Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-03, 15:56   #1531
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny, ja od tygodnia leczę ostre zapalenie rogówki. Podejrzewam, że to wina soczewek i ich niewłaściwego używania. Nikomu nie życzę tego piekła. W związku z tym proszę Was o kilka rad:

1. Jakiego płynu do soczewek najlepiej używać? Dotąd oszczędzałam na płynie z Rossmana, ale może on mi w jakiś sposób zaszkodził?
2. Soczewki z Johnsona 2-tygodniowe były ok. Zamówiłam tańsze, teraz nie pamiętam nazwy i od razu taka reakcja. Więc wróciłam do Johnsona, ale wychodzi mnie to dość drogo... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i znalazł tańszy odpowiednik może?
3. Na pewno zamierzam pogodzić się z okularami, jutro idę wybierać oprawki i będę nosić na zmianę.
4. Jak często używacie kropli, jakich? Mam w domu Starazolin, ale nie zauważyłam, by przynosiły jakąkolwiek ulgę oczom. Możecie coś polecić?
5. Nie mam pojęcia co jeszcze mogłam robić źle... Dbałam o higienę dłoni, przemywałam soczewki, nie wkładałam tylko do pojemnika z płynem.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, boję się potwornie kolejnych powikłań.

Ps. Oczywiście byłam u okulisty, w środę idę do kontroli i będę jeszcze z nim rozmawiać. Nie leczę się antybiotykami na własną rękę, nic z tych rzeczy. Jednak on uparcie twierdzi, że to zapalenie to NIE jest wina soczewek. Dziwne, bo odkąd je noszę ciągle jest coś nie tak z oczami. W okularach NIGDY nie było problemów.

Edytowane przez absurdalna89
Czas edycji: 2012-12-03 o 15:58
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 16:00   #1532
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
1. Jakiego płynu do soczewek najlepiej używać? Dotąd oszczędzałam na płynie z Rossmana, ale może on mi w jakiś sposób zaszkodził?
Możesz oszczędzić na jakości płynu, tylko nie na ilości.
Czy czyściłaś mechanicznie i płukałaś obficie za każdym razem?
Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
2. Soczewki z Johnsona 2-tygodniowe były ok. Zamówiłam tańsze, teraz nie pamiętam nazwy i od razu taka reakcja. Więc wróciłam do Johnsona, ale wychodzi mnie to dość drogo... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i znalazł tańszy odpowiednik może?
Ile czasu nosiłaś soczewki w ciągu dnia?
Zdarzyło Ci się drzemać?
Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
4. Jak często używacie kropli, jakich? Mam w domu Starazolin, ale nie zauważyłam, by przynosiły jakąkolwiek ulgę oczom. Możecie coś polecić?
A miałaś jakieś problemy? Suchość, pieczenie?
Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
5. Nie mam pojęcia co jeszcze mogłam robić źle... Dbałam o higienę dłoni, przemywałam soczewki, nie wkładałam tylko do pojemnika z płynem.
Co znaczy, że nie wkładałaś do pojemnika?
Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Ps. Oczywiście byłam u okulisty, w środę idę do kontroli i będę jeszcze z nim rozmawiać. Nie leczę się antybiotykami na własną rękę, nic z tych rzeczy. Jednak on uparcie twierdzi, że to zapalenie to NIE jest wina soczewek. Dziwne, bo odkąd je noszę ciągle jest coś nie tak z oczami. W okularach NIGDY nie było problemów.
Jak często chodziłaś do okulisty, odkąd nosisz soczewki?
Jakiś głupi ten lekarz, przecież soczewkowicze są o wiele bardziej narażeni na tego rodzaju chorobę niż osoby nienoszące szkieł...
Auć, to musi być nieprzyjemne
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2012-12-03 o 16:02
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 17:57   #1533
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja od tygodnia leczę ostre zapalenie rogówki. Podejrzewam, że to wina soczewek i ich niewłaściwego używania. Nikomu nie życzę tego piekła. W związku z tym proszę Was o kilka rad:

1. Jakiego płynu do soczewek najlepiej używać? Dotąd oszczędzałam na płynie z Rossmana, ale może on mi w jakiś sposób zaszkodził?
2. Soczewki z Johnsona 2-tygodniowe były ok. Zamówiłam tańsze, teraz nie pamiętam nazwy i od razu taka reakcja. Więc wróciłam do Johnsona, ale wychodzi mnie to dość drogo... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i znalazł tańszy odpowiednik może?
3. Na pewno zamierzam pogodzić się z okularami, jutro idę wybierać oprawki i będę nosić na zmianę.
4. Jak często używacie kropli, jakich? Mam w domu Starazolin, ale nie zauważyłam, by przynosiły jakąkolwiek ulgę oczom. Możecie coś polecić?
5. Nie mam pojęcia co jeszcze mogłam robić źle... Dbałam o higienę dłoni, przemywałam soczewki, nie wkładałam tylko do pojemnika z płynem.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, boję się potwornie kolejnych powikłań.

Ps. Oczywiście byłam u okulisty, w środę idę do kontroli i będę jeszcze z nim rozmawiać. Nie leczę się antybiotykami na własną rękę, nic z tych rzeczy. Jednak on uparcie twierdzi, że to zapalenie to NIE jest wina soczewek. Dziwne, bo odkąd je noszę ciągle jest coś nie tak z oczami. W okularach NIGDY nie było problemów.
Miałam znajomą, która miała zapalenie rogówki właśnie od soczewek. Nosiła kolorowe J&J, niezbyt dbała o higienę soczewek, często zdarzało się jej w nich zasypiać, nieraz z makijażem... O czyszczeniu mechanicznym nie było mowy, nosiła też soczewki dużo dłużej niż zaleca producent. Ponieważ używała ich wyłącznie w celu kosmetycznym (nie ma wady wzroku), po wyleczeniu oka odechciało jej się soczewek.
A co, poza paskudnym choróbskiem teraz, jest nie tak z oczami?
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 18:02   #1534
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Właśnie czyściłam je dokładnie i obficie płukałam płynem (z Rossmana). Wkładałam do pojemnika - chodziło mi o to, że nie robiłam tak, że wkładałam je od razu do pojemnika z płynem, tylko najpierw je czyściłam. Ale wkładałam normalnie.

Raczej nie śpię w ciągu dnia. Nie przekraczałam czasu noszenia. Np. zakładam soczewki o 6.30, bo tak jadę na uczelnię, ale po powrocie, czyli koło 19.00 je zdejmowałam i byłam już w okularach. Po domu to w ogóle cały czas chodziłam w okularach. Nigdy nie zdarzyło mi się nosić ich więcej niż 12 godzin.

O używanie kropli chodziło mi raczej tak... zapobiegawczo. Jak już dostałam zapalenia rogówki, to Starazolin nic nie pomogły, ale tu był potrzebny antybiotyk, więc dlatego. Natomiast pytam czy używacie w ogóle regularnie jakichś kropli nawilżających i jakie są najlepsze? Jak często je stosować?

Nie, nigdy nie sypiam w makijażu ani w soczewkach! Obecnie nic mi nie jest, antybiotyk prawie całkiem mnie wyleczył, w środę idę do kontroli. Po prostu nie wiem czy zamawiać znów soczewki czy nie, bo jak to się ma tak kończyć... naprawdę nie mam pojęcia co robię źle.

Edytowane przez absurdalna89
Czas edycji: 2012-12-03 o 18:06
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 22:22   #1535
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Z ulotki:

Skład: Wodny roztwór kropli do oczu - Starazolin HydroBalance zawiera hialuronian sodu, chlorek sodu, ortofosforan sodu oraz nadboran sodu.

Nie zawiera konserwantów.

A faktycznie,musiałam pomylić ulotkę ze zwykłym starazolinem

W takim razie starazolin hydrabalance nie jest gorszy od hyal drop multi, ale nadal nie widzę powodów, dla których miałby być lepszy....

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja od tygodnia leczę ostre zapalenie rogówki. Podejrzewam, że to wina soczewek i ich niewłaściwego używania. Nikomu nie życzę tego piekła. W związku z tym proszę Was o kilka rad:

1. Jakiego płynu do soczewek najlepiej używać? Dotąd oszczędzałam na płynie z Rossmana, ale może on mi w jakiś sposób zaszkodził?
2. Soczewki z Johnsona 2-tygodniowe były ok. Zamówiłam tańsze, teraz nie pamiętam nazwy i od razu taka reakcja. Więc wróciłam do Johnsona, ale wychodzi mnie to dość drogo... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i znalazł tańszy odpowiednik może?
3. Na pewno zamierzam pogodzić się z okularami, jutro idę wybierać oprawki i będę nosić na zmianę.
4. Jak często używacie kropli, jakich? Mam w domu Starazolin, ale nie zauważyłam, by przynosiły jakąkolwiek ulgę oczom. Możecie coś polecić?
5. Nie mam pojęcia co jeszcze mogłam robić źle... Dbałam o higienę dłoni, przemywałam soczewki, nie wkładałam tylko do pojemnika z płynem.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, boję się potwornie kolejnych powikłań.

Ps. Oczywiście byłam u okulisty, w środę idę do kontroli i będę jeszcze z nim rozmawiać. Nie leczę się antybiotykami na własną rękę, nic z tych rzeczy. Jednak on uparcie twierdzi, że to zapalenie to NIE jest wina soczewek. Dziwne, bo odkąd je noszę ciągle jest coś nie tak z oczami. W okularach NIGDY nie było problemów.
Moim zdaniem problem leży w punkcie nr 2.
Jeżeli nie stosujesz się do zaleceń specjalisty ( czyli kupujesz inne soczewki niż zostały Ci dopasowane) to niestety masz większe ryzyko infekcji...

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Możesz oszczędzić na jakości płynu, tylko nie na ilości.
Czy czyściłaś mechanicznie i płukałaś obficie za każdym razem?

Ile czasu nosiłaś soczewki w ciągu dnia?
Zdarzyło Ci się drzemać?

A miałaś jakieś problemy? Suchość, pieczenie?

Co znaczy, że nie wkładałaś do pojemnika?

Jak często chodziłaś do okulisty, odkąd nosisz soczewki?
Jakiś głupi ten lekarz, przecież soczewkowicze są o wiele bardziej narażeni na tego rodzaju chorobę niż osoby nienoszące szkieł...
Auć, to musi być nieprzyjemne
Się zgadza się,tylko nie zapominajmy że soczewka sama w sobie nie wywołuje infekcji, tylko jej nieprawidłowe użytkowanie.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 22:23   #1536
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Właśnie czyściłam je dokładnie i obficie płukałam płynem (z Rossmana). Wkładałam do pojemnika - chodziło mi o to, że nie robiłam tak, że wkładałam je od razu do pojemnika z płynem, tylko najpierw je czyściłam. Ale wkładałam normalnie.

Raczej nie śpię w ciągu dnia. Nie przekraczałam czasu noszenia. Np. zakładam soczewki o 6.30, bo tak jadę na uczelnię, ale po powrocie, czyli koło 19.00 je zdejmowałam i byłam już w okularach. Po domu to w ogóle cały czas chodziłam w okularach. Nigdy nie zdarzyło mi się nosić ich więcej niż 12 godzin.

O używanie kropli chodziło mi raczej tak... zapobiegawczo. Jak już dostałam zapalenia rogówki, to Starazolin nic nie pomogły, ale tu był potrzebny antybiotyk, więc dlatego. Natomiast pytam czy używacie w ogóle regularnie jakichś kropli nawilżających i jakie są najlepsze? Jak często je stosować?

Nie, nigdy nie sypiam w makijażu ani w soczewkach! Obecnie nic mi nie jest, antybiotyk prawie całkiem mnie wyleczył, w środę idę do kontroli. Po prostu nie wiem czy zamawiać znów soczewki czy nie, bo jak to się ma tak kończyć... naprawdę nie mam pojęcia co robię źle.
Wygląda, że wszystko robisz dobrze Nadal jestem ciekawa, co to znaczy, co napisałaś:
Cytat:
Dziwne, bo odkąd je noszę ciągle jest coś nie tak z oczami. W okularach NIGDY nie było problemów.
Ja nie używam żadnych kropli, bo odkąd używam Oasys oczy wysychają mi dopiero późnym wieczorem, to drugi alarm żeby absolutnie wyjąć soczewki A spanie w nich zupełnie mi nie służy, jak przysnę to oczy wyglądają kiepsko.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 23:05   #1537
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Nais - w Avairze wytrzymuję dłużej niż w Oasys, nawet spanie w pociągu znosi bez szwanku, tylko słabo w niej widzę, nawet po zwiększeniu mocy...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 12:29   #1538
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Przepraszam, jeśli już był ten wątek poruszany, ale mam problem z nowymi soczewkami

Założyłam dziś nowe soczewki, pierwszy raz mam soczewki z tej firmy - Air Optix Aqua. Wcześniej nosiłam soczewki Bausch'a, raz z Rossmana, raz też jakieś inne kupione na sztuki na stoisku z soczewkami.
Wszystkie miały taką samą moc -5, wszystkie były dobre. Dziś zakładam te z Air Optix i są za słabe!
Nie wiem, to jest w ogóle możliwe? Przecież mają na opakowaniu taką samą moc. Wydają mi się, co najmniej, o pół dioptrii słabsze.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 12:38   #1539
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Przepraszam, jeśli już był ten wątek poruszany, ale mam problem z nowymi soczewkami

Założyłam dziś nowe soczewki, pierwszy raz mam soczewki z tej firmy - Air Optix Aqua. Wcześniej nosiłam soczewki Bausch'a, raz z Rossmana, raz też jakieś inne kupione na sztuki na stoisku z soczewkami.
Wszystkie miały taką samą moc -5, wszystkie były dobre. Dziś zakładam te z Air Optix i są za słabe!
Nie wiem, to jest w ogóle możliwe? Przecież mają na opakowaniu taką samą moc. Wydają mi się, co najmniej, o pół dioptrii słabsze.
Soczewki air optix ze względu na asferyczną konstrukcję faktycznie u niektórych osób dają taki efekt i należy wtedy odpowiednio zwiększyć ich moc.
Czy specjalista, który dobierał Ci soczewki nie poinformował Cię, że przy każdej zmianie modelu soczewki niezbędne jest przeprowadzenie badania?
Nie miałabyś takiego problemu gdybyś zmianę soczewek skonsultowała ze specjalistą
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 12:47   #1540
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Soczewki air optix ze względu na asferyczną konstrukcję faktycznie u niektórych osób dają taki efekt i należy wtedy odpowiednio zwiększyć ich moc.
Czy specjalista, który dobierał Ci soczewki nie poinformował Cię, że przy każdej zmianie modelu soczewki niezbędne jest przeprowadzenie badania?
Nie miałabyś takiego problemu gdybyś zmianę soczewek skonsultowała ze specjalistą
Ja byłam na badaniu, widziałam dobrze na tablicy, a jak wyszłam na miasto, to okazało się, że w Avairze widzę jednak słabiej i jakoś tak... nieHD, z braku cylindra gorzej widziałam do bliży niż w Oasys. Następnym razem jak założę nowe, wyjdę na spacer i wrócę do gabinetu.
A szkoda, bo wygodne soczewki. Spróbuję w przyszłym roku pójść na test z wyższą mocą, na razie kupiłam Johnsony, i tak rzadko noszę, a trafiłam na fajną promocję.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2012-12-05 o 12:48
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 13:01   #1541
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Soczewki air optix ze względu na asferyczną konstrukcję faktycznie u niektórych osób dają taki efekt i należy wtedy odpowiednio zwiększyć ich moc.
Czy specjalista, który dobierał Ci soczewki nie poinformował Cię, że przy każdej zmianie modelu soczewki niezbędne jest przeprowadzenie badania?
Nie miałabyś takiego problemu gdybyś zmianę soczewek skonsultowała ze specjalistą
Dzięki
Soczewki miałam dobierane ponad 10lat temu, akurat Bauscha, bo była jakaś promocja u optyka. Nikt mnie nigdy nie informował, że oprócz mocy, trzeba też dobierać model, a chodziłam dobierać większą moc, bo moja wada się zmieniała. Na codzień chodzę do okulisty, tam po prostu idę w swoich soczewkach, zdejmuję do badania. Przez lata sama sobie kupowałam soczewki, różne firmy i nigdy nie było problemu. Gdybym wiedziała, że z tą marką tak jest, to kupiłabym inne. Mam zapas na 3 miesiące, nie jest tak tragicznie, jak się skończą, kupię Soft Lens Bauscha.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 21:47   #1542
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ja byłam na badaniu, widziałam dobrze na tablicy, a jak wyszłam na miasto, to okazało się, że w Avairze widzę jednak słabiej i jakoś tak... nieHD, z braku cylindra gorzej widziałam do bliży niż w Oasys. Następnym razem jak założę nowe, wyjdę na spacer i wrócę do gabinetu.
A szkoda, bo wygodne soczewki. Spróbuję w przyszłym roku pójść na test z wyższą mocą, na razie kupiłam Johnsony, i tak rzadko noszę, a trafiłam na fajną promocję.
A jaką długość miał gabinet? jeżeli mniej niż 6 metrów to niestety można "przegapić" podczas badania brak pełnej ostrości, ale może też tak sie zdarzyć, że ze względu na inną konstrukcję możesz mieć inne wrażenie wzrokowe i nawet zwiększenie mocy w Avairze nie da Ci takiej ostrości jak Oasys.
U mnie cześć osób przeszła z Oasys na Avairę i akurat nikt nie zgłaszał takiego problemu, więc nie mam żadnych doświadczeń w tej kwestii

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Dzięki
Soczewki miałam dobierane ponad 10lat temu, akurat Bauscha, bo była jakaś promocja u optyka. Nikt mnie nigdy nie informował, że oprócz mocy, trzeba też dobierać model, a chodziłam dobierać większą moc, bo moja wada się zmieniała. Na codzień chodzę do okulisty, tam po prostu idę w swoich soczewkach, zdejmuję do badania. Przez lata sama sobie kupowałam soczewki, różne firmy i nigdy nie było problemu. Gdybym wiedziała, że z tą marką tak jest, to kupiłabym inne. Mam zapas na 3 miesiące, nie jest tak tragicznie, jak się skończą, kupię Soft Lens Bauscha.
No to miałaś trochę szczęścia, ponieważ noszenie soczewek o źle dobranym rozmiarze może powodować różne komplikacje.
Trafiłaś chyba na jakiegoś niedoinformowanego lekarza skoro nigdy nie zwrócił na to uwagi, ale niestety u nas w Polsce to się często zdarza.

Ja bym się 3 razy zastanowiła czy przechodzić z air optixów na soflensy, ponieważ soflensy przepuszczają bardzo mało tlenu i ogólnie rzecz biorąc to soczewki starszej generacji.
Polecałabym raczej zrobić badanie i dopasować odpowiednią moc air optixów
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 23:03   #1543
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja noszę Soflensy od ponad 10 lat i o ile na początku nie byłam zadowolona (jakieś 11-12 lat temu przeszłam z chyba niedostępnych już Surevue na Soflensy), o tyle teraz żadne inne mi tak nie odpowiadają.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 13:43   #1544
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny a ja mam pytanie, mam soczewki miesięczne toryczne ale nie noszę ich za często (chociaż może się to zmieni). W wakacje jakoś tak mi uciekały i drażniły mnie dałam im spokój teraz powróciłam do tych samych i jest ok.

Chciałam spytać czy soczewki miesięczne 30 dniowe noszone w trybie dziennym są przeterminowane od otwarcia z upływem tych 30 dni nienoszone w płynie, czy chodzi o ich noszenie, że się hm jak to ując znoszą i są niedobre? Strasznie mnie to zastanawia czy mogą sobie postać i spokojnie mogę je założyć w 2 miesiącu
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:07   #1545
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam pytanie, mam soczewki miesięczne toryczne ale nie noszę ich za często (chociaż może się to zmieni). W wakacje jakoś tak mi uciekały i drażniły mnie dałam im spokój teraz powróciłam do tych samych i jest ok.

Chciałam spytać czy soczewki miesięczne 30 dniowe noszone w trybie dziennym są przeterminowane od otwarcia z upływem tych 30 dni nienoszone w płynie, czy chodzi o ich noszenie, że się hm jak to ując znoszą i są niedobre? Strasznie mnie to zastanawia czy mogą sobie postać i spokojnie mogę je założyć w 2 miesiącu
Czas liczymy od momentu otwarcia blistra. Zaopatrzyłabym się na Twoim miejscu w nową, świeżą parę.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:09   #1546
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Też mi się wydaje, że jak nie są sterylnie zapakowane, tak jak fabrycznie, to im ten czas "leci" niezależnie od tego, czy je nosimy czy nie.
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bo muszę je nosić codziennie, bo inaczej nic nie widzę.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:23   #1547
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dzięki za odpowiedź, mam nowe na zapas. Będę musiała się wybrać do optyka na dobór jednodniowych bo w przypadku kiedy zakładam max z 15 x w miesiącu to szkoda mi miesięcznych. Już sama nie wiem co bardziej się opłaca, miesięczne czy jednodniowe. W sumie doliczając płyn to mniej więcej na to samo wyjdzie, tak mi się wydaje. Często nosze okulary.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 15:56   #1548
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, mam nowe na zapas. Będę musiała się wybrać do optyka na dobór jednodniowych bo w przypadku kiedy zakładam max z 15 x w miesiącu to szkoda mi miesięcznych. Już sama nie wiem co bardziej się opłaca, miesięczne czy jednodniowe. W sumie doliczając płyn to mniej więcej na to samo wyjdzie, tak mi się wydaje. Często nosze okulary.
Ja osobiście wolę nosić jednodniowe, głównie z lenistwa, chociaż lepsza higiena nie jest tu bez znaczenia. Z uwagi na wysoki koszt jednorazówek noszę je naprzemiennie z dwutygodniowymi (np. w jednym miesiącu dwa zestawy dwutygodniówek, a w kolejnym jednorazówki).
Jeśli nie nosisz soczewek codziennie, najlepszym rozwiązaniem byłyby chyba faktycznie jednorazówki. Nie wiem, czy mimo wszystko wyjdą taniej, ale zawsze warto spróbować.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 16:26   #1549
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Chętnie wypróbuję jednodniówki Tylko dobijają mnie te koszta chodzenia do optyka po dopasowanie nowych i w sumie to mnie tak zbywa, a w ostatnim czasie wydałam mnóstwo kasy nawet nie wiem na co.

Fajnie to wykombinowałaś to połączenie 2 tyg z 1-dniowymi
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 16:36   #1550
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Chętnie wypróbuję jednodniówki Tylko dobijają mnie te koszta chodzenia do optyka po dopasowanie nowych i w sumie to mnie tak zbywa, a w ostatnim czasie wydałam mnóstwo kasy nawet nie wiem na co.

Fajnie to wykombinowałaś to połączenie 2 tyg z 1-dniowymi
Musisz iść do okulisty optometrysty, a nie do optyka. Jak to Cię zbywa? Niech gruntownie przebada Ci oczy i dobierze konkretne soczewki - i jednodniowe, i dwutygodniowe lub miesięczne.
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:27   #1551
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wiem, chodzę do salonu optycznego ale przyjmuje lekarz okulista. Facet bardzo w porządku i troskliwy. Źle się wyraziłam, nie że on zbywa tylko chodziło mi to, że ja nie mogę się wybrać. Szkoda, że nie produkują jednodniówek z tych co mam miesięczne i byłoby po problemie. Właśnie napisałam maila do producenta czy nie myśleli o tym. Może szalony pomysł ale co tam nie zaszkodzi.
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:36   #1552
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Wiem, chodzę do salonu optycznego ale przyjmuje lekarz okulista. Facet bardzo w porządku i troskliwy. Źle się wyraziłam, nie że on zbywa tylko chodziło mi to, że ja nie mogę się wybrać. Szkoda, że nie produkują jednodniówek z tych co mam miesięczne i byłoby po problemie. Właśnie napisałam maila do producenta czy nie myśleli o tym. Może szalony pomysł ale co tam nie zaszkodzi.
A jakich soczewek używasz? Którego to producenta zaskoczyłaś szalonym pomysłem?
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:38   #1553
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cooper Vision Biofinity Toric A ty jakie masz?
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:45   #1554
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aggggie Pokaż wiadomość
Cooper Vision Biofinity Toric A ty jakie masz?
Cooper Vision produkuje jednorazówki Proclear, ale mogą się one różnić parametrami od tych, które nosisz. Próbowałam i ich nie polubiłam, mogę je nosić cały dzień, ale chwilami powodują dyskomfort, bo są za suche.
Obracam się w kręgu Acuvue - Trueye (jednorazowe) i Oasys (dwutygodniowe).
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:48   #1555
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
Cooper Vision produkuje jednorazówki Proclear, ale mogą się one różnić parametrami od tych, które nosisz. Próbowałam i ich nie polubiłam, mogę je nosić cały dzień, ale chwilami powodują dyskomfort, bo są za suche.
Obracam się w kręgu Acuvue - Trueye (jednorazowe) i Oasys (dwutygodniowe).
Chętnie wypróbuję jak już się wybiorę na dobór to od razu powiem, że chce jednodniówki i 2-tygodniowe
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:16   #1556
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez czternastka Pokaż wiadomość
Cooper Vision produkuje jednorazówki Proclear, ale mogą się one różnić parametrami od tych, które nosisz. Próbowałam i ich nie polubiłam, mogę je nosić cały dzień, ale chwilami powodują dyskomfort, bo są za suche.
Obracam się w kręgu Acuvue - Trueye (jednorazowe) i Oasys (dwutygodniowe).
Mój TŻ nosi Trueye i bardzo sobie chwali, ja zdecydowanie wolę miesięczne/kwartalne szkła.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:40   #1557
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziewczyny a pływacie np na basenie w soczewkach? Mi przy doborze zabronił ze względu na możliwość wyhodowania bakterii pod soczewką. Myślę czy w 1-dniowych było by okej skoro jak idę bez soczewek pływam to mimo wszystko moje oczy mają kontakt z tą wodą..
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:44   #1558
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja nie chodzę na basen, ale mam koleżankę, która na basen zakłada jednodniowe soczewki, potem je wyrzuca i resztę dnia śmiga w okularach
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:46   #1559
aggggie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 50
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja nie chodzę na basen, ale mam koleżankę, która na basen zakłada jednodniowe soczewki, potem je wyrzuca i resztę dnia śmiga w okularach

Podoba mi się takie rozwiązanie Ale cudownie byłoby widzieć wszystko dokładnie kto gdzie pływa i która godzina! Zbieram kasę i idę na dobór 1-dniówek nie na co czekać
aggggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 18:47   #1560
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja dzisiaj odebrałam moje nowe soczewki.

Przy astygmatycznym oku to normalne, że obraz na początku jest rozmazany, tak?
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.