Panika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-28, 19:32   #1
SU89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15

Panika


Witam. Nie jest to wątek o miłości do faceta czy inne taki. Tu chodzi o mnie.
Od jakiegoś czasu coś dziwnego się dzieje.
Mam 19 lat jestem w związku. Trudno mi mówić o tym problemie bo troche mi wstyd. Nie wiem jak to nazwać.
A więc zauważyłam że dzieją się ze mną dziwne rzeczy ,np. cały dzień moge być radosna ,pełna optymizmu aż tu nagle ogarnia mnie strach. Ale to nie jest zwykły strach ,on przeradza się w panike. Nagle zamykam sie w sobie moja temperatura ciała mocno się zwiększa ,zaczynają mi się trząść ręce jak opentane a moja głowa mogła by ekslodować ,i zaczynam histerycznie płakać a na sam koniec najczęściej mdleje lub na początku paniki. To jest straszne. Trwa to niecałe 20 minut i się uspokajam. Zdarzało mi się to kiedyś jak chodziłam do podstawówki. Ale teraz po pewnej niemiłej sytuacji (był to początek czerwca) tak jakby coś w moim umyśle się 'uaktywniło'. Myślałam na początku że to jednorazowy przypadek tylko że w lipcu a nawet i wczoraj stało się znowu ,nie umiem nad tym panować i przeraża mnie to. Oczywiście wszystko się dzieje w 4 ścianach mojego pokoju. Nie chce martwić moich rodziców ale moje zachowanie coraz bardziej mnie przeraża. W nacie znalazłam pewne informacje i podobno to jest atak paniki. Jak myślicice jestem jakaś nienormalna?
SU89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:37   #2
bLonD_bEjBe
Zadomowienie
 
Avatar bLonD_bEjBe
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 593
Dot.: Panika

Na tą przypadlosc w dzisiejszym spoleczenstwie choruje duzo ludzi. Powinnas powiedziec o tym rodzicom i udac sie na konsultacje do lekarza. Takie seanse pomagaja. Mozesz to teraz w jakis sposob poblazliwie traktowac, ale z czasem moze to ci utrudniac zycie. Moze byc coraz trudniej.Pojdziesz na studia i dostaniesz atak, bo zdenerwujesz sie czyms lub dostaniesz ataku dusznosci, po tym jak rozejrzysz sie wokoł i stwierdzisz, ze wszyscy Cie osaczyli. Dalej w pracy...z tym musisz walczyc, ale napewno nie sama lecz z pomoca lekarza specjalisty.Powiedz rodzicom od tego zacznij.
__________________
… świadomość kreuje „wygląd”… podświadomość działanie…
bLonD_bEjBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:42   #3
czerwonykanarek
Zakorzenienie
 
Avatar czerwonykanarek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 599
Dot.: Panika

Ostatnio był o tym probram w TV.
Są ludzie którzy boją się pewnych rzeczy, które nie stwarzają realnego zagrożenia (takiego jakie stwarza np. dentysta), i w oczach innych takie ataki wydają się dziwne i niezrozumiałe. Ale z tego co piszesz nie często, więc tak czy siak, idź do jakiegoś terapeuty. Bo jak pisze poprzedniczka, możesz mieć z tym później spory problem.
czerwonykanarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 19:50   #4
SU89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Panika

Cytat:
Napisane przez bLonD_bEjBe Pokaż wiadomość
Na tą przypadlosc w dzisiejszym spoleczenstwie choruje duzo ludzi. Powinnas powiedziec o tym rodzicom i udac sie na konsultacje do lekarza. Takie seanse pomagaja. Mozesz to teraz w jakis sposob poblazliwie traktowac, ale z czasem moze to ci utrudniac zycie. Moze byc coraz trudniej.Pojdziesz na studia i dostaniesz atak, bo zdenerwujesz sie czyms lub dostaniesz ataku dusznosci, po tym jak rozejrzysz sie wokoł i stwierdzisz, ze wszyscy Cie osaczyli. Dalej w pracy...z tym musisz walczyc, ale napewno nie sama lecz z pomoca lekarza specjalisty.Powiedz rodzicom od tego zacznij.
Ja nie mam problemów np. zmiejscami publicznymi. Wręcz przeciwnie uwielbiam być w centrum uwagi. Chodzi bardziej o to że nie umiem sobie poradzić z pewnymi problemami i wydaje mi się że ich natłok wywołują ten stan. Bo przed każdym 'atakiem' byłam sytacji bardzo stresującej np. w tym czerwcu zgubiłam się z chłopakiem w całkiem nieznanym mi miejscu w nocy a on wyżywał się na mnie za to że się zgubiliśmy ,krzyczał namnie niemiłosiernie ,to jak dostaniemy się na miejsce całkowicie zależało odemnie. A jeśli o rodziców chodzi nie moge im powiedzieć bo jesteśmy w trudnej materialnej sytuacji teraz niby jakoś odbijamy się od dna ale nie chce im dodawać następnych zmartwień
SU89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:00   #5
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Panika

Cytat:
Napisane przez SU89 Pokaż wiadomość
Ja nie mam problemów np. zmiejscami publicznymi. Wręcz przeciwnie uwielbiam być w centrum uwagi. Chodzi bardziej o to że nie umiem sobie poradzić z pewnymi problemami i wydaje mi się że ich natłok wywołują ten stan. Bo przed każdym 'atakiem' byłam sytacji bardzo stresującej np. w tym czerwcu zgubiłam się z chłopakiem w całkiem nieznanym mi miejscu w nocy a on wyżywał się na mnie za to że się zgubiliśmy ,krzyczał namnie niemiłosiernie ,to jak dostaniemy się na miejsce całkowicie zależało odemnie. A jeśli o rodziców chodzi nie moge im powiedzieć bo jesteśmy w trudnej materialnej sytuacji teraz niby jakoś odbijamy się od dna ale nie chce im dodawać następnych zmartwień
Tylko że takie sprawy nieleczone mogą się pogłębiać A wtedy problem będzie jeszcze większy. Powiedz im, a oni Ci na pewno pomogą
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:02   #6
bLonD_bEjBe
Zadomowienie
 
Avatar bLonD_bEjBe
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 593
Dot.: Panika

Poprzez natłok kłopotów , nerwów i stresu z czasem organizm nie wytrzymuje i odreagowuje w jakis sposob. Może to byc nerwica, jednak nie jestem lekarzem i nie potrafie Ci pomoc. Wiem, ze objawami nerwicy jest miedzy innymi: ogromne zawroty i uciskowe bole glowy,kolatanie i niemiarowe bicie serca, dusznosci, drgawki bole miesni ,nagle zmiany temperatury ciala, ucisk w mostku, bole zoladka, mdlosci, pocenie sie (stopy oraz dlonie), leki nie wiadomo przed czym i tiki nerwowe.
To sa miedzy innymi tez moje objawy. Niestety radze sobie tylko pijac melise herbatka, syropy, pomagajac sobie tabletkami z melisy w razie ataku i tabletkami na lepsze samopoczucie bez recepty.

Jednak tylko lekarz zdiagnozuje tak naprawde co Ci dolega.
__________________
… świadomość kreuje „wygląd”… podświadomość działanie…
bLonD_bEjBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:28   #7
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: Panika

moja przyjaciółka też tak ma To są ponoć skutki nerwicy. Potrzeba tu pomocy specjalisty.

Mam też inną znajomą, która przeżywa takie stany nie tyle przez nerwicę, co przez stres. Kiedy dzieje się coś stresującego ona zachowuje zimną krew, ale po ok. 3 dniach ten nieprzeżyty stres wraca z taka siłą, że czasami prowadzi wręcz do utraty świadomości. Może i u Ciebie tak jest?
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 20:30   #8
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Panika

Cytat:
Napisane przez bLonD_bEjBe Pokaż wiadomość
Poprzez natłok kłopotów , nerwów i stresu z czasem organizm nie wytrzymuje i odreagowuje w jakis sposob. Może to byc nerwica, jednak nie jestem lekarzem i nie potrafie Ci pomoc. Wiem, ze objawami nerwicy jest miedzy innymi: ogromne zawroty i uciskowe bole glowy,kolatanie i niemiarowe bicie serca, dusznosci, drgawki bole miesni ,nagle zmiany temperatury ciala, ucisk w mostku, bole zoladka, mdlosci, pocenie sie (stopy oraz dlonie), leki nie wiadomo przed czym i tiki nerwowe.
To sa miedzy innymi tez moje objawy. Niestety radze sobie tylko pijac melise herbatka, syropy, pomagajac sobie tabletkami z melisy w razie ataku i tabletkami na lepsze samopoczucie bez recepty.

Jednak tylko lekarz zdiagnozuje tak naprawde co Ci dolega.

Objawów nerwicy może być tysiąc, wszystko zależy od danego organizmu - jeden reaguje drętwieniem pleców, inny dusznościami a jeszcze inny - wymiotami.
Przy tak silnej reakcji organizmu tabletki z melisy nie pomogą.
Ja również radzę wybrać się do lekarza. Im wcześniej, tym lepiej.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:31   #9
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Panika

Ataki paniki to wcale nie równa się "nienormalna" :P Przestań, pisząc tak możesz kogoś urazić. A u psychologa byłaś?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:48   #10
emer
Rozeznanie
 
Avatar emer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 509
Dot.: Panika

.
__________________
'Signora, please stop being so sad. If you continue like this, I will be forced to make love to you. And I've never been unfaithful to my wife.'
'Under the Tuscan Sun'

Edytowane przez emer
Czas edycji: 2011-02-21 o 10:28
emer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 20:49   #11
SU89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Panika

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ataki paniki to wcale nie równa się "nienormalna" :P Przestań, pisząc tak możesz kogoś urazić. A u psychologa byłaś?
u psychologa nie byłam bo myślałam że to mi nie jest potrzebne. A też nie mam kasy (bo sama nie zarabiam) żeby psychologa opłacić. Rodziców tym nie stresuje bo i po co.
Musze przyznać że mój chłopak też nie pomaga. wczorajszy atak skończył się tym iż leżałam na łóżku skulona i strasznie zmęczona. Nie miałam ochoty z nikim rozmawiać. Telefon TŻ wszytsko pogorszył i dosałam nawrotu paniki bo on jak zawsze wszytko przekręca na swoją strone i to ja byłam ta niedobra która nie chciała z nim gadać. A poprostu nie byłam w stanie z nim gadać byłam zmęczona i jeszcze w takim dziwnym hm....transie (dziwnie to brzmi). Tłumaczyłam mu to i nic nie dało. Więc nie mam do kogo zwrócić się o pomoc
SU89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 20:57   #12
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Panika

Też uważam, że to może być nerwica. Radze udać sie do psychologa i porozmawiać o tym na spokojnie.
Staraj sie też dużo odpoczywać i spędzać aktywnie dzień, albo zajmij się czymś żeby nie myśleć ciągle o tym co cie martwi.
Czasami narastające male problemy mogą wywołac większe skutki niż te naprawde duże problemy. Dlatego nie zastanawiaj się długo tylko daj sobie pomóc...
I nie kryj sie z tym, że coś jest nie tak, bo to nic ci nie pomoże a raczej jeszcze bardziej przytłoczy.
Rozmowa. Rozmowa i jeszcze raz rozmowa jest bardzo ważna w życiu czlowieka.
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 21:01   #13
emer
Rozeznanie
 
Avatar emer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 509
Dot.: Panika

.
__________________
'Signora, please stop being so sad. If you continue like this, I will be forced to make love to you. And I've never been unfaithful to my wife.'
'Under the Tuscan Sun'

Edytowane przez emer
Czas edycji: 2011-02-21 o 10:28
emer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 22:49   #14
natusia167
Rozeznanie
 
Avatar natusia167
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Żory :)
Wiadomości: 993
GG do natusia167
Dot.: Panika

Powinnas zasiegnac porady lekarza ktory pomoze Ci z tym walczyc
__________________
Chuudne
97--->90---> 85--->79--->75--->69-->67-->65-->63!!!

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
natusia167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 09:26   #15
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Panika

to zwyczajne "panic attacks"- sprubuj sie uspokoic.nic nie pij tylko oddychaj gleboko. pomocne beda zwykle reklamowki.przyluz reklamowke do buzi i oddychaj "do niej" to uspokaja oddech.
65% spoleczenstwa to ma i wiekszosc sobie z tym radzi. jak chcesz isc do terapeuty to idz.ale on ci nic nie pomoze. tylko zaleci cwieczenia na oddech.
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 09:56   #16
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Panika

Leć do lekarza, może faktycnie to tylko zwykle ataki paniki, ale lepiej dmuchać na zimne
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 10:01   #17
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Panika

Mój TŻ ma znajomego, który dziwnie się zachowuje tzn. mówi coś do siebie, wymachuje rękami itp. Jeden kolega opowiedział to jakiejś znajomej psycholog i ta stwierdziła, że to na tle nerwowym. Najgorsze jest to, że on nie przyznaje się do tego i jak ktoś mu mówi o tym co robi to się wkurza, kłóci itp. Niestety choroba postępuje i jest coraz gorzej. Dlatego na Twoim miejscu bym nie lekceważyła tych stanów i koniecznie wybrała się do psychologa. Myślę, że możesz się zapisać na NFZ, pewnie trzeba będzie dłuuugo czekać na wizytę, ale sądzę, że i tak nie możesz tego tak po prostu zignorować.
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 10:59   #18
emer
Rozeznanie
 
Avatar emer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 509
Dot.: Panika

.
__________________
'Signora, please stop being so sad. If you continue like this, I will be forced to make love to you. And I've never been unfaithful to my wife.'
'Under the Tuscan Sun'

Edytowane przez emer
Czas edycji: 2011-02-21 o 10:28
emer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 13:47   #19
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Panika

Cytat:
Napisane przez SU89 Pokaż wiadomość
u psychologa nie byłam bo myślałam że to mi nie jest potrzebne. A też nie mam kasy (bo sama nie zarabiam) żeby psychologa opłacić. Rodziców tym nie stresuje bo i po co.
Musze przyznać że mój chłopak też nie pomaga. wczorajszy atak skończył się tym iż leżałam na łóżku skulona i strasznie zmęczona. Nie miałam ochoty z nikim rozmawiać. Telefon TŻ wszytsko pogorszył i dosałam nawrotu paniki bo on jak zawsze wszytko przekręca na swoją strone i to ja byłam ta niedobra która nie chciała z nim gadać. A poprostu nie byłam w stanie z nim gadać byłam zmęczona i jeszcze w takim dziwnym hm....transie (dziwnie to brzmi). Tłumaczyłam mu to i nic nie dało. Więc nie mam do kogo zwrócić się o pomoc
Do psychologa można pójść na NFZ
Im szybciej sobie pomożesz, tym lepiej!
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 17:17   #20
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Panika

Cytat:
Napisane przez SU89 Pokaż wiadomość
Witam. Nie jest to wątek o miłości do faceta czy inne taki. Tu chodzi o mnie.
Od jakiegoś czasu coś dziwnego się dzieje.
Mam 19 lat jestem w związku. Trudno mi mówić o tym problemie bo troche mi wstyd. Nie wiem jak to nazwać.
A więc zauważyłam że dzieją się ze mną dziwne rzeczy ,np. cały dzień moge być radosna ,pełna optymizmu aż tu nagle ogarnia mnie strach. Ale to nie jest zwykły strach ,on przeradza się w panike. Nagle zamykam sie w sobie moja temperatura ciała mocno się zwiększa ,zaczynają mi się trząść ręce jak opentane a moja głowa mogła by ekslodować ,i zaczynam histerycznie płakać a na sam koniec najczęściej mdleje lub na początku paniki. To jest straszne. Trwa to niecałe 20 minut i się uspokajam. Zdarzało mi się to kiedyś jak chodziłam do podstawówki. Ale teraz po pewnej niemiłej sytuacji (był to początek czerwca) tak jakby coś w moim umyśle się 'uaktywniło'. Myślałam na początku że to jednorazowy przypadek tylko że w lipcu a nawet i wczoraj stało się znowu ,nie umiem nad tym panować i przeraża mnie to. Oczywiście wszystko się dzieje w 4 ścianach mojego pokoju. Nie chce martwić moich rodziców ale moje zachowanie coraz bardziej mnie przeraża. W nacie znalazłam pewne informacje i podobno to jest atak paniki. Jak myślicice jestem jakaś nienormalna?
Nie jesteś nienormalna.
To mi wygląda na nerwicę (sama na nią cierpię, mam zaburzenia lękowe, napady paniki nie są mi obce Leczę się od 2 miesięcy). Koniecznie musisz udać się do psychiatry/psychologa - im szybciej, tym lepiej!
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.