zachowanie p.dermatolog - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-16, 16:49   #1
dziewczyna100
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna100
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 30

zachowanie p.dermatolog


Cześć dziewczyny,

Ogólnie u dermatologa byłam w swoim życiu 2 razy i nie wiem czy trafiłam na beznadziejnego lekarza bo szczerze mówiąc jestem w szoku. Mam pytanie czy na wizycie u dermatologa można zadać tylko 1 pytanie. Chodzi mi o to że spytałam się o mojego pieprzyka to już nie mogę zadać następnego pytania dotyczącego np włosów. Pani mnie nie badała udzieliła mi krótej informacji na pierwsze pytanie a kiedy zaczełam zadawać pyt nr 2 wyprosiła mnie z gabinetu Powiedziała że ona uważa tą wizytę za zakończoną, ja byłam w szoku i zapytałam czy nie mogę zadać następnego jednego pytania a ona że nie bo takie są przepisy ..... Czekałam na tą wizytę 3,5 tygodnia na prywtnego dermatologa mnie nie stać .. pozatym wydaje mi się że skoro co miesiąc jest mi odciągana składka na ubezpieczenie zdrowotne to chyba właśnie przysługuje mi DARMOWE leczenie. Oprócz tego że pani mnie wyprosiła z gabinetu to na moje pytanie odpowiedziała bardzo opryskliwie podnosząc głos. Cała wizyta trwała z 2 minuty także to nie jest tak że siedziałam u niej pół h. Nie jestem przewrażliwiona ale już przeszkadza mi stosunek lekarzy, urzedników itp do innych ludzi. Czy uważacie że jest to powód żeby zgłosić skargę na tą p.dermatolog ?
dziewczyna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 16:57   #2
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Oczywiście, że zgłaszaj. Pierwsze słyszę o takich zasadach (?). Lekarz, czy to wizyta prywatna czy NFZ, ma obowiązek Cię wysłuchać i pomóc.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 20:30   #3
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: zachowanie p.dermatolog

co za chamstwo. próbuj zgłaszać, bo nigdy się nie nauczą. albo wyślij opis do jakiejś gazety, może podchwycą temat.

Edytowane przez pomorzanka77
Czas edycji: 2014-02-16 o 20:32
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:23   #4
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Pewnie, że tak. Na Twoim miejscu złożyłam skargę do dyrektora placówki przychodni. Nie ma takich przepisów, że nie możesz zadać więcej niż jednego pytania. Nieważne, czy przychodzisz prywatnie czy z NFZ. Może Twoje zgłoszenie pomoże innym osobom. Ponadto proponuję wystawić opinię tej pani w internecie.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 16:36   #5
porcelanowa_lalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cóż, ja nie spotkałam się z podobnym traktowaniem nigdzie, tylko w gabinetach dermatologicznych.

Coś z tą specjalizacją jest nie tak :/
porcelanowa_lalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:22   #6
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cytat:
Napisane przez pomorzanka77 Pokaż wiadomość
co za chamstwo. próbuj zgłaszać, bo nigdy się nie nauczą. albo wyślij opis do jakiejś gazety, może podchwycą temat.
popieram,nagłośnij temat
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:26   #7
dziewczyna100
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna100
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 30
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Dziękuje za opinie myślałam że może przesadzam ale chciałabym żeby lekarze traktowali nas poważnie nie ważne z jakim problemem się przychodzi. Złoże na nią skarge bo nie życze sobie żeby mnie lakarz wyrzucał z gabinetu.
dziewczyna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 20:11   #8
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Oczywiście, że nie tak powinna się zachować.
Ale to prawda, że jedna wizyta jeden problem.
Chore, ale tak jest.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:17   #9
Kropka_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Ja miałam podobną sytuację u ortopedy - dostałam skierowanie od internisty z powodu torbieli w nadgarstku, czekałam długi czas na wizyte, w miedzyczasie poglebil mi sie problem z kolanem. Wiec gdy skończyłam konsultację odnośnie nadgarstka zapytalam o "przeskakujace" i bolace kolano. Uslyszalam w odpowiedzi ze niestety w tej sprawie mi nie pomoze bo nie ma tego zapisanego w skierowaniu a on sie potem z tego tlumaczyl nie bedzie ze wynajduje mi kolejne choroby ;/ jak dla mnie chore. Poszlam do lekarza prywatnie i zostalam obsluzona kompleksowo.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Kropka_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 22:41   #10
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cytat:
Napisane przez dziewczyna100 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Ogólnie u dermatologa byłam w swoim życiu 2 razy i nie wiem czy trafiłam na beznadziejnego lekarza bo szczerze mówiąc jestem w szoku. Mam pytanie czy na wizycie u dermatologa można zadać tylko 1 pytanie. Chodzi mi o to że spytałam się o mojego pieprzyka to już nie mogę zadać następnego pytania dotyczącego np włosów. Pani mnie nie badała udzieliła mi krótej informacji na pierwsze pytanie a kiedy zaczełam zadawać pyt nr 2 wyprosiła mnie z gabinetu Powiedziała że ona uważa tą wizytę za zakończoną, ja byłam w szoku i zapytałam czy nie mogę zadać następnego jednego pytania a ona że nie bo takie są przepisy ..... Czekałam na tą wizytę 3,5 tygodnia na prywtnego dermatologa mnie nie stać .. pozatym wydaje mi się że skoro co miesiąc jest mi odciągana składka na ubezpieczenie zdrowotne to chyba właśnie przysługuje mi DARMOWE leczenie. Oprócz tego że pani mnie wyprosiła z gabinetu to na moje pytanie odpowiedziała bardzo opryskliwie podnosząc głos. Cała wizyta trwała z 2 minuty także to nie jest tak że siedziałam u niej pół h. Nie jestem przewrażliwiona ale już przeszkadza mi stosunek lekarzy, urzedników itp do innych ludzi. Czy uważacie że jest to powód żeby zgłosić skargę na tą p.dermatolog ?
Jak najbardziej należy złożyć skargę na tę dermatolożkę do NFZ. Niektórzy lekarze łaskę robią, że wykonują swój zawód. A przecież teraz zarabiają naprawdę kokosy. Pielęgniarki strajkowały, a lekarze skorzystali.
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 21:00   #11
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cytat:
Napisane przez Kropka_88 Pokaż wiadomość
Ja miałam podobną sytuację u ortopedy - dostałam skierowanie od internisty z powodu torbieli w nadgarstku, czekałam długi czas na wizyte, w miedzyczasie poglebil mi sie problem z kolanem. Wiec gdy skończyłam konsultację odnośnie nadgarstka zapytalam o "przeskakujace" i bolace kolano. Uslyszalam w odpowiedzi ze niestety w tej sprawie mi nie pomoze bo nie ma tego zapisanego w skierowaniu a on sie potem z tego tlumaczyl nie bedzie ze wynajduje mi kolejne choroby ;/ jak dla mnie chore. Poszlam do lekarza prywatnie i zostalam obsluzona kompleksowo.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
tak, ale nie powinnaś być zmuszona iść prywatnie. po to ty, albo twoi rodzice płacą podatki, żeby ci facet pomógł. zachowanie karygodne, powinnaś też była to zgłosić. sama nigdy nie spotkałam się z "jedna wizyta jeden problem" i wyśmiałabym lekarza, który by mi coś takiego powiedział.
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-04, 14:23   #12
Ola Rai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cześć.

Przeczytałam Wasze opinie na temat zachowania pani dermatolog.
Tak samo uważam, że powinno zostać to zgłoszone do kierownika kliniki/ przychodni.
Ewentualnie dodatkowo do Rzecznika Praw Pacjenta


Znalazłam coś na stronie Ministerstwa Zdrowia- myślę, że może Was to zainteresować

http://www.mz.gov.pl/leczenie/prawa-pacjenta



Edytowane przez Ola Rai
Czas edycji: 2014-07-04 o 14:28
Ola Rai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 14:43   #13
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Ja bym dodatkowo opisała takie zachowanie na portalu "znany lekarz" - sporo osób jednak sprawdza opinie o lekarzach prze umówieniem się na wizytę - a jeśli ktoś ma dużo opinii negatywnych, to się w pewnym stopniu przekłada na reputację lekarza jako specjalisty....
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 15:47   #14
Ola Rai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Zgadzam się. Sama często tam zaglądam bo ostatnio "wzięłam się za siebie" i pozapisywałam się do różnych specjalistów...Niestety nie wiedząc nic o nich wcześniej.
Ola Rai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:25   #15
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Ja znam jeszcze lepszą historię. Moja znajoma poszła do dermatologa, bo nagle pojawił jej się łupież i zwykły szampon anty nic nie dawał. Pani doktor (chyba bojąc się, że się zarazi ) badała ją... długopisem to dopiero absurd!
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:31   #16
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: zachowanie p.dermatolog

To nie absurd, tylko całkowicie normalne zachowanie.

Po pierwsze, wygodniej jest odgarniać pasma włosów czymś długim i cienkim, po drugie - jak myślisz, ilu pacjentom dziennie musi taki lekarz grzebać we włosach? często nie grzeszących czystością?

I nie, nie każdy idąc do lekarza pomyśli o tym, żeby się umyć - w to możesz mi wierzyć.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:37   #17
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Moja mama jak dostaje skierowanie do ortopedy na jedno kolano, to nie moze leczyc drugiego. Tez jej ortopeda tak tlumaczyl. Ciekawe, jak to jest, bo jak przychodze do lekarza POZ to z kilkoma rzeczami.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 13:56   #18
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: zachowanie p.dermatolog

nic nie przesadzasz ! tak właśnie przyjmują lekarze na NFZ, możesz napisać skargę chociaż pewnie nic to nie da ale tak jak ktos tutaj wspomniał, napisz co nieco na portalu znany lekarz , oczywiście kulturalnie ale rzeczowo, może chociaz odrobine Tobie ulzy

lekarze może i nie chcą być wredni ale NFZ to chora instytucja, a najlepiej się leczyć według NFZ według zasady czas leczy rany
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 14:05   #19
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Moja mama jak dostaje skierowanie do ortopedy na jedno kolano, to nie moze leczyc drugiego. Tez jej ortopeda tak tlumaczyl. Ciekawe, jak to jest, bo jak przychodze do lekarza POZ to z kilkoma rzeczami..
Chodzi własnie o to, co jest napisane w skierowaniu. Durny przepis, ale specjaliści się jakoś rozliczają z NFZ i np. jeśli przychodzisz ze skierowaniem na badanie lewego kolana a jednocześnie spytasz o inną dolegliwość, choćby z tego samego obszaru specjalizacji (drugie kolano, łokieć, bark) to lekarz się z tego musi potem jakoś rozliczyć z NFZ. Nie znam przepisów, byłoby dobrze zadać to pytanie na forum, na którym mógłby się wypowiedzieć jakiś lekarz.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 14:53   #20
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Ciekawe jak to sie ma do dermatologa - do niego nie trzeba skierowania.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 13:12   #21
Ola Rai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Smile Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cześć. Mimo swoich 23 lat niestety też wybrałam się też na wizytę z moimi krostami i zaskórnikami.

Ogólne moje wrażenie jest nie za wesołe. Pani doktor zachowywała się jakby była na "haju" cały czas uśmiechnięta minka i ogólno lekceważące zachowanie wobec pacjenta, strojenie min jako reakcja na stosowane do tej pory metody pozbywania się wszystkiego (płyny micelarne, kremy, toniki, wizyty u kosmetyczki itd.)
Wiedząc już z wcześniej przeczytanych postów przyszłam przygotowana na wizytę. Rano zrobiłam lekki makijaż i będąc parę minut wcześniej przed wizytą zmyłam go w łazience mleczkiem L’oreal.
Pani kazała pochylić się nad biurkiem , zdjąć okulary i pokazać policzki oraz kark i łopatki (bez ściągania bluzki) ....trwało to może z 30 sekund. W gabinecie było zgaszone światło oraz zasłonięte rolety. Tak więc byłam lekko zawiedziona, że nie zagłębiła się w mój problem.
Po chwili ciszy i i wpatrywania w monitor komputera powiedziała, że „ma pani trądzik i będziemy teraz panią leczyć lekami”, gdzie słowo trądzik i lekami zaakcentowała w taki sposób jakby to był koniec świata.
Wg. pani doktor kremy nawilżające mam odstawić bo zatykają one pory, mam również zrezygnować z wizyt u kosmetyczki (żadnych peelingów oraz oczyszczania), makijaż mam zmywać jedynie wodą lub jak wolę płynem micelarnym.
Dostałam receptę na dwa kremy (obydwa po 50 zł) gdzie wcześniej prosiłam o nie za drogie leki ponieważ mnie na nie nie stać w tej chwili ze względu na wydatki z powodu innych dolegliwości.

Mam stosować obydwie maści wieczorem, przed snem. w odstępie 20-minutowym.
Zastanawiam się teraz czy mam kupować to czy nie.
Proszę poradźcie coś…
Ola Rai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 17:07   #22
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: zachowanie p.dermatolog

O, losie. Ekspertem z dziedziny dermatologii nie jestem, ale zalecenie o demakijazu WODA i zakaz OCZYSZCZANIA twarzy jest dla mnie dziwny.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 01:10   #23
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: zachowanie p.dermatolog

A jakie są to leki?
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 17:11   #24
Ola Rai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Pierwszy to Cetaphil MD a drugi (po 20 minutach od wchłonięcia się pierwszego) to Epiduo, którego ilość wielkości ziarnka grochu bądź większą mam nanieść jedynie na twarz.

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
O, losie. Ekspertem z dziedziny dermatologii nie jestem, ale zalecenie o demakijazu WODA i zakaz OCZYSZCZANIA twarzy jest dla mnie dziwny.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mnie też to się wydaje dziwne. Dlatego zastanawiam się co mam zrobić..Czy wykupić receptę, czy iść do innego lekarza.

Oczywiście nie wspomniałam, że jestem w trakcie "kuracji" hormonalnej w wieku 23 lat- ale o tym może opowiem kiedyś indziej i w innym wątku, (o przyjmowane inne leki a ZWŁASZCZA HORMONY p. dermatolog nie raczyła mnie zapytać, bo po co...)

Edytowane przez Ola Rai
Czas edycji: 2014-07-15 o 17:18
Ola Rai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 17:57   #25
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cetaphil chyba nie jest na recepte. Ma za zadanie nawilzac (pewnie dlatego, ze Epiduo wysusza). Jednak reszta jest dla mnie nadal nie zrozumiala.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 08:41   #26
Ola Rai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Właśnie do mnie dotarło, że p. doktor tłumaczyła mi, że nie mogę stosować żadnych kremów nawilżających bo zatykają pory a przecież Cetaphil MD jest kremem nawilżającym ;/ Bez sensu...
Ola Rai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 08:57   #27
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: zachowanie p.dermatolog

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
To nie absurd, tylko całkowicie normalne zachowanie.

Po pierwsze, wygodniej jest odgarniać pasma włosów czymś długim i cienkim, po drugie - jak myślisz, ilu pacjentom dziennie musi taki lekarz grzebać we włosach? często nie grzeszących czystością?

I nie, nie każdy idąc do lekarza pomyśli o tym, żeby się umyć - w to możesz mi wierzyć.
To ma sens, ale jak bardzo niehigieniczny byl ten dlugopis...





Cytat:
Napisane przez Ola Rai Pokaż wiadomość
Właśnie do mnie dotarło, że p. doktor tłumaczyła mi, że nie mogę stosować żadnych kremów nawilżających bo zatykają pory a przecież Cetaphil MD jest kremem nawilżającym ;/ Bez sensu...
Fakt. Wrocilam teraz do twoich postow, pisalas o tym (wtedy jeszcze nie wiedzialam, co dostalas). Dla mnie to wszystko razem jest absurdalne. Idz do innego lekarza, a te zalecenia zlekcewaz, poki co.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-21 09:57:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.