Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-05-07, 15:07   #1591
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anja92 Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo proszê o radê !
Robiê w³a¶nie kolejne podej¶cie do rudych w³osów. Obecnie s± one rozja¶nione z br±zu do powiedzmy- jasnego, karmelowego ocienia z niestety kilkoma sporymi pasemkami z przodu w kolorze do¶æ jasnego blondu.
Chcia³abym w tym tygodniu na³o¿yæ moj± niegdy¶ ukochan± p³omienn± iskrê Joanny. Ma ona jednak oxydant 9%.
Czy powinnam go wcze¶niej rozcieñczyæ? Bojê siê, ¿e farbowanie i tak ju¿ jasnych w³osów z tak wysokim oxydantem nie da oczekiwanego przeze mnie rezultatu.
Tak najlepiej pó³ na pó³ z wod± (przegotowana / ostudzona) bêdziesz mia³a 4.5% i to wystarczy zupe³nie.

Wys³ane z mojego GT-I9300

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez drevnikocurek Poka¿ wiadomo¶æ
Z³oty Burtszyn Garniera ma kto¶ jakie¶ do¶wiadczenia? Nie chcê ju¿ takich bardzo rudych farb typu intensywne rudo¶ci 7.40 (loreal/garnier/cokolwiek) poniewa¿ szybko albo zaczynaj± siê robiæ czerwone albo zmywaæ siê do pomarañczy...

Zale¿y mi na naturalnym rudawym kolorze, bez ¿adnego czerwonego, ale po prostu taki rudawy na poziomie 7 mniej wiêcej...
a mo¿e rozcieñcz z natur±

Wys³ane z mojego GT-I9300

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Repli Poka¿ wiadomo¶æ
Witam was wszystkie serdecznie. Od dwóch tygodni jestem rudzielcem (ale jeszcze nie takim jak pragnê byæ). Moim kolorem wyj¶ciowym by³o ombre. U góry mia³am ¶redni br±z, a na dole jasny br±z, po sp³ukaniu ciemny blond. Na takie kolory na³o¿y³am zmieszane farby z Joanny - P³omienna Iskra oraz Jesienny Li¶æ. Kolor mi z³apa³, ale oczywi¶cie u góry jest ciemniejszy :/. Wczoraj na³o¿y³am na nie szamponetkê Marion, odcieñ rubin. Wyszed³ dosyæ ciemny rudy, ³adny, ale u góry ciemniejszy. I tak siê zastanawiam czy jest jaka¶ mo¿liwo¶æ ¿eby ten kolor mi siê wyrówna³ i by³ jednolity? I jeszcze jedno pytanie czy jak kolor siê trochê sp³uka i na³o¿ê ja¶niejszy odcieñ rudego np. pure paprika albo tylko p³omienn± iskrê, to mi z³apie? Z góry dziêkujê za odpowiedzi
Niestety nie. Na wyp³ukanych w³osach ok 5 tyg od ostatniego farbowania musisz u¿yæ farby rozja¶niaj±cej z wy¿szym oxydantem np 9%.

Wys³ane z mojego GT-I9300
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-07, 19:21   #1592
Repli
Przyczajenie
 
Avatar Repli
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Niestety nie. Na wyp³ukanych w³osach ok 5 tyg od ostatniego farbowania musisz u¿yæ farby rozja¶niaj±cej z wy¿szym oxydantem np 9%.

Wys³ane z mojego GT-I9300[/QUOTE]

Dziêkujê za odpowied¼ . Czyta³am dzisiaj o k±pielach rozja¶niaj±cych i planujê tak± zrobiæ, ale tylko na odrostach, nie na ca³ej d³ugo¶ci, tam, gdzie pozosta³ ciemniejszy po ombre. Czy mogê tê k±piel zrobiæ ju¿ za parê dni? Cz jeszcze poczekaæ, a¿ kolor siê sp³uka? I jakim oxydantem - 6% czy 9%?
Repli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-07, 20:24   #1593
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Repli Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety nie. Na wyp³ukanych w³osach ok 5 tyg od ostatniego farbowania musisz u¿yæ farby rozja¶niaj±cej z wy¿szym oxydantem np 9%.

Wys³ane z mojego GT-I9300
Dziêkujê za odpowied¼ . Czyta³am dzisiaj o k±pielach rozja¶niaj±cych i planujê tak± zrobiæ, ale tylko na odrostach, nie na ca³ej d³ugo¶ci, tam, gdzie pozosta³ ciemniejszy po ombre. Czy mogê tê k±piel zrobiæ ju¿ za parê dni? Cz jeszcze poczekaæ, a¿ kolor siê sp³uka? I jakim oxydantem - 6% czy 9%?[/QUOTE]

zale¿y jak du¿o chcesz rozja¶niæ, i czy w³osy s± podatne

Wysy³ane z mojego IdeaTab A3000-H za pomoc± Tapatalk 2
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-07, 20:51   #1594
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak najlepiej pó³ na pó³ z wod± (przegotowana / ostudzona) bêdziesz mia³a 4.5% i to wystarczy zupe³nie.

Wys³ane z mojego GT-I9300

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------



a mo¿e rozcieñcz z natur±
Poczekam na d³ugie w³osy i ew. do Palette Creme H8 jasny miedziany blond dodam jasnego blondu z tej samej serii
__________________
W³a¶cicielka czterech Kotowatych oraz mama ma³ego Skrzata...
Moim marzeniem s± d³uuugie w³osy...oraz jednolity piêkny ciemny rudy!


"Pod±¿aj za pragnieniami, pamiêtaj lecz, ¿e cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odp³aci..."

Blog

Edytowane przez drevnikocurek
Czas edycji: 2014-05-09 o 14:09
drevnikocurek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-09, 14:08   #1595
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

malowane z³otym bursztynem 6.41 garniera (na sprany loreal 7.43) po 1 myciu od skóry ok 5 cm jest rudy kasztan, a reszta po same koñce jest ciemny blond z bardziej z³otym.
Wyrówna siê to po kilku farbowaniach? Sytuacja mnie dziwi bo nie wiem czego to wina. W³osy wcze¶niej by³y malowane jasna miedziany blond palette h8 a potem raz pomalowane loreal creme 7.43 z³oty miedziany blond. Nie by³y traktowane ¿adnymi rozjasniaczami.



Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W³a¶cicielka czterech Kotowatych oraz mama ma³ego Skrzata...
Moim marzeniem s± d³uuugie w³osy...oraz jednolity piêkny ciemny rudy!


"Pod±¿aj za pragnieniami, pamiêtaj lecz, ¿e cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odp³aci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-13, 21:31   #1596
Kahatia
Przyczajenie
 
Avatar Kahatia
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Nederland
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Witam wszystkie rudow³ose piêkno¶ci
Piszê, aby wam wszystkim serdecznie podziêkowaæ. Podziêkowaæ za wszystko(pocz±wszy od zadawania pytañ, koñcz±c na konkretnych i tre¶ciwych poradach). To w³a¶nie dziêki wam sta³am siê posiadaczk± piêknych jasno rudych w³osów. Mimo ¿e napisa³am góra 2 posty ( i to jeszcze nie w tym w±tku) to dziêki wam odwa¿y³am siê zrobiæ dwie k±piele rozja¶niaj±ce i po³o¿yæ na swoje sprane mango, p³omienna iskrê Nie maj±c na pocz±tku zielonego pojêcia o rozja¶nianiu, farbowaniu czy chocia¿ by pielêgnacji w³osów. W miesi±c zmieni³ siê mój ca³y dotychczasowy pogl±d na temat w³osów. Ogólnie bez rozczulania siê, robicie kawa³ dobrej roboty (na tym i ka¿dym innym w±tku równie¿) Jednym s³owem: BRAWO!
Pozdrawiam
Kahatia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-13, 21:40   #1597
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

U mnie niestety po rezygnacji z Garniera 7.40+ dziej± siê cuda... koñce w³osów mimo malowania na ciemniejszy kolor wychodz± mniej rude przy u¿ywaniu z³otego bursztynu z tej samej serii czy te¿ z³otego kasztanu loreala.
Dziwne to jest bo w³osów nie rozja¶niam ani nic. Uzywany by³ jedynie Garnier 7.40+ i ostatnio palette h8 a pó¼niej 7.43 loreala i to przy nim zauwa¿y³am ja¶niejsze koñce ale my¶la³am ¿e zmiana na ciemny rudy to jako¶ uratuje....


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W³a¶cicielka czterech Kotowatych oraz mama ma³ego Skrzata...
Moim marzeniem s± d³uuugie w³osy...oraz jednolity piêkny ciemny rudy!


"Pod±¿aj za pragnieniami, pamiêtaj lecz, ¿e cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odp³aci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 07:33   #1598
201708160922
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 10 444
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Czemu zrezygnowalas z Garniera?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-14, 07:41   #1599
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Poniewa¿ siê zmywal szybko z piêknego rudego a z ka¿dym farbowaniem robi³ siê coraz bardziej czerwony, a koñce szybko zmywal siê do sprawnego rudego i efekt by³ taki ze po roku malowania góra by³a bardziej w czerwieñ... Dlatego postanowi³am malowaæ na kasztanowo przynajmniej nie wygl±da to jak sztuczny pomaranczowo czerwony rudy...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W³a¶cicielka czterech Kotowatych oraz mama ma³ego Skrzata...
Moim marzeniem s± d³uuugie w³osy...oraz jednolity piêkny ciemny rudy!


"Pod±¿aj za pragnieniami, pamiêtaj lecz, ¿e cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odp³aci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-14, 08:26   #1600
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomo¶ci: 1 102
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Hej Dziewczyny, bardzo dawno mnie tutaj nie by³o. Mam pytanie o farby naturalne czyli g³ownie chodzi o te bez PPD z wzglêdnie dobrym sk³adem.

Farbowa³a która¶ farb± z Sante Naturkosmetik Sante P³omienna czerwieñ, jestem na etapie regeneracji w³osów, farbuje je henn± aktualnie ale my¶lê o dobrej naturalnej farbie a ta ma super sk³ad

Hydrolyzed Wheat Protein (Hydrolizowane Proteiny pszenne ) Algin (Alginat) [+/- Lawsonia Inermis (Henna CI 75480), Cassia Auriculata (Cassia) (henna cassia) Juglans Regia (Walnut Shell Powder)(zmielone ³upiny orzecha laskowego) Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves), Rheum Undulatum (Rhubarb Root)(rabarbar kêdzierzawy) Krameria Triandra (Rhatany Root), Coffea Arabica (Coffee)(kawa), Curcuma Longa (Curcuma Root), Beta Vulgaris (Beet Root)(burak zwyczajny)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 331.jpg (12,4 KB, 18 za³adowañ)
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielêgnacji skóry wra¿liwej...


Pocz±tkuj±ca w³osomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-15, 19:29   #1601
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Martka72 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej Dziewczyny, bardzo dawno mnie tutaj nie by³o. Mam pytanie o farby naturalne czyli g³ownie chodzi o te bez PPD z wzglêdnie dobrym sk³adem.

Farbowa³a która¶ farb± z Sante Naturkosmetik Sante P³omienna czerwieñ, jestem na etapie regeneracji w³osów, farbuje je henn± aktualnie ale my¶lê o dobrej naturalnej farbie a ta ma super sk³ad

Hydrolyzed Wheat Protein (Hydrolizowane Proteiny pszenne ) Algin (Alginat) [+/- Lawsonia Inermis (Henna CI 75480), Cassia Auriculata (Cassia) (henna cassia) Juglans Regia (Walnut Shell Powder)(zmielone ³upiny orzecha laskowego) Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves), Rheum Undulatum (Rhubarb Root)(rabarbar kêdzierzawy) Krameria Triandra (Rhatany Root), Coffea Arabica (Coffee)(kawa), Curcuma Longa (Curcuma Root), Beta Vulgaris (Beet Root)(burak zwyczajny)
Ja u¿ywa³am tej albo naturalna czerwieñ (nie pamiêtam teraz Ten sk³ad je¶li chodzi 'naturalno¶æ" jest bardzo w porz±dku, ale nie polecam go z przyczyn kolorystycznych. S± tu sk³adniki, których u¿ycia mo¿esz ¿a³owaæ w przysz³o¶ci:

Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves) - po prostu indygo. Indygo ma to do siebie, ¿e ma kolor niebieski. Nie bêdzie tego widaæ po jednym farbowaniu, ale przy ci±g³ym farbowaniu mieszankami z indygo w³osy bêd± siê robiæ coraz bardziej br±zowe. Indygo ma co prawda tendencjê do wyp³ukiwania siê, ale nigdy nie zejdzie do koñca. A to jest bardzo du¿y problem, je¶li kiedy¶ postanowisz swoje w³osy rozja¶niaæ. To w³a¶nie z indygo bior± siê te wszystkie opowie¶ci o zielonych w³osach!

Curcuma Longa (Curcuma Root) - to z kolei, pomimo ¿e jet przy koñcu sk³adu, babra wszystko na ¿ó³to. Skórê, wannê, ubrania ... Zmywa siê w koñcu, ale du¿ym kosztem.

Reszta sk³adu jest ok. Trwa³e kolory (³±cz±ce siê na sta³e z keratyn± barwniki) pochodz± tutaj z henny, orzecha (jasnobr±zowy), cassji (¿ó³ty) i indygo. O ile orzech i cassia rudo¶ci nie szkodz± (te¿ przy rozja¶nianiu), to indygo ju¿ jest z³em . Reszta sk³adników da kolor tylko tymczasowy.

Ogólnie po latach farbowania ro¶linami do rudo¶ci polecam najbardziej hennê mieszan± ewentualnie z cassi±. Przy za³o¿eniu, ¿e chcesz byæ (jak ja) ruda po wsze czasy, to jest bardzo bezpieczne wyj¶cie. Mo¿na tego u¿ywaæ na zmianê z chemikaliami i kolorowi krzywda siê nie dzieje. Ale zaznaczam, ¿e proszek powinien pochodziæ ze sprawdzonego ¼ród³a, najlepiej z certyfikatem BDIH. ¯adnych Venit, Eldów i innych takich. Tam, chocia¿ ich w sk³adzie nie u¶wiadczysz, te¿ mo¿na znale¼æ niepo¿±dane dodatki i nawet gdzie¶ na Wiza¿u by³y 'zielone' fotki po rozja¶nianiu tego¿.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 16:42   #1602
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomo¶ci: 950
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Witam

Mam naturalne w³osy rude tylko jako¶ ten kolor taki nijaki, my¶la³am nad na³o¿eniem henny bezbarwnej khadi, mo¿e ma kto¶ z ni± do¶wiadczenia? My¶licie ¿e warto j± nak³adaæ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (47,5 KB, 92 za³adowañ)
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-16, 16:51   #1603
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam

Mam naturalne w³osy rude tylko jako¶ ten kolor taki nijaki, my¶la³am nad na³o¿eniem henny bezbarwnej khadi, mo¿e ma kto¶ z ni± do¶wiadczenia? My¶licie ¿e warto j± nak³adaæ?
W rzeczywisto¶ci bezbarwna henna nie istnieje . Masz pewnie na my¶li cassiê, a ta bezbarwna wcale nie jest. Ma ¿ó³ty barwnik. Je¶li chcesz byæ bardziej ruda - u¿yj henny.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-16, 19:10   #1604
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Lisbeth
Daj fotke swojego kolorku

Wysy³ane z mojego IdeaTab A3000-H za pomoc± Tapatalk 2
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-16, 19:35   #1605
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Mój kolor:
1. W ¶wietle sztucznym+flesh. W rzeczywisto¶ci s± ja¶niejsze zw³aszcza przy skalpie
2. Na zewn±trz w s³oñcu
3. Na zewn±trz w cieniu

A naturalnie mam szary blond, raczej jasny.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-18, 06:45   #1606
jejwlasnyswiat
Przyczajenie
 
Avatar jejwlasnyswiat
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: warmiñsko-mazurskie
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cze¶æ wszystkim

Pozwolicie, ¿e do³±czê do Waszego w±tku?
Mi od zawsze podobaj± siê rude w³osy i tak od kilku lat staram siê uzyskaæ idealny wed³ug mnie rudy Jak wiadomo nie zawsze koñczy³o siê to powodzeniem, bo jestem tak± prawie szatynk±(mój naturalny kolor jest ciê¿ki do okre¶lenia, bardziej mi siê kojarzy z takim mysim ) Czasami wychodzi³y mi w³osy w kolorze czerwieni, wi¶ni, ale nie tego oczekiwa³am Wczoraj pomalowa³am w³osy na "mied¼" i wysz³y piêkne nie za jasne, nie za ciemne, takie w³a¶nie chcia³amwrzuci³a bym Wam fotkê, ale niestety jestem w pracy, jedynie jak wrócê do domu

Buziaki
__________________
jejwlasnyswiat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-18, 13:04   #1607
Elizasz
Raczkowanie
 
Avatar Elizasz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 273
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

jejwlasnyswiat bardzo proszê o fotkê i info, czym robi³a¶, bo ja równie¿ jestem dopiero w drodze do idealnej rudo¶ci
Elizasz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-19, 07:31   #1608
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;46490299]Mój kolor:
1. W ¶wietle sztucznym+flesh. W rzeczywisto¶ci s± ja¶niejsze zw³aszcza przy skalpie
2. Na zewn±trz w s³oñcu
3. Na zewn±trz w cieniu

A naturalnie mam szary blond, raczej jasny.[/QUOTE]
dziêkuje
powiem ci ¿e te¿ bym siê w to bawi³a gdybym mia³a jasne w³osy

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam

Mam naturalne w³osy rude tylko jako¶ ten kolor taki nijaki, my¶la³am nad na³o¿eniem henny bezbarwnej khadi, mo¿e ma kto¶ z ni± do¶wiadczenia? My¶licie ¿e warto j± nak³adaæ?
bardzo ³adny kolor - nic bym nie robi³a, jedynie koñce odrobine podcie³a
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-19, 07:36   #1609
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Piêkne w³osy Beata ja bym nic z nimi nie robi³a bo farby tak naprawdê w³osy niszcz±. Chyba ze siwiec zaczniesz wtedy zaczê³a bym siê martwiæ :p

Idealny rudy jest trudny do osi±gniêcia je¶li siê nie ma go z natury. Ja juz da³am sobie spokój. Wiem ju¿ z e ten Garnier przez rok u¿ywany mimo ¿e co ponad miesi±c niestety mimo skrzypu i wcierek niestety w³osy zniszczy³. Zrezygnowa³am ale niestety koñce s± ja¶niejsze wyp³ukane przez farbe i potrwa teraz to by zwyk³y ruda wy kasztan by³ jednolity...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1400481410343.jpg (49,7 KB, 31 za³adowañ)
__________________
W³a¶cicielka czterech Kotowatych oraz mama ma³ego Skrzata...
Moim marzeniem s± d³uuugie w³osy...oraz jednolity piêkny ciemny rudy!


"Pod±¿aj za pragnieniami, pamiêtaj lecz, ¿e cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odp³aci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 07:55   #1610
jejwlasnyswiat
Przyczajenie
 
Avatar jejwlasnyswiat
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: warmiñsko-mazurskie
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elizasz Poka¿ wiadomo¶æ
jejwlasnyswiat bardzo proszê o fotkê i info, czym robi³a¶, bo ja równie¿ jestem dopiero w drodze do idealnej rudo¶ci
Ok, jak bêdê w domu to cyknê fotkê i opiszê Ci co i jak
__________________
jejwlasnyswiat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-19, 14:40   #1611
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomo¶ci: 1 102
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;46473592]Ja u¿ywa³am tej albo naturalna czerwieñ (nie pamiêtam teraz Ten sk³ad je¶li chodzi 'naturalno¶æ" jest bardzo w porz±dku, ale nie polecam go z przyczyn kolorystycznych. S± tu sk³adniki, których u¿ycia mo¿esz ¿a³owaæ w przysz³o¶ci:

Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves) - po prostu indygo. Indygo ma to do siebie, ¿e ma kolor niebieski. Nie bêdzie tego widaæ po jednym farbowaniu, ale przy ci±g³ym farbowaniu mieszankami z indygo w³osy bêd± siê robiæ coraz bardziej br±zowe. Indygo ma co prawda tendencjê do wyp³ukiwania siê, ale nigdy nie zejdzie do koñca. A to jest bardzo du¿y problem, je¶li kiedy¶ postanowisz swoje w³osy rozja¶niaæ. To w³a¶nie z indygo bior± siê te wszystkie opowie¶ci o zielonych w³osach!

Curcuma Longa (Curcuma Root) - to z kolei, pomimo ¿e jet przy koñcu sk³adu, babra wszystko na ¿ó³to. Skórê, wannê, ubrania ... Zmywa siê w koñcu, ale du¿ym kosztem.

Reszta sk³adu jest ok. Trwa³e kolory (³±cz±ce siê na sta³e z keratyn± barwniki) pochodz± tutaj z henny, orzecha (jasnobr±zowy), cassji (¿ó³ty) i indygo. O ile orzech i cassia rudo¶ci nie szkodz± (te¿ przy rozja¶nianiu), to indygo ju¿ jest z³em . Reszta sk³adników da kolor tylko tymczasowy.

Ogólnie po latach farbowania ro¶linami do rudo¶ci polecam najbardziej hennê mieszan± ewentualnie z cassi±. Przy za³o¿eniu, ¿e chcesz byæ (jak ja) ruda po wsze czasy, to jest bardzo bezpieczne wyj¶cie. Mo¿na tego u¿ywaæ na zmianê z chemikaliami i kolorowi krzywda siê nie dzieje. Ale zaznaczam, ¿e proszek powinien pochodziæ ze sprawdzonego ¼ród³a, najlepiej z certyfikatem BDIH. ¯adnych Venit, Eldów i innych takich. Tam, chocia¿ ich w sk³adzie nie u¶wiadczysz, te¿ mo¿na znale¼æ niepo¿±dane dodatki i nawet gdzie¶ na Wiza¿u by³y 'zielone' fotki po rozja¶nianiu tego¿.[/QUOTE]

dziêki za odpowied¼, zdecydowanie Masz racjê, mam chêtke na bawrniki ze sklepu Pole henny i miks henny z cassi± 50:50 plus jaki¶ nawil¿acz a mo¿e Khadi raz jeszcze
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielêgnacji skóry wra¿liwej...


Pocz±tkuj±ca w³osomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-19, 16:08   #1612
201708160922
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomo¶ci: 10 444
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez drevnikocurek Poka¿ wiadomo¶æ
Piêkne w³osy Beata ja bym nic z nimi nie robi³a bo farby tak naprawdê w³osy niszcz±. Chyba ze siwiec zaczniesz wtedy zaczê³a bym siê martwiæ :p

Idealny rudy jest trudny do osi±gniêcia je¶li siê nie ma go z natury. Ja juz da³am sobie spokój. Wiem ju¿ z e ten Garnier przez rok u¿ywany mimo ¿e co ponad miesi±c niestety mimo skrzypu i wcierek niestety w³osy zniszczy³. Zrezygnowa³am ale niestety koñce s± ja¶niejsze wyp³ukane przez farbe i potrwa teraz to by zwyk³y ruda wy kasztan by³ jednolity...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja maluje tym samym Garnierem i tez mi sie nie podoba ta czerwien. I fakt, niszczy wlosy (a dbam!). Do konca nie wiem, jaki kolor mi pasuje, ani jaki chce (taki miedziany jak na tym garnierze jest piekny ). Mysle nad zmiana farby, ale zupelnie nie wiem na jaka.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-19, 22:13   #1613
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

CzasKomety,

Ja siê zastanawiam nad now± loreala bez amoniaku. Niby na pude³ku ³adny kolor. Jest te¿ nowa syossa mix taka bardzo ruda....
Mi zwyczajnie siê zmywa j± rudo¶ci ciemniejsze i to nie ma sensu walczyæ o co¶ czego nie bêdzie - fryzjer mi dzisiaj juz powiedzia³: by³ u¿ywany miedziany blond i tego siê trzymaæ. K³adzenie czego¶ ciemniejszego skoñczy siê tak samo. Koñce ja¶niejsze góra ciemna. To ze raz u¿y³am kasztan jasny to zaraz siê spierzê do mojego naturalnego poziomu 7/8. Wiec tez nie wiem co u¿yæ...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W³a¶cicielka czterech Kotowatych oraz mama ma³ego Skrzata...
Moim marzeniem s± d³uuugie w³osy...oraz jednolity piêkny ciemny rudy!


"Pod±¿aj za pragnieniami, pamiêtaj lecz, ¿e cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odp³aci..."

Blog

Edytowane przez drevnikocurek
Czas edycji: 2014-05-20 o 04:39
drevnikocurek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-20, 10:00   #1614
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez drevnikocurek Poka¿ wiadomo¶æ
CzasKomety,

Ja siê zastanawiam nad now± loreala bez amoniaku. Niby na pude³ku ³adny kolor. Jest te¿ nowa syossa mix taka bardzo ruda....
Mi zwyczajnie siê zmywa j± rudo¶ci ciemniejsze i to nie ma sensu walczyæ o co¶ czego nie bêdzie - fryzjer mi dzisiaj juz powiedzia³: by³ u¿ywany miedziany blond i tego siê trzymaæ. K³adzenie czego¶ ciemniejszego skoñczy siê tak samo. Koñce ja¶niejsze góra ciemna. To ze raz u¿y³am kasztan jasny to zaraz siê spierzê do mojego naturalnego poziomu 7/8. Wiec tez nie wiem co u¿yæ...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a 8.34 z loreala Prodigy
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-20, 10:43   #1615
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomo¶ci: 439
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

A to jest do kupienia w drogerii?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W³a¶cicielka czterech Kotowatych oraz mama ma³ego Skrzata...
Moim marzeniem s± d³uuugie w³osy...oraz jednolity piêkny ciemny rudy!


"Pod±¿aj za pragnieniami, pamiêtaj lecz, ¿e cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odp³aci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-20, 19:28   #1616
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez drevnikocurek Poka¿ wiadomo¶æ
A to jest do kupienia w drogerii?

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak

Wys³ane z mojego GT-I9300
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-21, 08:46   #1617
rousse
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomo¶ci: 6 498
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam

Mam naturalne w³osy rude tylko jako¶ ten kolor taki nijaki, my¶la³am nad na³o¿eniem henny bezbarwnej khadi, mo¿e ma kto¶ z ni± do¶wiadczenia? My¶licie ¿e warto j± nak³adaæ?
Ja bym nic z nimi nie robi³a. Masz kolor truskawkowy blond , taki odcieñ najtrudniej uzyskaæ i utrzymaæ farbami wiêc szkoda go zepsuæ.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-05-21 o 08:51
rousse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-26, 12:44   #1618
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 1 159
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Dziewczyny, mam pytanie natury technicznej.

Mia³am w domu resztkê farby allwaves, koloru carota (pomarañczowy jak tralala, kupiony do zabawy z koñcówkami siostry) Mia³am wyrzuciæ, ale zrobi³am próbê na pasemku z odrostem, z oksy 6 i ku mojemu zdziwieniu przy skórze pojawi³ siê piêkny naturalnie wygl±daj±cy rudy. ;D
Postanowi³am wiêc wstrzymaæ siê troszkê z wypróbowaniem s³ynnego vitalitysa, poniewa¿ kolor osi±gniêty farb± AW wygl±da naprawdê ³adnie i naturalnie. Zrobi³am odrosty i jest mi³o¶æ.
Nie mog³am jej niestety znale¼æ w UK, gdzie mieszkam ale Kolega przywióz³ mi z polski dwie tubki. Odrazu wiêc zrobi³am odrost, i teraz moje pytanie Bo chyba co¶ namiesza³am.
Farba rozrabia siê w proporcjach 1:1,5 (1:2 w serii super rozjasniaczy)
Mój odcieñ jest palety normalnej.
jak robi³am t± próbê wtedy to kolor ³adnie chwyci³ i wszystko wyrówna³, a wczoraj tak trochê jakby nie do koñca, mój ciemny blond trochê prze¶wituje, i tworzy siê z³udzenie delikatnej zieleni. (podobno przesadzam ale wiecie jak to jest jak ty co¶ widzisz a ludzie nie...)

Co zrobi³am ¼le?

Za ma³o czy za du¿o oksy?
Nie jestem te¿ pewna czy jako tej próby nie zrobi³am AW z oksy 1:2.
wiem, ¿e nie znacie mo¿e farby ale znacie siê na farbowaniu mo¿e uda wam siê okre¶liæ czego by³o za ma³o co mog³o siê staæ?


__________________
07.2012 W³osowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwi± grzywê.
20.12.2013 ¦wiadomie dobieram kosmetyki.

Edytowane przez Joanku
Czas edycji: 2014-05-26 o 18:11
Joanku jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 18:24   #1619
rousse
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomo¶ci: 6 498
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Wygl±daj± jakby nie chwyci³y. Mo¿e za krótko trzyma³a¶ , albo nierówno na³o¿y³a¶
rousse jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-27, 23:31   #1620
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 1 159
Dot.: Rudow³ose - czê¶æ III - w±tek zbiorczy

Wiem, ¿e wygl±daj± jakby nie chwyci³y i to w³a¶nie opisujê prosz±c o opiniê.
Czas idealnie jak zleca producent, na³o¿one przez kole¿ankê, dok³adnie pêdzelkiem jak za pierwszym razem...
Wiêc, zastanawiam siê czy kto¶ mo¿e mi opisaæ co dzieje siê w przypadku za ma³o / za du¿o oksy.
Ufam w m±dre g³owy tu.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
07.2012 W³osowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwi± grzywê.
20.12.2013 ¦wiadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-10-06 10:28:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.