Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-10, 16:29   #31
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Czy Wasze dzieci też się tak fascynują klaskaniem? ;-)
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Haha nie sprawdzałam jak na to reaguje :-P ale jak płacze z innego powodu niż ból np brzuszka, to klaszcząc w ręce można ją prawie natychmiast uspokoić. Przestaje płakać, momentalnie zaczyna się śmiać i jest tak rozemocjonowana że jak rączki na mnie zaciska to aż mnie boli. I jak tylko przestanę to znowu jest ryk ;-)
Mój jest zafascynowany ogólnie rękami, klaskanie pstrykanie palcami. Ostatnio ulubioną zabawą jest łapanie mnie za palce i obserwowanie jak mu nimi ruszam przed twarzą.
I lubi też jak mu tż "klekocze" językiem, tak jak się udaje chodzącego konia, momentalnie się zaczyna cieszyć.

Próbuję ogarnąć temat rozszerzania diety. To nie na mój umysł. Jeśli którejś z mam kp zachce się rozpisać plan żywienia na zasadzie: śniadanie, obiad i kolacja, to byłoby fajnie gdyby się podzieliła. Jak czytam na necie plany żywieniowe itp to wszystko nawzajem się wyklucza i jakoś tak zawile jest napisane, że nie wiem o co chodzi.

GOSIA sprawę mam do Ciebie w kwestii szczepienia. Sytuacja w domu wygląda tak, że młody nadal pokasłuje i posmarkuje. Nie wiem kiedy mu ten katar przejdzie. Pediatra kazała się pokazać w piątek albo na kontroli albo na szczepieniu. Nawet jeśli do piątku przestanie mi katarzyć, jakoś mnie nie przekonuje, żeby tak zaraz już ledwo po chorobie go szczepić, dobrze myślę?

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie do Was. Chcę kupić woreczki do mrożenia pokarmu i pomrozić kilka porcji, ponieważ mam możliwość raz w tygodniu chodzić na 'praktyki'..i chcę to wykorzystać.
I tu moje pytanie - jaką porcję mleka powinnam zamrozić na raz? Hania jest tylko kp, więc nie wiem, ile ona zjada na raz... Oczywiście tak orientacyjnie, jak sądzicie?
Myślę, że 150 na porcję powinno być chyba ok..
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:29   #32
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Moja Hania się dziwi, jak klaszczę. Klaszczę jej, jak jej się coś uda i ona robi wtedy oczy jak 5 zł

Halinka, ale chodzi Ci o rozszerzenie diety Malucha? Ale to na początku rozszerzania dajesz mu jeden posiłek inny niż mleko...Chyba, że ja nie kumam o co chodzi
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:35   #33
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Moja Hania się dziwi, jak klaszczę. Klaszczę jej, jak jej się coś uda i ona robi wtedy oczy jak 5 zł

Halinka, ale chodzi Ci o rozszerzenie diety Malucha? Ale to na początku rozszerzania dajesz mu jeden posiłek inny niż mleko...Chyba, że ja nie kumam o co chodzi
No tak... Owoc, warzywo, kaszka i te bajery...
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:39   #34
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
hej mamusie, witam się i ja w nowym wątku

Mój Bartuś też dzisiaj jakiś marudny, cały dzień by spał nie wiem co się dzieje... eh, ja to jestem czasami jakaś dziwna, śpi za mało- źle, śpi więcej niż zwykle- już się martwię, że coś jest nie tak..

Dziewczyny karmiące mm, mam takie pytanie- czy podajecie swoim maluchom zawsze taką ilość mleka i tyle razy ile zaleca producent na opakowaniu?

Czy zdarzyło się wam, że malec nie obudził się w ogóle w nocy na karmienie??
Mój dzisiaj spał od 20 do 5 i to też dlatego, że go obudziłam...
Nie wiem czy dobrze robię? Bo jeśli w nocy dziecko by nie jadło, to wychodzi 5 posiłków na dobę, a na puszce jest 6 x 120 ml. W takim przypadku w dzień podawać dziecku więcej mleka? Doradźcie proszę, bo w sumie pierwszy raz tak się zdarzyło i nie wiem co robić....
Hej u nas to wygląda tak że małej daje 120 ml a w nocy zdarza się 150 i zjada bez problemu. Staram się nie dawać częściej niż co 3h ale dziś np krzyk był po 2,5h to musiałam jej zrobić bo nic nie pomagało więc może w ciągu dnia też by zjadła tyle i starczało by na dłużej. Zdarza mi się że jak Lilka zasypia o 19-20 to ją budzę przed pójściem spać żeby nie wstawać po paru minutach i daje jej jedzonko. Może to błąd ale wtedy się zaczyna powoli kręcić więc wolę ją nakarmić.
To co na opakowaniu to sugerowane porcje a wiadomo że każdy ma inne potrzeby.
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:45   #35
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mój jest zafascynowany ogólnie rękami, klaskanie pstrykanie palcami. Ostatnio ulubioną zabawą jest łapanie mnie za palce i obserwowanie jak mu nimi ruszam przed twarzą.
I lubi też jak mu tż "klekocze" językiem, tak jak się udaje chodzącego konia, momentalnie się zaczyna cieszyć.

Próbuję ogarnąć temat rozszerzania diety. To nie na mój umysł. Jeśli którejś z mam kp zachce się rozpisać plan żywienia na zasadzie: śniadanie, obiad i kolacja, to byłoby fajnie gdyby się podzieliła. Jak czytam na necie plany żywieniowe itp to wszystko nawzajem się wyklucza i jakoś tak zawile jest napisane, że nie wiem o co chodzi.

GOSIA sprawę mam do Ciebie w kwestii szczepienia. Sytuacja w domu wygląda tak, że młody nadal pokasłuje i posmarkuje. Nie wiem kiedy mu ten katar przejdzie. Pediatra kazała się pokazać w piątek albo na kontroli albo na szczepieniu. Nawet jeśli do piątku przestanie mi katarzyć, jakoś mnie nie przekonuje, żeby tak zaraz już ledwo po chorobie go szczepić, dobrze myślę?

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------



Myślę, że 150 na porcję powinno być chyba ok..
Bardzo dobrze myślisz. Jak mu do piątku przejdzie to daj mu jeszcze chociaż weekend na dojście do siebie bo jednak organizm jest osłabiony. Lepiej dmuchać na zimne a kilka dni nikogo nie zbawi.

Butter ja mrożę po 100-120 ml zależy ile ściągnę. Czasem nie dojada, ale zwykle te 120 wciąga nosem. Jak jest 100 to nie marudzi że chce jeszcze, tylko najwyżej kolejny raz chce jeść trochę wcześniej.
Możesz też pomrozić małe porcje np po 50 ml, dawać na raty patrzeć ile zje, taką małą porcję się szybko rozmraża. Ja zawsze mam jakiegoś takiego malucha na ewentualną dokładkę ;-) poza tym jak wychodzę, to ściągam mleko przed wyjściem i zostawiam w lodówce w razie gdyby zabrakło. I jak jest mało to mama z tego dobiera, a potem resztę mrożę jak wracam. No i że wracam zwykle jak ona jest najedzona to znowu muszę ściągać ;-)

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
No tak... Owoc, warzywo, kaszka i te bajery...
Halinka najpierw dajesz jedną rzecz np marchewkę. Najlepiej na śniadanie bo wtedy cały dzień obserwujesz. Po dwóch tygodniach chyba możesz dać następną rzecz. I jeśli to ma być np jabłko to wtedy dajesz jabłko na śniadanie a marchewkę na obiad. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Próbowałam drzemki w łóżeczku i znowu mała wylądowała u mnie. Ehh wychowywanie jest ciężkie :-P ale będziemy próbować dalej może dziś po prostu ma zły dzień.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:48   #36
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Talking Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

No, wkoncu was znalazlam! forum cos mi nie dziala

I juz kolejna czesc watku
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:48   #37
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Halinka najpierw dajesz jedną rzecz np marchewkę. Najlepiej na śniadanie bo wtedy cały dzień obserwujesz. Po dwóch tygodniach chyba możesz dać następną rzecz. I jeśli to ma być np jabłko to wtedy dajesz jabłko na śniadanie a marchewkę na obiad. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
A ja właśnie nic już nie rozumiem.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 16:53   #38
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Oj, ja też próbowałam to rozgryźć i zostawiłam to w cholerę póki co, bo pomyślałam sobie, że wy będziecie szybciej dietę rozszerzać to wszytskiego się dowiem A potem juz się doedukuję sama i podejmę decyzje

A jeszcze takie pytanie:
Prasujecie?
Sterylizujecie?
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:56   #39
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Mój też dziś ciągle śpi. Chyba ta pogoda tak działa. Ja się w ogóle nie trzymam tego co na puszce. Maksym już od dawna przesypia noce, nie budzę go (no chyba, że ta jak dziś da czadu i do 9 śpi, to już budzę ). Robię mu na każde karmienie 150 ml, ale nie zawsze tyle zjada. W dzień karmię mniej więcej co trzy godziny, chyba że śpi, wtedy karmię go po spaniu. Wychodzę z założenia, że jak jednego dnia czy w ktorymś posiłku nie doje, to kolejnego sobie nadrobi, w kwestii jedzenia jestem elastyczna.
Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
Hej u nas to wygląda tak że małej daje 120 ml a w nocy zdarza się 150 i zjada bez problemu. Staram się nie dawać częściej niż co 3h ale dziś np krzyk był po 2,5h to musiałam jej zrobić bo nic nie pomagało więc może w ciągu dnia też by zjadła tyle i starczało by na dłużej. Zdarza mi się że jak Lilka zasypia o 19-20 to ją budzę przed pójściem spać żeby nie wstawać po paru minutach i daje jej jedzonko. Może to błąd ale wtedy się zaczyna powoli kręcić więc wolę ją nakarmić.
To co na opakowaniu to sugerowane porcje a wiadomo że każdy ma inne potrzeby.
dzięki dziewczyny
Wydaję mi się, że ja robię ten błąd, że nie podchodzę do tego karmienia elastycznie, tak jak opisała Kasia. W ciągu dnia też karmię co 3- 3,5 godziny, czasami jednak zdarza się że mały śpi w porze karmienia i nigdy nie wiem czy budzić go czy nie. Chyba za sztywno trzymałam się tych wytycznych z puszki i po prostu zaczęłam się już tym niepotrzebnie denerwować
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 16:58   #40
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Próbowałam drzemki w łóżeczku i znowu mała wylądowała u mnie. Ehh wychowywanie jest ciężkie :-P ale będziemy próbować dalej może dziś po prostu ma zły dzień.
Gosia, ale to ona zasypia u Ciebie na rękach? Bujasz ją czy jak ona zasypia?
Bo ja od początku odkładałam i tylko w naprawdę ekstremalnych przypadkach nie zasypia mi w ten sposób. A tak normalnie odkładam i najwyżej głaskam, trzymam za rączkę i zasypia, na rekach jej o wiele trudniej

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny
Wydaję mi się, że ja robię ten błąd, że nie podchodzę do tego karmienia elastycznie, tak jak opisała Kasia. W ciągu dnia też karmię co 3- 3,5 godziny, czasami jednak zdarza się że mały śpi w porze karmienia i nigdy nie wiem czy budzić go czy nie. Chyba za sztywno trzymałam się tych wytycznych z puszki i po prostu zaczęłam się już tym niepotrzebnie denerwować
No pewnie, wyluzuj
Jak raz zje mniej to potem doje na pewno A jak sie przedłuży przerwa to też się nic nie dzieje, tylko zje z większym apetytem
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 17:04   #41
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Oj, ja też próbowałam to rozgryźć i zostawiłam to w cholerę póki co, bo pomyślałam sobie, że wy będziecie szybciej dietę rozszerzać to wszytskiego się dowiem A potem juz się doedukuję sama i podejmę decyzje

A jeszcze takie pytanie:
Prasujecie?
Sterylizujecie?
Nie i nie :-P
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Gosia, ale to ona zasypia u Ciebie na rękach? Bujasz ją czy jak ona zasypia?
Bo ja od początku odkładałam i tylko w naprawdę ekstremalnych przypadkach nie zasypia mi w ten sposób. A tak normalnie odkładam i najwyżej głaskam, trzymam za rączkę i zasypia, na rekach jej o wiele trudniej

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------



No pewnie, wyluzuj
Jak raz zje mniej to potem doje na pewno A jak sie przedłuży przerwa to też się nic nie dzieje, tylko zje z większym apetytem
Na początku ją bujaliśmy, nosiliśmy na rękach bo płakała. Potem po kąpieli zaczęłam ją kłaść w łóżku obok siebie i tylko trzymałam rękę na niej albo gdzieś obok i powoli zasypiała, w dzień dalej na rękach/nogach kołysana. Teraz odkładam do łóżeczka, głaszczę, daję rękę, dwa dni było ok a od wczoraj wieczora masakra. I jak nie daje się nijak uspokoić to biorę ją do łóżka, kładę na boku brzuszkiem do siebie i tak przytulam, zasypia moment.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 17:04   #42
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
A jeszcze takie pytanie:
Prasujecie?
Sterylizujecie?
Prasuję tylko tetry, z czystego lenistwa. Wyparzam we wrzątku.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 17:17   #43
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Nie i nie :-P

Na początku ją bujaliśmy, nosiliśmy na rękach bo płakała. Potem po kąpieli zaczęłam ją kłaść w łóżku obok siebie i tylko trzymałam rękę na niej albo gdzieś obok i powoli zasypiała, w dzień dalej na rękach/nogach kołysana. Teraz odkładam do łóżeczka, głaszczę, daję rękę, dwa dni było ok a od wczoraj wieczora masakra. I jak nie daje się nijak uspokoić to biorę ją do łóżka, kładę na boku brzuszkiem do siebie i tak przytulam, zasypia moment.
To widocznie Adelka taka przylepa Ale myśllę, że jeszcze parę razy i nauczy się sama. Moja taka bardziej indywidualistka chyba, bo woli jak jej się oczy zasłoni, albo sama rączkami albo tetra zasłania i wtedy sie najlatwiej wycisza

Ja raz na tydz butelki i smoczki sterylizuję, a nie prasuję w ogóle. Chyba, że coś ma ładnie wyglądać. Do niedawna tetry tez jechalam, ale mam ich ze 100 i nie dawalam rady Teraz mam wymięte
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 17:25   #44
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Oj, ja też próbowałam to rozgryźć i zostawiłam to w cholerę póki co, bo pomyślałam sobie, że wy będziecie szybciej dietę rozszerzać to wszytskiego się dowiem A potem juz się doedukuję sama i podejmę decyzje

A jeszcze takie pytanie:
Prasujecie?
Sterylizujecie?
ja prasuje wszystko bo zawsze mam wrażenie że ubranka sa bardzo pogniecione
jednak nie sterylizuje tylko wyparzam we wrzątku

a tak na marginesie witam sie w nowym watku

bede sie mniej udzielała bo mam maluszka chorego zaraziłam go wiec sie kurujemy
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 17:37   #45
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Karoseria ja prasuje z obu stron wszystkie ciuszki małej i Tetry .
Naszych nie prasuje ale jej tak

Smoczki zostawiam we wrzątku w szklance co 2/3 dni ale moja mała juz smoka nie chce daje tylko wtedy kiedy widzę ze jej mega śpiąca i placze wtedy po 2 minutach zasypia


Moni bardzo dużo zdrowka dla Was
Kurujcie się
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 17:56   #46
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Oj, ja też próbowałam to rozgryźć i zostawiłam to w cholerę póki co, bo pomyślałam sobie, że wy będziecie szybciej dietę rozszerzać to wszytskiego się dowiem A potem juz się doedukuję sama i podejmę decyzje

A jeszcze takie pytanie:
Prasujecie?
Sterylizujecie?
Prasuję wszystko. Butelki sterylizuję po każdym użyciu w sterylizatorze parowym, smoczków mamy pięć i tak na zmianę używamy, ale max 12 godzin i do sterylizacji.

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny
Wydaję mi się, że ja robię ten błąd, że nie podchodzę do tego karmienia elastycznie, tak jak opisała Kasia. W ciągu dnia też karmię co 3- 3,5 godziny, czasami jednak zdarza się że mały śpi w porze karmienia i nigdy nie wiem czy budzić go czy nie. Chyba za sztywno trzymałam się tych wytycznych z puszki i po prostu zaczęłam się już tym niepotrzebnie denerwować
Ale wiesz, dane z puszki są orientacyjne, jedne dla wszystkich. A wiadomo, że donoszony pięciokilogramowy maluch ma inne potrzeby niż dwukilogramowy wcześniaczek, mimo że mają tyle samo tygodni. Ja się trzymam zasady, że nigdy nie budzi się śpiącego dziecka (chociaż dziś sama ją złamałam, ale to dlatego, że spał mi z 10 godzin chyba już). A c robisz, jak ci nie zjada wszystkiego?
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:01   #47
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Oj, ja też próbowałam to rozgryźć i zostawiłam to w cholerę póki co, bo pomyślałam sobie, że wy będziecie szybciej dietę rozszerzać to wszytskiego się dowiem A potem juz się doedukuję sama i podejmę decyzje

A jeszcze takie pytanie:
Prasujecie?
Sterylizujecie?

Prasuję pieluchy tetrowe i flanelowe i te ubranka które są przy skórze czyli pajace i body, resztę jeśli jest bardzo wymamlana.
Butelki i smoczki po umyciu zalewam wrzątkiem za każdym razem.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:08   #48
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość


Mamy dziś z mężem czwartą rocznicę pierwszej randki

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Ninka dzisiaj pierwszy raz się chichroliła Ale tak śmiesznie, że śmiałam się razem z nią
u nas drugi raz, ale pierwszy raz TZ nie widział jak kilka dni temu pierwszy raz mi się udało dziecko rozśmieszyć to ja się popłakałam
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Oj, ja też próbowałam to rozgryźć i zostawiłam to w cholerę póki co, bo pomyślałam sobie, że wy będziecie szybciej dietę rozszerzać to wszytskiego się dowiem A potem juz się doedukuję sama i podejmę decyzje

A jeszcze takie pytanie:
Prasujecie?
Sterylizujecie?
ja prasuje tylko nowe rzeczy, piore najpierw w najwyższej dozwolonej temperaturze, a potem jadę żelazkiem, jak coś już jest "swoje" to nie.
2. Wyparzam wrzątkiem.
Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
ja prasuje wszystko bo zawsze mam wrażenie że ubranka sa bardzo pogniecione
jednak nie sterylizuje tylko wyparzam we wrzątku

a tak na marginesie witam sie w nowym watku

bede sie mniej udzielała bo mam maluszka chorego zaraziłam go wiec sie kurujemy
dużo zdrówka!
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:17   #49
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
ja prasuje wszystko bo zawsze mam wrażenie że ubranka sa bardzo pogniecione
jednak nie sterylizuje tylko wyparzam we wrzątku

a tak na marginesie witam sie w nowym watku

bede sie mniej udzielała bo mam maluszka chorego zaraziłam go wiec sie kurujemy
przeziebiony? Biedny



Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Prasuję wszystko. Butelki sterylizuję po każdym użyciu w sterylizatorze parowym, smoczków mamy pięć i tak na zmianę używamy, ale max 12 godzin i do sterylizacji.



Ale wiesz, dane z puszki są orientacyjne, jedne dla wszystkich. A wiadomo, że donoszony pięciokilogramowy maluch ma inne potrzeby niż dwukilogramowy wcześniaczek, mimo że mają tyle samo tygodni. Ja się trzymam zasady, że nigdy nie budzi się śpiącego dziecka (chociaż dziś sama ją złamałam, ale to dlatego, że spał mi z 10 godzin chyba już). A c robisz, jak ci nie zjada wszystkiego?
matka idealna


Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Prasuję pieluchy tetrowe i flanelowe i te ubranka które są przy skórze czyli pajace i body, resztę jeśli jest bardzo wymamlana.
Butelki i smoczki po umyciu zalewam wrzątkiem za każdym razem.
ooo następna idealna
A skarpetki i spodnie? Przecież też są przy skórze...
Ja dziewczyny tez prasowałam ale skoro nie ma żadnego uczulenia, to właściwie jaki jest sens oprócz względów estetycznych?
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-10, 18:22   #50
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
przeziebiony? Biedny


matka idealna


ooo następna idealna
A skarpetki i spodnie? Przecież też są przy skórze...
Ja dziewczyny tez prasowałam ale skoro nie ma żadnego uczulenia, to właściwie jaki jest sens oprócz względów estetycznych?
Ale ja nie prasuję ich żeby odkazić tylko żeby zmiękczyć materiał Te bawełniane pajace po upraniu robią się takie szorstkie, jak je przejadę żelazkiem to się robią mięciutkie. Spodni nie prasuję bo młody ma same dresy z tym pluszem pod spodem więc już jest milutko.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:25   #51
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ale ja nie prasuję ich żeby odkazić tylko żeby zmiękczyć materiał Te bawełniane pajace po upraniu robią się takie szorstkie, jak je przejadę żelazkiem to się robią mięciutkie. Spodni nie prasuję bo młody ma same dresy z tym pluszem pod spodem więc już jest milutko.
aha... To rozumiem teraz Kubuś lubi jak mu milutko
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:29   #52
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
przeziebiony? Biedny





matka idealna




ooo następna idealna
A skarpetki i spodnie? Przecież też są przy skórze...
Ja dziewczyny tez prasowałam ale skoro nie ma żadnego uczulenia, to właściwie jaki jest sens oprócz względów estetycznych?

A jeszcze z tym jedzeniem ile i co ile, to mój mimo, że na mm to często woła mleko już po 2 godzinach i każda matka która próbowała dziecko z jedzeniem przetrzymać wie, że to niewykonalne. Można nosić, bujać, śpiewać, zabawiać a i tak głodne dziecko to złe dziecko. Z tym, że on zazwyczaj zjada 90-100 ml. Czasami zdarzy się, że wydudni 120 ml i mam wrażenie że jakby było więcej to też by zjadł, a innym razem 70ml i już dosyć. Dlatego ciągle przygotowuję 120 ml a nie 150ml bo nie ma sensu wylewać połowy.
To co jest na opakowaniu porównuję jedynie całościowo, czyli żeby w ciągu dnia zjadł około te 720 ml.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
aha... To rozumiem teraz Kubuś lubi jak mu milutko
A jak, przecież to chłop
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:43   #53
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Dziewczyny, używacie monitorów oddechu?

Ja świruje ostatnio na punkcie oddechów Łukaszka i maltretuje TŻ, że ma mi kupić i zastanawiam się tylko jaki...
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:46   #54
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Mój synu od wczoraj łapie się za uszy. Albo odkrył, że je ma i powinnam się cieszyć, albo robi mu się zamiast kataru zapalenie ucha i mam się martwić... Wasze dzieci też się łapią za uszy?
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:52   #55
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mój synu od wczoraj łapie się za uszy. Albo odkrył, że je ma i powinnam się cieszyć, albo robi mu się zamiast kataru zapalenie ucha i mam się martwić... Wasze dzieci też się łapią za uszy?

Mój młody za to stwierdził, że zdrapie sobie nos. Co się obejrzę to nowe zadrapanie, a paznokcie obcięte na zero ...no drze aż zedrze.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:53   #56
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mój synu od wczoraj łapie się za uszy. Albo odkrył, że je ma i powinnam się cieszyć, albo robi mu się zamiast kataru zapalenie ucha i mam się martwić... Wasze dzieci też się łapią za uszy?
Moja łapie czasami jak jest głodna
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 18:55   #57
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mój synu od wczoraj łapie się za uszy. Albo odkrył, że je ma i powinnam się cieszyć, albo robi mu się zamiast kataru zapalenie ucha i mam się martwić... Wasze dzieci też się łapią za uszy?
Mój się łapie jak jest zmęczony. Trze oczka, drapie się, łapie za głowę i za uszy. I pazurki wsadza do oczu - to najgorsze...
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 19:08   #58
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Mój się łapie jak jest zmęczony. Trze oczka, drapie się, łapie za głowę i za uszy. I pazurki wsadza do oczu - to najgorsze...
jak ja przegapie ziewanie i moja zmeczona to robi sie strasznie niespokojna i placzeeeeee, wlasciwie krzyczy

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Moje dziecko już dzisiaj przechodzi sama siebie... Zasypia na drzemkę juz 40min... A zaraz trzeba wstawac na kapiel Jak sie nie przespi chwile bedzie zla..
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 19:08   #59
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używacie monitorów oddechu?

Ja świruje ostatnio na punkcie oddechów Łukaszka i maltretuje TŻ, że ma mi kupić i zastanawiam się tylko jaki...
Ja mam angelcare, niania z monitorem oddechu, jest naprawdę super i jeszcze nie taki drogi.

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Mój synu od wczoraj łapie się za uszy. Albo odkrył, że je ma i powinnam się cieszyć, albo robi mu się zamiast kataru zapalenie ucha i mam się martwić... Wasze dzieci też się łapią za uszy?
Coś mi się obilo o uszy, że tak moze być przy zapaleniu. A nie jest marudny przy tym? Bo zapalenie ucha strasznie boli, więc chyba by dawał znaać.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 19:17   #60
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja mam angelcare, niania z monitorem oddechu, jest naprawdę super i jeszcze nie taki drogi.



Coś mi się obilo o uszy, że tak moze być przy zapaleniu. A nie jest marudny przy tym? Bo zapalenie ucha strasznie boli, więc chyba by dawał znaać.
No właśnie nie. Radosne spokojne i bezproblemowe dziecko. Stąd pytam, żeby nie wyjść na panikare
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.