Pierwsze hennowanie - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2022-06-27, 22:45   #1
pannazuzanna_
boticela
 
Avatar pannazuzanna_
 
Zarejestrowany: 2022-02
Lokalizacja: Toruñ
Wiadomo¶ci: 1

Pierwsze hennowanie


Hej. Chcia³abym poradziæ siê bardziej zaawansowanych w hennowanie wiza¿anek. Od jakiego¶ czasu przesz³am na farby Biokap. Szuka³am czego¶ „mniej chemicznego” ni¿ to co znajdê na drogeryjnych pó³kach. Farba jest bez amoniaku, bez parabenów i rezorcyny. Farbuje kolorem Castano chiaro, który jest perfekcyjnym odwzorowaniem mojego naturalnego koloru. Wcze¶niej przez kilka lat mia³am na w³osach sombre (i mam wra¿enie, ¿e lekko jeszcze w niektórych miejscach prze¶wituje, Biokap nie jest zbyt mocn± farb±). Kupi³am mieszankê Orientany „Gorzka czekolada”. I teraz pytanie… czy dobrym pomys³em jest od razu nak³adanie mieszanki czy jednak przeprowadziæ to dwuetapowo? Trochê obawiam siê czystej henny i w ogóle ca³ej zabawy zwi±zanej z hennowaniem dlatego pomy¶la³am o orientanie. Boje siê co stanie siê z w³osami po czystej, rudej hennie (w zasadzie bojê siê co stanie siê z moim obecnym kolorem). Z drugiej strony nie wiem te¿ jakiego koloru oczekiwaæ po samej gorzkiej czekoladzie. W zasadzie spodziewam siê czerni która prawdopodobnie siê wyp³ucze po tych 24h. Czerñ jestem w stanie przetrawiæ, natomiast bojê siê zielonych refleksów. Co by¶cie zrobi³y na moim miejscu?
pannazuzanna_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-06-28, 17:02   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomo¶ci: 4 524
Dot.: Pierwsze hennowanie

kiedy¶ bawi³am siê w hennowanie, g³ównie Khadi ale próbowa³am te¿ inne firmy. U mnie nie wa¿ne czy robi³am dwustopniowe hennowanie (d³ugotrwa³e i upierdliwe) czy nak³ada³am 1 raz hennê (ciemny br±z), sp³ukiwa³a siê w tempie b³yskawicy. Musisz spróbowaæ na swoich w³osach. Ja osobi¶cie nigdy nie mia³am problemu z zielonymi refleksami.
Sybil_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-02, 09:15   #3
ZloteZloto
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Pierwsze hennowanie

Przede wszystkim trzeba byæ ostro¿n± w stosowaniu henny. Pamiêtajmy ¿e to do¶æ trwa³y



_________________
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-08-02 o 16:24 Powód: Link.
ZloteZloto jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-27, 23:21   #4
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomo¶ci: 366
Dot.: Pierwsze hennowanie

Je¶li to pierwsze hennowanie, zaczê³abym od dwóch etapów. Dziêki temu jest szansa, ¿e nie bêdzie siê wyp³ukiwaæ.



Czysta henna nie powoduje zielonych odcieni, tylko indygo (ro¶lina, która ma niebieski barwnik). W wiêkszo¶ci br±zowych mieszanek znajdziesz indygo. Koniecznie sprawd¼ sk³ad przed zakupem lub na³o¿eniem!



Je¶li w mieszance faktycznie jest indygo, trzeba mieæ na uwadze, ¿e je¶li bêdziesz chcia³a kiedy¶ rozja¶niæ w³osy, mo¿e pojawiæ siê zieleñ.
Nebtu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-08-28, 13:29   #5
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 1 811
Dot.: Pierwsze hennowanie

Na ciemnym kolorze czysta henna, która jest czerwona da rudy poblask w jasnym ¶wietle, ocieplenie koloru. Nie rozja¶ni w³osów. Ewentualnie mo¿e je trochê przyciemniæ, bo henna siê nadbudowuje. Sama henna nie ma szans zrobiæ ci zielonego koloru. Rozja¶nia siê do "liska".

Je¶li chcesz i¶æ w br±zy to przy farbowaniu zio³owym wi±¿e siê to z indygo, które glona ju¿ daæ mo¿e - zabawa z indygo to zabawa w jedna stronê, je¶li bêdziesz rozja¶niaæ w³osy to musisz siê liczyæ z glonem.

Wiêkszo¶æ gotowych br±zowych mieszanek to po³±czenie henny i indygo w ró¿nych proporcjach.

Na pierwsze hennowanie i indygowanie zrobi³abym dwuetap - samo indygo nie ³±czy siê tak trwale z w³osem i mo¿e siê wyp³ukiwaæ. Z kolei henna chwyta siê w³osa zdecydowanie trwalej, a do henny chwyta siê indygo.
Cytokina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-08, 06:28   #6
Jagoda261
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Pierwsze hennowanie

Hej, wklejê Ci link do fajnego filmu o hennie, tam jest co i jak robiæ: https://m.youtube.com/watch?v=D-Z8sqEDjZU
Jagoda261 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-08, 08:43   #7
driver1983
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Pierwsze hennowanie

Henna jest ok bo nie niszczy w³osów mam jednak fajny skuteczny sposób aby w³osy by³y grube i szybko ros³y teraz przez zimê warto zastosowaæ te produkty
pij dro¿d¿e zalane wrz±tkiem 1/4 kostki na kubek wrz±tku.
A z aptecznych to siarka organiczna nie pamiêtam jak siê pisa³o skrót tego suplementu Skuteczny.
Mnie poleca³a fryzjerka szampon konopny z biotyn± i ekstraktem skrzypu polnego od Pharmazis i wys³a³a po niego do konopnej farmacji u nas w Poznaniu tam te¿ dosta³am ta siarke !! Poszukacie ich sklep bez problemu w sieci jak nie szukacie tych produktów u siebie w miescie . Szampon bogaty jest w niezbêdne nienasycone kwasy t³uszczowe, witaminy A, B1, B2, B6, C i E, kwas fitynowy, D-pantenol i prowitaminê B5, przeznaczony do zapobiegania nadmiernemu wypadaniu w³osów. Szampon przyspieszy³ wzrost w³osów! w³osy zacze³y mi szybciej rosn±æ wiêc polecam.... faktycznie ruszy³o faktycznie mia³am pe³no baby hair jak to mówi±, taka aureola puszku, czyli nowo rosn±cych w³osów. natomiast ¿eby w³osy siê nie puszy³y zaleci³a stosowaæ olejek konopny na w³osy piêknie l¶ni± i zauwa¿y³am ¿e siê nie ³ami± jak przedtem s± zdrowsze
driver1983 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2022-11-08 09:43:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.