płaskostopie u 4-latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-05, 23:19   #1
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214

płaskostopie u 4-latki


Moja córka urodziła się z wadami bioderek. Wada ta została wyleczona, ale teraz ma płaskostopie. Ortopeda kazał jej nosić buty z profilowaną wkładką i powiedział, że płaskostopie można zoperować. Na żaden zabieg nie zgadzam się, bo moje dziecko dużo już przeszło. Ja również.
Zimą córka nosiła buty z wkładką. Teraz też ma takie sandałki. W domu nosi laćki, bo papućków nie chce. Chodzi też w tenisówkach. Jednak cały czas nie da się chodzić z wkładką, bo nie we wszystkich butach są. Zaznaczam, że córka nie musi mieć ortopedycznych butów. Wkładki kupiłam w sklepie obuwniczym. Do ortopedy idziemy dopiero w listopadzie.

Czy Wasze dzieci też miały płaskostopie? Jak szybko się go pozbyłyście? Co robiłyście? Czy w domu Wasze dzieci też nosiły papućki z wkładką?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 08:42   #2
..::przemek::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::przemek::..
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 167
GG do ..::przemek::..
Dot.: płaskostopie u 4-latki

Wkladki musi nosic, bo to podstawa. Ja tez przez pewien okres nosilem wkladki (tylko, ze inny) i w sandalach nie chodzilem, bo wypadaly o 2 metrach. Podstawa sa dobre uty, z dobrze zrobiona podeszwa, amortyzujaca ruchy i z wyprofilowana wkladka. Co do samdalow to mam teraz reebokai maja wybrzuszenie pod stopa. Tylko nie wiem czy sa tak zrobione buty dla dzieci. Sandaly nie byly jakos strasznie drogie, bo chyba 90-100 pln za nowy model. Tak an podsumowanie to wkladki musi nosic prawie zawsze.
..::przemek::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 09:51   #3
Ewas1
Rozeznanie
 
Avatar Ewas1
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: G.W.
Wiadomości: 816
GG do Ewas1
Dot.: płaskostopie u 4-latki

Ja gdy byłam mała chodziłam na rehabilitację, a w domu z mamą robiłam ćwiczenia np: rolowanie palcami stóp rozwiniętego bandaża, chwytanie i podnoszenie woreczków z groszkiem , chyba jeszcze było chodzenie na zewnętrznej stronie stóp. Potraktuj to jako zabawę z córcią. Tu jest link do strony ze zdjęciami : http://www.gimnastyka.desk.pl/p_plasko.htm
A tu z innej strony ( http://www.awans.net/strony/profilak...udzinska1.html ) :
Najskuteczniejszą metodą leczenia płaskostopia są ćwiczenia wysklepiające stopę. Oto kilka przykładowych ćwiczeń możliwych i łatwych do wykonania w warunkach domowych:

1. Pozycja wyjściowa siedząca - przed dzieckiem garść kasztanów, kangurki (piłeczki), guziki lub inne drobne przybory. Palcami prawej i lewej stopy układamy: dziewczynki - kwiatka, chłopcy - samochód.
2. Pozycja wyjściowa - postawa stojąca - ruchami gąsienicy (pełzając) przemieszczamy się do przodu.
3. Pozycja wyjściowa – postawa stojąca - rolowanie kocyka lub ręcznika palcami stóp.
4. Marsz w wysokim wspięciu na palcach.
5. Pozycja wyjściowa siedząca, stopy trzymają stroną podeszwy piłkę – podrzucanie piłki stopami do rąk.
6. Siad na krzesełku – przed dzieckiem na podłodze kartka z bloku, między 1 i 2 palcem stopy ołówek (trzymany dość mocno) – rysowanie prawą nogą imienia, lewą nazwiska.
7. Siad na krzesełku, zakładanie skarpetki palcami prawej stopy na lewą nogę i odwrotnie (skarpetka musi być dość luźna).
8. Zabawa w „dźwig” - stajemy na jednej nodze, palcami drugiej nogi podnosimy woreczek (towar ) w górę przekładając go na inne miejsce (statek ).
9. Leżenie tyłem (na plecach) - w palcach stóp woreczki – wykonujemy rowerek, starając się nie wypuścić woreczków. „Jedziemy na wycieczkę w góry”.
10. Postawa stojąca na gazecie –stojąc na prawej stopie zapobiegamy przesuwaniu się gazety, lewa stopa ruchem chwytnym rozrywa gazetę na drobne kawałeczki .

Pozdrawiam Ewa
Ewas1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 19:26   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: płaskostopie u 4-latki

Ja jako dziecko tez mialam plaskostopie. Moja mama nie byla ze mna u ortopedy, chodz nie raz na badaniach mowiono ze mam plaskostopie, ale lekarz nie powiedzial, ze ma isc wiec nie poszal, ot taka byla moja mama. Wyleczalam sie sama w wieku cos kolo 11 lat. Moja ciocia miala plastikowe , czerwone klapki, gdzie bylo w nich odpowiednie wybrzuszenie. Ja wtedy mialam juz stope duza jak ona(to byly wakacjé u babci) i ona dala mi te klapki i kazala chodzic. Chodzilam , a jakze, kuzynostwo sie ze mnie smialo, ze odcisk stopy na piasku mam taki gruby, zawsze sie tego wstydzilam, chodz uwielbialam biegac na bosaka. Ciocia powiedziala mi , ze powinnam zydbac o to moje plaskostopie, bo jak bede dorosla, to moze mnie kregoslup bolec, badz jesli bede miec nadwage lub bede w ciazy to mocno ten defekt odczuje. Wiec chodzilam w tych klapkach pomimo, ze nogi mnie strasznie bolaly. Jak juz nie dawalam rady to na chwilke, dla odpoczynku zdejmowalam je i po chwilce znow zakladalam. Po dwoch tygodniach odcisk na piasku przestal juz przysparzac mi wstydu. Chodzilam w tych klapkach cale wakacje i juz nie mam plaskostopia.
Niby nic, jak sie jest straszym to tez to idzie skorygowac, ale uwazam, ze im szybciej tym lepiej. Malym dziecia stopa szybciej sie wygnie jak nalezy. Ja troche dlugo cierpialam, zanim bole przeszly.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.