Prasowanie kosmetyków mineralnych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-30, 17:16   #31
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

ja w tej aptece tusz dostalam w koncu "mega long" i zabawki maja tanie
czekam z niecierpliwoscia na efekty prasowania jojoba podkladow

45zl za pol litra jojoba na coastal, zamowie na spole jak ktos powie ze warto
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-04-30 o 17:19
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 17:42   #32
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
ja w tej aptece tusz dostalam w koncu "mega long" i zabawki maja tanie
czekam z niecierpliwoscia na efekty prasowania jojoba podkladow

45zl za pol litra jojoba na coastal, zamowie na spole jak ktos powie ze warto
ja pysk smaruje jojoba takze chetnie zamowie z toba (teraz?) chociaz prasowanie jojoba tez mnie kusi. sprobuje dzis
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 12:24   #33
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

I jak cotka poszło Ci z prasowaniem minerałów jojobą??
Jestem bardzo ciekawa, bo też mam zamiar wypróbować olejku jojoba -w połączeniu z kw. hialuronowym na twarz, ale przy okazji przetestowałabym go od razu w prasowańcu.
EDM pisze, że ich prasowańce powstają poprzez połączenie 5 naturalnych składników (rozumiem, że to po prostu składniki konkretnego podkładu) z Jojoba natural plant wax - to nasz olejek jojoba, tak??
Więc skoro takie cudo się ponoć dobrze trzyma i fajnie kryje to dlaczego to własnej roboty miałoby być gorsze

chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 13:08   #34
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

szczerze to nie poszlo, bo chyba gdzies posialam spirytus a wodka za slaba
potem zapomnialam kompletnie, jak bede miala chwile to sprobuje jeszcze raz

zastanawia mnie tylko czy to co uzywaja w EDM to olej czy wosk, bo napisalas wosk, a mi wyslali mailem ze olej z nasion jojoby i juz nic nie wiem
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 13:12   #35
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
ja w tej aptece tusz dostalam w koncu "mega long" i zabawki maja tanie
czekam z niecierpliwoscia na efekty prasowania jojoba podkladow

45zl za pol litra jojoba na coastal, zamowie na spole jak ktos powie ze warto
na EcoSPA 500ml kosztuje 40zł i masz za 2-3 dni
jak chcesz, mogę Ci podesłać próbkę albo 15ml nieotwierany z ZySK ale ważność 06/09 co mnie zresztą dziwi, bo to bardzo trwały olej i często dodaje się go do tych mniej trwałych żeby przedłużyć okres "przydatności do spożycia"

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
szczerze to nie poszlo, bo chyba gdzies posialam spirytus a wodka za slaba
potem zapomnialam kompletnie, jak bede miala chwile to sprobuje jeszcze raz

zastanawia mnie tylko czy to co uzywaja w EDM to olej czy wosk, bo napisalas wosk, a mi wyslali mailem ze olej z nasion jojoby i juz nic nie wiem
ten olej często jest nazywany woskiem bo co prawda w temp. pokojowej jst ciekły ale już poniżej 7 stopni twardnieje i matowieje
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 18:59   #36
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Chyba Ilona ma rację.
Ja spisałam specjalnie dokładnie tę nazwę, którą oni podają - czyli dosłownie wosk, ale to faktycznie chyba po prostu olejek.
Ja jeszcze w życiu niczego nie sprasowałam dlatego czekam na relacje bardziej doświadczonych
Z dużą nadzieją myślę o prasowanym podkładzie, bo wersja sypka nie do końca mi odpowiada (szczególnie krycie i stapianie się ze skórą).
Piszcie więc jak tylko poczynicie jakiekolwiek kroki w tym kierunku - nawet na błędach się można uczyć



Mam nadzieję, że wątek nie utknął na dobre
Szkoda byłoby stracić temat, który mógłby wnieść coś nowego odnośnie kosmetyków mineralnych

Edytowane przez chilipepper
Czas edycji: 2009-05-23 o 17:37 Powód: podniesienie wątku:)
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 22:03   #37
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Spokojnie, kupiłam małą buteleczkę oleju z jojoby, możliwe, ze jutro poczynię kolejny eksperyment mający na celu sprasowanie podkładu mineralnego Sama jestem ciekawa efektu
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 20:18   #38
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Czekam z niecierpliwością na efekty gabs
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 20:22   #39
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Aaa właśnie przed chwilą odstawiłam swoje dzieło do suszenia. Olej jojoba o wiele latwiej się łączy z proszkiem niż mixing medium, tu nie ma dyskusji, poprzednim razem chyba z 10 min musiałam ucierać. No i wyszło mi twarde jak skała, po kilku dniach przestało się jakośkolwiek nakładać na pędzel - no jakoś nie wyszło tak do końca, może za dużo MM? Teraz zrobiłam z jojobą jak w EDM, bo ich cienie super się nakładają jak są sprasowane, nie mogę się doczekać efektów - bedę informować na bieżąco

A jak się uda to spróbuję kilka róży uprasować
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 16:03   #40
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

A prasowałaś tym razem podkład czy cień??
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 20:00   #41
frenka
Zadomowienie
 
Avatar frenka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 751
GG do frenka
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

a ja w końcu wpadłam co zrobić z niepasującymi różami, które mi zalegały- zostały wymieszane i sprasowane!

sprasowałam:
Swimming Pool EDM (za ciemny i ceglasty dla mnie)
Pink Ribbon EDM (zbyt świecący)
potrzebowałam jeszcze coś matowego bardziej, żeby zneutralizować Pink Ribbon i dorzuciłam połowę próbki Poppy Lumiere.

wszystko zostało zmieszane z resztkami różu L'Oreala (w pudełeczku z tego różu umieszczone) i jest pięknie!
prasowałam z Biosilkiem i spirytusem- proporcje na oko, tak żeby zrobiła się z tego gęsta konsystencja.
__________________
Black is the new black.
frenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-13, 21:50   #42
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez chilipepper Pokaż wiadomość
A prasowałaś tym razem podkład czy cień??
Podkład. Niestety stwardniało znów i nie da się używać... Nie wiem co robię źle...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:37   #43
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Hej, ja tak podczytuję i podzielę się swoim znaleziskiem tylko nie ustaliłam jeszcze jego ceny :
http://www.kryolancitywarszawa.com.p...-products.html

...ale może ktoś byłby chętny do jakiegoś wspólnego zamówienia jeśli byłoby to atrakcyjne cenowo.
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 12:25   #44
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Yuki, z nieba mi z tym spadasz; zastanawiałam się nad pustaczkami z Coastal Scents, ale nie chce mi się babrać z przesyłką; i za duża pokusa że kupię coś jeszcze ;] Dowiadywałaś się może o ceny w Kryolanie?


A co do prasowania, wczoraj w pustej puderniczce po avonowskim mazidle sprasowałam trzy odcienie różu EdM - z próbek, zapomnianych i nieużywanych. Wyglądało nieźle, Biosilk i spirytus, konsystencja pasty - choć miałam niemały problem ze znalezieniem czegoś o odpowiedniej średnicy do sprasowania, więc wyszło jak wyszło. A po dobie skamieniało na amen Mimo wszystko kolor daje i można się umalować. Mam ochotę na dalsze testy.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 07:44   #45
Peter Griffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 291
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Witajcie!
Mam nadzieję, że wątek nie umarł, bo ostatnio mam takie szczęście, że zawsze zainteresuję się czymś, co przeszło.
Mam pytanie odnoście prasowania olejkiem jojoba, może ktoś ma jakieś dalsze doświadczenia z tym związane. Czy nadaje się on do prasowania cieni? Czy jojoba może podrażniać oczy? A w ogóle ile można używać kosmetyku sprasowanego samym olejkiem, bo sam olej jest trwały, ale czy chroni też uzyty w nim kosmetyk? Dodawać do tego jeszcze alkoholu?
Znalazłam taki link i myślałam, żeby zastosować tę metodę (oprócz woreczka, bo chyba raczej mieszałabym szpatułką):

http://purelycosmetics.blogspot.com/...e-shadows.html
Peter Griffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 20:33   #46
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Wątek nie umarł Spróbowałam sprasować swoje cienie mixing medium i kompletnie mi nie wyszło, cień był jakiś taki lepki i się łamał, a w dodatku duża jego część weszła w szmatkę, którą przykrywałam, żeby sprasować. Spróbuję jeszcze biosilkiem może będzie lepiej. Mam jednak pytanko - czy faktycznie warto się męczyć i prasować te cienie?? Sypkie cienie wyglądają ładnie. Ile z Was korzysta z prasowanych??
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 06:42   #47
papeteria
Zakorzenienie
 
Avatar papeteria
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 460
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Wątek nie umarł Spróbowałam sprasować swoje cienie mixing medium i kompletnie mi nie wyszło, cień był jakiś taki lepki i się łamał, a w dodatku duża jego część weszła w szmatkę, którą przykrywałam, żeby sprasować. Spróbuję jeszcze biosilkiem może będzie lepiej. Mam jednak pytanko - czy faktycznie warto się męczyć i prasować te cienie?? Sypkie cienie wyglądają ładnie. Ile z Was korzysta z prasowanych??
Ja prasowałam biosilkiem mikę z cs z dodatkiem alko i sama konsystencja cienia i w uzytku ok, ale strasznie smierdzi tzn o ile zapach biosilku baaaardzo podoba mi sie na wlosach o tyle nie moge go zniesc w tym cieniu. Co do męczenie z prasowaniem to fakt ze pracy troche jest ale warto miec taka paletke chocby na wyjazd.Osobiscie przyzwyczailam sie juz do proszkow i wole uzywac w wersji sypkiej.
papeteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:45   #48
Siriel
Raczkowanie
 
Avatar Siriel
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 398
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez gabs
Podkład. Niestety stwardniało znów i nie da się używać... Nie wiem co robię źle...
No właśnie... ja mam pojemniczki, ale też się boję:/ A wyjazd tuż tuż.
Jeśli komuś wyszło sprasowanie podkładu, proszę, niech się podzieli:/
eiko, udało Ci się może ustalić te idealne proporcje jedwab-alkohol?
Siriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 03:32   #49
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Wątek nie umarł Spróbowałam sprasować swoje cienie mixing medium i kompletnie mi nie wyszło, cień był jakiś taki lepki i się łamał, a w dodatku duża jego część weszła w szmatkę, którą przykrywałam, żeby sprasować. Spróbuję jeszcze biosilkiem może będzie lepiej. Mam jednak pytanko - czy faktycznie warto się męczyć i prasować te cienie?? Sypkie cienie wyglądają ładnie. Ile z Was korzysta z prasowanych??
ja co prawda prasowanie sypkich cieni odstawiłam dawno, dawno temu i jako założycielka wątku o mixing medium i prasowaniu cieni (nie mineralnych) może nie powinnam tego pisać, ale.. moim zdaniem : nie warto
Co prawda długo nie mogłam się przestawić na proszkowe formy, ale obecnie prasowanych praktycznie nie używam (i zastanawiam się nawet nad pooddawaniem wszystkich posiadanych palet cieni ). Czasem zabiorę jakąś paletkę (ale to raczej niemineralne) do torebki, na jakiś wyjazd, ale najczęsciej jednak zostaję przy sypańcach...
Owszem, można poeksperymentować (a nuż ktoś odkryje genialny sposób na sprasowanie mineralnych kosmetyki, ale ja z jakiegoś powodu prasowanie minerałów porzuciłam... I wracać raczej nie zamierzam.. Zostanę przy fruwających mi wiecznie przy przesypywaniu proszkach

Wygrzebałam właśnie z dna jakiegoś kuferka podkład EDM sprasowany jakieś kilka dobrych miesięcy temu.. Niby dalej się trzyma w jednym kawałku, ale o ile mnie pamięć nie myli, to on taki ciemny nie był I przy leciutkim dotknięciu pędzlem, zaczyna zmieniać się znowu w proszek...Ale czym ja go prasowałam, to pojęcia najmniejszego nie mam...
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 13:02   #50
eiko
Raczkowanie
 
Avatar eiko
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Raz, dwa, trzy prasować możesz i Ty

Już jakiś czas temu planowałam zrobić step by step o tym jak prasować minerały, ale jak widać raczej mi to nie wyszło Nawet sesja mnie do tego nie zmobilizowała Zrobię stepa ze zdjęciami jeśli będziecie chciały a puki co będzie tylko opisówka

Do prasowania potrzebne nam będą:
-minerały
-pusty pojemniczek po samplu (do odmierzania ilości proszków)
-kawałek blaszki, albo jakaś plastikowa łopatka, która zmieści się w pojemniczku. Coś czym będziemy mogły wykonywać ruch mieszająco-miażdżąco-zgniatający w celu wymieszania minerałów z olejem
-pusta blaszka po cieniach, różach itp. (ja do tego celu zakupiłam paletę cieni - 4sztuki za 3zł)
-olej: jojoba, kokosowy frakcjonowany
-spirytus
-strzykawka z igłą, albo coś do odmierzania kropel spirytusu
-coś co będzie wam pasowało kształtem do blaszki i będzie służyło za praskę
-papierowy ręcznik, chusteczka, papier toaletowy
-grzejnik, piekarnik, kominek ze świeczką do podgrzewania olejków (do wyboru )

No to zaczynamy. Do pustego sampla wsypujemy minerałki, w ilości takiej jaką zazwyczaj dostajemy od EDM. I teraz macie do wyboru, albo przesypujecie proszek do innego pojemniczka w którym będziecie mieszać go z olejem, albo robicie to w pojemniczku samplowym. Teraz dodajecie olej w ilości 3 krople na słoiczek. Ja dodaję olej po jednej kropli (jak wymieszam z proszkiem jedną kroplę dodaję drugą). Następnie do wymieszanej mikstury dodajecie spirytus po kropli, az uzyskacie konsystencję mokrego piasku. Teraz zwilżacie blaszkę spirytusem, aby proszek dobrze się jej trzymał. Wkładacie do blaszki połowę proszku, i przyciskacie ją jakimś elementem, pasującym kształtem, owiniętym w chusteczkę. Powtarzacie tą czynność parę razy, za każdym razem używając czystego miejsca na chusteczce, aż chusteczka będzie czysta i nie będzie się do niej przyczepiać proszek. Potem tą pierwszą sprasowaną warstwę spryskujecie spirytusem i powtarzacie wszystkie czynności dla drugiej części proszku. Teraz macie wybór: możecie włożyć takie blaszki do piekarnika nagrzanego do 40stC na parę minut, albo położyć na miseczkę do której wlewa się olejki, albo położyć na grzejniku lub na wolnym powietrzu. Ja najczęściej kładę je na grzejniku i jestem zadowolona z efektów W piekarniku i na komiku zdarzyło mi się je spalić :P (nie było płomienia ale minerały zrobiły się takie ciemne i ogólnie nie wyglądały przyjemnie) Teraz zostawcie je na noc i rano powinny być gotowe wasze własne, prasowane minerały xD

Ja jestem prasującą maniaczką W domu minerałów używam raczej w formie sypkiej (chociaż ostatnio używam tylko prasowanych róży), ale w podróży prasowańce są istnym wybawieniem W końcu nie muszę ciągać się z ogromną ilością pudełek A podróżuję całkiem sporo

Ok.. To przechodzimy do zdjęć
1. Moja paletka z różami i ulubionymi niemineralnymi cieniami (które przeprasowałam z ich zwykłych opakowań w celu oszczędzenia miejsca ). Paletka zrobiona jest z opakowania po cygaretkach :P (zakosiłam domownikowi ) Blaszki mają przyklejone od spodu magnesy (pociełam takie lodówkowe)
2. Kolory to (od góry do dołu): Wet Sand, Apple, Snuggle, Opening Day, Walkee Talkee, Theme Park, Nick Nack.
Snuggle i Nick Nack maja nieregularna powierzchnie ponieważ je przeprasowałam, tj. po tym jak się skruszyły wlałam do blaszki sporo spirytusu, zamieszałam igłą i pozwoliłam wyschnąć
3,4,5. Tutaj starałam się zaprezentować to, że róże bardzo dobrze się nakładają na pędzel i zmieniają się w pudrowe, czyli tak jak powinno być xD

Edytowane przez eiko
Czas edycji: 2010-02-06 o 23:01
eiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 13:16   #51
eiko
Raczkowanie
 
Avatar eiko
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

To jeszcze nie koniec Teraz parę słów o korektorach
Dosyć często poruszany był temat korektorów podocznych, ich wysuszania i włażenia w zmarszczki. Trochę poeksperymentowałam i chyba mam rozwiązanie. Wystarczy, że oprócz oleju do korektora doda się wosk pszczeli. Ja robiłam to proporcjach: ok 4-5 ziarenek wosku na taką blaszkę jak widać na zdjęciu (dosyć standardowy rozmiar blaszki na cienie). Ponieważ wosk trudno się rozpuszcza, ja robiłam to w małym pojemniczku, do którego wlewałam olej jojoba i do niego wrzucałam wosk pszczeli. Wszystko ładnie się wtedy rozpuszczało (robiłam to w mikrofalówce) Po wyjęciu do pojemniczka wrzucałam korektor (EDM w moim przypadku) i mieszałam aż powstała dosyć gęsta papka, potem jeszcze raz wstawiałam to do mikrofali na parę sekund, aż wszystko się upłynniło, i wtedy wlewałam do blaszki Zastygało z ładną równą powierzchnią Wosk topiłam w pudełeczku spamlowym. Oleju dolewałam tyle, żeby wosk w nim pływał, ale nie zakrywał go całkowicie. I w taki sposób przerobiłam korektor: Abbott's (pod oczy), Lavener oraz Mint Na zdjęciu widoczny jest jeszcze korektor Multi-Tasking, ale on jest sprasowany.

1. Widoczny na pędzelku jest Mint. Starałam się pokazać ich konsystencję.
2.Lavender
3. Korektory na skórze

No i następne zdjęcia to mój podkład Jest to mieszanka Buffd oraz EDM Sprasowałam go tak jak podałam w poprzednim poście. Chociaż zastanawiam się czy następnym razem nie dam kropli jojoby więcej... Na pędzel nakłada się świetnie, zmienia się w pyłek Sprasowałam go do pojemniczka po cieniach, którego średnica odpowiada średnicy flat topa xD Trochę go przypaliłam i mi ściemniał ale dalej ładnie się wtapia Narazie mam za dużego lenia, żeby prasować kolejną porcję :P
Dodaję jeszcze jego zdjęcia na pędzelku i dłoni

Aha.. Pamiętajcie, że podkłady w połączeniu z olejem mogą wam trochę ściemnieć (dlatego prasowańce z EDM są ciemniejsze niż ich sypkie odpowiedniki), ale raczej nadal powinny ładnie się wtapiać Dlatego na początku testujcie z małymi ilościami (jeden słoiczek proszku).

Edytowane przez eiko
Czas edycji: 2010-02-03 o 13:18
eiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 13:55   #52
Siriel
Raczkowanie
 
Avatar Siriel
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 398
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Brawo Dziękuję ślicznie Mogę się zabrać na wyjazd
Mam tylko małe pytanko: pisałaś, że podkład troszkę ciemnieje... Tzn. takie przejście jak między kolejnymi kolorkami w EDM, znaczy, że więcej pigmentów i stąd o ton ciemniejszy, czy go to "przypalanie" tak dobrązawia? Może głupie pytanie, ale przy mojej jasności robi różnicę
Siriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 18:06   #53
eiko
Raczkowanie
 
Avatar eiko
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Podkład ciemnieje w połączeniu z olejem możesz to sprawdzić mieszając na dłonie trochę podkładu z olejem oczywiście prasowane podkłady tak strasznie nie ściemnieją, gdyż na pudełko samplowe zużywa się tylko 3 krople Po prostu będzie troszkę ciemniejszy, ale raczej nie o cały ton... Najlepiej jeśli spróbujesz sprasować niewielką ilość, np. 1/3 sampla i sama zobaczysz czy taki efekt Ci odpowiada Nie wiem też czy czasem prasowanie nie zwiększa krycia podkładu..
eiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 18:58   #54
Siriel
Raczkowanie
 
Avatar Siriel
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 398
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Dzięki Popróbuję Chociaż już informacja "nie o cały ton" już jest uspokajająca Co do krycia, wolę bardziej niż mniej, więc kolejny powód do zadowolenia całego sampla zresztą i tak chyba prasować nie będę, wyjeżdżam na całe 10 dni
Poza tym fajnie, że Twoja instrukcja jest z naturalnym jojobą, a nie z niczym chemicznym... nie dziwię się Cathy, że nie chciała micela Ziai nakładać często na twarz
Teraz tylko pytanie, co popsuję po drodze
Siriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 19:23   #55
eiko
Raczkowanie
 
Avatar eiko
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Spokojnie, to naprawdę nie jest takie trudne najważniejsze żebyś podkład wymieszała dokładnie z olejem a reszta to już pryszcz
Aha i przy prasowaniu minerały dosyć mocno tracą na objętości, tak więc jeśli masz jakąś większą blaszkę nie zdziw się jak jeden sampel jej nie wypełni Ja próbowałam najpierw sprasować podkład do opakowania po trójkolorowym cieniu Joko to jeden sampel ledwo przykrył dno
A do prasowania myślę, że właśnie jojoba lub frakcjonowany kokos jest najlepszy. Jojoba bo jest wytrzymały na temperaturę, co jest przydatne jeśli minerały będzie się suszyło w piekarniku itp, a kokos bo jest dosyć lekki i nie taki tłusty A jeśli wychodzi z olejami to po co eksperymentować z innymi chemikaliami?
eiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 19:14   #56
Peter Griffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 291
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Eiko - dzięki wielkie za opis. Świetny jest i idealny dla mnieJuż się powoli rozmyślałam z tym prasowaniem. Nawet sprzedałam paletkę Inglota, którą nabyłam w pierwszym szale na prasowanie. Teraz próbuję pozbyć się foremek, ale raczej nikt ich nie kupi, więc będę musiała wziąć się za prasowanie, żeby mnie finansowe wyrzuty sumienia nie dobiły. No tyle że się paletki pozbyłam, więc muszę sobie jakąś nową skombinować W sumie to nie podobała mi się tak bardzo. Może też wykorzystam jakiś mniej standardowy pojemniczek? No i te diabelne korektory spróbuję sprasować, bo albo się nimi obsypię, albo nie chcą wyleźć z pudełeczka.
Peter Griffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:57   #57
eiko
Raczkowanie
 
Avatar eiko
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Ja właśnie najwięcej kombinowania miałam z paletkami szkoda mi było wydawać kasę na sprowadzanie paletek zza granicy a na allegro zawsze ktoś mnie przelicytował (polowałam na inglotowe) to opakowanie po papierosach wpadło w me łapki przez przypadek, a że byłam w potrzebie to wykorzystałam znowu korektory siedzą w metalowym pudełeczku po lusterku, które wymontowałam teraz planuję wybrać się do sklepu z tytoniem po papierośnicę.. niektóre mają całkiem fajne nadruki i będą robić za niezłe paletki
Peter Griffin spróbuj zrobić sobie takie kremowe korektory, są naprawdę fajne te na zdjęciu to moja pierwsza próba, zrobiona na szaleńca, i świetnie się spisują nic też się nie osypuje
aha.. i nie próbujcie roztopić wosku od razu w foremce w mikrofali.. ja tak zrobiłam w odpływie inteligencji i miałam niezłe pioruny
eiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:09   #58
Peter Griffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 291
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

Właśnie ta kremowość korektorów do mnie przemawia, bo te sypkie nie kryją za dobrze i trudno mi nimi operować. Nawet chciałam kupić sobie taki tradycyjny korektor, ale skoro mogę pokombinować, to spróbuję.
Mam jeszcze pytanko. Ile trzeba zużyć proszku, żeby to jakoś rozsądnie wyglądało? Nie chcę dużych porcji. Czy jeden sampel EDM wystarczy na blaszkę 26mm? Nie musi być cała, ale żeby zakryło dno. Aha, no i ile dokładnie kropli alkoholu dajesz do cieni? Też tak około trzech? Sorki, jeśli przegapiłam odpowiedzi we wcześniejszych postach.
Peter Griffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:23   #59
eiko
Raczkowanie
 
Avatar eiko
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

W blaszce 26mm zrobiłam beżowy korektor, i jeden sampel wystarczył na wypełnienie do ok połowy, może trochę mniej. Mimo, że wydaje się że to mało, ten korektor mam już dosyć długo, parę miesięcy, a dopiero teraz zaczynam powoli odkrywać dno A stosuję go i na krosty, i na zaczerwienienia na policzkach i wokół nosa, i pod oczy...
Spirytusu daję tyle, żeby mikstura przypominała mokry piasek, taki np. do jakiego można się dogrzebać na plaży Kwestią kluczową przy prasowaniu minerałów jest stosunek olej:minerały, alkoholem tak się nie przejmujcie Po prostu im mniej go dacie tym szybciej wszystko wyschnie Tylko nie dajcie go za mało, bo inaczej ciężko będzie przekładać minerały do blaszek i tak ładnie nie chwycą... Wyżej pisałam, że pokruszył mi się prasowany Snuggle, po tym jak go upuściłam. Wkurzyłam się i po prostu to co zostało zalałam do pełna spirytusem, zamieszałam i położyłam na grzejnik. Następnego dnia wszystko wyszło wspaniale i dalej dobrze się nabiera, na pędzlu zamienia się w proszek
eiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 10:49   #60
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Prasowanie kosmetyków mineralnych

eiko dzięki Twojej Instrukcji wczoraj zabralam sie za prasowanie mineralkow
nie mam ani palet ani blaszek, wiec po zastanowieniu stwierdzilam ze proby poczynie upychajac prochy do wieczek od sampli i dobrze sie do tego nadaly.
sprasowalam korektor multi-intensve, ktorego uzywam ostatnio prawie na codzien, a kryje mi tak sobie. pomyslalam, ze sprasowany powinien kryc lepiej. i wydaje mi sie ze tak jest.
do tego pod praske poszly: troche rozu Time share edm, jakies probki podkladow, ktore solo i w postaci proszkowej nie bardzo mi pasuja (edm), z polowa sampla NR medium bronzer, i zmieszane dwa korektory kolorowe. to wszystko na probe.
z prasowaniem nie mialam problemow- zostawilam na noc na kaloryferze i dzis pierwsze proby.
korektor ok, ale troche musze docisnac pedzelek zeby nabrac..
podklad troche lepiej, ale moglby tez sie latwiej nabierac, za to falnie sie wtopil, i wydaje sie ze ladnie sie dopasowal do koloru cery. zobaczymy jak z trwaloscia.
roz nabiera sie elegancko
Jako, ze nie mialam wosku, kapnelam gliceryne.

i teraz moze ktos mi odpowie, czy powinnam dac wiecej oleju/ mniej lub wiecej alkoholu, zeby korektor i podklad lepiej sie nabieraly?

zaznaczam, ze robilam to troche na oko, bo bralam bardzo rozne ilosci proszku do sprasowania.

jesli spodoba mi sie efekt, na pewno poczynie kolejne proby i stworze sobie zestaw podrozny, podreczny

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2010-02-08 o 10:51
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.