Moja sukienka, a stylizacja TŻ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-11, 11:15   #1
kinomaniakowa
Raczkowanie
 
Avatar kinomaniakowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 97

Moja sukienka, a stylizacja TŻ


Hej. Wkleje 2 zdjęcia mojej sukienki, tylko ide w tej co nie mam jej na sobie czyli w tej(różowej, morelowej). Jaką mogę ciekawą koszulę i krawat kupić Tż do niej ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_8111.jpg (45,1 KB, 175 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8157.jpg (121,1 KB, 129 załadowań)
kinomaniakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 12:18   #2
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez kinomaniakowa Pokaż wiadomość
Hej. Wkleje 2 zdjęcia mojej sukienki, tylko ide w tej co nie mam jej na sobie czyli w tej(różowej, morelowej). Jaką mogę ciekawą koszulę i krawat kupić Tż do niej ?
białą koszule i morelowy krawat
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 12:21   #3
Krafcik
Rozeznanie
 
Avatar Krafcik
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 791
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

facet to nie część stylizacji, Boże tak trudno to pojąć (wiem nie na temat, ale skręca mnie jak widzę takie topiki )

PS: dobieranie krawatu pod kolor kiecki jest passe .

Edytowane przez Krafcik
Czas edycji: 2014-01-11 o 12:24
Krafcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 12:35   #4
kinomaniakowa
Raczkowanie
 
Avatar kinomaniakowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 97
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez Krafcik Pokaż wiadomość
facet to nie część stylizacji, Boże tak trudno to pojąć (wiem nie na temat, ale skręca mnie jak widzę takie topiki )

PS: dobieranie krawatu pod kolor kiecki jest passe .
Nie chodzi mi że to część stylizacji, tylko ładnie wygląda jak będzie miał strój podobny do kolorów mojej sukienki
kinomaniakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 12:40   #5
radiatelove
Przyczajenie
 
Avatar radiatelove
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 29
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez kinomaniakowa Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi że to część stylizacji, tylko ładnie wygląda jak będzie miał strój podobny do kolorów mojej sukienki
wg mnie ubieranie partnera podobnie do siebie jest już niesmaczne. było to modne 10 lat temu na wszystkich weselach itp. gdziekolwiek wychodze z moim wole aby był ubrany standardowo w biała koszule i czarny krawat/muche albo samą koszulę. Pozwól mu ubrać się tak jak będzie chciał (no chyba ze zdecyduje się na koor typowo nie pasujacy do ciebie np. jakiś zielony)
radiatelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 12:43   #6
izka222
Rozeznanie
 
Avatar izka222
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 724
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez kinomaniakowa Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi że to część stylizacji, tylko ładnie wygląda jak będzie miał strój podobny do kolorów mojej sukienki

W takim razie czarny krawat i biała koszula sprawdzi się idealnie, a i chłopak będzie się dobrze czuł w klasycznym zestawie.
izka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 12:43   #7
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez Krafcik Pokaż wiadomość
facet to nie część stylizacji, Boże tak trudno to pojąć (wiem nie na temat, ale skręca mnie jak widzę takie topiki )

PS: dobieranie krawatu pod kolor kiecki jest passe .
Cytat:
Napisane przez radiatelove Pokaż wiadomość
wg mnie ubieranie partnera podobnie do siebie jest już niesmaczne. było to modne 10 lat temu na wszystkich weselach itp. gdziekolwiek wychodze z moim wole aby był ubrany standardowo w biała koszule i czarny krawat/muche albo samą koszulę. Pozwól mu ubrać się tak jak będzie chciał (no chyba ze zdecyduje się na koor typowo nie pasujacy do ciebie np. jakiś zielony)
dokładnie!!! facet to nie dodatek, ma prawo ubrać się tak jak mu się podoba... chyba, że traktujesz go jak rzecz, która musi pasować. Boże, jak mnie to irytuje. Proszę sobie kupić, poczytać z facetem i nie zadawać na przyszłość takich pytań

http://www.matras.pl/rzeczowo-o-modzie-meskiej.html

powiem tak - każdy, kto ma chociażby znikome pojęcie o męskiej modzie i widzi taką kolorystycznie dobraną parę będzie się na to patrzył z politowaniem...

Edytowane przez 201608160903
Czas edycji: 2014-01-11 o 12:44
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 13:08   #8
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Biała koszula i czarny krawat albo koszula w biało-morelkowe paseczki
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:37   #9
kinomaniakowa
Raczkowanie
 
Avatar kinomaniakowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 97
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

a co myślicie np o takiej koszuli http://www.google.pl/imgres?client=o...art=20&ndsp=35 i czarnym krawacie ?

albo całkiem inaczej niż ja i http://www.wolczanka.com.pl/koszule/...zanka,id-50602 i do tego też czarny krawat ?
kinomaniakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:40   #10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

http://mrvintage.pl/2013/01/18-najwi...j-czesc-2.html

Niezbedna lektura dla Ciebie (punkt 11-ty).
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 13:49   #11
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44551963]http://mrvintage.pl/2013/01/18-najwi...j-czesc-2.html

Niezbedna lektura dla Ciebie (punkt 11-ty).[/QUOTE]

Witam kolejną krzewicielkę rozsądnej mody męskiej. Vintage powinien mieć jakiś program w tvp, może dzięki niemu każdy normalny facet, niebędący pantiflem zapytałby w takim przypadku jaki prezentuje autorka wątku: a czy ja się wtrącam do tego, jaką masz mieć sukienkę? nie? to nara

serio, mój facet chyba by mnie zabił śmiechem jakbym kazała mu się ubrać pode mnie, albo w ogóle jakoś ubrać. inna sprawa, że mógłby edukować tych wszystkich wizażowych misiów nie gorzej niż wymieniony wyżej bloger, może dlatego mam takie radykalne podejście
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 14:00   #12
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Witam kolejną krzewicielkę rozsądnej mody męskiej. Vintage powinien mieć jakiś program w tvp, może dzięki niemu każdy normalny facet, niebędący pantiflem zapytałby w takim przypadku jaki prezentuje autorka wątku: a czy ja się wtrącam do tego, jaką masz mieć sukienkę? nie? to nara
Moze to on powinien jej powiedziec jaka bedzie mial koszule, aby sukienke dobrala .
Bardzo lubie Mr. Vintage. Szarmant tez jest ciekawy, ale duzo bardziej klasyczy i zachowawczy. To jedyne modowe blogi polskie, na ktore zagladam regularnie. Szkoda, ze nie ma kobiet w blogosferze prezentujacych podobny styl. Kobiety prezentuja u nas albo sieciowkowy oklepany "must have", albo ubieraja na siebie co popadnie ze sklepow z uzywana odzieza. Patrzec sie na to nie da. Znasz jakis zagraniczny kobiecy odpowiednik Mr. Vintage?

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2014-01-11 o 14:02
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 14:18   #13
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Jak dla mnie druga koszula jest OK.

Jezu, dziewczyna spytała o poradę co może kupić swojemu facetowi do ubrania na jakąś okazję, to już, dostała baty że chce go ubierać pod siebie. Gdyby nie wstawiła zdjęcia sukienki, to by poleciały pytania " a jaką masz sukienkę?/zależy co Ty na siebie włożysz?"
Ale co tam, miło jest komuś przygadywać gdy nie ma się nic do powiedzenia, zamiast po prostu... siedzieć cicho.
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 14:28   #14
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44552203]Moze to on powinien jej powiedziec jaka bedzie mial koszule, aby sukienke dobrala .
Bardzo lubie Mr Vintage. Szarmant tez jest ciekawy, ale duzo bardziej klasyczy i zachowawczy. To jedyne modowe blogi polskie, na ktore zagladam regularnie. Szkoda, ze nie ma kobiet w blogosferze prezentujacych podobny styl. Kobiety prezentuja u nas albo sieciowkowy oklepany "must have", albo ubieraja na siebie co popadnie ze sklepow z uzywana odzieza. Patrzec sie na to nie da. Znasz jakis zagraniczny kobiecy odpowiednik Mr Vinatage?[/QUOTE]

Szarmat jest super gość. Kiedyś wydawał mi się strasznym sztywniakiem, ale bardzo się wyrobił. Co więcej, mój facet radził się go w sprawie garnituru i poprawek i wyszło rewelacyjnie. Także duże propsy dla niego, zostałam ostatnio wielką fanką Szarmanta

Ja lubię jeszcze http://outdersen.blogspot.com/ Outdersena z męskich. Reszty Ci nie będę polecała bo pewnie za bardzo hipsterskie

Co do mody damskiej, jako reprezentantka trendu elegancki hipsteryzm niestety się nie wypowiem, bo nie śledzę takich blogów damskich za bardzo Pracowałam w firmie, która sprzedawała proste, klasyczne ubrania i stąd mam sporą wiedzę. Ogólnie w damskiej modzie nie ma szywnych, eleganckich reguł - może to i lepiej? Chociaż jak czasem jadę metrem i widzę coponiektóre panie to mam ochotę im zaproponować zakupy ze stylistką i nie wziąć za to ani grosza, żeby tylko wyglądały lepiej

Cytat:
Jak dla mnie druga koszula jest OK.

Jezu, dziewczyna spytała o poradę co może kupić swojemu facetowi do ubrania na jakąś okazję, to już, dostała baty że chce go ubierać pod siebie. Gdyby nie wstawiła zdjęcia sukienki, to by poleciały pytania " a jaką masz sukienkę?/zależy co Ty na siebie włożysz?"
Ale co tam, miło jest komuś przygadywać gdy nie ma się nic do powiedzenia, zamiast po prostu... siedzieć cicho.
To jak z brafittingiem - pamiętam na starym koncie, w jakimś 2008 wizażanki reagowały na to histerycznie, powtarzając z uporem, że to wymysły te drogie stanki z Anglii i że każda ma 75 C. Podobnie pamiętam, jeszcze wcześniej, jak wizażanki nabijały się z rurek... a jakoś teraz oba tematy mają się dobrze. Podobnie jest z modą męską - trzeba edukować u podstaw i się nie zrażać. Tłuc do głowy. Jeśli chociaż jedna dziewczyna zajrzy na bloga Vintage, kupi książkę, czy wreszcie zrozumie, że facet to nie dodatek, albo wyjaśni mężowi, że czarny garnitur na ślub to też zły pomysł (marzenie ściętej głowy...) to będę bardzo zadowolona

Edytowane przez 201608160903
Czas edycji: 2014-01-11 o 14:33
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 14:41   #15
Arinka_
Zakorzenienie
 
Avatar Arinka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 454
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez Krafcik Pokaż wiadomość
facet to nie część stylizacji, Boże tak trudno to pojąć (wiem nie na temat, ale skręca mnie jak widzę takie topiki )

PS: dobieranie krawatu pod kolor kiecki jest passe .
Dokładnie

Ja stawiam na klasykę. Biała koszula, czarny krawat.
__________________
Uśmiechaj się zawsze - cuda są w drodze
Arinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 15:21   #16
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Na wieczorne imprezy jedyna odpowiednia koszula dla faceta to biała. Amen. Krawat ma być pasujący i porządny, a będzie wyglądał dobrze.
To podstawa podstaw - tak samo jak fakt, że mężczyzna posiadający odrobinę poczucia stylu nigdy nie zdejmuje marynarki (tu pozdrowienia dla wszystkich typowo polskich weselników biegających bez, w dodatku w kolorowych koszulach z krótkim rękawem ).
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 16:08   #17
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez kinomaniakowa Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi że to część stylizacji, tylko ładnie wygląda jak będzie miał strój podobny do kolorów mojej sukienki
nie, nie wygląda to ładnie. wygląda to tandetnie i żenująco.
Cytat:
Napisane przez izka222 Pokaż wiadomość
W takim razie czarny krawat i biała koszula sprawdzi się idealnie, a i chłopak będzie się dobrze czuł w klasycznym zestawie.
dokładnie.

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Na wieczorne imprezy jedyna odpowiednia koszula dla faceta to biała. Amen. Krawat ma być pasujący i porządny, a będzie wyglądał dobrze.
To podstawa podstaw - tak samo jak fakt, że mężczyzna posiadający odrobinę poczucia stylu nigdy nie zdejmuje marynarki (tu pozdrowienia dla wszystkich typowo polskich weselników biegających bez, w dodatku w kolorowych koszulach z krótkim rękawem ).
zgadzam się. oczywiście w upale bez klimy jestem w stanie to zrozumieć, albo podczas oczepin na weselu gdzie czasami faceci muszą biegać, skakać, czołgać się czy co tam odwalać. ale we wszystkich innych sytuacjach wieczornej imprezy facet powinien bezwzględnie pozostać w marynarce. rozpiętej gdy siedzi i zapiętej gdy nie siedzi.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2014-01-11 o 16:11
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 16:21   #18
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez merszja Pokaż wiadomość
Jak dla mnie druga koszula jest OK.

Jezu, dziewczyna spytała o poradę co może kupić swojemu facetowi do ubrania na jakąś okazję, to już, dostała baty że chce go ubierać pod siebie. Gdyby nie wstawiła zdjęcia sukienki, to by poleciały pytania " a jaką masz sukienkę?/zależy co Ty na siebie włożysz?"
Ale co tam, miło jest komuś przygadywać gdy nie ma się nic do powiedzenia, zamiast po prostu... siedzieć cicho.
Nikt tu nikomu nie przygaduje. Uwaga o siedzeniu cicho bardzo niekulturalna. Niepotrzebnie sprowadzasz dyskusje to parteru.

Pytanie o sukienke jest wazne. Nie jednak po to, aby zaproponowac koszule czy krawat w identycznym kolorze, ale po to, aby doradzic jakie kolory beda harmonijne. To ogromna roznica, ktorej zdajesz sie nie dotrzegac.

Moim zdaniem okropnie wyglada para, ktora wyglada jak kolorystyczne blizniaki. Swiadczy to o zupelnym braku znajomosci podstaw mody i braku dobrego gustu. Para powinna sie ubrac harmonijne, czyli tak, aby kolory sie ze soba nie gryzly.

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Szarmat jest super gość. Kiedyś wydawał mi się strasznym sztywniakiem, ale bardzo się wyrobił. Co więcej, mój facet radził się go w sprawie garnituru i poprawek i wyszło rewelacyjnie. Także duże propsy dla niego, zostałam ostatnio wielką fanką Szarmanta



Ja lubię jeszcze http://outdersen.blogspot.com/ Outdersena z męskich. Reszty Ci nie będę polecała bo pewnie za bardzo hipsterskie
Ciekawy, ale jak na moj gust chyba troche zbyt "postepowy". Ta wlasnorecznie robiona torebka nie na moje sily jest . Wole facetow ubranych nieco bardziej mesko. Bede jednak zagladac, bo niektore zestawy mile dla oka .

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
(...) czarny garnitur na ślub to też zły pomysł (marzenie ściętej głowy...) to będę bardzo zadowolona

Zgodnie z zasadami savoir-vivre, czarny garnitur/smoking to najlepsze wyjscie na slub. .

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2014-01-11 o 16:23
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 16:46   #19
Serena125
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pułtusk
Wiadomości: 67
GG do Serena125
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

a co ja mam powiedzieć, skoro dla mnie takie dobieranie krawata pod sukienkę wygląda okropnie i jestem za klasycznym czarnym krawatem, ewentualnie z małym akcentem kolorystycznym, a mój TŻ za nic nie chce się na to zgodzić bo dla niego takie dobieranie się pod siebie jest eleganckie i tyle i nie daje sobie wybić tego z głowy, mimo że wysłałam mu te linki od was
Serena125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-11, 17:21   #20
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44554415]Nikt tu nikomu nie przygaduje. Uwaga o siedzeniu cicho bardzo niekulturalna. Niepotrzebnie sprowadzasz dyskusje to parteru.

Pytanie o sukienke jest wazne. Nie jednak po to, aby zaproponowac koszule czy krawat w identycznym kolorze, ale po to, aby doradzic jakie kolory beda harmonijne. To ogromna roznica, ktorej zdajesz sie nie dotrzegac.

Moim zdaniem okropnie wyglada para, ktora wyglada jak kolorystyczne blizniaki. Swiadczy to o zupelnym braku znajomosci podstaw mody i braku dobrego gustu. Para powinna sie ubrac harmonijne, czyli tak, aby kolory sie ze soba nie gryzly.



Ciekawy, ale jak na moj gust chyba troche zbyt "postepowy". Ta wlasnorecznie robiona torebka nie na moje sily jest . Wole facetow ubranych nieco bardziej mesko. Bede jednak zagladac, bo niektore zestawy mile dla oka .




Zgodnie z zasadami savoir-vivre, czarny garnitur/smoking to najlepsze wyjscie na slub. .[/QUOTE]

oj nie mogę się zgodzić - ale tylko co do garnituru. reszta posta - 100% racji

http://mrvintage.pl/2012/04/zwykly-g...la-okazje.html

"Garnitur ślubny powinien być w kolorze ciemnym., bez kontrastowej faktury (np. prążki lub krata), z dość cienkiej tkaniny. Najlepszym rozwiązaniem będzie granat lub ciemniejsze odcienie szarości. Kolor czarny, uważany za najbardziej uniwersalny nie zawsze będzie dobrym wyborem, gdyż jest to kolor typowo wieczorowy, zatem jeśli uroczystości ślubne odbywają się w godzinach południowych i popołudniowych, to bezpieczniej będzie odstawić czerń. Późniejsze wykorzystanie czarnego garnituru przy innych okazjach też będzie kłopotliwe, no chyba, że mówimy o wydarzeniach żałobnych bądź wieczorowych, ale trudno taki garnitur uznać za uniwersalny."

tak samo ze smokingiem. mało który ślub w polsce odbywa się po zmroku zacytuję szarmanta:

Zakładamy, że ślub odbywa się w dzień, a nie po zmroku. Tak popularny ostatnio smoking niestety nie jest odpowiednim ubraniem. W czasach, kiedy znano reguły rządzące ubiorem, założenie smokingu w dzień było traktowane jako faux pas. Fraki i smokingi noszono tylko po zmroku. Dziś pewnie niewiele osób o tym pamięta, ale myślę, że czytelnicy powinni o tym wiedzieć. Mimo wszystko, daleki jestem od potępiania w czambuł smokingu na własnym ślubie. Smoking to na pewno lepsze wyjście niż błyszczący garnitur z poliestru albo typowy wół roboczy, żywcem zdjęty z asystenta sprzedaży w banku. Jeśli chcesz, droga wolna, ale pamiętaj, że jest to sprzeczne z kanonem!

Edytowane przez 201608160903
Czas edycji: 2014-01-11 o 17:23
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:37   #21
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
oj nie mogę się zgodzić - ale tylko co do garnituru. reszta posta - 100% racji

http://mrvintage.pl/2012/04/zwykly-g...la-okazje.html

"Garnitur ślubny powinien być w kolorze ciemnym., bez kontrastowej faktury (np. prążki lub krata), z dość cienkiej tkaniny. Najlepszym rozwiązaniem będzie granat lub ciemniejsze odcienie szarości. Kolor czarny, uważany za najbardziej uniwersalny nie zawsze będzie dobrym wyborem, gdyż jest to kolor typowo wieczorowy, zatem jeśli uroczystości ślubne odbywają się w godzinach południowych i popołudniowych, to bezpieczniej będzie odstawić czerń. Późniejsze wykorzystanie czarnego garnituru przy innych okazjach też będzie kłopotliwe, no chyba, że mówimy o wydarzeniach żałobnych bądź wieczorowych, ale trudno taki garnitur uznać za uniwersalny."

tak samo ze smokingiem. mało który ślub w polsce odbywa się po zmroku zacytuję szarmanta:

Zakładamy, że ślub odbywa się w dzień, a nie po zmroku. Tak popularny ostatnio smoking niestety nie jest odpowiednim ubraniem. W czasach, kiedy znano reguły rządzące ubiorem, założenie smokingu w dzień było traktowane jako faux pas. Fraki i smokingi noszono tylko po zmroku. Dziś pewnie niewiele osób o tym pamięta, ale myślę, że czytelnicy powinni o tym wiedzieć. Mimo wszystko, daleki jestem od potępiania w czambuł smokingu na własnym ślubie. Smoking to na pewno lepsze wyjście niż błyszczący garnitur z poliestru albo typowy wół roboczy, żywcem zdjęty z asystenta sprzedaży w banku. Jeśli chcesz, droga wolna, ale pamiętaj, że jest to sprzeczne z kanonem!
Owszem, najlepiej byloby sie przebrac. Nie czarny garnitur na slubie i czarny wieczorem. Malo kto chce wybrac takie rozwiazanie, wiec zgodnie z savoir vivre poleca sie czarne.
Co do smokingu to sie zgodze. Jak slub jest jakas potupawka w remizie badz impreza w restauracji przy dzwiekach "Jestes szalona" to smoking niezbyt pasuje. Jak slub w stylu bardziej eleganckim to smoking jak najbardziej. Co do tego, ze jest to stroj wieczorowy to nie zgadzam sie absolutnie. Zobacz jak byli ubrani goscie na slubie Williama i Kate. Smokingu nie dobiera sie do pory dnia, ale do podnioslosci uroczystosci. Szkolny blad. Az sie dziwie, ze Szarmant cos takiego napisal. Fajnie jednak, ze zacytowalas . Ciekawe informacje.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 17:44   #22
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44555588]Owszem, najlepiej byloby sie przebrac. Nie czarny garnitur na slubie i czarny wieczorem. Malo kto chce wybrac takie rozwiazanie, wiec zgodnie z savoir vivre poleca sie czarne.
Co do smokingu to sie zgodze. Jak slub jest jakas potupawka w remizie badz impreza w restauracji przy dzwiekach "Jestes szalona" to smoking niezbyt pasuje. Jak slub w stylu bardziej eleganckim to smoking jak najbardziej. Co do tego, ze jest to stroj wieczorowy to nie zgadzam sie absolutnie. Zobacz jak byli ubrani goscie na slubie Williama i Kate. Smokingu nie dobiera sie do pory dnia, ale do podnioslosci uroczystosci. Szkolny blad. Az sie dziwie, ze Szarmant cos takiego napisal. Fajnie jednak, ze zacytowalas . Ciekawe informacje.[/QUOTE]



u nas na ślubie będzie granatowy garnitur z suit supply i kamizelka wygląda super!TŻ nie chciał smokingu, bo granatowy garnitur przyda mu się do pracy - uroki biznesu hehe a smoking jest na małą ilość okazji. no i ślub jest przed 12.

tak swoją drogą byłam jakiś czas temu w operze narodowej i wyszliśmy z TŻem załamani - faceci ubrani jak fleje, jak już któryś miał garnitur to dramatycznie za duży, kobiety w jakże eleganckich zestawach mini w zeberkę + skórzana kurtka... jednak czasem potrzeba kurde nieco elegancji
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 18:56   #23
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość


u nas na ślubie będzie granatowy garnitur z suit supply i kamizelka (...)
Swietny wybor.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:17   #24
lusia2212
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 175
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
białą koszule i morelowy krawat
popieram
__________________
" W życiu nie chodzi o to, by przeżyć burzę, ale o to, by tańczyć w deszczu "
lusia2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:51   #25
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Biała koszula i czarny krawat, proste.
sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:15   #26
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Moja sukienka, a stylizacja TŻ

Biała koszula i czarny krawat typu śledzik
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-12 17:15:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.