Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-26, 12:06   #1261
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

No właśnie też mi się tak wydaje, że być może źle zapisał bo zapewne więcej osób nosi zwykłe soczewki niż toryczne, chociaż może nie. Dzięki, przejdę się mam jakieś 5 min.
Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Wróciłam z salonu, lekarz powiedział, że nie jest to aż tak duża różnica, powinno być okej. Jak nie będzie to następne zamówię w salonie.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 18:04   #1262
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ostatnio tłumaczyłam znajomej, na czym polega stosowanie płynu katalitycznego. Zdziwiła się, że jak to, codziennie muszę płyn zmieniać?
Na moją uprzejmą odpowiedź, że tak, tak jak przy każdym innym płynie, usłyszałam że ona zmienia co kilka dni..
Już się nie pytałam, czy takie np. majtki zmienia też raz na kilka dni, albo czy przez tydzień je z niemytego talerza.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 11:36   #1263
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cześć dziewczyny mam taki problem, na co dzien od kilku miesięcy nosze soczewki są to frequency 55 te niebieskie wczesniej mialam jedną parę wydaje mi się ze chyba air optix ciba ale nie dam sobie reki uciąć ale bardzo wysychały mi w nich oczy i przeskadzaly mi krawędzie, dlatego mój okulista wymienił mi je na frequency ktore mają bardzo cienkie krawędzie wiec mi nie przeszkadzają. Na wakacje chcę kupić sobie dzienne soczewki powieważ nie będę w nich chodzić codziennie więc nie opłaca mi się otwierać miesięcznych bo się zmarnują. Natrafiłam na dailies też z ciby ale one mają za małą średnicę ja mam 14,2 w tych frequencach a tamte mają maksymalnie 14 z tego co widzialam. jak myslicie dziewczyny będą się nadawać na mnie te soczewki, macie jakies opinie na ich temat? a może polecicie mi jakies inne dzienne soczewki?
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 11:38   #1264
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez jill1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam taki problem, na co dzien od kilku miesięcy nosze soczewki są to frequency 55 te niebieskie wczesniej mialam jedną parę wydaje mi się ze chyba air optix ciba ale nie dam sobie reki uciąć ale bardzo wysychały mi w nich oczy i przeskadzaly mi krawędzie, dlatego mój okulista wymienił mi je na frequency ktore mają bardzo cienkie krawędzie wiec mi nie przeszkadzają. Na wakacje chcę kupić sobie dzienne soczewki powieważ nie będę w nich chodzić codziennie więc nie opłaca mi się otwierać miesięcznych bo się zmarnują. Natrafiłam na dailies też z ciby ale one mają za małą średnicę ja mam 14,2 w tych frequencach a tamte mają maksymalnie 14 z tego co widzialam. jak myslicie dziewczyny będą się nadawać na mnie te soczewki, macie jakies opinie na ich temat? a może polecicie mi jakies inne dzienne soczewki?
Na tym wątku w kwestii doboru soczewek polecamy jedynie konsultację ze specjalistą
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 15:10   #1265
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez jill1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam taki problem, na co dzien od kilku miesięcy nosze soczewki są to frequency 55 te niebieskie wczesniej mialam jedną parę wydaje mi się ze chyba air optix ciba ale nie dam sobie reki uciąć ale bardzo wysychały mi w nich oczy i przeskadzaly mi krawędzie, dlatego mój okulista wymienił mi je na frequency ktore mają bardzo cienkie krawędzie wiec mi nie przeszkadzają. Na wakacje chcę kupić sobie dzienne soczewki powieważ nie będę w nich chodzić codziennie więc nie opłaca mi się otwierać miesięcznych bo się zmarnują. Natrafiłam na dailies też z ciby ale one mają za małą średnicę ja mam 14,2 w tych frequencach a tamte mają maksymalnie 14 z tego co widzialam. jak myslicie dziewczyny będą się nadawać na mnie te soczewki, macie jakies opinie na ich temat? a może polecicie mi jakies inne dzienne soczewki?
Niestety w tej kwestii jedyną osobą która może Ci doradzić jakie soczewki jednodniowe będą dla Ciebie najlepsze jest specjalista.
Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć bez badania.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 11:50   #1266
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Macie porównanie soczewek Eyeye Bioxy i Air Optix Aqua ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 20:46   #1267
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hej dziewczyny, w najblizszym czasie planuje zakup soczewek przez internet, najchetniej kupilabym z allegro, ale trudno trafic na moja "rozmiarowke" wiec mam do Was pytanie-ktory ze sklepow internetowych jest pewny i sprawdzony? Moze ktoras z Was kupowala i moglaby polecic? Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 21:16   #1268
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja kupowałam z twojesoczewki, szkla.com, bezokularow.pl, soczewkarnia.pl a moja matka z sklep.visionexpress.pl W soczewkarni miałam problem z formularzem zamówienia soczewek torycznych (brak opcji cylindra), ale zamówiłam bezproblemowo mailowo i kontak i wysyłka błyskawica. Zresztą we wszystkich wymienionych wszystko szło szybko i bezproblemowo. Twojesoczewki są drogie i zamawiałam tylko z kuponem z grupona. W bezokularów często mają jakieś promocje.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 22:03   #1269
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Z internetowych poleciłabym jeszcze Optiland
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 22:23   #1270
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

miałam dziś wpaść do was z tym samym pytaniem co bayka. pierwszy raz zamawiałam soczewki przez internet. zaoszczędziłam ok. 20 zł, przynajmniej o tyle drożej zapłaciłam za opakowania soczewek w zeszłym roku w ve. zdecydowałam się na szkła.com, gratis dostane jakaś stacje pogody bo brałam dwa opakowania. co to ma do soczewek? ale zauważyłam, ze ceny dla danych soczewek maja takie same w rożnych, wymienionych powyżej sklepach...
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:24   #1271
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

ja sie zastanawialam nad soczewkomania, bo wysylaja za granice...ale moze te przez Was wymienione tez, zaraz posprawdzam, dzieki dziewczyny
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 20:19   #1272
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja osobiście wypróbowałam wielokrotnie mroptic_pl, za każdym razem byłam bardzo zadowolona - szybko, konkretnie, soczewki zgodne z opisem. Jednorazowo - z równie pozytywnym rezultatem - OPTIMAX-OK, soczewkowo, okokontakt, KATI-2005 i optoart_pl.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 16:23   #1273
sellen20
Raczkowanie
 
Avatar sellen20
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 40
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, proszę was o radę Od dawna marzyłam o zamianie okularów na soczewki i wczoraj poszłam do okulisty w celu wykonania odpowiednich badań i dowiedzenia się 'z czym to się je'. Pani sprawdziła jedynie o ile pogorszyła mi się wada wzroku od ostatniej wizyty i powiedziała, że soczewki mają mieć moc o 0,25 mniejszą niż okulary. Mam w obu oczach wadę -2,0, więc przepisała mi soczewki o mocy -1,75 i kazała kupić takie wraz z płynem u optyka. No więc poszłam, dostałam parę dwutygodniowych J&J i płyn z pudełeczkiem i tłumaczeniem zebym w internecie sprawdziła jak się je zakłada i zdejmuje bo oni nie mają w sklepie odpowiedniego zaplecza zeby mi pokazać... Dałam radę założyć je dzisiaj rano całkiem szybko, bez problemów i noszę je już 7 godzin, jestem zachwycona, ale po przejrzeniu tego wątku zaczęłam się bardzo martwić - okulista nie mówił mi nic o specjalnej krzywiźnie, nie dobierał mi odpowiednich soczewek, podał tylko samą moc. Planuje na pewno wybrać się do kogoś innego i wykonac odpowiednie badania, ale będę mogła zrobić to w przyszłym tygodniu, w zwiazku z tym mam pytanie - czy noszenie soczewek, które mam obecnie przez parę dni bez specjalistycznego sprawdzenia czy są dla mnie dobre może mi zaszkodzić? Nie czuję żadnego dyskomfortu, ale zdaje sobie sprawę że komplikacje moga pojawić się później.
__________________
some things are beautiful for the very reason that they’re unobtainable
sellen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 19:03   #1274
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Bardzo miło ze strony tej okulisty, że nie raczyła Cię poinformować o tym że nie ma pojęciu o dobieraniu soczewek.
Współczuję jej pacjentom...

Swoją drogą sprzedawca w optyku też powinien zareagować jak widzi, że koś próbuje kupić soczewki nie wiedząc które są dla niego odpowiednie...

Kilka dni noszenia soczewek raczej Ci nie zaszkodzi ale wizyta u jakiegoś kompetentnego specjalisty będzie niezbędna.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-07-06 o 19:05
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 19:33   #1275
sellen20
Raczkowanie
 
Avatar sellen20
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 40
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję za odpowiedź. Moje małe miasto cierpi na niedobór specjalistów, musiałam naprawdę źle tarfić Przed chwilą udało mi się je zdjąć, oczy mnie nie bolą i jest bardzo w porządku. Mam jeszcze jedno pytanie - czy kiedy będę jechać na specjalistyczne badania mogę wziąć ze sobą soczewki, które już kupiłam?
__________________
some things are beautiful for the very reason that they’re unobtainable
sellen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 19:53   #1276
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez sellen20 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Moje małe miasto cierpi na niedobór specjalistów, musiałam naprawdę źle tarfić Przed chwilą udało mi się je zdjąć, oczy mnie nie bolą i jest bardzo w porządku. Mam jeszcze jedno pytanie - czy kiedy będę jechać na specjalistyczne badania mogę wziąć ze sobą soczewki, które już kupiłam?
Jak najbardziej, może się okaże że są dobrze dopasowane
I ja bym jeszcze poprosiła o sprawdzenie czy jednak w -2.00 nie będziesz widziała lepiej, bo tak na prawdę przy wadzie wzroku rzędu 2.00 dioptrii soczewki zapisuje się zwykle o takiej samej mocy jak okulary.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 20:43   #1277
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

sellen a może na recepcie było wszystko tylko nie mówiła głośno ?
Ja jak byłam na dobieraniu to lekarz mówił tylko o mocy a krzywiznach itp. nic a nic. Dopiero na recepcie było zapisane - jak On o mierzył, kiedy i czy w ogóle to nie mam pojęcia
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 20:47   #1278
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Bardzo miło ze strony tej okulisty, że nie raczyła Cię poinformować o tym że nie ma pojęciu o dobieraniu soczewek.
Współczuję jej pacjentom...

Swoją drogą sprzedawca w optyku też powinien zareagować jak widzi, że koś próbuje kupić soczewki nie wiedząc które są dla niego odpowiednie...

Kilka dni noszenia soczewek raczej Ci nie zaszkodzi ale wizyta u jakiegoś kompetentnego specjalisty będzie niezbędna.

W salonach Twoje Soczewki to np norma, że pani mówi " a nie chciałaby pani kupić innych soczewek, bo miesięczne by się bardziej opłacały", po czym pokazuje soczewki zupełnie innej firmy a na pytanie o parametry odpowiada "one są uniwersalne" spotykam się w tych salonach z takim zachowaniem praktycznie za każdym razem, tak jak i ze zdziwieniem, ze nie chcę kupić nowych soczewek.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:21   #1279
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
sellen a może na recepcie było wszystko tylko nie mówiła głośno ?
Ja jak byłam na dobieraniu to lekarz mówił tylko o mocy a krzywiznach itp. nic a nic. Dopiero na recepcie było zapisane - jak On o mierzył, kiedy i czy w ogóle to nie mam pojęcia
A czy zakładałaś te soczewki w gabinecie, czy tylko dostałaś receptę ?

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
W salonach Twoje Soczewki to np norma, że pani mówi " a nie chciałaby pani kupić innych soczewek, bo miesięczne by się bardziej opłacały", po czym pokazuje soczewki zupełnie innej firmy a na pytanie o parametry odpowiada "one są uniwersalne" spotykam się w tych salonach z takim zachowaniem praktycznie za każdym razem, tak jak i ze zdziwieniem, ze nie chcę kupić nowych soczewek.
no niestety w takim kraju żyjemy, że w wielu miejscach pracują niekompetentne osoby, albo i osoby mogą być kompetentne ale brak prawnych regulacji powoduje, że szef wyznacza swoje reguły np dopasowania soczewek kontaktowych
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 21:57   #1280
sellen20
Raczkowanie
 
Avatar sellen20
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 40
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Sprawdzałam receptę i jest tylko moc, pani nie wspominała ani słowem o innych wartościach i gdyby nie internet to pewnie bym się nie dowiedziała Mimo wszystko po tym pierwszym dniu w prawie przypadkowych soczewkach jestem bardzo zadowolona, wytrzymały 10 godzin ( i w międzyczasie dłuższą pracę na komputerze) bez żadnego uczucia suchości czy pieczenia. Tylko zdejmowanie było przerażające, zdecydowanie wolę je nakładać... Ale jakość widzenia i funkcjonowania w soczewkach w porównaniu do okularów to niebo i ziemia. Czy jakieś krople nawilżające do oczu są koniecznie jeśli zamierzam nosić soczewki prawie codziennie? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
__________________
some things are beautiful for the very reason that they’re unobtainable
sellen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 12:08   #1281
sellen20
Raczkowanie
 
Avatar sellen20
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 40
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

__________________
some things are beautiful for the very reason that they’re unobtainable

Edytowane przez sellen20
Czas edycji: 2012-07-21 o 11:20
sellen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 17:06   #1282
trudna sprawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 599
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, ja to całkiem nowicjuszka jeśli chodzi o soczewki i dopiero się do tego przymierzam i mam takie pytanie (oczywiście, jeśli już gdzieś się tu przewinęło to przepraszam i błagam o wybaczenie!)
Jeśli w jednym oku mam wadę -2,0, a w drugim -2,5 czy to oznacza, że będę potrzebowała dwóch opakowań soczewek o różnej mocy? Wiadomo, że to jeszcze musi określić lekarz, ale liczę na to, że możecie mi pomóc chociaż troszkę.
trudna sprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 17:23   #1283
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Raczej tak. Soczewki miesięczne, które noszę na codzień mam właśnie tak dobrane i z tego co wiem, to wiekszość osób tak ma
Jedynie soczewki jednodniowe, których używam raz na jakis czas lub w trakcie urlopu wakacyjnego [morze, brak ochoty na zabawę z czyszczeniem ] za zgodą optometrysty używam z taką samą wadą. Ale przeczuwam, ze to sie zmieni, bo coś mi mówi, ze na jednym oku powiększyła mi się wada z ćwiartki na połowkę :/
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 17:23   #1284
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez trudna sprawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja to całkiem nowicjuszka jeśli chodzi o soczewki i dopiero się do tego przymierzam i mam takie pytanie (oczywiście, jeśli już gdzieś się tu przewinęło to przepraszam i błagam o wybaczenie!)
Jeśli w jednym oku mam wadę -2,0, a w drugim -2,5 czy to oznacza, że będę potrzebowała dwóch opakowań soczewek o różnej mocy? Wiadomo, że to jeszcze musi określić lekarz, ale liczę na to, że możecie mi pomóc chociaż troszkę.
raczej tak, chyba że będziesz je nosić tylko okazjonalnie i nie będzie Ci przeszkadzać że jednym okiem widzisz gorzej to możesz zapytać podczas badania czy mogłabyś przymierzyć na obydwoje oczu -2.00.
Natomiast jeżeli chcesz nosić soczewki na co dzień,to noszenie jednej za słabej raczej odpada
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 17:59   #1285
Super Girl
Rozeznanie
 
Avatar Super Girl
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 651
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja noszę soczewki od kilku dni i jestem na razie zadowolona. Ale nurtuje mnie jedno pytanie. Czy mając już rozpisane u optyka odpowiednie parametry: moc, wielkość soczewek, itd, mogę za jakiś czas sama wypróbować soczewki innej firmy, czy wymaga to nowego badania?
__________________
KLIKNIJ I POMÓŻ ZWIERZĘTOM:

Super Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 18:01   #1286
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

wymaga to nowego badania, bo każde soczewki zbudowane są z innego materiału
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 19:06   #1287
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Super Girl Pokaż wiadomość
Ja noszę soczewki od kilku dni i jestem na razie zadowolona. Ale nurtuje mnie jedno pytanie. Czy mając już rozpisane u optyka odpowiednie parametry: moc, wielkość soczewek, itd, mogę za jakiś czas sama wypróbować soczewki innej firmy, czy wymaga to nowego badania?
wszelkie zmiany wprowadzany tylko pod kontrolą specjalisty
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 19:12   #1288
trudna sprawa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 599
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Aimee_J i fiolka85, bardzo dziękuję za odpowiedzi
trudna sprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 21:02   #1289
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A czy zakładałaś te soczewki w gabinecie, czy tylko dostałaś receptę ?
Lekarz je zakładał. Nawet jakieś 2 pary, bo chciał sprawdzić jak "leżą". Byłam u Pana Romana S.
Cytat:
Napisane przez trudna sprawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja to całkiem nowicjuszka jeśli chodzi o soczewki i dopiero się do tego przymierzam i mam takie pytanie (oczywiście, jeśli już gdzieś się tu przewinęło to przepraszam i błagam o wybaczenie!)
Jeśli w jednym oku mam wadę -2,0, a w drugim -2,5 czy to oznacza, że będę potrzebowała dwóch opakowań soczewek o różnej mocy? Wiadomo, że to jeszcze musi określić lekarz, ale liczę na to, że możecie mi pomóc chociaż troszkę.
ja tak mam. W jednym -1,75 a w drugim -2,0
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 12:11   #1290
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Lekarz je zakładał. Nawet jakieś 2 pary, bo chciał sprawdzić jak "leżą". Byłam u Pana Romana S.

ja tak mam. W jednym -1,75 a w drugim -2,0
Hmm a ja inaczej

Mam wade na jednym oku -2,5 na drugim -2,75

Mam soczewki na oba oka -2,25 z tym, ze na oku z wada -2,75 przy tej mocy soczewki widze idealnie z kazdej odleglosci. Na oku z wada -2,5 widze troche gorzej z bardzo dalera (generalnie powinno byc lepiej bo mniejsza roznica 0,25) - i to bez roznicy czy soczewka -2,25 czy -2,5

Podejrzewam, ze to kwestia indywidualna. Lekarz mi powiedzial, ze czasami jedno oko jest duzo mocniejsze i lepiej sie widzi pomimo wiekszej wady
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.