Bardzo dziwne włosy - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-26, 17:06   #1
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536

Dziwny problem z włosami - POMOCY!


Witam,mam taki dziwny problem z włosami.
W kwietniu ścięta byłam praktycznie na chłopaka, jednak zrobiłam to po to,by zapuszczać zdrowe włosy. Teraz są już do łopatek (bardzo szybko mi urosły).
Farbuję je tylko i wyłącznie naturalną henna firmy Khadi, włosy myję szamponem z apteki (chyba z rzepą) i używam odżywek z łożysk - Kallosa.
Czyli wszystko naturalnie.
Nie prostuję ich, prostownicy używam może z 2 razy w tygodniu na końcówki, a tak to myję włosy, chodzę spać z mokrymi a rano lekko je spryskuję wodą i kilka pasm szczotką modeluję,albo po prostu wiążę byle-jaką gumką w kok. Lakieru używam bardzo mało
Jednak ostatnio włosy jak nigdy od czasu nakładania henny zaczęły mi wypadać, ale bardzo mnie martwi JAK te wypadnięte włosy wyglądają (są dziwnie nienaturalnie powykręcane i nawet rękami nie potrafiłam ich wyprostować). Pokazuję na obrazku jak one DOKŁADNIE wyglądały.
Co się z nimi dzieje?
Czy powinnam zacząć łykać jakieś tabletki na wzmocnienie?
Czy one są zniszczone czy jak?
Dodam,że ostatni końcówki podcinałam jakoś w sierpniu chyba, tylko, że patrząc na włos on cały jest jakiś dziwny a nie końcówka.. Proszę o pomoc, bo bardzo się martwię

http://img5.imageshack.us/img5/4702/woskv.jpg
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:40   #2
konieczko2011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Na kondycje naszych włosów ma wpływ nie tylko jak je traktujemy z zewnątrz ale bardzo ważne jest po prostu to co jemy. Przeanalizuj swoją dietę w oparciu o składniki, odpowiadające za kondycję m.in. włosów i skóry. Najwazniejsza jest tu witamina A, przy czym pamiętaj, że jest rozpuszczalna w tłuszczach.
Jeśli chodzi o suplementy diety to polecam regularne przyjmowanie tabletek Mertz specjal albo jescze lepiej produktu przeznaczonego tylko do włosów: VITAPIL. Polecam, gdyż go stosowałam i bardzo pomógł w poprawieniu kondycji moich włosów.
I jeszcze bardzo ważna rzecz. Nie wolno kłaść się do łóżka w mokrych włosach. To powoduje, że włosy się łamią i "duszą".
Mam nadzieję że choć trochę doradziłam. Życzę szybkiego i skutecznego rozwiązania problemu.
Pozdrawiam
konieczko2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:41   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
Witam,mam taki dziwny problem z włosami.
W kwietniu ścięta byłam praktycznie na chłopaka, jednak zrobiłam to po to,by zapuszczać zdrowe włosy. Teraz są już do łopatek (bardzo szybko mi urosły).
Farbuję je tylko i wyłącznie naturalną henna firmy Khadi, włosy myję szamponem z apteki (chyba z rzepą) i używam odżywek z łożysk - Kallosa.
Czyli wszystko naturalnie.
Nie prostuję ich, prostownicy używam może z 2 razy w tygodniu na końcówki, a tak to myję włosy, chodzę spać z mokrymi a rano lekko je spryskuję wodą i kilka pasm szczotką modeluję,albo po prostu wiążę byle-jaką gumką w kok. Lakieru używam bardzo mało
Jednak ostatnio włosy jak nigdy od czasu nakładania henny zaczęły mi wypadać, ale bardzo mnie martwi JAK te wypadnięte włosy wyglądają (są dziwnie nienaturalnie powykręcane i nawet rękami nie potrafiłam ich wyprostować). Pokazuję na obrazku jak one DOKŁADNIE wyglądały.
Co się z nimi dzieje?
Czy powinnam zacząć łykać jakieś tabletki na wzmocnienie?
Czy one są zniszczone czy jak?
Dodam,że ostatni końcówki podcinałam jakoś w sierpniu chyba, tylko, że patrząc na włos on cały jest jakiś dziwny a nie końcówka.. Proszę o pomoc, bo bardzo się martwię
http://img5.imageshack.us/img5/4702/woskv.jpg
nie kojarzysz w ogóle wypadania włosów z bardzo niezdrową dietą białkową ? Włosom szkodzi nadmiar protein a także możesz sobie uszkodzić nerki.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:42   #4
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Dziwny problem z włosami - POMOCY!

ja mam takie włosy rano jak pójdę spać z lekko wilgotnymi, moim zdaniem to jest od tego co sie z nimi dzieje w nocy jak np. przekręcasz głowę i w dziwny sposób wysychają
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:47   #5
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Dziwny problem z włosami - POMOCY!

Tylko,że ja takie odkryłam u siebie wieczorkiem na koszulce, jak czytałam książkę, czyli po noszeniu rozpuszczonych tak o cały dzień,a nie rano
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:48   #6
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Na diecie białkowej nie jestem od lutego
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:49   #7
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
Na diecie białkowej nie jestem od lutego
przecież jesteś od marca
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 17:52   #8
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Ja wiem,to jakiś dziwny błąd wprowadziłam. Zaczełam 20 stycznia, skończyłam równo z końcem lutego, bo wykryto u mnie nowotwór, w sumie "dzięki" diecie białkowej - jak wiadomo, białko jest pożywką dla nowotworów. Chodzi o to,że studiuję medycynę i znam się ogólnie na organiźmie, pielęgnacji, ale takiego problemu z włosami to nigdy nie spotkałam :/ Najgorzej,że występuje u mnie...
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:54   #9
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
Ja wiem,to jakiś dziwny błąd wprowadziłam. Zaczełam 20 stycznia, skończyłam równo z końcem lutego, bo wykryto u mnie nowotwór, w sumie "dzięki" diecie białkowej - jak wiadomo, białko jest pożywką dla nowotworów. Chodzi o to,że studiuję medycynę i znam się ogólnie na organiźmie, pielęgnacji, ale takiego problemu z włosami to nigdy nie spotkałam :/ Najgorzej,że występuje u mnie...
aaaa czyli podpis był nieaktualny. To może wypadają Ci po chemii czy ogólnie lekach, które dostałaś na nowotwór ? No bo to może działać z opóźnieniem
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:59   #10
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Ogólnie przeszłam we wrześniu operację wycinania fragmentów jelita. Dużo schudlam - jak to w szpitalu,ale nadrobiłam (niestety) szybko w domu deficyt Oczywiście hormony itd itp wszystko było badane i jest ok. Jeśli chodzi o wypadanie to nieszczególnie mnie martwi,bo to na prawdę mało włosów. Kiedyś to jak rozjaśnialam na blond, potem przyciemniałam, rozjaśniałam na rudy,przyciemniałam i znów na blond to było wypadanie Teraz to nie mam ani placków, ani prześwitów, dzięki hennie piękny zdrowy włos. Tu chodzi o to dziwne powyginanie. O czym to może świadczyć :/ I dlaczego jakoś włosy mam proste, właśnie za łopatkę, a wszystkie wypadnięte (z 9 które zebrałam ze swetra jak siedziałam i czytałam) miały takie nienaturalne powyginane kształty

Merz special łykałam 2 opakowania właśnie bo się bałam, że mi włosy wypadną przez chorobę, aktualnie robię 2 mies przerwy i znów bd brać
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 21:59   #11
Chooo
Rozeznanie
 
Avatar Chooo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Szn
Wiadomości: 536
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Kto pomoże?
__________________
Kocham husky! Adoptowałam już 2!
Chooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-27, 09:57   #12
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Myślę że powinnaś odstawić suszarkę (oczywiście jeśli jej używasz) , skończyć z chodzeniem z mokrymi włosami do łóżka (facet lepszy , zacząć łykać suplementy -ale tu nie ma co słuchac rad bo możesz wywalić sporo kasy na coś co Ci nie pomoże -idź do dermatologa jeśli czujesz oczywistą potrzebę , a on Ci coś doradzi co będzie odpowiadać Twoim włosom ..
Mi również ostatnio zaczęły wypadać włosy -uważam że to wina stresu przede wszystkim zamartwiania się , że wyłysieje ...nie myśl o tym a spróbuj podziałać tak jak napisałam.
Ja tracę na to wiele nerwów , używam mgiełki Radical ale zamiast ograniczyć wypadanie zaczęło mi wyrastać mnóstwo nowych włosków , nie pociesza mnie to mimo wszystko...brałam też suplementy -Dromin , jedynie miesiąc więc nie będę oceniać :/ dobrze Cię rozumiem ,bo jestem w tej samej sytuacji .
Doradzam Ci pójście do dermatologa choć sama zapieram się i nie mam ochoty na takie odwiedziny , coraz bardziej obawiam się że wyłysieje :C
mi większość włosów wypada przy myciu (ok50) potem suszenie i czesanie (kolejne 50-70) w ciągu dnia kilka pojedynczych włosów na ubraniu , nie wiem jak to oceniać ale włosy przerzedziły mi się i to znacznie ..
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 11:58   #13
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Dziwny problem z włosami - POMOCY!

przeciez włosy Ci sie nie wyprostują tak szybko po takim czymś. Nawiasem nie mam pojęcia po co założyłaś 2 wątki.
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 23:30   #14
dzulia86
Raczkowanie
 
Avatar dzulia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 94
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

przedewszytskim PRZESILENIE jesienne trwa jeszcze caly czas!!! organizm szaleje i leca nam wlosy paznokcie skora cera itd... do tego dochodzi stresik i prosze bradzo wypadanie nadmierne wlosow gwarantowane... zla dieta, nieregularne posilki malo lub za duzo witaminek... nie ma zlotego srodka... klientki od konca wrzesnia skarza sie na nadmierne wypadanie wlosow... jeszcze jak kobietka nosi je caly dzien w kucyku i orspuszcza je na wieczor, dziwiac sie ze wypada jej "tysiace" wloswo to jest zupelnie normalne...

w ciagu dnia jak nosimy rospuszczone wlosy nie zauwazamy ze pomiedzy przejsciem z pokoju do kuchni, gdy nakladamy bluzke wypadnie nam z 10 wlosow bo nie ciagna sie za nami jak tasiemce... ale jak caly dzien nosimy w kitce a wlosy ktore samoistnie wypadaja nie maja ujscia i "tłocza" sie w gumce kiedys musza nas opuscic... wiec spokojnie przynajmniej 100 wlosow dziennie musi wypasc... skonczy sie jesienna depresja przyjda swieta i wszytsko wroci do normy... ale tez zima trzeba pamietac o odpowiedniej pielegnacji wloskow...


pozdrawiam Dzulia
__________________
dzulia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 13:01   #15
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Bardzo dziwne włosy - pomocy

Eh mam nadzieje , że będzie tak jak piszesz i w święta nie będzie już tego problemu , ale do tego czasu to mi wiele na głowie raczej nie zostanie ;/
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.