Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-26, 10:13   #871
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: badania hormonalne - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez panna_niepewna Pokaż wiadomość
Bardzo proszę nie krytykować mnie za to co teraz napiszę, zdaję sobie sprawę że moje postępowanie jest złe ale chyba dojrzałam w końcu do tego by to zmienić.
Nikt Cię nie ma prawa krytykować To naturalne, że wstydzisz się owłosienia i przez to opóźniasz pójście do lek. Ja z hirsutyzmem zmagam się kilka lat, do lek. zbierałam się kawał czasu

Cytat:
Otóż do jakiego lekarza powinnam się udać aby zbadać hormony? Czy powinien to być ginekolog czy endokrynolog? A może i jeden i drugi? Gdzie pójść najpierw? Niestety jestem osobą która bardzo, ale to bardzo nie lubi chodzić do lekarza i już od dobrych 10 lat (jak nie więcej) nie byłam u żadnego. Wiem że to źle ale tak jak pisałam - chcę to zmienić.
Najlepiej ginekolog- endokrynolog, ale radzę poczytać najpierw opinie o lek., bo ciężko trafić na dobrego gin.-endo. Zarówno ja, jak i sporo moich forumowych koleżanek, leczymy się osobno u endokrynologa i ginekologa. Ja jestem zadowolona, bo dzięki temu można trafić na na prawdę dobrego lek. Co do lek..., ja też nie lubię, bardzo mnie to stresuje. Odkąd zaczęłam diagnostykę, do lek. chodzę średnio co 1,5- 2 mies. i powoli się przyzwyczajam

Cytat:
Czy jest tu ktoś kto może mi pomóc i napisać mniej więcej krok po kroku co powinnam zrobić najpierw? Dodam, że mąż wykupił mi abonament w Luxmedzie i to własnie tam chciałabym się udać.
Możesz spróbować w Luxmedzie, choć ja bym polecała udać się do jakiegoś endo. pracującego w szpitalu. Wtedy w razie większych zaburzeń, mogłabyś dostać skierowanie na badania w szpitalu. Jesteś może z W-wy? Nie myślałaś o Karowej?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:04   #872
panna_niepewna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: badania hormonalne - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Nikt Cię nie ma prawa krytykować To naturalne, że wstydzisz się owłosienia i przez to opóźniasz pójście do lek. Ja z hirsutyzmem zmagam się kilka lat, do lek. zbierałam się kawał czasu


Najlepiej ginekolog- endokrynolog, ale radzę poczytać najpierw opinie o lek., bo ciężko trafić na dobrego gin.-endo. Zarówno ja, jak i sporo moich forumowych koleżanek, leczymy się osobno u endokrynologa i ginekologa. Ja jestem zadowolona, bo dzięki temu można trafić na na prawdę dobrego lek. Co do lek..., ja też nie lubię, bardzo mnie to stresuje. Odkąd zaczęłam diagnostykę, do lek. chodzę średnio co 1,5- 2 mies. i powoli się przyzwyczajam


Możesz spróbować w Luxmedzie, choć ja bym polecała udać się do jakiegoś endo. pracującego w szpitalu. Wtedy w razie większych zaburzeń, mogłabyś dostać skierowanie na badania w szpitalu. Jesteś może z W-wy? Nie myślałaś o Karowej?

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Mieszkam w Warszawie. Czy na Karowej jest lekarz godny polecenia?
Niestety nie mam w ogóle rozeznania w tych sprawach :/ tak jak pisałam, nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam u jakiegokolwiek lekarza.. Aż mi wstyd.
panna_niepewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:40   #873
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: badania hormonalne - proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez panna_niepewna Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

Mieszkam w Warszawie. Czy na Karowej jest lekarz godny polecenia?
Niestety nie mam w ogóle rozeznania w tych sprawach :/ tak jak pisałam, nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam u jakiegokolwiek lekarza.. Aż mi wstyd.
Nie wiem szczerze powiedziawszy, bo ja jestem z Krakowa. Ale wiem, że sporo dziewczyn leczy się na Karowej. Na innym forum dziewczyny polecają dr Żaboklicką- Kurowską z Karowej
I zapraszam tutaj, mnie to forum bardzo pomogło
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 15:05   #874
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: badania hormonalne - proszę o pomoc

Na stronie luxmedu możesz sprawdzić nazwiska lekarzy, a potem poczytać o nich opinie szukając ich na google Część lekarzy z luxmedu pracuje w szpitalach, ale tym na razie nie zaprzątaj sobie głowy. Miejmy nadzieję, że to nie są poważne zaburzenia. Ginekolog bez problemu wypisze Ci skierowanie na badania hormonalne Pozdrawiam
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 12:20   #875
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Mam pytanie. Ile Wy czekacie na wyniki hormonów?

Ja robiłam wczoraj i dopiero wyniki będą za 2 tyg.. Wydaje mi się ,że to strasznie długo...
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 12:43   #876
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Ile Wy czekacie na wyniki hormonów?

Ja robiłam wczoraj i dopiero wyniki będą za 2 tyg.. Wydaje mi się ,że to strasznie długo...
Zależy czy lab. wykonuje badania na miejscu czy je gdzieś wysyła. U mnie w rodzinnym mieście badania hormonów zlecają lab. w innym mieście, więc na wyniki hormonów czekam ok. 10 dni. Robiąc badania w Diagnostyce w Krakowie, większość wyników mam na drugi dzień, jedynie na testosteron wolny każą czekać do 4 dni, ale ostatnio był już po 2 dniach. Poza tym ja polecam badania w Diagnostyce, bo oferują dostęp do wyników on-line, dzięki czemu można na bieżąco sprawdzać wyniki badań
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 14:06   #877
NetusiaKay
Raczkowanie
 
Avatar NetusiaKay
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 200
Ogólne badanie moczu

Cześć.
Od jakiegoś roku męczy mnie stale powracające zapalenie pęcherza (?)
Leczyłam u ginekologa stany zapalne, lecz w piątek pojawiła się krew w moczu. Od razu oddałam próbkę do badania i chciałabym skonsultować wyniki:
Barwa: żółty
Przejrzystość: mętny
Odczyn: kwaśny Ph:5.0
Ciężar właściwy: 1025
Białko: opalescencja
Glukoza: nie wykryto
Billirubina: nieobecna
Urobilinogen: prawidłowy
Ciała ketonowe: nieobecne
Azotyny: nieobecne
Krew: obecna (+++)

Nabłonki płaskie: dość liczne w preparacie
Nabłonki okrągłe: nie znaleziono
Śluz: nie znaleziono
Leukocyty: dość gęsto w polu widzenia
Erytrocyty świeże: w polu widzenia w ilości 30-35
Erytrocyty wyługowane: nie znaleziono
Wałeczki: nie znaleziono

Bakterie: liczne w preparacie



Zastanawiam się co może mi być.
__________________
wymianka.
NetusiaKay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-29, 15:34   #878
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ogólne badanie moczu

Lekarz odpowie na twoje pytania. Na forum nie stawiamy diagnoz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:01   #879
NetusiaKay
Raczkowanie
 
Avatar NetusiaKay
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 200
Dot.: Ogólne badanie moczu

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Lekarz odpowie na twoje pytania. Na forum nie stawiamy diagnoz.
Wydaje mi się, że na forum też są lekarze
__________________
wymianka.
NetusiaKay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 00:25   #880
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ogólne badanie moczu

Cytat:
Napisane przez NetusiaKay Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że na forum też są lekarze
Nie sądzę żeby ot tak udzielił Ci porady wybierz się do lekarza bo masz sporo odchyleń od normy.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 08:47   #881
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ogólne badanie moczu

Zapalenie pecherza to może być ;p albo inne rzeczy, idź do lekarza
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 10:48   #882
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ogólne badanie moczu

na pewno wyniki nie sa prawidlowe. Idz do lekarza i wdrozy on odpowiednie leczenie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 22:19   #883
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Ogólne badanie moczu

Szybko do lekarza! Nie bolą Cię nerki? Nie szczypie przy sikaniu? Antybiotyk potrzebny. Furragin tu nie pomoże.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 13:11   #884
Under Your Skin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 137
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Witajcie mam pytanie o badanie hormonów dokładnie chodzi o progesteron, testosteron i tsh. Biore od poł roku tabletki anty na obnizenie testosteronu i ginekolog powiedział mi zeby po 6 opak zrobic te badania. Ost tabletke z 6 blistra wziełam w poniedziałek. Jak myslicie lepiej zbadac hormony jutro czy dopiero w poniedziałek? Kolejne, 7 juz opakowanie mam rozpocząc we wtorek. Czy w przypadku przerwy miedzy kolejnymi opakowaniami ma znaczenie czy zrobie to wczesniej czy pozniej? Niektore z was pisały ze bez sensu robic badania hormonów jak bierze się tabletki anty więc nie wiem teraz do konca czy ginekolog miał racje zlecając mi robienie badan zaraz po skonczeniu brania tabletek czy moze powinnam te badania zrobic po 3 naturalnym cyklu, juz bez tabletek

Edytowane przez Under Your Skin
Czas edycji: 2013-05-01 o 13:13
Under Your Skin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 13:17   #885
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Under Your Skin Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanie o badanie hormonów dokładnie chodzi o progesteron, testosteron i tsh. Biore od poł roku tabletki anty na obnizenie testosteronu i ginekolog kazała mi po 6 opak zrobic te badania. Ost tabletke z 6 blistra wziełam w poniedziałek. Jak myslicie lepiej zbadac hormony jutro czy dopiero w poniedziałek? Kolejne, 7 juz opakowanie mam rozpocząc we wtorek. Niektore z was pisały ze bez sensu robic badania hormonów jak bierze się tabletki anty więc nie wiem teraz do konca czy ginekolog miał racje zlecając mi robienie badan zaraz po skonczeniu brania tabletek czy moze powinnam te badania zrobic po 3 naturalnym cyklu, juz bez tabletek
Jeśli nie odstawiasz tabletek, tzn. normalnie będziesz brała 7,8, 9 itd. opakowanie, tzn. że lek. chce sprawdzić czy tabl. obniżyły testosteron i wtedy jak najbardziej można zbadać hormony. Bez różnicy raczej czy badanie zrobisz jutro, czy w pon., dobrze jednak je zrobić w czasie przerwy między opakowaniami
Badania po 3 naturalnym cyklu wykonuje się po odstawieniu leków anty-androgennych (czyli w czasie dłuższej przerwy od leczenia), żeby sprawdzić jak organizm radzi sobie bez leków, tzn. czy nadal androgeny wydzielane są w nadmiarze.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 13:31   #886
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Under Your Skin Pokaż wiadomość
Witajcie mam pytanie o badanie hormonów dokładnie chodzi o progesteron, testosteron i tsh. Biore od poł roku tabletki anty na obnizenie testosteronu i ginekolog powiedział mi zeby po 6 opak zrobic te badania. Ost tabletke z 6 blistra wziełam w poniedziałek. Jak myslicie lepiej zbadac hormony jutro czy dopiero w poniedziałek? Kolejne, 7 juz opakowanie mam rozpocząc we wtorek. Czy w przypadku przerwy miedzy kolejnymi opakowaniami ma znaczenie czy zrobie to wczesniej czy pozniej? Niektore z was pisały ze bez sensu robic badania hormonów jak bierze się tabletki anty więc nie wiem teraz do konca czy ginekolog miał racje zlecając mi robienie badan zaraz po skonczeniu brania tabletek czy moze powinnam te badania zrobic po 3 naturalnym cyklu, juz bez tabletek
Jest tak, jak pisze gwiazdka93 Możesz zrobić badanie zarówno w czwartek jak i w poniedziałek. Potem z wynikami do ginekologa i on podejmie decyzję co do dalszego leczenia
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy

Edytowane przez hailie21
Czas edycji: 2013-05-01 o 13:33
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 15:31   #887
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Ogólne badanie moczu

Cytat:
Napisane przez NetusiaKay Pokaż wiadomość
Cześć.
Od jakiegoś roku męczy mnie stale powracające zapalenie pęcherza (?)
Leczyłam u ginekologa stany zapalne, lecz w piątek pojawiła się krew w moczu. Od razu oddałam próbkę do badania i chciałabym skonsultować wyniki:
Barwa: żółty
Przejrzystość: mętny
Odczyn: kwaśny Ph:5.0
Ciężar właściwy: 1025
Białko: opalescencja
Glukoza: nie wykryto
Billirubina: nieobecna
Urobilinogen: prawidłowy
Ciała ketonowe: nieobecne
Azotyny: nieobecne
Krew: obecna (+++)

Nabłonki płaskie: dość liczne w preparacie
Nabłonki okrągłe: nie znaleziono
Śluz: nie znaleziono
Leukocyty: dość gęsto w polu widzenia
Erytrocyty świeże: w polu widzenia w ilości 30-35
Erytrocyty wyługowane: nie znaleziono
Wałeczki: nie znaleziono

Bakterie: liczne w preparacie



Zastanawiam się co może mi być.
Twoje wyniki nie są prawidłowe, masz zapalenie (leukocyty). Piszesz, że te zapalenia są nawracające, radziłabym ci zdobyć od rodzinnego skierowanie do urologa, który zrobi USG dróg moczowych oraz zleci posiew. Na forum nie uzyskasz innej pomocy.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 16:47   #888
Under Your Skin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 137
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Dzieki dziewczyny Mam nadzieje ze 7 opakowanie bedzie moim ostatnim jesli okaze sie ze wyniki są dobre tzn ze tabletki obnizyły moj testo
Under Your Skin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 17:08   #889
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Ale to badanie da Ci tylko obraz tego czy przy tabletkach masz testosteron obniżony. A czy tabletki nie będą potrzebne już dowiesz się dopiero jak zrobisz badanie po odstawieniu - tak jak gwiazdka napisała wcześniej.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 20:34   #890
Under Your Skin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 137
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Ale to badanie da Ci tylko obraz tego czy przy tabletkach masz testosteron obniżony. A czy tabletki nie będą potrzebne już dowiesz się dopiero jak zrobisz badanie po odstawieniu - tak jak gwiazdka napisała wcześniej.
Tak wiem, ale jestem ciekawa ile jeszcze bede musiała brac tabletki? Wolałabym juz przestac poniewaz troche meczą mnie niektore skutki uboczne np cellulit czy sennosc. Chociaz na obecne tabletki i tak reaguje o wiele lepiej niz na poprzednie, po ktorych miałam straszne nudnosci i napady gorąca Takze chciałabym je odstawic juz i poczekac kilka miesiecy na kolejne badania by sprawdzic jak z poziomem testo. Bo nie chce brac tabletek przez kilka lat Chociaz tez nie wiem ile zwykle trwa kuracja tabletkami anty by obnizyc poziom testosteronu I czy te poł roku wystarczy by m.in. moje cykle wrociły do normy?
Under Your Skin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 20:49   #891
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Under Your Skin Pokaż wiadomość
Tak wiem, ale jestem ciekawa ile jeszcze bede musiała brac tabletki? Wolałabym juz przestac poniewaz troche meczą mnie niektore skutki uboczne np cellulit czy sennosc. Chociaz na obecne tabletki i tak reaguje o wiele lepiej niz na poprzednie, po ktorych miałam straszne nudnosci i napady gorąca Takze chciałabym je odstawic juz i poczekac kilka miesiecy na kolejne badania by sprawdzic jak z poziomem testo. Bo nie chce brac tabletek przez kilka lat Chociaz tez nie wiem ile zwykle trwa kuracja tabletkami anty by obnizyc poziom testosteronu I czy te poł roku wystarczy by m.in. moje cykle wrociły do normy?
A miałaś robioną bardziej szczegółową diagnostykę, która pozwoliłaby wyjaśnić skąd podwyższony testosteron? Miałaś badane inne hormony? My niestety Ci nie powiemy ile będzie trwało leczenie, o tym z gin. musisz porozmawiać Jeśli np. wysoki testosteron jest spowodowany PCOS, to anty. bierze się ciągle i to nie tylko z powodu hiperandrogenizmu, ale także w celu ochrony jajników przed tworzącymi się pęcherzykami. Żeby się przekonać, że leczenie już pomogło, musiałabyś odstawić anty. na kilka miesięcy.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 21:09   #892
Under Your Skin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 137
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A miałaś robioną bardziej szczegółową diagnostykę, która pozwoliłaby wyjaśnić skąd podwyższony testosteron? Miałaś badane inne hormony? My niestety Ci nie powiemy ile będzie trwało leczenie, o tym z gin. musisz porozmawiać Jeśli np. wysoki testosteron jest spowodowany PCOS, to anty. bierze się ciągle i to nie tylko z powodu hiperandrogenizmu, ale także w celu ochrony jajników przed tworzącymi się pęcherzykami. Żeby się przekonać, że leczenie już pomogło, musiałabyś odstawić anty. na kilka miesięcy.
Byłam badana pod kątem PCOS i zespoł został wykluczony, miałam tez usg dopochwowe ktore nie wykazało zadnych zmian. Z wykonanych badan tylko testosteron był ponad normę...
Under Your Skin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 21:20   #893
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Under Your Skin Pokaż wiadomość
Byłam badana pod kątem PCOS i zespoł został wykluczony, miałam tez usg dopochwowe ktore nie wykazało zadnych zmian. Z wykonanych badan tylko testosteron był ponad normę...
A hormony nadnerczy (np. 17-OH progesteron czy DHEA-S) były sprawdzane? Masz jakieś objawy hiperandrogenizmu (trądzik, hirsutyzm, nieregularne naturalne miesiączki itp.)? Jak dużo testosteron był podwyższony?

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2013-05-01 o 21:22
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 21:30   #894
Under Your Skin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 137
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A hormony nadnerczy (np. 17-OH progesteron czy DHEA-S) były sprawdzane? Masz jakieś objawy hiperandrogenizmu (trądzik, hirsutyzm, nieregularne naturalne miesiączki itp.)? Jak dużo testosteron był podwyższony?
Progesteron rowniez był w nomie. Nie mam trądziku, hirustyzmu a problemem z jakim sie zgłosiłam były nieregularne od jakiegos czasu cykle. Chociaz moje cykle rzadko bywaly jak w zegarku co 28 dni, zwykle wahaly sie od 28 do 30 dni. Dopiero poł roku temu zaczał sie problem, bo cykle ostatni cykl przed rozpoczeciem przyjmowania tabletek trwał prawie 50 dni Okres był wtedy sztucznie wywoływany.
Under Your Skin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 21:36   #895
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Under Your Skin Pokaż wiadomość
Progesteron rowniez był w nomie. Nie mam trądziku, hirustyzmu a problemem z jakim sie zgłosiłam były nieregularne od jakiegos czasu cykle. Chociaz moje cykle rzadko bywaly jak w zegarku co 28 dni, zwykle wahaly sie od 28 do 30 dni. Dopiero poł roku temu zaczał sie problem, bo cykle ostatni cykl przed rozpoczeciem przyjmowania tabletek trwał prawie 50 dni Okres był wtedy sztucznie wywoływany.
Progesteron a 17-OH progesteron to nie jest to samo 17-OH progesteron to hormon nadnerczy, a w ich niektórych patologiach również występują podniesione androgeny.
Cykle 28-30 dni to regularne cykle.
Porozmawiaj o tym z lek. na następnej wizycie i pamiętaj, że tabl. zawsze można zmienić
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 08:07   #896
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Badanie hormonów, hormony - zbiorczy!

A jak ja mam cykl 21-24 to dobry?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 09:51   #897
NetusiaKay
Raczkowanie
 
Avatar NetusiaKay
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 200
Dot.: Ogólne badanie moczu

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Szybko do lekarza! Nie bolą Cię nerki? Nie szczypie przy sikaniu? Antybiotyk potrzebny. Furragin tu nie pomoże.
Boli i piecze. Nerki też mnie bolą.
__________________
wymianka.
NetusiaKay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 09:58   #898
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Ogólne badanie moczu

Cytat:
Napisane przez NetusiaKay Pokaż wiadomość
Boli i piecze. Nerki też mnie bolą.
Byłaś już u lekarza?
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 13:13   #899
panna_niepewna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: badania hormonalne - proszę o pomoc

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
Troszkę się uspokoiłam, nerwy zmalały, postanowiłam działać
panna_niepewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:21   #900
kaska2121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
PCOS prośba o interpretacje wyników

Witam, bardzo proszę o rade odnośnie moich wyników badań. Ginekolog stwierdził PCOS na podstawie usg. Badanie miało byc wykonane 1-6 dc i zostało wykonane 6 dc.Czy to przekreśla szanse na zajście w ciąże? Moje wyniki:
17 hydroksyprogesteron 0,80
Faza folikularna- 01,-0,8
Faza owulacyjna - 0,3-1,4
Faza lutealna- 06-2,3
Po menopoauzie- 0,13-0,57
po ACTH <3,2 ,

Testosteron 63,90
okres rozrodczy- 9-109,
doustne środki antykoncpecyjne 13-83,
po menopauzie 12-130,

DHEA S04 236,00, wiek 25-34 98,8-340

Androstendion 2,95, normy: 0,30-3,30
dziękuję za pomoc!
kaska2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.