jak powinna wygladać szyjka macicy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-28, 19:59   #1
gosc29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3

jak powinna wygladać szyjka macicy?


Czesc dziewczyny mam pytanie odnosnie wygladu szyjki macicy, jestem troche przewrazliwiona na punkcie swojego zdrowia i czesto sprawdzam sobie szyjke zeby sprawdzic czy wszystko jest w porzadku. Wiem ze szyjka macicy powinna byc gladka i taka mam jednak zaraz przy ujsciu szyjki przy tym otworze mam taki szorstki nablonek i nie wiem czy jest to normalne czy cos ze mna nie tak. Czy szyjka cala powinna byc gladka czy przy otworze szyjki powinno byc tak szorstko? Byłam ostatnio u ginekologa i pow ze mam ladna szyjke mimo to martwie se ze jednak cos sie dzieje. Prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam
gosc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 18:50   #2
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: jak powinna wygladać szyjka macicy?

Aż takiej wiedzy specjalistycznej to ja nie mam, ale jeśli gin nie widzi niczego niepokojącego, to chyba wszystko ok? Ja sobie w sumie nie sprawdzam swojej szyjki (nie wiem po co miałabym to robić w zasadzie...wiem tylko, że da się po tym stwierdzić fazę cyklu, ale nie próbowałam nigdy), więc porównania nie mamPrzy następnej wizycie, jeśli nadal będziesz coś tam wyczuwała do mu o tym powiedz.

Może sobie przy takim kontrolowaniu jakoś podrażniłaś, zadrapałaś tam nabłonek i stąd takie odczucie?
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 23:44   #3
gosc29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: jak powinna wygladać szyjka macicy?

Napewno nie jest to zadrapanie bo mam tak od kiedy pamoetam ze cala szyjka jest gladka a w kolo tego otworu jest szorstkie, ale skoro ginekolog mowi ze jest wszystko w porzadku i ze szyjka jest ladna to chyba faktycznie tak jest w koncu on chyba wszystko widzi w badaniu i jakby cos bylo nie tak to by mi powiedział. Nie wiem ja poprostu jestem za bardzo przewrazliwiona na punkcie swojego zdrowia
gosc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 16:41   #4
taka_bebe
Raczkowanie
 
Avatar taka_bebe
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 244
Dot.: jak powinna wygladać szyjka macicy?

Ah, skoro masz tak od zawsze, to w zasadzie nie widzę powodów, żeby się niepokoić.
Jak robisz regularnie cytologię i nic innego Ci nie dokucza, to jest spoko
taka_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 17:18   #5
gosc29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: jak powinna wygladać szyjka macicy?

Cytologie ribilam ostatnio i wyszla 2 grupa i pobudzone komorki gruczolowe ale lekarz mowil ze wszystko jest dobrze chocuz dzisiaj zdazyla mi sie dziwna sytuacja bo po wspolzyciu pojawil mi sie sluz z krwia pierwszy raz tak mialam wuec chyba w pn przejde sie jeszcze do lekarza na wszelki wypadek
gosc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-30 18:18:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.