Pytanie o KOSMETOLOGIĘ - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-07, 14:32   #811
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
na KWSPZ jest rewia mody - to raz, ale dwa - cyrk na kółkach :/

ja tylko mam nadzieję nie wpaść z deszczu pod rynnę
Spoko spoko ja na MWSZ jestem juz 3 semestr i jesli o mnie chodzi to chwale sobie wyklady i zajecia praktyczne owszem, na pracowni trzeba sobie trafic na fajna babke zeby ci cos wytlumaczyla bo jak nie wytlumaczy dokladnie to trzeba sie doytywac, ale i tak jest b.fajnie ja od dawna jestem nastawiona na prace kosmetyczki Owszem, jeden taki profesor do ktorego przyjdziesz na zaliczenie i nie wazne co napiszesz - maz zdane (nooo...chyba ze to egzamin to juz co innego ) ale jest i jeden taki u ktorego mozesz napisac wszystko a on cie uwali, bo TAK SOBIE UMYSLIL... tzn. on ci tego nie powie, ale widac bylo rok temu na egzaminie ze niektore najlepsze pooblewal kretyn... ale reszta jest fajna wiekszosc interesujaco wyklada itd... przedmioty jak dla mnie bardzo ciekawe - ja najbardziej lubie dermatologie ... Natmoast jedyne co mi sie nie podoba to wladze uczelni SĘPY JEDNE!! czesne o 10zl podwyzszyli a komfortu podwyzszenia jakich kolwiek aspektow nie odczulam no i ogolnie - ale to chyba na wszystkich uczelniach - sa jaja z zalatwieniem czego kolwiek w dziekanatach...ale to juz inna sprawa

Sa u nas tez takie, ktore nie wiem po co przyszly do tej szkoly ale to jest garstka, jako takiej "rewii mody" jak mowicie u nas nie ma (tzn. jakies by sie znalazmy, ale to palcach jedej reki mozna policzyc...) - z tego co widzialam to na 1 roku teraz dopiero sie zaczela laski niektore wygladaja jak moja starsza siostra: zjarana twarz, szpile ze sobie nogi polamie, nery na wierzchu i dawaj na zajecia...
Na 97 osob, ktore teraz jest u mnie na roku, to jak tak patrze to moze kilkanascie bedzie kosmetyczkami z prawdziwego zdarzenia...reszta albo bedzie do kitu, albo nie pojdzie w tym kierunku, bo same juz mowia ze nie widza co tu robia i nie chca byc kosmetyczkami, ale nie chca juz rezygnowac itd... (troche nie jaze czemu ale szczegol...)

Reasumujac ja uwazam, ze jesli ktos chce byc kosmetologiem/kosmetyczka to powinno mu sie spodobac choc i ja czasem sie zastanawiam czemu nie poszlam na studium ale pewnie ambicje mialam zeby szkole wyzsza konczyc, haha ...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 13:35   #812
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Powracam...zeby podzielić się moją radością hehe
Otóż jestem po 2 tyg. praktyk i jestem naprawde baaardzo zadowolona!! naprawde...na poczatku czułam się trochę jakbym się z choinki urwała , ale na szczęście trafiłam sobie na świetną "nauczycielkę" i kosmetyczkę dowiedziałam się wielu potrzebnych rzeczy, ktorych w szkole nas nie nauczą...No i przede wszystkim duzy kontakt z kilentkami, pomoce w zabiegach itd...to naprawde duzo daje.
Teraz tak naprawde poczułam, że to jest to co lubię robić
Praktykę w tym zakłądzie mam kończyć 6 marca, ale sama sie teraz zastanawiać, czy tam nie zostać juz do końca bo na początku miałam taki plan, zeby zrobić praktykę w 2 zakładach, zeby mieć choć jakieś porównanie (nie każdy przecież robi wszystko tak samo, na tych samych kosmetykach, używa tego samego sprzętu...), ale teraz to już sama nie wiem boję się trochę, ze trafię teraz na miejsce, gdzie praktykantka=sprzątaczka. ..ehh

CO BYŚCIE MOGLI MI DORADZIĆ? jest tu jeszcze ktos wogole??
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 21:11   #813
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Maripossa! ciesze sie bardzo że Ci sie udało i oczywiście gratuluje
ja na Twoim miejscu przynajmniej narazie nie rezygnowalabym. Zawsze możesz sie czegoś nowego nauczyć... a jak zrezygnujesz hmmm to możesz potem żałować ... sama niewiem ja bym chyba nie ryzykowala. A może ktoś z doświadczeniem doradzi??
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 20:21   #814
0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 181
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Dziewczyny z doswiadczenia uwazacie ze lepiej zrobic studium czy studia kosmetyczne?
Po studium tez przeciez mozna pracowac w tym zawodzie wiec co za roznica?
0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 06:59   #815
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

wcześniej ktoś pisal (chyba Maripossa) cytuje

"Wyjaśniam roznice pomiedzy zawodem kosmetyczki a kosmetologa. Tytul kosmetyczki dyplomowanej lub technika uslug kosmetycznych uzyskuje sie po skonczeniu 2-letniego pomaturalnego studium kosmetycznego.Tytul ten uprawnia do praktycznego wykonywania zawodu kosmetyczki w gabinetach kosmetycznych.

Tytul kosmetologa mozna zdobyc konczac 3-letnie studia licencjackie uzyskujac tytul kosmetologa licencjonowanego. Studia te mozna uzupelnic uzyskujac tytul magistra kosmetologii, co trwa 2-2,5 roku.
W Polsce mamy kosmetologie pedagogiczna, ktorej ukonczenie daje tylko i wylacznie uprawnienia do uczenia w szkolach kosmetycznych, prowadzenia szkolen oraz kosmetologie praktyczna, ktora uprawnia do wykonywania zabiegow malej chirurgii kosmetycznej(czego nie posiada kosmetyczka) lub do pracy w laboratoriach kosmetycznych- a to juz w zaleznosci jaka specjalizacje wybierzecie"
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 07:00   #816
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

CZY JEST KTOŚ KTO W TYM ROKU WYBIERA SIE DO MWSZ ??? lub gdzie idziej na kosmetologie??
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 10:15   #817
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

nie ma ?? a szkoda szkoda ...

MARIPOSSA! mam pytanie kiedy u Was są dni otwarte???
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-11, 11:51   #818
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez natina2 Pokaż wiadomość
nie ma ?? a szkoda szkoda ...

MARIPOSSA! mam pytanie kiedy u Was są dni otwarte???
Hmm, powiem ci, ze nie mam pojecia wogole, czy w uczelniach niepanstwowych jest cos takiego??
ja na zadnych dniach otwartych nie bylam, wiec ci nie powiem...
ale jakbym cos gdzies widziala, zaslyszala, to napisze

Aha, a ta wypowiedz powyzej cutowana, to nie moja chyba
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 14:07   #819
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

spoko

właśnie na KWSPZ są dni otwarte. I wybieramy sie z kilkoma kumpelami tylko bardziej nam zależy chyba na MWSZ dlatego pytam dzięki!
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 19:58   #820
scarlett_1
Rozeznanie
 
Avatar scarlett_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 505
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

ja własanie sie wybieram do KWSPZ na kosmetologie
__________________

scarlett_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 15:20   #821
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

i jesteś już w 100% zdecydowana??
ja właśnie myślałam o MWSZ ...
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 17:00   #822
scarlett_1
Rozeznanie
 
Avatar scarlett_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 505
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

tak jestem zdecydowana ale jakos wole isc na KWSPZ.choc jeszcze sie wacham ktora szkole wybrac
__________________

scarlett_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:03   #823
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

a dlaczego tak na KWSPZ?? jeśli moge spytać... wydawało mi sie że MWSZ ma lepszą opinie
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:10   #824
scarlett_1
Rozeznanie
 
Avatar scarlett_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 505
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

nawet niewiedziałam ze ma lepsza opinie.tak jakos bardziej mi podchodzi ta KWZPZ.a jestes juz na 100% pewna ze chcesz isc do MWSZ?
__________________

scarlett_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:25   #825
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

no właściwie tak... Napewno Kraków bo Łódź za daleko i Nysa też. Wrocław w 20% MWSZ w 60% i w 20% KWSPZ tak bym to określiła wiec jakies praw-stwo że sie spotkamy jest
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:30   #826
scarlett_1
Rozeznanie
 
Avatar scarlett_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 505
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

hehe fajnienapisz mi jeszcze prosze czemu KWSPZ ma gorsza opinie od MWSZ?
__________________

scarlett_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:54   #827
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Po pierwsze ponoć panuje tam rewia mody i w ogóle średnio śmieszna atmosfera
Po drugie wykładowcom nie zależy zbytnio na wiedzy studentów
Po trzecie studia kosztują więcej
sporo wyczytałam w tym wątku i głównie opiniami zaufanych wizażanek sie kieruję... Poczytaj sobie ze 3 strony wcześniej w tym wątku np wypowiedzi Agoosi... Zrozumiesz
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 18:21   #828
scarlett_1
Rozeznanie
 
Avatar scarlett_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 505
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

hmm mam twardy orzech do zgryzienia w takim razie ale na szczescie jest jeszcze troche czasu.w kazdym badz razie dzieki za info
__________________

scarlett_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:21   #829
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

nie ma za co fajnie że Ktoś jest kto chce na ten sam kierunek
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-31, 06:53   #830
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Jak ja się zapisywąłam to mi powiedzieli że nie ma dni otwartych bo szkola jest otwarta cały czas i możesz przyjść spytać kiedy chcesz...

maripossa gratuluje
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 14:50   #831
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Cytat:
Napisane przez kamilka Pokaż wiadomość
Jak ja się zapisywąłam to mi powiedzieli że nie ma dni otwartych bo szkola jest otwarta cały czas i możesz przyjść spytać kiedy chcesz...

maripossa gratuluje
A dzieki dzieki praktyki juz koncze w przyszlym tygodniu, ale tak mi tam dobrze, ze wogole bym stamtad nie szla z reszta ta babka u ktorej jestem (dziewczyna w sumie), sama stwierdzila zebym mogla jeszcze zostac...i pewnie bym zostala juz nawet do wakacji, ale...prace znalazlam i zaczyna w polowie kwietnia hehe
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:10   #832
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Mam pytanie. Może któraś z Was wie jak to jest. Bo zdecydowalam sie na MWSZ i teraz zdaje mature.
Jakbym czegoś nie zdala to obowiazuje w tym roku amnestia czyli otrzymam świadectwo maturalne i nasuwa sie pytanie czy przyjmą mnie z tą amnestią do MWSZ czy odrazu odpadam w rekrutacji... WIecie może??
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 15:50   #833
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

A ja wplacilam juz wpisowe do KWSPZ i z wielka ciekawoscia czekam na rozpoczecie tam studiow. Nie wiem jak bedzie, ale zobaczymy. mam madzieje ze nie az tak tragicznie. najbardziej przerazila mnie chemia o ktorej tyle pisalyscie choc moze jakos dam sobie rade, bo z tego co babka mi w dziekanacie mowila to od podstaw zaczynaja (prawda to?) Siostra mojego chlopaka przerwala studia na 2 roku w KWSPZ bo wyjechala, ale z tego co mowila to sobie bardzo chwalila dlatego tez wybralam KWSPZ a nie MWSZ mimo ze tez sie nad nia zastanawialam bo tam tez mialam znajoma. Ale po wizycie jakos bardziej przemowila do mnie KWSPZ choc 2 str tej szkoly okaze sie pozniej a co do tych pustych panienek to wystarczylo stanac przed wejsciem a polowa rozdartych i wygladajacych na panny lekkich obyczajaow juz tam stala
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 12:46   #834
issia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ze wsi pod Krk ;)
Wiadomości: 6 468
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Natina2 ==> to sa prywatne szkoly wiec wydaje mi sie ze moga Cie przyjac, wkoncu placisz. Ale najlepiej spytaj sie kogos kto tam chodzi lub zadzwon
issia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 13:18   #835
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

spoko
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 21:13   #836
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

wiec po studium kosmetycznym tez moge miec wlasny salon, wykonywac zawod kosmetyczki ? no tak zrozumialam. tylko 5 tys za 1 rok to hm duzo malo? ciagle natykam sie na takie szkoly.Miejsce - jak dla mnie Poznan, drugie miejsce to Wroclaw.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 21:46   #837
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

z tego co wiem za kilka lat ma wejsc prawo unijne i działalność gospodarczą bedą mogły otwierać osoby mające conajmniej licencjat czy coś takiego. W kazdym razie słyszałam to już kilkakrotnie. Tak więc po studium pewnie bedziesz mogła otworzyć salon ale kto wie czy nie każą Ci go za jakis czas zamknąć bo powiedzą ze nie masz uprawnień.
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 12:51   #838
karolaaa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

Ja tu widzę dziwną śmieszną zależność, widzę, że niektórzy myślą, że kosmetolog to ten sam zawód co kosmetyczka. Ludzie!!!!Gdyby tak było nigdy w życiu nie startowałabym na Akademię Medyczną. Czy któraś z was czytała Polish Journal of Cosmetology???? Tam są właśnie tematy, które obejmuje kosmetologia. Jeśli chcecie zostać kosmetyczkami to czemu nie wybieracie studium kosmetycznego czy jakiegoś kursu?? Przez to, że otwierają się jakieś dziwne prywatne szkoły przypisujące sobie nazwę kosmetologia to w ministerstwie uważają że kosmetolodzy to panie od Tipsów!!!!!!! Normalnie, żeby ktoś zobaczył jakie tematy prac licencjackich obowiązują w tym roku na Uniwersytecie Medycznym w KAtowicach to by się nieźle zdziwił. Trzeba brać mnóstwo materiałów obcojęzycznych bo nawet takiej literatury nie ma na rynku polskim. Chciałam dać tekst do przetłumaczenia bo sama nie dawałam rady, zawodowy tłumacz zadał mi pytanie czy to jest materiał na pracę doktorską??? Przepraszam, że tak piszę ale taka jest prawda. W tym roku na uniwersytecie w Łodzi było 23 chętnych na kosmetologię, do Katowic 10 osób, poziom jest bardzo wysoki, faktycznie jeżeli ktoś chce zostać kosmetyczką to niech wybiera prywatne szkoły i otrzymuje tylko tytuł dla własnej satysfakcji ale niech nie utożsamia tego z kosmetologią. Kosmetologia jest to kierunek pokrewny farmacji. Przytaczam słowa wybitnego profesora Tadeusza Wilczoka:
"A co z kierunkami kosmetologii na wydziałach farmaceutycznych, realizowanymi obecnie na poziomie licencjatów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi (niestety odpłatnie) i na Śląskiej Akademii Medycznej (bez opłat). Czy mamy prawo przymykać oczy na fakt, że nierzadko kosmetyki są produkowane przez nieprofesjonalistów w przypadkowych miejscach? Dlaczego FDA rygorystycznie pilnuje wszystkich procedur dotyczących kontaktu leku ze skórą człowieka, a przymyka oczy na stężenie tego leku w przypadku kosmetyku? Czy rejestracja działalności gospodarczej w urzędzie miejskim może być wystarczająca do uzyskania zezwolenia na produkcję i sprzedaż, nawet w aptekach, kosmetyków, których działania na skórę i organizm człowieka nikt nigdy nie sprawdzał? Czy skóra jest narządem o nieznanych funkcjach biochemicznych i dermatologicznych? Czy nie wiemy dziś, ile szkodliwych substancji zawartych w kosmetykach przenika przez nią i działa rakotwórczo, mitogennie, wpływa na powstawanie i aktywność interleukin, uruchamia lub hamuje produkcję różnych izoform VEGF, TNF i modyfikuje wiele szlaków metabolicznych? Kosmetyki są niezwykle ważne nie tylko dla estetyki i higieny codziennej naszego ciała. W hodowlach komórkowych fibroblastów i keratynocytów badanych techniką mikrochipów czy mikroarrayów obserwujemy istotne zmiany aktywności genów pod wpływem kosmetyków. W naszym laboratorium techniką Affymetrix możemy już oznaczyć 22 tysiące w jednej analizie. Wydawany po angielsku "Polish Journal of Cosmetology" zdobywa uznanie na świecie, a publikują w nim znani biochemicy i biolodzy molekularni.
Przestańmy udawać, że medycyny to nie interesuje. W Polsce nie ma ani jednego człowieka habilitowanego w zakresie kosmetologii, a taki kierunek mógłby powstać na wydziałach farmaceutycznych, gdyż one przecież posiadają znakomitą kadrę toksykologów, biochemików, biofizyków czy genetyków. Czy dermatologia musi zajmować się jedynie chorobami skóry? Czy dermatologia estetyczna, a nawet stomatologia estetyczna, chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna, kosmetologia, chemia kosmetyków i technologia ich powstawania czy analizy chemiczne kosmetyków nie mogłyby wchodzić w zakres - wspomnę, że tworzącej się już w innych krajach - specjalności o nazwie "kosmetologia"?" - tym zajmuje się kosmetologia, jest to nauka a nie maseczki na twarzy!!!!!!!!!
karolaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 12:54   #839
karolaaa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

W ogóle kosmetolog, który nie umie chemii- śmieszna sprawa!!!!!!!
karolaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 17:56   #840
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: Pytanie o KOSMETOLOGIĘ

karolaaa21 heh napisałaś już wszystko o czym doskonale wiedziałyśmy. I nie musisz krzyczeć szacuneczek
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.