Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-01, 17:37   #2011
jovikzu
Raczkowanie
 
Avatar jovikzu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 107
Send a message via Skype™ to jovikzu
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

hej witam wszystkich ponownie... zabiegana jak zwykle nie mam czasu Was nawet podczytywac.

Zuzannaklara - 60 000 aed to i tak troche malo na mieszkanie 2 pokojowe - w Dubaju ok, ale Abu Dhabi ciezko by bylo znalezc cos w zblizonym europejskim standardzie jakosci z europejskimi sasiadami..... ja bym powiedziala minimum 80 000 aed. tak z wlasnego doswiadczenia.

co do jezyka - nie chce zeby ktos mnie tu posadzil ze jestem zadziorna, ale bez przynajmniej dobrze opanowanego angielskiego ja bym sie tu nie wybierala na stale. Niestety bez tego ani rusz.

Nie uwazam zeby sie nas rownalo z Rosjanami, zalezy gdzie i najbardziej od tego jak sie zna jezyk i jakie sie ma kwalifikacje - tu doceniaja wyksztalcenie i zdolnosci.

Przesladowania tez nie ma, uwazam ze jest tu spokojnie i bezpieczniej sie tutaj czuje niz w Europie.

pozdrawiam wszystkich
__________________
Uwierz w siłę swojego umysłu.
Bądź wierny swoim marzeniom i uwierz w siebie aby je spełnić

jovikzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 19:16   #2012
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez jovikzu Pokaż wiadomość
hej witam wszystkich ponownie... zabiegana jak zwykle nie mam czasu Was nawet podczytywac.

Zuzannaklara - 60 000 aed to i tak troche malo na mieszkanie 2 pokojowe - w Dubaju ok, ale Abu Dhabi ciezko by bylo znalezc cos w zblizonym europejskim standardzie jakosci z europejskimi sasiadami..... ja bym powiedziala minimum 80 000 aed. tak z wlasnego doswiadczenia.

co do jezyka - nie chce zeby ktos mnie tu posadzil ze jestem zadziorna, ale bez przynajmniej dobrze opanowanego angielskiego ja bym sie tu nie wybierala na stale. Niestety bez tego ani rusz.

Nie uwazam zeby sie nas rownalo z Rosjanami, zalezy gdzie i najbardziej od tego jak sie zna jezyk i jakie sie ma kwalifikacje - tu doceniaja wyksztalcenie i zdolnosci.

Przesladowania tez nie ma, uwazam ze jest tu spokojnie i bezpieczniej sie tutaj czuje niz w Europie.

pozdrawiam wszystkich
witaj Jovikzu Mam jednak nadzieję, że czasem będziesz dawać znać co u Ciebie i jak życie w Abu Dhabi z Twojej perspektywy Co do zielonego, całkowicie się zgadzam. Język danego kraju jednak trzeba znać. Bez dwóch zdań
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 09:51   #2013
dianajasmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 27
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej! dołączam do grona

Miałam się odezwać jak tylko przylecę do Abu.

Pozdrawiammm Kochane
dianajasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 05:56   #2014
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
1. jaki język jest tam językiem obowiązkowym? w pracy, w szkole, sklepach czy urzędach? (umiemy na razie jedynie j polski)
Językiem urzędowym w Emiratach jest język arabski, natomiast nieoficjalnie, szczególnie w prywatnych sektorach obok języka arabskiego funkcjonuje język angielski.
Zdecydowana większość nazw sklepów i towarów w Dubaju i Abu Dhabi są opisne w dwóch językach, arabskim i angielskim, jednak spotkałam w RAK większość sklepów z szyldami w języku arabskim.
Jest wiele różnych szkół, arabskie, hinduskie, pakistańskie, angielskie, niemieckie.... w Dubaju funkcjonuje szkoła polska.


Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
2. czy są jakieś restrykcje czy prześladowania wobec chrześcijanin?
Właściwie to nie, lecz zakazana jest działalność misyjna, nie można przedstawiać nie-chrześcijanom swojej religii i proponować im konwersji.


Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
3. czy często można spotkać naszych rodaków? (be znaczenia w której części)
Szacunkowo Polaków jest w Emiratach około póltora tysiąca osób, nie wszyscy zgłaszają się do Ambasady RP więc te dane są bardzo szacunkowe.

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
4. gdzie szukać ewentualnych ogłoszeń o prace?
Można przeszukać ten wątek, podawałam już kiedyś linki do Firm zajmujących się naborem kadry, albo poprzez Google.
Bez znajomości angielskiego, poszukiwanie pracy uważam za stratę czasu.

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
5. jak wygląda podjęcie tam pracy w zawodzie mgr fizjoterapeuty z doświadczeniem w zawodzie? ciężko ją dostać? jak wyglądają zarobki? czy jedna osoba byłaby w stanie utrzymać dom, żonę i dziecko?
Nie jest to najlepiej opłacany zawód, myślę, że pensja mogłaby być w granicach 6-10 tys. AED bez accomodation.
Opłata za dobrą szkołę dla dziecka to koszt ok. 50 tys. AED rocznie.... nie byłoby łatwo.


Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
6. ja wyglądają tamtejsze szpitale? porody?
Szpitale wyglądają jak w Europie, nie bardzo rozumiem wcześniejszy komantarz o słabej służbie zdrowia.
Sama miałam tutaj dość poważną operację laparoskopową, a także jeden z członków mojej rodziny, nie mam niczego do zarzucenia poziomowi usług szpitala, w którym byłam leczona.
Owszem to prywatny szpital, lecz obowiązuje w nim ubezpieczenie.
Szpitale rządowe również są na wysokim poziomie.

Osobiście znam dwie Polki, które urodziły swoje dzieci w Emiratach i są zadowolone.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-10-05 o 06:18
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 13:33   #2015
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

z innej beczki , przeczytalam dzis na wp.pl ze Polska sie wystawiala u Was na targach : http://finanse.wp.pl/kat,104118,titl...wiadomosc.html artykul o nieruchomosciach w polsce i zainteresownaiu nimi w ZEA,
Czy Dudek sie do Was wybiera nie wiadomo ;P
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 09:29   #2016
Angie Maltby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Droga Evo,
Mysle, ze nie bardzo wiem jak poruszac sie po tym forum. Moj polski jest nie najlepszy, przepraszam za to. Jestem polskiego pochodze ale mieszkam w Australii, wiec moj angielski jest o niebo lepszy niz polski. Nie mam zadnego problemu z czytaniem po polsku, poniewaz staram sie zagladac do polskich portali internetowych kazdego dnia, z pisniem i mowieniem mam duzo pam z roblemow. Anyway... Moj maz dostal propozycje pracy w AD, ale zaczym podejmiemy any decyzje musimy wiedziec czy mozemy przeprowadzic sie tam z naszym pieskiem. Nie mamy dzieci, wiec nasza mala dziewczynka jest jak coreczka dla nas. Problem jest ze moj maz nie jest pewny czy mozemy wynajac jakies mieszkanie z psem. Wiem, ze jest to moze smieszne pytanie dla niektorych, ale dla nas jest to warunek przeprowadzki to AD. Jeszce raz najmocniej przepraszam za moj slaby polski. Jezeli mozesz odpowiedziec mi n moj email address bylo by wspaniale, ja nie chce kompromidowac sie bardziej na forum z moim slabym polskim. My email address is angie_skrzynecka@yahoo.co m.au
Bardzo dziekuje za wszelkie informacje i pozdrawiam.
Mysle, ze polacy wybierajacy sie do AD sa bardzo szczesliwi, ze maja tam Ciebe, uwielbiam Twoje posty.
Angie Maltby
Angie Maltby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 14:33   #2017
__Arkadia__
Przyczajenie
 
Avatar __Arkadia__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam,
mam pytanie do osób, które mieszkaja w Emiratach. Wybieramy sie turystycznie do Dubaju i Fujarh, miał to być październik, ale ze względu na zobowiązania zawodowe musze to przesunac, i tu pojawia się problem. Czy w grudniu/styczniu temperatura jest na tyle wysoka, że pozwala na plażowanie? Bedę wdzieczna za konkretna odpowiedź, gdyż na portalach turystycznych podają bardzo duże rozbieżności od 18 stopni do prawie 30... Z góry dziekuje i pozdrawiam serdecznie.
__Arkadia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 06:17   #2018
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Angie Maltby Pokaż wiadomość
....Moj maz dostal propozycje pracy w AD, ale zaczym podejmiemy any decyzje musimy wiedziec czy mozemy przeprowadzic sie tam z naszym pieskiem.
Droga Angie,

Bardzo dziękuję za sympatyczne słowa Twój Język Polski jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest lepszy od niejednego Polaka mieszkającego w Polsce

Odpowiadając na Twoje pytanie, TAK, możesz przyjechać tutaj ze swoim pieskiem.

Znam osobiście wiele osób tutaj posiadających pieski lub kotki, w przypadku wyjazdu wakacyjnego istnieje nawet możliwość pozostawienia ulubieńca w dobrym 5* hotelu bo nie wszystkie rasy dobrze znoszą podróże.

Pet Hotel ***** in Abu Dhabi

Angie, pochwal się swoją pupilką, jaka to rasa? Jak wygląda? Masz jej zdjęcie?


Cytat:
Napisane przez __Arkadia__ Pokaż wiadomość
Czy w grudniu/styczniu temperatura jest na tyle wysoka, że pozwala na plażowanie?
Witaj Arkadia

Teoretycznie tak, ale to zależy od dnia, pamiętam, że zeszłoroczny sezon plażowy otworzyłam 2-go Stycznia lecz woda w morzu była zimna, jak na tutejsze warunki
Najlepszy czas to Marzec/Kwiecień lub Październik/Listopad

Jednak jeśli wybiarasz się na ok. 2 tygodni w Styczniu, to wierzę, że kilka dni pięknego słońca złapiesz.

Jeżeli udałoby Ci się przyjechać tutaj i być 2-go Grudnia, to miałabyś niepowtarzalną okazję zobaczyć w jaki sposób Emiratczycy świętować będą 40-lecie powstania swojego państwa.

Już kiedyś opisywałam jak to wygląda, ale warto zobaczyć na własne oczy

LINK: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=631

__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-10-08 o 06:28
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 11:07   #2019
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
zeszłoroczny sezon plażowy otworzyłam 2-go Stycznia
A myślałam, że mam dziś dobry dzień, póki nie przeczytałam tego posta

A my otworzyliśmy właśnie sezon lawinowy
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 09:10   #2020
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Malla, no właśnie, u nas to już zimę czuć
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 17:20   #2021
dianajasmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 27
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej czy planujecie w najbliższym czasie spotkanie w Abu? czekam na wieści
dianajasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 22:09   #2022
dianajasmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 27
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Evo czy polecisz mi dobry klub fitness, lub zumba classes zumba rulezzz
dianajasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 05:22   #2023
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez dianajasmin Pokaż wiadomość
Hej czy planujecie w najbliższym czasie spotkanie w Abu? czekam na wieści
Gdy już będziesz w Abu Dhabi, to się spotkamy na pewno

Cytat:
Napisane przez dianajasmin Pokaż wiadomość
Evo czy polecisz mi dobry klub fitness, lub zumba classes zumba rulezzz
Oj..... daleko jestem od fitnessu, ale jeśli szukasz ZUMBA, to jest w Abu Dhabi oczywiście -> Zumba Abu Dhabi

Skontaktuj się z Soraya Rivera -> ZUMBA


Soraya pochodzi z Ekwadoru i jest instruktorką Zumby, prowadzi zajęcia w kilku miejscach, pomoże wybrać Ci najbardziej pasujące Tobie miejsce i termin.

Zumba® events in ABU DHABI
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 23:40   #2024
Daiquiri79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: szukam swojego miejsca
Wiadomości: 56
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Tak ciekawie piszecie o Emiratach, że przez 2 wieczory, chwilami czułam się jakbym tam była...chociaż nawet mi to na myśl nie przyszło, aby tam się wybierać...do teraz.
Stąd moje pytanie: czy jeśli nie ma się skończonych studiów, ale kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT jest szansa na znalezienie pracy? Czy w ogóle programiści są tam potrzebni?

Od kilku miesięcy powzięłam myśl, aby wynieść się z PL na kilka lat wraz z mężem. I tak rozglądamy się po świecie gdzie by się ulokować i nie ukrywam- coś zarobić i odłożyć. Do tej pory marzyła mi się Norwegia...

Ciekawią mnie również zwykłe relacje z tambylcami
Evo pisałaś że są otwarci, sympatyczni, ale czy nawiązują bliższe znajomości z "obcymi", czy są jakieś kwestie których pod żadnym pozorem nie można poruszyć podczas rozmów przy kawie?

Pozdrawiam z zimnej Polski
Daiquiri79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 02:31   #2025
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej Dziewczyny Zaglądam tu do Was od jakiegoś czasu z ciekawości, zawsze mnie coś ciągnęło w stronę krajów arabskich. Jednak teraz moja sytuacja zupełnie się zmieniła i chciałabym Was prosić o radę.

Z pewnych względów mój tż pracuje w Dubaju i najlepiej gdyby jeszcze kilka lat tam popracował. Znamy się od lat, jednak dopiero zaczynamy być razem. On aktualnie jest w Polsce, ale niedługo wraca do Emiratów i chciałby mnie zabrać ze sobą, żeby dać naszemu związkowi szansę rozwoju i zobaczyć co z tego będzie. Mnie nic tutaj nie trzyma, w sumie mogłabym zaryzykować i wyjechać, ale martwi mnie sprawa mieszkania razem bez ślubu. Gdyby to był dłuższy związek, pewnie małżeństwo można byłoby chociaż rozważać, ale nie w sytuacji dosłownie miesięcznej relacji.

Trochę czytałam w internecie, ale chciałam poznać Wasze zdanie odnośnie mieszkania bez ślubu konkretne w Dubaju? Czy to duże 'zagrożenie'? Zaryzykowałybyście? Oczywiście na spotkaniu porozmawiam o moich wątpliwościach z tż, ale ostatnio byłam zupełnie zaskoczona jego propozycją, a to nie sprawa na telefon. Poza tym warto poznać zdanie większej liczby osób, szczególnie kobiet Pozdrawiam
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 05:47   #2026
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Daiquiri79 Pokaż wiadomość
...Stąd moje pytanie: czy jeśli nie ma się skończonych studiów, ale kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT jest szansa na znalezienie pracy? Czy w ogóle programiści są tam potrzebni?
[...]
Ciekawią mnie również zwykłe relacje z tambylcami
Evo pisałaś że są otwarci, sympatyczni, ale czy nawiązują bliższe znajomości z "obcymi", czy są jakieś kwestie których pod żadnym pozorem nie można poruszyć podczas rozmów przy kawie?

Pozdrawiam z zimnej Polski
Witaj Daiquiri, dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam z ciepłych Emiratów.

Odnośnie Twojego zapytania, teoretycznie wiedza praktyczna jest tutaj bardziej wymagana, lecz ostatnimi czasy zwraca się coraz większą uwagę na dyplomy.
Sektor IT jest coraz częściej oblegany przez dobrze wykształconą i zdecydowanie słabiej opłacaną niż Western, kadrę z Indii.
Nie chcę rujnować Twoich marzeń, sama wyślij swoje CV do kilku dobrych agencji, ludzie od HR mają w temacie pracy większą wiedzę niż moje luźne spostrzerzenia.

O ludności lokalnej już kiedyś pisałam, to bardzo sympatyczni ludzie, lecz bardzo dbają o swoją prywatność.


Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Zaglądam tu do Was od jakiegoś czasu z ciekawości, zawsze mnie coś ciągnęło w stronę krajów arabskich. Jednak teraz moja sytuacja zupełnie się zmieniła i chciałabym Was prosić o radę.
Witaj Tajik Girl

Kiedyś już ktoś miał podobny dylemat i odpowiedziałam na tamten post gdzieś w wątku.

Teoretycznie, wolne związki są zakazane, jednak w praktyce wiele par żyje w wolnych związkach... na swoje własne ryzyko, bo gdy jest dobrze, to jest wszystko ok sąsiadom mówi się, że jest się małżeństwem i jest gites majonez.... ale w przypadku gdyby coś nie tak poszło i ktoś doniósł, to jest troszkę nieciekawie

Nie mogę Ci nic doradzić poza tym, że to w pełni Twoja decyzja, Dubaj jest bezpiecznym miastem, raczej włos z głowy nie powinien Ci spaść, jako turystce grozi Ci jedynie deportacja... no może jeszcze chłosta ale niekoniecznie
W tym przypadku, gdy Twój przyjaciel ma tu pracę, to on ryzykuje więcej, tak więc nie zapraszałby Cię chyba gdyby miał jakieś niecne zamiary względem Ciebie.


Tak na marginesie, bez stereotypów, ale zdarzają się tutaj przypadki naboru do domów publicznych, zwróciłabym szczególną uwagę, gdyby Twój przyjaciel był z Indii, Pakistanu lub byłego bloku Rosyjskiego.
Zazwyczaj to te nacje są tutaj wmieszane w handel kobietami.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-10-13 o 05:53
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 11:37   #2027
Daiquiri79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: szukam swojego miejsca
Wiadomości: 56
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dziękuję za odpowiedź.
Niestety w tej branży konkurencja w postaci Indusów ogromna i to w większości krajów które bierzemy pod uwagę.
W żadnym wypadku niczego nie rujnujesz, inaczej nie pozostałoby nic innego jak zamknąć się w szafie i nie wychodzić
Trzeba próbować
Daiquiri79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 20:54   #2028
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość

Witaj Tajik Girl

Kiedyś już ktoś miał podobny dylemat i odpowiedziałam na tamten post gdzieś w wątku.

Teoretycznie, wolne związki są zakazane, jednak w praktyce wiele par żyje w wolnych związkach... na swoje własne ryzyko, bo gdy jest dobrze, to jest wszystko ok sąsiadom mówi się, że jest się małżeństwem i jest gites majonez.... ale w przypadku gdyby coś nie tak poszło i ktoś doniósł, to jest troszkę nieciekawie

Nie mogę Ci nic doradzić poza tym, że to w pełni Twoja decyzja, Dubaj jest bezpiecznym miastem, raczej włos z głowy nie powinien Ci spaść, jako turystce grozi Ci jedynie deportacja... no może jeszcze chłosta ale niekoniecznie
W tym przypadku, gdy Twój przyjaciel ma tu pracę, to on ryzykuje więcej, tak więc nie zapraszałby Cię chyba gdyby miał jakieś niecne zamiary względem Ciebie.


Tak na marginesie, bez stereotypów, ale zdarzają się tutaj przypadki naboru do domów publicznych, zwróciłabym szczególną uwagę, gdyby Twój przyjaciel był z Indii, Pakistanu lub byłego bloku Rosyjskiego.
Zazwyczaj to te nacje są tutaj wmieszane w handel kobietami.

Dziękuję za odpowiedź Poszukam w wątku Twojej poprzedniej wypowiedzi.

To Polak i mam do niego pełne zaufanie (znajomość od lat, znajoma rodzina). Ale ostrzeżenie jest zawsze przydane, może kiedyś inna wizażanka przeczyta i dwa razy się zastanowi.
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 10:23   #2029
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

kobietki, a będąc tyle czasu w UAE, nauczyłyście się coś arabskiego? To znaczy na pewno tak, ale umiecie np. napisać coś, kartkę albo dłuższą formę wypowiedzi?
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-16, 19:22   #2030
dianajasmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 27
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dear Eve dziękuje, też ją znalazłam jakiś czas temu, czekam na jej odpowiedź, natomiast w abu dhabi jestem już od 27 września. Także czekam na info co do meetingu
pozdrawiam
dianajasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 12:57   #2031
dianajasmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 27
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej dziewczyny czy któraś z Was wybiera się może na YASALAM festival w Abu Dhabi?
dianajasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 14:14   #2032
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez dianajasmin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny czy któraś z Was wybiera się może na YASALAM festival w Abu Dhabi?
Ja bylam na.... METALLICA

Kto tam na tym YASALAM bedzie?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 04:52   #2033
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Gratulacje dla Kapitana Wrony

Cytat:
Warsaw: The Polish pilot hailed as a hero for his smooth emergency landing of a Boeing airliner remained modest on Wednesday in his first public appearance, saying he felt "huge relief" once his passengers evacuated the plane, but wondered whether he could have done better.
[...]
"Fly like an eagle and land like a crow," runs one phrase coined by fans on Facebook, a play on the word "wrona", which in Polish means crow.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gulfnews1.jpg (126,5 KB, 34 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 05:56   #2034
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

"Fly like an eagle and land like a crow," - o, to już nawet do Was to hasło dotarło

Dziewczyny, jak tam wybieracie się za tydzień na rajd F1 w Abu Dhabi?
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 15:42   #2035
illoneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam,

moje pytanie bedzie tak troszke z "innej beczki".
Niedlugo zawitam do Abu Dhabi... a nie znalazlam nigdzie informacji, ktorych potrzebuje nim zaczne sie pakowac. Czy moglybyscie mi pomoc, prosze?
Jestem na diecie dukana od jakiegos czasu i zastanawia mnie jak jest w ZEA z dostepnoscia produktow, na ktorych opiera sie ta dieta?
Mam na mysli otreby owsiane (nie mylic z platkami owsianymi ) , odtluszczone bialko (chude mieso - piersi kurczaka, nabial do 2% tluszczu), chleb pelnozarnisty, czy dostane to bez problemu? Jestem tez uzalezniona od kawy z cykoria (Ricore), czy powinnam wziac zapas?
Bede niewymownie wdzieczna za wszelka pomoc.
illoneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 22:05   #2036
Nel99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witajcie dziewczyny! z wielkim zainteresowaniem przeczytałam ten temat. Kończę w tym roku wydział lekarski wraz z moim chłopakiem i chcielibyśmy po stażu wyjechać na specjalizację do Emiratów. Wiecie może czy jest możliwość zrobienia tu specjalizacji przez europejczyków? Wiem, ze poszukują lekarzy z doświadczeniem, ale nigdzie nie mogę znalezc informacji na interesujący mnie temat. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Nel99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 13:55   #2037
dianajasmin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 27
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

info o www.yasalam.ae całkiem niezłe w dodatku pogoda sprzyja, polecam!

ostatnio szukałam w sklepie serków homogenizowanych , nie ma???
proszę o info
śmietany procentowej też nie ma jak u nas co?
dianajasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 16:22   #2038
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Oglądałam dziś kwalifikacje F1 a jutro rajd w Abu Dhabi

Evo, czy wiesz może dlaczego u nas w PL komentatorzy wymawiają Abu Zabi? Podobno zmieniła się wymowa jakiś czas temu? Ale na arabskich telewizjach wydaje mi się, że wymowa jest Dhabi Przynajmniej ja to tak słyszę.
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 16:55   #2039
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Eva jest dość wyczulona na punkcie tego naszego "Zabi" :P
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 19:56   #2040
e.m.i.l.k.a
Wtajemniczenie
 
Avatar e.m.i.l.k.a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 2 802
GG do e.m.i.l.k.a
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

witam serdecznie
Przebrnęłam przez 20 stron fascynująca lektura
W piątek lecę do AD i mam kilka pytań.... jeżeli odpowiedzi na nie pojawiły się już to z góry przepraszam jeżeli nie to będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź
-Docelowo jedziemy do AD ale lot mamy do Dubaju i tutaj moje pytanie.....jak najlepiej się dostać z lotniska Dubaj do AD, konkretnie do hotelu Aloft ( w ADNEC). Oczywiście oprócz taksówek czytałam, że można dostać się do bur dubai i stamtąd do AD
- nie będę miała za dużo wolnego czasu ale chcę cokolwiek zobaczyć wybieram się do Ferrari na wyspę Yas, na zakupy np do Khalidiyah Mall (chyba, że proponujecie coś innego) i chciałabym zobaczyć Emirates Palace - czy można wejść na teren nie wynajmując pokoju tam?
- może polecacie jeszcze jakieś fajne wyprawy/miejsca
Pozdrawiam
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry


Edytowane przez e.m.i.l.k.a
Czas edycji: 2011-11-12 o 20:00
e.m.i.l.k.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.