Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-19, 10:48   #1981
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

jak chcesz sie wkupic w laski Evy kup jej mase makowa
ja nadal szukam pracy w emiratach ale nie ma zupelnie ogloszen z odpowiedniej dziedziny
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:14   #1982
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez dianajasmin Pokaż wiadomość
umówić na kawkę
Witaj Diana, najlepiej na piwko

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
... jestem z biedniejszego emiratu Dubaj
Ahahahahaha.... Bogotta, ten biedniejszy emirat nawet nieźle sobie radzi

Cytat:
Napisane przez dianajasmin Pokaż wiadomość
Byłam w Abu Dhabi już 3 razy,
.... o dopiero teraz się przyznajesz, ha?

Cytat:
Napisane przez r k Pokaż wiadomość
jak chcesz sie wkupic w laski Evy kup jej mase makowa
yeeeaaahhhh.... a najlepiej słomę do butów


Diana, daj znac gdy tylko zjawisz się w Abu Dhabi, zorganizujemy coś w temacie kawy-piwa-słomy.... masy makowej

RK, przeglądałaś też oferty w Katarze?

INDEX znowu na czerwono
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-08-19 o 11:17
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 20:49   #1983
dianajasmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 27
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

jasne, piwko nawet lepsze

masa makowa, cukrowa, what ever... słoma the best

uwierz, szukałam jak zła , ale żadnych rezultatów, opuszczone fora, brak odezwu.. zalogowałam się nawet na portalu "dubaj dla polaka" ale słabo...
Będąc w kwietniu na womad days na cornish przez przypadek spotkałam Polkę, a właściwie ona mnie, usłyszała jak mówię "i'm from Poland" więc zaczepiła. Na imię ma Gloria, i tylko to wiem, gdyż mój zdolny telefon nie zapisał jej numeru... brak słów... :/
cieszę się że Was poznam! i że znalazłam ten wątek, założony przez Ciebie Eva ID
dianajasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 10:23   #1984
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

przegladam monster gulf tam nie ma, na stronie na ktorej sa oferty dla poszczegolnych zawodow na calym swiecie wyskakuje wszystko tylko nie zatoka perska, szybciej bym w hong kongu znalazla ;/ co jakis czas sprawdzam tez gulf jobs tez nic... i huxley ..
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 10:26   #1985
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cześć dziewczyny W PL od kilku dni upały po ponad 30 stopni. Szkoda, że nie było ich jak wypoczywałam nad morzem.
Ja to się chyba jednak do Emiratów nie nadaję, bo już przy tych 30 stopniach ledwo żyję
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 06:45   #1986
dianajasmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 27
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

czasem tak samo myślę... ale w PL przynajmniej są burze po tak dusznych dniach i jest czym oddychać później ale wracasz do Abu?
pozdrawiam
dianajasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 08:01   #1987
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez dianajasmin Pokaż wiadomość
czasem tak samo myślę... ale w PL przynajmniej są burze po tak dusznych dniach i jest czym oddychać później ale wracasz do Abu?
pozdrawiam
Ja jeszcze w Emiratach nie byłam, ale wybieram się tam turystycznie, o ile się odważę na taką podróż

Przeczytałam właśnie, że dziś koniec Ramadanu
__________________
Trance is essential for my life

Edytowane przez isa666
Czas edycji: 2011-08-30 o 09:53
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 13:58   #1988
Zollerki
Raczkowanie
 
Avatar Zollerki
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc dziewczyny!

Takie pytanko odnosnie organizacji urodzin na Yas:
przeczytalam jakis czas temu w ADWeek, ze w ktoryms z hoteli na Yas orgaizowane sa fajne imprezy urodzinowe, a przy 10 osobach - tort, dekoracja i szampan gratis. Czy ktoras z Was sie orientuje gdzie to dokladnie bylo?

Ewa, Ty kiedys spomnialas, ze swietowalas kolejny roczek na Yas... moglabys sie troche podzielic wrazeniami i info.

Buziaki!
Zollerki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 05:32   #1989
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Zollerki, najlepiej zadzwonić i zapytać, na Yas jest kilka hoteli.

Moje urodziny miałam w tamtym roku w Hotelu Yas, a dokładnie w Rush Bar.
To ten bar, który jest w przęśle pomiędzy budynkami dokładnie nad torem Formuły 1.

Miałam specjalną ofertę, bo w dniu moich urodzin otwierali ten bar po krótkim remoncie, więc wszystki drinki były za darmo!

Patrząc na ceny drinków.... naprawdę warto było
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg YAS-Hotel-Abu-Dhabi_05.jpg (37,8 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg yas_011209_06.jpg (65,2 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg yas_hotel_03x.jpg (127,4 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Yas Rush 01.jpg (17,5 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg yas-hotel_reference.jpg (64,7 KB, 47 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 08:29   #1990
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Lubię takie kosmiczne konstrukcje
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 15:49   #1991
grizz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 980
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

witam

czy orientujecie się jakby wyglądała sytuacja osoby która by chciała przyjechać z Polski i studiować/ chodzić na kurs języka angielskiego w Dubaju? Może znacie już jakiś przypadek" z życia"?
__________________

Edytowane przez grizz
Czas edycji: 2011-09-09 o 20:58
grizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-10, 22:23   #1992
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez grizz Pokaż wiadomość
witam

czy orientujecie się jakby wyglądała sytuacja osoby która by chciała przyjechać z Polski i studiować/ chodzić na kurs języka angielskiego w Dubaju? Może znacie już jakiś przypadek" z życia"?
ja znam przypadki odwrotne, około dwustu (z racji wykonywanego zawodu) - mieszkańcy (młodzi) Emiratów przyjeżdżający do PL na intensywne kursy angielskiego, zdający egzaminy i wyjeżdżający na studia na Zachód.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 12:14   #1993
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
ja znam przypadki odwrotne, około dwustu (z racji wykonywanego zawodu) - mieszkańcy (młodzi) Emiratów przyjeżdżający do PL na intensywne kursy angielskiego, zdający egzaminy i wyjeżdżający na studia na Zachód.
do Polski? no to mnie zaskoczyłaś!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 12:31   #1994
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Pierwsze słyszę...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 22:58   #1995
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę...
jeśli nalegasz na jakieś dowody, to na priv mogę Ci podać nazwę szkoły, która ich uczy.
razem z nimi uczy też młodzież z Arabii Saudyjskiej - tych we współpracy z ambasadą (tzn. ambasada przydzieliła im opiekuna (opiekunkę konkretnie), którego zadaniem jest np. sprowadzenie z drugiego końca polski kotka na prezent i inne tego typu fascynujące problemy nastolatków, którzy dostają 2 tys zielonych stypendium miesięcznie).
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce

Edytowane przez baby montana
Czas edycji: 2011-09-12 o 23:03
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 23:09   #1996
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Nie nalegam, po prostu jestem zdziwiona...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 20:07   #1997
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie nalegam, po prostu jestem zdziwiona...
ja ich trochę rozumiem, bo w Polsce znaleźli szkołę, która oferuje im samych native speakerów na te kursy, a dużo tańsze życie niż w Anglii, więc mogą szaleć
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 21:57   #1998
grizz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 980
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

a może kojarzycie jakieś uczelnie prowadzące kursy blisko Emirates Hills? ( cena do 14,000 dhs )
__________________
grizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 04:28   #1999
Zuzannaklara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Spróbuj w Knowledge Village.
Zuzannaklara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 09:02   #2000
grizz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 980
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dzięki
Właśnie szukam informacji.
Tylko u mnie cały problem tkwi w tym, że ja prawdopodobnie będę w Dubaju na visit visa, a grudzień/styczeń chciałabym się zapisać właśnie na kurs angielskiego, więc będę potrzebowała student visa i ja nie wiem czy "zwykły kurs" mi ją gwarantuje" czy muszę zapisać się do uniwersytetu na takie zajęcia...
Plus ja chciałabym zostać na okres styczeń-czerwiec, a widzę, że takie kursy są tylko kilkutygodniowe.
__________________
grizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:40   #2001
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam

W ramach ciekawostki:

Na świetny pomysł wpadł sympatyczny 16-latek z Dubaju Rohit Iyengar, który rapując wyśpiewał niemal wszystki Malle w Dubaju

Polecam zabawny teledysk z przymróżeniem oka


__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-09-14 o 11:41
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:42   #2002
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Ach, ależ tych Malli tam jest dużo
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:58   #2003
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 10:11   #2004
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam wszystkich nowe wiadomosci z ambasady

Szanowni Państwo,
Pragnę Państwa poinformować, że został uruchomiony Elektroniczny system rejestracji wyborców: „e-wybory”.
Obywatele polscy, przebywający w dniu wyborów za granicą, będą mogli wziąć udział w głosowaniu, jeżeli posiadają ważny polski paszport oraz zostaną wpisani, na podstawie zgłoszenia, do spisu wyborców sporządzanego przez konsula. Deklarację wpisania do spisu wyborców uprawnionych do głosowania, można złożyć konsulowi najpóźniej do dnia 6 października 2011 roku, do godz. 24.00 (data wpływu deklaracji do konsula) w jednej z następujących form: ustnie, pisemnie, telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej – za pośrednictwem specjalnej aplikacji dostępnej w sieci internetowej „e-wybory”. https://ewybory.msz.gov.pl
Kodeks wyborczy wprowadził za granicą możliwość głosowania korespondencyjnego. Zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego dokonuje się analogicznie, jak w przypadku głosowania osobistego w lokalu wyborczym, tj. ustnie, pisemnie, telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej, https://ewybory.msz.gov.pl wobec konsula, do 26 września 2011 roku do godz. 24.00 (data wpływu deklaracji do konsula). Zachęcamy Państwa do korzystania z systemu informatycznego e-wybory umożliwiającego łatwa i sprawna rejestracje oraz automatycznie uzyskiwanie zwrotnego potwierdzenie figurowania w spisie. Można je będzie drukować lub zapisać w pamięci swojego komputera. Tę formę elektronicznej rejestracji zalecamy szczególnie ponieważ daje ona gwarancję figurowania w spisie, zapobiega też ewentualnym pomyłkom czy pominięciom.

Rafał Pawlak
Second Secretary / Consul
Embassy of the Republic of Poland
in the United Arab Emirates
Corner Delma and Karama Street, villa 284
PO Box 2334, Abu Dhabi, UAE
t: +971 (0)2 44 65 200, BB: +971 50 662 6151
f: +971 (0)2 44 62 967
www.msz.gov.pl
www.poland.gov.pl
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 13:13   #2005
ana_alby
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 32
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

I jeszcze komunikat

Komunikat nr 1 z dnia 13 września 2011 r. Ambasady RP w Abu Zabi w sprawie wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Ambasada RP w Abu Zabi informuje, że postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z dnia 4 sierpnia 2011 r. wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zostały zarządzone na dzień 9 października 2011 r. Głosowanie zostanie przeprowadzone w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz.U. z 2011 r., Nr 21, poz. 112 z późn. zm.).
Zgodnie z art. 39 § 2 ww. ustawy głosowanie odbędzie się w niedzielę dnia 9 października 2011 r. w godzinach 7.00-21.00.
Zgodnie z podpisanym rozporządzeniem Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 12 września 2011 r. w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej dla obywateli polskich przebywających za granicą na terenie okręgu konsularnego Ambasady RP w Abu Zabi został utworzony obwód głosowania nr 263 z siedzibą w Ambasadzie RP w Abu Zabi, adres: róg ulic Delma i Karama, Villa 284, PO Box 2334
Powołany obwód wyborczy będzie również właściwy do głosowania korespondencyjnego.


Osoby uprawnione do głosowania za granicą
Prawo wybierania w wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP ma obywatel polski, który:
1. Najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat,
2. Posiada ważny polski paszport,
3. Zostanie wpisany do spisu wyborców.
Uwaga. Wymóg wcześniejszego wpisania do spisu wyborców nie dotyczy jedynie wyborców posiadających zaświadczenie o prawie do głosowania, wydane przez urząd gminy w Polsce. Obywatele polscy wpisani do spisu wyborców w obwodowej komisji wyborczej na terenie ZEA mogą głosować jedynie na podstawie ważnego paszportu polskiego. Na terenie ZEA nie będzie można głosować na podstawie polskiego dowodu osobistego.


Spis wyborców
Konsul nie prowadzi stałego rejestru wyborców, dlatego osoby chcące wziąć udział w wyborach obowiązane są zgłosić się do spisu wyborców sporządzanego przez właściwego terytorialnie konsula. Wyborca może być wpisany tylko do jednego spisu wyborców.
Konsul dokonuje wpisu w spisie wyborców na podstawie osobistego zgłoszenia wniesionego do Ambasady ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej. W celu uproszczenia procedury dokonywania zgłoszeń do głosowania osobistego i korespondencyjnego na listy wyborców zachęcamy Państwa do korzystania z systemu informatycznego e-wybory umożliwiającego pośrednictwo internetu oraz automatycznie uzyskiwanie zwrotnego potwierdzenie figurowania w spisie. Można je będzie drukować lub zapisać w pamięci swojego komputera. Tę formę elektronicznej rejestracji zalecamy szczególnie ponieważ daje ona gwarancję figurowania w spisie, zapobiega też ewentualnym pomyłkom czy pominięciom.
Zgłoszenie powinno zawierać (formularz w załączeniu):
1. Nazwisko
2. Imię (imiona)
3. Imię ojca
4. Datę urodzenia
5. Numer ewidencyjny PESEL
6. Precyzyjne oznaczenie miejsca pobytu wyborcy za granicą (adres zamieszkania)

7. Numer oraz miejsce i datę wydania ważnego polskiego paszportu
8. Miejsce wpisania wyborcy do rejestru wyborców (gmina w Polsce) - tylko w przypadku obywateli polskich czasowo przebywających za granicą

Zgłoszeń można dokonywać do Ambasady RP w Abu Zabi:
1) telefonicznie, nr tel: 02 44 65 200, wew. 18 (P. Julita Kaśkiewicz)
2) e-mailowo: rafal. pawlak@msz.gov.pl julita.kaskiewicz@msz.gov .pl
3) pisemnie, pisząc na adres: Embassy of Poland, PO Box 2334, Abu Dhabi
4) ustnie: w siedzibie Ambasady
5) faxem, nr: 02 44 62967

Zgłoszenia można dokonać najpóźniej do 3 dnia przed dniem wyborów tj. do dnia 6 października 2011 r. godz. 24 (data zgłoszenia konsulowi)

Głosowanie korespondencyjne
W tegorocznych wyborach w obwodach utworzonych za granicą po raz pierwszy będzie można głosować korespondencyjnie.
Zamiar głosowania korespondencyjnego może zostać dokonany ustnie, pisemnie, telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Nie ma możliwości zgłoszenia telefonicznego.
Zgłoszenie powinno zawierać (formularz w załączeniu):
1. Nazwisko
2. Imię (imiona)
3. Imię ojca
4. Datę urodzenia
5. Numer ewidencyjny PESEL
6. Precyzyjne oznaczenie miejsca pobytu wyborcy za granicą (adres zamieszkania)
7. Numer oraz miejsce i datę wydania ważnego polskiego paszportu
8. Oznaczenie adresu, na który ma być wysłany pakiet wyborczy

9. Miejsce wpisania wyborcy do rejestru wyborców (gmina w Polsce)- tylko w przypadku obywateli polskich czasowo przebywających za granicą.

Zgłoszeń można dokonywać do Ambasady RP wAbu Zabi:
1) e-mailowo: rafal.pawlak@msz.gov.pl , julita.kaskiewicz@msz.gov .pl
2) pisemnie, pisząc na adres: Embassy of Poland, PO Box 2334, Abu Dhabi
3) ustnie: w siedzibie Ambasady
4) faxem, nr faxu: 02 44 62967

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony najpóźniej do 15 dnia przed dniem wyborów tj. do dnia 26 września 2011 r. godz. 24 (data zgłoszenia konsulowi)
Głosowanie korespondencyjne odbywa się w następujący sposób:
1. Wyborca otrzymuje od konsula listem poleconym pakiet wyborczy, który zawiera: kartę do głosowania, kopertę oznaczoną jako „koperta na kartę do głosowania”, oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu, instrukcję głosowania oraz kopertę zwrotną zaadresowaną do właściwego konsula. Wysłanie pakietu przez konsula następuje najpóźniej na 10 dni przed dniem wyborów, tj. do dnia 29 września 2011 r.
2. Wyborca powinien oddać głos na karcie do głosowania zgodnie z instrukcją, włożyć kartę do głosowania do „koperty na kartę do głosowania” i ją zakleić. Następnie wyborca wypełnia i podpisuje oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu, umieszcza w kopercie zwrotnej zaadresowanej do właściwego konsula zaklejoną „kopertę na kartę do głosowania” oraz oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu oraz przesyła na własny koszt na adres konsula umieszczony na tej kopercie.
3. Konsul przekazuje właściwej obwodowej komisji wyborczej koperty zwrotne, które otrzymał do czasu zakończenia głosowania, czyli do godz. 21.00 w dniu 9 października 2011 r. Wyborca może również osobiście dostarczyć kopertę zwrotną do właściwej obwodowej komisji wyborczej do czasu zakończenia głosowania.
4. Koperty na kartę do głosowania wyjęte z kopert zwrotnych przekazanych przez konsula są wrzucane do urny wyborczej przeznaczonej do głosowania korespondencyjnego.



Zaświadczenia wydawane przez Konsula
Wyborca, który zgłosił się do spisu wyborców sporządzonego przez konsula, lecz który zmienia miejsce pobytu przed dniem wyborów, może otrzymać, wydane przez konsula, zaświadczenie o prawie do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów.
Wniosek o wydanie zaświadczenia można zgłosić do Ambasady RP w Abu Zabi pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej:
1) e-mailowo: rafal.pawlak@msz.gov.pl
2) pisemnie, pisząc na adres: Embassy of Poland, PO Box 2334, Abu Dhabi
3) faxem, nr faxu: 02 44 62967.

Obwody głosowania dla obywateli polskich przebywających za granicą wchodzą w skład okręgu wyborczego właściwego dla dzielnicy Śródmieście miasta stołecznego Warszawy.
Akty prawne, kalendarz wyborczy oraz informacje i komunikaty Państwowej Komisji Wyborczej dostępne są na stronie: www.pkw.gov.pl

Informacje na temat wyborów będą na bieżąco aktualizowane na stronie Ambasady RP w Abu Zabi: www.abuzabi.polemb.net


Rafał Pawlak
Second Secretary / Consul
Embassy of the Republic of Poland
in the United Arab Emirates
Corner Delma and Karama Street, villa 284
PO Box 2334, Abu Dhabi, UAE
t: +971 (0)2 44 65 200, BB: +971 50 662 6151
f: +971 (0)2 44 62 967
www.msz.gov.pl
ana_alby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:38   #2006
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

hej
pozwólcie, że będę was podczytywać w dosyć dalekiej przyszłości (3-4 lata) pragnę dołączyć do was, wizażanek, krajów middle east. z chęcią poczytam, jak się wam żyje, jak przetrzymujecie ramadan i jak to jest z tymi krajami arabskimi.

pozdrawiam
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 21:37   #2007
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam serdecznie
Drogie koleżanki i specjalistki Emiratów A.
W innym poście już pisałam, że z mężem szukamy miejsca dla siebie i tak wędrujemy palcem po globusie w poszukiwaniu tego jedynego ...

od kilku dni wczytuje się w wasze posty i pomyślałam dlaczego nie? Może właśnie Emiraty, być może nie na zawsze, nie dożywotnio, ale spędzić tam choćby rok czy dwa - było by niesamowicie ... a od kogo uzyskam kilku informacji jak nie od Was?

1. jaki język jest tam językiem obowiązkowym? w pracy, w szkole, sklepach czy urzędach? (umiemy na razie jedynie j polski)
2. czy są jakieś restrykcje czy prześladowania wobec chrześcijanin?
3. czy często można spotkać naszych rodaków? (be znaczenia w której części)
4. gdzie szukać ewentualnych ogłoszeń o prace?
5. jak wygląda podjęcie tam pracy w zawodzie mgr fizjoterapeuty z doświadczeniem w zawodzie? ciężko ją dostać? jak wyglądają zarobki? czy jedna osoba byłaby w stanie utrzymać dom, żonę i dziecko?
6. ja wyglądają tamtejsze szpitale? porody?

to tak z grubsza... przepraszam jeśli nadwyrężam waszą pomoc ale będę wdzięczna za KAŻDĄ odpowiedź
myaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 08:50   #2008
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Drogie koleżanki i specjalistki Emiratów A.
W innym poście już pisałam, że z mężem szukamy miejsca dla siebie i tak wędrujemy palcem po globusie w poszukiwaniu tego jedynego ...

od kilku dni wczytuje się w wasze posty i pomyślałam dlaczego nie? Może właśnie Emiraty, być może nie na zawsze, nie dożywotnio, ale spędzić tam choćby rok czy dwa - było by niesamowicie ... a od kogo uzyskam kilku informacji jak nie od Was?

1. jaki język jest tam językiem obowiązkowym? w pracy, w szkole, sklepach czy urzędach? (umiemy na razie jedynie j polski)
2. czy są jakieś restrykcje czy prześladowania wobec chrześcijanin?
3. czy często można spotkać naszych rodaków? (be znaczenia w której części)
4. gdzie szukać ewentualnych ogłoszeń o prace?
5. jak wygląda podjęcie tam pracy w zawodzie mgr fizjoterapeuty z doświadczeniem w zawodzie? ciężko ją dostać? jak wyglądają zarobki? czy jedna osoba byłaby w stanie utrzymać dom, żonę i dziecko?
6. ja wyglądają tamtejsze szpitale? porody?

to tak z grubsza... przepraszam jeśli nadwyrężam waszą pomoc ale będę wdzięczna za KAŻDĄ odpowiedź
odpowiem na parę pytań, na które odpowiedzi wyczytałam z wątku. na przyszłość, radze uważnie czytać, bo Eva nie lubi się powtarzać
1. językiem obowiązkowym jest język angielski
2. nie wydaje mi się
4. np. https://www.jobsindubai.com/Default.asp

pozdrawiam
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 14:58   #2009
Zuzannaklara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez tarji Pokaż wiadomość
odpowiem na parę pytań, na które odpowiedzi wyczytałam z wątku. na przyszłość, radze uważnie czytać, bo Eva nie lubi się powtarzać
1. językiem obowiązkowym jest język angielski
2. nie wydaje mi się
4. np. https://www.jobsindubai.com/Default.asp

pozdrawiam
językiem urzędowym jest arabski oraz dodatkowo angielski,
służba zdrowia jest na niskim poziomie, a ta na wysokim jest szalenie droga,
wszystko zakleży od rodzaju ubezpieczenia, jakie jest zapewniane przez pracodawcę, w Abu Dhabi jest obowiązkowe dla pracownika i jego rodziny, w Dubaju tylko dla pracownika,
zawód fizjoterapeuty nie jest tutaj zawodem wysokocenionym, ponieważ ta branża jest opanowana przez filipińczyków, którzy są w stanie pracować za 3,000 do 5,000 AED miesięcznie czyli 900 - 1500 USD
oczywiście ceniony specjalista europejski może wyciągnąc nawet 20,000 AED (6,500 USD) ale jest to Niemiec, Anglik lub ktoś taki, Polacy są klasyfikowani na równi z Rosjanami, trudno tu o pracę bez dobrej znajomości angielskiego,
nie polecam szukania pracy na miejscu (na wizie turystycznej, która się szybko kończy - max 60 dni), warto spróbować w hotelach, w wielu pracują Polacy,
nie ma tutaj jakiegoś szczególnbego prześladowania chrześcijan, chyba przeciwnie do sytuacji muzułmanów w Polsce, są kościoły w Dubaju, ✂✂✂el Ali, Abu Dhabi itp.
życie z rodziną w ZEA nie jest tanie, szkoła to wydatek od 20,000 do 75,000 AED rocznie na dziecko, mieszkanie od 25,000 do + nieskończoność rocznie, realnie ok. 60,000 AED (2 sypialnie + salon), koszty życia to minimum 3,000 AED miesięcznie, jeżeli będziecie chcieli coś odłożyć to sama policz...
plusy to pogoda, dobra infrastruktura, dzieci lubią tutejsze szkoły, bezpieczeństwo, łatwy (płatny) dostęp do wszystkiego
minusy to jak wyżej, oraz w zależności od oczekiwanego stylu życia różne drobne utrudnienia wynikające z różnicy mentalności itp.
pozdrawiam
Zuzannaklara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 17:27   #2010
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Zuzannaklara Pokaż wiadomość
językiem urzędowym jest arabski oraz dodatkowo angielski,
służba zdrowia jest na niskim poziomie, a ta na wysokim jest szalenie droga,
wszystko zakleży od rodzaju ubezpieczenia, jakie jest zapewniane przez pracodawcę, w Abu Dhabi jest obowiązkowe dla pracownika i jego rodziny, w Dubaju tylko dla pracownika,
zawód fizjoterapeuty nie jest tutaj zawodem wysokocenionym, ponieważ ta branża jest opanowana przez filipińczyków, którzy są w stanie pracować za 3,000 do 5,000 AED miesięcznie czyli 900 - 1500 USD
oczywiście ceniony specjalista europejski może wyciągnąc nawet 20,000 AED (6,500 USD) ale jest to Niemiec, Anglik lub ktoś taki, Polacy są klasyfikowani na równi z Rosjanami, trudno tu o pracę bez dobrej znajomości angielskiego,
nie polecam szukania pracy na miejscu (na wizie turystycznej, która się szybko kończy - max 60 dni), warto spróbować w hotelach, w wielu pracują Polacy,
nie ma tutaj jakiegoś szczególnbego prześladowania chrześcijan, chyba przeciwnie do sytuacji muzułmanów w Polsce, są kościoły w Dubaju, ✂✂✂el Ali, Abu Dhabi itp.
życie z rodziną w ZEA nie jest tanie, szkoła to wydatek od 20,000 do 75,000 AED rocznie na dziecko, mieszkanie od 25,000 do + nieskończoność rocznie, realnie ok. 60,000 AED (2 sypialnie + salon), koszty życia to minimum 3,000 AED miesięcznie, jeżeli będziecie chcieli coś odłożyć to sama policz...
plusy to pogoda, dobra infrastruktura, dzieci lubią tutejsze szkoły, bezpieczeństwo, łatwy (płatny) dostęp do wszystkiego
minusy to jak wyżej, oraz w zależności od oczekiwanego stylu życia różne drobne utrudnienia wynikające z różnicy mentalności itp.
pozdrawiam
dawno Cię Zuzanno w tym wątku nie widziałam Powiedz coś o sobie, jeżeli możesz oczywiście.
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.