Torbiele na jajnikach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-07, 18:12   #1
musicwoman1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Exclamation

Torbiele na jajnikach


2 lata temu byłam prywatnie u Ginekolog-Endokrynolog która stwierdziła u mnie 3 dość spore torbiele na jajnikach,poszłam tam dlatego że miałam problem z miesiączkami,ogromne krwotoki,pół roku miałam okres bez przerw było to dość niebezpieczne,problemy z chudnięciem,włosy tam gdzie nie powinno ich być (i mnóstwo innych objawów) stwierdziła że muszę zrobić więcej badań ale podejrzewa u mnie zespól policystycznych jajników.Ze względu na brak środków (badania około 600 zł) nie zrobiłam ich, po dwóch latach poszłam do ginekolog (NFZ) z 3 torbieli mam 9 torbieli ale stwierdziła że one nie nadają się do żadnego zabiegu,mówiłam że mam mnóstwo innych objawów ale nawet stare wyniki ją nie obchodziły ( z kultury powinna spojrzeć) Odesłała mnie z tabletkami antykoncepcyjnymi (nie robiąc badań czy mogę je brać ) które mi zaszkodziły !!! P.S uprzednio zmieniałam 2 razy ginekologów jedna mnie obrażała za nadwagę a druga traktowała mnie jak zwierzę do uboju ..... Ktoś coś miał podobnego ? ja nie radze sobie z bólami okresowymi,mam nadciśnienie,ciężko znaleźć mi pracę nikt nie chce chorego zatrudnić ... Może macie jakieś propozycje? po raz kolejny zmienić Ginekologa ?
musicwoman1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 22:57   #2
Es21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: B-stok
Wiadomości: 4
Dot.: Torbiele na jajnikach

hej. w sprawie torbieli to też miałam już kilka razy stwierdzone, ale za każdym razem tabletki pomagały bo na kolejnych wizytach był widoczny zanik torbieli. a skąd pewność, że to tabletki zaszkodziły? zawsze warto (w razie nieufności i niepewności) poradzić się innego lekarza. czasami lekarze ginekolodzy są strasznie nieprzyjemni, wiem to z doświadczenia ale warto szukać aż znajdziesz osobę godną zaufania i powierzenia swojego zdrowia w jej ręce. podejrzewam, że te silne bóle okresowe są właśnie przez te torbiele, więc warto postarać się o ich wyleczenie. a jaki lek brałaś na torbiele?
Es21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-08, 11:11   #3
musicwoman1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Torbiele na jajnikach

Hej, dzięki za odpowiedź.
Ja nie brałam żadnych leków na torbiele,nie dali mi nic oprócz antykoncepcyjnych. Skąd wiem że zaszkodziły? puchną mi nogi, bolą,robią się żylaki,mam ogromne skoki ciśnienia które są dosyć niebezpieczne, wiem że na początku ich brania rożne są objawy,miałam standardowo plamienia,bóle brzucha,bóle nóg,lecz jestem w połowie drugiego opakowania i chyba zrezygnuje bo nie daję rady,zaczęłam mieć silne migreny. Nikt nie interesuje się moimi torbielami pomimo że jestem w stadium zagrożenia z dwóch stron w rodzinie.Pisałam wczoraj na czasie z Profesorem który był w TVN i akurat był taki temat,polecił mi zrobić sobie badania markerów. Lekarze kompletnie nic nie robią z moimi torbielami a ja jednak mam strach,nie wspominam o silnych skurczach,nie mogę iść przez to do pracy bo się nie nadaje,co chwile brała bym L4 i nie funkcjonuje normalnie.Coś czuje że będę musiała zacząć się leczyć prywatnie... bo do endokrynologa jest rok czekania jak i do kardiologa a mam też problem z tarczycą jak i sercem. Za niedługo mam wizytę u ginekologa,ciekawe czy zrobi mi powtórne badanie.Nie podoba mi się to jak mówisz lekarzowi,boisz się a jednak ma Cię w dupie ....
musicwoman1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 14:04   #4
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Torbiele na jajnikach

Poczytaj w internecie opinie o innych ginekologach i wybierz polecanego. Żeby leczyc sie prywatnie trzeba miec duzo pieniedzy, bo badania sa drogie jak sama juz wiesz, a bez nich sie nie obejdzie.

A co do torbieli, to dieta duzo daje. Odstaw przede wszystkim pieczywo, nabiał, slodycze, cukier.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 21:03   #5
musicwoman1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Torbiele na jajnikach

Dieta tu nic nie pomoże,do tego mam dietę pod chorą tarczycę,słodyczy nie jadam,musiała bym już żyć chyba powietrzem
musicwoman1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 11:18   #6
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Torbiele na jajnikach

Cytat:
Napisane przez musicwoman1990 Pokaż wiadomość
Dieta tu nic nie pomoże,do tego mam dietę pod chorą tarczycę,słodyczy nie jadam,musiała bym już żyć chyba powietrzem
No akurat dieta pod chora tarczyce pokrywa sie w duzej mierze z ta na PCOS.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 17:57   #7
musicwoman1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Torbiele na jajnikach

Na szczęście jem głownie warzywa )) jogurty sporadycznie już tylko dla smaku,a mięsa unikam a jeśli jem to tylko białe,najlepsze że waga ani drgnie,w zeszłym roku schudlam 1 rozmiar z ogromnym trudem.Do tego wątrobę mam chorą i problemy kardiologiczne.Wrak haha nic no zmienie lekarza opinie są różne każdy pisze coś innego,była kiedyś fajna strona z opiniami lekarzy lecz nie potrafię już jej znaleźć

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Swoją drogą,co do tematu prywatna ginekolog stwierdziła na 90% PCOS ale z NFZ niestety stwierdziła że nie bo musiała bym mieć ich przynajmniej 12 to nic że z roku na rok jest ich coraz więcej ....
musicwoman1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-12, 22:13   #8
Quizmasterka
Raczkowanie
 
Avatar Quizmasterka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 426
Dot.: Torbiele na jajnikach

.

Edytowane przez Quizmasterka
Czas edycji: 2017-10-13 o 19:02
Quizmasterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 07:32   #9
musicwoman1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Torbiele na jajnikach

Przypominam,że mam też chora tarczycę,nie tylko problemy z torbielami

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Aktualnie póki co po tabletkach z hormonami,kręcą mi się włosy żadnych innych dobrych efektów nie ma
musicwoman1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-13 08:32:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.