Listopadowe Mamy 2014- część I - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-15, 16:26   #1681
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kiara_kier Pokaż wiadomość
ja też dostawałam antybiotyk i jeszcze zastrzyki. Do tego grzybica mi siez robiła i dostałam globulki.
Mnie niestety po zdjęciu szwów oglądał tylko młody lekarz, a dopiero po wyjściu ze szpitala zobaczył to kto inny. Zdjęli mi szwy w 6 dobie po porodzie, niestety za wcześnie. Goi się to znaczy tyle, że już nie ma zakażenia tam i rana zaczyna się sklepiać (wcześniej jak to położna określiła był krater ). To dzięki tej 10% NaCl, ona z teorii jest na odleżyny (na receptę), ale na ściaganie się ran tez pomaga. A i rodziłam 3,5 tyg. temu...
Co to za apka z tą suszarką?


Ja karmię 35-45 min (je aktywnie, jedynie ostatni 5 min daje sobie luz). Wcześniej był tylko 1 cyc, teraz 2 żąda.
A z kąpielą już sobie poradziliśmy i mały nie płacze za to nie cierpi przebierania i zmiany pieluch i wtedy jest wycie.


też nie mam czasu na makijaz Sprintem myję krocze czy robię sobie śniadanie (np. dopiero zjadłam). Chyba, że jest TŻ, no to szybko, ale normalnie sie sobą zajmuję, ale na makijaż i tak nie ma czasu.


Chciałabym z Wami normalnie pisac, ale nie mam czasu

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------


mój tez ma



jest też usypicz free jest tam dźwięk suszarki, odkurzacza, deszczu,wody, bijącego serca, pozytywki


Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Mojej też zrobił się taki pęcherzyk na górnej wardze, aż się wystraszyłam, że odziedziczyła po mnie skłonność do aft. A tu po prostu taki ssak z Zośki
Klara też ma
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:35   #1682
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

bylismy u lekarza. Mały urósł 7 cm (ma 56cm) i waży 4630 g

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
My juz po szczepieniu, teraz zobaczymy co dalej....

Mlody wazy 4950 g lekarka powiedziala, ze przybral duzo i napewno nie dokarmiac ale tez ograniczac jedzenie nocne tak zeby przerwa byla 6-7 godzin a jak sie budzi to podawac wode...no juz to widze..
mam odchudzac niemowlaka na piersi
mój w życiu by nie wytrzymał 6 godz. be jedzenia... po 3 się budzi z rykiem

Cytat:
Napisane przez alekaz1 Pokaż wiadomość
Mam zagwostke z tym mlekiem daje enfamil ha puszki tylko 400g i to za okolo 36-37 zl i ona starcza na 3-4 dni miesiecznie okolo 300 zl na mleko lub wiecej. Wybralam chyba najdrozsze mleka ha. Myslicie ze inne tego typu mleka tez beda ok a tansze?
Moje slonko je duzo co 2,5 godizny po 9 ml a widze ze chyba jej to nie starcza bede musiala robic 120
jakie to drogie i jeszcze tylko na 3-4 dni

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
A to ile przybral i w jakim c! Asie?

Mow wazy 5400, w 4 tygodnie przybral 1100g i jestem przerazona...
no to mój też w 4 tyg przybrał tyle samo - 1100 g. W sumie lekarka powiedziała, że dużo ale nic więcej nie komentowała. No ale widzę, że tez i u Ciebie i u Kostki jest to samo. Serio to tak dużo?? Ile powinny nasze maluchy przybierać tygodniowo?

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Przybral w 4 tygodnie i 3 dni dokladnie 1110 g ....tylko na piersi...a ja sie martwilam czy mam pokarm i czy go nie glodze...

Ile wogole powinny tygodniowo przybierac teraz dzieci...?
mój przybrał identyko!!!

ja znowu zastanawiałam się, czy mój pokarm jest treściwy, bo M. je szybko i często a pokarm mam bo widzę jak mu się kotłuje jak ssie. Często też mi cicieknie mi z cyców a ostatnio psiknęłam na tż haha szczęśliwy z tego powodu nie był




Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Mojej też zrobił się taki pęcherzyk na górnej wardze, aż się wystraszyłam, że odziedziczyła po mnie skłonność do aft. A tu po prostu taki ssak z Zośki
i mój miał też pęcherzyk nie wiedziałam, że to od ssania

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Pamiętacie jak nasz wątek bił rekordy popularności?? To właśnie wtedy chciałam zrobić coś taki ala żart tylko trafiłam do szpitala a potem już wróciłam z małą i zapomniałam o tym i teraz jak zobaczyłam to w zakładkach to się mi przypomniało.
To był okres kiedy wszystkie narzekałyśmy na swój wygląd na bóle wszystkiego na bezsenność i wogule każda chyba miała wrażenie, że nadaje się na złom.

OOoo to chciałam napisać coś takiego:

Dziewczyny bardzo dziękuję za nasze spotkanie było naprawdę super Następne to już pewnie z dzieciaczkami ooo i parę fotek z mojego aparatu
Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukajac karuzelki trafilam dzis na fajna promocje w merlin.pl

Akurat ogladalam tiny love i sa fajne ceny

http://merlin.pl/tiny-love/browse/se...y+love&rows=30

Tylko tu sie wyswietla wszystkie produkty tl wsrod nich karuzelki
Kupilam ta rosnij z muzyka, mam nadzieje ta juz bedzie ok. Dostawa free do ich punktow a mam pod nosem sklep malpka
znalazłam się na tym pierwszym zdjęciu- jestem piąta od prawej
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ

Edytowane przez fiorella22
Czas edycji: 2014-12-15 o 16:53
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:53   #1683
eclariss
Rozeznanie
 
Avatar eclariss
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Ja jestem na drugim w srodku...no mialam byc druga od lewej ale juz mnie kasia uprzedzila 😀
__________________
Mili z nami
eclariss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 16:53   #1684
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukajac karuzelki trafilam dzis na fajna promocje w merlin.pl

Akurat ogladalam tiny love i sa fajne ceny

http://merlin.pl/tiny-love/browse/se...y+love&rows=30

Tylko tu sie wyswietla wszystkie produkty tl wsrod nich karuzelki
Kupilam ta rosnij z muzyka, mam nadzieje ta juz bedzie ok. Dostawa free do ich punktow a mam pod nosem sklep malpka
Fajna ala ilosc melodyjek mnie przeraza
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 17:05   #1685
manieczka1
Zakorzenienie
 
Avatar manieczka1
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9 622
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Eclariss hahaha padłam
Fajna ta apka z suszarka itp
Fiorella brawo za piekne przybieranie
Wiecie co, podjerzewam, ze moze moj maly ma jednak kolki...wieczorami zawsze ma jazdy. Robi sie czerowny i czasem baczki puszcza. Przy tym ryk...malo co pomaga. Spac nawet nie moze dobrze. I to juz kilka wieczorow z rzedu. Mam bobotic, e napisane jest, ze od 28 dnia zycia. Moj ma 24...nie wiem czy dac czy co?
__________________
II kreseczki - 01.03.2014
22.11.2014, 3910 g, 57 cm Franio
16.08.2002
23.06.2011
01.06.2013
manieczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:04   #1686
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

A ja bylam z Johnym na kontroli i usłyszałam tak dlugo wyczekiwane: ZDrOWY do ucha jeszcze kropelki co prawda... w tyn tyg jeszcze laryngolog chirurg i alergolog....

Byla tez ppolozna ale nic nowego nie powiedziala... pepek kazala woda utleniona....... ??

I werandowalismy sie dzis nareszcie ile dni mam werandowac?

Jestem spragniona spacerów. Tyle dni kiszenia sie w domu. JASIEK to jyz po scianach chodzi a tak to zawsze troche powietrza zazyje..

Duzo sil zycze dziewczynom z problemowymi tzami..... kopa na księżyc. ... niektorym to sie wydaje ze dziecko nic nie zmienia i jest jak z reklamy, usmiechniete i cichutkie i kompletnie nie absorbujace.... a tu psikus...

Nasza niby grzeczna ale wczoraj 3,5 h usypiania tz pojechal dzis na szybko jakies prezenty zakupic bo przez internet jyz nie zdążę bo czesc my musimy jeszcze wyslac.... takze tak...

Aaa wlasnie. Kiedy mam odciagnac laktatorem mleko? Bo mysze vhyba na czwsrtek odciagnac bo wtedy 2 lekarzy Jasia wiec troche zejdzie... a jeszcze nie odciagalam.... to kiedy, po karmieniu?? I ile moze stac w lodowce?

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Manieczka ja bym dala... 4 dni to niedużo
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 18:25   #1687
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Narazie zostaje na tym enfamilu. W styczniu bede miala wizyte przed szczepieniem to wtedy zdecyduje z lekarka czy jakies tansze mozna dac.

A i musze sie zastanowic jakie szczepionki jej podac.eh.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 18:36   #1688
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez manieczka1 Pokaż wiadomość
Eclariss hahaha padłam
Fajna ta apka z suszarka itp
Fiorella brawo za piekne przybieranie
Wiecie co, podjerzewam, ze moze moj maly ma jednak kolki...wieczorami zawsze ma jazdy. Robi sie czerowny i czasem baczki puszcza. Przy tym ryk...malo co pomaga. Spac nawet nie moze dobrze. I to juz kilka wieczorow z rzedu. Mam bobotic, e napisane jest, ze od 28 dnia zycia. Moj ma 24...nie wiem czy dac czy co?
Możesz dać. Najwyżej daj dwie krople a nie trzy ;-)

Kocham mojego TŻ ale są momenty, że opadają mi ręce. Chce zadzwonić do swojej mamy żeby przyjechała do nas pięćdziesiąt kilometrów w jedną stronę i poszła z M.na roraty, bo on nie jest w stanie będąc z Klarą umyć łazienki. O niebiosa. Tak wiem, tyle wygrać - on myje łazienkę ;-) eh, ciekawe, że ja będąc z obiema byłam w stanie umyć kuchnię i regały w salonie. Na bieżąco też sprzątam, piorę i gotuję. Ani razu też nie spóźniłam się z nią na roraty, a on jechał dwa razy i dwa razy spóźnieni przyjechali. Nie wiem co to jest, może matki mają jakiś większy instynkt organizacyjny niż chłopy
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 19:04   #1689
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Frau Gizela Pokaż wiadomość
Możesz dać. Najwyżej daj dwie krople a nie trzy ;-)

Kocham mojego TŻ ale są momenty, że opadają mi ręce. Chce zadzwonić do swojej mamy żeby przyjechała do nas pięćdziesiąt kilometrów w jedną stronę i poszła z M.na roraty, bo on nie jest w stanie będąc z Klarą umyć łazienki. O niebiosa. Tak wiem, tyle wygrać - on myje łazienkę ;-) eh, ciekawe, że ja będąc z obiema byłam w stanie umyć kuchnię i regały w salonie. Na bieżąco też sprzątam, piorę i gotuję. Ani razu też nie spóźniłam się z nią na roraty, a on jechał dwa razy i dwa razy spóźnieni przyjechali. Nie wiem co to jest, może matki mają jakiś większy instynkt organizacyjny niż chłopy
Napewno wiekszy
Moj tez myje lazienke i nawet mu to lepiej niz mnie wychodzi
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 19:39   #1690
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Czy Waszym maluchom czesto zdarza sie zakrztusic przy jedzeniu. Bo mojej cosczesciej, kilka razy dziennie czasem...czasem sie zakrztusi miedzy karmieniamui (czym? Slina?) . nie wiem czy ja cos zle robie, zla pozycja? I raczej to nie od wyplywu mleka bo to raczej w pozniejszej fazie jak juz slabiej leci
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 19:57   #1691
Beata Marcina :0
Raczkowanie
 
Avatar Beata Marcina :0
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 458
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Frau Gizela Pokaż wiadomość
Możesz dać. Najwyżej daj dwie krople a nie trzy ;-)

Kocham mojego TŻ ale są momenty, że opadają mi ręce. Chce zadzwonić do swojej mamy żeby przyjechała do nas pięćdziesiąt kilometrów w jedną stronę i poszła z M.na roraty, bo on nie jest w stanie będąc z Klarą umyć łazienki. O niebiosa. Tak wiem, tyle wygrać - on myje łazienkę ;-) eh, ciekawe, że ja będąc z obiema byłam w stanie umyć kuchnię i regały w salonie. Na bieżąco też sprzątam, piorę i gotuję. Ani razu też nie spóźniłam się z nią na roraty, a on jechał dwa razy i dwa razy spóźnieni przyjechali. Nie wiem co to jest, może matki mają jakiś większy instynkt organizacyjny niż chłopy
ostatnio przyjechała moja przyjaciółka i wysłałam Tżta żeby obiad zrobił, bo miałyśmy wychodzić zaraz po karmieniu i na czasie nam zależało. Robił ten obiad tyle czasu, że ja bym go ze trzy razy zrobiła...

Słyszałam kiedyś, że faceci i kobiety różnią się tym, że jak kobieta nastawi ziemniaki do gotowania, to jak się one gotują zrobi kotlety, a facet stoi nad nimi i pilnuje dopóki się nie ugotują coś w tym jest.

Matrha, Paulina masakra z tymi chłopami, jak to czytam to mam chęć ich z domu wywalić za Was ale wiem, ze to nie takie proste.

Mój oprócz jednego incydentu i stanowczo za rzadkiego dawania prezentów to ideał. Ale ten "incydent" jest mi bardzo ciężko wybaczyć...

silesianna
a do jakiej kołyski przyczepiasz tą karuzelę?? ja dostałam jedną od mamy (tak badziewiastą, ze aż mi było wstyd za nią) i jest za długa, na kołysce wisi kilka cm nad materacem chciałam kupić inną ale boję się, że będzie to samo.

Wasze dzieciaki też w trakcie spania budzą się stękając, a jak się je podniesie to robią dodatkowe odbekiwanie (po jedzeniu też się jej odbija)? U nas to norma i się zastanawiam czy to normalne czy może jakieś espumisany zastosowywać, chociaż to chyba na to to nie działa.
Beata Marcina :0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 20:23   #1692
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
A ja bylam z Johnym na kontroli i usłyszałam tak dlugo wyczekiwane: ZDrOWY do ucha jeszcze kropelki co prawda... w tyn tyg jeszcze laryngolog chirurg i alergolog....

Byla tez ppolozna ale nic nowego nie powiedziala... pepek kazala woda utleniona....... ??

I werandowalismy sie dzis nareszcie ile dni mam werandowac?

Jestem spragniona spacerów. Tyle dni kiszenia sie w domu. JASIEK to jyz po scianach chodzi a tak to zawsze troche powietrza zazyje..

Duzo sil zycze dziewczynom z problemowymi tzami..... kopa na księżyc. ... niektorym to sie wydaje ze dziecko nic nie zmienia i jest jak z reklamy, usmiechniete i cichutkie i kompletnie nie absorbujace.... a tu psikus...

Nasza niby grzeczna ale wczoraj 3,5 h usypiania tz pojechal dzis na szybko jakies prezenty zakupic bo przez internet jyz nie zdążę bo czesc my musimy jeszcze wyslac.... takze tak...

Aaa wlasnie. Kiedy mam odciagnac laktatorem mleko? Bo mysze vhyba na czwsrtek odciagnac bo wtedy 2 lekarzy Jasia wiec troche zejdzie... a jeszcze nie odciagalam.... to kiedy, po karmieniu?? I ile moze stac w lodowce?

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Manieczka ja bym dala... 4 dni to niedużo
Ela, jak pogoda ładna, to ruszaj śmiało na pół godzinki na dwór
Pokarm w temperaturze pokojowej może do5h stać, a w lodówce do 12h, o ile dobrze pamiętam, więc ściągaj tak, żebyś porcje zebrała odpowiednią dla Zu. To już ty musisz wiedzieć, żeby w ostaniej chwili się nie okazalo,że masz za mało.

Cytat:
Napisane przez Frau Gizela Pokaż wiadomość
Możesz dać. Najwyżej daj dwie krople a nie trzy ;-)

Kocham mojego TŻ ale są momenty, że opadają mi ręce. Chce zadzwonić do swojej mamy żeby przyjechała do nas pięćdziesiąt kilometrów w jedną stronę i poszła z M.na roraty, bo on nie jest w stanie będąc z Klarą umyć łazienki. O niebiosa. Tak wiem, tyle wygrać - on myje łazienkę ;-) eh, ciekawe, że ja będąc z obiema byłam w stanie umyć kuchnię i regały w salonie. Na bieżąco też sprzątam, piorę i gotuję. Ani razu też nie spóźniłam się z nią na roraty, a on jechał dwa razy i dwa razy spóźnieni przyjechali. Nie wiem co to jest, może matki mają jakiś większy instynkt organizacyjny niż chłopy
Mnie TŻ dziś zdenerwował bałwan jeden.
Nic takiego nie zrobił, i o to nic chodzi..
Dwa tygodnie już chory chodzi, kaszle, smarka, temperaturra podwyższona,ale on do lekarza nie pójdzie, bo samo przejdzie, on tylko musi poleżeć, a tak to przecież praca czeka. Teraz jak już się decydował, po moich namowach, ze już tylko antybiotyk, to jest tak chory, że ledwo na oczy patrzy. Wrócił z pracy, zjadł i położył się spać. Dwójkę dzieci i chatę ogarnęłam sama, ale nawet nie o to chodzi, bo każdego moze rozłożyć choroba, ale juz od kilku dni prosiłam, żeby poszedł do lekarza, że potrzebuje antybiotyku. Dziś już nie było numerków, a jutro trzeba rano jechać się zarejestrować. I kto pojedzie? JA!!! Bo on jest tak chory, ze jeszcze padnie po drodze. Grrrrrr...

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Czy Waszym maluchom czesto zdarza sie zakrztusic przy jedzeniu. Bo mojej cosczesciej, kilka razy dziennie czasem...czasem sie zakrztusi miedzy karmieniamui (czym? Slina?) . nie wiem czy ja cos zle robie, zla pozycja? I raczej to nie od wyplywu mleka bo to raczej w pozniejszej fazie jak juz slabiej leci
Moja tak się krztusi, ale zazwyczaj jak pokarm za szybko leci, albo nie w tą dziurkę wpadnie.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Beata, Lilka też czasem odbeknie w międzyczasie, albo potem, wczesniej się kręci i stęka, jakby coś jej jeszcze zalegało
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 20:30   #1693
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Ja czytalam ze pokarm w lodowce to 3 dni moze stac

Moja jak ma beknac lub ulac to tez niespokojna jest.

Czasem beknie jeszcze z piersia w buzi
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 20:50   #1694
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Moja niunka SPI od pol godziny ,bez płaczu kropelki dzialaja
Po kąpieli pomarudzila bo głodna była,potem oczy jak 5 zloty,to polozylam ja na łóżko i wyglupy były.....dalam smoka ,prxytulilam i csekalam AZ się zacznie kolka, a D.smoczka wyplula i zasnela
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 21:09   #1695
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Czy Waszym maluchom czesto zdarza sie zakrztusic przy jedzeniu. Bo mojej cosczesciej, kilka razy dziennie czasem...czasem sie zakrztusi miedzy karmieniamui (czym? Slina?) . nie wiem czy ja cos zle robie, zla pozycja? I raczej to nie od wyplywu mleka bo to raczej w pozniejszej fazie jak juz slabiej leci
Moja ma podobnie. Na koniec karmienia często się krztusi. Z tego co widzę to kwestia tego, że ona jeszcze je ale już śpi i stąd problem.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 22:11   #1696
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Kurcze, jak czytam, ze Wasze Maluszki tyle przybraly i to w ciągu 4 tygodni, to mam coraz większe wyrzuty sumienia ze moja Mala tak mało niedobra ze mnie matka. az mi głupio.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 23:11   #1697
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Indra tez bym sie wkurzyla... moj z kolei ma anty na wszelkie leki.... teraz go zmusilam na lykniecie paru na teksty 'nie chodzi o Ciebie tylko o dzieci zeby zdrowe byly wiec grzecznie lykaj'

Chlopy sa jakies inne naprawde

A moj dzis cały wieczór mial przezywke bo jakis gowniarz w kapturze kopnal lusterko w moim samochodzie... nawet sie nie rozwalilo, troche plastik pękł. .. a ten latal po nocy po osiedlu szukac tamtego, na policje dzwonil..... eh..... stwierdzilam ze chyba wrazen mu brakuje. ...

Zu jak sie zakrztusi to cycka nie pusci zacisnie jak chce jej wyjac i walczy sama z kaszlem... ostatecznie tylko puszcza jak juz nie rady bida

Indra przestraszylas mnie, jutro juz na spacer??! Ale w sumie mrozów nie ma.... ale jutro to jeszcze stchorze na bank.... poweranduje a w środę moze wyjdziemy. ...

Co do mleka nie mam pojęcia ile ona zjada i czt uda mi sie cokolwiek odciągnąć bo z Jaskiem kiepsko mi szło. ... najwyżej raz mm dostanie i juz...
Jutro zobaczymy czy w ogole ogarnia butelke....

A kiedy sciagac? Jak ja nakarmie? I wtedy z obydwu cycow?
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 01:06   #1698
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Moje dziecko jak jest odkladane do lozeczka. To nie potrafi zasnac odrazu. Tylko sie strasznie prezy,steka,wydaje dziwne dzwieki i dopiero usypia. A ja odkladajac ja potem co chwile biegam sprawdzac co jest.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 01:35   #1699
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Zowu mi dziś wizaż na tel szwankuje

Zanet świetny z Ciebie detektyw Dzięki Tobie moja G już ma karuzelkę na gwiazdkę
u nas tez jest problem z krztuszeniem sie. Krztusi się przy kazdym karmieniu.
Zauważyłam, ze aby nie ulewała to musze ją w trakcie karmienia odbić.

BeataMrcina jakich plasterków używacie na pepuszek ???
G stęka podczas snu. I zastanawiam się czy jest to objaw niespokojnego snu i czy ona wypoczywa ???

Czekoladko u nas Delicol okazał się zbawieniem. Teraz nam sie skończył więc podaje na przemian Sab i Bobotic ale jednak Delicol dawał lepsze efekty. wiec u nas kolki to ewidentnie wina laktozy z nie mojej diety.
zreszta G sie tak delektuje smakiem Delicolu

Ela jesli wcześniej ściagniesz pokarm to mozesz go zamrozić

Tak piszecie ile przybrały Wasze maluchy w ciagu ostatnich 4 tyg.... to i ja sprawdziłam... G przybrała 1560g a mi zdarzało się wyć że ją głodzę

dziś zaliczyłyśmy rekord snu.... G spała na łóżku obok mnie od 19:30 do 23:50
zauważyłam jednak, że jak spi obok mnie to spi spokojniej (nie stęka, nie mruczy) i o wiele dłużej niż w łóżeczku.... czemu tak jest ???

---------- Dopisano o 02:35 ---------- Poprzedni post napisano o 02:20 ----------

Frau ja się nie wypowiem co do pomocy tz... nie będe obiektywna zważywszy na wybryki mojego
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 01:55   #1700
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
Kurcze, jak czytam, ze Wasze Maluszki tyle przybraly i to w ciągu 4 tygodni, to mam coraz większe wyrzuty sumienia ze moja Mala tak mało niedobra ze mnie matka. az mi głupio.
Nie gadaj głupot! Przecież nie głodzisz jej. Dzieci są różne i tyle.


Zazdroszczę wam tych rekordów spania. Moja Buła spała od 1 do 2. Teraz jest 3 i ciągle nie śpimy bo wisi na cycku z przerwami na przewijanie i odbijanie. Naprawde marzy mi się by przesypiala 3 godziny a nie godzinę.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014

Edytowane przez aleksandrettaa
Czas edycji: 2014-12-16 o 02:11
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 02:28   #1701
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Martha Ci się należy. Jesteś najlepszą mamą dla Hani !!!!! Każde dziecię jest inne i nie ma co sie porównywać.

Aleksandretta a ja właśnie czekam aż się moja niunia wybudzi bo już mi piersi w szwach pękają
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 03:06   #1702
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Zowu mi dziś wizaż na tel szwankuje

Zanet świetny z Ciebie detektyw Dzięki Tobie moja G już ma karuzelkę na gwiazdkę
u nas tez jest problem z krztuszeniem sie. Krztusi się przy kazdym karmieniu.
Zauważyłam, ze aby nie ulewała to musze ją w trakcie karmienia odbić.

BeataMrcina jakich plasterków używacie na pepuszek ???
G stęka podczas snu. I zastanawiam się czy jest to objaw niespokojnego snu i czy ona wypoczywa ???

Czekoladko u nas Delicol okazał się zbawieniem. Teraz nam sie skończył więc podaje na przemian Sab i Bobotic ale jednak Delicol dawał lepsze efekty. wiec u nas kolki to ewidentnie wina laktozy z nie mojej diety.
zreszta G sie tak delektuje smakiem Delicolu

Ela jesli wcześniej ściagniesz pokarm to mozesz go zamrozić

Tak piszecie ile przybrały Wasze maluchy w ciagu ostatnich 4 tyg.... to i ja sprawdziłam... G przybrała 1560g a mi zdarzało się wyć że ją głodzę

dziś zaliczyłyśmy rekord snu.... G spała na łóżku obok mnie od 19:30 do 23:50
zauważyłam jednak, że jak spi obok mnie to spi spokojniej (nie stęka, nie mruczy) i o wiele dłużej niż w łóżeczku.... czemu tak jest ???

---------- Dopisano o 02:35 ---------- Poprzedni post napisano o 02:20 ----------

Frau ja się nie wypowiem co do pomocy tz... nie będe obiektywna zważywszy na wybryki mojego
Ciesze sie ale to w zasadzxie nie ja a ceneo a ktora wybralas?

Ja tez odbijam w trakcie ale pomimo to i tak cxzasem uleje.

A zdarza sie u Was ze w trakcie odbicia slychac ze pokarm jakby cofnal sie do przelyku ale dziecko lyka z powrotem, nie ulewa ?

---------- Dopisano o 05:06 ---------- Poprzedni post napisano o 04:53 ----------

Dziewczyny ktore z utesknieniem wyczekiwaly kupki, podawalyscie cos co ja przyspieszylo?
Nadia nie zrobila juz 2.5 dnia....

Edytowane przez Zanet84
Czas edycji: 2014-12-16 o 03:00
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 03:12   #1703
pati12345678
Raczkowanie
 
Avatar pati12345678
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 86
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cześć wszystkim długo nie pisałam bo jakoś nie było czasu ale starałam się was codziennie czytać przy karmieniu u nas wszystko w porządku. Dziś mały kończy miesiąc.-jak ten czas szybko leci. Przyjdzie dziś też ostatni raz położna i go zwazy więc zobaczymy ile przybrał w miesiąc
Widzę że prawie każdy bobaek ma problem z brzuszkiem. Kubuś też się prezy, wkłada ręce do buzi i płacze. Myślałam że to kolki podawalam delicol ale nic nie pomogło - mały nie robił wtedy tak często kupek, a jak już robił to były zielone i vwciaz plakal także odstawilismy to i teraz podajemy espumisan 100 efekty są lepsze choć dalej ma troszke problem z kupkami i purtkami. Zaczęłam tez podawać herbatke koperkowa i wczoraj wypil prawie 200 ml za jednym razem
Ze spaniem też nie mamy problemów w nocy budzi sie co 3-4 godz. W dzień ma 1 lub 2 drzemki z tego jedna taka dłuższa ok 4 h. Wtedy mam czas na ogarnięcie domu. Tż mi dużo pomaga. W nocy przewija małego, podaje się go do karmienia. W dzień po pracy zazwyczaj go odbija i się z nim wyglupia. Codziennie to on go kąpie no i od czasu do czasu zostaje z nim sam jak jadę na zakupy.
Chrzciny mamy 28. 12. Restauracja juz zamówiona, strój dla małego kupiony a i ja już mam sukienkę
Zostało mi jeszcze 4kg do wagi sprzed ciąży, pomału mieszcze się w stare spodnie - niestety przybrało mi się w pasie ale nie narzekam i tak myślałam że będzie gorzej.

Macie jeszcze jakieś pomysły co małemu na gwiazdkę kupić ? Wszyscy pytają a mi się wydaje że Kubuś już wszystko ma..

Pozdrawiamy, dobrej nocy wszystkim śpiącym i karmiącym!
pati12345678 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 03:14   #1704
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

A mi sie wlasnie godzine temu noc skonczyla chyba. Dziecko jeczy placze macha raczkami i nie ma zamiaru spac. To pospalam z 5 godozn z przerwa na karmienie i jej wczesniejsze zasypianie. Jutro znowu zombi bo w dzien nie da odespac. Tz spi i jeszcze mi chrapie jak ja tego nie lubie.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 03:23   #1705
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Alekaz ja Cie rozumien... ehh tez nie lubie jak moj chrapie czy sapie przez sen kiedy ja ledwo przytomna musze wstawac do Malego... ehh zawsze go wtedy porzadnie szturchamm i to pomaga

na badanie na toxoplazmoze trzeba byc na czczo? musze zrobic bo mam skierowanie
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 03:38   #1706
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

A my dzis nie spimy....od kapieli spokij byl dwie godziny a od 22 H zdecydowanie nie spi. Ale cos jej jest...podalam infacol i sab do mleka ale ona prezy sie i jeszcze wiecej placze :-( takze nic nie pospalam... bidulka moja,kolysze,tulam,a mala zasnac nie chce .
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 04:13   #1707
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Zanet wzięłam tą Księżniczkę klasyczną do łóżeczka.
Co do przelykania to też czasem słyszę cofajacy się pokarm. Raz przelknie i po temacie a innym razem poleci i buziakiem i noskiem

Martha bidulko może powinnaś pokazać małą pediatrze? Nalemeczycie się obie

---------- Dopisano o 05:10 ---------- Poprzedni post napisano o 05:08 ----------

Alekaz może daj coś na kolke. .. A nóż przejdzie i zasniecie

Fiorella mój mąż też chrapie. Zawsze wtedy dostaje kuksanca i jest spokój

---------- Dopisano o 05:13 ---------- Poprzedni post napisano o 05:10 ----------

Pati fajnie czytać tak pozytywne posty ☺
Oby tak dalej

G nakarmiona i śpi na raczkach. Kładę ją do łóżeczka i sama też idę lulu.
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 04:17   #1708
magdula87
Rozeznanie
 
Avatar magdula87
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Jak mój długo nie zrobił kupki to podałam mu ciepłej przegotowanej wody i jemu pomogło, zresztą jemu najlepsza kupa idzie po spania na brzuszku

My znowu na zmianę plastrów jedziemy , u nas chirurg zaklęcia pępek zwykłymi przylepcami, nie takim specjalnym do przepukliny.

Jutro idziemy na szczepienia, wiec musze kupić altacet.
__________________
miłość: wrzesień 2010
narzeczona: 22.12.2011
żona: 06.10.2012
II kreseczki: 06.03.2014
mama: 27.10.2014
magdula87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 05:20   #1709
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Marta, a Ty przepajasz Hanie?
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-16, 05:23   #1710
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Czekoladko - Ty masz ta karuzele podrozna przypieta do normalnego lozeczka?nie jest za krotki ten palak?
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 17:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.