pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? wawa 2013 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-12, 12:22   #1
keejti_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16

pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? wawa 2013


Witam wszystkich jak w tytule mam wielki problem i kilka dni na podjecie decyzji,
moze ktos cos slyszal ma jakies informacje o tych kierunkach i uczelniach?? dostalam sie na oba kierunki dziennie ale kompletnie nie wiem co wybrac
jesli jest ktos kto wie cokolwiek na ten temat albo moze doradzic prosze pisac
chodzi mi rowniez o plan poniewaz jestem kelnerka i chcialabym dorywczo pracowac oraz o cwiczenia fizyczne gdyz nie jestem w tym za dobra, w sensie czy na start mam sprawdzian z wszystkiego.
Pomozcie
keejti_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 13:22   #2
_Suavis
Raczkowanie
 
Avatar _Suavis
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 228
Dot.: pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? waw

Cytat:
Napisane przez keejti_93 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich jak w tytule mam wielki problem i kilka dni na podjecie decyzji,
moze ktos cos slyszal ma jakies informacje o tych kierunkach i uczelniach?? dostalam sie na oba kierunki dziennie ale kompletnie nie wiem co wybrac
jesli jest ktos kto wie cokolwiek na ten temat albo moze doradzic prosze pisac
chodzi mi rowniez o plan poniewaz jestem kelnerka i chcialabym dorywczo pracowac oraz o cwiczenia fizyczne gdyz nie jestem w tym za dobra, w sensie czy na start mam sprawdzian z wszystkiego.
Pomozcie
słyszałam, że na AWFie poziom kuleje, a idą tam dresy. i że są jakieś właśnie testy sprawnościowe czy coś i dlatego często dresy wybierają ten kierunek ale to już nawet nie o to chodzi, po prostu poziom turystyki na tej uczelni jest bardzo niski w porownaniu z innymi uczelniami.
_Suavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 13:34   #3
Zoochaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 50
Dot.: pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? waw

Cytat:
Napisane przez keejti_93 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich jak w tytule mam wielki problem i kilka dni na podjecie decyzji,
moze ktos cos slyszal ma jakies informacje o tych kierunkach i uczelniach?? dostalam sie na oba kierunki dziennie ale kompletnie nie wiem co wybrac
jesli jest ktos kto wie cokolwiek na ten temat albo moze doradzic prosze pisac
chodzi mi rowniez o plan poniewaz jestem kelnerka i chcialabym dorywczo pracowac oraz o cwiczenia fizyczne gdyz nie jestem w tym za dobra, w sensie czy na start mam sprawdzian z wszystkiego.
Pomozcie

Co prawdaw przyszłym roku dopiero będę zdawać maturę ale może się wypowiem

Więc tak: Sama chodze to technikum żywienia. Coroczne praktyki i praca letnia w gastronomii stworzyła mi bardzo duże doświadczenia.
Jak wiadomo , ludzie ciągle będą jeść, że tak powiem
A patrząc na oferty pracy bardzo dużo jest właśnie z gastronomi..
Co najważniejsze liczy się PRAKTYKA.
Mam koleżankę która studiuje Hotelarstwo i gastronomie i powiem Ci, że jest bardzo zadowolna.
Uczy się dwóch języków + język migowy bo przecież trzeba się dogadać z każdym szkoła kładzie duży nacisk na języki.
A z tego co wiem, to takie szkoły dają możliwość wyjazdu za granice do pracy. A wiesz... praktyka za granica w jakims hotelu to zawsze PRAKTYKA. Jeśli kochasz gotowac jest to Twoja pasja to mysle, ze nie ma się czego bac. Tylko isc wlasnie na ten kierunek

A co do turystyki, to nie znam się i się nie wypowiem.
Natomiast w tym roku tez sobie myslalam, żeby za rok isc na TiR. i specjalność z turystyki. ale wiesz... tam nie zdobędzie się dużego doświadczenia w gastronomii. Może i specjalizacja będzie hotelarstwo ale to już nie to, co ja np. chciałabym robic )

Pozdrawiam
Zoochaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:09   #4
amelkens
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 61
Dot.: pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? waw

Cytat:
Napisane przez _Suavis Pokaż wiadomość
słyszałam, że na AWFie poziom kuleje, a idą tam dresy. i że są jakieś właśnie testy sprawnościowe czy coś i dlatego często dresy wybierają ten kierunek ale to już nawet nie o to chodzi, po prostu poziom turystyki na tej uczelni jest bardzo niski w porownaniu z innymi uczelniami.

co za bzdura! jakie dresy? Nie przesadzajmy. Może tak było... za czasów kamienia lupanego,ale nie w XXI wieku. Mam sporo znajomych tam studiujących i wcale tak nie jest jak mówisz. Bardzo zachwalają sobie ten kierunek. JAKIE TESTY SPRAWNOSCIOWE? pierwszy raz słyszę. Ze niby na początku, dzięki temu ustala się poziom czy coś? Testy sprawnościowe były rok temu, które były niezbędne by dostać się na ten kierunek, lecz w tym roku już tego nie ma. wiec nie rozumiem...
Poza tym, angielski jest dość wysoki na tej uczelni. I jeżeli isc na TiR to tylko na AWF. Uczelnia renomowana, ma świetne specjalizacje, różniące się np. od tych w SGGW. Totalnie. SGGW - to uczelnia typowo rolnicza więc raczej pod tym kierunkiem będzie TiR, zas AWF troszkę inaczej, jest sporo specjalizacji rekreacyjnych jak i turystycznych. I tym ta uczelnia wygrywa. Poza tym, sa za☠☠☠iste obozy, które są obowiązkowe , aby zaliczyć rok, ale to jest sama przyjemność. Dzielą się chyba na 2? nie wiem. w każdym bądź razie, I oboz letni - wyjezdzaja w wakacje na tydzień bodajże i tam ucza się surfingu, itp.
II obóz zimowy (ferie) - wyjezdzaja w góry, gdzie ucza się jazdy na nartach, snowboardzie... ponadto są tam wykłady podobno oboz letni jest cięższy, ale na pewno niezapomniany. Ponaaaadto, są praktyki, które trwaja na I i na II roku - w wakacje... chyba 3tygodnie. no moja kolezanka nie narzeka, naprawdę. na ludzi i generalnie na wszystko. Wyjechała sobie z przyjaciółmi z roku, jakos znaleźli w Łebie hotel w którym odbywają praktyki - i jak dzwoniła do mnie, opowiadała... że czują się jak na wakacjach, a przy okazji zdobywają doświadczenie, JUŻ po pierwszym roku (są znajomości etc.) no zyc nie umierać
Opowiadała,ze znajomi odbywają te praktyczni w roznych miejscach - zakopane Krupówki, Krynica Morska, Stegna. Typowe miejsca kurortowe i wakacyjne. Owszem, są przedmioty, które sprawiają problemy, ale gdzie ich nie ma?
A z kolei Gastronomia i Hotelarstwo - ciężko się wypowiedzieć. w zasadzie jakby patrzeć to tir i ten kierunek sa tak podobne, ze to az straszne. Bierz pod uwagę, ze ten kierunek jest surowo nowy na SGGW. I nie wiadomo, jak to wszystko będzie wyglądać. może nie tak rewelacyjne jak się wydaje. Nie wiem.
Ja chyba bym wybrala AWF.
Skąd w ogóle takie teorie, że chodzą tam dresy?! haha.
Ciekawe, kto ich tam weźmie ludzie są przyzwoici i w zasadzie mega zgrani. zależy od roku oczywiście, ale nie popadajmy w paranoje.
śmiać mi się chce
amelkens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:40   #5
klusek78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 96
Dot.: pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? waw

Cytat:
Napisane przez amelkens Pokaż wiadomość
A z kolei Gastronomia i Hotelarstwo - ciężko się wypowiedzieć. w zasadzie jakby patrzeć to tir i ten kierunek sa tak podobne, ze to az straszne. Bierz pod uwagę, ze ten kierunek jest surowo nowy na SGGW. I nie wiadomo, jak to wszystko będzie wyglądać. może nie tak rewelacyjne jak się wydaje. Nie wiem.
A po czym wnosisz, że te dwa kierunki są tak podobne? Przecież SGGW ma swoją turystykę i rekreację, po co im drugi kierunek o prawie identycznym programie?
Porównaj sobie programy studiów, przedmioty, a dopiero później oceniaj ich podobieństwo, bo po Twojej wypowiedzi wnoszę, że nie widziałaś ani jednego, ani drugiego. Piszę zupełnie bez złośliwości! A programy różnią się i to całkiem sporo
klusek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:05   #6
keejti_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? waw

dzieki za opinie
kurcze z tego co mowicie to gdzie nie pojde bedzie dobrze, ale raz juz rzucilam studia nie chce znowu tego zrobic;/ orientujecie sie jak jest z planem? czy trzeba sie dostosowac czy mozna sobie ulozyc?
troche sie boje tego awf czy dam rade ze wszystkimi obozami i wfem ale mowicie ze to nie takie straszne, a z drugiej strony zawsze ciekawe a nigdy nie lubilam sie uczyc, eh i nie wiem dalej
keejti_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:19   #7
amelkens
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 61
Dot.: pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? waw

klusek78 - nie zrozumiałeś mnie. nie chodziło mi o plan ;p
Autorko, rozumiem Twój ból, sama poszlam na studia zrezygnowałam, a teraz studiuję szczęśliwie człowiek uczy się na błędach, ale co 2 mój znajomy miał rok odstępu. Stajesz się dojrzalsza, wiesz czego chcesz, a przede wszystkim przeżyłaś ten rok siedzenia w "domu" i nie chcesz tego powtórzyć kolejny raz. Strach ma wielkie oczy
Myślę, że sama robisz sobie pod górkę i w sumie analizujesz wszystko za bardzo. (jakbym siebie widziała). niedobrze.
dadzą Ci w dłonie 30 tysięcy i każą wybierać: "bierzesz czy nie?" i co ? będziesz stała nad tą kasą i się modliła? wiadome, że racjonalnie, każdy by wziął i korzystał z tego. wiesz do czego piję? no właśnie.
Oba kierunki sa dobre. ZAWSZE po nich znajdziesz pracę. Turystyka się rozwija. Hotelarstwo tez. To dwa praktyczne i ciekawe kierunki. Każdy może Ci walić teorie, ale to Ty sama musisz zadecydować gdzie chcesz isć.
Faktycznie, jeśli boisz się WFu to nie ryzykuj. Bo jeśli JUŻ masz wątpliwości, to zły znak z życia wzięte. Bo niewiadomo jak tam jest, a sa zaliczenia są obozy i jeśli już się ich boisz, to jeszcze większy strach będzie Cię paraliżował w trakcie i możesz znowu zrezygnować... A 2 lata w plecy to DUŻO.
Gastronomia i Hotelarstwo b. dobry kierunek, super. Bierz to i już nie rób sobie pod górkę. bo zostaniesz z niczym. znowu... (z życia wzięte)
AWF to uczelnia sportowa i tam bez WF niestety się nie obejdzie. Musisz się z tym liczyć.
Ponadto, nie licz, że idąc na studia obejdzie się bez nauki... ?
"bo ty nie lubisz za bardzo się uczyć" sama siebie słyszysz?
amelkens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 21:26   #8
katie503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: pomóżcie: Gastronomia i hotelarstwo na SGGW / turystyka i tekreacja na AWF? waw

Awf jest super polecam

Edytowane przez katie503
Czas edycji: 2014-08-22 o 15:57
katie503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.