Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-26, 16:51   #1111
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez SietyX Pokaż wiadomość
czy któraś z Was nosiła soczewki Bausch&Lomb SofLens 38 ? To są soczewki kwartalne . Chciałabym jakieś opinie o nich przeczytac
po 1 producent radzi traktować je jako miesięczne( sama zauważyłam, że po 4-5 tyg oczy mnie szczypią, robią się czerwone itp.
po 2 nie ślizgają się jak te z Ciba- Dailies coś tam za każdym razem zakłam ok 5min...
po 3 słońce tak nie razi w nich
po 4 nie da się ich źle założyć
po 5 są cienkie-nie czuć na oku i nie ślizgają się- nie ma problemów z założeniem
po 6 osady łatwo tak na nich nie obsiadają


to tak na szybko...
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 16:53   #1112
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
po 1 producent radzi traktować je jako miesięczne( sama zauważyłam, że po 4-5 tyg oczy mnie szczypią, robią się czerwone itp.
po 2 nie ślizgają się jak te z Ciba- Dailies coś tam za każdym razem zakłam ok 5min...
po 3 słońce tak nie razi w nich
po 4 nie da się ich źle założyć
po 5 są cienkie-nie czuć na oku i nie ślizgają się- nie ma problemów z założeniem
po 6 osady łatwo tak na nich nie obsiadają


to tak na szybko...
a moim zdaniem są grube, aż za grube - w porównaniu do soflens 59
poza tym te soflens 38 są dość przestarzałe, a ich nowsza wersja to właśnie 59, więc jak już masz kupować to kup 59
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 17:10   #1113
SietyX
Raczkowanie
 
Avatar SietyX
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ajjjjc
Wiadomości: 79
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

dzięki za odpowiedź na moje pytanie
SietyX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 18:45   #1114
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
a moim zdaniem są grube, aż za grube - w porównaniu do soflens 59
poza tym te soflens 38 są dość przestarzałe, a ich nowsza wersja to właśnie 59, więc jak już masz kupować to kup 59
i znowu nie mogę się zgodzić
soflens 59 nie są nowszą wersją soflens38,są soczewkami tej samej generacji( hydrożelowymi) różniącymi się rodzajem materiału z którego są wykonane a co za tym idzie stopniem uwodnienia i tlenoprzepuszczalnością.
Nie można jednoznacznie stwierdzić że soflens 59 są lepsze, ponieważ np dla osób pracujących w suchym klimatyzowanym pomieszczeniu soflens38 mogą okazać się bardziej komfortowe dzięki niższemu uwodnieniu.
Jeżeli już mówimy o przestarzałości to obydwie są tak samo przestarzałe . W tym momencie na rynku są dostępne soczewki o wiele lepszych parametrach.

co do grubości: ze strony producenta
soflens 38 - 0.035 mm
soflens59 - 0.14mm

czyli odwrotnie niż pisałaś
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 19:25   #1115
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Soczewki firmy johnson&johnson oasys nosi o wiele więcej osób niż 10% a one mają promień krzywizny 8.4.
A ile z tych osób nosi źle dobrane...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 19:55   #1116
SietyX
Raczkowanie
 
Avatar SietyX
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ajjjjc
Wiadomości: 79
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A ile z tych osób nosi źle dobrane...


ja właśnie noszę oasys 8.4 i właśnie jak rozpoznac że soczewki są źle dobrane ? Dodam że specjalista mi je przepisał .
SietyX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 20:18   #1117
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
i znowu nie mogę się zgodzić
soflens 59 nie są nowszą wersją soflens38,są soczewkami tej samej generacji( hydrożelowymi) różniącymi się rodzajem materiału z którego są wykonane a co za tym idzie stopniem uwodnienia i tlenoprzepuszczalnością.
Nie można jednoznacznie stwierdzić że soflens 59 są lepsze, ponieważ np dla osób pracujących w suchym klimatyzowanym pomieszczeniu soflens38 mogą okazać się bardziej komfortowe dzięki niższemu uwodnieniu.
Jeżeli już mówimy o przestarzałości to obydwie są tak samo przestarzałe . W tym momencie na rynku są dostępne soczewki o wiele lepszych parametrach.

co do grubości: ze strony producenta
soflens 38 - 0.035 mm
soflens59 - 0.14mm

czyli odwrotnie niż pisałaś
to może nie powinnam używać słowa grubość, chodziło mi o to, że soflens 38 są bardziej sztywne, biorąc je na palec zachowują swój kształt, z kolei soflens 59 są o wiele bardziej elastyczne, biorąc je na palec nie trzymają tak kształtu jak 38, o wiele łatwiej nakłada się je na oko, łatwiej dopasowują się kształtem

więc jakim parametrem można to określić?

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2012-05-26 o 20:25
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 20:18   #1118
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A ile z tych osób nosi źle dobrane...
tego się chyba nigdy nie dowiemy...

Cytat:
Napisane przez SietyX Pokaż wiadomość
ja właśnie noszę oasys 8.4 i właśnie jak rozpoznac że soczewki są źle dobrane ? Dodam że specjalista mi je przepisał .
A czy specjalista obejrzał jak one leżą na Twoim oku w specjalnej lampie? czy tylko zapisał Ci je bez wcześniejszego zakładania i sprawdzania czy pasują?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 20:22   #1119
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

_czarny_kot - to są bardzo subiektywne odczucia. Częściej słyszę, że 59 są sztywne i "gryzą", wielu moich znajomych miało problem z przestawieniem się z 38 na inne.

Im mniej wody w soczewce hydrożelowej, tym mniej jej traci i mniej pobiera z oka, więc oko mniej się wysusza. Tak ogólnie mówiąc
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 23:36   #1120
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
to może nie powinnam używać słowa grubość, chodziło mi o to, że soflens 38 są bardziej sztywne, biorąc je na palec zachowują swój kształt, z kolei soflens 59 są o wiele bardziej elastyczne, biorąc je na palec nie trzymają tak kształtu jak 38, o wiele łatwiej nakłada się je na oko, łatwiej dopasowują się kształtem

więc jakim parametrem można to określić?
a to właśnie się im chwali...

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

w sensie lekka sztywność 38 i idealnie wskakują na swoje miejsce..jak zdarzyło mi się w nich przysnąć-kropelki i gitarka..dziś przysnęłam w tych dailies i odkleiły mi się
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 08:33   #1121
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A czy specjalista obejrzał jak one leżą na Twoim oku w specjalnej lampie? czy tylko zapisał Ci je bez wcześniejszego zakładania i sprawdzania czy pasują?
Ja ostatnio kupiłam dwie pary soczewek i muszę przyznać, że nie zamówiłam przepisanych mi niegdyś PureVision, tylko Oasysy. Od dłuższego czasu nosiłam soczewki sporadycznie do tego stopnia, że był to tylko wakacyjny wyjazd i okolice Sylwestra - dwie, trzy pary rocznie. Po ostatnich wakacjach, podczas których potrzebowałam jednodniówek i wybór padł na Trueye, z przykrością zauważyłam jak szybko wysychają mi oczy w PV Więc kiedy teraz potrzebowałam soczewek, wzięłam z lekką obawą Oasys, przepisane mi jako pierwsze soczewki (nie do końca byłam zadowolona z tamtej wizyty i jakoś tak nigdy więcej ich nie nosiłam, coś mnie kłuło, oczy zachodziły mi mgłą - dziś wiem, że takie rzeczy mogą się dziać przy pierwszej parze soczewek). Efekt - komfort prze wiele godzin, oczy wysychają dużo rzadziej, w ogóle nie są zaczerwienione, a noszę soczewki codziennie od miesiąca. Oczywiście dam się jeszcze raz obejrzeć w nich specjaliście, widzę że nie centrują się idealnie (PV też nie), ale nie wyobrażam sobie teraz powrotu do tamtych soczewek.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
_czarny_kot - to są bardzo subiektywne odczucia. Częściej słyszę, że 59 są sztywne i "gryzą", wielu moich znajomych miało problem z przestawieniem się z 38 na inne.

Im mniej wody w soczewce hydrożelowej, tym mniej jej traci i mniej pobiera z oka, więc oko mniej się wysusza. Tak ogólnie mówiąc
Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
a to właśnie się im chwali...

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

w sensie lekka sztywność 38 i idealnie wskakują na swoje miejsce..jak zdarzyło mi się w nich przysnąć-kropelki i gitarka..dziś przysnęłam w tych dailies i odkleiły mi się
Moja znajoma zamówiła dla siebie i dzieci Soflensy 38 i twierdzi, że w porównaniu do 59 są beznadziejne, tępe, zwijają się na palcu podczas zakładania, i że nigdy więcej. Kwestię doboru pomijam, tak jak i ona

Zapytam z ciekawości, co to znaczy że soczewki się odkleiły? Wypadły z oka? Nigdy tego nie doświadczyłam, jak już to tylko w drugą stronę - przykleiły się z suchości.

Edytowane przez Nais
Czas edycji: 2012-05-27 o 08:23
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-27, 09:21   #1122
SietyX
Raczkowanie
 
Avatar SietyX
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ajjjjc
Wiadomości: 79
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
tego się chyba nigdy nie dowiemy...


A czy specjalista obejrzał jak one leżą na Twoim oku w specjalnej lampie? czy tylko zapisał Ci je bez wcześniejszego zakładania i sprawdzania czy pasują?

no właśnie nauczył mnie jak je zakładac , założyłam je i wtedy jakąś lampą mi w oko świecił i tam coś patrzył i 2 tygodnie później na wizycie kontrolnej to samo .
SietyX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 10:40   #1123
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nais - nieeeee To Twoja osoba utrzymywała moją wiarę w Purevision, a dowiaduję się takich rewelacji!

Co do SofLensów, to słyszałam, że i te, i te zwijają się na palcu i trudno je od siebie rozkleić, łatwo się drą... Ale moja bardzo dobra koleżanka próbowała już wszystkiego i tylko 38 oraz Proclear jej pasują.
Cytat:
Napisane przez SietyX Pokaż wiadomość
no właśnie nauczył mnie jak je zakładac , założyłam je i wtedy jakąś lampą mi w oko świecił i tam coś patrzył i 2 tygodnie później na wizycie kontrolnej to samo .
Brzmi dobrze
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 11:48   #1124
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nais - nieeeee To Twoja osoba utrzymywała moją wiarę w Purevision, a dowiaduję się takich rewelacji!

Co do SofLensów, to słyszałam, że i te, i te zwijają się na palcu i trudno je od siebie rozkleić, łatwo się drą... Ale moja bardzo dobra koleżanka próbowała już wszystkiego i tylko 38 oraz Proclear jej pasują.

Brzmi dobrze
No niestety W PV miałam oczy suche już nieraz po 5 godzinach, miałam takie dziwne odczucie jakbym na styku dolnej powieki z powierzchnią oka czuła zimno , tak dziwnie, przez co mrużyłam oczy, nie było też mowy o noszeniu ich tydzień bez przerwy, podczas ściągania często czułam jakie oko jest nienawilżone, a po zdjęciu soczewek czułam pieczenie (nadal, jeśli kupuję soczewki, stosuję do nich płyn katalityczny). Myślałam, że mam po prostu bardzo wrażliwe oczy, no bo zresztą mam - często czerwienią się wieczorem nawet i po miesiącach bez soczewek. Nie chodziłam na wizyty kontrolne, bo - tak jak pisałam, zużywałam może ze 3 pary soczewek rocznie, nie było czego sprawdzać.
Pisałam w zeszłym roku, jak świetnie spisały się Trueye na żaglach, cały dzień na dworze, wietrze, a oczy super. Nie będę się oszukiwać, Oasys łatwiej mi się zakłada (minuta i gotowe, żadnych kłaczków - a stosuję te same schematy pielęgnacji), jeśli w ciągu dnia odczuję suchość to szybko mija i mogę z powodzeniem nosić soczewki do wieczora, oczy nawet podeschnięte wieczorem (norma, czy z soczewką czy nie) wyglądają dużo lepiej niż po całym dniu z PV. Intuicja mi podpowiada, że Johnsony są dla mnie lepsze, pomimo iż w prawym oku soczewka lekko ucieka w bok - jednak nie opiera się na granicy tęczówki, margines zostaje, nic nie uwiera. Tak samo miałam w każdych soczewkach.

Malla - a co, tyle niepochlebnych opinii o PV? Ja uważam, że to są dobre soczewki, ale niestety mam delikatne oczy Przy "mojej krzywiźnie" (stosuję skrót myślowy, żeby nie było ) chyba nie mam wielkiego wyboru w soczewkach.

Edytowane przez Nais
Czas edycji: 2012-05-27 o 11:50
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 11:54   #1125
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nie wiem jak PV HD, ale PV mają wysoką sztywność i często czytałam, że nie są komfortowe. Jak dla mnie są trochę przestarzałe, choć silikonowe...

Czy używał stąd ktoś PureVision HD?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 12:03   #1126
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie wiem jak PV HD, ale PV mają wysoką sztywność i często czytałam, że nie są komfortowe. Jak dla mnie są trochę przestarzałe, choć silikonowe...

Czy używał stąd ktoś PureVision HD?
Ktoś tu kiedyś o nie pytał i nie było żadnego odzewu.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 12:05   #1127
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wiem, użyłam wyszukiwarki
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 12:11   #1128
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nawet kiedyś się nimi interesowałam, ale są tylko w BC 8.6 co zapewne oznacza w moim przypadku dyskwalifikację
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 12:22   #1129
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Szkoda, że Avaira ma 8.5... Dawno nie byłam u doktorka, może będzie miał na sztuki...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-27, 12:31   #1130
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witam Dziewczyny podczytuje wasz wątek już od jakiegoś czasu i jestem naprawdę pod wrażeniem fachowej wiedzy co niektórych Wizażanek tutaj
mam kilka pytań odnośnie soczewek i byłoby mi bardzo miło, jak któraś z Was mogła rozwiać moje wątpliwości

soczewki kontaktowe noszę dopiero od kilku dni ( mam 2-tyg.J&J Acuve Oasys dla osób z astygmatyzmem).
Soczewki mi odpowiadają, nie mam problemów z ich zakładaniem czy ściąganiem, praktycznie już kilka minut po ich założeniu nie czuję że mam je na oczach.

Oto moje pytania:
1. po jakim czasie należy iść na wizytę kontrolną? wiem że powinien ustalić to specjalista po dobraniu mi soczewek, tylko że w moim przypadku wyglądało to tak, że sama zapytałam o termin i pani okulistka powiedziała mi że za 2 miesiące. Czy to nie za późno? jeżeli chodzi o sam dobór i przebieg wizyty podczas której miałam dobierane te soczewki nie mam naprawdę żadnych zastrzeżeń, tj. pani doktor nauczyła mnie zakładać, zdejmować, wyczerpująco opowiedziała o pielęgnacji soczewek. Zdziwił mnie tylko ten późny termin kontroli Jak myślicie, przesadzam, czy rzeczywiście powinnam iść wcześniej sprawdzić czy wszystko ok? czy może iść do innego specjalisty? Dodam że to moje pierwsze soczewki kontaktowe.
2. czy można nosić jedynie soczewki, a całkowicie zrezygnować z okularów, czy koniecznie jest naprzemiennie noszenie? pytam bo bardzo wygodnie jest mi w soczewkach i chciałabym nosić głownie je.
3. czy są dostępne soczewki jednodniowe dla osób z astygmatyzmem?
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 12:54   #1131
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny podczytuje wasz wątek już od jakiegoś czasu i jestem naprawdę pod wrażeniem fachowej wiedzy co niektórych Wizażanek tutaj
mam kilka pytań odnośnie soczewek i byłoby mi bardzo miło, jak któraś z Was mogła rozwiać moje wątpliwości

soczewki kontaktowe noszę dopiero od kilku dni ( mam 2-tyg.J&J Acuve Oasys dla osób z astygmatyzmem).
Soczewki mi odpowiadają, nie mam problemów z ich zakładaniem czy ściąganiem, praktycznie już kilka minut po ich założeniu nie czuję że mam je na oczach.

Oto moje pytania:
1. po jakim czasie należy iść na wizytę kontrolną? wiem że powinien ustalić to specjalista po dobraniu mi soczewek, tylko że w moim przypadku wyglądało to tak, że sama zapytałam o termin i pani okulistka powiedziała mi że za 2 miesiące. Czy to nie za późno? jeżeli chodzi o sam dobór i przebieg wizyty podczas której miałam dobierane te soczewki nie mam naprawdę żadnych zastrzeżeń, tj. pani doktor nauczyła mnie zakładać, zdejmować, wyczerpująco opowiedziała o pielęgnacji soczewek. Zdziwił mnie tylko ten późny termin kontroli Jak myślicie, przesadzam, czy rzeczywiście powinnam iść wcześniej sprawdzić czy wszystko ok? czy może iść do innego specjalisty? Dodam że to moje pierwsze soczewki kontaktowe.
2. czy można nosić jedynie soczewki, a całkowicie zrezygnować z okularów, czy koniecznie jest naprzemiennie noszenie? pytam bo bardzo wygodnie jest mi w soczewkach i chciałabym nosić głownie je.
3. czy są dostępne soczewki jednodniowe dla osób z astygmatyzmem?
1. Trochę późno - moim zdaniem kontrola powinna się odbyć po ok. 2-3 tygodniach, o ile dobrze pamiętam. Specjalista może wtedy ocenić wpływ soczewki na oko oraz to, czy soczewki nie opłaszczają się osadami zbyt szybko. Może też po rozmowie stwierdzić, czy pacjent nie popełnia istotnych błędów w pielęgnacji i higienie.
2. Jeśli oczy dobrze tolerują soczewki, to można je nosić codziennie (pamiętając o regularnych kontrolach). Jednak okulary trzeba mieć - w razie infekcji, przeziębienia, podrażnienia oczu. Warto też choć co kila dni nie wkładać soczewek, tylko dać oczom odpocząć. Po pewnym czasie sama będziesz umiała ocenić, kiedy oczy domagają się odpoczynku Może też być tak, że z biegiem czasu oczy będą tolerowały soczewki nieco gorzej - to indywidualna kwestia, ale czasem np. zmiany hormonalne powodują większe wysuszanie oczu i już nie jest wygodnie chodzić cały czas w soczewkach. Trzeba myśleć i czasem przedłożyć zdrowie nad wygodę
3. Są Od J&J są to jednodniowe Moisty http://www.szkla.com/374_acuvue-1-da...er-gratis.html

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Szkoda, że Avaira ma 8.5... Dawno nie byłam u doktorka, może będzie miał na sztuki...
Chyba nie słyszałam o tych soczewkach (już wygooglałam ). 8.5 to tak jak Trueye, może i by pasowały Myślisz, że ich jakość może być lepsza niż Oasys?
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 13:02   #1132
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hmm... Zaciekawiłyście mnie ta Avaira. Chyba zapytam o nie przy nastepnej wizycie
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 14:36   #1133
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
(...)

Moja znajoma zamówiła dla siebie i dzieci Soflensy 38 i twierdzi, że w porównaniu do 59 są beznadziejne, tępe, zwijają się na palcu podczas zakładania, i że nigdy więcej. Kwestię doboru pomijam, tak jak i ona

Zapytam z ciekawości, co to znaczy że soczewki się odkleiły? Wypadły z oka? Nigdy tego nie doświadczyłam, jak już to tylko w drugą stronę - przykleiły się z suchości.
zwijają? mi nigdy

otwieram oczy-ból..mgła, mrugam i..bach soczewka się odkleja
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 15:00   #1134
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Chyba nie słyszałam o tych soczewkach (już wygooglałam ). 8.5 to tak jak Trueye, może i by pasowały Myślisz, że ich jakość może być lepsza niż Oasys?
Myślę, że są podobne, ja bym chętnie spróbowała jedną parę. Ponoć Avaira miększa i ma łagodniejsze brzegi, ale nie widziałam dokładnych parametrów... Strasznie wypadłam z tematu.
Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny podczytuje wasz wątek już od jakiegoś czasu i jestem naprawdę pod wrażeniem fachowej wiedzy co niektórych Wizażanek tutaj
Mamy tutaj jedną specjalistkę, którą trzymamy w fiolce, żeby nie uciekła
Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
1. po jakim czasie należy iść na wizytę kontrolną? wiem że powinien ustalić to specjalista po dobraniu mi soczewek, tylko że w moim przypadku wyglądało to tak, że sama zapytałam o termin i pani okulistka powiedziała mi że za 2 miesiące. Czy to nie za późno?
Idealnie by było pójść pod koniec pierwszej pary, czyli po 2 tygodniach, ale skoro czujesz się dobrze, to myślę, że przesunięcie wizyty do drugiego miesiąca nie będzie niczym strasznym. Pół roku to już późno.
Pamiętaj, aby iść na wizytę w maksymalnie zużytych soczewkach, aby specjalista mógł ocenić, jak wyglądają po paru tygodniach noszenia.
Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
2. czy można nosić jedynie soczewki, a całkowicie zrezygnować z okularów, czy koniecznie jest naprzemiennie noszenie? pytam bo bardzo wygodnie jest mi w soczewkach i chciałabym nosić głownie je.
Soczewki to jednak sztuczny materiał, lepiej nie eksploatować oczu, aby były w stanie nosić je jak najczęściej.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2012-05-27 o 15:01
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 15:27   #1135
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Myślę, że są podobne, ja bym chętnie spróbowała jedną parę. Ponoć Avaira miększa i ma łagodniejsze brzegi, ale nie widziałam dokładnych parametrów... Strasznie wypadłam z tematu.
Na alledrogo nie ma na sztuki, ale tu są http://www.blueeyes.sote.pl/go/_info...tm_content=210
Dziwne - w sklepie na sztuki? Przecież nie wolno...
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 15:30   #1136
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Zacytuję bezczelnie stronę:
"Większość soczewek silikonowo hydrożelowych posiada jedną wadę a mianowicie wysoki wskaźnik sztywności soczewki. Z jednej strony powoduje to krótkotrwały dyskomfort ale i sprawia ze soczewka jest łatwiejsza w aplikacji, nie rwie się i nie roluje oraz nie zniekształca tak szybko."
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 15:39   #1137
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Zacytuję bezczelnie stronę:
"Większość soczewek silikonowo hydrożelowych posiada jedną wadę a mianowicie wysoki wskaźnik sztywności soczewki. Z jednej strony powoduje to krótkotrwały dyskomfort ale i sprawia ze soczewka jest łatwiejsza w aplikacji, nie rwie się i nie roluje oraz nie zniekształca tak szybko."
Nie miałam w życiu zbyt wiele do czynienia z hydrożelami, więc nie wiem jak się one zachowują, ale silikonowo-hydrożelowe też potrafią się zwijać (np. Johnsony ), a nie porwałam soczewki nigdy, nie znam też zjawiska zniekształcania soczewki
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 17:42   #1138
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
1. Trochę późno - moim zdaniem kontrola powinna się odbyć po ok. 2-3 tygodniach, o ile dobrze pamiętam. Specjalista może wtedy ocenić wpływ soczewki na oko oraz to, czy soczewki nie opłaszczają się osadami zbyt szybko. Może też po rozmowie stwierdzić, czy pacjent nie popełnia istotnych błędów w pielęgnacji i higienie.
2. Jeśli oczy dobrze tolerują soczewki, to można je nosić codziennie (pamiętając o regularnych kontrolach). Jednak okulary trzeba mieć - w razie infekcji, przeziębienia, podrażnienia oczu. Warto też choć co kila dni nie wkładać soczewek, tylko dać oczom odpocząć. Po pewnym czasie sama będziesz umiała ocenić, kiedy oczy domagają się odpoczynku Może też być tak, że z biegiem czasu oczy będą tolerowały soczewki nieco gorzej - to indywidualna kwestia, ale czasem np. zmiany hormonalne powodują większe wysuszanie oczu i już nie jest wygodnie chodzić cały czas w soczewkach. Trzeba myśleć i czasem przedłożyć zdrowie nad wygodę
3. Są Od J&J są to jednodniowe Moisty http://www.szkla.com/374_acuvue-1-da...er-gratis.html

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------



dziękuję Nais za wyczerpującą odpowiedź



Mamy tutaj jedną specjalistkę, którą trzymamy w fiolce, żeby nie uciekła


Idealnie by było pójść pod koniec pierwszej pary, czyli po 2 tygodniach, ale skoro czujesz się dobrze, to myślę, że przesunięcie wizyty do drugiego miesiąca nie będzie niczym strasznym. Pół roku to już późno.
Pamiętaj, aby iść na wizytę w maksymalnie zużytych soczewkach, aby specjalista mógł ocenić, jak wyglądają po paru tygodniach noszenia.

Soczewki to jednak sztuczny materiał, lepiej nie eksploatować oczu, aby były w stanie nosić je jak najczęściej.
tak, zauważyłam ale niech założycielka wątku nie będzie taka skromna, bo również jej wiedza jest bardzo przydatna dla osób podobnie jak ja początkujących w temacie


bardzo Ci dziękuję za cenną uwagę wizytę kontrolną zaplanuję sobie tak, by być pod koniec noszenia aktualnie używanej pary soczewek
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:50   #1139
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez SietyX Pokaż wiadomość
no właśnie nauczył mnie jak je zakładac , założyłam je i wtedy jakąś lampą mi w oko świecił i tam coś patrzył i 2 tygodnie później na wizycie kontrolnej to samo .
czyli wszystko tak jak być powinno

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny podczytuje wasz wątek już od jakiegoś czasu i jestem naprawdę pod wrażeniem fachowej wiedzy co niektórych Wizażanek tutaj
mam kilka pytań odnośnie soczewek i byłoby mi bardzo miło, jak któraś z Was mogła rozwiać moje wątpliwości

soczewki kontaktowe noszę dopiero od kilku dni ( mam 2-tyg.J&J Acuve Oasys dla osób z astygmatyzmem).
Soczewki mi odpowiadają, nie mam problemów z ich zakładaniem czy ściąganiem, praktycznie już kilka minut po ich założeniu nie czuję że mam je na oczach.

Oto moje pytania:
1. po jakim czasie należy iść na wizytę kontrolną? wiem że powinien ustalić to specjalista po dobraniu mi soczewek, tylko że w moim przypadku wyglądało to tak, że sama zapytałam o termin i pani okulistka powiedziała mi że za 2 miesiące. Czy to nie za późno? jeżeli chodzi o sam dobór i przebieg wizyty podczas której miałam dobierane te soczewki nie mam naprawdę żadnych zastrzeżeń, tj. pani doktor nauczyła mnie zakładać, zdejmować, wyczerpująco opowiedziała o pielęgnacji soczewek. Zdziwił mnie tylko ten późny termin kontroli Jak myślicie, przesadzam, czy rzeczywiście powinnam iść wcześniej sprawdzić czy wszystko ok? czy może iść do innego specjalisty? Dodam że to moje pierwsze soczewki kontaktowe.
2. czy można nosić jedynie soczewki, a całkowicie zrezygnować z okularów, czy koniecznie jest naprzemiennie noszenie? pytam bo bardzo wygodnie jest mi w soczewkach i chciałabym nosić głownie je.
3. czy są dostępne soczewki jednodniowe dla osób z astygmatyzmem?
Potwierdzam to co pisały dziewczyny
Kontrola najlepiej pod koniec noszenia pierwszej pary, ale jeżeli będzie ok to nic się nie stanie jak pójdziesz pod koniec noszenia 2 czy 3. Ważne żeby były znoszone wtedy widać jak oko sie dogaduje z soczewkami i czy pielęgnacja (płyn i czyszczenie) są odpowiednio dobrane.
-Okulary są niezbędne właśnie podczas przeziębień, czy infekcji oka czy po prostu dyskomfortu np wieczorem jak oczy są już zmęczone i spojówki podsychają.
- jednodniówki z cylindrami ma johnson ( 1 day moist) i ciba vision ( dailies)


Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość



Chyba nie słyszałam o tych soczewkach (już wygooglałam ). 8.5 to tak jak Trueye, może i by pasowały Myślisz, że ich jakość może być lepsza niż Oasys?
To tak jak z wszystkimi soczewkami kwestia indywidualna ale mamy kilku klientów,którzy się przerzucili na avairę z oasysów.
Można u nas przetestować

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Hmm... Zaciekawiłyście mnie ta Avaira. Chyba zapytam o nie przy nastepnej wizycie
myślę,że warto spróbować

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Myślę, że są podobne, ja bym chętnie spróbowała jedną parę. Ponoć Avaira miększa i ma łagodniejsze brzegi, ale nie widziałam dokładnych parametrów... Strasznie wypadłam z tematu.

Mamy tutaj jedną specjalistkę, którą trzymamy w fiolce, żeby nie uciekła


wszystko ma łagodniejsze brzegi niż johnson
( chyba Wam tutaj kiedyś wklejałam zdjęcia ),ale nie ma takich filtrów UV jak johnson
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:55   #1140
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
To tak jak z wszystkimi soczewkami kwestia indywidualna ale mamy kilku klientów,którzy się przerzucili na avairę z oasysów.
Tacy ze stromą rogówką również?
Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
wszystko ma łagodniejsze brzegi niż johnson
( chyba Wam tutaj kiedyś wklejałam zdjęcia ),ale nie ma takich filtrów UV jak johnson
Właśnie
Filtr ma jakiś tam, ale i tak noszę okulary.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.