Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-03, 12:11   #2791
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
CO masz na myśłi pisząc retinol? Krem?

W zasadzie przeciwskaząn nie ma, krem z retinolem nie powinien powodowac łuszczenia czy podrażneinia.
używam Retin-A
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 14:19   #2792
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
używam Retin-A
wątek - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74149

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Problem wyplynal w innym watku ale wydaje mi sie na tyle wazny, ze chcialabym zebrac informacje w 1 miejscu.

WITAMINA C
nie łaczymy z:

- metalami ciężkimi ( np. krem z miedzia - Metale ciezkie w tym miedz polaczone z kwasem askorbinowym powoduja, ze witamina C zamiast dzialac jako antyoksydant i wylapywac wolne rodniki, zaczyna dzialac jako prooksydant czyli sprzyja tworzeniu wolnych rodnikow. Zrodlo:Biochemiaurody.com )
- betahydroksykwasami (kwas salicylowy - stad do maseczki aspirynowej nie uzywamy aspiryny z dodatkeim witaminy C albo nie uzywamy toniku czy kremu z kwasem salicylowym BHA a nastepnie serum z witamina C. Czyli Clinique Mild o poranku - przy uzywaniu serum z wit c pod filtr, odpada) Moze wystapic powazne podraznienie skory (zrodlo Biochemiaurody.com) ale problemu nie ma, gdy jeden produkt rano a drugi wieczorem (zrodlo Biochemiaurody.com)
- retinoidami

FILTR PARSOL 1789 nie powiniem być łączony z talkiem, miką, tlenkiem cynku i niektórymi barwnikami.

Ekspertki, prosze o glos!
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 16:55   #2793
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość

a ja wszędzie w wyszukiwace szukałam w tyt. wątku wszystkiego innego oprócz tego właśnie o ten post mi chodziło - bardzo dziękuje

czyli będę musiała odstawić retin bo flavo ma tylko 3 m-ce ważności od otwarcia
z drugiej strony troche mi szkoda bo skóra zaczęła go dobrze tolerować, a jej stan jakby sie poprawiał

Edytowane przez fifiorek
Czas edycji: 2008-12-03 o 18:29
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 17:11   #2794
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

czym mozna wspomoc AD na zaskorniki??
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 09:43   #2795
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
czym mozna wspomoc AD na zaskorniki??
Effaclarem K, tonikiem z 2% BHA, olekiem z BHA z BU.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 09:59   #2796
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a czy tonik z 2% BHA można stosować przed nałożeniem lysanel'u active?
i dlaczego na stronie BU napisane jest,że ten tonik nalezy stosowac jako kuracje, a jest porównywany do toniku effaclar, o którego stososwaniu tylko co jakiś czas producent nie wspomina?
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 10:35   #2797
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez maupka87 Pokaż wiadomość
a czy tonik z 2% BHA można stosować przed nałożeniem lysanel'u active?
i dlaczego na stronie BU napisane jest,że ten tonik nalezy stosowac jako kuracje, a jest porównywany do toniku effaclar, o którego stososwaniu tylko co jakiś czas producent nie wspomina?

Po kolei - nie wiem jak twoja skóra reaguje na Lysanel, ale z zasady nie łączymy preparatów z kwasami. Jeżeli preparat z kwasem działa "za słabo", wtedy możesz przetrzec wczesniej twarz tonikiem z BHA,a le musisz zdawać sobei sprawe, ze to zwiekszy penetrację kwasów w głąb skóry i zadzaiałają one silniej. Oznacza to, ze podraznienie może być większe, trudniejsze do opanowania. taką metodę poleciłabym tlyko i wyłącznie osobom, które mają wiedze i doswiadczenie w kwaszeniu.

Tonik z BHA porównywalny jest do Effaclaru ze względu na stęzenie - obydwa mają ok 2%. jednakże kwas w Effaclarze to nie jest czyty kwas slaicylowy, jak w toniki, tyko lipohydroksy kwas (LHA), który jest znacznie łągodniejszy w działaniu. Dlatego tonik z BHA jest kuracją - działa silniej. LHA w Effaclarze działa róznie skutecznie, ale wolniej i łagodniej, dlatego Effaclarem możemy smarowac się częściej, niektórzy nawet codziennie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 11:28   #2798
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

na lysanel moja skóra reaguje super-stosuje go od 4miesiecy, nakładam codziennie wieczorem i chyba jestem bardzo gruboskórna bo praktycznie się nie luszczę. Początkowo przez 3 miesiące był wysyp non stop-taki,że już miałam odstawic. i stwierdzilam, ze tu juz tylko lekarz pomoże, ale jeszcze smaruje Teraz jest juz lepiej. Czuje ze podskórne grudki się likwidują, choć ciągle coś wyskakuje i to nie mało:|
tak czy owak jestem już umówiona na wizyte z dermatologiem, ale tonik już zamówiony wiec sprobuje.
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 20:04   #2799
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny pozwole sobie wyskoczyć z takim krótkim pytaniem, który z dostępnych bez recepty kosmetyków zawiera największą dawkę retinolu? Czyżby to był Diacneal?
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 09:42   #2800
germaine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

To jest bardzo dobre pytanie. Ja stosuję krem 0,3 SkinCeuticals, według pani konsultantki jest to najwyższe stężenie dopuszczalne w UE w kosmetykach bez recepty.
germaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:40   #2801
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny błagam pomóżcie, w piątek mam ważne spotkanie od którego zależy moje życie :PP A wyglądam jak po jakims ciezkim wypadku. Mimo tego że już zaprzyjaźniona bylam z salidermem i potrafilam zrobic z niego dobry uzytek, jednak tym razem o dziwo cos mi nie wyszlo !! chyba przesadzilam z iloscia albo cos i co sie stalo?? cale dwa policzki mam wypalone !!!! po prostu masakra, gorzej jeszcze nigdy nie bylo ;(((( Normalnie takie wielkie rozlegle na cale poliki czerwone rany jakby..... Co mam zrobić?/ Pomóżcie może jakiś krem ktory regeneruje skore, cokolwiek??? nawet tapeta tego nie zakrywa jestem zdesperowana i zalamana :OOOOO pomozcie pliiiizzzz
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 20:22   #2802
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Po kolei - nie wiem jak twoja skóra reaguje na Lysanel, ale z zasady nie łączymy preparatów z kwasami. Jeżeli preparat z kwasem działa "za słabo", wtedy możesz przetrzec wczesniej twarz tonikiem z BHA,a le musisz zdawać sobei sprawe, ze to zwiekszy penetrację kwasów w głąb skóry i zadzaiałają one silniej. Oznacza to, ze podraznienie może być większe, trudniejsze do opanowania. taką metodę poleciłabym tlyko i wyłącznie osobom, które mają wiedze i doswiadczenie w kwaszeniu.

Tonik z BHA porównywalny jest do Effaclaru ze względu na stęzenie - obydwa mają ok 2%. jednakże kwas w Effaclarze to nie jest czyty kwas slaicylowy, jak w toniki, tyko lipohydroksy kwas (LHA), który jest znacznie łągodniejszy w działaniu. Dlatego tonik z BHA jest kuracją - działa silniej. LHA w Effaclarze działa róznie skutecznie, ale wolniej i łagodniej, dlatego Effaclarem możemy smarowac się częściej, niektórzy nawet codziennie.
czy to znaczy że nie mogę stosowac jednocześnie toniku lysanel i diacnealu?
nie wiem co zawiera ten lysanel szczerze mówiąc, bo nie znam się na tym.

a co według was jest silniejsze: lysanel czy diacneal?
stosuje diacneal od 1,5 miesiaca i nic żadnych efektów, no może oprócz wysypu na początku możliwe że za krótko stosuje, ale bardzo niecierpliwa jestem
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 23:48   #2803
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam pomóżcie, w piątek mam ważne spotkanie od którego zależy moje życie :PP A wyglądam jak po jakims ciezkim wypadku. Mimo tego że już zaprzyjaźniona bylam z salidermem i potrafilam zrobic z niego dobry uzytek, jednak tym razem o dziwo cos mi nie wyszlo !! chyba przesadzilam z iloscia albo cos i co sie stalo?? cale dwa policzki mam wypalone !!!! po prostu masakra, gorzej jeszcze nigdy nie bylo ;(((( Normalnie takie wielkie rozlegle na cale poliki czerwone rany jakby..... Co mam zrobić?/ Pomóżcie może jakiś krem ktory regeneruje skore, cokolwiek??? nawet tapeta tego nie zakrywa jestem zdesperowana i zalamana :OOOOO pomozcie pliiiizzzz

Bromelaina na czczo i czytanka http://www.laboratoriumurody.pl/foru...t=podraznienie
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 02:37   #2804
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
moim głownym probleme są czerwone plamy po trąziku utrzymujące się ponad 2 lata , są po bokach policzków ni i zakórniki a skóę mam tłustą więc nie wiemc zy jest sens brania retinoidów doustych bo z tego co czytam pomagają głownie na ropne pryszcze a na takei własnie czerowne plamy raczej nie. Dobrze myślę?Narazie stosuję Izotrexin na przemian z Sebium AKN i stosuje to wieczorem i wogole nie mam po tym łuszczenia a z tego co czytam i co moiwł dermatolog powwinno być. Większośc wizażystek ma łuszczenie po tym leku a ja żadnego wiem czy wsyztsko jest wporządku oppócz tego stosuję skinoren ale bardzo mnie ostatnio zaćżął podrażniać mam po nim bardzo zaczerwienioną skórę i strasznie mnie piekło. Wieć odstaawiłam na 4 dni Skinoren i po 4 dniach wróciłam i posmarowąłam sie nim rano tak jak zawsze robię i pierwszego dnia po smarowaniu nic sie nie działo tak jak wczesniej twarz nie była zaczerwieniona ale na drui dzien juz mnie piekła i była zaczerwieniona a stosuję skinoren juz chyba 6 miesiecy juz 3/4 tubki zużyłam więc nie powinno być takiego pieczenia i zaczeriwniee juz a jednak jest więc na mnie ten lek nie działą i muszę spotkac sie z dermatologiem czy dalej stosować . Dodam ze zaczerwienienei i peczenie utzrymuje sie ok. 30 minut.
szczęście w nieszczęściu chyba borykamy się z tym samym problemem..ja też właśnie nie wiedziałam czy mam przebarwienia czy co coś innego ale napewno jest to związane z trądzikiem.tez mam tak jak Ty, czerwone plamy, wyglądające jak wcześniej pisałaś jak płaskie pryszcze i to mam głównie na policzkach i brodzie i skórę wokół tego czerwoną-czasem mocniej czasem mniej. to już zleży poprostu od podrażnienia.
co do skinorenu to zauważyłam dokładnie to samo, raz że nie pomógł raczej i chyba nie pomaga na to-ale nie wiem sama bo raz go przerwałam na chwilkę, wróciłam, jestem przy 2giej tubie i też zaczął mnie podrażniać na razie go odstawiłam bo zaczęłam używac zorac. użyłam go 2 razy -raz na tydzień z tym że z czoła po kilku godz musze zmyć bo mnie swędzi okrpnie a jak go zmyję to mniej mnie swędzi na policzkach.. ale sie nie łuszczę.
miałam wczesniej do czynienia z innymi kwasaczami - ale uzywałam ich nic wczesniej nie czytając..i jak nie widziałam poprawy to zmieniałam na cos innego-to już inna historia..
miałam wcześniej differin i inne mazidła od dermatolog, ogólnie to stwierdziłam, że już sama będę dalej sobie radzić jakoś -ale to już po przeczytaniu tu mnóstwa ciekawych i ważnych rzeczy.
zauważyłam, ze pomaga mi maseczka aspirynowa. właśnie włączyłam ją do kuracji z zorackiem ale nie dzień po sobie.
mam zamiar wprowadzić jescze lysanel active bo go kiedys używałam i jest jeszcze ważny troszkę to go wykończę.
ja tego wszystkiego nabawiłam się po odłożeniu tabletek hormonalnych
co do wyprysków to pojawiają się one własnie na tych czerwonych plamkach, nigdzie więcej- Majaki-czy też tak może miałaś?
mi wyskakują wtedy jak mam owulacje a tak to raczej spokój. więc stwierdziłam, że muszę zrobić badania hormonalne.żadnych wymazów nie miałam robionych.
zastanawiałam się jeszcze nad krioterapią bo kiedyś mi o tym kosmetyczka powiedziała ale z tym, ze nie widziała mnie i zapraszała najpierw na konsultację żeby dokładniej to stwierdzić -czy mówiła Ci o tym cos może dermatolog?
no ale jak wspomniałam to teraz zaczęłam się zoracować więc zobaczymy co będzie dalej.
aha-żadnych grudek, dziór itp nie mam.

Edytowane przez fretka82
Czas edycji: 2008-12-18 o 02:38
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 03:01   #2805
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Madzikson Pokaż wiadomość
Bylam u bardzo fajnej dermatolog. Babeczka kazala mi zmienic zel do twarzy na Physiogel(strzal w 10 bo po 3 dniach moge stwierdzic ze baaaardzo poprawil stan mojej wysuszonej na wior cery), stosuje zineryt ktory tez dobrze sie sprawdza i wypisala mi recepte na zorac 0,05. Do dzis jeszcze nie zrealizowalam bo po przeczytaniu kilku watkow o tym leku zaczelam sie bac Czy faktycznie dziewczyny ktore go stosowaly lub dalej stosuja potwierdza to nadmierne lusczenie(nie do ukrycia)? I wysyp krostek? Zineryt podleczyl mi buzke i strasznie obawiam sie ze kiedy zaczne go stosowac to wszytsko zmarnuje bo nastapi pogorszenie... No chyba ze to nie regula? Milo czytac jak komus dobrze sluzyl Piszcze swoeje odczucia. Ja oczywiscie chce polaczyc go z kremem dobrze nawilzajacym-moze physiogel krem(bo zel z tej seri sprawdza sie cudownie) a moze humektan czy hydrapse? I na poczatek tylko 2 razy w tyg albo raz. Po nalozeniu wlasnie tego kremiku zeby az tak nie podraznial. Do tego planuje kupic wode termalna avene bo chce zastapic to sobie w ramach toniku. Stosowala moze to ktoras z was? Druga opcja ktora tez rozwazam to diacneal lub clean-ac. Ale tutaj tez obawiam sie tego wysypu... Jak myslicie ktora z ocji jest lepsza? zorac+kremik+woda termalna czy diacneal+kremik+woda? Buzka martwie sie bo to moje pierwsze zetkniecie z kwasami
ja zaczęlam stosować zorac z myślą o pozbyciu się plam i pojawiających się wypryskach. zastosowałam go 2 razy.stosuję raz na tydzień na początek choć teraz mam zamiar spróbowac 2 x w tyg. jakiegoś strasznego wysypu nie dostałam. jak po każdym kwasie na początku może nastąpić pogorszenie stanu cery ale każda reaguje inaczej. niektóre wizażanki pisały, że go miały niektóre nie -jest osobny wątek o zoracu nie wiem czy czytałaś więc podaję link http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126319 .
ja na razie tragizmu po nim nie mam. ale nie jest powiedziane, że może on nastąpić później. już wolę to ścierpieć byle by mi to zniknęło wszystko ogólnie po zastosowaniu go to skóra na 2gi dzień mnie troszkę piecze i minimalnie swędzi -jest to do zniesienia. i można oczywiście czymś uokić-jakimś nawilżaczem. diacnealu niee używałam więc tutaj Ci nic nie doradzę
też się bałam zastosowania zoracu 0,05% ale przełamałam się i skusiłam się na niego bo wycofali retin a.
aha -włączyłam juz do tego jak wyżej pisałam maseczkę aspirynową i mam zamiar dokończyć lysanel active a później to albo acne derm albo effaclar k albo dalej lysanel a jeszcze myślę o kwasie migdałowym z mazideł. ale to jeszcze zobaczę-bo sama nie wiem co będzie lepsze.
a i jeszcze jedno -gdzieś tutaj czytałam, że dziewczyny używały oliwkę hipp godzine po nałożeniu zoracu, żeby mniej się łuszczyć i chyba, żeby nie swędziało tak bardzo. jeszcze tego nie próbowałam.

Edytowane przez fretka82
Czas edycji: 2008-12-18 o 03:09
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 08:37   #2806
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
czy to znaczy że nie mogę stosowac jednocześnie toniku lysanel i diacnealu?
nie wiem co zawiera ten lysanel szczerze mówiąc, bo nie znam się na tym.

a co według was jest silniejsze: lysanel czy diacneal?
stosuje diacneal od 1,5 miesiaca i nic żadnych efektów, no może oprócz wysypu na początku możliwe że za krótko stosuje, ale bardzo niecierpliwa jestem

Lysael to kombinacja kwasó: na ewno jest salicylowy, glikolowy i jeszcze kilka. W Diacnealu jest kwas glikolowy i retinadehyd. Cięzko mi powoedziec co jest silniejeze - nei znam stężenia kwasów w Lysanelu, a z kolei Diacneal nie jest porduktem tlyko kwasowym. Obydwa to silne preparaty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 08:44   #2807
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, nie mogę dorwać z żadnej aptece Locacidu i zastanawiam się czym go zastapic i o co prosić mojego dermatologa?

Pomożecie?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 13:42   #2808
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mi dermatolog pwoeidziała ze mam przebarwienai i blizenki. Te czerwone plamy pozostawiają mi pryszcze. Mało ich teraz wychodzi ale jak juz to pozniej zostaje po nich ta czerwona plamka któa nie znika Też zauwazyłam własnei ze wychodzą mi koło tych plam czerwonych nowe pryszcze. I wogole te miejsca czyli oba polcziki mam podraznione czesto po umyciu twarzy czy po wyjsciu na mroz. Nie wiem czy od tego to zalezy bo mam rowniez cienka naczynkowa skóe. Stosuje White Objective na przebarwienia ale efektów zadnych nie widzę. Nie wiem czemu to nei chce zejsc. stosowałam kwasy u dermatologa ale z drugiej storny ich nei moge bo mam naczynkowa skore ale z drugiej msuze na te przebarweinia i niezbyt one pomogły. Wogole nic na to nie pomaga
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 22:03   #2809
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie mogę dorwać z żadnej aptece Locacidu i zastanawiam się czym go zastapic i o co prosić mojego dermatologa?

Pomożecie?
Locacid 0,05% to tretinoina - jako zamiennik mozna stosowac - Retin A 0,05%, Arretin 0,05%

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p3601-Locacid
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-18, 23:12   #2810
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Mi dermatolog pwoeidziała ze mam przebarwienai i blizenki. Te czerwone plamy pozostawiają mi pryszcze. Mało ich teraz wychodzi ale jak juz to pozniej zostaje po nich ta czerwona plamka któa nie znika Też zauwazyłam własnei ze wychodzą mi koło tych plam czerwonych nowe pryszcze. I wogole te miejsca czyli oba polcziki mam podraznione czesto po umyciu twarzy czy po wyjsciu na mroz. Nie wiem czy od tego to zalezy bo mam rowniez cienka naczynkowa skóe. Stosuje White Objective na przebarwienia ale efektów zadnych nie widzę. Nie wiem czemu to nei chce zejsc. stosowałam kwasy u dermatologa ale z drugiej storny ich nei moge bo mam naczynkowa skore ale z drugiej msuze na te przebarweinia i niezbyt one pomogły. Wogole nic na to nie pomaga
używałam też trochę white object ale nie pomagało mi to i w dodatku trochę drażniło u mnie też są podrażnione, zauważyłam, że jak późno wieczorem umyję twarz to wcześniej zaczyna mnie piec i strasznie się świeci a jak umyję to czuję ulgę-twarz myje żelem Avene cleanance -jest super dla mnie. nie używam żadnej kolorówki na twarz już od długiego czasu,no ewentualnie na jakieś okazje-wesele,imprezy -żeby nie podrażniać tego. ostatnio kupiłam sobie krem matująco tonujący z biodermy i jest ok. Ale pod nim nie ukryje się wszystkiego-zaczerwienienia tak ale większe ślady widać. Bynajmniej mi nie szkodzi jak na razie i powiedziałabym, że nawet odrobinkę pomaga.
A teraz tylko white stosujesz czy jeszcze coś ?
A próbowałas sobie maseczki aspirynowej? tylko nie wiem jak ona działa na naczynka ale chyba ok ale mimo wszystko musiałby się wypowiedzieć osoby bardziej znające się na tym.
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 23:14   #2811
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie mogę dorwać z żadnej aptece Locacidu i zastanawiam się czym go zastapic i o co prosić mojego dermatologa?

Pomożecie?
JAk wyżej koleżanka wspomniała odpowiednikiem jest Retin A ale jego nie ma w sprzedaży już a tego drugiego nie znam.
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 23:19   #2812
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Retin A mozna zamowic - w watku znajdziecie szczegoly -

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...116568&page=28

Maseczka aspirynowa, a naczynka -

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...zka+aspirynowa
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2008-12-18 o 23:21
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 08:34   #2813
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Retin A mozna zamowic - w watku znajdziecie szczegoly -

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...116568&page=28
Tam pytałam wczoraj i odpowiedzi brak, a zamienniki są ogólnie niedostępne... W aptekach patrzą na mnie jak na kosmitkę jak o nie pytam...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 09:31   #2814
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witajcie, To moj 1 post w tym watku no i chyba zagoszcze tu na dluzej
Bylam dzis u dermatologa bo cierpie na bardzo oporny tradzik i dostalam tetralysal, differin, maseczke i jakies kwasy..
Czy ktos mial podobny toniczek? (w zalaczniku)

Czytalam ze ponoc skora sie bardzo łuszczy i ogolnie piecze no a dermatolog mi powiedziala ze mam absolutny zakaz uzywania fluidow oraz.. kremow, bo zawieraja one emulgatory, konserwanty i inne swinstwa no i moje pytanie..

Lekarz kazała mi na noc (tylko nie pamietam w ktorej kolejnosci )
przetrzec sie tonikiem, potem nalozyc masc a jeszcze pozniej maseczkę robioną.

No i pytanko.. skoro skora sie bedzie lsuzczyc, bedzie sucha i czerwona to czym mam ja nawilzac?

Nadmienie iz u mnie zaczerwieniona skora jest po roznych np tonikach z garniera, po kremach np lirene, nivea! Ostatnio nawet po SVR mialam świąd i rumienie..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1080231.jpg (62,3 KB, 52 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 18:36   #2815
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez fretka82 Pokaż wiadomość
używałam też trochę white object ale nie pomagało mi to i w dodatku trochę drażniło u mnie też są podrażnione, zauważyłam, że jak późno wieczorem umyję twarz to wcześniej zaczyna mnie piec i strasznie się świeci a jak umyję to czuję ulgę-twarz myje żelem Avene cleanance -jest super dla mnie. nie używam żadnej kolorówki na twarz już od długiego czasu,no ewentualnie na jakieś okazje-wesele,imprezy -żeby nie podrażniać tego. ostatnio kupiłam sobie krem matująco tonujący z biodermy i jest ok. Ale pod nim nie ukryje się wszystkiego-zaczerwienienia tak ale większe ślady widać. Bynajmniej mi nie szkodzi jak na razie i powiedziałabym, że nawet odrobinkę pomaga.
A teraz tylko white stosujesz czy jeszcze coś ?
A próbowałas sobie maseczki aspirynowej? tylko nie wiem jak ona działa na naczynka ale chyba ok ale mimo wszystko musiałby się wypowiedzieć osoby bardziej znające się na tym.

Ja teraz stosuję white objective na przemian z effaclarem K (wczesnij z Sebium AKN). Jesli chodzi o mycie twarzy stosuję też effaclar teraz ale strasznei wysusza mi skóre i musze odczekc co najmniej 40 minut lezac aby ona dosżła do siebie bo jak cos robie to ona cały czas jest sucha. musze lezec i dac jej odpoczac dziwne. maseczki nei proboałam bo boje sie tych domowych sposobow. Jesli jeszcze chodzi o mycie to wolałabym cos co mi nei pordaraznia tak skory ael z drugiej strony nei moge wybrac jakiegos do suchej preparatu skoro mam tłusta i nie moge jakiegos toniku do naczynkowej bo moja skora sie bardzo tłusci i potzebuje zmycia ego tłuszczu ale zawsze po umyciu staje sie strasznei sucha.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 22:41   #2816
fretka82
Raczkowanie
 
Avatar fretka82
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: górny śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Ja teraz stosuję white objective na przemian z effaclarem K (wczesnij z Sebium AKN). Jesli chodzi o mycie twarzy stosuję też effaclar teraz ale strasznei wysusza mi skóre i musze odczekc co najmniej 40 minut lezac aby ona dosżła do siebie bo jak cos robie to ona cały czas jest sucha. musze lezec i dac jej odpoczac dziwne. maseczki nei proboałam bo boje sie tych domowych sposobow. Jesli jeszcze chodzi o mycie to wolałabym cos co mi nei pordaraznia tak skory ael z drugiej strony nei moge wybrac jakiegos do suchej preparatu skoro mam tłusta i nie moge jakiegos toniku do naczynkowej bo moja skora sie bardzo tłusci i potzebuje zmycia ego tłuszczu ale zawsze po umyciu staje sie strasznei sucha.
proponowałabym Ci zmienić żel do mycia twarzy na coś łagodniejszego , mi effaclar i iwostin purritin też wysuszał skórę zmieniłam na cleanance Avene i naprawdę jest super. jest właśnie do skóry tłustej.jest bardzo bardzo wydajny
zerknij tu:http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1225 albo fajny jest również Avene clean-ac krem-żel do mycia twarzy podrażnionej kuracją przeciw trądzikową http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20130 -miałam 2 próbki i również jest bardzo łagodny.

Edytowane przez fretka82
Czas edycji: 2008-12-19 o 22:44
fretka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 12:57   #2817
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Witajcie, To moj 1 post w tym watku no i chyba zagoszcze tu na dluzej
Bylam dzis u dermatologa bo cierpie na bardzo oporny tradzik i dostalam tetralysal, differin, maseczke i jakies kwasy..
Czy ktos mial podobny toniczek? (w zalaczniku)

Czytalam ze ponoc skora sie bardzo łuszczy i ogolnie piecze no a dermatolog mi powiedziala ze mam absolutny zakaz uzywania fluidow oraz.. kremow, bo zawieraja one emulgatory, konserwanty i inne swinstwa no i moje pytanie..

Lekarz kazała mi na noc (tylko nie pamietam w ktorej kolejnosci )
przetrzec sie tonikiem, potem nalozyc masc a jeszcze pozniej maseczkę robioną.

No i pytanko.. skoro skora sie bedzie lsuzczyc, bedzie sucha i czerwona to czym mam ja nawilzac?

Nadmienie iz u mnie zaczerwieniona skora jest po roznych np tonikach z garniera, po kremach np lirene, nivea! Ostatnio nawet po SVR mialam świąd i rumienie..
Anecko, jak dla mnie, to troche hardcorowy ten plan pielegnacji...tetralysal dostalas w masci czy doustnie? Differinu masz uzywac codziennie i pod to jeszcze tonik z kwasami?Co to za maseczka? Z tego, co pamietam z Twoich innych postow, to mimo, ze masz cere tradzikowa, to raczej tez wrazliwa, sklonna do podraznien i zaczerwienien, wiec przy takiej kuracji mozesz byc mocno podrazniona, a juz te kwasy pod differin to dla mnie przynajmniej Na poczatek proponuje Ci nalozyc differin max 2 noce pod rzad a pozniej odczekac jakies 2-3 i zobaczyc jak sie skora zachowuje, bo np u mnie podraznienia po retinoidach pojawiaja sie z opoznieniem. No i czyms koniecznie musisz sie nawilzac, bo po 1 to bedzie duzy dyskomfort i uczucie sciagniecia a po 2 to taki "przesusz" na twarzy nie jest dobry, bo gruczoly lojowe zaczna produkowac wiecej sebum. Skoro wszystko Cie zapycha albo uczula, to moze sprobuj mieszac jakis olej przeznaczony dla typowo tradzikowej cery, ktory zawiera jak najmniej kwasu oleinowego(jojoba, tamanu,czarnuszka, komosa, sezam) z kwasem hialuronowym + panthenol i alantolina na przyklad. Taka mieszanka nie powinna zapchac. Nie podoba mi sie tez, ze dermatolog nic o filtrach nie wspomnial, narazasz sie na przebarwienia niestety
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 17:02   #2818
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez caroline1987 Pokaż wiadomość
Anecko, jak dla mnie, to troche hardcorowy ten plan pielegnacji...tetralysal dostalas w masci czy doustnie? Differinu masz uzywac codziennie i pod to jeszcze tonik z kwasami?Co to za maseczka? Z tego, co pamietam z Twoich innych postow, to mimo, ze masz cere tradzikowa, to raczej tez wrazliwa, sklonna do podraznien i zaczerwienien, wiec przy takiej kuracji mozesz byc mocno podrazniona, a juz te kwasy pod differin to dla mnie przynajmniej Na poczatek proponuje Ci nalozyc differin max 2 noce pod rzad a pozniej odczekac jakies 2-3 i zobaczyc jak sie skora zachowuje, bo np u mnie podraznienia po retinoidach pojawiaja sie z opoznieniem. No i czyms koniecznie musisz sie nawilzac, bo po 1 to bedzie duzy dyskomfort i uczucie sciagniecia a po 2 to taki "przesusz" na twarzy nie jest dobry, bo gruczoly lojowe zaczna produkowac wiecej sebum. Skoro wszystko Cie zapycha albo uczula, to moze sprobuj mieszac jakis olej przeznaczony dla typowo tradzikowej cery, ktory zawiera jak najmniej kwasu oleinowego(jojoba, tamanu,czarnuszka, komosa, sezam) z kwasem hialuronowym + panthenol i alantolina na przyklad. Taka mieszanka nie powinna zapchac. Nie podoba mi sie tez, ze dermatolog nic o filtrach nie wspomnial, narazasz sie na przebarwienia niestety
Otoz to, wiem ze to hardcorowe, ale lekarz mi powiedziala ze skoro nie wychodze z domu to przez miesiac moge sobie zafundowac taka kuracje..
Myslalam zeby zrobic tak ze np jednej nocy differin + maseczka a drugiej tonik + maseczka. Maseczka nie wiem co to.. na recepcie nie wiem co pisze, z reszta sie nie znam.
Co do nawilzania myslalam o oliwce HIPP, którą mam. Bo wszelkie jakies oliwki maja panthenol czy cos ale tez konserwanty itp swinstwa.
A o filtrach nie wspomniala, bo ja nie wychodze z domu generalnie, tzn kolo polowy stycznia bede musiala wyjsc, ale do tego czasu siedze w domu.
Po za tym jechalam kiedys na filtrach, rozne uzywalam, mialam probki i duze opakowania i doslownie kazdy mnie zapychal i podraznial. Pisalam o tym kiedys.

Zobaczymy jak to bedzie. Maseczke i tonik do odebrania mam w poniedzialek o 16 Kiedys tez mialam maseczke przepisana przez dermatologa a co sie okazalo bylo to w butelce, cos ala tonik Wiec oby tym razem bylo to konsystencja przypominajaca maske

No wiec zobaczymy jak tam kuracja przebiegnie.. wogole sie dziwie ze dostalam kwasy i jeszcze differin, przeciez differin sam w sobie zluszcza (?) chyba..

Tetralysal mam w tabletkach, tak jak wczesniej tetracykline.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 19:59   #2819
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

W Laboratorium Urody znalazłam wątek, gdzie jedna z dziewczyn odradza stosowanie Retin-A w stężeniu mniejszym niż 0,1%. Dodatkowo, inna osoba przestrzega przed zatykającym działaniem Retin-A w kremie. Zamówiłam Retin-A w bardzo małych stężeniach, w kremie 0,05% i 0,025%, w kremie. Czy któraś Z Was ma doświadczenie z Retinem-A (Zorac mnie koszmarnie wysuszał - być może daltego, że używałam codziennie, zamiast co kilka dni). Zdecydowałam się popracować z retinoidami, jednak w mniejszym stężeniu- planowałam zacząć od czegoś lekkiego i stoponiowo przechodzić na większe stężenia.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 10:17   #2820
caroline1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Otoz to, wiem ze to hardcorowe, ale lekarz mi powiedziala ze skoro nie wychodze z domu to przez miesiac moge sobie zafundowac taka kuracje..
Myslalam zeby zrobic tak ze np jednej nocy differin + maseczka a drugiej tonik + maseczka. Maseczka nie wiem co to.. na recepcie nie wiem co pisze, z reszta sie nie znam.
Co do nawilzania myslalam o oliwce HIPP, którą mam. Bo wszelkie jakies oliwki maja panthenol czy cos ale tez konserwanty itp swinstwa.
A o filtrach nie wspomniala, bo ja nie wychodze z domu generalnie, tzn kolo polowy stycznia bede musiala wyjsc, ale do tego czasu siedze w domu.
Po za tym jechalam kiedys na filtrach, rozne uzywalam, mialam probki i duze opakowania i doslownie kazdy mnie zapychal i podraznial. Pisalam o tym kiedys.

Zobaczymy jak to bedzie. Maseczke i tonik do odebrania mam w poniedzialek o 16 Kiedys tez mialam maseczke przepisana przez dermatologa a co sie okazalo bylo to w butelce, cos ala tonik Wiec oby tym razem bylo to konsystencja przypominajaca maske


No wiec zobaczymy jak tam kuracja przebiegnie.. wogole sie dziwie ze dostalam kwasy i jeszcze differin, przeciez differin sam w sobie zluszcza (?) chyba..

Tetralysal mam w tabletkach, tak jak wczesniej tetracykline.
Tu juz nie chodzi o efekt wizualny, tylko o to, ze sobie mozesz zafundowac solidne podraznienie.Nie wiem na ile Twoja skora jest odporna na takie kuracje, ale ja np wiecej niz 2 noce w tygodniu nie jestem w stanie retinoidow stosowac, a co dopiero jak do tego kwasy dolozyc Oliwka bedzie jak najbardziej pomocna o ile Cie olej migdalowy nie zapycha.To troche malo przy takiej kuracji,no ale lepsze to niz nic
caroline1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.