Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-18, 16:43   #2461
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
W przypadku przejścia z innego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego stosowanie leku Cilest należy najlepiej rozpocząć w pierwszym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki stosowanego w poprzednim cyklu środka antykoncepcyjnego..
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 16:48   #2462
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
No a następne zdanie, że najpóźniej po 7 dniach przerwy. Także 1-7 dzień, tak jak pisałam, można wziąć wg ulotki.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 08:50   #2463
bestia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
no przecież Ci odpisałam
ale nie wiem czy przez to że przyspieszyłam przerwę jestem normalnie zabezpieczona od noweg blistra?
bestia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 10:10   #2464
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bestia93 Pokaż wiadomość
ale nie wiem czy przez to że przyspieszyłam przerwę jestem normalnie zabezpieczona od noweg blistra?
Można wziąć minimum 15 tabletek, zrobić przerwę i jest się bezpiecznym.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 10:17   #2465
kicacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 15
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny. Biorę diane od 3 miesięcy ze względu na trądzik. Po 3 miesiącach widzę poprawę!!!!! Naprawdę warto, chociaż w pierwszym miesiącu było fatalnie, wszystko wyszło na wierzch, już chciałam ją odstawić ale wytrzymałam i teraz widzę efekty. Wiec nie poddajcie się jeśli macie wysyp ;] Jednak minusem jest to, ze zawsze po 7 dniowej przerwie kiedy zaczynam kolejny blister około 4 dni mam mdłości ;/ ale idzie wytrzymać pozdrawiam
kicacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 13:33   #2466
Vaff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 20
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Hej, mam parę wątpliwości i jeżeli ktoś ma jakieś pojęcie i by mi na nie odpowiedział, to byłoby super.
A więc: poszłam do ginekologa z powodu bardzo nieregularnego i skąpego okresu (właściwie to prawie braku okresu), wypadania włosów (zdiagnozowanego przez dermatologa jako androgenowe) i hirsutyzmu.
Dostałam skierowanie na zbadanie poziomu estrogenu i progesteronu. Estrogenu mam za dużo, progesteronu za mało, a odchylenie od normy nie jest jakieś gigantyczne, ale dość wyraźne, na co gin wzruszył ramionami, że medycyna nie jest nauką ścisłą i można przyjąć, że nie ma się czym przejmować.
Mam brać Diane.
Na moją nieśmiałą sugestię, czy nie warto by zrobić jakichś dodatkowych badań, gin strzelił focha.

Moje wątpliwości są takie, że: jedyne badania jakie miałam to estradiol i progesteron (które mają widoczne odchyły), i kompletnie nic więcej, gin mi nawet nie sprawdził co tam w środku słychać, że tak się wyrażę
Czy to wystarczy? Zaufać? Jakie badania powinny być wykonane przed bezpiecznym włączeniem takiego leku?
Vaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 16:31   #2467
Mala=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 30
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Powinnaś być przebadana przez lekarza, nie palanta z dyplomem. Uciekaj od takiego. :/ Ginekolog pewnie wykryłby u Ciebie pęcherzyki i wysłałby Cię na usg dopochwowe. Co do zbadania hormonów, to niestety jest tego sporo: prolaktyna, estradiol, fsh, lh, 17-oh-progesteron, androstendion. Dodatkowo powinnać zbadać wątrobę, czyli: alt, ast, aptt. Warto też przeczytać kilka stron, gdyż tam są odpowiedzi na twoje pytania.
Mala=) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 11:59   #2468
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Ja dziś wezmę pierwszą tabletkę tego leku, zobaczymy jak to będzie.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 05:36   #2469
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Ja dziś wezmę pierwszą tabletkę tego leku, zobaczymy jak to będzie.
Pisz, pisz kobietko jak się czujesz,
bo ja czekam na pierwszy dzień miesiączki i też zacznę.
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 18:07   #2470
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez strufka Pokaż wiadomość
Pisz, pisz kobietko jak się czujesz,
bo ja czekam na pierwszy dzień miesiączki i też zacznę.
Dziś piąta tabletka i póki co nie czuję absolutnie żadnych zmian
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:53   #2471
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Witajcie
W styczniu będę mieć 18 lat. od marca tego roku biorę Euthyrox N50 (wykryto u mnie niedoczynność tarczycy typu hashimoto i zapalenie tarczycy), schudłam w ciągu tych 8 pełnych miesięcy prawie 10kg. (ważę obecnie 109kg. czemu tyle schudłam? działanie tabletek + sama zaczęłam patrzeć na to co jem). Od lat mam duże problemy z trądzikiem i początki hirsutyzmu. Dlatego Pani ginekolog przepisała mi dodatkowo Diane 35. No i problem w tym, że ja te tabletki mam wziąć w pierwszym dniu okresu. No, a ja już od ponad 50 dni nie mam miesiączki! xD Co mam zrobić w takiej sytuacji? chciałabym w końcu zacząć łykać tą Diane 35, bo wiem, że długo się czeka na efekty. a więc reasumując moje pytania brzmią: Czy mogę zacząć brać te tabletki nawet jeżeli nie dostałam okresu?(nie chcę tego leku stosować na antykoncepcje, bo nie uprawiam seksu). Pozdrawiam ps. Pani ginekolog powiedziała mi, ze przy diane 35 będę również jeszcze lepiej chudła, natomiast Pani endokrynolog wręcz przeciwnie:że muszę bardzo uważać na to co jem, bo będę szybciej mogła tyć - a Wy jakie macie zdanie na ten temat?
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 18:37   #2472
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
Witajcie
W styczniu będę mieć 18 lat. od marca tego roku biorę Euthyrox N50 (wykryto u mnie niedoczynność tarczycy typu hashimoto i zapalenie tarczycy), schudłam w ciągu tych 8 pełnych miesięcy prawie 10kg. (ważę obecnie 109kg. czemu tyle schudłam? działanie tabletek + sama zaczęłam patrzeć na to co jem). Od lat mam duże problemy z trądzikiem i początki hirsutyzmu. Dlatego Pani ginekolog przepisała mi dodatkowo Diane 35. No i problem w tym, że ja te tabletki mam wziąć w pierwszym dniu okresu. No, a ja już od ponad 50 dni nie mam miesiączki! xD Co mam zrobić w takiej sytuacji? chciałabym w końcu zacząć łykać tą Diane 35, bo wiem, że długo się czeka na efekty. a więc reasumując moje pytania brzmią: Czy mogę zacząć brać te tabletki nawet jeżeli nie dostałam okresu?(nie chcę tego leku stosować na antykoncepcje, bo nie uprawiam seksu). Pozdrawiam ps. Pani ginekolog powiedziała mi, ze przy diane 35 będę również jeszcze lepiej chudła, natomiast Pani endokrynolog wręcz przeciwnie:że muszę bardzo uważać na to co jem, bo będę szybciej mogła tyć - a Wy jakie macie zdanie na ten temat?
W końcu dostaniesz okres, prawda? Gdyby było inaczej, ginekolog przepisałaby ci jakieś leki na wywołanie. Poczekaj na miesiączkę, kilka czy kilkanaście dni cię przecież nie zbawi. Co do tycia, reakcja na pigułki jest mocno indywidualna, zwłaszcza przy problemach hormonalnych. Wiele dziewczyn przybiera lekko na wadze. Sama zobaczysz
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:25   #2473
forumowiczka95
Raczkowanie
 
Avatar forumowiczka95
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 69
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

zawsze miałam nieregularne miesiączki (pojawiające się jak chcą od miesiąca, do nawet 3), hm... może faktycznie musze być cierpliwa, ale jestem dosyć ciekawa co by się stało jakbym ten lek zaczęła brać w "normalny dzień", z moim pechem ten okres dostanę za miesiąc xD (niepokoi mnie fakt, iż wczoraj miałam plamienie, a dzisiaj nic - stąd między innymi mój post, człowiek się nastawiał, że dostanie okres, a tu klapa, podobno same plamienie to też zły sygnał)
forumowiczka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 20:14   #2474
Xx Purple cocaine xX
Wtajemniczenie
 
Avatar Xx Purple cocaine xX
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 389
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
Witajcie
W styczniu będę mieć 18 lat. od marca tego roku biorę Euthyrox N50 (wykryto u mnie niedoczynność tarczycy typu hashimoto i zapalenie tarczycy), schudłam w ciągu tych 8 pełnych miesięcy prawie 10kg. (ważę obecnie 109kg. czemu tyle schudłam? działanie tabletek + sama zaczęłam patrzeć na to co jem). Od lat mam duże problemy z trądzikiem i początki hirsutyzmu. Dlatego Pani ginekolog przepisała mi dodatkowo Diane 35. No i problem w tym, że ja te tabletki mam wziąć w pierwszym dniu okresu. No, a ja już od ponad 50 dni nie mam miesiączki! xD Co mam zrobić w takiej sytuacji? chciałabym w końcu zacząć łykać tą Diane 35, bo wiem, że długo się czeka na efekty. a więc reasumując moje pytania brzmią: Czy mogę zacząć brać te tabletki nawet jeżeli nie dostałam okresu?(nie chcę tego leku stosować na antykoncepcje, bo nie uprawiam seksu). Pozdrawiam ps. Pani ginekolog powiedziała mi, ze przy diane 35 będę również jeszcze lepiej chudła, natomiast Pani endokrynolog wręcz przeciwnie:że muszę bardzo uważać na to co jem, bo będę szybciej mogła tyć - a Wy jakie macie zdanie na ten temat?
Od 2 msc biore Diane35,zaczęłam ją brać w inny dzień niż wtedy kiedy wstąpił 1 dzien okresu,tak mi kazała wziąć P.gin . Na drugi dzień od wzięcia 1 tabletki dostałam okres,straszne bóle w podbrzuszu,teraz już dostaje normalnie krwawienie w 7 dniowej przerwie. Nie jestem lekarzem,więc wolę Ci nic nie polecać.Skonsultuj się ze swoją ginekolog czy możesz wziąć wcześniej
__________________
Zmieniam swoje życie na lepsze. Spróbuj i TY


Zapuszczam włoski i paznokcie .!


,,Nie pozwól aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...''




Xx Purple cocaine xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 07:59   #2475
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez forumowiczka95 Pokaż wiadomość
zawsze miałam nieregularne miesiączki (pojawiające się jak chcą od miesiąca, do nawet 3), hm... może faktycznie musze być cierpliwa, ale jestem dosyć ciekawa co by się stało jakbym ten lek zaczęła brać w "normalny dzień", z moim pechem ten okres dostanę za miesiąc xD (niepokoi mnie fakt, iż wczoraj miałam plamienie, a dzisiaj nic - stąd między innymi mój post, człowiek się nastawiał, że dostanie okres, a tu klapa, podobno same plamienie to też zły sygnał)
Plamienie przy takich problemach to żaden zły sygnał, ja mam PCOS (obecnie nieleczone) i od jakiegoś czasu plamienie jest u mnie zapowiedzią miesiączki Gdybyś wzięła tabletkę w dowolny dzień, najpewniej nic by się nie stało - poleca się to czasem dziewczynom, którym krwawienie zanika na naprawdę długo, zamiast hormonów na wywołanie miesiączki; potem kontynuują branie tabletek. Jeśli jednak jest prawdopodobne, że krwawienie się pojawi, to najlepiej po prostu na nie poczekać, pigułki to i tak duża zmiana dla organizmu. Ja zawsze czekałam.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:20   #2476
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

miałyście kiedykolwiek w czasie przerwy brak okresu? ja miałam zmienione tabletki z mercilon na diane i aktualnie mam przerwę po pierwszym opakowaniu i nie mam okresu, powinnam wczoraj dostać a tu nic, dodam jeszcze, że kiedyś brałam diane i nie miałam takiego problemu, może to jest spowodowane grzybicą ? czekam aż dostanę okresu i dopiero zacznę aplikować leki na grzybka, żeby lepiej działały ( tak mi lekarz polecił )
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:37   #2477
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
miałyście kiedykolwiek w czasie przerwy brak okresu? ja miałam zmienione tabletki z mercilon na diane i aktualnie mam przerwę po pierwszym opakowaniu i nie mam okresu, powinnam wczoraj dostać a tu nic, dodam jeszcze, że kiedyś brałam diane i nie miałam takiego problemu, może to jest spowodowane grzybicą ? czekam aż dostanę okresu i dopiero zacznę aplikować leki na grzybka, żeby lepiej działały ( tak mi lekarz polecił )
Krwawienie (nie okres!!) może przyjść każdego dnia przerwy. nawet jak zazwyczaj przychodzi tego samego to może się ten dzień zmienić, zwłaszcza że zmieniałas tabletki.

Może też być tak, czasem się tak zdarza, że krwawienia nie ma. Jeżeli to jednorazowa sprawa nie ma się jeszcze co martwić.

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2012-11-04 o 15:38
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 18:08   #2478
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

obawiam się jednak ciąży ponieważ przy zmianie tabletek różnie organizm reaguje, muszę aplikować leki, więc czekam jak na zbawienie, żeby potem w trakcie leczenia mi okres nie wyskoczył
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 19:47   #2479
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
obawiam się jednak ciąży ponieważ przy zmianie tabletek różnie organizm reaguje
jak zmieniłaś tabletki zgodnie z ulotką to nie ma opcji żebyś była niezabezpieczona wiele rzeczy może się dziać, ale na pewno nie to że by tabletki nie zabezpieczały (jeśli zostały zmienione zgodnie z trybem opisanym w ulotce)
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 22:24   #2480
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
miałyście kiedykolwiek w czasie przerwy brak okresu? ja miałam zmienione tabletki z mercilon na diane i aktualnie mam przerwę po pierwszym opakowaniu i nie mam okresu, powinnam wczoraj dostać a tu nic, dodam jeszcze, że kiedyś brałam diane i nie miałam takiego problemu, może to jest spowodowane grzybicą ? czekam aż dostanę okresu i dopiero zacznę aplikować leki na grzybka, żeby lepiej działały ( tak mi lekarz polecił )
U wielu dziewczyn krwawienie podczas przyjmowania Diane występuje w późniejszym dniu przerwy niż w przypadku innych pigułek. Jeśli chodzi o leki na grzybicę, to zależy co ci lekarz przepisał - doustne możesz brać bez względu na krwawienie, a dopochwowe najlepiej gdy nie jest już ono tak silne, pod koniec.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 22:30   #2481
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
dopochwowe najlepiej gdy nie jest już ono tak silne, pod koniec.
lepiej jak krwawienia w ogóle nie ma. wtedy globulki i leki dopochwowe najlepiej działają. lepiej poczekać ten 1-2 dni aż krwawienie całkiem się skończy.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 17:14   #2482
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez strufka Pokaż wiadomość
Pisz, pisz kobietko jak się czujesz,
bo ja czekam na pierwszy dzień miesiączki i też zacznę.
i jak u Ciebie? zaczęłaś już brać?
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:53   #2483
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

już mam okres, wiec bez lipy :P a tabletki na grzybka mam dopochwowe wiec dlatego tak czekałam
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:03   #2484
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
i jak u Ciebie? zaczęłaś już brać?
Jeszcze nie zaczęłam, wciąż czekam na @.
Jadłam już Artizie ale po 3cim opakowaniu dostałam zwidów,
potem Qlaire, ale mój puls na niej wynosił 100
i myślałam, że zdechne na zawał,
a potem zjadłam 2 tabl yasminelle,
ale w łydce mnie zaczęło kłuć i powiedziałam dość.
Po laparo byłam na Visanne to specjalny hormon
dla kobiet endo,
dzieki niemu miałam twarz jak beton tak mi pory zatkał - mega trądzik
i wyłysiałam troszke :/
Teraz muszę jeść jakieś anty,
ale mam lęki co do skutków ubocznych ehhhh

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Fioleciasto, a Ty masz te hormony wypisane ze względu na trądzik,
czy jedynie w celach anty?

Edytowane przez strufka
Czas edycji: 2012-11-06 o 18:58
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:27   #2485
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez strufka Pokaż wiadomość
Jeszcze nie zaczęłam, wciąż czekam na @.
Jadłam już Artizie ale po 3cim opakowaniu dostałam zwidów,
potem Qlaire, ale mój puls na niej wynosił 100
i myślałam, że zdechne na zawał,
a potem zjadłam 2 tabl yasminelle,
ale w łydce mnie zaczęło kłuć i powiedziałam dość.
Po laparo byłam na Visanne to specjalny hormon
dla kobiet endo,
dzieki niemu miałam twarz jak beton tak mi pory zatkał - mega trądzik
i wyłysiałam troszke :/
Teraz muszę jeść jakieś anty,
ale mam lęki co do skutków ubocznych ehhhh

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Fioleciasto, a Ty masz te hormony wypisane ze względu na trądzik,
czy jedynie w celach anty?

O boże, ale masz przeżycia A musisz koniecznie brać tabletki antykoncepcyjne?

Ja mam je ze względu na trądzik A wybór ich poprzedzony trzydniowym pobytem w szpitalu i badaniami hormonów więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 07:57   #2486
strufka
Raczkowanie
 
Avatar strufka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
O boże, ale masz przeżycia A musisz koniecznie brać tabletki antykoncepcyjne?

Ja mam je ze względu na trądzik A wybór ich poprzedzony trzydniowym pobytem w szpitalu i badaniami hormonów więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok
Muszę, nie muszę,
ale jak nie będę na anty to wróci mi endo
i znów mega ból i następna laparo.
Ja nie miałam badań mój lekarz tak na poczekaniu sobie wymyśla co mi wypisać :/
Przeraża mnie to,
że ten cyprest to to samo co diane 35,
a to końska dawka hormonów,
gdyż to stare tabl nie to co teraz produkują.
Boję się o moją wątrobę.
strufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 20:47   #2487
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez strufka Pokaż wiadomość
Muszę, nie muszę,
ale jak nie będę na anty to wróci mi endo
i znów mega ból i następna laparo.
Ja nie miałam badań mój lekarz tak na poczekaniu sobie wymyśla co mi wypisać :/
Przeraża mnie to,
że ten cyprest to to samo co diane 35,
a to końska dawka hormonów,
gdyż to stare tabl nie to co teraz produkują.
Boję się o moją wątrobę.
rzeczywiście, nie wiedziałam, że to to samo, a teraz poczytałam i się zgadza
sama mam obawy.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 20:52   #2488
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Dziewczyny ja biorę teraz pierwsze opakowanie leku Cyprest, ale patrząc na skład to to dokładnie to samo co diane35
Teraz czytam, że to bardzo duża i silna dawka hormonów i jakoś się przestraszyłam.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 21:10   #2489
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja biorę teraz pierwsze opakowanie leku Cyprest, ale patrząc na skład to to dokładnie to samo co diane35
Teraz czytam, że to bardzo duża i silna dawka hormonów i jakoś się przestraszyłam.
Czego?
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 21:13   #2490
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Czego?
No właśnie tego, że to podobna bardzo silna dawka i internet jest pełny różnych strasznych historii na temat skutków ubocznych po diane35.

To moje pierwsze opakowanie, w ogóle pierwsze tabletki w życiu i po prostu się boję czy nie zrobię sobie tym więcej szkody niż pożytku.

Miałam robione badania hormonalne przed przepisaniem tych tabletek więc nie zostały wybrane w ciemno. No, ale jakoś tak mimo wszystko.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.