częściej pojawia się problem skóry tłustej, ale naczyniowej :/ echh
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 11:07   #7
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Zawsze byla tlusta z niedoskonalosciami pryszcze,wagry,pory,a z latami doszlo pieczenie czasami ,strasznie czerowna,czerwieniaca sie skory...i takie dziwne grudki ktore dlugo sie goja+ goraca twarz + strasznie przetluszczajaca sie,jakbym sie olejem wysmarowala ,pomimo codziennego nawilzenia skory....zawsze budze sie z tlusta skora ,czy naloze cos nawilzajacego ,czy nie+ zaczerwieniona..,szczegol nie srodek czola okolice nosa...


MOZECIE sobie wyobrazic :bardzo tlusta skora+ duze pory,wygry i zaczerwieniona+ przebarwienia na policzkach po tradziku blizny..:..+do tego jest bardzo wrazliwa cienka ........i co tu zastosowac zeby nie wpasc w bledne kolo..



Moja znajoma kiedys nie miala problemow ze skora,pare lat pozniej zaczela miec powazne problemy ze skora chodzi po dermatologach stosuje rozne drogie kremy itp az w koncu w fazie desperacji sama probuje zwalczyc to ale i tak nic nie pomaga,pomimo pielegnacji dobrej ...ehhhhhhhh


MOJ Odcien skory na twarzy jest niezbyt fajni ..jest to taki odcien pomidorowy,a mam jasna karnacje-chlodna ,moze wy cos polecicie jakis krem zebym sprobowala zeby pozbyc sie tego ?'?

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-09-08 o 15:39
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-08, 18:43   #8
cadorna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Motylku spróbuj na jakiś czas odstawić peeling enzymatyczny - mi po większości peelingów pękają naczynka
nie musi być mechaniczny, enzymatyczne też powodują u mnie pękanie
jajko zwolennik kosmetyki naturalnej radziła bym Ci jednak na chwilę odstawić i glinkę g. i peeling
nie wiem gdzie je kupujesz, czy źródło jest pewne?

co do sińców i podpuchniętych oczu - ja nie mogę się obyć bez zwykłych (żadnych wybajerowanych) płatków hydrożelowych - takich max 3-składnikowych np.: hialuron, kolagen/algi + jakiś dodatek np
zielona herbatka
są tanie, prosty skład wyklucza u mnie alergię kontaktową i faktycznie zmniejszają worki, sińce i opuchliznę

wracając do oczyszczania - nie używaj gąbeczek czy szczoteczek - mi nawet po mega-delikatnej szczoteczce popękało wszystko - wyglądałam okropnie
cadorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 19:34   #9
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Jeżeli chcesz zlikwidować naczynka to tylko laser u dermatologa. Konsultacje do zabiegu są bezpłatne w większości klinik. Jeżeli masz możliwość to się przejdź i porozmawiaj z lekarzem. Niech oceni buzie i co można zrobić. Za jednym zamachem z naczynkami likwiduje się przebarwienia. Blizny to już oddzielny laser, niestety. Co do wracania naczynek. Jeżeli masz genetyczne skłonności, to tak wrócą kiedyś. Może nie tyle co teraz, to już pytanie do lekarza. Sama musisz przeanalizować czy warto byłoby usunąć, czy szkoda kasy.
Poza tym napisz skąd u Ciebie te naczynka. Jak rodzice, rodzeństwo? Opalałaś się, palisz, stosujesz antykoncepcje hormonalną, jakie masz ciśnienie, stosowałaś kremy z mocnymi kwasami? (
Mogę Ci polecić wzmacniania ich poprzez łykanie witaminy C z rutyną oraz serum Flavo C.
Na rozszerzone pory, krosty, zaskórniki dobry będzie krem z retinolem np. Differin. Stosowałaś kiedyś?

Edytowane przez Jacqueline27
Czas edycji: 2013-09-08 o 19:37
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 20:08   #10
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Nie opalam twarzy stosuje filtry zabezpieczajace,a naczynka powstaly sadze ze od kwasu glikolowego firmy isis 12% bardziej sie uwydatnily...

Naturalna GLINKE GHASOUUL MAROKANSKA firmy organic -stosuje 2 razy w tygodniu

a pelling enzymatyczny to SAVON NOIR naturalny




strasznie cienka skore pod oczami w oczodolach sina-filotetowa + takie male grudki jakby i to bardzo oszpeca mnie ,wygladam na zmeczona.. i nie wiem jak to zlikwidowac ,bo jak juz wczesniej pisalam probowalam stosowac krem pod oczy AVENE z retinolem ,ale niestety strasznie podraznial mi oczy byly bardzo czerwone + pol dnia cos mnie pieklo .. wiec nie wiem juz co mam uzyc zeb ypozbyc sie choc poprawic fakture odcien skory pod oczymi tych sinych -filotow w oczodole
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-08, 20:14   #11
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Nie opalam twarzy stosuje filtry zabezpieczajace,a naczynka powstaly sadze ze od kwasu glikolowego firmy isis 12% bardziej sie uwydatnily...

Naturalna GLINKE GHASOUUL MAROKANSKA firmy organic -stosuje 2 razy w tygodniu

a pelling enzymatyczny to SAVON NOIR naturalny




strasznie cienka skore pod oczami w oczodolach sina-filotetowa + takie male grudki jakby i to bardzo oszpeca mnie ,wygladam na zmeczona.. i nie wiem jak to zlikwidowac ,bo jak juz wczesniej pisalam probowalam stosowac krem pod oczy AVENE z retinolem ,ale niestety strasznie podraznial mi oczy byly bardzo czerwone + pol dnia cos mnie pieklo .. wiec nie wiem juz co mam uzyc zeb ypozbyc sie choc poprawic fakture odcien skory pod oczymi tych sinych -filotow w oczodole
No dobra kremy kremami, ale one wszystkiego nie załatwiają.

Jak się odżywiasz? Jak śpisz? Badałaś się? Pijesz dużo wody? Dbasz o siebie od wewnątrz?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-08, 20:47   #12
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Cytat:
Napisane przez SOCKI Pokaż wiadomość
No dobra kremy kremami, ale one wszystkiego nie załatwiają.

Jak się odżywiasz? Jak śpisz? Badałaś się? Pijesz dużo wody? Dbasz o siebie od wewnątrz?
Dosyc dobrze odzywiam sie ,sama gotuje ,spie 12 h,czasami 9-10 ,nie mam problemow z tarczyca,tylko troche podniesiona prolaktyne mam ,pije dziennie 1 litr wody (,okolo4 szklanek)

Ehhh co do przetluszczania skory --to mowia ze jak sie nawilza ja, to nie bedzie sie przetluszczac..nieprawda. ..Ja nawilzam moja skore rano i wieczorem i tak pomimo tego ,rankiem budze sie ze skora bardzo tlusta szczegolnie- nos,okolice nosa,srodek czola -bardzo tluste jakbym sie olejem wysmarowala i niewsiakl by.. ..ehh


Ostatnio na noc wsmarowalam olej z rokitnika z miaszu-owocow ,moj nowy nabytek i olej wsiakl jak wsmarowalam bardzo szybko,a a rano znow obudzilam sie z tlusta skora na czole mazia +nos+ okolice nosa policzki mazia jakbym sie olejem wysmarowala przed chwila.....+ troche zaczerwienionaodcien pomidora jakby podrazniona skora

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-09-08 o 21:04
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 11:23   #13
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
Nie opalam twarzy stosuje filtry zabezpieczajace,a naczynka powstaly sadze ze od kwasu glikolowego firmy isis 12% bardziej sie uwydatnily...





Jest to całkiem możliwe że od kwasu glikolowego. Więc jeżeli nie jest to kwestia dziedziczna to można laserowo usunąć naczynka. Ja miałam od opalania się i od peelingów mechanicznych i kwasu salicylowego. Usunęłam i póki co (odpukać!) nie wróciły.
Ale to już Twoja decyzja.

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
spie 12 h,czasami 9-10
Serio?
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 13:44   #14
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Tak
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 16:33   #15
Alendra
Przyczajenie
 
Avatar Alendra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

śpisz za długo, pijesz za mało, jak u Ciebie ze stosowaniem soli? przede wszystkim- przesadna dbałość o cerę, ciągłe jej mycie dotykanie, kremowanie i inne cuda powodują zaburzenie jej naturalnej flory bakteryjnej !!!niektóre z nas mają cery tłuste, z rozszerzonymi porami, wrażliwe, trądzikowe itp. jeżeli lekarz nie stwierdził u Ciebie choroby i nie leczysz sie to możliwe, że Twoja cera jest wynikiem Twoich ciągłych zabiegów i manii- są przypadki kiedy "trądzik" jest wynikiem przesadnej dbałości, rozdrapywania podświadomego wręcz cery itd. postaraj się też spojrzeć na siebie obiektywnie i zaakceptować siebie. STRES JEST CZYNNIKIEM ODPOWIADAJĄCYM ZA ZŁY WYGLĄD CERY. możesz tkwić w błędnym kole....
Alendra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 16:43   #16
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Cytat:
Napisane przez Alendra Pokaż wiadomość
śpisz za długo, pijesz za mało, jak u Ciebie ze stosowaniem soli? przede wszystkim- przesadna dbałość o cerę, ciągłe jej mycie dotykanie, kremowanie i inne cuda powodują zaburzenie jej naturalnej flory bakteryjnej !!!niektóre z nas mają cery tłuste, z rozszerzonymi porami, wrażliwe, trądzikowe itp. jeżeli lekarz nie stwierdził u Ciebie choroby i nie leczysz sie to możliwe, że Twoja cera jest wynikiem Twoich ciągłych zabiegów i manii- są przypadki kiedy "trądzik" jest wynikiem przesadnej dbałości, rozdrapywania podświadomego wręcz cery itd. postaraj się też spojrzeć na siebie obiektywnie i zaakceptować siebie. STRES JEST CZYNNIKIEM ODPOWIADAJĄCYM ZA ZŁY WYGLĄD CERY. możesz tkwić w błędnym kole....
Zdecydowanie się z tym zgadzam. Autorko, wymieniasz na swoich wątkach dziesiątki nazw kremów i produktów pielęgnacyjnych, które stosujesz.

Zrób sobie detoks, odwyk od kosmetyków.
Płyn micelarny na odświeżenie rano, krem na dzień, najlepiej zaniechanie na jakiś czas makijażu (wiem, że to jest trudne, kiedy cera jest daleka od ideału, ale warto naprawdę dać sobie miesiąc wolnego i zobaczyć efekty), a jeśli musisz się malować to zmywać od razu po przyjściu do domu, żel delikatny do demakijażu, micel na koniec i krem na noc. Pić minimum 2 litry wody dziennie, spać 8 godzin, uregulować tryb życia, wstawać i kłaść się o tych samych godzinach, zrezygnować z alkoholu i słodyczy. Miesiąc wyrzeczeń, a naprawdę wiele może zmienić.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-09, 17:45   #17
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Najgorzej drazni mnie ta czerwonosc skory (odcien pomidora) strasznie wrazliwa+ mega przetluszczanie, duze pory na czole szczegolnie.. i nie moge tego usunac

CZYM USUNAC te niedoskonalosci (wagry,pory zmniejszyc,grudki) jak skora jest bardzo wrazliwa... it u pies pogrzebany,,

Edytowane przez motylemJestemm
Czas edycji: 2013-09-09 o 18:25
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-10, 11:21   #18
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Niczego nie usuniesz tak hop siup z dnia na dzień. Dziewczyny mają racje - zrób sobie detoks od kosmetyków, pij dużo wody, zwróć uwagę na to co jesz. Nikt nie da Ci gwarancji, że to pomoże, ale pomoże na pewno bardziej niż kolejne produkty nakładane w ramach eksperymentu, że a nuż się uda.

Nie ruszaj twarzy bardziej niż to konieczne, zrezygnuj z pilingów.

Może łykaj rutinoscorbin na te naczynka...?
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 00:44   #19
ilovesonicyouth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Mam dokladnie taki sam problem jak Ty. Bierzesz tabletki? Mysle ze to one to wszystko powoduja, a jak nie, to juz nie wiem...Tez siedze i rycze, caly ten ostatni rok byl dla mnie koszmarem. W tym tygodniu ide do lekarza (ktory mam nadzieje, nie odesle mnie tym razem z kwitkiem i nie powie ze wymyslam). Dam znac jesli wpadlam na dobry trop czy nie

Aha, kolezanki maja racje, nie ruszaj! Mam najbardziej "wyjsciowa twarz" tylko wtedy, kiedy lekko przemywam i nawilzam. A na gule dobrze sie sprawdza olejek herbaciany
ilovesonicyouth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 02:13   #20
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Czyli mam tylko myc skore woda? nie nakladac kremu na dzien,ani na noc?

nie zadnych taletek nie biore
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 11:58   #21
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Micel byłby lepszy od wody. I wg mnie tak, zrezygnuj z tych kremów, które masz [ nawet na tydzien] i zobacz jak się zachowuje skóra pozostawiona sama sobie.

Może się okaże, że zaczyna się uspakajać. Jeśli tak, to znaczy, że dobrałaś sobie kosmetyki zupełnie nie do Twojej cery i ci szkodzą zamiast pomagać.

Nie maluj się przez te kilka dni, nie dotykaj twarzy bez powodu [ niektórzy np. siedzac przy kompie podpierają twarz, skubią jakieś wystające kawałki, zdrapują rózne rzeczy - nie rób tego ].

Chyba, ze już robiłaś takie eksperymenty i wiesz o robi twoja skóra jak się jej NIC nie robi.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 12:15   #22
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
Micel byłby lepszy od wody. I wg mnie tak, zrezygnuj z tych kremów, które masz [ nawet na tydzien] i zobacz jak się zachowuje skóra pozostawiona sama sobie.

Może się okaże, że zaczyna się uspakajać. Jeśli tak, to znaczy, że dobrałaś sobie kosmetyki zupełnie nie do Twojej cery i ci szkodzą zamiast pomagać.

Nie maluj się przez te kilka dni, nie dotykaj twarzy bez powodu [ niektórzy np. siedzac przy kompie podpierają twarz, skubią jakieś wystające kawałki, zdrapują rózne rzeczy - nie rób tego ].

Chyba, ze już robiłaś takie eksperymenty i wiesz o robi twoja skóra jak się jej NIC nie robi.
Robilam tak jakis czas temu nie stosowalam zadnych kremow na noc,dzien ,tylko podklad bo mam blizny niedoskonalosci-wagry-duze pory ,ale skora jakby bardziej tez stawala sie czerowa ,jakby piekla..
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 13:17   #23
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Słowo klucz - podkład.


Weź urlop jeśli nie chcesz, zeby ktoś cie oglądał bez makijażu, odstaw WSZYSTKO [i kosmetyki i kolorówke], pij dużo [ 2 litry, a nie litr] wody, rutinoscorbin/witamina c, idź do lekarza [ może byc inny niż ostatnio ] i zapytaj sie co zrobic z tymi problemami które masz [ ale nie sugeruj diagnozy sama tak jak poprzednio, bo znowu usłyszysz, ze nic Ci nie jest, zamiast dostac rozwiązanie ]. Ja bym tak zrobiła. Oczywiscie nie jestem wyrocznią :P

Dostałaś milion rad od dziewczyn powyżej, coś sobie wybierz.

Próbowałaś jakiś rzeczy z arniką?
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 13:36   #24
pszczolka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 42
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

Zgadzam się z dziewczynami - stanowczo powinnaś zrobić sobie urlop od kosmetyków, które stosujesz i sprawdzić co Twoja cera na to.
Spróbuj myć twarz rano i wieczorem wyłącznie przegotowaną wodą i smarować tym kremem Sylveco. Myślę, że stosujesz zbyt wymyślną pielęgnację. Sama miałam problemy z cerą, gdy za dużo kombinowałam. Obecnie stosuję zminimalizowany zestaw kosmetyków i jest o niebo lepiej.
A poza tym jak już wcześniej ktoś napisał: unormuj sobia tryb dnia. Kładź się co dzień o tej samej porze, śpij 8h dziennie, pij dużo wody (podobno powinno się wypijać 30ml wody na każdy kg masy ciała), unikaj w diecie produktów, które często alergizują (orzeszków ziemnych, przetworzonej żywności).
Wprowadź do swojej diety dużo naturalnej witaminy C oraz A i E. Unikaj promieni słonecznych, ale postaraj się przez jakiś czas nie stosować filtrów (one też bardzo często podrażniają).
Stosuj się do tych zaleceń co najmniej 2 tygodnie, bo efekty nie przyjdą od razu. Niestety, trzeba być cierpliwym.
Pozdrawiam!
__________________
Czasem słońce, czasem deszcz.
pszczolka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-11, 14:38   #25
Alendra
Przyczajenie
 
Avatar Alendra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: WIELKI PROBLEM z cera:( dbam o nia pielegnuje ,a i tak nic nie pomaga :( :(POM

i przestań traktować te niedogodności jako życiowy problem wiem, że możesz pomyśleć "łatwo się mówi", kiedyś miałam takie problemy, że nie mogłam umyć buzi bez bólu i jestem w stanie zrozumieć co czujesz, jednak obsesja w jaką wpadłaś i stres związany z tym jest czynnikiem moim zdaniem w dużym stopniu odpowiedzialnym. u większości chorób czynnika warunkującego można doszukać się pod nazwą STRES! stres to cichy zabójca :< leczyłam się długo prywatnie, wydałam mnóstwo pieniędzy i teraz jedynie pozostało mi zwalczyć blizny, czego nie można zrobić gdy wciąż coś potrafi wyskoczyć- ale nie żyje tym. jest jak jest. kiedyś może uda mi się to naprawić jeżeli nie możesz przestać myśleć o tym to jak mówią laseczki- WEŹ URLOP! I ........POCHOWAJ LUSTERKA
Alendra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.