praca jako nauczyciel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-21, 13:19   #1
dagi233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4

praca jako nauczyciel


Jakie dokumenty oprócz CV jest najlepiej złożyć ubiegając się o pracę jako nauczyciel? Chodzi mi o szukanie pracy poprzez "wycieczkę" po szkołach i zostawienie swoich papierów w sekretariacie.
Wiadomo, że w liście motywacyjnym można pochwalić się samym sobą, zareklamować się, ale ten list jest generalnie składany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy. Z kolei samo podanie o pracę wydaje się trochę zdawkowe, a ja chcę zaprezentować się nie tylko w CV. Stąd moje pytanie - czy można zostawić list motywacyjny, mimo że nie jest o odpowiedzią na ofertę pracy?Lub może lepiej jest rozbudować podanie? A może wszystkie (CV, podanie i list) składać?
dagi233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 10:34   #2
Moniczka_p7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: praca jako nauczyciel

Cytat:
Napisane przez dagi233 Pokaż wiadomość
Jakie dokumenty oprócz CV jest najlepiej złożyć ubiegając się o pracę jako nauczyciel? Chodzi mi o szukanie pracy poprzez "wycieczkę" po szkołach i zostawienie swoich papierów w sekretariacie.
Wiadomo, że w liście motywacyjnym można pochwalić się samym sobą, zareklamować się, ale ten list jest generalnie składany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy. Z kolei samo podanie o pracę wydaje się trochę zdawkowe, a ja chcę zaprezentować się nie tylko w CV. Stąd moje pytanie - czy można zostawić list motywacyjny, mimo że nie jest o odpowiedzią na ofertę pracy?Lub może lepiej jest rozbudować podanie? A może wszystkie (CV, podanie i list) składać?
Również z niecierpliwością czekam na odzew kogoś doświadczonego w tej sprawie
Moniczka_p7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 20:32   #3
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: praca jako nauczyciel

ja jak kieeedys szukałam pracy w mieście odległym od mojego..to wysyłałam pocztą cv wraz z rozbudowanym listem motywacyjnym. odpowiedzi dostałam 3, ale jednak nie zdecydowałam sie na wyprowadzkę z warszawy

więc myślę, że dobrze byłoby zanieść i cv i list motywacyjny.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 11:53   #4
dagi233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: praca jako nauczyciel

może głupie pytanie, ale i tak je zadam jeżeli w zespole szkół w moim mieście jest aż 5 typów szkół pod kierownictwem tego samego dyrektora, ale mi nie zależy na zostaniu nauczycielem w żadnym konkretnym, tylko obojętnie w którym, to czy podanie wystarczy zaadresować do "dyrektora zespołu szkół nr... w...." czy trzeba pisać 5 osobnych?
dagi233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 14:16   #5
Doda87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 499
GG do Doda87
Dot.: praca jako nauczyciel

Starając się o pracę w szkole/przedszkolu należy złożyć CV i list motywacyjny. Nawet, jeśli nie jest to odpowiedź na ofertę.
Doda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 19:01   #6
agataa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 96
Dot.: praca jako nauczyciel

Czy ciężko jest dostać pracę jako nauczyciel? Ciągle słyszy się, że nauczycieli raczej się zwalnia, a nie zatrudnia, ale u mnie w mieście co roku latem jest zawsze kilka/kilkanaście ofert pracy dla nauczyciela danego przedmiotu (mi chodzi głównie o Matematykę). Więc czy naprawdę aż tak trudno znaleźć pracę w tym zawodzie, czy też oferty są, ale odpowiada na nie wiele osób szukających pracy w tym zawodzie?
agataa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 09:45   #7
Doda87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 499
GG do Doda87
Dot.: praca jako nauczyciel

Owszem, jest ciężko z pracą w tym zawodzie. Ale wydaje mi się, że im większa szkoła, tym łatwiej. Nie wiem jak tam z matematykami, ale u mnie (edukacja0-3) co roku pani dyrektor kogoś musi zatrudnić, bo brakuje rąk do pracy ;-)
Doda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 20:26   #8
Anna_Mo
Przyczajenie
 
Avatar Anna_Mo
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: praca jako nauczyciel

Cytat:
Napisane przez Doda87 Pokaż wiadomość
Owszem, jest ciężko z pracą w tym zawodzie. Ale wydaje mi się, że im większa szkoła, tym łatwiej. Nie wiem jak tam z matematykami, ale u mnie (edukacja0-3) co roku pani dyrektor kogoś musi zatrudnić, bo brakuje rąk do pracy ;-)
Jak miło to czytać Ja co prawda jeszcze jestem w trakcie studiowania edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, ale już niedługo... Ciekawe jak jest w przedszkolach.
Anna_Mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 21:26:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.