do p. dr. Skupina - przegroda nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-14, 18:28   #1
yacc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1

do p. dr. Skupina - przegroda nosa


Panie Doktorze, 5go października miałem prostowaną przegrodę nosa, zabieg został wykonany pod znieczuleniem miejscowym przez chirurga laryngologa. Podczas zabiegu lekarz naciął chrząstkę nosa (czubek), tak że jest ona teraz jakby rozpołowiona. Czasem przy "smarkaniu" zdarza się że lewa jej część odsuwa się od prawej, po czym potrafi wrócić na swoje miejsce. Moje pytanie: czy to normalne? jak długo chrząstka się będzie zrastać; czy w ogóle się zrośnie? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
yacc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 20:50   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: do p. dr. Skupina - przegroda nosa

Nos jest "świeżo" po zabiegu. Chrząstki nie są ustabilizowane, występuje obrzęk. Proszę obserwować wygląd i zachowanie się okolicy nosa po upływie 3 miesięcy.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 21:35   #3
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: do p. dr. Skupina - przegroda nosa

Panie Doktorze, mam pytanie związane pośrednio z tematem.Czy chrząstka z ucha uzupełniająca słupek nosa zawsze zrasta się całkowicie z chrząstką z nosa?Czy może być później wyczuwalna?Czy jest duże powodzenie takiego zabiegu?
Z góry dziękuję za odp.
__________________

Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 22:18   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: do p. dr. Skupina - przegroda nosa

Chrząstka nie ma takichn właściwości - nie zrasta się. Niezależnie skąd pochodzi (oczywiście w obrębie jednego organizmu). Np. przecieta chrząstka podczas "korekcji" przegrody nie zrosnie się. Utrzymuje się na swoim miejscu tylko dzieki istnieniu z obu stron śluzówki (przegroda) oraz powstałej bliźnie - ale nie jest to typowy zrost, tak jak w przypadku np. kosci. Chrzastka pobrana z małżowiny usznej jest bardzo dobrym materiałem. Jezeli zabieg jest wykonany dokładnie i nie wystapia powikłania to nie ma podstaw do obaw co do efektu zabiegu.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.