Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 10:23   #1
k1ng4
Przyczajenie
 
Avatar k1ng4
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 8

Pomocy!


2 stycznia dostałam okres, 14 stycznia kochałam się z chłopakiem i 15 stycznia - 13 godzin po wzięłam tabletkę 72 po. Krwawienie dostałam 20 stycznia w piątek, ale to przez tą tabletkę, 23 stycznia byłam u ginekologa, miałam tylko badanie USG powiedział, że nie jestem w ciąży i jak dostanę okres mogę brać tabletki anty. Okres dostałam 8 lutego o 23.00, a pierwszą tabletkę wzięłam 9 lutego o 8 rano, dziś w piątek wzięłam tabletkę o 7 rano i zamiast okresu mam brązowe plamienie, a jak dostałam okres to był normalny czerwony. Nie wiem co się dzieje? Czy mogę wykluczyć ciążę?
k1ng4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 14:21   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez k1ng4 Pokaż wiadomość
2 stycznia dostałam okres, 14 stycznia kochałam się z chłopakiem i 15 stycznia - 13 godzin po wzięłam tabletkę 72 po. Krwawienie dostałam 20 stycznia w piątek, ale to przez tą tabletkę, 23 stycznia byłam u ginekologa, miałam tylko badanie USG powiedział, że nie jestem w ciąży i jak dostanę okres mogę brać tabletki anty. Okres dostałam 8 lutego o 23.00, a pierwszą tabletkę wzięłam 9 lutego o 8 rano, dziś w piątek wzięłam tabletkę o 7 rano i zamiast okresu mam brązowe plamienie, a jak dostałam okres to był normalny czerwony. Nie wiem co się dzieje? Czy mogę wykluczyć ciążę?
Nawet ginekolog powiedział, że nie jesteś w ciąży, więc po co pytasz?
Tabletka 72h po i tabletki anty prawie że na raz to mało rozsądne ale z tym plamieniem to normalne przy pierwszych 3 opakowaniach. Może by tak najpierw przeczytac dokładnie ulotkę, a dopiero później zakładać tematy?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 14:27   #3
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Pomocy!

Gin się nie myli... już dużo brzuchów wymacał
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 09:53   #4
k1ng4
Przyczajenie
 
Avatar k1ng4
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 8
Dot.: Pomocy!

Tak, wiem, że są plamienie, kiedyś też już brałam tabletki, ale ja nie mam plamienia, tylko mój okres trwał jeden dzień. Nie żaden z tabletek anty, nie brałam ich z półroku, potem przydarzyła się wpdka czyli tabletka 72 po i teraz miałam dostać normalny okres i zacząć brać znów tabletki. I martwię się po okres trwał mi jeden dzień. (A zawsze myślałam, że przez usg po tygodniu nie da się stwierdzić ciąży).
k1ng4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 10:46   #5
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez k1ng4 Pokaż wiadomość
Tak, wiem, że są plamienie, kiedyś też już brałam tabletki, ale ja nie mam plamienia, tylko mój okres trwał jeden dzień. Nie żaden z tabletek anty, nie brałam ich z półroku, potem przydarzyła się wpdka czyli tabletka 72 po i teraz miałam dostać normalny okres i zacząć brać znów tabletki. I martwię się po okres trwał mi jeden dzień. (A zawsze myślałam, że przez usg po tygodniu nie da się stwierdzić ciąży).
Ginekolog zauważyłby zmiany na macicy? jajniku? gdybyś była w ciąży. Bierzesz te tabletki i chyba na prawdę nie wiesz do końca jak dzialają. Escapelle ma ogromną dawkę hormonów, jest bardzo niezdrowe, cykl może być zaburzony przez parę miesięcy...
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 11:47   #6
k1ng4
Przyczajenie
 
Avatar k1ng4
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 8
Dot.: Pomocy!

okej, dzięki bardzo
k1ng4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 20:28   #7
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez k1ng4 Pokaż wiadomość
2 stycznia dostałam okres, 14 stycznia kochałam się z chłopakiem i 15 stycznia - 13 godzin po wzięłam tabletkę 72 po. Krwawienie dostałam 20 stycznia w piątek, ale to przez tą tabletkę, 23 stycznia byłam u ginekologa, miałam tylko badanie USG powiedział, że nie jestem w ciąży i jak dostanę okres mogę brać tabletki anty. Okres dostałam 8 lutego o 23.00, a pierwszą tabletkę wzięłam 9 lutego o 8 rano, dziś w piątek wzięłam tabletkę o 7 rano i zamiast okresu mam brązowe plamienie, a jak dostałam okres to był normalny czerwony. Nie wiem co się dzieje? Czy mogę wykluczyć ciążę?
Spokojnie, to nie ciąża, gin. się nie myli A przez tabletki wszystko (okres itp) się "przewraca". Śpij spokojnie.
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 09:07   #8
k1ng4
Przyczajenie
 
Avatar k1ng4
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 8
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez alli78 Pokaż wiadomość
Spokojnie, to nie ciąża, gin. się nie myli A przez tabletki wszystko (okres itp) się "przewraca". Śpij spokojnie.

Teraz już jestem spokojna, bo dla świętego spokoju zrobiłam sobie test I znów dostałam plamienie troszkę mi się w organizmie pomieszało i się zestresowałam...no ale w końcu wróci do normy
k1ng4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 18:42   #9
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Pomocy!

brązowe plamienia to nic dziwnego , mój okres trwa 3-4 dni i przy pierwszych 2 też jest brązowy. poza tym zażyłaś tabletkę , która silnie działa na organizm , wnioskuję , że jesteś jeszcze młodziutka , co niestety jeszcze gorzej wpływa na organizm , ale skoro ginekolog powiedział , to nie ma co się martwić pamiętaj , że wraz z dojrzewaniem okres może się zmienić raz masz jeden dzień a następne mogą juz trwać 3 i kilka dni więcej hormony niestety zmieniają naszą gospodarkę wewnętrzną
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.