Mamusie marcowe 2018 cz. 4 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-11-01, 20:54   #2971
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Materacyk 120x60 bierzemy. Z tego co dziewczyny kiedyś pisały to jest wystarczający, najpopularniejszy a my musimy oszczędzać miejsce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Ja też 120x60 oglądałam. Nie wiem czy są w ogóle mniejsze? Na pewno są większe dostępne.

Widzę że pojawiło się słowo o becikowym. Myślałam że to wszyscy dostają ale ostatnio słyszałam że jest jakieś kryterium dochodowe? Ktoś się orientuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję czyli mamy dodatkowe centymetry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 20:54   #2972
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Widzę że pojawiło się słowo o becikowym. Myślałam że to wszyscy dostają ale ostatnio słyszałam że jest jakieś kryterium dochodowe? Ktoś się orientuje?
Na samym początku wszyscy dostawali, teraz jest próg 1922 netto na osobę w rodzinie i bodajże od 10. tygodnia trzeba być pod opieką lekarza
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 20:56   #2973
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Na samym początku wszyscy dostawali, teraz jest próg 1922 netto na osobę w rodzinie i bodajże od 10. tygodnia trzeba być pod opieką lekarza
Wrrr. Nic mi nie skapnie z tego państwowego stołu.

Ale ponoć z ubezpieczenia jakieś pieniądze się dostaje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 20:58   #2974
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Wrrr. Nic mi nie skapnie z tego państwowego stołu.

Ale ponoć z ubezpieczenia jakieś pieniądze się dostaje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za poród i leżenie w szpitalu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:01   #2975
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Dziewczyny jednak po konsultacji z połozna pojechałam na izbe przyjec. Trzymajcie kciuki


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:01   #2976
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Za poród i leżenie w szpitalu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa, a mi teściowa mówiła że z tytułu urodzenia dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie to chyba to samo
Punamama, kciuki!

Edytowane przez bloody_marry
Czas edycji: 2017-11-01 o 21:03
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:04   #2977
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Aaa, a mi teściowa mówiła że z tytułu urodzenia dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie to chyba to samo
No z tytułu urodzenia dziecka (poród), plus powyżej 3 dni w szpitalu, jak leżałam z ciążą zagrożoną też dostałam za pobyt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 21:13   #2978
Jolinko
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 144
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Pierwsze słyszę o progu na becikowe ale hała !! No z ubezpieczeń coś tam jest, nawet dostałam kiedyś w pracy taka listę jakie kwoty są za różne choroby/okoliczności, ale nie pamiętam dokładnie ile tam było za urodzenie dziecka. No i ojcowie też dostają, bo mój maz mi już tu zapowiedział ile on to nie dostanie i czego to nie nakupi... hmmm czekam czekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Dziewczyny jednak po konsultacji z połozna pojechałam na izbe przyjec. Trzymajcie kciuki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jasne, trzymamy mocno żeby wszystko było dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jolinko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:16   #2979
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Bo mężczyźni tak mają Mój Mąż się ostatnio zapowietrzył w sklepie ile kosztuje masło bo zatrzymał się w czasach kostki za 3,50 To co dopiero taki wózek. Dostaniesz becikowe 1000 zł i wszystko się za to kupi
Teraz chyba też nie wszyscy to becikowe dostają?
Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanie jakich wymiarów macie/będziecie mieć łóżeczka?
Policzyliśmy maksymalnie: 70 szerokość, 140 długość. Oczywiście im mniejsze (w granicach rozsądku) na początek tym lepiej dla naszej sypialni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy 120x60 . Stwierdziliśmy, że nie ma sensu kupować większego, bo dziecko śpi w takim łóżku gdzieś do 2rż (plus, minus)
Potem zazwyczaj przenosi się młodzież do większego, już bardziej "dorosłego" łóżka.
Mój młody przestał spać w tym niemowlęcym łóżku jak dwa latka skończył. Wtedy już na stałe się przeniósł spać do swojego pokoju.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Dziewczyny jednak po konsultacji z połozna pojechałam na izbe przyjec. Trzymajcie kciuki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kciuki. Daj znać !
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:22   #2980
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Teraz chyba też nie wszyscy to becikowe dostają?

My mamy 120x60 . Stwierdziliśmy, że nie ma sensu kupować większego, bo dziecko śpi w takim łóżku gdzieś do 2rż (plus, minus)
Potem zazwyczaj przenosi się młodzież do większego, już bardziej "dorosłego" łóżka.
Mój młody przestał spać w tym niemowlęcym łóżku jak dwa latka skończył. Wtedy już na stałe się przeniósł spać do swojego pokoju.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------


Kciuki. Daj znać !
No to zdecydowanie, będą dodatkowe centymetry, może się z brzuchem przecisnę plan mamy, że łóżeczko będzie w sypialni pierwszy miesiąc, później wyniesiemy do innego pokoju, ciekawe co mam z tego wyjdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:27   #2981
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jolinko Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę o progu na becikowe ale hała !! No z ubezpieczeń coś tam jest, nawet dostałam kiedyś w pracy taka listę jakie kwoty są za różne choroby/okoliczności, ale nie pamiętam dokładnie ile tam było za urodzenie dziecka. No i ojcowie też dostają, bo mój maz mi już tu zapowiedział ile on to nie dostanie i czego to nie nakupi... hmmm czekam czekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to chodzi o ubezpieczenie w ZUS? Czy jakieś dodatkowe grupowe ubezpieczenie w pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 21:28   #2982
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Szybka wizyta, okazało sie że jestem 4 pacjentka z tym samym bolem dzisiaj no ale ja sie na prawde zmartwilam
Wszystko dobrze. Dostalam zastrzyk z nospy i mam brac tez 3 razy dziennie. Lekarka powiedZiala ze to czysta fizjonomia
Ah i jeszcze potwierdzila dziewczynkę. Dziekuje za kciuki


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:29   #2983
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Szybka wizyta, okazało sie że jestem 4 pacjentka z tym samym bolem dzisiaj no ale ja sie na prawde zmartwilam
Wszystko dobrze. Dostalam zastrzyk z nospy i mam brac tez 3 razy dziennie. Lekarka powiedZiala ze to czysta fizjonomia
Ah i jeszcze potwierdzila dziewczynkę. Dziekuje za kciuki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Super, że wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:33   #2984
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Ale to chodzi o ubezpieczenie w ZUS? Czy jakieś dodatkowe grupowe ubezpieczenie w pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie, to jest jakieś obowiązkowe ubezpieczenie, które wszystkie mamy ? Jak mnie z dniem porodu zwalniają to też przysługuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:36   #2985
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Punamama dobrze, ze wsyzstko ok! Nie nadrobie was bi zaraz ide w kime ale tak mi sie rzucilo w oczy, ze pisalas o IP.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:39   #2986
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Właśnie, to jest jakieś obowiązkowe ubezpieczenie, które wszystkie mamy ? Jak mnie z dniem porodu zwalniają to też przysługuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się podpisuje pod pytaniem... Aż wstyd że nie wiem takich podstawowych rzeczy :/ ale pogodziłam się że nie dla mnie te wszystkie świadczenia i że nic nie dostanę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:52   #2987
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Właśnie się położyłam i mega mnie boli kręgosłup

Ja pisałam o ubezpieczeniu z pracy/prywatnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 21:57   #2988
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Właśnie się położyłam i mega mnie boli kręgosłup

Ja pisałam o ubezpieczeniu z pracy/prywatnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A miałaś wcześniej jakieś problemy z kręgosłupem? Ja nigdy nie miałam a w ciąży jak się narobię np. w kuchni albo przy porządkach to boli mnie w lędźwiach.

Ciekawe czy ja mam takie ubezpieczenie w pracy. Nawet nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:01   #2989
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
A miałaś wcześniej jakieś problemy z kręgosłupem? Ja nigdy nie miałam a w ciąży jak się narobię np. w kuchni albo przy porządkach to boli mnie w lędźwiach.

Ciekawe czy ja mam takie ubezpieczenie w pracy. Nawet nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze przy okresie mnie bolał :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
A miałaś wcześniej jakieś problemy z kręgosłupem? Ja nigdy nie miałam a w ciąży jak się narobię np. w kuchni albo przy porządkach to boli mnie w lędźwiach.

Ciekawe czy ja mam takie ubezpieczenie w pracy. Nawet nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żeby mieć musiałabyś podpisywać dokumenty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Z tego co wiem tak na szybko przysługują nam w zależności od sytuacji takie świadczenia:
- za urodzenie dziecka
- pobyt w szpitalu
-macierzyński ewentualnie kosiniakowe
- becikowe
- 500 plus
- zasiłek rodzinny.
Jeśli wiecie o czymś więcej to dopisujcie może warto taki wykaz zrobić i wrzucić na pierwszą stronę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez _Selina_
Czas edycji: 2017-11-01 o 22:11
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 22:03   #2990
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Ja suplementy biore tylko kiedy mi sie przypomni. Mam dobre wyniki krwi i mocz. Widac, ze organizm dobrze sobie radzi w ciazy.
A co do brzucha to moj widac tylko w obcislych ubraniach ale ja dopiero 19tc

No i witaj w naszym gronie Kornelciaczek !
Nie wybieram sie na SOR bo nie jest az tak zle. To takie bole w dole brzucha, nie skórcze. Mysle, ze po prostu dzidzia sie fatalnie ulozyla


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi też dziś jakoś dokucza dol brzucha połączony z twardym brzuchem powyżej. Nawet nie wiem jak to nazwac. To właśnie nie ból tylko takie dziwne uczucie... rozpychania , czegoś ciężkiego w srodku. Jako że ostatnio też spanikowalam bez potrzeby doszłam do wniosku że to raczej normalne, że pewnie macica rośnie albo te więzadła czy cos... Dobrze że u Ciebie nic poważnego A coś jeszcze mówiła dr na ten temat ?

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
przytyłam już ponad 4 kg, nigdy tyle nie ważyłam boję się, co będzie, jak przekroczę magiczną 6 z przodu a i brzuszek już widać, zwłaszcza jak coś obcisłego założę, zawsze miałam płaski brzuch, więc niemal od razu coś tam się rzucało w oczy

co do suplementów, to pewnie i koncerny nakręcają całe to szaleństwo
a wyniki badań są przeróżne, znalazłam też informację, że norma dla dha to 200 mg, na innej 1000... jestem dość sceptycznie nastawiona do tych wszystkich zaleceń i do tej pory brałam tylko to, co powiedział ginekolog
ale jak czytam, że tyle tego łykacie, to zaczynam mieć wątpliwości
Mam dokładnie to samo ! Zaczęłam od 54 , ostatnio już 58-58.5 , nigdy 6 z przodu nie miałam brzuch zwykle był płaski a teraz leci 19 tydz i mam wrażenie jakbym miała brzuch z 7-8miesiaca. Choć wszyscy mówią dookoła że wcale nie , że jakbym wzdęcie miała i tyle 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:03   #2991
Jolinko
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 144
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Nie wiem nic więcej o tych ubezpieczeniach. Pamiętam tylko jak w zeszłym roku zaczynałam pracę i przy podpisywaniu umowy byl druk o ubezpieczeniu takim Podstawowym które jest odliczanie z pensji i tam byl wykaz różnych okoliczności i ile za co się należy. Dodatkowo można było zdecydowac sie na jakieś dodatkowe i wtedy te kwoty były wyższe, oczywiście się nie zdecydowałam. Ale wg mnie każdej pracującej to dotyczy bo przecież każda ma potrącenie z pensji na ubezpieczenie zdrowotne. I chyba jak umowa obowiazuje do czasu porodu to tez. Ale ręki obciąć nie dam, może ktoś ma jakaś rzetelniejsza wiedzę w tym temacie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jolinko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:03   #2992
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
ile dha przyjmujecie?

z suplementów biorę tylko femibion 2, gdzie jest dawka 200 mg, a widzę , że zalecana to 500-600 mg
jest jakiś suplement tylko z dha? znalazłam jedynie pregnę 250 dha, inne mają jeszcze kwas foliowy czy witaminę e
Ja mam omegamed optima z dha, dawka 250mg. Jest jeszcze omegamed optima forte, ma wlasnie 500mg dha.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:06   #2993
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jolinko Pokaż wiadomość
Nie wiem nic więcej o tych ubezpieczeniach. Pamiętam tylko jak w zeszłym roku zaczynałam pracę i przy podpisywaniu umowy byl druk o ubezpieczeniu takim Podstawowym które jest odliczanie z pensji i tam byl wykaz różnych okoliczności i ile za co się należy. Dodatkowo można było zdecydowac sie na jakieś dodatkowe i wtedy te kwoty były wyższe, oczywiście się nie zdecydowałam. Ale wg mnie każdej pracującej to dotyczy bo przecież każda ma potrącenie z pensji na ubezpieczenie zdrowotne. I chyba jak umowa obowiazuje do czasu porodu to tez. Ale ręki obciąć nie dam, może ktoś ma jakaś rzetelniejsza wiedzę w tym temacie??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie to mówisz o ubezpieczeniu dodatkowym " na życie " z danej firmy. I to wtedy potracają dodatkowo oprócz ubezpieczenia zdrowotnego do ZUSu. Tak wnioskuję bo jedyne takie rozpiski w swoich poprzednich firmach też dostawalam właśnie np. Z PZU i albo mogłam się zdecydować albo nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:16   #2994
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Dziewczyny jednak po konsultacji z połozna pojechałam na izbe przyjec. Trzymajcie kciuki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trzymamy mocno kciuki! Daj znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:17   #2995
Pannkaka
Rozeznanie
 
Avatar Pannkaka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 900
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Uuuuaaa, ale mnie scielo. Zasnelam przy usypianiu corki ok. 20 (oczywiscie), a maz chyba trzy razy przychodzil i pytal, czy wstaje, czy cos mi przyniesc, czy wszystko w porzadku Dopiero o 22:30 odzyskalam sily na tyle, zeby wstac i zjesc kolacje, bo prawie nic nie jadlam od powrotu z pracy. I maz w koncu dostal kopniaka

Witam nowa mame U mnie 23t0d dzisiaj i cos kolo +6kg, mialam sie dzisiaj rano wazyc, ale poranki mam w takim biegu, ze nie wyszlo. Brzuch ogromny, w pierwszej ciazy byl taki duuuuzo pozniej, tak z 10-12 tygodni pozniej

Cytat:
Napisane przez Torrence Pokaż wiadomość
Mojej koleżance na szkole rodzenia powiedzieli, że nawet tak się powinno wstawać i to już od 4 miesiąca nawet!
Ja tam sie z tego juz nie smieje i tak teraz wstaje. Miesnie brzucha sa i tak mocno przeciazone, a takie dodatkowe "cwiczenia" moga pomoc w nabawieniu sie kontuzji typu rozejscie miesni, czy nawet przepuklina. Nie udalo mi sie po pierwszej ciazy doprowadzic brzucha do pelni formy, wiec teraz dmucham na zimne

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
My mamy 120x60 . Stwierdziliśmy, że nie ma sensu kupować większego, bo dziecko śpi w takim łóżku gdzieś do 2rż (plus, minus)
Potem zazwyczaj przenosi się młodzież do większego, już bardziej "dorosłego" łóżka.
Mój młody przestał spać w tym niemowlęcym łóżku jak dwa latka skończył. Wtedy już na stałe się przeniósł spać do swojego pokoju.
My w okolicy 2 lat przenieslismy mala do doroslego lozka 200x90, dlatego teraz tak dobrze mi sie spi przy usypianiu jej Mielismy miejsce w jej pokoju, wiec sie nie ograniczalismy i to byla dobra decyzja A wczesniej bylo i teraz bedzie 120x60 w naszej sypialni.

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Dziewczyny jednak po konsultacji z połozna pojechałam na izbe przyjec. Trzymajcie kciuki
Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Szybka wizyta, okazało sie że jestem 4 pacjentka z tym samym bolem dzisiaj no ale ja sie na prawde zmartwilam
Wszystko dobrze. Dostalam zastrzyk z nospy i mam brac tez 3 razy dziennie. Lekarka powiedZiala ze to czysta fizjonomia
Ah i jeszcze potwierdzila dziewczynkę. Dziekuje za kciuki
Super, ze wszystko w porzadku
Pannkaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:17   #2996
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Ullcia - dr nic nie powiedziala poza tym, ze to fizjonomia i tyle.

Dobranoc dziewczyny! Spokojnej nocy, wyspijcie sie!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:22   #2997
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Właśnie, to jest jakieś obowiązkowe ubezpieczenie, które wszystkie mamy ? Jak mnie z dniem porodu zwalniają to też przysługuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dodatkowe ubezpieczenie grupowe. My mamy polisę PZU, ja o miesiąc się spoznilam, bo jest okres kwarantanny i nic mi się nie należy. To jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków itp. U mnie składka wynosi ok.60 zł miesięcznie i za urodzenie dziecka 1400 zł się dostaje. Takie ubezpieczenie jest dobrowolne i trzeba podpisać umowę z ubezpieczycielem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:30   #2998
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez Koma1002 Pokaż wiadomość
To dodatkowe ubezpieczenie grupowe. My mamy polisę PZU, ja o miesiąc się spoznilam, bo jest okres kwarantanny i nic mi się nie należy. To jest ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków itp. U mnie składka wynosi ok.60 zł miesięcznie i za urodzenie dziecka 1400 zł się dostaje. Takie ubezpieczenie jest dobrowolne i trzeba podpisać umowę z ubezpieczycielem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mhm to ja nic dodatkowo nie pamiętam żebym podpisywała. Więc pewnie nie mam.

Z tematów formalnych to chciałabym was jeszcze zapytać jak to jest z L4. Np. Miałam wizytę na poniedziałek i z winy lekarza przełożono na czwartek. A zwolnienie potrzebowałam od poniedziałku. Wzięłam urlop wypoczynkowy na dwa dni. Ale jak to będzie w przyszłości? Dostajecie zwolnienie co miesiąc? I dostarczacie do pracodawcy? Umawiacie wizyty równo w dniu kiedy potrzebujecie nowe zwolnienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:33   #2999
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Mhm to ja nic dodatkowo nie pamiętam żebym podpisywała. Więc pewnie nie mam.

Z tematów formalnych to chciałabym was jeszcze zapytać jak to jest z L4. Np. Miałam wizytę na poniedziałek i z winy lekarza przełożono na czwartek. A zwolnienie potrzebowałam od poniedziałku. Wzięłam urlop wypoczynkowy na dwa dni. Ale jak to będzie w przyszłości? Dostajecie zwolnienie co miesiąc? I dostarczacie do pracodawcy? Umawiacie wizyty równo w dniu kiedy potrzebujecie nowe zwolnienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lekarz patrzy kiedy mam przyjść na następną wizytę i do tego dnia mam zwolnienie.
Czasami wizytę mam co dwa, a czasami co 3 tygodnie i na tyle dostaję zwolnienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-11-01, 22:53   #3000
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 4

Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Mhm to ja nic dodatkowo nie pamiętam żebym podpisywała. Więc pewnie nie mam.

Z tematów formalnych to chciałabym was jeszcze zapytać jak to jest z L4. Np. Miałam wizytę na poniedziałek i z winy lekarza przełożono na czwartek. A zwolnienie potrzebowałam od poniedziałku. Wzięłam urlop wypoczynkowy na dwa dni. Ale jak to będzie w przyszłości? Dostajecie zwolnienie co miesiąc? I dostarczacie do pracodawcy? Umawiacie wizyty równo w dniu kiedy potrzebujecie nowe zwolnienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętaj, że zawsze zwolnienie możesz dostać 3 dni wstecz. Nie musisz brać urlopu wypoczynkowego. W moim przypadku, zwolnienie dostaję na miesiąc, akurat teraz się udało, że kolejne zwolnienie akurat skończy mi się 11.11 a wizytę mam 13 - wtedy je odbiorę. Należy pamiętać tylko do kiedy miałaś poprzednie. Aaa, u mnie zwolnienie odbiera się u położnej i można to zrobić w dowolnym czasie, nie trzeba umawiać się na wizytę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-15 23:44:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.