Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 09:03   #1
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Unhappy

Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy!


Zakładam kolejny wątek, ponieważ czytałam sporo na temat tego kremu, ale nadal mam pewne pytania.

Otóż używam go od 2 tygodni dziś już 16 dzień stosowania. Smaruję twarz raz dziennie+ effaclar mat lub dwa razy dziennie samym duo.

Wysyp miałam zaraz po 4 dniach stosowania i wczoraj znów nawrót, a miałam zadowalającą buźkę- dziś jest znowu brzydka, wyskoczyło pełno małych pryszczy i jeszcze więcej zaskórników zamkniętych.

Na brodzie jest dość gładko, ale mam sporo zaczerwienionych miejsc, które nie bledną, boję się, że to już trwałe ślady, choć problemy ze skóra na brodzie mam tylko od 4 msc-y.

Jestem podłamana, nie wiem czy dalej stosować ten krem i czy ta reakcja jest normalna? Zapomniałam dodać, że myję twarz żelem z tej samej linii. Jedyne co, to nie używałam przez te 2 tyg pudru mineralnego z Rimmela, albo jeśli już to tylko na sam nos, żeby nie świecił. Trzy dni temu dałam go troszkę więcej, bo buzia nie była za ładna. Więcej grzechów nie pamiętam ale co robić?
Proszę o pomoc
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:36   #2
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy!

hej, też miałam problem z tym kremem. Używałam go od początku lipca. Najpierw, tak jak Ty, miałam wysyp (juz po 5 dniach stosowania) potem się wszystko w miarę zagoiło i wygładziło i następnie znowu wysyp. Ale on niestety nie ustępował i ciągle wychodziło mi coś nowego. Czoło miałam w najgorszym stanie od kilkunastu miesięcy (pełno grudek, zaskórników zamkniętych i krost). I nie wytrzymałam. W połowie sierpnia wróciłam do brevoxylu, który zawsze mnie ratuje w ciężkich chwilach mojej cery. Tak więc używałam Effaclaru Duo przez 1,5 miesiąca i odstawiłam. Może to był błąd, ale nie mogłam już na siebie patrzeć. Póki co leży na dnie kosmetyczki. Może jeszcze kiedyś zrobię do niego jeszcze jedno podejście.
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 15:28   #3
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Dot.: Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy!

Cytat:
Napisane przez freak123 Pokaż wiadomość
hej, też miałam problem z tym kremem. Używałam go od początku lipca. Najpierw, tak jak Ty, miałam wysyp (juz po 5 dniach stosowania) potem się wszystko w miarę zagoiło i wygładziło i następnie znowu wysyp. Ale on niestety nie ustępował i ciągle wychodziło mi coś nowego. Czoło miałam w najgorszym stanie od kilkunastu miesięcy (pełno grudek, zaskórników zamkniętych i krost). I nie wytrzymałam. W połowie sierpnia wróciłam do brevoxylu, który zawsze mnie ratuje w ciężkich chwilach mojej cery. Tak więc używałam Effaclaru Duo przez 1,5 miesiąca i odstawiłam. Może to był błąd, ale nie mogłam już na siebie patrzeć. Póki co leży na dnie kosmetyczki. Może jeszcze kiedyś zrobię do niego jeszcze jedno podejście.
Tak, mam tragiczne czoło
Nie wiem robić z nim, bo też nie mam nic zastępczego. brevoxyl nie działa na mnie już tak dobrze. Wizytę u dermatolog mam dopiero za ponad miesiąc
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 21:42   #4
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy!

Skoro masz wizyte u dermatologa dopiero za miesiąc i nie masz nic zastepczego, to może spróbuj z tym brevoxylem. Ja też co jakiś czas muszę go odstawiać bo skóra mi się do niego przyzwyczaja i spełnia już swojej funkcji. Ale w ciężkich chwilach zawsze mnie ratował. Nie potrzebujesz na niego recepty, więc warto spróbować. Ja w tej chwili stosuję wieczorem brevoxyl i po południu Normaclin (klindamycyna). Przy takiej kuracji czoło mam zupelnie gładkie. Z policzkami jeszcze walczę, ale wierzę, że się uda.
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 09:50   #5
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy!

Jeśli zmagacie się z trądzikiem i zaskórnikami, to normalne, że cera potrzebuje czasu aby sie oczyscic. A druga sprawa jest taka, ze stosujac e.duo trzeba stosowac filtry, bo moze od tego robily wam sie kolejne pryszcze - slonce plus e.duo to nie ejst dobre rozwiazanie.
Poza tym, ja zauwazylam stosujac e. ze smarujac buzie rano nim, trzeba odczekac co najmniej te pol godziny zanim nalozy sie makijaz. No i nie mozna dopuszczac do przesuszenia twarzy, bo wtedy kolejny wysyp murowany. Radzilabym sie zaopatrzec w jakis lekki antybiotyk i pociagnac taka kuracje z tym kremem.
Poza tym, ale to juz na pewno wiecie - jesli macie problem od srodka to zaden krem wam nie pomoze, pryszcze beda sie robic caly czas, zadna masc na to nie pomoze, bedzie tylko lagodzic....
__________________
www.obsesya.blog.pl
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 13:29   #6
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Dot.: Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy!

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Jeśli zmagacie się z trądzikiem i zaskórnikami, to normalne, że cera potrzebuje czasu aby sie oczyscic. A druga sprawa jest taka, ze stosujac e.duo trzeba stosowac filtry, bo moze od tego robily wam sie kolejne pryszcze - slonce plus e.duo to nie ejst dobre rozwiazanie.
Poza tym, ja zauwazylam stosujac e. ze smarujac buzie rano nim, trzeba odczekac co najmniej te pol godziny zanim nalozy sie makijaz. No i nie mozna dopuszczac do przesuszenia twarzy, bo wtedy kolejny wysyp murowany. Radzilabym sie zaopatrzec w jakis lekki antybiotyk i pociagnac taka kuracje z tym kremem.
Poza tym, ale to juz na pewno wiecie - jesli macie problem od srodka to zaden krem wam nie pomoze, pryszcze beda sie robic caly czas, zadna masc na to nie pomoze, bedzie tylko lagodzic....
Tak, właśnie podejrzewam, że poproszę tą dermatolog o skierowanie do endokrynologa. Podam jej listę dotąd stosowanych preparatów i zobaczę co powie...
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:50   #7
freak123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy!

U mnie prawdopodobnie przyczyną są ropne migdały, bo hormony mam w porządku. Niedługo będę je miała wycinane, więc mam nadzieję, że problemy ze skórą i z aftami znikną.
freak123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-21, 19:24   #8
white_owl
Raczkowanie
 
Avatar white_owl
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 37
Dot.: Do użytkowniczek LPR ( Effaclar duo) pomocy!

Ja na początku bardzo sobie chwalilam e d
jednak przy drugim opakowaniu jakoś szłau nie robi....
__________________
every rose has it's thorn
white_owl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.