Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-25, 14:19   #1711
Wedelka
Raczkowanie
 
Avatar Wedelka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 417
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

KaktusKA a ile czasu po wizycie u kosmetyczki leczyłaś 'rany' po wyciskaniu i oczyszczaniu na twarzy??
Wedelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 13:56   #1712
sombre
Przyczajenie
 
Avatar sombre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 24
Dot.: HUMAVIT SKRZYP I POKRZYWA +czy jest dobry?

tabletki humavit są naprawdę b.dobre. używałam, bo bardzo zniszczyłam włosy malowaniem. włosy stają się silniejsze, nie wypadają (choć na początku można odnieść mylne wrażenie, że jest tylko gorzej, ale tak naprawdę to słabsze włosy muszą wypaść, żeby je nowe i silne zastąpił) i szybiej rosną (1,5-2cm na miesiąc). skóra bardzo poprawia się (miałam lekki trądzik), a paznokcie to już cudo! zawsze rozdwajały mi się, były słabe i kruche,a teraz są mocne i zdrowe. polecam!
sombre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 16:10   #1713
KaktusKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Po 1 ok tygodnia (szczerze to byłam bardziej zadowolona), cere miałam przez ok 2 misieące idealna
Teraz po 2 nie mam ran, ponieważ kosmetyczka się nie postarała :| Niewiele się zmieniło raczej pogorszyło, ale okazało się, że to wszystko dlatego, bo na 2 dzień dostałam okres i wszystko okazało się do niczego...:/ Zobaczę za kilka dni co będzie i dam znać...
KaktusKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 17:10   #1714
Wedelka
Raczkowanie
 
Avatar Wedelka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 417
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

ups....
przeszłabym się do kosmetyczki ale pomimo, że mieszkam na zadupiu i jest ok 4 salonow kosmetycznych to jednak sie boję... kilka moich koleżanek poszło na czyszczenie i miały zaledwie kilka wągrów... po wizycie od ponad pół roku leczą ropne podksórne zapalenia...

a maść acnefan i krem aa oceanoc young rewelacja od czwartku zeszła mi czerwona opuchlizna na policzkach tylko ze pory nadal mam zatkane...
Wedelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 16:43   #1715
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dzisiaj byłam w aptece i Rosmanie i zakupiłam Tabletki Lewitan żel Benzacne, Maśc hydrocortisonum i do tego tonik i mleczko w jednym Ziaja kozie mleko Planuje kupic Jakiś krem nawilżający Bo mleczko chyba za dużo nie zdziała;/ Myśle nad ziaja nuno Jak myślicie dobry jest ? Mam nadzieje że to coś troszke da Pozdrawiam
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 17:44   #1716
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Masować raz dziennie, np. wieczorem twarz plasterkami surowej cebuli przez kilka minut okrężnymi ruchami. Skóra matowa, gładka, oczyszczona. Niestety nie dla mnie bo mam uczulenie.

Stosuję krem Brevoxyl 4% krem i dla mnie jest bardzo dobrze. Czasem coś małego "wyjdzie". Krem ok.16 zł w każdej aptece.
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 18:22   #1717
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja polecam "samorobiony" piling enzymatyczny z ananasa. Złuszcza martwy naskórek i odblokowywuje zapchane pory.
Z domowych sposobów to może - tonik aspirynowy. Lekko złuszcza skórę i rozjaśnia ciemne wągry.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 21:28   #1718
matryca3
Zadomowienie
 
Avatar matryca3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 486
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Ja polecam "samorobiony" piling enzymatyczny z ananasa. Złuszcza martwy naskórek i odblokowywuje zapchane pory.
Z domowych sposobów to może - tonik aspirynowy. Lekko złuszcza skórę i rozjaśnia ciemne wągry.
peeling z ananasa???? jak sie go robi?:?
__________________
matryca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 07:34   #1719
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez matryca3 Pokaż wiadomość
peeling z ananasa???? jak sie go robi?:?

Kupuje się w sklepie z półporduktami chemicznymi bromelaninę i do dzieła. Proponuję poszukać na biochemii.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 14:34   #1720
Kissabble
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Z moimi wypryskami to różnie...
Raz są, raz nie ma ;P

Teraz z domowych sposobów to tylko tonik z cytryny na zaskórniki a tak poza tym to maść cynkowa, tribiotic, do nawilżania L'oreal HappyDerm lub od czasu do czasu coś tłustszego.
Ostatnio jednak miałam wysyp bo za namową koleżanki zrobiłam parówkę.
Wszystko co miało wyjść powyłaziło na wierzch, ale może chociaż na jakiś czas będzie spokój.
No i staram się dużo pić, ale z tym to różnie...
Kissabble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 15:26   #1721
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam was dziewczyny.. Na poczatku moze przedstawie swoja historie. Mialam kiedys bardzo piekna cere, bez jednedo pryszczyka, potem niestety i mnie dopadl okres dojrzewania, skora zaczela sie lekko przetluszczac i zaczely mi sie na czole pojawiac jakies tam niewielkie i malo widoczne zmiany. Oczywiscie zaczelam od razu smarowac sie jakimis tanimi zapychajacymi pory kremami i pudrami za 5 zł, tym bardziej pogarszajac moja calkiem niezla jeszcze wtedy sytuacje. Ale czolo to czolo, jeszcze moglam zniesc. Wazne ze policzki mialam ladne, reszta twarzy w porzadku, bez blizn. Zaczelam to badziewstwo wyciskac. Po jakims czasie, pryszcze pojawialy sie juz wszedzie, zostawiajac po sobie okropnie wielkie fioletowe, czerwone, rozowe zmiany ( blizny, przebarwienia) . A to wlasnie dlatego ze bylam bardzo niecierpliwa i chicialam sie tego paskudztwa pozbyc od razu.
Bylo naprawde coraz gorzej, z zaledwie paru zaskornikow zrobil mi sie powazny tradzik, z ropnymi zmianami najczesciej wlasnie na policzkach ( co dziwne z czola zniknal ;/) Cala bylam obsypana tymi ropniakami i bliznami na pol twarzy. Nie bylo chyba dnia zebym nie plakala przed lusterkiem. Nakladalam na siebie tony tapety zeby jakos to ukryc, o wyjsciu z domu bez makijazu nie bylo nawet mowy, nawet do sklepu po durne sniadanie. Bywalo, ze kiedy chlopak u mnie spal, albo ja u niego, musialam niezle sie nakombinowac zeby nie zobaczl mnie bez kilograma tapety na twarzy. Wogole bylam dla niego raczej oschla, bo balam sie ze jak dojdzie do jakiegos fajniejszego zblizenia itd to zaraz zetrze mi puder i wszystko sie wyda on zobaczy jaka jestem brzydka i rzuci mnie dla jakiejs pieknej panieny. Odwracalam twarz kiedy chcial sie na mnie przygladac i wstydzilam sie mu pokazyawc w swietle dziennym ;/ To paranoja nie uwazacie? A rano wiecie co robilam?? Budzilam sie zawsze przed nim bieglam pedem do lazienki i od razu nie zmywajac "nocnego" makijazu nakladalam kolejna warstwe fluidu na moja zmeczona i zapchana twarz ( nie robcie tego nigdy to straszna glupota!!!!!) .
Na ulicy nie przeszlam normalnie obok zadnej dziewczyny, nie przygladajac sie chociaz przelotnie jej twarzy, w nadzei ze dostrzege tam jakies niedoskonalosci. Nie zebym zle im zyczyla, ale chcialam sie w ten sposob dowartosciowac, ze nie tylko ja tak mam, ze sa dziewczyny rownie brzydkie jak ja. Niestety jak na zlosc, kazda na ktora trafialam miala buzke jak lalki z gazet. To mnie przytlaczalo jeszcze bardziej. Wydaje mi sie ze bardziej wtedy od wszystkich tych kosmetykow ktore masowo kupowalam, potrzebna byla mi pomoc jakiegos dobrego psychologa. Wiem jak trudno jest osobom a zwlaszcza ladnym dziewczynom, ktore walcza z tradzikiem. Potrafi to naprawde zatruc cala radosc zycia i wplywac na dalszy rozwoj emocjonalny, samoocene mlodego czlowieka. Moze to glupio brzmi ale ten kto to przezyl zrozumie doskonale co mam na mysli. Dzis juz nie jest tak tragicznie jak kiedys, czasami dopada mnie dol i depresja ale o wiele wiele rzadziej niz niegdys. No i najwazniejsze ze moja twarz wyglada dobrze. I lubię siebie. Na dzien dzisiejszy o tradziku wiem juz chyba wiecej niz co poniektorzy lekarze. I chcialabym sie podzielic wiedza z wami, moze komus sie ona przyda i bedzie mogl odzyc tak jak ja, po wielu zmaganiach i łzach. Przedstawiam wiec wzsystki co wiem.

-po pierwsze, mysle ze nie nalezy stosowac wiecej niz jednego antybiotyku. po antybiotykach cera jest przesuszona, wymeczona, oslabiona, a tradzik i tak wraca, najczesciej ze zdwojona sila ( oczywiscie nie twierdze zeby wogole ich nie stosowac) . bylam ostatnio u lekarki, ktora przepisala mi az 3, na co w ulotce bylo napisane ze nie mozna stosowac w okresie rozrodczym ( wybaczcie ale wole juz tradzik niz zeby urodzil mi sie down) .

-czesto naszym bledem jest nakladanie na siebie zbyt wielu masci i specyfikow naraz, w celu przyspieszenia leczenia. błąd.
-jesli chodzi o zywienie, bzdura jest ze nie ma ona wplywu na nasza cere. ma i to ogromny, bo wszystkie chemikalia z jedzienia i picia, ktore zostaja w naszym organizmie, wylaza wlasnie przez skore, kochani. dlatego warto zmienic diete na zdrowsza.
-Pijcie herbatki ziolowe ( bratek, lipa, rumianek, yerba mate, zielona herbata, porzywa) wode z cytryna , ale nigdy z cukrem, co najwyzej z miodem.
-Ograniczcie spozywanie mięsa, słodkich rzeczy, uzywajcie jak najmniej soli, cukru, nie jedzcie ciasteczek czekoladek itd ( trudne wiem ) no i unikajcie jak ognia jadania zarcia typu fast food. jedzenie tto jest sporzadzane na wielokrotnie uzywanym juz oleju, co jest ogromne niezdrowe dla cery i rowniez dla zdrowia i naszej sylwetki.
-niech z waszego jadlospisu wyjada tez ostre przyprawy.
-Zadko smazcie potrawy.
-zadnych sztucznych napojow, slodzikow itd.
-Jedzcie codziennie 3 lyzki siemienia lnianego ( pomaga, ale nie od razu )
-Wskazane jest spozywanie duzej ilosci owocow, warzyw, najlepiej gotowanych ( jeszcze lepiej na parze hie hie , ryb, kasz, zupek domowej roboty, soczkow swiezo wyciskanych. Oliwa z oliwek, olej lniany, orzechowy, sezamowy. Kielki, otreby, platki owsiane, to wszystko jest cholernie zdrowe. A i jeszcze kefity i jogurciki ale tylko i wylacznie naturalne, no moze naturalne z ziarnami.
-jest tez sprwawa rownowagi kwasowo-zasadowej, czyli tego ile czego jemy i czy tego nie naduzywamy, to opisze wam nastepnym razem ;-)
-Rzuccie palenie ( ja nie pale juz 4 tygodnie ) oraz unikajcie zadymionych pomieszczen, dym polaczony z sebum, wiaze sie i tworzy jakies tam tluszcze w skorze ktore nie pozwalaja skorze oddychac i zatykaja pory, podraznia skore.
-Unikajcie alkoholu, gdyz odwadnia on organizm a takze skore, co przyczynia sie do zwiekszonej produkcji sebum, a co za tym idzie - do okropnych pryszczy!!
-Duzo spacerujcie na swiezym powietrzu, moze zacznijcie uprawiac jakis delikatny sport ( rower, bieganie ) ruch pomaga, zwlaszcza na powietrzu .
- NIe przesadzajcie kobitki z tapeta ( wiem ze dla niektorych z nas nie nakladanie jej wogole jest nierealne ) .
-Uwazajcie tez na Parrafinum LiQuidum ( zawarte w co drugim fluidzie, pudrze, kremie ) gdyz zapycha on pory. Chociaz niezawsze bo SUdocrem rowniez zawiera ta substancje a jestem zaskoczona jego dzialaniem. Pozniej jak znajde podam wam liste takich innych konserwantow w kosmetykach ktore przyczyniaja sie do powstania tradziku.
-Nie wyciskajcie, nie dotykajcie ryjkow bo to bardzo pogarsza. osoby z pryszczami na brodzie - nie opierajcie podbrudka na dloniach, bo nie zawsze sa one idealnie czyste, a od tego wlasnie tworza sie krosty.
-Nie zasypiajcie z makijazem, koniczenie zmywajcie tapete na noc !!!

- REDUAL + , lub po prostu BLOTO Z MORZA MARTWEGO. ALe nie prodkukty z dodatkiem tego blota tylko same czyste bloto. lekko podgrzane nakladac na ryjka i nie tylko, moze byc tez na inne czescie ciala. zmyc po 15 minutach. ostrzegam, przerazliwie piecze, a skora po zmyciu jest czerwona okropnie i wogole jest w strasznym stanie, ale poczekajcie. po chwili jest super. juz po paru uzyciach skora sie przyzwyczaja i nie jest tak zle a efetky sa naprawde cudowne.
-maseczki z bialej, zielonej i rozowej glinki
-mydelko naturalne z nanosrebrem
-zel do mycia twarzy tradzikowej z TOŁPY
-Sudocrem ( dlugo nie moglam uwierzyc ale w koncu sie przekonalam, i jest naprawde super
-glico a 12% ( intensywnie zluszczajacy krem z kwasami, rozjasnia cere z przebarwien i blizn)
-acnederm ( calkiem niezle rozjasnia, ale niestety rozjasnij cala moja piekna ciemna karnacje, i podrazniac moze)
-twarzyczke myjcie w przegotowanej wodzie, z dodatkiem ziolek, olejkow, np. herbacianego, tymiankowego, cynamonowego, cytrynowego itd ( ale doslownie pare kropelek, bo inaczej spalicie skore)
-maseczki z drozdzy obowiazkowe
-kosmetyki z garniera sa tez pomocne ale moga wysuszac, wiec ostrosnie z nimi ( nie za duzo, robic przerwy w strosowaniu)
-mozna jesc tabletki z betakarotenem ( poprawia koloryt skory) i tbletki poprawiajace cere, takie jak Cera Nowa, Bio Silica, Face Ok.
-unikajcie slonca i solarium ( po pierwsze produkty do opalania zatykaja pory, po drugie to bzdura ze slone leczy pryszcze ) nakladajcie krem z filtrem conajmniej 30
-w razie "przypadkowego" rozdrapania ropniaka, przelac woda utleniona kosmetyczna i posypac dermatolem. nie ciskac do konca bo wcisniej to zpowrotem.
-peeling 1 najwyzej 2 reazy w tyg.
-nie trzyj twarzy, w celu mocniejszego wetrzenia w skore tych super kosm. rozciagfniesz tylko twarz, a gruczoly beda pracowac mocniej, bo zostana pobudzone.

I prosze was, jesli macie srednio lub mocno nasilony tradzik, nie nakladajcie na siebie zadnych cebul, czosnkow, pomidorow i cynamonow. To wszystko w naszym kraju jest pryskane chemikaliami !! Spalicie sobie tylko twarz i bedzie placz ( przerabialam to jakis czas temu, spalilam sobie twarz cebula, bylo gorzej niz kiedykolwiek, i poszlam zaryczana do lekarza)

To chyba na tyle narazie, jak sobie cos przypomne to napisze bo napewno o czyms zapomnialam.
Zycze powodzenia i mam nadzieje ze komus pomoge pozdr.
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-28, 15:37   #1722
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Hey dziewczyny czy jesli stosuje acnederm aby rozjasnic przebarwienia to moge w tym czasie brac beta caroten ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 15:39   #1723
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
-po pierwsze, mysle ze nie nalezy stosowac wiecej niz jednego antybiotyku. po antybiotykach cera jest przesuszona, wymeczona, oslabiona, a tradzik i tak wraca, najczesciej ze zdwojona sila ( oczywiscie nie twierdze zeby wogole ich nie stosowac) . bylam ostatnio u lekarki, ktora przepisala mi az 3, na co w ulotce bylo napisane ze nie mozna stosowac w okresie rozrodczym ( wybaczcie ale wole juz tradzik niz zeby urodzil mi sie down) .
Myślę że jednak lepiej jest słuchać lekarza. Lekarze stosują 3 lub więcej antybiotyków w przypadku poważniejszych zmian trądzikowych z powodu składu. Prościej: jeden antybiotyk działa na jedną bakterię, drugi na inną itp.

Nie wiem gdzie wyczytałaś, iż branie leków na trądzik powoduje urodzeni dziecka z zespołem Downa - nie pisz bzdur i nikogo nie strasz.


-
Cytat:
Pijcie herbatki ziolowe ( bratek, lipa, rumianek, yerba mate, zielona herbata, porzywa) wode z cytryna , ale nigdy z cukrem, co najwyzej z miodem.
Miód składa się w 80 % z cukru.

Cytat:
-jesli chodzi o zywienie, bzdura jest ze nie ma ona wplywu na nasza cere. ma i to ogromny, bo wszystkie chemikalia z jedzienia i picia, ktore zostaja w naszym organizmie, wylaza wlasnie przez skore, kochani. dlatego warto zmienic diete na zdrowsza.
-Ograniczcie spozywanie mięsa, słodkich rzeczy, uzywajcie jak najmniej soli, cukru, nie jedzcie ciasteczek czekoladek itd ( trudne wiem ) no i unikajcie jak ognia jadania zarcia typu fast food. jedzenie tto jest sporzadzane na wielokrotnie uzywanym juz oleju, co jest ogromne niezdrowe dla cery i rowniez dla zdrowia i naszej sylwetki.
-niech z waszego jadlospisu wyjada tez ostre przyprawy.
-Zadko smazcie potrawy.
-zadnych sztucznych napojow, slodzikow itd.
-Jedzcie codziennie 3 lyzki siemienia lnianego ( pomaga, ale nie od razu )
Przykro mi, ale niestety nie masz racji. Znam trylion osób, które odżywiają się bardzo niezdrowo i nie mają nawet zaskórnika - ty zapewne też znasz takie osoby.


Cytat:
-Wskazane jest spozywanie duzej ilosci owocow, warzyw, najlepiej gotowanych ( jeszcze lepiej na parze hie hie
No to jeść czy nie jeść, bo niżej piszesz, że to wszytsko sztuczne i pryskane, więc ... ?

Cytat:
-Unikajcie alkoholu, gdyz odwadnia on organizm a takze skore, co przyczynia sie do zwiekszonej produkcji sebum, a co za tym idzie - do okropnych pryszczy!!
Znam ludzi, którzy piją okrutne ilości alkoholu, a cerę mają jak niemowlak.

Cytat:
Pozniej jak znajde podam wam liste takich innych konserwantow w kosmetykach ktore przyczyniaja sie do powstania tradziku.
Dziękujemy bardzo, jest cały dział "Biochemia kosmetyczna" gdzie wątków o tych substancjach jest kilkanaście.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 18:37   #1724
julka852
Raczkowanie
 
Avatar julka852
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43
Dot.: Najlepsze domowe sposoby na trądzik(w jednym wątku)

Ejj..dziewczyny
Moze jakies przepisy na domowy Tonik:
Ja ma takI:
Przegotowana woda + sok z cytryny
Jeszcze nie próbowałam ale w najblizszym czasie napewno spróbuje

SŁUCHAJCIE WODA Z SOKIEM Z CYTRYNĄ JES ZYPEŁNIE NIESKUTECZNA!!!

TAK JAK POKARM DLA RYBEK NIE POMOŻE A MOŻE NAWET ZASZKODZIĆ I SPOWODOWAĆ UCZULENIE ORAZ NIEPRZYJEMNĄ WYSYPKĘ!!!!!!!!!!!!
julka852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 21:44   #1725
Bzibziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

czy ktoś ma jakiś może naprawde dobry sposób (najlepiej żeby działał szybko i trądzik po nim nie wracał...) na zaskórniki - duże, paskudne, bolesne i na dużej powierzchni... proszę o pomoc... wręcz błagam...
Bzibziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:26   #1726
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Szugarbejb, nie wymadrzaj sie... moze i masz jakas tam wiedze ale po co te wywody. Tej osobie chodzilo o ludzi, ktorzy maja tradzik albo do niego sklonnosci, wtedy palenie, picie i niezdrowe jedzenie moze pogarszac stan cery.
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:32   #1727
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cinek26 Pokaż wiadomość
Szugarbejb, nie wymadrzaj sie... moze i masz jakas tam wiedze ale po co te wywody. Tej osobie chodzilo o ludzi, ktorzy maja tradzik albo do niego sklonnosci, wtedy palenie, picie i niezdrowe jedzenie moze pogarszac stan cery.
Może, nie musi. A takie restrykcyjne przestrzeganie diety i odmawianie sobie drobnych przyjemności (kostki czekolady raz na tydzień czy frytek raz na jakiś czas) może prowadzić do paranoi ("Ojej, zjadłam czekoladę, a jakaś dziewczyna na forum napisała, że od tego są pryszcze, teraz to już na pewno będę mieć twarz całą w pryszczach" - i sprawdzanie co pół godziny w lustrze czy się tego wysypu nie ma; "nie pójdę na imprezę, bo tam palą papierosy, zamknę się w domu na cztery zamki"). Co ma kawałek tortu czy ostra papryczka do trądziku hormonalnego na przykład ??

I będę się wymądrzała, kiedy będę miała na to ochotę, Tobie natomiast radzę uważać, jako że jedno ostrzeżenie już masz, z tego co widzę.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-10-30 o 11:35
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:55   #1728
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Może, nie musi. A takie restrykcyjne przestrzeganie diety i odmawianie sobie drobnych przyjemności (kostki czekolady raz na tydzień czy frytek raz na jakiś czas) może prowadzić do paranoi ("Ojej, zjadłam czekoladę, a jakaś dziewczyna na forum napisała, że od tego są pryszcze, teraz to już na pewno będę mieć twarz całą w pryszczach" - i sprawdzanie co pół godziny w lustrze czy się tego wysypu nie ma; "nie pójdę na imprezę, bo tam palą papierosy, zamknę się w domu na cztery zamki"). Co ma kawałek tortu czy ostra papryczka do trądziku hormonalnego na przykład ??

I będę się wymądrzała, kiedy będę miała na to ochotę, Tobie natomiast radzę uważać, jako że jedno ostrzeżenie już masz, z tego co widzę.

Troche masz racji, bo naprawde ciezko stwierdzic ze taka krosta np jest od czekolady a inna od chipsow... to zalezy od wielu czynnikow. Wg mnie niezdrowe jedzenie nie pogarsza stanu cery a zdrowe moze poprawic.
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 12:05   #1729
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość

-po pierwsze, mysle ze nie nalezy stosowac wiecej niz jednego antybiotyku. po antybiotykach cera jest przesuszona, wymeczona, oslabiona, a tradzik i tak wraca, najczesciej ze zdwojona sila ( oczywiscie nie twierdze zeby wogole ich nie stosowac) . bylam ostatnio u lekarki, ktora przepisala mi az 3, na co w ulotce bylo napisane ze nie mozna stosowac w okresie rozrodczym ( wybaczcie ale wole juz tradzik niz zeby urodzil mi sie down) ..
Antybiotyki p/trądzikowe nei spowodują powstania zespołu Downa - robi to dodatkowa para chromosomów. Natomiast moga wystapić wady rozwojowe płdu, deforamcje itp,zwłaszcza po retinoidach - zarówno jeśli przyjmowała je matka jak i ojciec dziecka.

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
-Uwazajcie tez na Parrafinum LiQuidum ( zawarte w co drugim fluidzie, pudrze, kremie ) gdyz zapycha on pory. Chociaz niezawsze bo SUdocrem rowniez zawiera ta substancje a jestem zaskoczona jego dzialaniem. Pozniej jak znajde podam wam liste takich innych konserwantow w kosmetykach ktore przyczyniaja sie do powstania tradziku. .
Na biochemii jest cały wątek o skąłdnikach komodogennych. Zapraszam do kektury - nei trzeba powielac tematów, któe wałkujemy już od ponad 3 lat myśląc, że odkryło sie przy tym Ameryke.

Potwierdza to tylko moją teże, że piszecie posty nie zapoznając się z tematyką forum, dublując tematy i wątki.

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
--glico a 12% ( intensywnie zluszczajacy krem z kwasami, rozjasnia cere z przebarwien i blizn) .
Polecam watek o kwasach na biochemii. Glyco A to nie jest kremik bambino - można go sotsowac, ale przestrzegając pewnych zasad. Wiedza ta jest dostępna dla każdego na biochemii.

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
-kosmetyki z garniera sa tez pomocne ale moga wysuszac, wiec ostrosnie z nimi ( nie za duzo, robic przerwy w strosowaniu)
.
na biochemii jest watek, gdzie analizujemy skłądy. jestem pewna, że analiza objęty jest i garnier.


Cytat:
Napisane przez cinek26 Pokaż wiadomość
Szugarbejb, nie wymadrzaj sie... moze i masz jakas tam wiedze ale po co te wywody. Tej osobie chodzilo o ludzi, ktorzy maja tradzik albo do niego sklonnosci, wtedy palenie, picie i niezdrowe jedzenie moze pogarszac stan cery.
Upominam CIę - po raz drugi.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 16:27   #1730
ConstanceOfTrentham
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Jest coraz lepiej, ale dobijają mnie baardzo rozszeżone pory na policzkach...
ConstanceOfTrentham jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 12:38   #1731
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Pamiętacie mnie jeszcze?

We wrześniu byłam u dermatologa. Mam przepisany żel Duac. Stosuję już dwa miesiące na nos i czoło, ale za dużego efektu nie widzę. Dopiero tydzień temu postanowiłam co dwa dni smarować Duac całą twarz, a na następny dzień krem nawilżający. Oprócz tego rano żel do mycia twarzy, krem antybakteryjny, na to jeśli muszę krem tonujący i korektor punktowo, wieczorem tylko tonik no i jak wspomniałam na zmianę Duac i krem nawilżająco-łagodzący. Przystopowałam z maseczkami i peelingami i myślę, że w moim przypadku był to krok w dobrą stronę. Widzę poprawę. Teraz zostały mi tylko blizny (spora liczba) i dwa pryszcze. Myślałam o kwasach, ale nie wiem czy ryzykować.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 12:59   #1732
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Pamiętacie mnie jeszcze?
Kto by Cię nie pamietał

Ja wlaśnie w październiku nie brałam bratka i efekt nie był za dobry...Teraz od 3 dni znów go zazywam i znów jest poprawa .

AcneDerm też jest na plamy po pryszczach ? Bo mam ich pełno i wyglądają jak pryszcze ;/
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 14:21   #1733
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
Kto by Cię nie pamietał

Ja wlaśnie w październiku nie brałam bratka i efekt nie był za dobry...Teraz od 3 dni znów go zazywam i znów jest poprawa .

AcneDerm też jest na plamy po pryszczach ? Bo mam ich pełno i wyglądają jak pryszcze ;/
Ja niestety też tak wyglądam A bratek odstawiłam po dwóch opakowaniach. Teraz jak wykończę kosmetyki, przetestuję apteczne AA. A do dermatologa muszę się wybrać za tydzień, bo kończy mi się okres używania Duacu (na ulotce pisze do 6 tygodni powinny ustąpić objawy trądziku, nie stosować dłużej ). Może tym razem przepisze coś lepszego, bo ja już nie wiem czego mam tknąć. Ale i tak jestem zadowolona z tego jak teraz wyglądam Oprócz przebarwień i wągrów.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 16:43   #1734
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

No właśnie.Gdyby nie przebarwienia i wągry to moja cera byłaby super.
Moje koleżanki czesto myslą, że wykryly mi nową niespodziankę, i uwierzyć nie chcą jak im mówię, że to plama po pryszczu :/
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 08:16   #1735
malgoo1
Przyczajenie
 
Avatar malgoo1
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 27
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a ja... już zwątpiłam naprawdę... próbowałam już naprawdę wszystkiego , antybiotyki od dermatologa, dermokosmetyki, domowych sposobów, nie wspominając już o tych wszystkich "garnierowych" cud - kosmetykach, jeszcze tylko kwasów nie próbowałam ale nie wiem czy jest sens... zawsze jest tak samo, na początku poprawa, nic nowego mi nie wyskakuje, stare ładnie się goją, a potem znowu wysyp... biorę leki na stałe i wiem że to przez to ale myślałam że jakoś uda mi się to zwalczyć.. ehh
__________________
Myślę, że jestem.
malgoo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 14:50   #1736
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

a znacie jakiś dobry krem nawilzający? mam stracznie wysuszoną twarz po benzacne;/ myślałam ze nunocoś pomoże ale raczej nie nawilża;/ Pozdrawiam
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 18:19   #1737
pragmatka
Raczkowanie
 
Avatar pragmatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 94
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19Mallgosia91 Pokaż wiadomość
a znacie jakiś dobry krem nawilzający? mam stracznie wysuszoną twarz po benzacne;/ myślałam ze nunocoś pomoże ale raczej nie nawilża;/ Pozdrawiam
ja używam brewoxyl ale benzacene opiera sie na tym składzie tylko brewoxyl droższy bo ma dodatkowe składniki ale mniejsza z tym..

Ja także miałam straszne problemy .. kremik apteczny pomagał i owszem mam twarz lepszą niż kiedykolwiek ale strasznie mnie podrażnił używałam na prawdę przeróżnych kremów, żeby naprawić skórę (mam wrażliwą) bo co z tego że nie ma pryszczy jak jest szorstka i czerwona a podkładu nie nałożę bo to pogorszy ;/

używam maści neomecyny (kupisz w aptece )rewelacyjnie goi przez co skóra wraca do normy,(nakłada się jej cienką warstwę) poznałam ją jak miałam przekłuwany pempek i chciałam żeby szybciej się zagoił(zagoił się w zawrotnym tempie wszyscy się dziwili ! do tego nie ropiał! a tak często się zdarza.. )

Wiem, że chodziło ci o krem nawilżający ale na ekstremalne wysuszenie zwykły krem nie pomoże spróbuj tego a jak twarz wróci do normy to nawilżającego (osobiście używam ziaji tylko tego oliwkowego lekka formuła oraz under20 antybakteryjny, czasami 'bambino' bo ma maść cynkową i trochę rozjaśnia zaczerwienienia i łagodzi)

..no i staram się używać teraz już brewoxylu rzadziej ..

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Będzie dobrze

Ps. Sorrki, że się tak rozpisałam ale nie wiedziałam czy coś więcej się nie przyda ;p
__________________
Pozdrawiam

Edytowane przez pragmatka
Czas edycji: 2008-11-04 o 18:25
pragmatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 21:06   #1738
19Mallgosia91
Raczkowanie
 
Avatar 19Mallgosia91
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do 19Mallgosia91
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Napewno będe korzystac:P prówować wszystkiego;] narazie zamówiłam Krem iwostin w aptece i go wyprubuje;] a co do neomecyny to kładłam ją na różne krostki i znikały ;] dobra maśc tak jak hydrocortisonum mi sie sprawdza Jak ten krem nie pomoże to spróbuje te co piszesz;] Dziękuje za odp Pozdrawiam. A co do Zaskórników ktoś tam pisał ja używam własnie benzacne i ziaja nuno i jest ich o wiele mniej jeżeli chodzi o te zamknięte;]
19Mallgosia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 21:16   #1739
martysiamazmarta
Raczkowanie
 
Avatar martysiamazmarta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

cze ja tez mam okropne problemy z moja cera i postanowiłam iść do kosmetyczki żeby mi porządek zrobiła z buziulką ale jak zobaczyłam fotki http://www.dermnetnz.org/acne/comedones.html to normalnie pokochałam moją cerę za to jaka jest!!!!! Naprawdę to warto zobaczyć bo zmienisz nastawienie do swojego problemu.

Oprócz wizyty u kosmetyczki zaopatrzyłam się brewoxyl, naftę kosmetyczna petroleum i olejek pichtowy ( na tonik-podobno działa cuda). Mam zamiar poczytać jeszcze troszkę na forum to może cosik wynajdę. Może spróbuję maseczki z drożdży bo wynalazłam podobną ale na przetłuszczające się włosy więć pojadę na maksa z tymi drożdżami
Od soboty się biorę za buziaczka
martysiamazmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 21:40   #1740
martysiamazmarta
Raczkowanie
 
Avatar martysiamazmarta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Wiadomości: 29
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

oh i jeszcze kupłam bratek w tabletkach
martysiamazmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.