Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-28, 19:16   #1
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209

Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie


off top
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2016-04-02 o 20:47
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 19:30   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Pomożemy
Postaraj się o plan z wymiarami. To zdecydowanie ułatwi jakiekolwiek podpowiedzi i wizualizacje.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 19:35   #3
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

W sobotę wybieramy się na budowę i mamy zamiar wszystko dokładnie obmierzyć. Póki co w zeszłym tygodniu postawiono nam dopiero ścianki działowe, a od osób które już swoje mieszkania odebrały wiemy, że są one ciut większe niż je planowano.

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że:
- zrezygnowaliśmy z szafy wnękowej w przedpokoju, poprosiliśmy o prostą ścianę bez tej wnęki
- WC przeznaczymy na "składzik"
- łazienkę chcemy w kolorach wiśni ze śmietanką
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 21:33   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
W sobotę wybieramy się na budowę i mamy zamiar wszystko dokładnie obmierzyć. Póki co w zeszłym tygodniu postawiono nam dopiero ścianki działowe, a od osób które już swoje mieszkania odebrały wiemy, że są one ciut większe niż je planowano.

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że:
- zrezygnowaliśmy z szafy wnękowej w przedpokoju, poprosiliśmy o prostą ścianę bez tej wnęki
- WC przeznaczymy na "składzik"
- łazienkę chcemy w kolorach wiśni ze śmietanką
Wymiary zawsze warto sprawdzić, bo w rzeczywistości mogą się różnić od tych na planie.
Jeśli zrezygnowaliście w szafy wnękowej, to gdzie będziecie trzymać odzież wierzchnią i buty? Ten przedpokój to same drzwi i poza tą wnęką nie ma tam miejsca nawet na porządną szafkę na buty.
Jeśli planujecie mieszkać tam sami, to dodatkowe wc faktycznie może być zbędne, ale przy większej rodzinie przydaje się odrębne wc. Składzik dobra rzecz, jeśli nie macie piwnicy, chociaż u was dałoby się zrobić szafę gospodarczą w zabudowie z pralką, do tego zabudowę za/nad toaletą i dałoby się znaleźć dodatkowe miejsce do przechowywania nie rezygnując z wc - z tym, że większych gabarytów i tak byście nie upchnęli w takie schowki.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 12:31   #5
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Wymiary zawsze warto sprawdzić, bo w rzeczywistości mogą się różnić od tych na planie.
Jeśli zrezygnowaliście w szafy wnękowej, to gdzie będziecie trzymać odzież wierzchnią i buty? Ten przedpokój to same drzwi i poza tą wnęką nie ma tam miejsca nawet na porządną szafkę na buty.
Jeśli planujecie mieszkać tam sami, to dodatkowe wc faktycznie może być zbędne, ale przy większej rodzinie przydaje się odrębne wc. Składzik dobra rzecz, jeśli nie macie piwnicy, chociaż u was dałoby się zrobić szafę gospodarczą w zabudowie z pralką, do tego zabudowę za/nad toaletą i dałoby się znaleźć dodatkowe miejsce do przechowywania nie rezygnując z wc - z tym, że większych gabarytów i tak byście nie upchnęli w takie schowki.
boszszsz znów się zgadzam
oddzielne wc to moim zdaniem atut (nawet nie chodzi o domowników i "narady" w spokoju, ale o gości-nie każdy chce pokazywać swój "miks" w łazienko/pralnio/ suszarni
pokoju wam nie ubędzie przez szafę wnękową a takowa przyda się jako "składzik"
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 16:19   #6
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Ściana już stoi w sposobie jaki chcielismy - chcemy po prostu zrobić dużą szafę w sypialni.

Póki co planujemy mieszkać sami - jedno WC zdecydowanie wystarczy Przynajmniej na razie. Dzieci nie planujemy w najbliższej przyszłości, więc do czasu aż chciałyby same korzystać z WC to jeszcze długa droga

Pralka będzie w łazience pod piecem gazowym. Mamy zamiar oba sprzęty zabudować.

W przedpokoju chcemy powiesić wieszak na kurtki (ale nie chcemy robić wystawki wszystkich możliwych kurtek - na nie będzie meijsce w szafie) i jakiś mały stojak na buty.
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2014-01-30 o 16:24
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 15:45   #7
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Wrzucam plan z wymiarami. Nie zmierzyliśmy łazienki, ale cała reszta się zgadzała
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2014-11-25 o 09:45
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 22:22   #8
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Kiedy ruszacie??
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 09:50   #9
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Nie wcześniej niż za miesiąc, póki co czekamy na odpowiedzi ze wszystkich banków w sprawie kredytu i rozglądamy się za opcjami wykonczenia...

Póki co mamy wizję na łazienkę (kolory: śmietankowa biel + bordo), sypialnie chcemy białą z jakimś ciekawym kolorystycznym akcentem.

Wczoraj z Castoramie porozmawialismy z projektantką wnętrz, ale wersje kolorystyczne przez nią proponowane (do salonu) średnio mi odpowiadały, za to moje propozycje jakby negowała....
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2014-02-09 o 10:05
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 10:45   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Wczoraj z Castoramie porozmawialismy z projektantką wnętrz, ale wersje kolorystyczne przez nią proponowane (do salonu) średnio mi odpowiadały, za to moje propozycje jakby negowała....
Bo tym projektantkom płacą za wciskanie do projektów tego, za co płacą producenci i sugeruje góra narzucając plan sprzedaży farby czy podłogi danej firmy Nie ufałabym takim poradom, szczególnie jeśli masz wrażenie, że projektantka neguje twoje pomysły, a ciągle sugeruje swoje rozwiązania. Przecież w poradach nie o to chodzi, żeby zgodzić się na cudzą wizję, do której nie ma się przekonania.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 14:22   #11
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Rozmawiałyśmy głównie o ścianach, bo np. do koloru mebli byłysmy zgodne (dąb sonoma). Jeśli chodzi o farby, na chwilę obecna dla mnie mało istotne czy to Dulux czy Śnieżka bo i tu i tu są dośc podobne kolory, chodzi raczej o sam fakt kolorów.

Nie chcę mieć mieszkania w beżach/brązach. Są bardzo ładne, ale mi się kojarzą z 90% polskich domów. I tu mam na tyle zagwozdkę, zeby było przyjemnie i dla mnie i dla faceta (stąd róże, mimo, że delikatne ich odcienie mi się podobają, odpadają).
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 18:57   #12
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Dziewczyny, czy tak powinny wyglądać odpływy od WC?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF3174a.jpg (25,1 KB, 221 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF3173a.jpg (31,6 KB, 202 załadowań)
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 19:07   #13
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy tak powinny wyglądać odpływy od WC?
Nie wiem co przedstawia drugie foto, ale pierwsze jest chyba ok. U nas też z pionu wyłaziła taka rura, ale dojdzie geberit i zabudują Ci to rursko

A ten blog z podpisu to powstał i co?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 19:27   #14
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Jakby była taka krótka jak na 1 zdjęciu to by było chyba ok, ale jak taka długa jak na 2 zdjęciu to raczej powinna mieć spadek.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:04   #15
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Jakiś spadek ma, ale teraz nie jestem w stanie powiedzieć jaki. Ale mnie zastanawia czy ona powinna być tak na wierzchu a nie schowana w ścianie...

Blog... czeka na więcej czasu...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:12   #16
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Raczej nie ma racji bytu być w ścianie taka duża rura, bo wtedy ściana musiałaby nad nią lewitować. Musisz sobie ją sama obudować.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:15   #17
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

A pod podłogą?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:17   #18
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

No i jeszcze jedno cudne zdjęcie...

W takim stanie nie odbiorę mieszkania...
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2014-11-25 o 09:46
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:29   #19
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
No i jeszcze jedno cudne zdjęcie...

W takim stanie nie odbiorę mieszkania...
Rura odpływowa to przeważnie część w podłodze -większość u góry nad podłogą ,może być długa ( ale musi być ze spadem lekkim) po prostu obudować ją musisz. Co do reszty zdjęć , nie obraź się ale .. koszmar! Weź na odbiór mieszkania firmę ( bodajże 200 złotych kosztuje ) sprawdzą ci dokładne wymiary mieszkania, tynki, piony ścian ,rogi ścian, równość podłogi , okna drzwi wejściowe,elektrykę etc . Dostaniesz od nich listę z poprawkami dla dewelopera.

W takim stanie jak na zdjęciach w życiu bym nie odebrała mieszkania .. Tynki też dziwne jakby mokre w niektórych miejscach posadzka nowa też do wylania z tego co widać na zdjęciach, pokruszona, dziury od ścian duże - podłoga w łazience okropna. Nie wspominając o dziurze w suficie .. bubel dewelopera i konieczna reklamacja żeby to poprawili .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2014-02-17 o 20:44
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-17, 20:53   #20
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Fachowca na pewno weźmiemy. Mojego TŻa ojciec jest z zawodu zbrojarzem-betoniarzem i już po samych zdjęciach stworzył nam dużą listę (m.in. to, ze mają skuć wylewkę w łazience i położyć nową), którą mamy zamiar zgłosić już jutro. Terminu odbioru jeszcze nie mamy (będzie gdzies za miesiąc), mam nadzieję, że do tego czasu przynajmniej część naprawią...

Tynki mają być prawo mokre, bo mieszkanie nie jest jeszcze w stanie "do oddania" w tygodniu widać, że coś robili.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 21:16   #21
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
No i jeszcze jedno cudne zdjęcie...

W takim stanie nie odbiorę mieszkania...
Opcja rury sąsiada gratis w twojej łazience?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:51   #22
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

A na podłodze już jest wylewka czy to jest beton konstrukcyjny dopiero? Bo jak konstrukcyjny to przy dodaniu styropianu i wylewki to rura da radę się schować.

Co do drugiego zdjęcia masakra. Mam nadzieję, że oni mają zamiar to zabudować, a nie tak zostawić.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:14   #23
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

To już jest niestety wylewka...

Wysłałam dziś mejla ze zdjęciami na budowę. Deweloper powiedział, że wysyła ludzi do poprawek...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 07:29   #24
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

No właśnie, gdyby to była szlichta, to jeszcze pół biedy... Ale jak to jest posadzka, to piękna fuszerka. Jak na takim etapie odstawili takie coś, ciekawe co będzie dalej.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 08:41   #25
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Powiem Ci, że tydzien temu tej dziury nie było... Jak ją zrobili? To mnie zastanawia...

Mamy zamiar wybrac się do kilku identycznych mieszkań żeby zobaczyć czy tam jest tak samo...
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2014-02-19 o 08:42
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 09:47   #26
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
A pod podłogą?
Rura kanalizacyjna od wc ma przekrój 110 i musi mieć spadek, a wylewka + podłoga najczęściej ma 11-13 cm, więc musisz obudować i pod to jest ewidentnie przygotowane. Co do tej rury odpływowej do wc to zorientuj się jaki jest typ montażu do geberitu, bo jeżeli chodzi o kompakt to musiałabyś mieć typ tzw. wasrzawski przystosowany do rury wychodzącej z dołu.

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
No i jeszcze jedno cudne zdjęcie...

W takim stanie nie odbiorę mieszkania...
Masakra, ja myślałam, że odpływ od sąsiada w suficie łazienki to tylko w moim bloku z 1979 roku.


Poza tym to też bym nie chciała mieszkania w kolorach beżu i brązu już mi słabo jak je widzę w 90% mieszkań i jak w każdym wątku na wizażu każdy każdemu beż poleca.
Z takich kolorów neutralnych do wnętrz mi podchodzą szarości, ecru, pudrowy róż i przybrudzona pistacjowa zieleń, nie są tak oklepane jak beże.

Z Twoich pomysłów - będziesz przeklinać likwidację szafy w przedpokoju, jak nie od razu to za kilka lat, bo rzeczy nigdy nie ubywa a przybywa z każdym rokiem a i miejsce dodatkowe na płaszcze zawsze się przyda, no ale to już przepadło i póki jesteś zadowolona z tej decyzji to bądź.
Schowek zamiast wc - bardzo dobry pomysł, pomyśl, żeby wywalić tam pralkę jeżeli da się przerobić odpływ, zyskasz miejsce w łazience.
Pisałaś o obudowaniu/ukryciu pieca gazowego - obiło mi się o uszy, że piec musi być na wierzchu, doczytaj sobie czy mam rację, żebyś potem nie miała problemu jak przyjdzie kominiarz na kontrolę.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 10:10   #27
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Piec jest z zamkniętą komora spalania i śmiało można taki piec obudować. Mojego TŻa brat jest serwisantem junkersa i termetu - sam u siebie ma zabudowany piec. Nie można zabudowywac tych z otwartą komora spalania.
Pralkę planuję pod piecem, bo i tak lepiej tej przestrzenii nie da się wykorzystać. Schowek ma po części robić za tę szafę z przedpokoju (płaszcze itp.) i po części jako miejsce na np. odkurzacz, deskę...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 10:32   #28
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
To już jest niestety wylewka...

Wysłałam dziś mejla ze zdjęciami na budowę. Deweloper powiedział, że wysyła ludzi do poprawek...
Jeszcze na jedna rzecz zwróciłam uwagę po zdjęciach .. Są zawory do wody ciepłej i zimnej ? ani w wc ich na zdjęciach nie widzę ,ani w łazience .

Odbierałam 2 mieszkania deweloperskie i w jednym mieszkaniu właśnie w toalecie mi zatynkowali ( kuli później tynk w poszukiwaniu ich ) więc zwróć uwagę gdzie są

i sprawdź koniecznie czy ściany są proste w wc i łazience , bo to ciężkie to naprawienia , jak będziesz kafelkować może być problem . Ja w ostatnim mieszkaniu w toalecie miałam spad do rogu i niestety duży problem ( firma odradziła mi zgłaszanie do dewelopera tego - ciężko naprawić, a jakby zaczęli prostować mogłoby być dużo gorzej i mogliby bardziej zepsuć ) Zrobiłam tam garderobę drugą, żeby się nie bawić

W żadnym mieszkaniu nie miałam takiego wykończenia od dewelopera jak Ty na zdjęciach , nie do przyjęcia

Nie martw się nową wylewką bo to w jeden dzień naprawią Mnie ta rura pod sufitem przerażałaby ( każde spłukanie sąsiada , każde puszczenie wody - będzie słyszalne mocno) kiedyś to jeszcze robili żeliwne rury , wyciszone bardziej - ten plastyk co na zdjęciu koszmar . Jedynie co mi przychodzi do głowy to sufit jakiś podwieszany z wyciszeniem , i kombinacja w wentylacja bo rura przy wentylacji ..

W żadnym z moich mieszkań nie mam rur na wierzchu - nawet od kaloryferów ( rury ciągnięte w podłodze są i ścianie ) Tylko odpływowe w łazience przy podłodze miałam - ale to zabudowałam .

Jak mieszkanie wygląda tak miesiąc przed oddaniem to mocno bym je sprawdziła w dniu odbioru technicznego-pamiętaj o elektryce żeby dobrze sprawdzić , koleżanka się nacięła i już pół roku ściga dewelopera o naprawienie , a że jest po odbiorze to się nie śpieszy deweloper .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:59   #29
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

W moim mieszkaniu te rury od sąsiada są w pionach łazienkowych. U Ciebie nie ma czegoś takiego? Może tam jakąś zabudowę potem strzelisz (gdyby nie usunęli tego), słupek, zwis sufitowy k-g

A piecyki można zabudować byle miały dobrą wentylację te zabudowy (np. żaluzjowa)
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 14:04   #30
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Miss Saeki kupuje i urządza mieszkanie

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
W moim mieszkaniu te rury od sąsiada są w pionach łazienkowych. U Ciebie nie ma czegoś takiego? Może tam jakąś zabudowę potem strzelisz (gdyby nie usunęli tego), słupek, zwis sufitowy k-g

A piecyki można zabudować byle miały dobrą wentylację te zabudowy (np. żaluzjowa)
Pewnie tak będzie trzeba zrobić...

Dzwonił TŻ. Rura pod sufitem została zabudowana regipsami.
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2014-02-19 o 14:22
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-14 15:21:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.