Tato prowadzący córkę pod ołtarz - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-24, 11:55   #61
karolinapop
Raczkowanie
 
Avatar karolinapop
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Cool Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez katrina Pokaż wiadomość
tak jest w USA, wersja pierwsze-spotkanie-w-tym-dniu-dopiero-przy-ołtarzu. U nas załatwia się to chyba w ten sposób, że do kościoła jedzie się normalnie razem, pan młody wchodzi pierwszy sam (chociaż w którymś wątku ktoś pisał, że może też iść ze swoją mamą), a po nim panna młoda z tatą.
A u mnie było tak, że do kościoła jechałam z ojcem i pana młodego zobaczyłam dopiero przy ołtarzu - do było na prawdę niesamowite przeżycie!

Samo wejście wyglądało tak, że ksiądz prowadził orszak: pan młody i świadkowie - w orszaku podeszli do ołtarza. Następnie ja z tatą weszliśmy do kościoła gdy oni ustawili się pod ołtarzem. Pod ołtarzem czekali: pan młody, jego ojciec i dziadek, po drugiej stronie para świadków. Symboliczne przekazanie miało miejsce tuż przed ołtarzem. To było bardzo głębokie przeżycie...

Moim zdaniem bez sensu jest jak ojciec prowadzi pannę młodą, która wcześniej przyjechała z przyszłym mężem. Bądźmy konsekwentni: albo od początku do końca razem, albo spotkanie w kościele.

Wersja ta jednak odpada, gdy chce się zrobić sesję zdjęciową przed ślubem. Ale niektórzy chcą wszystko naraz więc wychodzi misz masz...

Edytowane przez karolinapop
Czas edycji: 2008-07-28 o 22:25
karolinapop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 12:35   #62
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez karolinapop Pokaż wiadomość
A u mnie było tak, że do kościoła jechałam z ojcem i pana młodego zobaczyłam dopiero przy ołtarzu - do było na prawdę niesamowite przeżycie!

Samo wejście wyglądało tak, że ksiądz prowadził orszak: pan młody i świadkowie - w orszaku podeszli do ołtarza. Następnie ja z tatą weszliśmy do kościoła gdy oni ustawili się pod ołtarzem. Pod ołtarzem czekali: pan młody, jego ojciec i dziadek, po drugiej stronie para świadków. Symboliczne przekazanie miało miejsce tuż przed ołtarzem. To było bardzo głębokie przeżycie...

Moim zdaniem bez sensu jest jak ojciec prowadzi pannę młodą, która wcześniej przyjechałam z przyszłym mężem. Bądźmy konsekwentni: albo od początku do końca razem, albo spotkanie w kościele.

Wersja ta jednak odpada, gdy chce się zrobić sesję zdjęciową przed ślubem. Ale niektórzy chcą wszystko naraz więc wychodzi misz masz...
Brawo dla tej Pani!!!!!!!!! to jest to o czym wiekszosc zapomina, brak konsekwecji i chec posiadania wszystkiego naraz...
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 23:32   #63
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Smile Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
Brawo dla tej Pani!!!!!!!!! to jest to o czym wiekszosc zapomina, brak konsekwecji i chec posiadania wszystkiego naraz...
karolinapop i gadet...ja wiem wiem...wszystko to wiem...ale ja nie chcę robić tego na pokaz(nie twierdzę, że tak myślicie), ze ładnie będzie jak mnie prowadzi...a sesja wcześniej....ja chcę to dla niego zrobić, dla siebie, dla nas...
jesteśmy zżyci ze sobą i tym podziękuję mu za te wszystkie lata, w których obdarzał mnie swoją miłością... będzie czuł radość, zaszczyt, takie wydarzenie już sie nie powtórzy... a i dla mnie i TŻ-ta będzie czymś bardzo ważnym...nie interesuje mnie co ludzie mówią, staram sie nie przywiązywać do tego uwagi.... ten symbol przy ołtarzu, to wielkie przeżycie dla mnie...i dla niego również... Wydaje mi sie, że najważniejsze co w sercu i tego właśnie pragnę...

Edytowane przez izka19855
Czas edycji: 2008-07-24 o 23:48 Powód: Dopisałam troszku
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 07:01   #64
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez izka19855 Pokaż wiadomość
karolinapop i gadet...ja wiem wiem...wszystko to wiem...ale ja nie chcę robić tego na pokaz(nie twierdzę, że tak myślicie), ze ładnie będzie jak mnie prowadzi...a sesja wcześniej....ja chcę to dla niego zrobić, dla siebie, dla nas...
jesteśmy zżyci ze sobą i tym podziękuję mu za te wszystkie lata, w których obdarzał mnie swoją miłością... będzie czuł radość, zaszczyt, takie wydarzenie już sie nie powtórzy... a i dla mnie i TŻ-ta będzie czymś bardzo ważnym...nie interesuje mnie co ludzie mówią, staram sie nie przywiązywać do tego uwagi.... ten symbol przy ołtarzu, to wielkie przeżycie dla mnie...i dla niego również... Wydaje mi sie, że najważniejsze co w sercu i tego właśnie pragnę...
Izka ale w zadnym wypadku nie myslalm, ze robisz to na pokaz. Kazdy ma inne podejscie do tej sprawy.
Ostatnio wlasnie wiele osob zaczelo mnie przekonywac wlasnie na ten rodzaj wejscia do kosciola. Bo to pieknie wyglada itd. Ja wiem, ze to jest piekne, wzruszajace i pelne emocji, lecz ja nie pozwole aby moj Skarb byl pozbawiony szczegolnego wejscia do kosciola, tym bardziej, ze i tak juz jest pozbawiony wyjscia z domu rodzinnego (bedzie wychodzil od mojej hcrzestnej bo on mieszka 400 km stad). Dla mnie to jest nasz dzien, nasza uroczystosc i on tez powinien cos z niej miec . Dlatego, kazda z nas spelnia swoje marzenia inaczej. . Dla mnie najwazniejsze jest blogoslawienstwo w domu i nasza wspolna droga do kosciola...I nie chce w zaden sposob rozstawac sie z nim sztucznie...
Najwazniejsze jest co w sercu
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 15:26   #65
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Smile Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
Izka ale w zadnym wypadku nie myslalm, ze robisz to na pokaz. Kazdy ma inne podejscie do tej sprawy.
Ostatnio wlasnie wiele osob zaczelo mnie przekonywac wlasnie na ten rodzaj wejscia do kosciola. Bo to pieknie wyglada itd. Ja wiem, ze to jest piekne, wzruszajace i pelne emocji, lecz ja nie pozwole aby moj Skarb byl pozbawiony szczegolnego wejscia do kosciola, tym bardziej, ze i tak juz jest pozbawiony wyjscia z domu rodzinnego (bedzie wychodzil od mojej hcrzestnej bo on mieszka 400 km stad). Dla mnie to jest nasz dzien, nasza uroczystosc i on tez powinien cos z niej miec . Dlatego, kazda z nas spelnia swoje marzenia inaczej. . Dla mnie najwazniejsze jest blogoslawienstwo w domu i nasza wspolna droga do kosciola...I nie chce w zaden sposob rozstawac sie z nim sztucznie...
Najwazniejsze jest co w sercu
Daget no właśnie...dlatego napisałam, ze nie myślę, ze Wy myślicie...ale zaplątałam...
każdy ma swój cel .. faktycznie, ze dzień należy do nas, wiesz dałaś mi do myślenia...muszę chyba jeszcze porozmawiać z TŻ, on powiedział, że dla niego to troszku mnie stresu, bo już tak nie będą patrzeć na niego, tylko na mnie wtedy...ale pewnie swoje myśli...czo?

mnie to bardzo drażnią te zdjęcia przed ślubem, bo chciałabym mojego ukochanego zobaczyć w Kościele dopiero, żeby on wtedy zobaczył mnie....irytuje mnie to...ale w trakcie ślubu nie chcę, bo byliśmy już na takim ślubie, że sesja była o 20:30 to miało sie wrażenie jakby młodych nie było na większości wesela... no i kiedy w takim razie...nie chcę innego dnia...
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 10:47   #66
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Po przeczytaniu wątku proszę o rade - jak namówić tatę by poprowadził mnie do ołtarza, ja bym bardzo chciała a tato nie chce nawet o tym słyszeć, myśle, ze chyba się wstydzi. Może któreś z was mi doradzi?
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 13:30   #67
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu wątku proszę o rade - jak namówić tatę by poprowadził mnie do ołtarza, ja bym bardzo chciała a tato nie chce nawet o tym słyszeć, myśle, ze chyba się wstydzi. Może któreś z was mi doradzi?
Wisienki ja osobiscie bym nie nalegala, uzylabym argumentow, ze bardzo ci na tym zalezy i czulabys sie wtedy taka dumna lecz decyzje zostawiasz dla niego. Moze przemysli i zmieni zdanie.. A jesli nie to zapytaj sie dlaczego....
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-27, 10:29   #68
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość
Wisienki ja osobiscie bym nie nalegala, uzylabym argumentow, ze bardzo ci na tym zalezy i czulabys sie wtedy taka dumna lecz decyzje zostawiasz dla niego. Moze przemysli i zmieni zdanie.. A jesli nie to zapytaj sie dlaczego....
mówię Tacie ze bardzo bym chciała, ze mi zależy, ze zawsze przy mnie był i chcę zeby był przy mnie i w takim dniu..., ale nie pomaga, myśle ze on sie chyba wstydzi, a tak poza tym używa tylko jednego argumentu "tak sie kiedyś nie robiło" zaakceptuje decyzje taty, ale takbardzo bym chciała

PS. jedyna pociecha, że ślub dopiero za rok, a kropla drąży i skałe
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 22:34   #69
karolinapop
Raczkowanie
 
Avatar karolinapop
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez izka19855 Pokaż wiadomość
mnie to bardzo drażnią te zdjęcia przed ślubem, bo chciałabym mojego ukochanego zobaczyć w Kościele dopiero, żeby on wtedy zobaczył mnie....irytuje mnie to...ale w trakcie ślubu nie chcę, bo byliśmy już na takim ślubie, że sesja była o 20:30 to miało sie wrażenie jakby młodych nie było na większości wesela...
Uważam, że masz rację odnośnie sesji w trakcie wesela, bo sama sprawdziłam, że nie jest to do końca najlepszy pomysł. Ale może w takim razie zrobicie sobie sesję zupełnie w inny dzień, na spokojnie i wtedy moglibyście zrealizować plan spotkania w kościele?!
Tak czy siak trzeba dokonać wyboru. Ale zapewniam Cię - kiedy spotykacie się w kościele nie widząc się wcześniej w tych wspaniałych strojach (zakładając, że wcześniej nie widzieliście ich), fryzurze, makijażu i welonie - tym doskonałym całokształcie obojga - jest na prawdę fajnie.
Może na błogosławieństwie czuje się to samo (ja z tego zrezygnowałam), ale wydaje mi się że klimat domu jest nieporównywalny z klimatem kościoła, który tworzą też goście, muzyka itd...
Ciekawa jestem jak zdecydujesz... Zawsze jednak pamiętaj - TO JEST TWÓJ DZIEŃ I ZRÓB TAK JAK UWAŻASZ I CZUJESZ, BO POTEM BĘDZIESZ ŻAŁOWAĆ, ŻE POSŁUCHAŚ SIĘ JAKIŚ MĄDRALI NA FORUM ))
karolinapop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 23:47   #70
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Smile Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez karolinapop Pokaż wiadomość
Uważam, że masz rację odnośnie sesji w trakcie wesela, bo sama sprawdziłam, że nie jest to do końca najlepszy pomysł. Ale może w takim razie zrobicie sobie sesję zupełnie w inny dzień, na spokojnie i wtedy moglibyście zrealizować plan spotkania w kościele?!
Zawsze jednak pamiętaj - TO JEST TWÓJ DZIEŃ I ZRÓB TAK JAK UWAŻASZ I CZUJESZ, BO POTEM BĘDZIESZ ŻAŁOWAĆ, ŻE POSŁUCHAŚ SIĘ JAKIŚ MĄDRALI NA FORUM ))
Nio i tu jest problem, bo w innym dniu to tak sztucznie, inna fryzura i wiadomo nie wygląda się tak jak w dniu ślubu, wiec odpada, w trakcie -absolutnie NIE, bo sprawdzone było...obserwowaliśmy takie wesele, praktycznie młodych brak na nim...

CO do strojów, które nie powinny być oglądane przed ślubem...to K. był pry wyborze sukni, aż mu oczka świeciły, a ja pomagałam wybrać gajerek...
ALE...i tak całość zrobi swoje wrażenie...
teraz pomyśleć musimy...a zza wskazówki ślicznie dziękuję...
Napiszę jak sie zdecydujemy...
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 10:15   #71
Kacha1302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 26
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Ja też chciałam żeby mnie tata poprowadził do ołtarza ale niestety nic z tego nie wyjdzie bo już są 2 lata jak mój tata zmarł.
Kacha1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 09:30   #72
karolinapop
Raczkowanie
 
Avatar karolinapop
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez izka19855 Pokaż wiadomość
Nio i tu jest problem, bo w innym dniu to tak sztucznie, inna fryzura i wiadomo nie wygląda się tak jak w dniu ślubu, wiec odpada, w trakcie

CO do strojów, które nie powinny być oglądane przed ślubem...to K. był pry wyborze sukni, aż mu oczka świeciły, a ja pomagałam wybrać gajerek...
Skoro już widzieliście swoje stroje więc chyba nie ma przeciwwskazań do sesji przed ślubem?! Jednak wtedy masz zawsze ograniczony czas i to mi się wydaje bardziej sztuczne, bo przed ślubem w obrączce pozujesz, ale to tylko moje przemyślenia. My zrobiliśmy tak, że mieliśmy krótki plenerek w czasie wesela (ale tak jak pisałam wczesnie pomysł wątpliwie dobry), no ale wtedy masz fryzurę i wszystko ekstra, a kilka dni poślubie 3-godzinną sesję zdjęciową.
karolinapop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 13:11   #73
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Smile Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez karolinapop Pokaż wiadomość
Skoro już widzieliście swoje stroje więc chyba nie ma przeciwwskazań do sesji przed ślubem?! Jednak wtedy masz zawsze ograniczony czas i to mi się wydaje bardziej sztuczne, bo przed ślubem w obrączce pozujesz, ale to tylko moje przemyślenia. My zrobiliśmy tak, że mieliśmy krótki plenerek w czasie wesela (ale tak jak pisałam wczesnie pomysł wątpliwie dobry), no ale wtedy masz fryzurę i wszystko ekstra, a kilka dni poślubie 3-godzinną sesję zdjęciową.
Chyba jednak najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie sesja przed ślubem.. Ja widziałam gajerek, bo byłam przy zakupie i doradzałam, a on miał swój wkład w wybór mojej sukni.. ten błysk w oku..

Dziewuszki
MAm ślub na 16, to na którą najlepiej sesję mieć?? Ile to może potrwać...fotograf robi, ok 20, a moja kumpela będzie robić ile się uda... w godzinie ile można zrobić zdjęć ślubnych..??
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 16:34   #74
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

a ja mam takie pytanie. moja znajoma niedługo wychodzi za mąż i bardzo chciałaby właśnie wejść do kościoła sama, żeby jej przyszły mąż na nią czekał przed ołtarzem, ale...
nie ma ona dobrych stosunków z ojcem. w ogóle zastanawiała się, czy go zaprosić. ze względu na to, że jej rodzice nadal mieszkają razem [choć są w separacji] i na prośbę mamy, by nie robiła mu przykrości [a jeśli coś będzie nie tak, to ojca wyprosi] zaprosiła go na ślub i zastanawia się nad zaproszeniem na wesele.
chodzi o to, że skoro zaprosiła ojca [z grzeczności - czego ma on świadomość], a bardzo chciałaby być prowadzona pod ołtarz, to czy mogłaby prowadzić ją mama, albo czy mogłaby pójść sama? Czy to nie będzie zbyt duża 'szopka', że wszyscy będą wiedzieć, iż jej ojciec jest obecny, a poprowadzi ją matka, ojciec chrzestny (krewny jej taty), bądź pójdzie sama?

mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 16:47   #75
wpaula
Wtajemniczenie
 
Avatar wpaula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 689
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Cytat:
Napisane przez najfajniejsza Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie. moja znajoma niedługo wychodzi za mąż i bardzo chciałaby właśnie wejść do kościoła sama, żeby jej przyszły mąż na nią czekał przed ołtarzem, ale...
nie ma ona dobrych stosunków z ojcem. w ogóle zastanawiała się, czy go zaprosić. ze względu na to, że jej rodzice nadal mieszkają razem [choć są w separacji] i na prośbę mamy, by nie robiła mu przykrości [a jeśli coś będzie nie tak, to ojca wyprosi] zaprosiła go na ślub i zastanawia się nad zaproszeniem na wesele.
chodzi o to, że skoro zaprosiła ojca [z grzeczności - czego ma on świadomość], a bardzo chciałaby być prowadzona pod ołtarz, to czy mogłaby prowadzić ją mama, albo czy mogłaby pójść sama? Czy to nie będzie zbyt duża 'szopka', że wszyscy będą wiedzieć, iż jej ojciec jest obecny, a poprowadzi ją matka, ojciec chrzestny (krewny jej taty), bądź pójdzie sama?

mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi
ja szczerze sobie nie wyobrazam zeby mama prowadzila mnie do slubu )) dziwnie by to wygladalo chyba moze najlepiej sama ???
__________________
Razem od 7.01. 2004 był w 2013r
W 7cs udało się
Nasz Skarbek juz na swiecie
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ffv9k4cd.png
wpaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 16:55   #76
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

też mi się wydaje, że najlepiej sama. ale ona twierdzi, że zgodnie z tradycją powinna zostać 'przekazana' mężowi.
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 17:01   #77
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Pierwsze słyszę, żeby pod ołtarz Pannę Młodą prowadziła matka... to raczej męski przywilej. Jeśli nie ojciec, to chrzestny, albo jednak trzeba podejść samemu bądź już od drzwi kościoła pod rękę z narzeczonym.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:35   #78
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Mnie również do ołtarza bedzie prowadził Tata i nie wyobrazam sobie zeby mogło być inaczej. Chciałabym takze , zeby przed nami szła moja chrzesnica np z różą Ale to narazie takie plany może wymysle jeszcze coś innego . Jednak Tata to podstawa !

pOZDRAWIAM
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 16:04   #79
Assol
Raczkowanie
 
Avatar Assol
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 45
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Witam,
ja rowniez bym chciala zobaczyc sie z przyszlym mezem dopiero przy oltarzu. Niestety mojego ojca nie bedzie na slubie i chcilabym by mnie poprowadzil do oltarza ojciec TZ . Uwazam, ze jest to wyjatkowe przezycie!!!! Blogoslowienstwa nie bedziemy mieli. Szkoda tylko zdjec przedszlubnych. Ale co tam. Mozemy to zrobic zaraz po mszy. W godzinke sie uwieniemy. Gosci beda mieli przekaski w restauracji i ksiege gosci (moga w tym czasie wpisac zyczenia). Mam tylko nadzieje, ze kosciele, gdzie mamy sie pobrac nie beda robili z tego problemow Och mam nadzieje bo tak mi sie marzy takie wlasnie wejcie. By on na mnie czekal a dopiero po zawarciou malzenstwa razem wychodimy z kosciola. Jest w tym cos tajemniczego
Pozdrawiam
Assol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 17:26   #80
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

najfajniejsza - jest jeszcze jedna opcja w moich stronach do ślubu pannę młodą prowadzi starszy drużba
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:08   #81
madalenadelamur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 27
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Nio i mnie też Tata poprowadzi do ołtarza z przodu będzie szedł chłopiec z poduszeczką na której będą obrączki...Ale już na koniec będą szły 2 dziewczynki chrześniaczka narzeczonego i córeczka kuzynki z koszyczkami napełnionymi kwiatkami!!!
I to wcale nie jest przesada bo chyba każda Panna Młoda marzy o ślubie pełnym emocji po prostu ślubie jak z bajki...

Edytowane przez madalenadelamur
Czas edycji: 2009-05-13 o 10:08
madalenadelamur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 22:17   #82
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Widzę w tym zwyczaju pewien urok, no i podpisuję się pod przedmówczyniami: najważniejsze jest to, żeby Młodzi byli szczęśliwi, żeby ich bajkowy scenariusz się spełnił, obojętnie czy w tej bajce idą razem, czy oddzielnie i gdzie się spotykają

Jeśli chodzi o mnie rodzice są od lat rozwiedzeni, rozstali się 20 lat temu. Od tego czasu nie mieszkam z tatą, natomiast z TŻ-em mieszkam już jakiś czas. Kocham tatę, ale nigdy nie byłam z nim bardzo blisko związana - mogę szczerze powiedzieć, że on mnie tak naprawdę nie zna... W takiej sytuacji prowadzenie przez tatę do ołtarza wydawałoby mi się bardzo sztuczne... Choć teraz stara się to nadrobić, nie czułam jego opieki przez ostatnie 20 lat, jak mógłby przekazać mnie w inne ręce?

Nie wiem czy nie zdecydowałabym się na to, żeby dziadek poprowadził mnie do ołtarza, gdyby jeszcze żył. To on był dla mnie tym drugim rodzicem, kiedy nie miałam kontaktu z tatą, najważniejszą osobą obok mamy, moim największym autorytetem... Chyba taką rolę pełni tradycyjnie ojciec, prawda?
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.