Czy to ząbkowanie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-15, 19:11   #1
malinowamamba123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4

Czy to ząbkowanie ?


Podejrzewam u mojego synka ząbkowanie . Ale nie jestem pewna . Ma gorączkę 38,3 -38,5 . wyżej nie miał , kilka dni temu miał biegunkę , nie chce nic jeść i ciągle płacze. Zawsze brał wszystko do buźki a teraz nic nie chce brać. Jedynie co to pieluszkę ssa albo smoczka . Czy to jest ząbkowanie ? Synek ma 4.5 miesiąca . A i dodam że wczoraj był ma szczepieniu więc może to jest tym spowodowane .
malinowamamba123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 20:59   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Bardzo mozliwe, ze to przez szczepienie. Jednak tez moze to byc spowodowane zabkowaniem. A maluch sie slini ? Podczas zabkowania dla maluchow leci strasznie duzo sliny.
Mozesz mu podac paracetamol w syropie, juz po 3 miesiacu mozna go podawac. Pomozesz choc troche maluszkowi, aby sie uspokoil i goraczka spadnie.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 09:54   #3
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

W pierwszej kolejności uważam, że to może być skutek uboczny szczepienia (gorączka). Patrzyłaś do buzi dziecka? Wyczuwałaś palcem ząbki (pierwsze powinny iść jedynki)?. U mnie ząbkowanie wyglądało tak, że mała była bardzo marudna, nic jej nie pasowało, szybko się irytowała. Pierwszego zęba dostała na początku 4 miesiąca, drugiego pod koniec.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 13:04   #4
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

dziewczyny, uważajcie na preparaty z lidokainą. FDA wydało raport o szkodliwości popularnych w okresie ząbkowania maści dla niemowląt zawierających lidokainę... takie środki są powrzechnie stosowane żeby ulżyć ząbkującym maluchom w cierpieniach... stosowalyscie moze takie masci?
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 17:49   #5
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
dziewczyny, uważajcie na preparaty z lidokainą. FDA wydało raport o szkodliwości popularnych w okresie ząbkowania maści dla niemowląt zawierających lidokainę... takie środki są powrzechnie stosowane żeby ulżyć ząbkującym maluchom w cierpieniach... stosowalyscie moze takie masci?
Tak mam w skladzie swojego zelu na zabkowanie lidokaine 0,01% nie popadalabym w paranoje jednak to dosc malo. Corka ma za soba 8 zebow z ta mascia i nic sie nie dzialo.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 14:03   #6
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Tak mam w skladzie swojego zelu na zabkowanie lidokaine 0,01% nie popadalabym w paranoje jednak to dosc malo. Corka ma za soba 8 zebow z ta mascia i nic sie nie dzialo.
nic sie nie działo, ale moze sie dziac. generalnie te masci nie maja tego duzo w swoim skladzie ale tle wystarczy. przeczytaj sobie ten artykul:
http://www.infodent24.pl/techdentpos...ia,101431.html
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 15:48   #7
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
nic sie nie działo, ale moze sie dziac. generalnie te masci nie maja tego duzo w swoim skladzie ale tle wystarczy. przeczytaj sobie ten artykul:
http://www.infodent24.pl/techdentpos...ia,101431.html
0,01% jednak nie wystarcza, w artykule jest powiedziane o tych na recepte, ktore maja 2% roztwor lidokainy, czytanie ze zrozumieniem sie klania. Zelu z taka iloscia lidokainy nie kupi sie bez recepty.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 21:01   #8
apis25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Syl ale chyba nie rozumiesz do końca wagi problemu... większość rodziców te maści podaje maluchom w zbyt dużej ilości, mam koleżankę która co pół h smarowała dentinoxem dziąsełka swojemu 5 miesięcznemu synkowi i to nie jest pojedyńczy przypadek... nie mówię już że nikt nie ma miarki w oczach i dawki podawane jednorazowo przez rodziców też często są za duże. często rodzice smarują "wszędzie" bo nigdy nie wiadomo gdzie może wyjść ząbek... ja wolę nie podawać tych maści w ogóle skoro podobny efekt mogę uzyskać masując synkowi dziąsła gazikiem z rumiankiem... a przynajmniej mam pewność że to bezpieczne!
apis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 14:05   #9
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez apis25 Pokaż wiadomość
Syl ale chyba nie rozumiesz do końca wagi problemu... większość rodziców te maści podaje maluchom w zbyt dużej ilości, mam koleżankę która co pół h smarowała dentinoxem dziąsełka swojemu 5 miesięcznemu synkowi i to nie jest pojedyńczy przypadek... nie mówię już że nikt nie ma miarki w oczach i dawki podawane jednorazowo przez rodziców też często są za duże. często rodzice smarują "wszędzie" bo nigdy nie wiadomo gdzie może wyjść ząbek... ja wolę nie podawać tych maści w ogóle skoro podobny efekt mogę uzyskać masując synkowi dziąsła gazikiem z rumiankiem... a przynajmniej mam pewność że to bezpieczne!
Na opakowaniu masci jasno jest zaznaczone, ze smarowac nie czesciej niz 2 h i w minimalnych ilosciach. To juz wina rodzicow, ktorzy nie umieja sie dostosowac do ulotki a nie wina lidokainy.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:36   #10
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

skoro fda wydaje raport na ten temat no to chyba nie do konca tylko przedawkowanie ze strony rodzicow jest powodem...
swoja droga bylam w aptece i pytalam o zele bez lidokainy i jest roztwor doustny Camilia. moze lepiej cos takiego kupowac?
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 16:08   #11
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
skoro fda wydaje raport na ten temat no to chyba nie do konca tylko przedawkowanie ze strony rodzicow jest powodem...
swoja droga bylam w aptece i pytalam o zele bez lidokainy i jest roztwor doustny Camilia. moze lepiej cos takiego kupowac?

Rodzice tutaj sa najwiekszym problemem, sama mowisz o przedawkowaniu, mozna przedawkowac witamine C i to znaczy, ze witamina C stosowana zgodnie z ulotka jest niebezpieczna ?
Dlatego my rodzice podajemy takie srodki dla dzieci a nie one same je biora, zeby dopilnowac czestotliwosci i ilosci podawania srodku.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 13:50   #12
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Rodzice tutaj sa najwiekszym problemem, sama mowisz o przedawkowaniu, mozna przedawkowac witamine C i to znaczy, ze witamina C stosowana zgodnie z ulotka jest niebezpieczna ?
Dlatego my rodzice podajemy takie srodki dla dzieci a nie one same je biora, zeby dopilnowac czestotliwosci i ilosci podawania srodku.
wiesz co, może najpierw przeczytaj sobie te artykuły a potem pogadamy Proszę bardzo:

Oryginał: http://www.fda.gov/drugs/drugsafety/ucm402240.html

Polskie wersje:
http://www.medexpress.pl/start/ostro...-dzieci/45513/
http://www.infodent24.pl/techdentpos...ia,101431.html
http://tech.money.pl/medycyna/artyku...0,1572781.html
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 16:51   #13
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
Ty masz wlasne zdanie a ja mam wlasne zdanie, wiec nie przekonywuj mnie na sile. Jak nie popieram Twojego zdania to juz nie ma sensu ze mna gadac ?
Twoja znajoma ewidentnie nie umie czytac ulotki i to chyba ja powinnas najpierw naprostowac. Znam mase ludzi, ktorzy uzywana masci zgodnie z zaleceniem na ulotce i jakosc dzieci zyja i maja sie dobrze. Wszystko da sie przedawkowac a jesli kolezance dziecka cos sie stanie( mam nadzieje, ze nie) to bedzie miala tylko prenetensje do siebie.
Ja radze Ci czytac ze zrozumieniem, pisze czarno na bialym, ze chodzi o preparaty przepisane na RECEPTE, czyli te ktore maja wiekszosc ilosc lidokainy najczescniej 2%. Zaznaczone jest, ze te preparatym beda mialy na tubce informacje, ze nie mozna stosowac na zabki ale tylko te z 2% lidokainy. Widac, ze czytanie ze zrozumieniem u Ciebie lezy i kwiczy.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 21:09   #14
apis25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

kobity a po co tu się kłócić? przeciez tu każdy chce dobrze... Syl wiesz to nie jest tak do końca bo większość rodziców "smaruje kiedy boli" a problemem jest też dawka nabierana jednorazowo na palec... rodzice tym np potrafią cały gryzak wysmarować... i uważają że skoro robią to co 2 h to jest ok. wiesz o co chodzi? chcą jak najlepiej a nie mają miarki w oczach.
Też słyszałam o Camilii i tam jest super rozwiązane dawkowanie bo każda dawka jest w oddzielnym dozowniczku więc tu nie można "przedobrzyć" no i wielką zaletą jest brak leków a same naturalne składniki
apis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:19   #15
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez apis25 Pokaż wiadomość
kobity a po co tu się kłócić? przeciez tu każdy chce dobrze... Syl wiesz to nie jest tak do końca bo większość rodziców "smaruje kiedy boli" a problemem jest też dawka nabierana jednorazowo na palec... rodzice tym np potrafią cały gryzak wysmarować... i uważają że skoro robią to co 2 h to jest ok. wiesz o co chodzi? chcą jak najlepiej a nie mają miarki w oczach.
Też słyszałam o Camilii i tam jest super rozwiązane dawkowanie bo każda dawka jest w oddzielnym dozowniczku więc tu nie można "przedobrzyć" no i wielką zaletą jest brak leków a same naturalne składniki
no i dokladnie, tak jest najlepiej. masz porcje i nie dajesz wiecej - nie ma zadnego ryzyka. poza tym lepiej jest kupic produkt ktory nie ma tej subtancji tak jak wlasnie camilia czy inny preparat lub w ogole nie stosowac nic, niz dawac dziecku preparaty ktore maja szereg skutkow ubocznych.
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 16:26   #16
apis25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

no i dokłądnie, moim zdaniem też lepiej dmuchać na zimne i uważać na wszystkie silne substancje naturalne - jeśli działające zawsze jest lepsze
apis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 12:43   #17
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Tez wolę naturalne lekarstwa, od tych napakowanych chemią. Znajoma poleciła mi tą Camilię, używałam i sprawdzała się bardzo dobrze u mojej córeczki. Od innej maści dostała uczulenia - więc wolę już nie ryzykować, i nie używać niesprawdzonych środków...
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 10:00   #18
jarzebina_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 59
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

zgadzam się z patrycjaa99, coraz częściej trzeba patrzyć na składy żywności czy innych produktów. W sumie to już złapałam nawyk patrzenia na skład, Wam też poleca Od jakiegoś czasu sama robię różne produkty ( chleb, wędlinkę) ponieważ przeraża mnie skład. Co do camilii to rzeczywiście jest naturalna i bezpieczna dla maluszka
jarzebina_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 18:47   #19
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez jarzebina_aa Pokaż wiadomość
zgadzam się z patrycjaa99, coraz częściej trzeba patrzyć na składy żywności czy innych produktów. W sumie to już złapałam nawyk patrzenia na skład, Wam też poleca Od jakiegoś czasu sama robię różne produkty ( chleb, wędlinkę) ponieważ przeraża mnie skład. Co do camilii to rzeczywiście jest naturalna i bezpieczna dla maluszka
Dokładnie, tu nawet nie chodzi o same lekarstwa, to czym "faszerują" dzisiaj kosmetyki, jedzenie i lekarstwa jest straszne, coraz częściej słyszy się o różnych chorobach i skutkach ubocznych... Ale głośno nikt o tym nie mówi. Dlatego ja nie słucham reklam, tylko szukam produktów naprawdę sprawdzonych i naturalnych. Dlatego tez wybralam preparat Camilię dla mojego dziecka, wiem że nie zawiera żadnej chemii
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 21:59   #20
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Jeżeli bardzo się niepokoisz to może lepiej pójść po poradę do lekarza?
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:03   #21
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez Darkana Pokaż wiadomość
Jeżeli bardzo się niepokoisz to może lepiej pójść po poradę do lekarza?
Rozmawiałam ze znajomą lekarką i potwierdziła że ten preparat jest naturalny i nie szkodzi w ogóle dzieciom, do tego jest skuteczny. Więc mam informację z wielu źródeł
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 17:53   #22
apis25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 48
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

ja też się dopytywałam 2 lekarzy ( w tym znajomej pediatry) i kilku farmaceutek i potwierdzają, że camilia jest zdecydowanie najbezpieczniejszym środkiem na ząbkowanie.... a ja ze swojej strony potwierdzam że jest skuteczna
apis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 19:49   #23
jarzebina_aa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 59
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

oj może coś by się znalazło ale nie za taka cenę chyba ok 27 zł kosztuje także niewiele.
jarzebina_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 00:44   #24
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Jeżeli chodzi Ci o cenę to camilię można kupić nawet poniżej 20 zł... A jest wydajna i mi przynajmniej te buteleczki na długo starczały i są wygodne w uzyciu
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 23:04   #25
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

A uważacie że jak często można podawać maluchom przy bolesnym ząbkowaniu taki preparat? Ja camili używam parę razy dziennie, jak córeczka zaczyna marudzić zakraplam jej i czekam na efekty
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 07:26   #26
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Nie przeszadzalabym nawet z takim srodkiem. Ja na cale zabkowanie u corki uzylam masci na zabki 6 razy. Corka dosc ciezko przechodzi te ostatnie zeby, jednak zakupila szczoteczke do masazu dziaselek, duzo dobrego tez zrobila zyrafka Sophie, bez ktorej z domu sie nie ruszalysmy. Takie preparaty dla mnie to juz ostatecznosc jak nic nie pomaga.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:48   #27
stokrotka5555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 53
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

u nas też zaczęło się ząbkowanie... Już przyzwyczailiśmy się że córeczka śpi prawie całą noc a tu spowrotem wstawanie w nocy. Kupiliśmy camilię, mam nadzieję że będzie lepiej. Czytałam co nie co o niej i nawet była chwalona, a któraś z Was miała może ją? Pomaga?
stokrotka5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:15   #28
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Ja mam camilię i skraplam nią dziąsełka córeczki jak jej wychodza ząbki. Też właśnie czytałam opinie w internecie i się do niej przekonałam. Preparat jest bezpieczny, nie było żadnych skutków ubocznych, i jestem z niego zadowolona, bo widać że pomaga córci...
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 19:49   #29
stokrotka5555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 53
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

też kupiliśmy i na szczęście pomaga! uf.
stokrotka5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 00:19   #30
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Czy to ząbkowanie ?

Cytat:
Napisane przez stokrotka5555 Pokaż wiadomość
też kupiliśmy i na szczęście pomaga! uf.
najgorsze jak dziecko nie może spać w nocy i odbija się to tez na mnie... na szczęście jak podaję córci ten preparat zasypia spokojnie, bez marudzenia
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-30 15:55:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.