Yasmin a tycie-jestem przerazona - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-13, 21:31   #31
Vicky_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 248
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Yasmin wzięłam głównie z powodu cery.Nigdy w zyciu nie miałam problemów z cerą i nagle po 24 latach-ciach pyk!budze sie rano i zaczyna sie tragedia ktora nie chce sie cofnac.
Bałam się brać Yasmin bo 3 lata temu wybrałam cały arsenał różnych pigułek,i każde działały w jakiś sposób źle.Po niektorych strasznie tyłam.
Ale.....spróbowałam, po 3 miesiacach byłam zachwycona,waga stała w miejscu.Obecnie biore 9 miesiac i zaczynam zastanawiać się nad spiralą!przytyłam do 4 kg.Waga ciągle mi się zmienia.Mierze 173 ,ważyłam 60 kg, a teraz ważę 62,5 do 64! Biust tak mi urósł ze źle się czuje.Chcę zrezygnować ale boje się ze koszmar pojawi się na mojej twarzy!!!Pomocyyy!!!!
Vicky_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 09:27   #32
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Ja nie przytyłam nic,wręcz schudłam i nie wierzę ,że same tabletki powodują tycie.Można jeść 1200 kalorii - jeśli się je w tym białe pieczywo itp. to się nie chudnie.Trzeba jeść warzywa,nabiał,białko,naw et więcej niz jeden owoc dziennie to za dużo cukru.
.
Cytat:
Napisane przez madziks... Pokaż wiadomość
Ja biore Yasmin od dwóch lat i jestem b.zadowolona mam skłoności do tycia ale nie przytyłam po nich a wrecz schudłam 2 kilo
Cytat:
Napisane przez miila Pokaż wiadomość
Muszę przyznać, że jestem zdziwiona ja po yasminie bardzo dobrze się czuje i schudłam 3 kg...nie wiem czy przez tabetki czy ogólnie ale na pewno nie powodują u mnie tycia.
No włąśnie jestem zaskoczona doniesieniami o tyciu. Ginekolog opowadał mi że po pacjentki opowiadają mu że po Yasmin schudły. Zastanawiał sie czy przepisac mi te tabletki, bo przy wzroscie 175cm waze 50kg...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 17:16   #33
Vicky_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 248
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
No włąśnie jestem zaskoczona doniesieniami o tyciu. Ginekolog opowadał mi że po pacjentki opowiadają mu że po Yasmin schudły. Zastanawiał sie czy przepisac mi te tabletki, bo przy wzroscie 175cm waze 50kg...
Wydaje mi się że wszystko zależy indywidualnie od każdego organizmu.
Wiadomo że ne tyje sie od pigułek tylko od apetytu który ewentualnie wzmożony jest przez pigułki.
Nie obżeram sie nie wiadomo jak.Wiem również jak działa mój organizm i co mogę jesć a czego nie żeby schudnąć(2 lata temu schudłam 10 kg).Ale od 3 miesięcy mam wrażenie że wszystko ucieka mi spod kontroli.Nie jadam białego pieczywa od x-lat, czasem ciemne.jem tylko 3 razy dziennie.A jednak celulit mam na całym ciele no i jestem troszke grubsza.Na samym początku stałam w miejscu lub chudłam delikatnie. I ten biust,tragedia!dwa bolące balony.Echhhh...
Vicky_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 11:17   #34
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Cytat:
Napisane przez Vicky_83 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że wszystko zależy indywidualnie od każdego organizmu.
Wiadomo że ne tyje sie od pigułek tylko od apetytu który ewentualnie wzmożony jest przez pigułki.
Nie obżeram sie nie wiadomo jak.Wiem również jak działa mój organizm i co mogę jesć a czego nie żeby schudnąć(2 lata temu schudłam 10 kg).Ale od 3 miesięcy mam wrażenie że wszystko ucieka mi spod kontroli.Nie jadam białego pieczywa od x-lat, czasem ciemne.jem tylko 3 razy dziennie.A jednak celulit mam na całym ciele no i jestem troszke grubsza.Na samym początku stałam w miejscu lub chudłam delikatnie. I ten biust,tragedia!dwa bolące balony.Echhhh...
Masz rację, to indywidualna sprawa. Jedni tyją, inni chudną. Jendi mają zerowe libido, inni mają jak za dwoje. Nikt chyba z nas nic mądrego nie wymyśli w tej kwestii.
Ja w każdym bądź razie biorę Y. od 3 dni. Moge co jakiś czas zdawać relacje z frontu czy coś sie zmienia w moim samopoczuciu/ wyglądzie.

Przyznam ze dla mnie najwazniejsze jest abym nie miała nastrojów depresyjnych jak po Harmonecie i Novynette) i zerowego libido. Jak by mi się biust powiększył, to raczej bym tez nie płakała
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 22:24   #35
olimpiaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

ja zazywam tabl.anty. od 3 lat. bralam Logest, po ktorym bylam bardzo bardzo nerwowa i czesto wpadalam w stany depresyjne, pozniej przeszlam na Mersilon po ktorych nie zaóważyłam zadnych zmian. nastepnymi tabletkami byly Yasminelle po ktorych te stany minęly ale pojawił sie problem suchości pochwy, ale lekarz doradził zeby sprobowac Yasmin i to był strzal w dziesiątke polecam te pigułki!!! jesli chodzi o wage to nie przytylam ani grama , hehe :p mimo mojego duzego łakomstwa na słodycze
polecam
olimpiaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 15:41   #36
Szept-Aniola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 362
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Ja bralam Yasminy i bylam zadowolona...jedyne co sie zmienilo to piersi z czego bylam niebywale zadowolona bo bardzo mi urosly a reszta ciala zostala w normie )) pozatym mialam idealnie gladka cere zrobilam przerwe....piersi juz sa jakie byly przed tabletkami ;/ dlatego od stycznia pwrot do Yasminow
__________________
mów mi Sza
Szept-Aniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 22:46   #37
renatkanuta
Przyczajenie
 
Avatar renatkanuta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
GG do renatkanuta
Smile Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

ja jutro ide wykupić Yasmin... z tego co tu wyczytałam to teraz będę bała sie je brac no ale pojawiły sie pozytywne opinie również więc zaryzykuję buzi
renatkanuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 18:42   #38
deputamadre21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Yasmin a tycje-jestem przerazona

Jestem zdziwiona szczerze powiedziawszy. Yasmin to drugie tabletki jakie bralam. Pierwsze (niestety nie pamietam juz nazwy) daly mi niezle popalic bo po 3 opakowaniach okolo 10 kilo przytylam. Dlatego lekarz zamienil mi je na Yasmin - poniewaz jak mowil ,one nie zatrzymuja wody w organizmie i nie przytuje . Nie oklamal sie . Moj organizm dobrze je tolerowal . I bylam zadowolona .
deputamadre21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 11:58   #39
Pelusia181
Przyczajenie
 
Avatar Pelusia181
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Libiąż
Wiadomości: 2
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

OO boże:| a ja znowu chce przytyć po Yasmin:| i nie moge:/ akurat u mnie było odwrotnie wazyłam wiecej jak zaczełam je brac:P ahh ale jest ok
__________________
Nigdy więcej łez nigdy wiecej smutków tylko usmiech i radosc
Pelusia181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 20:19   #40
Rogusia_007
Raczkowanie
 
Avatar Rogusia_007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 209
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Ja brałam dość długo Yasmine i wręcz schudłam ok 5 kg, a mam tendencje do tycia...
Rogusia_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 06:33   #41
ManiaFrela24
Przyczajenie
 
Avatar ManiaFrela24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 9
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Ja od roku biorę Jasmin. Owszem przytyłam,ale osobiscie nie winie za to tabletek. Po slubie przestałam dbac o siebie,baaardzo mało sie ruszałam,i pozwalałam sobie na dosc kaloryczne pózne kolacyjki z męzusiem.Sprawa wyjasniona jesli o mnie chodzi.
Fakt dobrze piszecie ze to zalezy od kazdej z nas tzn zalezy wszystko od naszej gospodarki hormonalnej,tabletki musza byc dobranie indywidualnie do kazdej z nas.

Zaczełam od stycznia odchudznie bo zapusciłam sie mam nadzieje ze sie uda!
__________________
CEL - 10 kg w dół!
Uda sie!
ManiaFrela24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 10:24   #42
Nataleczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Wink Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Dziś mija tydzień odkąd zaczełam brać Y, wiem że to niewiele ale muszę powiedzieć że jest dobrze, właściwie żadnych skutków ubocznych, nie to co po dianie i syndi, bo wtedy to miałam chyba wszystkie, z tyciem na czele jedyne co, to wczoraj miałam jakby "skurcz" macicy, sama niewiem co to było, ale wziełam nospę i przeszło
Nataleczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 10:55   #43
Pysiowata
Raczkowanie
 
Avatar Pysiowata
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 147
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

swego czasu mój gin zaproponował mi Yasminnelle, jak powiedział to następca yasmine. Jako następca miał wtedy najniższą dawkę hormonów na rynku. No i faktycznie nie tyłam, buźka była gładka jak u niemowlaka, ale mimo wszystko bolały mnie piersi i samopoczucie miałam częściej niż zwykle kiepskie, tak jak bym była ciągle przed miesiączką. Przerwałam branie pigułek. Słyszałam że pigułki powinno dobierać się wg poziomu hormonów naszego organizmu ale jeszcze nie trafiłam na takiego lekarza który by sie tego stosował...
__________________
08.08.2009 godz.16.00
Pysiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 15:08   #44
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Yasmin a tycje-jestem przerazona

Ja nie widzę nic dziwnego w tyciu od żeńskich hormonów

Te szczęściary, które nie utyły nie zmieniając trybu życia - po prostu miały tzw. farta. Dużo osób od pigułek po prostu tyje i zwalanie tego na ich obżarstwo jest trochę nie na miejscu. Ja przytyłam nie jedząc więcej i ćwicząc kilka razy w tygodniu w fitness klubie, oraz gimnastykując się w domu. Jedząc NAPRAWDĘ mało.

Fajnie się mówi o braku samodyscypliny, jak się ma super metabolizm, chłopięcą figurę i nie tyje się od hormonów.
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:02   #45
staropolanka212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 34
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

przepraszam, post był w złym temacie, można skasować

Edytowane przez staropolanka212
Czas edycji: 2009-01-14 o 20:14
staropolanka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 09:50   #46
Creepy Ginger Watcher
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 179
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Hej, odświeżam! Zaczęłam brać Yasmine, a jestem świeżutko po odchudzaniu i boję się, że przytyję. Co zrobić, żeby do tego nie dopuścić?
Creepy Ginger Watcher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:35   #47
Peyton22
Raczkowanie
 
Avatar Peyton22
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

jesli masz dobrze dobrane tabletki to nie powinnas tyc, zreszta przewaznie "tycie" to nic innego jak zbieranie sie wody w organizmie, chyba ze zwiekszy Ci sie apetyt to wtedy musisz nad nim panowac. moze sprobuj asequrelli
Peyton22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 05:38   #48
Creepy Ginger Watcher
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 179
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

No i dzisiaj dostałam krwawienie z odstawienia po pierwszej serii Yasmin. Odważyłam się, weszłam na wagę i okazało się zgodnie z moimi czarnymi przewidywaniami, że ważę 3kg więcej niż miesiąc temu! Brałam Asequrellę. Jak myslicie? To woda, czy tłuszcz? A jeśli woda, to zejdzie po skończonym krwawieniu?
Creepy Ginger Watcher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 23:18   #49
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

yasmin brałam w latach 2006 i 2007,
przez 1,5 roku może - dobrze tolerowałam

teraz biorę znów (miesiączka w pracy przeszkadza),
wzięłam 25 tabl. (21+4), teraz czekam na krwawienie

jestem non stop głodna, moje życie składa się z żarcia aktualnie:
zupa x 3, chleb z masłem, chleb z dżemem, ser biały, ogórki pokrojone na paski

chleb z dżemem to za nastolatki jadłam, ser to tylko w serniku, ogórki na kanapce, solo to tylko w podróży
wczoraj byłam na grzybach, miałam kromkę i domowe ciastka,
wracając kupiłam takie cudo jak mini pizza, bułka z pomidorami i kiełbasą, zżarłam na zimno -jak nigdy

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2017-09-03 o 23:25
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-13, 18:01   #50
yvonnedea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków / Chania
Wiadomości: 51
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Ja zaczęłam brać ponad rok temu jak wyjechałam za granicę (nie miałam jak wrócić do Pl po stare tabletki a te byly bez recepty :P)
I nie wiem czy to przez te tabletki, przez inne jedzenie czy przez nocny tryb życia ale w ciągu roku przytyłam prawie 20 kg - pojawił się straszny celulit i rozstępy ;//
__________________
Wystarczająco dorosła, żeby wiedzieć jak powinno się postępować
Jednocześnie wystarczająco młoda, żeby i tak robić wszystko po swojemu...
yvonnedea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 08:35   #51
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

ja wlasnie dlatego wolalam zalozyc wkladkje levosert by nie przytyc, ona dziala miejscowo i nie uwalnia hormonow do krwioobiegu
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 08:42   #52
akwarystka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 11
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

po pierwsze tabletki nie powoduja tycia tylko ewentualnie wiekszy apetyt, ale jesli sa dobrze dobrane to i to nie wystepuje.. ja biore belare bo ma malo hormonow i nie powoduje zadnych skutkow ubocznych
akwarystka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 09:11   #53
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Yasmin a tycie-jestem przerazona

Cytat:
Napisane przez akwarystka28 Pokaż wiadomość
po pierwsze tabletki nie powoduja tycia tylko ewentualnie wiekszy apetyt, ale jesli sa dobrze dobrane to i to nie wystepuje.. ja biore belare bo ma malo hormonow i nie powoduje zadnych skutkow ubocznych
Może też po prostu gromadzić wodę w organizmie, co naocznie wygląda jak tycie. No ale tu podobnie - dobrze dobrane tabletki nie będą miały takich skutków.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-30 10:11:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.