Mieszkanie z 70-latkiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-28, 16:06   #1
mtbb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3

Mieszkanie z 70-latkiem


Hej, mam problem. Mam 23 lata. Wynajęłam od czerwca pokój w mieszkaniu trzypokojowym. Umowę podpisałam z pośrednikiem, który pod nieobecność właściciela zajmuje się lokalem. Gdy podpisywałam umowę, wiedziałam, że pozostałe pokoje są wolne. Dziś okazało się, że w jednym z nich będzie mieszkało dwóch mężczyzn – jeden w wieku 40, a drugi 70 (!) lat.

Chcę złożyć wypowiedzenie (mam miesięczne), ale nie wiem, co powiedzieć facetowi z biura nieruchomości. Że nie chce mieszkać z 70-latkiem? Czy to z mojej strony dyskryminacja? Nie chce, żeby agent próbował pozbyć się tych mężczyznM z mieszkania, sama chcę znaleźć sobie inny pokój. A może okłamać faceta z biura i wymyślić jakiś inny powód?

Nie wiem, skąd przyszło temu agentowi do głowy, żeby wynająć jeden z pokoi mężczyźnie na emeryturze, zwłaszcza, że opowiadał mi, że wynajmuje inne mieszkania i zawsze udaje mu się świetnie dobrać współlokatorów – w jednym mieszkają studenci, w innym dwie młode pary. Pewnie napiszecie, że sama jestem sobie winna – ok, racja, trzeba było szukać mieszkania już z lokatorami – ale to jest fajne, z klimatem, pasuje mi. Co wy byście zrobili?
mtbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 16:08   #2
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Cytat:
Napisane przez mtbb Pokaż wiadomość
Hej, mam problem. Mam 23 lata. Wynajęłam od czerwca pokój w mieszkaniu trzypokojowym. Umowę podpisałam z pośrednikiem, który pod nieobecność właściciela zajmuje się lokalem. Gdy podpisywałam umowę, wiedziałam, że pozostałe pokoje są wolne. Dziś okazało się, że w jednym z nich będzie mieszkało dwóch mężczyzn – jeden w wieku 40, a drugi 70 (!) lat.

Chcę złożyć wypowiedzenie (mam miesięczne), ale nie wiem, co powiedzieć facetowi z biura nieruchomości. Że nie chce mieszkać z 70-latkiem? Czy to z mojej strony dyskryminacja? Nie chce, żeby agent próbował pozbyć się tych mężczyznM z mieszkania, sama chcę znaleźć sobie inny pokój. A może okłamać faceta z biura i wymyślić jakiś inny powód?

Nie wiem, skąd przyszło temu agentowi do głowy, żeby wynająć jeden z pokoi mężczyźnie na emeryturze, zwłaszcza, że opowiadał mi, że wynajmuje inne mieszkania i zawsze udaje mu się świetnie dobrać współlokatorów – w jednym mieszkają studenci, w innym dwie młode pary. Pewnie napiszecie, że sama jestem sobie winna – ok, racja, trzeba było szukać mieszkania już z lokatorami – ale to jest fajne, z klimatem, pasuje mi. Co wy byście zrobili?
Przecież nie musisz podawać powodu. Składasz wypowiedzenie, dochowujesz okresu wypowiedzenia i tyle. To właśnie bym zrobił, a cały problem uważam za absurdalny w świetle braku jakiejkolwiek konieczności informowania o powodzie podjęcia decyzji o wypowiedzeniu.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 16:18   #3
mtbb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Przecież nie musisz podawać powodu. Składasz wypowiedzenie, dochowujesz okresu wypowiedzenia i tyle. To właśnie bym zrobił, a cały problem uważam za absurdalny w świetle braku jakiejkolwiek konieczności informowania o powodzie podjęcia decyzji o wypowiedzeniu.
No jasne, że nie muszę. Ale chcę. Agentowi zależało, żebym wynajęła ten pokój, będzie chciał mnie zatrzymać, a ja chcę powiedzieć prawdę, ale nie wiem, czy moje podejście do tej sytuacji w ogóle jest fair. Bardziej o to mi chodzi. Czy to dyskryminacja? Będę tam mieszkać jeszcze miesiąc. Nawet nie pytam, czy ktoś ma podobne doświadczenia, bo pewnie nikt taki się nie znajdzie.
mtbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 16:24   #4
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Jaka dyskryminacja? Bo prostu nie chcesz mieszkac ze starszymi facetami. Wcale ci sie nie dziwie. Jak spyta o powod to mu powiedz jesli chcesz ze po prostu chcesz mieszkac z rownolatkami.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 17:34   #5
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Cytat:
Napisane przez mtbb Pokaż wiadomość
No jasne, że nie muszę. Ale chcę. Agentowi zależało, żebym wynajęła ten pokój, będzie chciał mnie zatrzymać, a ja chcę powiedzieć prawdę, ale nie wiem, czy moje podejście do tej sytuacji w ogóle jest fair. Bardziej o to mi chodzi. Czy to dyskryminacja? Będę tam mieszkać jeszcze miesiąc. Nawet nie pytam, czy ktoś ma podobne doświadczenia, bo pewnie nikt taki się nie znajdzie.
po prostu powiedz że nie czujesz się komfortowo mieszkając z osobami z tak dużą różnicą wieku. i dla mnie to byłby wystarczający argument.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 17:34   #6
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Ja bym powiedziała prawdę i nie widze w tym żadnego problemu. Mnie raczej dziwi, że ktoś wpadł na pomysł takieg wynajmu.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 17:37   #7
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Cytat:
Agentowi zależało, żebym wynajęła ten pokój, będzie chciał mnie zatrzymać, a
no tego jeszcze nie grali, miałabyś spełniać życzenia agenta? tak w ogóle wpakował cię bezczelnie na minę, dokoptował ci kompletnie się tobą nie przejmując 20 i 50 lat starszych gości.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-28, 20:34   #8
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

gdybym musiała podać powód to bez zastanowienia powiedziałabym prawdę, że nie wyobrażam sobie mieszkać z mężczyznami starszymi ode mnie o 20 i 50 lat, bo czułabym się bardzo niekomfortowo. w sumie to skoro nie dopytywałaś sie kto tam będzie jeszcze mieszkał, to może zależało mu na tym żebyś wynajęła ten pokój, dlatego bo inni dopytali i rezygnowali
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 21:24   #9
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
no tego jeszcze nie grali, miałabyś spełniać życzenia agenta? tak w ogóle wpakował cię bezczelnie na minę, dokoptował ci kompletnie się tobą nie przejmując 20 i 50 lat starszych gości.
dokladnie...a Ty sie jeszcze przejmujesz?
Daj spokoj, ja tez bym uciekala -dziwne to towarzystwo
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 21:53   #10
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:30
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 22:18   #11
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

W życiu nie chciałabym mieszkać z 70-latkiem. Nie mam nic do starszych ludzi, ale zazwyczaj mają już swoje przyzwyczajenia, pewnie z okazji tego, że jest starszy zawsze miałby rację itd. Nie wszyscy tak mają, zdaję sobie z tego sprawę, ale jednak takie są realia, że często starsi ludzie uważają, że mają rację we wszystkim, a ty to jesteś gówniara i życia nie znasz.

Może się okazać, że to super wyluzowany typ, albo dziadek do rany przyłóż, ale no... Kocham moją babcię, lubię z nią rozmawiać, ale w życiu bym z nią nie zamieszkała, gdybym miała inny wybór, za duża różnica pokoleń.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-28, 22:48   #12
mtbb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 3
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Dziękuję za odpowiedzi. Takich potrzebowałam, żeby utwierdzić się w swojej decyzji. Jedna osoba z mojego otoczenia była zdania, że niekoniecznie trzeba mówić prawdę agentowi i "dziadkowi". Teraz wiem, że nie będę ściemniać. Zastanawiam tylko, jak przetrwam ten miesiąc.
Co do tego, że nie dopytałam kto będzie ze mną mieszał - wydaje mi się, że byłam pierwszą chętną. Odwiedzałam mieszkanie dwukrotnie przed podpisaniem umowy i wszystkie pokoje były puste, a ja sobie wybrałam jeden z nich.
W każdym razie, dzięki za odzew.
mtbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 23:26   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

A to w ogole mozna wynajac jeden pokoj przez agencje ? Myslalam, ze oni tylko cale mieszkania.



Co do skladu lokatorow nigdy sie z czyms takim nie spotkalam poza literatura wojenna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 12:25   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
po prostu powiedz że nie czujesz się komfortowo mieszkając z osobami z tak dużą różnicą wieku. i dla mnie to byłby wystarczający argument.
No dokładnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 15:32   #15
ThinkingAboutUs
Rozeznanie
 
Avatar ThinkingAboutUs
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 532
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

Ja bym powiedziała prawdę, a może znajdzie dla Ciebie inne rozwiązanie mieszkaniowe, które będzie Ci bardziej odpowiadało.
ThinkingAboutUs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 21:38   #16
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: Mieszkanie z 70-latkiem

autorko,
powiedz prawdę.
Dzięki temu może być łatwiej znaleźć dla ciebie odpowiednie lokum
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-04 22:38:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.