Nieznikające blizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-24, 13:23   #1
plastikowa bierdonka
Przyczajenie
 
Avatar plastikowa bierdonka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Unhappy

Blizny potrądzikowe


Od 3 lat zmagam się z trądzikiem na twarzy. Stosowałam bardzo dużo specyfików , chodziłam do dermatologa. Po antybiotykach widać było poprawę lecz nie była bardzo zadowalająca.
Stosowałam też maseczki z natki i cebuli... bezskuteczne...
Z upływem czasu trądzik znika lecz zostają okropne brązowe i czerwone blizny!!
Co robić?? Co może pomóc?? Czy to kiedykolwiek zginie??
Proszę o pomoc.
plastikowa bierdonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 14:42   #2
nataluniagizmo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Blizny potrądzikowe

też mam ten problem i dermatolog na blizny poleciła mi peeling dwa razy w tygodniu.
nataluniagizmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:14   #3
Carrousel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 172
Dot.: Blizny potrądzikowe

A jaki peeling dokładnie?
Carrousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:16   #4
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Blizny potrądzikowe

wyszukiwarka jest mnostwo watkow na ten temat.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 16:38   #5
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Blizny potrądzikowe

Kwasy kwasy kwasy !!! Tylko ostrożnie. Acnederm świetny na początek, potem mozę być lysanel. Lub wyższe u kosmetyczki Potem już będziesz sama tak śmigała że będziesz się przypalała sama kwasami w domu ( ja to robię już od roku i widze efekty )
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:22   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Blizny potrądzikowe

Prosze o korzystanie z wyszukiwarki. Wątków na temat radzenia sobie z bliznami są setki!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 17:18   #7
jusui
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Blizny potrądzikowe

Super peeling GLICO A z ISISPHARMA Ja w ten sposób pozbyłam się blizn i przebarwień
jusui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-29, 15:38   #8
kevadra
Raczkowanie
 
Avatar kevadra
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 130
Dot.: Blizny potrądzikowe

Przyłączam się! Kwasy kwasy kwasy! Identycznie, jak helpme-najpierw miałam 6 seansów u kmosmetyczki, potem zakupiłam sobie sama i robię w domu. Cena kilkakrotnie wychodzi niższa. Rozjaśniają cerę, spłycają u mnie blizny i zmarszczki na czole! Ja stosowalam glikolowy i migdałowy!!!
kevadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 15:56   #9
betikul
Przyczajenie
 
Avatar betikul
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Blizny i plamy po elektrokoagulacji

Mam pytanie robiłam sobie zabieg usunięcia naczynka na twarzy metodą elektrokoagulacji , coś poszło nie tak i nie goiło się tak jak powinno.Mam pytanie czy te plamy zaczerwienienia zejdą i czy blizny choć trochę się wchłoną.Minęły dwa miesiące schodzi to powoli ale z pod spodu widać bliznę smaruję od 4 tygodni dermatixem i byłam na laserze biostymulującym, naczynko usuwałam u dermatologa w dermedzie w Łodzi. Nie mogę już spać po nocach bo nie wiem co dalej dermatolog uspokaja mnie że to się wchłonie ale kiedy?
co mogę jeszcze zrobić żeby to szybciej znikało jakieś peelingi czy coś innego proszę o odpowiedź
betikul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 20:13   #10
pioreczkoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Problem..

Od pewnego czasu na jednym pośladku wyskakują mi krosty, w których jest troszeczę ropy i krew. Po pewnym czasie znikają i pozostają w tym miejscu blizny. Wszystkie krosty robią się tylko na jednym pośladu, w jednym obszarze... co zrobić, żeby więcej ich nie było i jak usunąć te blizny..?
pioreczkoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 13:06   #11
Bartwrw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Minimalny trądzik, blizny, kilka pytań.

Witam, zwracam się właśnie do kobiet, gdyż Wy wiecie co najlepsze jeżeli chodzi o urodę.
Otóż szukam jakichś skutecznych kosmetyków przeciwtrądzikowych, tak zwykłych kosmetyków gdyż mój problem ogranicza się do kilku wyprysków na tydzień więc jakiegoś strasznego problemu nie ma.
Bardziej irytują mnie blizny po wypryskach, nie zawsze z winy wyciskania*(odrazu tłumacze, moja kobieta niestety nie może pohamować się przed wyciskaniem, i nieraz zdarza się że z zaskoczenia sprawa jest załatwiona)blizny są niezwykle denerwujące, gdyż po prostu wygląda to jakby pryszcz był, a już go nie ma od dwóch tygodni dla przykładu.
I właśnie blizny te goją się strasznie długo, niekiedy nawet miesiąc, dlatego szukam jakiegoś złote środka, i oczywiście ograniczam działanie mojej kobiety do minimum-WOJNA

Korzystając z okazji, mam pytanie, otóż mam delikatnie czerwone poliki, praktycznie zawsze, rzadko znikają, mam już ten problem od dwóch lat. Absolutnie mi to nie ujmuje, jednak nie powiem, że nie chciałbym żeby problem minął. Nie mam pojęcia co to jest, jako ekstra informacje dodam, iż po używaniu kremu AA anty alergicznego przeciwko zaczerwienieniom, poliki o jakieś 30% zrobiły się normalne, dlatego coś jest na rzeczy, tylko co? Już więcej ten kosmetyk nie pomaga, używam go od 3-4 miesięcy i już od połowy okresu przestał działać, zresztą nie jest przeciwko temu problemowi, a jednak coś zdziałał

No to tyle, albo jeszcze jedno, nos mi się przetłuszcza, coś na to?(tzn. świeci, jest tłusty,właśnie tam mam najwięcej wyprysków i blizn)...

Dobra, dzięki wielkie, pozdrawiam i dodam że dziwinie się czuje na tym forum, chyba jestem tu osamotniony hehe
Pozdrawiam
Bartwrw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 01:02   #12
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Minimalny trądzik, blizny, kilka pytań.

Cytat:
Napisane przez Bartwrw Pokaż wiadomość
Witam, zwracam się właśnie do kobiet, gdyż Wy wiecie co najlepsze jeżeli chodzi o urodę.
Otóż szukam jakichś skutecznych kosmetyków przeciwtrądzikowych, tak zwykłych kosmetyków gdyż mój problem ogranicza się do kilku wyprysków na tydzień więc jakiegoś strasznego problemu nie ma.
Bardziej irytują mnie blizny po wypryskach, nie zawsze z winy wyciskania*(odrazu tłumacze, moja kobieta niestety nie może pohamować się przed wyciskaniem, i nieraz zdarza się że z zaskoczenia sprawa jest załatwiona)blizny są niezwykle denerwujące, gdyż po prostu wygląda to jakby pryszcz był, a już go nie ma od dwóch tygodni dla przykładu.
I właśnie blizny te goją się strasznie długo, niekiedy nawet miesiąc, dlatego szukam jakiegoś złote środka, i oczywiście ograniczam działanie mojej kobiety do minimum-WOJNA

Korzystając z okazji, mam pytanie, otóż mam delikatnie czerwone poliki, praktycznie zawsze, rzadko znikają, mam już ten problem od dwóch lat. Absolutnie mi to nie ujmuje, jednak nie powiem, że nie chciałbym żeby problem minął. Nie mam pojęcia co to jest, jako ekstra informacje dodam, iż po używaniu kremu AA anty alergicznego przeciwko zaczerwienieniom, poliki o jakieś 30% zrobiły się normalne, dlatego coś jest na rzeczy, tylko co? Już więcej ten kosmetyk nie pomaga, używam go od 3-4 miesięcy i już od połowy okresu przestał działać, zresztą nie jest przeciwko temu problemowi, a jednak coś zdziałał

No to tyle, albo jeszcze jedno, nos mi się przetłuszcza, coś na to?(tzn. świeci, jest tłusty,właśnie tam mam najwięcej wyprysków i blizn)...

Dobra, dzięki wielkie, pozdrawiam i dodam że dziwinie się czuje na tym forum, chyba jestem tu osamotniony hehe
Pozdrawiam
Hej nie wiem jak mocnego kosmetyku potrzebujesz, ale polecam produkt avene diacneal, znajdziesz go w aptece, kosztuje ok.50-60 zl ale jest bardzo wydajny i na dlugo starczy, ma bardzo dobre opinie, dziala tez na swiecenie skory i na drobne blizny. Jest to krem, ja stosowalam codzinnie na noc, a na dzien jakis inny krem nawilzajacy. Jesli nie masz wielkich problemow z cera to ten krem powinien zadzialac. Poczytaj opinie w necie.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:59   #13
innocentx3
Przyczajenie
 
Avatar innocentx3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
Ropiejąca blizna.

Parę lat temu zrobiłam sobie kolczyka w pępku jednak kosmetyczka przebiła mi go źle, wzięła za mało skóry i zrobiła to za wysoko. Rok później jakoś postanowiłam wyciągnąć tego kolczyka, żeby dziurka mi zarosła bym mogła zrobić sobie od nowa - już dobrze. Przebiłam, mam go od jakiś dwóch miesięcy, blizna która pozostała z poprzedniego przebijania z wklęsłej zrobiła się wyraźnie wypukła, czerwona i boląca. Lekarz zalecił mi smarowanie jej maścią Cepan, dodatkowo stosowałam Tribiotic i po czasie ten "bąbel" zaczął pękać i wyciekała z niego ropa. Po wyciśnięciu ropy ta blizna zdawała się mniejsza, lecz po paru godzinach znów się w niej gromadziła ropa. Powtarzałam tę czynność kilkukrotnie ale bez stałych rezultatów. Dwa dni temu zmieniałam kolczyk i przy wkładaniu nowego poczułam jakby ranę dokładnie pod tą blizną i wyraźny ból. Nie wiem co to jest, a nigdzie nie mogę znaleźć podobnego przypadku do mojego i trochę mnie martwi ta sytuacja. Znalazłby się ktoś kto mógłby mi w tym pomóc i coś zalecić? Z góry bardzo dziękuję.
innocentx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 23:06   #14
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ropiejąca blizna.

Tak znalazłby sięlekarz pierwszego kontaktu i to natychmiast maszeruj
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 00:31   #15
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Exclamation Dot.: Ropiejąca blizna.

wygląda mi to na migracje kolczyka, poprostu ci sie nie przyjął.
ja miałam w brodzie, w nosie (przegroda), i w górnej wardze i w pępku sama nawet przekłuwałam koleżanką w pępku..., obracałam sie w takim towarzystwie i kolczyk w pępku to też w pewnym rodzaju podskórny piercing.. niby na wylot ale nie tak jak w wardze.. i mógł migrować
możesz miec uczulenie na tworzywo z którego był kolczyk, albo ... byłas nad wodą kolczyk się goił i jakieś gów....się przyplątało..
ja bym odesłała cię to osoby która ci to robiła (jeśli to profesionalista) bedzie wiedział co i jak, albo potem do dermatologa

---------- Dopisano o 01:31 ---------- Poprzedni post napisano o 01:28 ----------

a i zaleciłabym ci kupno Środka do dezynfekcji OcteniSept do stosowania na rany, błonę śluzową i skórę... kosztuje ok 30 zł, do ran pooperacyjnych ale jest polecany do takich ran.. i ja bym radziła wyjąć kolczyk bo moze ci się wrosnąć w rane.. a wtedy to bedzie.. kiepsko
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 21:21   #16
besessen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Nieznikające blizny

Witam, chciałabym dowiedzieć się, dlaczego moje wieloletnie blizny nie chcą zniknąć. Czy jest to spowodowane niedoborem witamin? Jeśli tak, to jakich? Możliwe, że istotny jest fakt, że nie jem mięsa. Być może to przez to?Znacie jakieś sprawdzone kremy? Bardzo proszę o pomoc, mam ich sporo na nogach i rękach. Chciałabym się ich pozbyć.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS Jeżeli miał już miejsce podobny temat, to bardzo przepraszam.
besessen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 22:28   #17
domelcia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 44
GG do domelcia94
Dot.: Nieznikające blizny

Cytat:
Napisane przez besessen Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym dowiedzieć się, dlaczego moje wieloletnie blizny nie chcą zniknąć. Czy jest to spowodowane niedoborem witamin? Jeśli tak, to jakich? Możliwe, że istotny jest fakt, że nie jem mięsa. Być może to przez to?Znacie jakieś sprawdzone kremy? Bardzo proszę o pomoc, mam ich sporo na nogach i rękach. Chciałabym się ich pozbyć.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS Jeżeli miał już miejsce podobny temat, to bardzo przepraszam.
Wydaje mi sie ze wieloletnie blizny nie zawsze chca znikac, a czasem potrzeba troche czasu zeby znikly.Musisz uzbroic sie w cierpliwosc. Na blizny polecam cepan lub dermablizn silikon. Ja je probowalam na moje blizny z czasem zdledly po tych specyfikach
domelcia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:29   #18
besessen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nieznikające blizny

Dziękuję za fatygę, popatrzę, być może ktoś jeszcze nieco rozrysuje mi mój problem, bądź poda inne leki. Na koniec trochę o nich poczytam, porównam i wybiorę coś dobrego.
besessen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 22:37   #19
_belle_
Raczkowanie
 
Avatar _belle_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 131
Dot.: Nieznikające blizny

Jeśli zmiany, które opisujesz, to rzeczywiście blizny to one nie znikną - możesz użyć różnych maści aby były one mniej widoczne, np. Contratubex czy wcześniej wspomniany Cepan.
_belle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-08, 15:34   #20
Kiniaaa27
Przyczajenie
 
Avatar Kiniaaa27
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 7
Blizna po ropniaku/wrzodzie

Mam taki problem, że jakoś rok temu miałam ropień/wrzód pod pośladkiem. Nie wiem co to było. Smarowałam to taką żółtą wodnistą substancją co wyciąga ropę (nie pamiętam jak to się nazywało). Na początku było to duże, po wyciągnięciu ropy rana zaczęła mi się goić. Teraz została taka blizna (załączam zdjęcia) i nie wiem jak to usunąć. Jest to trochę wypukłe i ciemniejsze niż moja skóra, więc jest bardzo widoczne. Teraz mi nie ropieje ani nic się z tym nie dzieje, tylko zostało mi takie coś. Nie byłam z tym u lekarza bo trochę się wstydzę. Więc doradźcie mi co mam z tym zrobić ?
__________________

Zaczynam ćwiczyć !!

Edytowane przez Kiniaaa27
Czas edycji: 2013-09-11 o 08:30
Kiniaaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:08   #21
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Blizna po ropniaku/wrzodzie

Absolutnie nie masz się czego wstydzić, idź do dermatologa
Inna sprawa, że jakos szczególnie dermatologom nie ufam i nie wierzę w ich ''pomoc'' w sprawach blizn Najlepiej znaleźć jakis gabinet medycyny estetycznej, tamci lekarze mają lepsze rozeznanie w temacie.
Do tego czasu proponuję stosować jakąś maść złuszczającą, moze coś z kwasami?
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.