Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło. ZBIORCZY! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-12, 08:05   #331
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło

wczoraj kupiłam ten polecany na KWC żel-krem Garnier długotrwały efekt matujący - krem ma konsystencję jak lekka maska, ale rzeczywiście efekt matu jest, z tym że oczywiście ja po 3 godzinach znowu sie świecę
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 13:22   #332
apollonia
Przyczajenie
 
Avatar apollonia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło

Proszę o pomoc. Mam problemy ze świecącą się twarzą. Używam nawet musów kiedy robię makijaż myślałam, że złagodziły mój problem i rzeczywiście udaje mi się, ale na krótki okres czasu. Mam też problem z tym, że moja skóra na twarzy się łuszczy i po umyciu twarzy jak na przykład przez jakiś czas nie nasmaruje jej kremem to jest bardzo sucha. Więc używam krem NIVEA soft, który nawilża srórę. Robię również peelingi, ale to też nie pomaga, bo kiedy nakładam puder na twarz to skóra znowu się łuszczy. Są może na to jakieś sposoby, które nie są czasochłonne i tanie?
apollonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 13:38   #333
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło

proszę więc i ja o pomoc i wskazówki, co ulepszyć, co wyeliminować a co dodać?
Mam 27 lat, cerę tłustą, bardzo wrażliwą i naczynkową, rozszerzone pory,więc generalnie chyba cały najgorszy pielęgnacyjnie zestaw. I tak jak się zajmuję świeceniem, to mi się przesusza i naczynka szaleją, jak się zajmę naczynkami, świecę się niemiłosiernie i wychodzą jakieś krosty od zapchania po treściwych kremach. Do tego nie znalazłam jeszcze składników, na które miewam uczulenia lub mnie zapychają, a zdarza się.
Moja pielęgnacja na dzień dzisiejszy wygląda tak:
rano:
-
myję twarz żelem avene cleanance (chyba nie chcę go zmieniać), próbowałam z micelami bez wody, ale czuję się niedomyta
-rzadko używam toniku, nie potrafię zrobić z tego nawyku, jeśli już, to mam tonik matujący z tej serii co żel do mycia
- krem (koniecznie lekki i matujący) - aktualnie od dłuższego czasu jest to skinset vichy (poszukiwania były długie i ciężkie, ale nie znoszę jak krem zostawia warstwę na twarzy, więc musi być lekki i matujący, ale też nie przesuszający). Ten krem ma w składzie alkohol, co nie jest dobre dla naczynek, ale nie podrażnił mnie, więc może nie jest go aż tak dużo.
-potem wiadomo kolorówka

czasem jak mi się przypomni używam po powrocie z pracy wody termalnej avene, ale też raczej nieregularnie

wieczorem:
mycie tym samym żelem
effaklar K (od dwóch tygodni), ale co dwa trzy dni naprzemiennie z nawilżaniem - teraz to LRP Hydraphase XL a na policzki nakładam krem do cery naczynkowej tołpy. Jeśli skóra będzie potrzebowała większego nawilżenia, odstawię effaclar, albo będę go rzadziej stosować

czasem stosuję maseczki, ale regularność nie jest moją najmocniejszą stroną, więc nieraz jest to dwa razy w tygodniu a nieraz wcale. Generalnie szukam ideału i kupuję najczęściej jakieś oczyszczające w saszetkach albo nawilżające-odżywcze, w zależności od stanu mojej cery. Maseczkę nawilżającą kupiłam niedawno firmy iwostin (kiedyś kremy tej firmy też mi dobrze służyły). Jeśli chodzi o maseczki robione (np. aspirynowa albo inne glinki), to ja raczej nie jestem typem "młodego chemika" i nie mam czasu ani chęci na kręcenie różnych specyfików w domu.


co chciałabym uzyskać? - zwężone pory, mniej świecenia, nie pojawianie się przykrych niespodzianek w postaci wyprysków, ale też uspokoić naczynka.
dziewczyny, pomocy
z góry dziękuję za wszystkie uwagi
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 16:15   #334
Sondra
Raczkowanie
 
Avatar Sondra
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zielone mazowsze :)
Wiadomości: 236
Dot.: Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
proszę więc i ja o pomoc i wskazówki, co ulepszyć, co wyeliminować a co dodać?
Mam 27 lat, cerę tłustą, bardzo wrażliwą i naczynkową, rozszerzone pory,więc generalnie chyba cały najgorszy pielęgnacyjnie zestaw. I tak jak się zajmuję świeceniem, to mi się przesusza i naczynka szaleją, jak się zajmę naczynkami, świecę się niemiłosiernie i wychodzą jakieś krosty od zapchania po treściwych kremach. Do tego nie znalazłam jeszcze składników, na które miewam uczulenia lub mnie zapychają, a zdarza się.
Moja pielęgnacja na dzień dzisiejszy wygląda tak:
rano:
-myję twarz żelem avene cleanance (chyba nie chcę go zmieniać), próbowałam z micelami bez wody, ale czuję się niedomyta
-rzadko używam toniku, nie potrafię zrobić z tego nawyku, jeśli już, to mam tonik matujący z tej serii co żel do mycia
- krem (koniecznie lekki i matujący) - aktualnie od dłuższego czasu jest to skinset vichy (poszukiwania były długie i ciężkie, ale nie znoszę jak krem zostawia warstwę na twarzy, więc musi być lekki i matujący, ale też nie przesuszający). Ten krem ma w składzie alkohol, co nie jest dobre dla naczynek, ale nie podrażnił mnie, więc może nie jest go aż tak dużo.
-potem wiadomo kolorówka

czasem jak mi się przypomni używam po powrocie z pracy wody termalnej avene, ale też raczej nieregularnie

wieczorem:
mycie tym samym żelem
effaklar K (od dwóch tygodni), ale co dwa trzy dni naprzemiennie z nawilżaniem - teraz to LRP Hydraphase XL a na policzki nakładam krem do cery naczynkowej tołpy. Jeśli skóra będzie potrzebowała większego nawilżenia, odstawię effaclar, albo będę go rzadziej stosować

czasem stosuję maseczki, ale regularność nie jest moją najmocniejszą stroną, więc nieraz jest to dwa razy w tygodniu a nieraz wcale. Generalnie szukam ideału i kupuję najczęściej jakieś oczyszczające w saszetkach albo nawilżające-odżywcze, w zależności od stanu mojej cery. Maseczkę nawilżającą kupiłam niedawno firmy iwostin (kiedyś kremy tej firmy też mi dobrze służyły). Jeśli chodzi o maseczki robione (np. aspirynowa albo inne glinki), to ja raczej nie jestem typem "młodego chemika" i nie mam czasu ani chęci na kręcenie różnych specyfików w domu.


co chciałabym uzyskać? - zwężone pory, mniej świecenia, nie pojawianie się przykrych niespodzianek w postaci wyprysków, ale też uspokoić naczynka.
dziewczyny, pomocy
z góry dziękuję za wszystkie uwagi


Miskowa pozwolę sobie dołaczyc się od Twojego pytania. Mam dokładnie taką samą cerę jak Ty - przetłuszcza się bardzo + naczynka. Przez wiele lat stosowałam tylko i wyłącznie kosmetyki do cery tłustej, ale ostatnio moja cera stała się również wrażliwa, pojawiły się również naczynka i zaczerwieniena, w stresie wyskakują mi "rumieńce". skończyły mi się właśnie wszystkie kremy i maseczki i chciałabym zupełnie od zera skompletować swój zestaw pielęgnacyjny. Dziewczyny, pomóżcie, nie chcę kupować w ciemno ,przewertowałam juz KWC i jestem zdezorientowana.
Sondra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 07:41   #335
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło

Cytat:
Napisane przez Sondra Pokaż wiadomość
Miskowa pozwolę sobie dołaczyc się od Twojego pytania. Mam dokładnie taką samą cerę jak Ty - przetłuszcza się bardzo + naczynka. Przez wiele lat stosowałam tylko i wyłącznie kosmetyki do cery tłustej, ale ostatnio moja cera stała się również wrażliwa, pojawiły się również naczynka i zaczerwieniena, w stresie wyskakują mi "rumieńce". skończyły mi się właśnie wszystkie kremy i maseczki i chciałabym zupełnie od zera skompletować swój zestaw pielęgnacyjny. Dziewczyny, pomóżcie, nie chcę kupować w ciemno ,przewertowałam juz KWC i jestem zdezorientowana.
no to czekamy na czyjąś pomoc
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 19:38   #336
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Dzięki dermatologowi i w pewnym sensie Wam moja cera wreszcie osiągneła wreszcie efekt o jakim marzyłam. Wkońcu nie boję się , a nawet lubie patrzeć w lustro. Teraz, aby ten efekt trwał i trwał, musze zwracać uwagę na to jakie kosmetyki kupuję, a nie tak jak wcześniej; przeczytałam zapewnienia producenta, uwierzyłam, fajnie-fajnie i kupuje. Został jeszcze malutki problemik dotyczący właśnie świecenia sie buźki. Nie przeszkadza mi to az tak bardzo jednak wiadomo nie jest komfortowe. Bibułki jasne pomagają, ale nie zawsze mam okazje ich użyc. Dlatego proszę Was o pomoc w tej sprawie. Potrzebuje czegos co zrobi z tym porządek. Zastanawiałam się nad Effaclarem K ale niewiem czy konieczne jest jego stosowanie jeśli cere mam ładną tyle, że świecącą.
Wiem wątków tego typu było mnóstwo, wiele przeczytałam, z niektórych rad skorzystałam, niestety nic mnie nie zadowoliło
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 19:56   #337
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

polecam Ci puder Manhattan Soft Compact Powder. ze wszystkich pudrow jakie probowalam ten redukuje swiecenie na zdecydowanie najdłuzej. no ale wiadomo ze w ciagu dnia trzeba poprawiac.
no ale to tak na zamaskowanie
a na zredukowanie to hm.. mi zawsze świecenie na dosyc dlugo redukowalo opalanie twarzy. chciaz teraz to moze byc trudne chyba ze w solarium i podobno dobrze na twarz wplywa smarowanie wieczorem mlekiem ale glowy nie dam bo ja probowalam w okresie kiedy twarz swiecila mi sie bardzo malo.
mowie o takich 'prymitywnych ' sposobach bo np w moim przypadku zadne toniki itp nie działaly. mozesz wyprobowac tez kremow matujących. ja aktualnie uzywam DAX perfecta Cera Mieszana z mikro perłami matujacymi nie wiem czy taka jest dokładna nazwa ale tak pisze na słoiczku smaruję sie nim na noc, poprawa jest widoczna ale nie jest to jakis zniewalający efekt.
a ile masz lat? bo ja kiedys maialam bardzo duzy problem ze swieceniem twarzy ale po kilku latach jest juz minimalny. więc nie zalamuj sie
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 20:01   #338
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Nie no, załamana nie jestem, tylko troszke uciążliwe to jest;] Mam 15 lat, no i cere mieszana więc chyba z wiekiem mi świecenie nie przejdzie, chociaz moze.. ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 20:36   #339
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

może kryolan anti shine?
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:11   #340
fascynacja77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

A ja polecam Ci przed uzyciem podkładu, posypac twarz zwykłą mąką, pedzelkiem do makijazu

I nawet najpiękniejsze rysy nie ukryją brzydoty, która powstaje w nas z ich sprawą.
fascynacja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 06:48   #341
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Dla mnie świecenie to zmora.Zaraz po zrobieniu makijażu,przypudrowaniu.z aczynam się błyszczeć w strefie T....
Nie wiem co z tym zrobić wygląda to tak nie estetycznie w dodatku z tych części podkład mi spływa..
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 08:16   #342
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez fascynacja77 Pokaż wiadomość
A ja polecam Ci przed uzyciem podkładu, posypac twarz zwykłą mąką, pedzelkiem do makijazu

I nawet najpiękniejsze rysy nie ukryją brzydoty, która powstaje w nas z ich sprawą.
Ta maka bedzie sie trzymać? I nie bedzie potem widoczna?

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
może kryolan anti shine?
To jakis puder/podkład?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 10:28   #343
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

anti shine to anti shine, taki 'puder' calkowicie niewidoczny niwelujący błyszczenie
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 10:37   #344
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

a nie ma jakiegos tanszego odpowiednika tego pudru? cholernie drogi..
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 15:19   #345
patin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 61
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

czesc a jakiej firmy jest ten puder
patin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 17:30   #346
kaziaa23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 776
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Ja polecam MANHATTAN - Perfect Teint 2w1 Puder kompaktowy w kamieniu, dała mi go moja mama bo ją troszkę wysuszał, jedyny puder(na mokro jako podkład) który naprawdę matyje mnie na cały dzień nawet jak się zgrzeję polecam, kosztuje ok.30zł i fajna asamitna bużka po nim jest, trzeba go tylko nakładać dociskając do twarzy. Z kremów polecam Garnier Czysta Skóra ale on akurat pod makijaż się nie nadaje bo zawiera glinkę która pochłania nadmiar sebum
kaziaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 17:41   #347
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

raczej koło 15 zł - tyle kosztują pudry manhattana
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 18:11   #348
kaziaa23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 776
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

ten akurat kosztował równo 29,99zł, inne były rzeczywiście po 15zł, kupiłam w drogerii Natura, chyba że tam tak drogo było nie wiem :-(
kaziaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 18:13   #349
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

w rossmanie jest tanio, tam podpaski które kosztują 11 zł w super pharmie kosztują 6 zł, taki przykład
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 19:01   #350
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez kaziaa23 Pokaż wiadomość
Ja polecam MANHATTAN - Perfect Teint 2w1 Puder kompaktowy w kamieniu, dała mi go moja mama bo ją troszkę wysuszał, jedyny puder(na mokro jako podkład) który naprawdę matyje mnie na cały dzień nawet jak się zgrzeję polecam, kosztuje ok.30zł i fajna asamitna bużka po nim jest, trzeba go tylko nakładać dociskając do twarzy. Z kremów polecam Garnier Czysta Skóra ale on akurat pod makijaż się nie nadaje bo zawiera glinkę która pochłania nadmiar sebum

Dziekuje bardzo za porade
Lece do KWC zobaczyc jakie recenzje
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:13   #351
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Na świecenie nie ma złotego środka niestety... Redukują je nieco olejki i ogólnie natłuszczanie twarzy, wtedy skóra nie jest przesuszona i wytwarza mniej sebum. Sprawdzone przeze mnie . Jednak i tak przypudrowywać się trzeba nie ma wyjścia
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:21   #352
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Na świecenie nie ma złotego środka niestety... Redukują je nieco olejki i ogólnie natłuszczanie twarzy, wtedy skóra nie jest przesuszona i wytwarza mniej sebum. Sprawdzone przeze mnie . Jednak i tak przypudrowywać się trzeba nie ma wyjścia
Ja i tam mam taka malutka nadzieje, że coś może pomoc Juz nawet zaczęłam sie zastanawiać czy istnieja jakies zabiegi np. operacyjne, aby zamknąć te gruczoły co wytwarzają sebum :P Chociaz pewnie nie
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 20:14   #353
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Nie, taki nasz urok
Przy mieszanej/tłustej cerze za sukces należy uznać brak niedoskonałości błyszczenie to pikuś
Chociaż nieco uciążliwy
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 17:27   #354
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Nie, taki nasz urok
Przy mieszanej/tłustej cerze za sukces należy uznać brak niedoskonałości błyszczenie to pikuś
Chociaż nieco uciążliwy
No niby tak, sukces sukcesem, ale i tak na cos bedziemy narzekac xd Teraz mi takie malutkie wągierki nie przeszkadzają, ale niedlugo jak sie wylecze z tradziku (mam nadzieje) bede robic afere z niewielkiego pryszcza
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 18:37   #355
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

podnosze,
moze ktos zna jeszcze jakies sposoby?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 19:27   #356
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

zajrzyj do kuchni i poszukaj skrobi ziemniaczanej. Skrobi, czyli w tym wypadku mąki ziemniaczanej [niektóre dziewczyny używają też skrobi kukurydzianej, ale w tym przypadku mąka to nie jest to samo :P]
wysyp trochę na rękę (najlepiej nad zlewem), weź duży pędzel i dokładnie się tym pudrem 'wypędzluj' [nadmiar strzepnij - też pędzlem]
Sama natura ... ;D i w dodatku nie wysusza... jedno co - nie sprawdzi się to raczej przy ciemniejszych cerach.
Taka próba cię nie będzie w zasadzie nic kosztowała (chyba że nie masz mąki ), a efekt...może pozytywnie zaskoczyć ;]
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 20:01   #357
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

No ja na szczescie mam jasna cere;]
Hm.. a takiej maki to chyba nie posiadam. Gdzie mozna ja kupic? Gdzies tu dziewczyny pisaly, ze ponoc w sklepie nawet akspedientki nie wiedza co to w ogole jest
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 20:17   #358
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

normalna, najzwyklejsza w świecie mąka ziemniaczana... (ja taką np dodaję do gofrów prócz mąki pszennej ;P) w każdym spożywczaku pani powinna wiedzieć co to jest... (na opakowaniu będzie napisane albo "mąka", albo "skrobia" ziemniaczana)
A nie kosztuje więcej niż 2zł za kg :P
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 21:34   #359
The Angel Of Darkness
Raczkowanie
 
Avatar The Angel Of Darkness
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 225
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

hej dziewczyny mam pytanie znacie może jakiś żel lub tonik,albo nawet jakiś dobry peeling oczyszczający dogłębnie pory jak i samą cerę? obecnie używam liniii Pure Zone Loreal"a i jest świetna,ale chodziłoby mi o coś bardziej specjalistycznego,czego mogłabym używać raz na jakiś czas dla perfekcyjnego oczyszczenia skóry,pomożecie??
__________________
But suffice it to say
We're leaving things unsaid
We sing ourselves to sleep
Watching the day lie down instead
The Angel Of Darkness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 08:51   #360
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez The Angel Of Darkness Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam pytanie znacie może jakiś żel lub tonik,albo nawet jakiś dobry peeling oczyszczający dogłębnie pory jak i samą cerę? obecnie używam liniii Pure Zone Loreal"a i jest świetna,ale chodziłoby mi o coś bardziej specjalistycznego,czego mogłabym używać raz na jakiś czas dla perfekcyjnego oczyszczenia skóry,pomożecie??
Ja uzywam jednych z bardzo tanich kosmetykow i jestem zadowolona. Tonik ogorkowy Ziaji oraz z tej samej serii peeling. Wcale nie uwazam, zeby drozsze znaczylo lepsze;]

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
normalna, najzwyklejsza w świecie mąka ziemniaczana... (ja taką np dodaję do gofrów prócz mąki pszennej ;P) w każdym spożywczaku pani powinna wiedzieć co to jest... (na opakowaniu będzie napisane albo "mąka", albo "skrobia" ziemniaczana)
A nie kosztuje więcej niż 2zł za kg :P
Hehe, tez mi sie wydaje, ze powinny wiedziec ocb. No nic poytam dzis badz jutro.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 22:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.