wypadanie włosów a wrażliwy skalp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-08, 21:26   #1
nothingwillgrief
Przyczajenie
 
Avatar nothingwillgrief
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 22

wypadanie włosów a wrażliwy skalp


Witam.

Od dłuższego czasu borykam się z wypadaniem włosów. O ile wcześniej nie było to zbyt uciążliwe tak teraz włosów wypada coraz więcej. Coraz bardziej czuć jak włosów ubywa. Problem jednak tkwi w skalpie. Otóż jest on od dłuższego czasu bardzo wrażliwy. Nie mogę znaleźć sposobu na upięcie włosów, nie pasuje mu ani kucyk ani jakiś koczek ani nawet warkocz - od razu czuć ciągnięcie a po dłuższym czasie ból. Co do włosów - jestem posiadaczką grubych i dosyć gęstych prostych włosów farbowanych na blond (włosy sięgają za łopatki i są w bardzo dobrej jak na blond włosy kondycji) ALE farba nie dotykała skalpu od ponad pół roku (wcześniejsze farbowania były wykonywane farbami z dodatkami maski do włosów w celu złagodzenia działania). Czy to znak że włosy po prostu za ciężkie i muszę je skrócić? Czy może jednak może to być wina pielęgnacji? (skóra głowy nie za bardzo toleruje wcieranie czegokolwiek ani oleju ani wcierek)

Proszę o pomoc, już nie wiem co mam robić a skalp z dnia na dzień coraz bardziej boli.

PS.: Jeśli ktoś potrzebuje mogę zamieścić zdjęcie włosów.
nothingwillgrief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 20:32   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

wydaje mi się, że może to być wina tego, że jak sama mówisz włosy są zbyt ciężkie i ciągną skórę. Dobrym pomysłem byłoby skrócenie ich o jakieś 5 -6 cm wg mnie.
Na wrażliwy skalp polecam żel aloesowy do wcierania w skórę głowy.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 20:58   #3
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Nie napisałaś co stosujesz, ale mi to wygląda na typowe podrażnienie skóry głowy, spróbuj używać delikatnego szamponu i aloes lub żel z siemienia lnianego na skalp żeby go załagodzić.


Wątpię że włosy są za ciężkie, sama mam wrażliwy skalp, a jeszcze pół roku temu miałam włosy do tali i nie miałam problemów z podrażnieniem. Po ścięciu włosów o 40cm, ta kitka która ścięłam ważyła zaledwie 200g (a mam naprawdę gęste i grube włosy, jeszcze nie spotkałam się z fryzjerką która by nie powiedziała "o matko! ale pani ma włosów"). Co najwyżej używasz zbyt drażniących kosmetyków, może dodatkowo suszysz/prostujesz włosy przez co osłabiasz cebulki (zwłaszcza jeśli susząc dmuchasz bezpośrednio na skalp) i stąd to ciągnięcie.
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 21:26   #4
nothingwillgrief
Przyczajenie
 
Avatar nothingwillgrief
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 22
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Właściwie nie napisałam już o pielęgnacji wcześniej bo moje "pytanie" było i tak już długie. Więc jeśli chodzi o pielęgnacje to prostownica sporadycznie na wyprostowanie dwóch trzech pasm bo się zagięły i to tylko i wyłącznie w miejscu ich zgięcia, suszarka również sporadycznie, np kiedy mi się spieszy lub kiedy nie chcę kłaść się spać w mokrych bądź wilgotnych włosach (czyli jedno i drugie używam może raz w tygodniu albo nawet nie). Jednak w czasie wakacji nie korzystam z tego ponieważ po prostu nie mam takiej potrzeby. Co do pielęgnacji właściwej to obowiązkowo olej w moim przypadku w tej chwili lniany na całe włosy metodą "rosołku" (czyli olej w misce wody), żadnych odżywek czy masek nie nakładam na skalp. Jeśli chodzi o mycie to w tej chwili używam szampony z Isany (Isana, szampon do włosów, Pielęgnujący.). Nie myje nim też oczywiście włosów codziennie bo również nie mam takiej potrzeby. Próbowałam wcierać Jantar ale skończyłam po ok. tygodniu, może półtora bo włosy leciały jak szalone. Ogólnie jakiekolwiek pocieranie podczas mycia czy masaż skalpu powoduje nadmierne wypadanie. Jutro mam w planach zrobić właśnie żel z siemienia i polać nim włosy zanim nałożę maskę.

Myślicie że to może być wina szamponu? Analizując skład myślałam że raczej nie będzie mnie podrażniał.
nothingwillgrief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 22:07   #5
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

z szamponów spróbuj czegoś aptecznego, Pharmaceris jest bardzo dobry
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ensitonin.html
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 22:12   #6
nothingwillgrief
Przyczajenie
 
Avatar nothingwillgrief
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 22
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Dziękuję

Jak będę miała okazję to na pewno wypróbuję
nothingwillgrief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 15:33   #7
anetanowacka
Przyczajenie
 
Avatar anetanowacka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 3
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Daj proszę znać czy pomogło, mi też wypadają włosy, i to rok temu ścięłam dready a wypadać zaczęły dopiero teraz :/ Łykam drożdże, wcieram Jantar (delikatnie ale nie codziennie). Od tygodnia biorę żelazo, takie w tabletkach do rozpuszczania, i widzę odrobinę poprawy, może warto zrobić badania? Jeśli to żelazo u mnie nie zadziała to chyba pójdę do lekarza po skierowanie na badania krwi...
anetanowacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-11, 23:09   #8
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Niby maska z siemienia, jogurt na skalp, aloes - to takie łagodzące domowe sposoby, ale ja na Twoim miejscu przeszłabym się do dermatologa, a nie kombinowała na właśną rękę. Z Twojego opisu wynika, że nadeszła pora na lekarza.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 22:08   #9
nothingwillgrief
Przyczajenie
 
Avatar nothingwillgrief
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 22
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Zrobiłam tą "maseczkę" z siemienia i jak dla mnie - niebo a ziemia. Serio nie wiem czy to efekt placebo czy rzeczywiście zadziałało ale skóra głowy boli znacznie mniej. Dzisiaj też do mnie przyjechała maska aloesowa natur viral (podobno bardzo dobra jeśli chodzi i o pielęgnacje włosów jak i właśnie skalpu).

Wolha wRedna - jeśli chodzi o dermatologa to niedługo mam wizytę w innej sprawie ale na pewno wspomnę Pani doktor o tym problemie
nothingwillgrief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 22:34   #10
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Cytat:
Napisane przez nothingwillgrief Pokaż wiadomość
Zrobiłam tą "maseczkę" z siemienia i jak dla mnie - niebo a ziemia. Serio nie wiem czy to efekt placebo czy rzeczywiście zadziałało ale skóra głowy boli znacznie mniej. Dzisiaj też do mnie przyjechała maska aloesowa natur viral (podobno bardzo dobra jeśli chodzi i o pielęgnacje włosów jak i właśnie skalpu).

Wolha wRedna - jeśli chodzi o dermatologa to niedługo mam wizytę w innej sprawie ale na pewno wspomnę Pani doktor o tym problemie
Fajnie, że siemie pomogło, ale serio skonsultuj to z lekarzem
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 22:38   #11
nothingwillgrief
Przyczajenie
 
Avatar nothingwillgrief
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 22
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Na pewno skonsultuje i jak nie zapomnę to napiszę tutaj co mi Pani doktor powiedziała
nothingwillgrief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-21, 09:55   #12
LindaB33333
Raczkowanie
 
Avatar LindaB33333
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 38
Dot.: wypadanie włosów a wrażliwy skalp

Mi też włosy wypadały garściami, ale od kiedy zaczęłam używać ampułek TRYCHOXIN wszystko się zmieniło. Włosy są lśniące, odżywione i odbite od nasady. Mocno się trzymają na głowie na szczotce też już prawie nic nie znajduję. Mój mąż również używa Trychoxinu i problem łysienia został zniwelowany Wiem, że można dostać je w Bydgoszczy w LadySi.
Szczerze POLECAM!
LindaB33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-21 10:55:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.