Agent nieruchomości / Praca w biurze nieruchomości - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 18:35   #91
Thorgal1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 661
Dot.: praca w biurze nieruchomości

aha, no to jest szansa, że nie zapomnę jak rodzinka wygląda zawsze myslalam, że jak sie tak odmówi, to czlowiek mysli potem, że może szansa na zarobek minęła, ale skoro doswiadczony pośrednik tak mowi to troche sie wyluzowalam
Thorgal1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 19:57   #92
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Cześć Wam!
Czy któraś z Was pracowała jako pośrednik w obrocie nieruchomościami? Jak wrażenia?
Ale chciałbym się zapytać, czy podjełybyście się w/w pracy jeśli:
- jedyny dochód by był wtedy jeśli komuś sprzedam nieruchomość
-Biur nieruchomości w tym mieście od groma i ciut ciut, więc konkurencja pod tym względem spora. Nieruchomości w tym biurze sprzedaje się kilka na miesiąc, na 5 pracowników którzy się tym zajmują. Przykładowo w marcu sprzedało się 3 Czyli mogę jeździć, pokazywać klientom mieszkania, szukać nieruchomości, dwoić się i troić w pracy, a i tak nic z tego nie mieć, tylko dopłacać do tego (koszty paliwa)
-Finansowo, też nie mam noża na gardle.
- Jestem na ostatnim roku studiów (wbrew pozorom niestety mam stosunkowo dużo zajęć na uczelni+pisanie mgr).
- Chciałabym w przyszłości iść w kierunku nieruchomości, ale niekoniecznie w pośrednictwie.

Edytowane przez zaczarowana_panna
Czas edycji: 2014-04-06 o 20:10
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:03   #93
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Nie pracowałam, ale na Twoim miejscu zadałabym sobie przede wszystkim pytanie, jak bardzo angażujące jest to zajęcie - ile godzin dziennie się poświęca na pokazywanie nieruchomości, czy można to potraktować jako np. pracę dodatkową (nie mam pojęcia, jak to wygląda). A jaka suma trafia do pośrednika po sprzedaży? Bo prowizja dla biura nieruchomości jest przecież całkiem spora (oczywiście zależy od wielkości mieszkania, ale to zawsze parę tysięcy), więc może nawet zakładając, że sprzedaje się jedno mieszkanie miesięcznie, i tak by się to opłacało?
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:14   #94
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

ja bym się nie podjęła, bo mało kto korzysta z biur nieruchomości
sprzedawałam właśnie mieszkanie, obie osoby (najpierw z jedną podpisaliśmy umowę przedwstępną, ale nie dostała kredytu i potem już z inną ostatecznie doszło do sprzedaży) nie chciały mieć nic wspólnego z biurem nieruchomości, jak i my również
jak wynajmowałam mieszkanie to również unikałam jak ognia
99% oglądających nasze mieszkanie nie współpracowała z biurami

za to chyba kiepsko się biurom wiedzie, bo wydzwaniają nawet jak od miesiąca oferta jest nieaktualna
i strasznie męczą telefonami, jakby mieli pracę to by tego nie musieli robić a wydzwaniają non stop i to nie mając klientów na takie mieszkanie - tylko pytają czy mogą wystawić ogłoszenie itp
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 21:38   #95
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4592070 6]ja bym się nie podjęła, bo mało kto korzysta z biur nieruchomości
sprzedawałam właśnie mieszkanie, obie osoby (najpierw z jedną podpisaliśmy umowę przedwstępną, ale nie dostała kredytu i potem już z inną ostatecznie doszło do sprzedaży) nie chciały mieć nic wspólnego z biurem nieruchomości, jak i my również
jak wynajmowałam mieszkanie to również unikałam jak ognia
99% oglądających nasze mieszkanie nie współpracowała z biurami

za to chyba kiepsko się biurom wiedzie, bo wydzwaniają nawet jak od miesiąca oferta jest nieaktualna
i strasznie męczą telefonami, jakby mieli pracę to by tego nie musieli robić a wydzwaniają non stop i to nie mając klientów na takie mieszkanie - tylko pytają czy mogą wystawić ogłoszenie itp[/QUOTE]

Ej, bez przesady. Moi rodzice sprzedawali kolejno trzy mieszkania i kupowali cztery, za każdym razem korzystając z usług pośrednika - swojej znajomej, która na niedobór pracy (i kasy) nie narzeka. Gdyby nie mieli znajomości, też zwróciliby się do biura. I z tego, co kojarzę, kontrahenci też często korzystali z pośredników. Inna sprawa jednak, że to było ładnych kilka lat temu... Teraz w ogóle chyba rynek nieruchomości się kurczy, a ceny wciąż spadają.

W każdym razie moim zdaniem sprzedaż/kupno mieszkania wartego kilkaset tysięcy to zbyt poważna sprawa, żeby zajmować się tym samemu - chyba że ktoś się naprawdę na tym zna. Myślę (mam nadzieję :P), że jednak sporo osób też tak sądzi. (Przy wynajmie oczywiście jest trochę inaczej).
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 22:01   #96
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Cytat:
Napisane przez Mome Pokaż wiadomość
Nie pracowałam, ale na Twoim miejscu zadałabym sobie przede wszystkim pytanie, jak bardzo angażujące jest to zajęcie - ile godzin dziennie się poświęca na pokazywanie nieruchomości, czy można to potraktować jako np. pracę dodatkową (nie mam pojęcia, jak to wygląda). A jaka suma trafia do pośrednika po sprzedaży? Bo prowizja dla biura nieruchomości jest przecież całkiem spora (oczywiście zależy od wielkości mieszkania, ale to zawsze parę tysięcy), więc może nawet zakładając, że sprzedaje się jedno mieszkanie miesięcznie, i tak by się to opłacało?
Jak by się te jedno sprzedało, to by się i "opłacało" (oczywiście nie kokosy, ale dla studentki to dobry zastrzyk) , ale trzeba być albo dobrym w tym co się robi albo chyba przede wszystkim mieć szczęście... A jeśli chodzi o ilość poświęconego czasu, to nie pracowałam więc dokładnie nie wiem. Ale z tego co Pan mówił na rozmowie to codziennie ok 3 godz w biurze, a potem to tez np pojechanie do klienta, urzędu miasta, starostwa, jakieś oglądanie nieruchomości.

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4592070 6]ja bym się nie podjęła, bo mało kto korzysta z biur nieruchomości
sprzedawałam właśnie mieszkanie, obie osoby (najpierw z jedną podpisaliśmy umowę przedwstępną, ale nie dostała kredytu i potem już z inną ostatecznie doszło do sprzedaży) nie chciały mieć nic wspólnego z biurem nieruchomości, jak i my również
jak wynajmowałam mieszkanie to również unikałam jak ognia
99% oglądających nasze mieszkanie nie współpracowała z biurami

za to chyba kiepsko się biurom wiedzie, bo wydzwaniają nawet jak od miesiąca oferta jest nieaktualna
i strasznie męczą telefonami, jakby mieli pracę to by tego nie musieli robić a wydzwaniają non stop i to nie mając klientów na takie mieszkanie - tylko pytają czy mogą wystawić ogłoszenie itp[/QUOTE]

Dzięki za opinie. Właśnie nie znam nikogo, kto był korzystał z biura

Najbardziej mnie nurtuje kwestia, że nie ma żadnej podstawy. Mogę się poświęcać, a pracować jak na wolontariacie. Gdyby nie to, prawdopodobnie bym się zdecydowała, a tak to nie wiem.
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 22:14   #97
blanche_
Rozeznanie
 
Avatar blanche_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 657
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Jeżeli czas i fundusze Tobie pozwalają to czemu nie?

Doświadczenie zawsze się przyda, popracujesz z 3m-ce i jak nie będzie się Tobie zwracać za paliwo conajmniej to hejabanana.

NIe zgadzam się z tym że ludzie nie korzystają z biur, nie wszyscy robią tak jak my Moi rodzice sprzedawali i lokal i mieszkanie przez biuro.
__________________
“The church is close, but the road is icey. The bar is far, but I will walk carefully.”
Blog
blanche_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 22:32   #98
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Cytat:
Napisane przez blanche_ Pokaż wiadomość
NIe zgadzam się z tym że ludzie nie korzystają z biur, nie wszyscy robią tak jak my
nie mówiłam o sobie, tylko o jakiś co najmniej 30 osobach, które przewinęły się przez nasze mieszkanie jak je sprzedawaliśmy + znajomi i rodzina, którzy wynajmowali i sprzedawali/kupowali mieszkania/domy, plus jak my kupowaliśmy dom
poza tym nie napisałam nigdzie, że nikt nie korzysta z biur nieruchomości, polecam czytanie ze zrozumieniem
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 22:46   #99
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4592184 4]nie mówiłam o sobie, tylko o jakiś co najmniej 30 osobach, które przewinęły się przez nasze mieszkanie jak je sprzedawaliśmy + znajomi i rodzina, którzy wynajmowali i sprzedawali/kupowali mieszkania/domy, plus jak my kupowaliśmy dom
poza tym nie napisałam nigdzie, że nikt nie korzysta z biur nieruchomości, polecam czytanie ze zrozumieniem [/QUOTE]

Och, mój ulubiony argument w dyskusji! Ja zaś nie napisałam nigdzie, że z twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że nikt nie korzysta z takich biur. Mówię tylko, że mam zgoła przeciwne doświadczenia i że kiedy moi rodzice sprzedawali/kupowali mieszkania, korzystanie z biur nie było niczym niezwykłym. Pewnie to zależy od rodzaju nieruchomości, wielkości miasta i wielu innych czynników. Niezależnie od wszystkiego sądzę jednak, że skoro tyle biur prosperuje, to jednak jest na rynku jakieś zapotrzebowanie na nie...

Autorko, w takim razie spróbowałabym swoich sił przynajmniej przez kilka tygodni - ryzyko nie jest chyba aż tak duże, a możesz trochę zarobić i nabrać doświadczenia, zawsze się przyda, skoro chcesz pracować w branży związanej z nieruchomościami.

Edit: ech, a jednak nie umiem czytać ze zrozumieniem, skoro wzięłam wypowiedź skierowaną do kogoś innego za osobistą zniewagę :P

Edytowane przez Mome
Czas edycji: 2014-04-06 o 22:48
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 23:11   #100
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

pracowałam ok.1,5 miesiąca, straciłam ok.200zł na dojazdy do biura i klientów, zarobiłam 0 zł trzeba dzwonić do ludzi proponować współprace, 3 namówiłam, zrobiłam ofertę, zdjęcia i na tym koniec. Ale ja też nie lubie i nie umiem sprzedawać/namawiać na coś.
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 01:59   #101
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Cytat:
Napisane przez Mome Pokaż wiadomość

Edit: ech, a jednak nie umiem czytać ze zrozumieniem, skoro wzięłam wypowiedź skierowaną do kogoś innego za osobistą zniewagę :P
Grunt to umieć się przyznać do błędu

Ja bym się nie zdecydowała na taką pracę, no chyba żebym miała jakiś wybitny talent przekonywania i sprzedawania nieruchomości
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 04:02   #102
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Ja w zeszłym tygodniu jeździłam z pośrednikami oglądać mieszkania. Umówiłam się na 17.45.
Kobieta przyjechała , zajechała po drodze, bo wracała z Wrocławia. Do mnie to jakieś 2 h drogi. Kobieta była zmęczona itd.
Im zależy, żeby sprzedać, więc dostosowują się do klienta, jeśli chodzi o oglądanie mieszkania.
Ja bym nie potrafiła z własnej woli być pod telefonem (chyba, że sytuacja finansowa by mnie zmuszała) .
Pracowałam kiedyś jako kelnerka w pałacu obok- masakra. Właścicielka z okien mnie widziała czy jestem, nawet normalnie na ogródek nie mogłam wyjść
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 11:37   #103
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Cześć Wam!
Czy któraś z Was pracowała jako pośrednik w obrocie nieruchomościami? Jak wrażenia?
Ale chciałbym się zapytać, czy podjełybyście się w/w pracy jeśli:
- jedyny dochód by był wtedy jeśli komuś sprzedam nieruchomość
-Biur nieruchomości w tym mieście od groma i ciut ciut, więc konkurencja pod tym względem spora. Nieruchomości w tym biurze sprzedaje się kilka na miesiąc, na 5 pracowników którzy się tym zajmują. Przykładowo w marcu sprzedało się 3 Czyli mogę jeździć, pokazywać klientom mieszkania, szukać nieruchomości, dwoić się i troić w pracy, a i tak nic z tego nie mieć, tylko dopłacać do tego (koszty paliwa)
-Finansowo, też nie mam noża na gardle.
- Jestem na ostatnim roku studiów (wbrew pozorom niestety mam stosunkowo dużo zajęć na uczelni+pisanie mgr).
- Chciałabym w przyszłości iść w kierunku nieruchomości, ale niekoniecznie w pośrednictwie.

..tez się nad tym kiedyś zastanawiałam...czy to HB?bo sporo ogłoszeń od nich widzę....
Ciężko sie pracuje jak nie masz jakiekolwiek podstawy a dochód w 100% zalezy od ilości podpisanych umów...ale podejrzewam że jest fajna prowizja dla Ciebie jak juz się uda

Problem jest jednak taki żeby podpisać
umowę poprzez agencję nieruchomości...wiadomo przecież, że dla osoby sprzedającej pośrednictwo to dodatkowy koszt ale takie osoby są przecież..zalezy jak bardzo jesteś zdeterminowana..jeżeli Masz na mysli agencję HB to poszukaj sobie opinie w necie
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 18:58   #104
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Cytat:
Napisane przez Martka72 Pokaż wiadomość
..tez się nad tym kiedyś zastanawiałam...czy to HB?bo sporo ogłoszeń od nich widzę....
Ciężko sie pracuje jak nie masz jakiekolwiek podstawy a dochód w 100% zalezy od ilości podpisanych umów...ale podejrzewam że jest fajna prowizja dla Ciebie jak juz się uda

Problem jest jednak taki żeby podpisać
umowę poprzez agencję nieruchomości...wiadomo przecież, że dla osoby sprzedającej pośrednictwo to dodatkowy koszt ale takie osoby są przecież..zalezy jak bardzo jesteś zdeterminowana..jeżeli Masz na mysli agencję HB to poszukaj sobie opinie w necie
Nie wiem do końca co to HB (czyżby Home Broker?), ale i tak to nie to. To było "zwykłe" biuro, nie żadna sieciówka.
Ostatecznie się nie zdecydowałam. Brak jakiejkolwiek podstawy, choćby 200zł na paliwo, mnie odciągnął. Jednak nie stać mnie pracować za darmo. Chociaż nie powiem, gryzłam się strasznie z tym i długo nei mogłam się na nic zdecydować.
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 12:16   #105
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Nie wiem do końca co to HB (czyżby Home Broker?), ale i tak to nie to. To było "zwykłe" biuro, nie żadna sieciówka.
Ostatecznie się nie zdecydowałam. Brak jakiejkolwiek podstawy, choćby 200zł na paliwo, mnie odciągnął. Jednak nie stać mnie pracować za darmo. Chociaż nie powiem, gryzłam się strasznie z tym i długo nei mogłam się na nic zdecydować.

Home Broker..chyba mnie nie powieszą za podanie nazwy...nie żałuj ja myslę..skoro robią tylko kilka umów miesięcznie, Ty Jestes świeżak to pewnie byś musiała do interesu dopłacać....a to bardzo dołujące i jak tutaj robić kolejne umowy i jakkolwiek sie motywować? mam nadzieję i życzę Tobie żebyś znalazła coś ciekawszego
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 23:13   #106
robson76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

praca fajna, można pooglądać mieszkania w okolicy
i stracić czasem nerwy jak się nic nie sprzeda :P

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-04-28 o 12:52 Powód: reklama
robson76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 08:15   #107
jola1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gród Kraka
Wiadomości: 133
Dot.: Pośrednik nieruchomości - podjęłabyś .... ?

Szukam teraz pracy więc wysyłałam CV do różnych firm w tym i agencji nieruchomości. Moja opinia jest taka, że nie warto obecnie podejmować się pracy w tej branży, jeśli nie ma się kontaktów do developerów, grup inwestycyjnych skupujących mieszkania pod najem itp. Podstawa praktycznie nigdzie nie istnieje, poza jednym biurem na T... ale działa ta sieć chyba tylko w małopolsce, 1000 zł umowa zlecenie w zamian 9 h dziennie( w tym 1 godzina przerwy w trakcie) praca i soboty do tego !

Miałam paru znajomych co kilka lat temu pracowali i zarabiali bardzo dobre pieniądze, obecnie tylko jedna pracuje dalej w zawodzie pośrednika nieruchomości, prowadzi własne biuro 1-osobowa działalność. Przed pójściem na rozmowy do agencji nieruchomości wypytałam znajomych jak wygląda ta branża i tak:
- nieruchomości trzeba pozyskiwać na wyłączność inaczej jest duży problem by dostać jakąkolwiek prowizję, ludzie wracają po wizycie na mieszkaniu porozmawiać z właścicielem i transakcja odbywa się bez prowizji zwykle jest to między 3-5% wartości nieruchomości więc sporo,
-sprzedaż z rynku wtórnego praktycznie nie istnieje obecnie, mówię o rynku krakowskim, nie ma dopłat w programach MdM ludzie mają problem z uzyskaniem kredytów, nawet zdecydowane osoby mające często jeszcze 1-2 lata temu nie dostają obecnie kredytów. Transakcje gotówkowe stanowią nie więcej niż 10%, zwykle dotyczy to najmniejszych mieszkań lub tych do generalnego remontu,
-dostęp do developerów, nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale często w nowych inwestycjach najlepsze mieszkania i kawalerki są zarezerwowane 1 dnia sprzedaży albo jeszcze przed oficjalną sprzedażą, tak właśnie działają teraz pośrednicy nieruchomości, mają potem jakiś czas zwykle 3-6 msc na sprzedaż tych mieszkań, jak nie to wracają one znowu do wolnej sprzedaży u developera,
-dostęp do grup inwestorów, sporo osób kupuje mieszkania na wynajem, oni nie szukają ich tylko zlecają agentowi to, za odpowiednią prowizję zwykle umawia się ją kwotowo,
-złote strzały czyli ludzie z ulicy, praktycznie tego już nie ma no ale szansa na 1-2 osoby na rok mogące się trafić.

Tak wygląda rynek nieruchomości w Krakowie, może gdzie indziej to wygląda inaczej, obecnie po rozmowach ze znajomymi nie podjęłam pracy a dostałam możliwość w tej agencji z podstawą. Praktycznie w ciągu 3 miesięcy jak uda się sprzedać jedną nieruchomość to sukces, jeśli ktoś się zastanawia jak to wygląda, niech przejdzie się po biurach popyta nawet wprost zwykłych pracowników, zobaczycie co usłyszycie. Dobre pieniądze zarabiają tylko osoby mające obecnie dojście do 2 kluczowych grup czyli developerów i inwestorów, rynek wtórny praktycznie padł. Dodam tylko jeśli idzie o przyszłość tej branży, 5% wkładu własnego w tym roku, 10% już w kolejnym i tak po 5% w każdym kolejnym, aż do 20%. Teraz niech każdy sobie odpowie ile osób ma 20% wkładu , ile spełni warunki by dostać obecnie kredyt na normalnych warunkach, bez dodatkowych polis na życie itp.

Podsumowując bardzo ciężka obecnie branża, biura poszukują nowych osób bo nie płacą im nic albo grosze, liczą, że coś uda im się sprzedać i same zarobią na tym. Finalizacja transakcji trwa obecnie około 1-2 msc , tyle zajmuje załatwienie kredytu i różnych formalności, więc dopiero po tym okresie od sprzedaży uzyskuje się realnie pieniądze. Trochę się rozpisałam, ale chciałam by osoba która zdecyduje się podjąć pracę wiedziała jak to wygląda, bo o tych sprawach nikt na rozmowie wam nie powie. Będzie za to omawianie zarobków po kilka tysięcy do nawet 20-30 tys miesięcznie, tak może i było ale w chwili boomu mieszkaniowego 2006-2008 rok. Mam nadzieję się komuś przydadzą się moje wypociny
jola1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 16:47   #108
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Literatura i inne materiały na temat rynku nieruchomości

Hej wszystkim, jeśli rozpoczęłam wątek nie w tym miejscu co trzeba to proszę o przeniesienie

Otóż od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zawodem rzeczoznawcy majątkowego ale droga do tego fachu jest długa i trudna, dlatego też chciałabym już teraz zacząć się przygotowywać, czytać jak najwięcej na temat gospodarki nieruchomościami itp. Stąd też moje pytanie: czy znacie może jakieś warte uwagi tytuły które choć w niewielkim stopniu przybliżyłyby mi temat? Wiadomym jest że podstawowymi lekturami są ustawy i prawo podatkowe ale chodzi mi o takie bardziej przystępne, ,,lżejsze" pozycje
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."



InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 12:54   #109
AnnaJ24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1
Dot.: praca w biurze nieruchomości

Hej wszystkim

Mam pytanko dostałam propozycję współpracy z biurem nieruchomości w Bielsku-Białej, czy ktoś słyszał jakieś opinie ?
AnnaJ24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 10:40   #110
MonikaKobielska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Question Praca w biurze nieruchomości! Pytanie!

Witam!
Chcę rozpocząć pracę w biurze nieruchomości. Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej, gdzie zostały mi przedstawione warunki. Będzie to praca na umowę zlecenie (nic nowego). Co mnie zdziwiło? Wszystkie składki ZUS są na mojej głowie, szef nie opłaca NIC. Z tego co wiem obowiązkiem pracodawcy/zleceniodawcy jest płacenie (swojej części) składek i ogóle zajmowanie się dokumentacją. Może się mylę? Bardzo proszę osoby pracujące w biurze/osoby orientujące się jak to wygląda o radę. Mam wątpliwości; chcą mnie krótko mówiąc oszukać, czy rzeczywiście tak to wygląda?
MonikaKobielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 18:25   #111
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Praca w biurze nieruchomości! Pytanie!

Pracowałam w biurze nieruchomości na umowę zlecenie i nie, nie na mojej głowie była papierologia czy opłacanie składek; to nie własna działalność.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 18:29   #112
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Praca w biurze nieruchomości! Pytanie!

Cytat:
Napisane przez MonikaKobielska Pokaż wiadomość
Witam!
Chcę rozpocząć pracę w biurze nieruchomości. Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej, gdzie zostały mi przedstawione warunki. Będzie to praca na umowę zlecenie (nic nowego). Co mnie zdziwiło? Wszystkie składki ZUS są na mojej głowie, szef nie opłaca NIC. Z tego co wiem obowiązkiem pracodawcy/zleceniodawcy jest płacenie (swojej części) składek i ogóle zajmowanie się dokumentacją. Może się mylę? Bardzo proszę osoby pracujące w biurze/osoby orientujące się jak to wygląda o radę. Mam wątpliwości; chcą mnie krótko mówiąc oszukać, czy rzeczywiście tak to wygląda?
Nie mylisz się. Zleceniodawca odprowadza składki.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 16:49   #113
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Praca w biurze nieruchomości! Pytanie!

Dokładnie, składki płaci zleceniodawca
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 18:57   #114
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Czy ktos tutaj pracuje na stanowisku agenta nieruchomosci?

Hej Na stanowisku agenta nieruchomosci nie pracuje ja, ale moj chlopak. Bardzo mi jego szkoda w tym wzgledzie, bo jest pracowitym facetem, jest rozmowny i dosc smialy, duzo czasu poswieca klientom i szukaniem nieruchomosci, a przez jakis pech nie ma transakcji, a jest okolo poltora roku agentem. Tzn na poczatku to bylo jego zajecie dodatkowe i to byly poczatki, ale jak sie nauczyl pewnych rzeczy, to bardzo sie stara i oceniam go tak obiektywnie i tak samo szef sam mowi, ze on ma duze umiejetnosci tylko jakis pech. Inaczej by go raczej zwolnil, bo jest wymagajacy. Umie znalezc bardzo dobre oferty, sporo wie o nieruchomosciach, umie przedstawic zalety, jest kulturalny. Cierpliwie odpowiada na pytania klientow (nie raz slyszalam), jest zawsze mily, ale przy tym asertywny. Jest zawsze w kontakcie ze sprzedajacymi i klientami. Szukam nieruchomosci w Warszawie i okolicach. No ale jest jakis pech, najpierw byli nieuczciwi klienci i faktycznie postapili nieladnie, potem bardzo wymagajacy klienci oczekujacy np mieszkania 2 pokoje z balkonem, winda i widna kuchnia za maksymalnie 310 000 zl na Bielanach (naprawde nie jest latwo takiego znalezc, a jak sie znalazlo to jedna babka sprzedajaca nieuczciwa, wiec odpada, inne oferty cos im nie pasowaly, bo np balkon niewykonczony lub okolica mniej im odpowiada i uwazaja, ze mieszkanie male - wcale nie jest male, ale jest tam duzo szafek, zawsze moga je wyrzucic, nie zawsze wszystko jest przeciez idealnie). Inny klient np mowi, ze szuka mieszkania 2 pokoje do 310 000 zl, pokazal mu i podobalo mu sie niby, szukal tez mu innych, chlopak mial sie odezwac, a tutaj okazuje sie, ze jednak sam klient szukal tez mieszkan 3 pokojowych troche drozszych (nic nie mowil, ze takich tez bedzie szukal) no i moze to sam kupi. Znowu wychodzi, ze moj facet na darmo cos robil, chlopak moze chcial go ominac. Niektorzy chyba nie widza ile pracy poswieca agent nieruchomosci. Prowizja nie jest duza, szef narzucal wieksza i ciezko wtedy sprzedac, to obnizyli maksimum do 1-2 %. Czy to jest jakis pech czy caly rynek nieruchomosci tak wyglada? Co innego gdyby moj facet byl leniwy lub nie umial rozmawiac z klientami, a jest inaczej, ma umiejetnosci, wiec to serio jakis pech.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-25, 21:25   #115
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czy ktos tutaj pracuje na stanowisku agenta nieruchomosci?

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Hej Na stanowisku agenta nieruchomosci nie pracuje ja, ale moj chlopak. Bardzo mi jego szkoda w tym wzgledzie, bo jest pracowitym facetem, jest rozmowny i dosc smialy, duzo czasu poswieca klientom i szukaniem nieruchomosci, a przez jakis pech nie ma transakcji, a jest okolo poltora roku agentem. Tzn na poczatku to bylo jego zajecie dodatkowe i to byly poczatki, ale jak sie nauczyl pewnych rzeczy, to bardzo sie stara i oceniam go tak obiektywnie i tak samo szef sam mowi, ze on ma duze umiejetnosci tylko jakis pech. Inaczej by go raczej zwolnil, bo jest wymagajacy. Umie znalezc bardzo dobre oferty, sporo wie o nieruchomosciach, umie przedstawic zalety, jest kulturalny. Cierpliwie odpowiada na pytania klientow (nie raz slyszalam), jest zawsze mily, ale przy tym asertywny. Jest zawsze w kontakcie ze sprzedajacymi i klientami. Szukam nieruchomosci w Warszawie i okolicach. No ale jest jakis pech, najpierw byli nieuczciwi klienci i faktycznie postapili nieladnie, potem bardzo wymagajacy klienci oczekujacy np mieszkania 2 pokoje z balkonem, winda i widna kuchnia za maksymalnie 310 000 zl na Bielanach (naprawde nie jest latwo takiego znalezc, a jak sie znalazlo to jedna babka sprzedajaca nieuczciwa, wiec odpada, inne oferty cos im nie pasowaly, bo np balkon niewykonczony lub okolica mniej im odpowiada i uwazaja, ze mieszkanie male - wcale nie jest male, ale jest tam duzo szafek, zawsze moga je wyrzucic, nie zawsze wszystko jest przeciez idealnie). Inny klient np mowi, ze szuka mieszkania 2 pokoje do 310 000 zl, pokazal mu i podobalo mu sie niby, szukal tez mu innych, chlopak mial sie odezwac, a tutaj okazuje sie, ze jednak sam klient szukal tez mieszkan 3 pokojowych troche drozszych (nic nie mowil, ze takich tez bedzie szukal) no i moze to sam kupi. Znowu wychodzi, ze moj facet na darmo cos robil, chlopak moze chcial go ominac. Niektorzy chyba nie widza ile pracy poswieca agent nieruchomosci. Prowizja nie jest duza, szef narzucal wieksza i ciezko wtedy sprzedac, to obnizyli maksimum do 1-2 %. Czy to jest jakis pech czy caly rynek nieruchomosci tak wyglada? Co innego gdyby moj facet byl leniwy lub nie umial rozmawiac z klientami, a jest inaczej, ma umiejetnosci, wiec to serio jakis pech.
To nie jest pech, tylko specyfika tej pracy.

Ile umów twój chłopak podpisał na wyłączność że sprzedającymi przez te półtora roku?

Z mojej perspektywy wśród klientów agencji sporo jest "ogladaczy" którzy tak na prawdę nie będą kupować i dużo jest ludzi którzy trafiają do danej agencji poprzez konkretne ogłoszenie. W ten sposób podpisują umowy z dziesiątka agentów.

Czemu klient był nieuczciwy?

Agent nie pracuje za darmo. Jak prowizję kasuje, to są to konkretne pieniądze.

Moja rada: niech chłopak skupi się na pozyskaniu ofert na wyłączność i skupi się na znalezieniu na nie nabywców.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 14:10   #116
bielradosc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: praca w biurze nieruchomości

Cześć! Właśnie chciałbym rozpocząć pracę jako pośrednik nieruchomości, ale trochę się boję. Jak myślicie jest sens zaczynać taką pracę? Jakie są szanse na powodzenie? Czy nie będzie to strata pieniędzy i czasu? Koniec końców muszę się utrzymać i przeżyć, czy jest to możliwe bez doświadczenia w tej pracy?
bielradosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 14:11   #117
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: praca w biurze nieruchomości

Słabo to widzę bez doświadczenia. Ogromne znaczenie ma też teren na jakim.planuejsz działać. W stolicy raczej bym sobie darować czy w większych miastach. Za duża konkurencja. Napisz coś więcej jaki masz plan.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 14:38   #118
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: praca w biurze nieruchomości

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 08:02   #119
bielradosc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: praca w biurze nieruchomości

A nie jest tak, że dużo ludzi zaczyna bez doświadczenia, a w trakcie uczy się? Większość ogłoszeń do biur jest skierowana do ludzi bez doświadczenia.
bielradosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 08:03   #120
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: praca w biurze nieruchomości

Cytat:
Napisane przez bielradosc Pokaż wiadomość
A nie jest tak, że dużo ludzi zaczyna bez doświadczenia, a w trakcie uczy się? Większość ogłoszeń do biur jest skierowana do ludzi bez doświadczenia.
No tak tylko ci ludzie uczą się pod okiem doświadczonych osób? A ciebie kto miałby uczyć? Bo nie wiem?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-05 19:51:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.