przepisywanie tabletek anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-29, 14:00   #1
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Exclamation

przepisywanie tabletek anty


Cześ dziewczyny od razu przepraszam jeśli powtarzam wątek no ale nie jestem w stanie przeszukać tego wszystkiego
mam problem byłam dzisiaj po raz pierwszy u ginekologa( pomijając fakt że brzuch mnie jeszcze boli a wizytę miałam o 9, rozumiem że musiała mi ucisnąć trochę podbrzusze żeby sprawdzić macicę ale czy naprawdę musiała tak mocno??) chciałam żeby przepisała mi tabletki anty, powiedziałam że mam bardzo bolesne miesiączki ale lekarka stwierdziła że nie jestem pełnoletnia i nie wypisze mi tabletek chyba że będę mieć zgodę rodzica i to osobistą nie może być na piśmie!! dlatego chciała bym się was zapytać czy TRZEBA mieć ukończone 18 żeby lekarz mi przepisał tabletki anty??
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:22   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Nie trzeba. Zalezy od lekarza.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:24   #3
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: przepisywanie tabletek anty

nie trzeba. sama zaczelam brac tab przed ukonczeniem 18. roku zycia. mialam zrobiony wywiad i szereg badan. zalezy od lekarza. a co ci dala na te bolesne miesiaczki?
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:33   #4
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Nie trzeba mieć 18. Ja miałam 17. Zmień lekarza, bo brzuch nie powinien Cię po wizycie boleć.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 14:43   #5
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
a co ci dala na te bolesne miesiaczki?
nic mi nie dała, więc nie polecam dr Bazanowskiej z poradni Femina w Rzeszowie, wizyta ekspresowa łącznie z wypisaniem karty, wywiadem i rozebraniem/ubraniem się wizyta trwała 10 min no i delikatności- brak
umówiłam się do innego gin. mam nadzieję że on mi przepisze, może któraś zna tego doktora??

Edytowane przez raspberry
Czas edycji: 2009-06-04 o 15:04
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 15:55   #6
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
nic mi nie dała, więc nie polecam dr Bazanowskiej z poradni Femina w Rzeszowie, wizyta ekspresowa łącznie z wypisaniem karty, wywiadem i rozebraniem/ubraniem się wizyta trwała 10 min no i delikatności- brak
Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
umówiłam się do dr Słowika mam nadzieję że on mi przepisze, może któraś zna tego doktora??

sprawdź sobie wątek o ginekologach. poza tym zerknij na znanylekarz.pl cyz jakos tak
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 19:50   #7
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: przepisywanie tabletek anty

nie trzeba mieć 18 lat- zmień lekarza na młodszego tzn. z naszej epoki . Mi lekarka nie dała recepty jak miałam 16/17 lat bo powiedziała "że się będę k u ? w i ć " (stara ropucha), poszłam do innego lekarza i mi wypisał receptę i dodał coś w stylu że dobrze że przyszłam po tabletki a nie poszłam na żywioł
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 22:23   #8
Pysia2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Smile Dot.: przepisywanie tabletek anty

Zależy od lekarza.I to nawet nie chodzi tu o jego wiek,jak mogłoby sie pomyślec.Ja dzis byłam pierwszy raz i bez problemu sam zaproponowal mi branie tabletek anty. -)A wydawalo mi sie,ze nie bedzie chcial mi przepisac,bo szczerze mowiac wyglada tak na 50-latka i sadzilam,ze oburzy go fakt,ze 16 latka ma brac tabletki antykoncepcyjne.Ale jednak pozory mylą...
Pysia2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 23:02   #9
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: przepisywanie tabletek anty

ci lekarze ktorzy tylko ublizaja ze wzgledu na wiek powinni byc zwolnieni z wykonywania zawodu. powinni udzielic wsparcia, i porady a nie wyzywac od ku.. i innych takich. z dwojga zlego lepiej jak sie bierze te pigulki niz lata sie z brzuchem po dworze (przepraszam jesli kogos uraze tym stwierdzeniem)

ja mialam prawie 17 lat i babka mi przepisala pigulki. i nie byla to jakas mloda. poprosilam ja o najtansze (wiadomo, "kieszonkowe" i nie wiadomo kiedy bedzie i ile)

teraz mi zmienili babke na taka starsza i zalozyla mi spirale jak mialam 18 lat i nie rodzilam!

takze nie ma reguly
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 23:30   #10
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
czy TRZEBA mieć ukończone 18 żeby lekarz mi przepisał tabletki anty??
Co za piz*a z tej lekarki!!! Jej zdaniem lepiej zeby nieletnie dziewczyny zachodziły w ciążę, niż brały tabletki???
Oczywiście że nie ma prawa ci nie przepisać antykoncepcji, jesli o to prosisz. No chyba że masz poniżej 15 lat, bo w Polsce legalnie można uprawiać sex właśnie od 15 lat
Co do badania... to baby właśnie takie są. Najlepiej zmień lekarza na mężczyznę. Zniknie wówczas problem z jej niechęcią do przepisania ci tabletek, i mniemam iż inny lekarz nie będzie robił problemu. Dodatkowo mężczyzna ginekolog na pewno będzie delikatniejszy podczas badania, zapewniam cię.
Nie ma to jak babska zazdrość, że jest się młodszym, ładniejszym, ... ja też już miałam przejścia z kobietami ginekologami, a jeszcze żaden mężczyzna w tej roli mnie nie rozczarował.
Także zmień lekarza!

Edytowane przez iz0lek
Czas edycji: 2009-05-29 o 23:39
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 23:35   #11
Roksana 22
Raczkowanie
 
Avatar Roksana 22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 43
Dot.: przepisywanie tabletek anty

[quote=iz0lek;12527663]Co za piz*a z tej lekarki!!! Jej zdaniem lepiej zeby nieletnie dziewczyny zachodziły w ciążę, niż brały tabletki???
Oczywiście że nie ma prawa ci nie przepisać antykoncepcji,


Racja
Roksana 22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-30, 13:57   #12
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: przepisywanie tabletek anty

dzięki za podniesienie na duchu bo szczerze to zaczynałam wpadać w jakąś paranoje ("gdzie ja znajdę lekarza który mi przepisze tabletki!!") umówiłam się już na środę prywatnie do innego gin. (faceta) mam nadzieję że tym razem mi przepisze a co do wieku to taka malutka to nie jestem jeszcze 7 miesięcy i dowód będzie w kieszeni
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 14:20   #13
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: przepisywanie tabletek anty

I dobrze zrobiłaś że zapisałaś się do innego Powodzenia
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 00:27   #14
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: przepisywanie tabletek anty

mylicie się - nieletnia nie może sama stanowić o sobie - zgodnie z prawem zgodę na leczenie wyrażają rodzice - większość lekarzy jednak po prostu się do tego nie stosuje... jeśli dziecko ukończyło 16 lat oprócz zgody rodziców wymagana jest również jego zgoda...

z artykułu na inny temat, gdzie wypowiadają się eksperci Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (dla zainteresowanych http://dziecko.onet.pl/27133,4,oprac...,artykuln.html)

Lekarze podkreślają również, że - zgodnie z prawem - każda wizyta osoby nieletniej u ginekologa w sytuacjach standardowych powinna odbywać się w obecności opiekuna prawnego, choć samo badanie może odbyć się bez jego udziału. Badanie i leczenie dziewczynki przed 16. rokiem życia wymaga zgody jej rodzica, powinien on też wiedzieć o ew. rozpoczęciu przez nią współżycia.

Równocześnie w każdym przypadku stwierdzenia współżycia przed 15. rokiem życia dziecka, lekarz powiadomić policję lub prokuraturę. Po ukończeniu 16 lat, każde badanie i leczenie, w tym także przepisanie środków antykoncepcyjnych, wymaga zgody obu stron - rodzica i dziecka.


Pewnie Was to dziwi, ale prawda jest taka, że lekarze nagminnie łamią prawo w tej kwestii. Fakt, że coś ma miejsce często, nie znaczy, że jest dozwolone...
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 16:58   #15
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: przepisywanie tabletek anty

"Dla przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych nie ma ustalonej granicy wieku. Jeśli nie skończyłaś jeszcze 16 lat musisz niektórym lekarzom przedłożyć zgodę rodziców. Z tym jest jednak różnie w zależności od lekarza. Musisz także wiedzieć, że od woli lekarza zależy, czy wypisze receptę na pigułki antykoncepcyjne. Jeśli ginekolog nie będzie chciał Ci przepisać pigułek antykoncepcyjnych ze względu na Twój wiek, masz prawo udać się do innego. Jeśli jednak przyczyną jego decyzji są wątpliwości natury medycznej, lekarza trzeba zaakceptować. Warto także wiedzieć, że tajemnica zawodowa obowiązuje lekarza także w stosunku do Twoich rodziców. " źródło ginweb.pl
z tego wynika że przepisywanie tabletek anty zależy od światopoglądu lekarza, i że MOŻE on przepisać tabletki od16 roku życia bez zgody rodzica/opiekuna, czyli wszystko zależy od szczęścia na jakiego lekarza trafimy... spędziłam na szukaniu inf. na ten temat już naprawdę wiele czasu i mam nadzieję że gin do którego się zapisałam na środę przepisze mi te tabletki... jak nie to założę oddzielny wątek pod tytułem "który ginekolog w Rzeszowie przepisuje tabletki dziewczynom przed 18"

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

a tak po za tym to nie uważacie że jeśli w Polsce zgodnie z prawem można współżyć od 15-16 roku życia (spotkałam się z dwiema wersjami, sama już nie wiem) i na to już raczej "zgoda rodziców" nie jest potrzebna bo nikt nie oskarży nas że współżyłyśmy bez zgody rodziców to i tabletki antykoncepcyjne powinny być przepisywane od 16 roku życia już bez żadnych problemów typu światopogląd lekarza czy zasłanianiem się odpowiedzialnością rodziców/opiekunów??
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 18:07   #16
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
"Dla przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych nie ma ustalonej granicy wieku. Jeśli nie skończyłaś jeszcze 16 lat musisz niektórym lekarzom przedłożyć zgodę rodziców. Z tym jest jednak różnie w zależności od lekarza. Musisz także wiedzieć, że od woli lekarza zależy, czy wypisze receptę na pigułki antykoncepcyjne. Jeśli ginekolog nie będzie chciał Ci przepisać pigułek antykoncepcyjnych ze względu na Twój wiek, masz prawo udać się do innego. Jeśli jednak przyczyną jego decyzji są wątpliwości natury medycznej, lekarza trzeba zaakceptować. Warto także wiedzieć, że tajemnica zawodowa obowiązuje lekarza także w stosunku do Twoich rodziców. " źródło ginweb.pl
z tego wynika że przepisywanie tabletek anty zależy od światopoglądu lekarza, i że MOŻE on przepisać tabletki od16 roku życia bez zgody rodzica/opiekuna, czyli wszystko zależy od szczęścia na jakiego lekarza trafimy... spędziłam na szukaniu inf. na ten temat już naprawdę wiele czasu i mam nadzieję że gin do którego się zapisałam na środę przepisze mi te tabletki... jak nie to założę oddzielny wątek pod tytułem "który ginekolog w Rzeszowie przepisuje tabletki dziewczynom przed 18"

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

a tak po za tym to nie uważacie że jeśli w Polsce zgodnie z prawem można współżyć od 15-16 roku życia (spotkałam się z dwiema wersjami, sama już nie wiem) i na to już raczej "zgoda rodziców" nie jest potrzebna bo nikt nie oskarży nas że współżyłyśmy bez zgody rodziców to i tabletki antykoncepcyjne powinny być przepisywane od 16 roku życia już bez żadnych problemów typu światopogląd lekarza czy zasłanianiem się odpowiedzialnością rodziców/opiekunów??
współżycie współżyciem, a antykoncepcja antykoncepcją - tabletki to nie jedyna metoda - Ty informacji szukasz w necie i znajdujesz je w dość niewiarygodnych źródłach, a ja ponieważ zagadnienia prawne dot. dzieci bezpośrednio dotyczą mojej pracy nieraz miałam okazję rozmawiać z ekspertami prawa medycznego.
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 19:00   #17
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
współżycie współżyciem, a antykoncepcja antykoncepcją - tabletki to nie jedyna metoda .
nie jedyna ale chyba jedna z najlepszych dla młodych dziewczyn przynajmniej jak się rąbniesz w zażywaniu to wiesz od razu że może być niebezpiecznie... gumka? zawsze ale efektem zabezpieczenia się tylko gumką jest dzidziuś mojej koleżanki który się urodzi prawdopodobnie w wtorek (02.06)... (i ona nie wie do tej pory jak to się stało) kalendarzyk?... jak dla mnie odpada, zbyt mała pewność że nie trafi się dzień płodny (nawet najbardziej ustabilizowany cykl może się przecież przesunąć choćby troszeczkę) spirala... odpada, nie każdy się lubi bawić w globulki i tym podobne, zostają nam jeszcze pierścienie dopochwowe, plastry idp
no ale z tego co wiem to też są na receptę... według mnie najlepszą metodą by była gumka + tabletki.... a taka metoda na 100% to szklanka wody
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 20:37   #18
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
nie jedyna ale chyba jedna z najlepszych dla młodych dziewczyn przynajmniej jak się rąbniesz w zażywaniu to wiesz od razu że może być niebezpiecznie... gumka? zawsze ale efektem zabezpieczenia się tylko gumką jest dzidziuś mojej koleżanki który się urodzi prawdopodobnie w wtorek (02.06)... (i ona nie wie do tej pory jak to się stało) kalendarzyk?... jak dla mnie odpada, zbyt mała pewność że nie trafi się dzień płodny (nawet najbardziej ustabilizowany cykl może się przecież przesunąć choćby troszeczkę) spirala... odpada, nie każdy się lubi bawić w globulki i tym podobne, zostają nam jeszcze pierścienie dopochwowe, plastry idp
no ale z tego co wiem to też są na receptę... według mnie najlepszą metodą by była gumka + tabletki.... a taka metoda na 100% to szklanka wody
A jaki problem pójść z mamą do ginekologa? Podpisze co trzeba i masz z głowy...

A ja nie chciałabym być w skórze ginekologa, którego pozwą rodzice dziewczyny, która umiera w wyniku stosowania tabletek (bardzo rzadkie, ale możliwe), a nigdy nie wyrazili zgody na stosowanie tego przez ich dziecko
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 20:45   #19
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
A jaki problem pójść z mamą do ginekologa? Podpisze co trzeba i masz z głowy...

A ja nie chciałabym być w skórze ginekologa, którego pozwą rodzice dziewczyny, która umiera w wyniku stosowania tabletek (bardzo rzadkie, ale możliwe), a nigdy nie wyrazili zgody na stosowanie tego przez ich dziecko
...żaden problem wątek założyłam bo nie wiedziałam i żadna z moich znajomych nie wiedziała jak to tak na prawdę jest z tym przepisywaniem tabletek przed 18...
... a ja nie chciałabym być w skórze dziecka które jest niechciane i niekochane (niestety bardzo częste)
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-31, 21:06   #20
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
...żaden problem wątek założyłam bo nie wiedziałam i żadna z moich znajomych nie wiedziała jak to tak na prawdę jest z tym przepisywaniem tabletek przed 18...
... a ja nie chciałabym być w skórze dziecka które jest niechciane i niekochane (niestety bardzo częste)
IMHO jeśli ktoś pod żadnym pozorem nie dopuszcza możliwości ciąży to w ogóle współżyć nie powinien - każda metoda czasem zawodzi... Nawet stosując kilka metod naraz powinno się brać to pod uwagę - a jak nie to znaczy, że jeszcze nie ten czas i pora, nie ta osoba itd.
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 21:11   #21
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
IMHO jeśli ktoś pod żadnym pozorem nie dopuszcza możliwości ciąży to w ogóle współżyć nie powinien - każda metoda czasem zawodzi... Nawet stosując kilka metod naraz powinno się brać to pod uwagę - a jak nie to znaczy, że jeszcze nie ten czas i pora, nie ta osoba itd.
Ale to tylko twoje zdania, założycielka wątku może myśleć co innego.

Ja popieram to, że postanowiłaś się zachować odpowiedzialnie i poszłaś po tabletki Wg mnie to najlepsza metoda antykoncepcji.
Kompletnie nie rozumiem zachowania ginekologa ale to na szczęście są wyjątki.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 21:27   #22
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
IMHO jeśli ktoś pod żadnym pozorem nie dopuszcza możliwości ciąży to w ogóle współżyć nie powinien
rozumiem przez to że nie znasz ludzi którym się wydaje że są dorośli i odpowiedzialni a jak przychodzi co do czego to uciekają przed problemem... ja nie twierdzę że tak jest często ale tak bywa... twierdzisz że są przypadki śmiertelne przez używanie tego sposobu antykoncepcji ale ile jest przypadków porzucania dopiero narodzonych dzieci po stosowaniu np kalendarzyka bo tak było po bożemu...

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

przepraszam może trochę przegiełam poprostu twierdzę że jeśli współżycie w Polsce jest dozwolone od pewniej granicy wieku to i od tej granicy wieku powinny być dozwolone i ogólnie dostępne wszystkie metody antykoncepcji jeśli nie ma żadnych przeciwskazań medycznych
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 21:56   #23
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
rozumiem przez to że nie znasz ludzi którym się wydaje że są dorośli i odpowiedzialni a jak przychodzi co do czego to uciekają przed problemem... ja nie twierdzę że tak jest często ale tak bywa... twierdzisz że są przypadki śmiertelne przez używanie tego sposobu antykoncepcji ale ile jest przypadków porzucania dopiero narodzonych dzieci po stosowaniu np kalendarzyka bo tak było po bożemu...

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

przepraszam może trochę przegiełam poprostu twierdzę że jeśli współżycie w Polsce jest dozwolone od pewniej granicy wieku to i od tej granicy wieku powinny być dozwolone i ogólnie dostępne wszystkie metody antykoncepcji jeśli nie ma żadnych przeciwskazań medycznych
Taka jest kultura w Polsce. Nasze społeczeństwo jest konserwatywne. Dlaczego nie ma edukacji seksualnej, refundowanej antykoncepcji?

Lekarze też mają prawo do swojej opinii, poglądów. widocznie trafił Ci sie lekarz konserwatysta. Tak naprawdę kwestia przepisania tabletek niepełnoletniej dziewczynie zależy głównie od lekarza. Lekarz powinien byc obiektywny i informowac o dostępnych metodach i dobrac odpowiednią dla konkretnej osoby. Ale skoro zignorowała też Twoje bolesne miesiączki znaczy ze był to zły lekarz i nalezy go omijac szerokim łukiem. Jest niestety takich wielu. Ale są też inni. Mam nadzieje, że trafisz do kompetentnego i w porządku. I Twój problem zniknie
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 23:59   #24
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Kompletnie nie rozumiem zachowania ginekologa ale to na szczęście są wyjątki.
A ja rozumiem - działał zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem! Czy to takie skomplikowane???

Cytat:
Napisane przez raspberry Pokaż wiadomość
rozumiem przez to że nie znasz ludzi którym się wydaje że są dorośli i odpowiedzialni a jak przychodzi co do czego to uciekają przed problemem... ja nie twierdzę że tak jest często ale tak bywa... twierdzisz że są przypadki śmiertelne przez używanie tego sposobu antykoncepcji ale ile jest przypadków porzucania dopiero narodzonych dzieci po stosowaniu np kalendarzyka bo tak było po bożemu...

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

przepraszam może trochę przegiełam poprostu twierdzę że jeśli współżycie w Polsce jest dozwolone od pewniej granicy wieku to i od tej granicy wieku powinny być dozwolone i ogólnie dostępne wszystkie metody antykoncepcji jeśli nie ma żadnych przeciwskazań medycznych
Ty możesz tak twierdzić, ale prawo stanowi inaczej, między 16 a 18 rokiem życia konieczna jest zgoda podwójna - tzn. dziecka i rodziców

Cytat:
Napisane przez MissMiss Pokaż wiadomość
Taka jest kultura w Polsce. Nasze społeczeństwo jest konserwatywne. Dlaczego nie ma edukacji seksualnej, refundowanej antykoncepcji?

Lekarze też mają prawo do swojej opinii, poglądów. widocznie trafił Ci sie lekarz konserwatysta. Tak naprawdę kwestia przepisania tabletek niepełnoletniej dziewczynie zależy głównie od lekarza. Lekarz powinien byc obiektywny i informowac o dostępnych metodach i dobrac odpowiednią dla konkretnej osoby. Ale skoro zignorowała też Twoje bolesne miesiączki znaczy ze był to zły lekarz i nalezy go omijac szerokim łukiem. Jest niestety takich wielu. Ale są też inni. Mam nadzieje, że trafisz do kompetentnego i w porządku. I Twój problem zniknie
nie zależy od lekarza, tylko od obowiązującego prawa, a wielu lekarzy działa poza nim

kompetentnego? kompetentny to by zażądał przyjścia w tej sprawie z rodzicami - chyba niekompetentnego miałaś na myśli...

chcecie więcej dowodów??? chętnie służę.... http://www.viamedica.pl/gazety/gazet...indeks_art=393
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 12:00   #25
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: przepisywanie tabletek anty

zgodnie z praca którą przedstawiłaś jest możliwość przepisania nieletniej tabletek antykoncepcyjnych bez zgody opiekuna (przed ostatnia storna)
....zakładając wątek chciałam się dowiedzieć jak to jest naprawdę nie jak jest na papierku...
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 12:52   #26
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
A jaki problem pójść z mamą do ginekologa? Podpisze co trzeba i masz z głowy...

A ja nie chciałabym być w skórze ginekologa, którego pozwą rodzice dziewczyny, która umiera w wyniku stosowania tabletek (bardzo rzadkie, ale możliwe), a nigdy nie wyrazili zgody na stosowanie tego przez ich dziecko
Co ty za bzdury opowiadasz??? Przecież lekarz przed przepisaniem tabletek powinien zrobic wywiad i badania ! ! ! i na tej podstawie striwedzic czy dla danej pacjentki nie są one szkodliwe.
A prawo w Polsce jest bzdurne, dlatego normalni, myślący lekarze się do niego nie stosują! Nie przepiszesz tabletek, to dziecko przyjdzie do ciebie za miesiąc, nie z mamą po ich wypisanie, tylko w ciąży!
W zachodnich krajach antykoncepcja (tabletko również) nie dość że jest darmowa, to jeszcze dostępna dla większości kobiet, i 17 latki nie robią wrażenia.
Btw. poczytaj sobie statystyki na temat urodzeń w Pl przez nieletnie. Gdyby ci "mądrzy", tchórzliwi lekarze, odważyli się na przepisanie recepty gdy dziewczyna prosi, to rzeczywistość mogłaby wyglądać trochę inaczej...

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
IMHO jeśli ktoś pod żadnym pozorem nie dopuszcza możliwości ciąży to w ogóle współżyć nie powinien - każda metoda czasem zawodzi... Nawet stosując kilka metod naraz powinno się brać to pod uwagę - a jak nie to znaczy, że jeszcze nie ten czas i pora, nie ta osoba itd.
Czyli "trzymać" do nocy poślubnej, tak jak ty?



raspberry, nie przejmuj się moherem, tylko idź to tego drugiego lekarza. Zawsze się znajdą jacyś popaprańcy najważniejsze że jesteś odpowiedzialna i chcesz się zabezpieczyć.
Moja siostra cioteczna ma 17 lat i w kwietniu urodziła. Myślała, ze będzie wszystko dobrze w jej zyciu, ale w tym wieku trudno jest pokonywać przeciwności... ogólnie szkoda dziewczyny

Edytowane przez iz0lek
Czas edycji: 2009-06-01 o 12:55
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:17   #27
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: przepisywanie tabletek anty

izolek dzięki za podniesienie na duchu, oczywiście idę do drugiego lekarza ... szkoda dziewczyny i malucha moja koleżakna (18lat) ma na jutro termin i prawdopodobnie będzie mały Nikoś ale matki z maturą to nie wiem czy będzie mieć...
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 15:03   #28
iz0lek
Rozeznanie
 
Avatar iz0lek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: dom.
Wiadomości: 516
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Mojej siorki Kubuś, też nie będzie mieć rodziców z maturą, prawie pewne...
iz0lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 22:04   #29
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: przepisywanie tabletek anty

Scarlett co Ty sie tak uczepiłaś tego prawa? Doskonale wiesz, że możesz sobie gadać i gadać, a będzie inaczej. Ja też sądzę, że przepisywanie tabletek dziewczynom powyżej 16 lat jest dobre. Już za dużo małolat z dziećmi chodzi, bo lekarz nie dał tabletek, albo bo gumka pękła :| wśród moich znajomych od cholery tego jest, i zawsze sie zastanawiam, co było tego przyczyną- głupota (dziewczyny/lekarza) czy pech?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:59   #30
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Talking Dot.: przepisywanie tabletek anty

właśnie wróciłam do domu od gin... i przekonałam się jak powinna wyglądać normalna wizyta lekarz cudowny!!! miły przeprowadził DOKŁADNY wywiad nie spieszył się potem badanie... potwierdzam fakt że faceci są delikatniejsi w dodatku wykonał cytologię której nie miałam zrobionej u mojej poprzedniej lekarki, badanie piersi też bardzo dokładne a na koniec się rozgadał na temat antykoncepcji wszytko dokładnie wyjaśnił gadał chyba z 15 min. przepisał mi Diane-35 na początek a potem zobaczymy, zależy jak mi przypasują
spadł mi kamień z serca po tej dzisiejszej wizycie, przed chciało mi się ryczeć z tych wszystkich nerwów a jak wyszłam z gabinetu...
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.